JIMMY BROWN ALS WIELRENNER Uiterst belangrijke wedstrijden in de derde en vierde klasse VOOR LENS Onze voeibalverwachiing Alkm. Boys- H.R.C., Schagen - G.V.O. en Nieuwe Niedorp-Randers I Door d« terugval van Alcmarla is de grote attractie van de tweede klas- te verdwenen. Deze Zondag zijn de withemden bovendien vrij en zij zullen moeten toezien, ho_ ZFC en UW zich verder van de middenmoot zullen verwijderen.'t Is althans niet aan te nemen, dat ZFC zich thuis tegen Wa. mrgraafsmeer zal vergissen en UW's overwinning in Utrecht op het on deraan zwevende Kennemers staat als een paal boven water. TOG zal in de hoofdstad Hercules van mogelijke illusies beroven, terwijl OSV in eigen omgeving een goede kans krijgt zich wat op te werken: SDW komt n.1. op bezoek. En Eapiditas Westfrisia? We zijn nieuwsgierig of de Alkmaarse tege van de Weespenaren een uitvllege: is geweestl Zo niet, dan krijgt WF geen kans. zien de gasten winnen. Schoorl krijgi in Langedijk tegen LSW de gelegen heid zich wat op te werken, terwijl de klassieke derby Berdos—RKAFC zeer waarschijnlijk voor de thuisclub is. Zware opgaven voor B.K.C. en Succes Voor onze clubs in '3 A is de situa tie zèèr bedenkelijk. Helder zal zicü ongetwijfeld redden (daarvan wordt ADO in Den Helder deze keer het slachtoffer), maar voor BKC en Suc ces vrezen weDe Poidersen gaan naar Beverwijk, dat (merkwaardig) zo goed als alle punten op eigen terrein verwierf. Dat betekent dus een kwaaie dag voor BKC, terwijl we al evenmin geloven, dat Suoces er in zal slagen in Hippo Zilvermeeuwen te verrassen. De Zaandammers mogen wat terug gevallen zijn: een zeer behoorlijke ploeg hebben ze. Leider WE gaai naar Aiw. Forward en hoewei we ge loven, dat de Wijk aan Zeeëis geens zins onverslaanbaar zijn zal Forwara het hun vermoedelijk niet al te lastig maken. KW en Vltesse gaan uitma ken, wie in de running blijft Voor de verliezer blijven er weinig kansen over aangenomen, dat WE geen steken zal laten vallen. SCHAGEN—GVO In 3 B alweer een klein program ma. De belangrijkste ontmoe ting is Alkm. Boys—HRC, waar de ereplaats op spel staat." Wan neer we vertellen, dat de Boys 11 uit 7 hebben en HRC 8 uit 6 dan kunnen we er verder slechts op wijzen, dat een neder laag van de Alkmaarders HRC op èèn verllespunt minder zou brengen! We voorzien een uirer mate spannende strijd, waarin we de Boys een serieuze kans geven op een vierde gelijk spel! Schagen krijgt GVO op bezoek. Het spel van de gasten heeft de geel.zwar ten voorheen altijd nogal „gelegen", zodat een verrassing in de vorm van een z~ae voor d- ma^ktstedclingen om niet zouden verbazen! Dat het echter niet gemakkelijk zal gaan dat be hoeven - we waarlijk niet te zeggen GVO is hèèi wat mans tegenwoordig! Een DTS? De Langedijkers sluiten de eerste compefitiehelft af met een uit wedstrijd tegen Purmersteijn, dat ach ter elkaar twee overwinningen boek. te. We zullen het niet mis hebben, wan neer we (helaas) moeten zeggen, dai DTS het 3e slachtoffer van de Purmei renders wordt BELANGRIJKSTE DAG In de 4e klasse een aantal zeer aantrekkelijke wedstrijden! Wat denkt U b.v. van N, Niedorp Randers en ZeevogelsWatervo gels? Van de eerste is bifte» Weinig te zeggen alles hangt af van de wissel va llghed van de Niedorpers. Texel trof het voor enkele weken Watervo. gels niet. En zo zal het Wel blij ven.#Vast staat, dat de gastheren voor hun laatste kansje vech ten I Zeevogels Watervogels. De Jut ters staan er precies zo voor als N, Nip dorp en aangezien we niet overtuigd zijn. dat de fraaie resultaten van de Egmonders stand zullen houden dur ven we de gasten de beste kans te ge ven. Candidaat Texel gaat naar Wierin gerwaard. Een roodbroekenelftal in nood, dat het de eilanders wel eens ge ducht lastig kan maken! Toch wc KANS VOOR OUDESLUIS We hebben er j.1. Maandag al op gewezen, dat Oudesluis ondanks drie nederlagen nog een serieuze kans maakt. Een kans, die men kan reali seren door op het goede pad voort te gaan en het bezoekende W^stfriezen een kopje kleiner te maken. We ach-; ten de zwartjes mans genoeg om dit te volbrengen. Leider Grashoppers doet op eigen terrein geen misstap te gen St George en is verder danig ge interesseerd bij de afloop van Zouaven - WW. Wij houden het op de thuis club! Sporters zal van Sijbekarspel win nen, terwijl De Rijp misschien in An_ dijk een nieuwe mogelijkheid heeft, zich wat verder van Sijbekarspel te distanciëren. In 4 C de grote strijd: CSV—DRC. Wint DRC, dan is het pleit vermoede lijk beslecht wint CSV, dan hebben de Castricummers èèn verllespunt min der. We zouden niet weten wat te voor spellen. Een aardige derby Is HSV Llmmen, waarbij de gasten de beste kans maken. Tenslotte het programma in het Westen: district I DOS-Haarlem, StormvogelsBlauw Wit, Xerxes— Volewijckers, ADOSW en Sparta Ajax. In district II: Zeeburgia— Neptunus, HDVS—HBS. DFCDHC. DWSFeijenoord en EDOKFC. De vredesduif is -ïog steeds niet de vogel, die het meest in u*ek is. De bommenwerpers winnen het. In Ame rika heeft men proeven genomen met de nieuwe vliegende vleugel. Dit vlieg tuig bestaat uit alleen een "leugel in de vorm van een V. De bereikte snel heid was gemiddeld ruim 600 KM. Er werd 'n vlucht mee gemaakt van 5500 KM Gevlogen werd op 'n hoogte van 12000 M. Het gewicht van het vlieg tuig is 100000 KG en het kan een bom- menlast meenemen van 15000 KG. Stel je voor, dat het eens atoombommen waren! Het wordt inmiddels toch wel een beetje grijs met die ontwikkeling der techniek. Als je nou zo'n bericht be kijkt, gaat het al'-# n maar om vernie tiging. En dat terwijl de donkere da gen voor Kerstmis al weer in aantocht zijn en de koren het Vrede op aarde instuderen. O Het AND bericht, dat de gewezen Duitse luehtmaarschalk Sperrle naar Spanje zal gaan om de Spaanse „bur gerluchtmacht" te reorganiseren. Dit heer voerde in de Spaanse burgeroor log het bevel over het Condor-legioen en heeft toen wellicht nog aandeel ge had in het bombardement van Guer- mica. Prettig weerzien. Inmiddels wordt dit bericht van Ame rikaanse zijde tegengesproken en zegt men, dat hij in een ziekenhuis is op genomen en te ziek is om een derge lijke opdracht uit te voeren. Het ve nijn zit hem in de staart. Want wij vragen ons af: als hij nu eens niet ziek was. zou hij dan wel in Spanje terecht zijn gekomen? O Weet U misschien hoe oud de kran ten zo ongeveer zijn? Nog geen drie en een halve eeuw oud. De eerste journalist was 'h Fransman, genaamd Renaudet. De eerste krant had geen abonnees en werd ook niet thuis aan huis verspreid. Men plakte ze op de muur 'En de belangstelling was groot. Zelfs de Franse Koning had er inte resse voor. Hij werd heel goede maat jes met Renaydet en deelde deze dage lijks de roddelpraatjes van het Hof mee, opdat deze er gebruik van kon maken. Duivels interessant zo'n bron van informaties. O Niet alleen onze mensen van de PTT zijn vindingrijk. Ook in Fran- rijk zijn ze uitermate listig. Op een postkantoor in Parijs werd onlangs 'n brief aangetroffen, die bezorgd moest worden in de „Rue des hommes ma- ries". (Straat der getrouwde mannen). Er bestaat echter in Parijs niet zo'n staat. De postbeambten gingen aan 't puzzelen. De afzender zou wel een vroulwenhater zijn, die op de een of andere manier de getrouwden van z'n beklag blijk wilde geven. Na lang den ken bezorgden ze de brief op het juis te adres. En dat was: „Rue des mar- tyrs", (straat der martelaren) op Mont martre. O De zware mist, die sinds enkele da gen het vliegen in de Berlijnse lucht brug dreigde lam te leggen, is daar voor wat betreft de Britse zóne niet in geslaagd. Op het bij de Britten in gebruik zijnde vliegveld Gatow landt nog steeds elke vier minuten 'n vlieg tuig, ondanks de dikke mist. De lan dingen verlopen vlot en geschieden met behulp van Radar. Op Tempelhof is dit niet zo goed mogelijk, daar dit door hoge gebouwen wordt omringd, die door hun schaduw de radarstralen hinderen. O Op bijna 59-jarige leeftijd is te Am sterdam overleden de bekende schrijf ster Cissy van Marxveld. Ze is een van onze weinige schrijfsters van meisjesboeken geweest, die er in slaag de een grote en blijvend" populairiteit te verwerven. Wie kent bijv. niet de Joop ter Heul serie? Wie heeft niet ge noten van de verwikkelingen van een Zomerzotheid? Hoewel deze boeken reeds jaren geleden verschenen zijn, worden ze nog steeds graag verkocht. Een gevoelig verlies voor de jeugd literatuur. Ten bate van het Koningin Juliana- fonds zal in Den Haag een tentoonstel- lig worden gehouden van hofrijtuigen. die in de loop van de laatste honderd jaar gebruikt zijn. f O.a. zal me.i er kunnen bewonderen de glazen koets, die in 1815 in België gebouwd werd en in 1830 bij dé op stand slechts met grote moeite gered kon worden. Deze koets werd het laatst gebruikt bij het huwelijk van prinses Juliana en prins Bernhard. De grootste aantrekkingskracht van de ten toonstelling zal echter wel wor den gevormd door het feit, dat ook de gouden koets, het geschenk van de ge meente Amsterdam bij de verzameling is. De tentoonstelling wordt alleen in Den Haag gehouden. O De Algemene Bond van Ouden van Dagen heeft zich met een verzoek tot de Minister van Sociale Zaken gewend om hen in verband met de stijgende prijzen een toeslag op de pensioenen te willen geven. Een redelijk verzoek FEUILLETON Jean Vaubaron bewijst zijn onschuld door XAVIER Dt MONIEPIN (28). Ik zal haar weer doen ontwaken, zei hij, en met enkele Handbewegingen deed hü iit ook. Elke her innering aan wa. gebeurd was, had het kind verloren. Intussen had Homer overlegd, dat met het kleine meisje goud te verdienen was en hij zei dus tegen Vau- baron: Wilt gij ophouden, arm te z'jn? Wilt gij u zelf, van dit ogenblik af. in staat zien gesteld, uw viouw, die ziek bijna stervende is, ;.et gemak en de kalmte te vers-haf fen de enige middelen, waardoor naar leven gerekt kan worden' O ja, zeker wil ik dat! riep Vaubaron uit- Daarvoor zou ik met vreugde zelfs mijn bloed offeren! Welnu ik bied u rijkdom aan. Versta mij wel, wat ik Zeg is ernstig gemeend en iic beloof niets meer dan ik houden kan. Wanneer gij toestemt in hetgeen ik u zal voorslaan, stel ik u dadelijk tienduizend francs ter hand, en ik zal mij verbinden desnoods bij notarieel contract en onder de meest soliede waarborgen, u tien jaren lang iedere maand drie honderd francs uit te betalen. Wat zegt gij daarvan? Vaubaron, geheel verbluft, dacht dat hij droomde. Hij kon slechts stamelen: Van velke aard is die overeenkomst, waarvoor gij mij zoveel belooft? Wat wenst gij van mij? O, dat is heel eenvoudig en gemakkelijk te doen. Ik wens niets meer dan een behoorlijke opgemaakte acte, een wettige verbintenis, waarbij gij mij, mede voor een tijdperk van tien jaren, alle vaderlijke rechten op dit kind afstaat. AI mijn vaderlijke rechten? herhaalde Vaubaron, die de dokter nog niet goed begreep. Ja. En met welk doel? Met bet enige doel, om uw dochter bij mij te nemen mij voor tien jaren met de zorg voor haar fe belasten en haar gelukkig en rijk te maken. En wat zoudt gij met het arme kind kunnen uit richten? vroeg Vaubaron verbaasd. Ik zou van haar gebruik maken tot bevordering van de roem der wetenschap en het welzijn der mens- 102 Hij greep zich vast aan een stevige maar buigzame tak, sprong.... zwier de door de lucht en daar vloog hij al van de ene tak op de andere, van de vuu uc ene Cc»ïl vy ue tuivicic, vau uc nci nug met vaiecru eu uicuet ene boom naar de andere, zoals hij bei in het net kneep zijn ogen dat heel vroegei in het oerwoud ge- van de narigheid. Hij kreeg het voo» daan had, in zijn jeugd, toen Jimmy gevoel dat het slecht met hem zou af- nog een klein aapje was. Nu hü had lopen, het nog niet verleerd en meneer Bab- dicht De zeven kabouters en Sneeuwwitje De zeven kabouters van Sneeuw witje trokken door het bos Jo »rop Knorrepot, daar achter Wipneus. Wel gemoed, Langhaard, Zon lerhaar, Krombeen en achteraan Hummel'je. Ze hadden al uren gelopen en waren op een terrein, dat hen volkomen on bekend was. Het was warm. De zon- scheen onbarmhartig en af en toe veeg den ze een zweetdruppeltje van mm neus. Eindelijk zei Knorreoot* „Zie zo Voor vandaag is het genoeg. W.» gaan nu eerst eens rust houden en voor wat eten zorgen". Met een zucht lieten de anicre ka bouters zich in het gras ne ^rallen. Maar dat was de bedoeling van Knor repot helemaal niet „He" riep bij. „W"» ga jullie nu doen. Moeten we niet eten vanavond?" „Hoor eens Knorrepot", zei Krom been, „we hebben nog brood in onze knapzakken zitten, me dunkt dat het voor vandaag welletjes is. Daar kun nen we nu wel van eten en dan zul ten we morgen wel eens kijken of we wat kunnen vinden". „En dan moeten we ook nog een plaats zoeken, waar we kunnen sla- "jifeh", riep Hummeltje met een schel %t$hnietje. „Ik voel er niets voor om m de open lucht te blijven". Knorrepot zag wel in, dat hij het 'niet zou winnen en dus gaf hij maar 'tóe. Na enkele minuten zaten de ka bouters in het gras en deden zich te goed aan heerlijke boterhammen met honing en beukenootjes. Welgemoed wilde net een enorme hap uit zijn boterham nemën, toen hij plotseling iets zag, dat hem een kreet van schrik deed geven. De anderen keken op. Bevend wees Welgemoed voor zich uit en daar zagen zeven ont stelde kabouters tussen de bomen van het bos een ontzaglijk grote beer aan komen. Zonderhaar sprong overeind en wilde het op een lopen zetten. Het was echter reeds te laat De beer had hen al ontdekt. Het leek wel, dat hij even verbaasd was als de kabouters. Misschien was hij wel even geschrok ken! Hij ging tenminste op zijn ach terpoten zitten, liet zijn voorpoten slap hangen, bewoog zijn zware kop heen en weer. Zonderhaar rende weg, maar strui kelde over een boomwortel en viel languit. Toen kreeg Langbaard zijn spraak terug. „Laten we maar rustig afwachten", ried hij de anderen aan. Wat moesten ze ook anders doen. De beer kon immers veel harder lopen dan zü? Langzaam kwam hij nader Hij snoof gedurig en toen hij vlak bij hen ge komen was, ging hij weer zitten. „Ik ben Bruin Beer", zei hij met een zware basstem. Het bos dreunde er haast van. „Wat willen jullie hier?" Het duurde een hete poos, maar ten slotte vatte het kleine Hummelje moed en hij piepte bijna onhoorbaar: „Weet U ook waar we zouden kunnen slapen vannacht?" Toen schoot de beer in zo'n luide lach, dat de kabouters hun angst vergaten. (Wordt vervolgd). Oom Rob antwoordt Ik heb deze week weer een drukte met Jullie gehad. Wat een brieven! En de tekeningen beginnen ook al bin nen te komen. Denk er aan tekenaars, jullie hebt nog een week tijd. Ik ver wacht 'n massa tekeningen deze week hoor! Waarschijnlijk beginnen we de vol gende week met een raadselwedstrijd De postzegelactie gaa* nog steeds door. Deze week ontving ik er 350 van Norma de Wijn uit Heiloo, 200 van Bert Gevers, Alkmaar, 1068 van Ali Doorn te St. Maartensvlotbrug, 146 van Trien Waiboer, St. Maartensbrug, Dank je wel hoor! En nu beantwoorden we nog enkele brieven. Gelukkig dat je Konijn weer terug is Nella! Kees Wormsbecher is een reuze-vogelvriend. Ik ook Kees. Prachtig hé. Alleen heeft een schol ekster geen bruine veren, maar wit- zwart. Nog gefeliciteerd met je ver jaardag, Kees! Ik ben blij, dat Martin Witsmeec ook meedoet aan de postze gelactie. Doe je best Martien! Van Reina Ruiter in Winkel kreeg ik nog een aardig opstel. Jammer dat het te laat binnenkwam Reina! Jan Stube- nitsky, wees voorzichtig met die pad destoelen. Eet ze niet op, hoor! En nu allemaal, tot de volgende week! OOM ROB Vraag en antwoord Antwoord aan Trinie Nobel Nieuwe Niedorp Vraag: Wat is warm en wat is koud- bloed (bij dieren) Koudbloedigen noemt men die die ren, welke geen eigen lichaamswarmte hebben. Hun lichaamstemperatuur neemt de warmte der omgeving aan Als dus de omgeving warmer of kou der wordt daalt of rijst dus de bloed warmte van het desbetreffende dier. Deze dieren zijn o.m. de vissen, de amphibieën en de reptielen. Warmbloedigen zijn dus die, welke een constante bloedstemperatuur heb ben. Antwoord aan Greetje Vader te Heer Hugowaard. Vraag: Hoe komt het dat sterren vallen? Sterren vallen niet. Als je zo des avonds meent een ster te zien vallen, dan is dat slechts een gedeelte van een komeet, die in de stratosfeer van de aarde geslingerd zichtbaar wordt als een verschietende vonk. Deze komeet splinters bereiken lang niet allemaal de aarde doch vallen er als het ware langs. Toch gebeurt het wel dat zo'n reuzensteen met een ontzaggelijke schok de aarde raakt, waardoor er een enorme krater in de grond wordt ge slagen o.m. in Siberië, waardoor heel een woud over verscheidene vierkante kilometers verbrand en verwoest werd ELECTROSTATISCHE GENERATOR VAN 12 MILLIOEN VOLT Het Instituut voor Technologie in Massachussetts heeft een electrostati- sche generator van 12 millioen volt ontworpen, die de „zwaarste" atomen kan splitsen. De Machine heeft een ca paciteit, die verschillende malen groter is dan die van enig ander apparaat van dit type, zo heeft de Deken van het Instituut verklaard. ZONDAG 7 NOVEMBER 1948 Hilversum I 301 8.00 Nieuws; 8.40 Ensemble Barcarolle; 9.15 Men vraagt en wij draaien; 10.00 Voor de jeugd; 10.30 Kerkdienst; 12.05 Gev. program ma; 12.40 De Speeldoos; 13.00 Nieuws; 13.20 Orkest Bandi Balogh; 13.55 „De Vreemde bezoeker" hoorspel; 18.30 Sport; 17.00 Gesprekken met luiste raars; 17.30 Ome Keesje; 18.00 Nieuw# 18.30 Ned. Strijdkrachten; 19.00 Radio lympus; 1930 Viool en piano; 20.00 Nieuws; 20.15 Werken van Strauss; 21.00 Paul Vlaanderen; 31.35 Au salon des variétés, anno 19.00; 22.30 Pianore cital; 23.00 Nieuws. Hilversum H 415 8.00 Nieuws; 8.30 Kerkdienst; 9.30 Nieuws; 10.00 Hoog mis; 11.40 Mozart-concert; 12.40 en 13.25 Orkest Zonder naam; 1300 Nieuws; 14.05 Ned. Kamerkoor; 1430 Concertgebouwconcert; 16.00 Sport; 16.25 Vespers; 17.00 Kerkdienst 18 80 Gewijde muziek; 19.30 Nieuws; 19.50 In 't Boeckhuis; 2012 Uit en thuis, ge varieerd Zondagavondprogramma; 22.45 Avondgebed; 23.00 Nleuws MAANDAG 8 NOVEMBER 1946 Hilversum I S01 m 7.00 en 6.00 Nieuws; 7.15 en 8.15 Gram. muziek: 9.30 Dansliedjes; 10.15 Arbeidsvitami nen; 11.00 Op de- uitkijk; 11.15 Orgel concert; 12.00 Lyra_trio; 12.38 Pianospel 13.00 Nieuws; 13.20 Metropole-orkeSt; 14.15 Musical memories; 15.15 Ere-prO motie van minister Drees; 16.15 Bon bonnière; 17.00 Musicalender; 1730 Voor de padvinders; 18.00 Nieuws 18.30 Ned. Strijdkrachten; 19.00 Filra- nieuws; 20.00 Nieuws; 20.05 Radios- coop; 2230 Pianorecital; 23.00 Nieuws. Hilversum H 415 m. 7.00 en 8.00 Nieuws 7.15 cn 8.15 Gram muziek; 9.15 Voor de Zieken; 9.35 Bekende orkest werken; 13.00 Nieuws; 13.15 Mandoli- nata; 14.00 Schoolradio; 14.35 De Met sias van Handel; *15.30 Pianorecital; 16.00 Bijbellezing; 17.00 Voor de kleU ters; 17.15 Cellospel; 17.45 Orgelspel; 18.30 Met band en plaat voor U pa raat; 19.00 Nieuws; 19.15 Boekbespre king; 20.00 Nieuws; 20.15 Friese zang 20.45 Het wuivende koren", hoorspel: 21.30 NCRV promenadeorkest; 22 00 Hgllands strijkorkest; 23.00 Nieuws beid. Ik zou de helderziendheid, waarmede zij in zo hoge mate begaafd is, tot alter nut en voordeel aanwen en. Ik zou haar in de plaats stellen van mejuffrouw Pamela, mijn tegenwoordige somnambule, wier wanke lende gezondheid de grootste omzichtigheid vereist. Een uitdrukking van afkeer en schrik was op het gelaat van Vaubaron zichtbaar. Hij drukte Blanche dichter aan zijn borst en riep uit: Mijn kind verlaten! Haar in een vreemd huis alleen laten! Haar verwijderen van hen, die alles voor haar zijn en voor wie zij alles is! Nee, mijnheer, nooit! Ik raad u aan, wel te bedenken en geen voorbarig besluit te nemen, hernam de geneesheer. Het voorstel, dat ik doe is van die aard, dat men het, zonder krank zinnig te zijn, niet kan weigeren. En toch weiger ik en aarzel geen minuut, om u dat te zeggen. Het zal u later wellicht spijten, bedenk dat. Nee, mijnheer, nee. Het zal mij nimmer berouwen. Wellicht vindt gij mijn aanbod te gering. Welnu, ik zal de som, die ik u vooruitbetalen wil, verhogen, en de maandelijkse toelage verdubbelen. Of liever, hoeveel wenst gij? Zeg het maar ronduit. Al bood gij mij hondejrftduizend francs, zelfs een millioen aan, mijnheer; al stelt gij een vorstelijk ver mogen tot mijn beschikking, dan nog zou ik uw aanbod weigeren. Is dat uw laatste woord? Mijn eerste en mijn laatste, mijnheer. In dat geval, doe zoal# gij wilt. Gij zijn natuur lijk vrij, om tegen uw eigen belang te handelen, maar gij zult dan ook kunnen zeggen, dat de fortuin ten minste eenmaal rakelings langs u voorbij is gegaan, en dat gil de hand niet hebt willen uitsteken, om ze te grijpen. Beter armoede, dan rijkdom tot zulk een prijs! antwoordde Jean Vaubaron. Wanneer gij vader waart, mijnheer, zoudt gij begrijpen, dat de schandelijkst# koophandel die is, waarbij men zijn eigen kind v«/*.oopt. Nu, het zij zo; geef mij tenminste uw naam en uw adres. Waartoe zou het nodig rijn? Fritz Horner begreep reer goed, dat met J«aB Vaubaron niets aan te vangen was en hij drong dut niet verder aan. Hij liet hem met Blanche vertrekken, maar spoedd# zich dadelijk naar een aangrenzend vertrek, waar niemand anders dan Rodille. die een goede ken^ en trouwe helper va" v— "en ,igaret rfiMfi. (Wordt vervolgd).

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 3