De Komedianten brachten „De Mof' Go Ahead (Alkmaar) vierde feest Watergraafsmeer-AIcmaria (3-1) Werk Alkmaar Packet stop gezet LIND "otoalbums Wasserij „De Valk" POORTER S Huishoud Centrale Voortreffelijk gespeelde satire De intrigue van het toneelstuk „De Mof', dat de Komedianten onder lei ding van Johan Kaart gisteravond in Het Gulden Vlies brachten, is onge twijfeld simpel en grotelijks gechargeerd. Het is voor ons allen, die de be zetting meemaakten, dan ook niet, dan een, dikwijls enigszins wrange, satire met de brallende Duitser, de wankelmoedige weifelaar die op de bevrij dingsdag in B.S.-uniform verschijnt en de ware illegale werker, wiens le ven even rustig voortgaat als het tijdens de bezetting schijnbaar ging..,. de en toch zeldzaam kleinzielige Duit- De schrijver van het stuk, Jaap van j der Poll, zal het dan ook niet anders dan zo bedoeld hebben, en het zal zijn teleurstelling, dat alles na de bevrij- 1 ding niet ging als men gehoopt had, geweest zijn, die hem een, voor de te- leurgestelden, Wrange satire deed schrij ven, een satire, waarvan men niet vrolijk, maar zelfs enigszins moedeloos huiswaarts keerde En dit was dan ook het motief waarom wij „De Mof' als toneelstuk konden aanvaarden, on danks allerlei technische bezwaren, die hierdoor misschien enigszins op de achtergrond kwamen. Toch bleven zij bestaan. Wij denken hierbij vooral aan het laatste der drie bedrijven, waarin zich enkele urieke mogelijkheden voor deden, die door de schrijver niet zijn uitgebuit. Daar was bijvoorbeeld het moment, waarop de weifelaar in BS- uniform het huis binnenkomt, en men een enkele opmerking maakt over zijn gebrek aan moed, dat steeds gebleken was. Daar was het geval van de ware illegaal, die, na de hele oorlog door voor collaborateur aangezien te zijn omdat hij een Duitser in huis had, thans onvoorwaardelijk door een ieder geloofd wordt, wanneer het gaat om lijn „goed-vaderlanderschap" het geen o.i. een psychologische misgreep is. Wij noemden u slechts twee voor- T>eelden; er zijn er echter meer, en zij maakten dat „De Mof" een stuk is. dat. men slechts „aanvaardbaar" kan noemen vooral niet meer. Het spel van „De Komedianten" daarentegen was voortreffelijk. En daar was dan wel in de eerste plaats moeder Truus, die Magda Janssens op een ongeëvenaarde wijze wist te bren gen. De rol-was haar op het lijf ge schreven, en zij wist zich reeds bij de eerste woorden volkomen los te spe len. Hetzelfde was het geval met Jo han Kaart, die de titelrol vertolkte. De creatie van de Duitse officier die hij bracht was, met al het caricaturele dat hr deze rol lag opgesloten, zo volko men aanvaardbaar, dat men meende met een werkelijke, niets-betekcnende* maar van onmetelijke hoogte heersen- Zaterdagavond was de grote zaal van het Wapen van Heemskerk geheei gevuld met leden, donateurs en geno digden, ter viering van het dertig jarig bestaan van de op één na oudste voet balvereniging in Alkmaar, het aloude Go Ahead (Alkmaar). Onder de afge vaardigden van de verschillende ver enigingen misten wij één van de be stuursleden van de onderafd. Noord- Holland van de KNVB Weliswaar had de heer Sougé schriftelijk medegedeeld dat hij niet aanwezig bo nzijn, doch het afd. bestuur bestaat toch niet al leen uit de heer Sougé? Wij menen toch dat er nog acht bestuursleden zijn Neen, erg sportief vonden wij deze afwezigheid niet De voorzitter de heer S. Jongkind heette allen welkom in het bijzonder de afgevaardigden van de plaatselij ke voetbalverenigingen Het is, zo zei spr. voor de v.v. Alkmaar een moei lijke tijd geweest, maar we versagen niet. We zijn van plan, zo eindigde spr de KNVB zo spoedig mogelijk weer te betreden Verschillende spelers complimen teerden de vereniging en deden hun woorden vergezeld gaan van bruikba re cadeaux. Zo gaf de v.v. Alkm. B een nieuwe bal De heer v d Schil den (Scheidsrechter) bood een gratis spelregelavond aan De Alkm Bedrijfs voetbalver, (de heer G. P. Hartlandi liet zijn woorden vergezeld gaan van een enveloppe met inhoud, zo ook de heer Schipper (oud-voorzitter). De heer Kaagman bood namens oe oud-leden een prachtige clubvlag aan te: wijl de ïeer Nierop namens het vierde ^elftal een fraaie ets aanbood De dames wilden niet achterblijven en boden de vereniging verschillende be- n>:.gdheden voor de cantine aan. De voorzitter dankte allen hartelijk Hierna was hei woord aan het Haar lems Radio-cabaret o.Lv Harry Meyer Dit gezelschap heeft de aanwezigen hartelijk vermaakt. De Ladycroners vormden met hun accordeons wel hei hoogtepunt op deze avond wat muzi kaliteit betreft Mr. Truxini, als goochelaar; deen ons verbaasd staan terwijl Loe Marti, de muzikaal exentrieke clown, ons het meest bekoorde op de xylophoon. Ri- ki de clown kon ons wat geestigheid betreft1 niet erg bekoren, zijn mimiek was echter geweldig. De schetsjes waren wel het minste deel van deze revue, die getiteld was „Zo zijn onze manieren". Een grote verloting en een gezellig al m.m.v. de ABC band o.l.v de heel D Oaink besloot deze goed geslaagde ie.stavond ser te doen te hebben. Het spel van Matthieu van Eysden was goed, een enkele maal echter iets te ironisch, ter wijl Nelly Ernst een voortreffelijke jonge Nederlandse vrouw bracht. De kleinere rollen boden weinig ontwikkelingsmogelijkheden voor de spelers, en was slechts voor Henk Isa- rinb als Sam Goudeket in zoverre dank aar, dat hij in zijn vermomming van het dienstmeisje Sophie die by bijzonder goed *bracht veel succes kon en mocht oogsten. Dat de goed gevulde zaal genoten heeft van het spel van De Komedian ten behoeft wel geen betoog en men zal hen hier gaarne terug zien. —O— Bevroren Andijvie LANGEDIJK Het andijviegewas, dat in nog vrij grote hoeveelheid op de tuinbouwakkers als nateelt stond, heeft van de laatste nachtvorsten vrij ernstig geleden. Dit is voor de betrokkenen jammer, daar het mindere aanbod op andere veilingen de prijzen aanmer kelijk had doen stijgen. Geen grote voorraden bewaarkool De winterkool is nu verreweg het grootste gedeelte geborgen. Prac- tisch is alle rode kool binnen De oogstresultaten laten vrij veel te wen sen over: er zijn er maar weinigen, die een normale oogst heben gehad, verschillenden hebben zo goed als niets geteeld. Wat de gele kool betreft, daarvan is de opbrengst beter, maar over 't algemeen is de kool klein van stuk. Daarbij komt, dat de stipziekte de financiële uitkomst sterk ten nadele zal beïnvloeden, afgescheiden van de vraag, of prijzen hoog of laag zullen zijn. De witte-kool-teelt is vrij normaal Bij inventarisatie der bewaarkool, die weldra vanwege de Provinciale Com missie uit de Veilingen zal worden gehouden, zal wel blijken, dat de voor raden aan de lage kant zullen zijn Langedijker winkeliers actief De Langedijker Winkeliersver eniging heeft het gedaan gekregen, dat St. Nlcolaas met Zwarte Piet al vroeg uit Spanje is gekomen, om een bezoek te brengen aan Langedijk. Omdat Langedijk zo lang is, heeft hij de tocht over 2 middagen verdeeld: de ene keer bezocht hij het deel ten N van het raadhuis, de andere keer dat ten Zui den. Dat er belangstelling van de jeugd was, behoeven we niet te zeg gen: één grote schare kinderen volgde hem op zijn tocht .waarbij de goede Sint nu reeds rijkelijk versnaperingen van de diverse winkels te zien, menen we te mogen opmaken, dat er op de avond van de 5de December nog heel wat lekkers en moois zal kunnen worden uitgebeeld. Coöperatie Geestmerambacht blijft In de gisteravond gehouden ver gadering van de Coöp Geestmeram- acht zijn de voorstellen van het be stuur ter sanering van deze coöperatie met 93 tegen 20 stemmen aangenomen Dat houdt m, dat de aansprakelijkheid practisch de wettelijke wordt. De le den worden bij de statuten verplicht al het door hen te verrichten werk door de coöperatie te doen geschieden. Bij vrijwillige uitbreiding zal f 25 per ha worden betaald. Ten gevolge van deze besluiten is het voortbestaan van deze coöperatie verzekerd. Alcmaria verloor onnodig Inderdaad verloor Alcmaria gisteren onnodig. Had men gedurende de eerste helft gespeeld als in de tweede helft, de punten waren in Alkmaar terecht gekomen. Vooral in het laatste kwar tier speelden de withemden voor wat zij waard waren en bijna geheel Wa- tergr.meer stond voor haar doel opge beld om de punten thuis te kunnen houden Paal en lat kwamen haar hier bij helpen. Het is Alcmaria haar eigen schuld geweest dat het zo gegaan is. Men begon de wedstrijd met een grote fout. nJ. om Wit als linkshalf te laten optreden Hoe vaak heeft men nu al niet kunnen zien, dat hij niet in het stopperspilsysteem past. Later toen de stand reeds 30 was, stelde men hem op de rechtsbuitenplaats op en Baden- huizen linkshalf. Dit was na de rust. Het vlotte rtu veel beter en Watergr.- meer kon nu lang zo gevaarlijk niet worden als daarvoor. De Alcmaria-achterhoede ging niet geheel Vrijuit bij de doelpunten, vooral Helderman maakte bij het tweede doelpunt een grote blunder. In de middenlinie speelde v. d. Lek een goede wedstrijd, terwijl Eversteyn in de voorhoede de gevaarlijke man was. Watergrmeer speelde niet onver dienstelijk. De ploeg bezit een voor hoed.- die doelpunten kan maken en dat is heel wat waard. Scheidsrechter Kotte leidde uitste kend. Alcmaria trapt af op een uiterst glad en hard veld W. zet direct enkele ge vaarlijke aanvallen op. Een schot van Ankersmit gaat naast. Een voorzet van Oldenhof slaat Dukers weg. waarop Hartens naast schiet. Aan de overzijde neemt Badenhuizen een corner slecht, terwijl een vrije schop van Wit 'dóór Kuiper wordt- weggewerkt Een vrije schop van riialf Van Houten wordt gevaarlijk, doch Dukers vangt de bal keurig op. Het plaatsen bij Alcmaria laat veel te wensen over en de W.- achterhoede heeft met deze voorhoede dan ook niet veel moeite. Als er plm 20 min gespeeld zijn krijgt Bartens uit een goed opgezette W.-aanval de bal, hij zet goed door, terwijl de A- achterhoede niet voldoende ingrijpt, en' de uitgelopen Dukers wordt gepas seerd (10). 5 min later maakt Helderman een giore fout, door de bal onvoldoende weg te werken. Oldenhof zet hoog. voor. Deckers slaat de bal weg en Bruil is ter plaatse om nummer twee in het doel te deponeren 20 Een snelle ren van Badenhuizen wordt be sloten *net een hard schot, welke via Van Veen's handen corner gaat. Deze wordt weggewerkt. Watergr.meer weet zelfs de score te vergroten, als Molen broek een goede pass geeft aan Bar tens, die de weifelende Deckers met een goed schot passeert, 30 Linksbuiten Bruil moet even later na een botsing met Maasen. met een open hoofdwonde het veld verlaten Wil Schmidt probeert net met een ver schot, maar Van Veen is op zijn posfr. Na dc thee valt Alcmaria direct ver woed aan. doch de W.-achterhoede is op haar hoede Midvoor Gesink breekt door de A.-achterhoede heen, maar de bal is te ver vooruit gespeeld en de uitgelopen Dukers werkt weg. Aan de andere kant kruipt Alcmaria door 't oog van de naald, als invaller l.buiten Vos goed voorzet, doch voor open doel faalde Gesink, doordat hij kwam te vallen. Alcmaria wordt ge leidelijk aan sterker. Schmidt krijgt uit een goede A.-aanval de bal van Eversteyn tegen de lat. Toch kan eeiï buiten bereik van doelman v. Veen tegen de paal Een minuut later schiet Eversteyn tegen de lat. Toch kanb een doelpunt niet uitblijven, doch eerst moet Eversteyn tegen de lat schieten, waaruit een verwarde situatie ontstaat in het doelgebied en terwijl Van Veen nog op de grond ligt, schiet Untied van ruim 10 m. hard in, 31. Er zijn nog 8 minuten te spelen Een scrim- ir.age bracht opnieuw het W.-doel in gevaar, doch het gevaar wordt be zworen. A. komt steeds opnieuw terug, doch met veel kunst en vliegwerk weet W stand te houden. Djahin EGMOND AAN ZEE Voor 'n totaal uitverkocht huis gaf de Arbeidersto neelvereniging „De Flierefluiters'' een opvoering van het Indische toneelspel „Djahin" van Th. Hart. Dit stuk verplaatst ons op een suk- fabriek- in de Preanger Regentschip pen, waar ten Kate Sr. de scepter zwaait. Deze beschouwt alles, wat niet volbloed Europeaan is, als minderwaar dig en hij toont dit vooral tegenover zijn fabricage-chef Djahin-Holmfin, 'n Indo-Europeaan. Ten Kate Sr. wordt hierin bijgestaan door zijn zoon Wiily, die evenwel, wat karakter en inborst betreft niet in de schaduw van Dja hin kan staan. Djahin is een nobele figuur. Dit blijkt zeer duidelijk als hij Willy van een wanhoopsdaad tegen houdt, n.L wanneer hij Georg Ezer- man, een zwendelaar en woekeraar wil doden. Ondanks het feit. dat Willy hem steeds zeer onheus behandel, redt bij hem. Willy vergeet dit nie'. komt tot erkenning, dat die zo ge minachte Indo. in wezen puperieur is en sluit vriendschap. Djahin aanvaark dit gaarne. Ook ten Kate Sr. wijzig" zijn houding, "als hem ter ore k-">ro' wat Djahin gedaan heeft en als by zelf ook bijna het slachtoffer van Ezer- man geworden is. Hij geeft zelfs zijn toestemming tot een huwelijk tussen Djahin en zijn dochter Emmy. Daar mee wordt in dit stuk aangetoond dat het rassenverschil uit de boze is en uit deze zo verwarde wereld mo»»t weggevaagd worden. De dominerende^ figuur in stuk is stellig Djahin, op voortreffelijke wijze vertolkt door de heer J. Speur Hij beeldde de rol van halfbloed goed uit, sprak bijna, zoals een halfbloed spreekt, aanvankelijk wel iets te zacht ëh vooral wat zijn mimiek betreft iets te zwak. Hij is echter een zeer goede aanwinst voor De Flierefluiters. Em- De algemene vergadering van aan deelhouders van de Alkmaar Packet heeft besloten het goederenvervoer stop te zetten, terwijl het passagiers vervoer, dat wel lonend is, wordt voortgezet. Ten gevolge hiervan zul len een 50 arbeiders ontslagen worden. De datum van stopzetting is nog niet bekend. Het verlies over 1947 wordt geschat op 38.000, terwijl men verwacht, dat het verlies ove» 1948 nog groter aal zijn SOLDAAT GEDOOD TOEN JEEP OVER DE KOP SLOEG. By de militaire oefeningen, welke gisteravond en vannacht te Dordrecht en omgeving zijn gehouden, is reeds in hef begin een ernstig ongeluk ge beurd. Omstreeks tien uur sloeg onder de gemeente Heerjansdam een jeep over de kop. De bestuurder J. Moes uit Alkmaar, soldaat bij de territoriale luchtafweeïdienst, werd op slag ge dood. De andere inzittende bleef on gedeerd. my„ de dochter van ten Kate Sr., ver tolkt door Mej. A. Hartog, werd zeer goed uitgebeeld. Steeds meer blijkt het, dat Mej. Hartog over een grote routine beschikt en een uitstekende kracht is, De heer Joh. de Vries, in zijn rol van ten Kate Sr. was goed op dreef. Nu en dan bleek hij even uit zijn rol te zijn, maar hij wist zich steeds weer spoedig te herstellen. Hij zal bij meerdere toneelroutine een zeer goede kracht worden De heer C. Groen, als Willy, was, zoals wij dat van hem gewend waren. De onsympa thieke rol van Georg Ezerman, werd vooral in het laatste bedrijf zeer goed vertolkt door de heer R. Zwemmer, terwijl opviel de rol van Mej. A. Kap als Sarina, een inlandse vrouw. Men kreeg werkelijk de indruk met een echte inlandse te doen te hebben. De rollen van Ria, de vriendin van Emmy en Sidin, een inlandse jongen, respec tievelijk vertolkt door Mevr. C. Waij- en-Scholder en de heer H^ Evers, kon den de toets der cririek doorstaan. De' heer Jan Huijgen, de regisseur van „De Flierefluiters" met zijn echt genote kregen van het publiek een hartelijke ovatie. Tijdens de pauze werd de traditio nele verloting gehouden, waaraan de Egmondse winkeliers weer spontaan hun medewerking hadden verleend. Een gezellig bal besloot deze zo zeer geslaagde avond. W'WAARD-SPELER BRAK BEEN Zestien minuten na de rust in de wedstrijd WieringerwaardWater vogels, heeft de rechtshalf der rood- broeken, Manus de Gier, een been gebroken. Hij werd naar Alkmaar overgebracht. Gemeenteraadsvergadering EGMOND AAN ZEE De gemeen- teraad vergaderde onder voorzitter schap van burgemeester Niele. Na opening sprak de voorzitter woor den van hartelijke deelneming en waardering over de directeur der in drijven, die 's middags ten grave was gedragen. Hij was een man van grote betekenis voor de gemeente, wat men nu eerst goed beseft. Ten teken van rouw nam de raad hierna, op verzoek van de voorzitter, een minuut stilte in acht. Besloten werd ten behoeve van de heer C. Hoebe, als oorlogsslachtoffer een terrein aan te kopen aan het Pomp plein, nadat de voorzitter op verzoek van de heer Van Pel had toegelicht, dat de koopsom aan de gemeente, die alle grond voor de slachtoffers moet aankopen en weder an hen moet ver kopen, terugkomt uit de claim, die de gedupeerden hebben. Besloten wordt tot aankoop var» een terrein van ruim 1100 M2 tegen f 2600 tussen de VoorstTaat en de Stations straat, ten dienste v d- woningbouw vereniging. Deze zal darrop aan voor- en achterkant elk 2 zgn duplex-wo ningen laten bouwen. Ged. Staten zonden om advies een definitieve salarisregeling voor de gemeente-secretarissen. B. en W. ach ten het niet juist, dat daarin was op genomen, dat 2 gemeenten van 6000 zielen, zoals de Egmonden, beschouwd werden als 1 gemeente. Voor de tegen woordige functionaris is deze zaak niet van belang, gezien het salaris, dat hij thans heeft, maar op zichzelf is de regeling onjuist. De raad kon zich hiermede volkomen verenigen. Voorts achtten B. en W. het niet juisf, de gemeenten alleen naar het zielental iri klassen in te delen. Zij stelden daarom voor, gezien de aard en ligging der Egmonden, die geen gewone plattelandsgemeenten zijn, de ze in een hogere klasse t« plaatsen. Ook hiermede kon de raad zich vol komen verenigen. Sterk ageerden de heren Snoeks en Koeman tegen de classificatie, die zij uit de boze ach ten en zeer onbillijk noemden. Op zijn verzoek werd eervol onrslag verleend aan de heer F. L. v. d. Ha- als bedrijfsleider der waterlei ding, ingaande 1 Februari 1949. De heer v. d. Hagen heeft 34 jaar aan de waterleiding en 30 jaar voor heteïec- triciteitsbedrijf gewerkt, aan beide be drijven vanaf de oprichting en tot volle tevredenheid, waarvoor hem bij monde van de voorzitter grote erken telijkheid betuigd werd. De alg. politieverordening was van Ged. Staten teruggekomen met ver schillende aanmerkingen. O.a. zag het college verboden plaatselijke protectie in een ventverbod, alleen voor niet- ingezetenen en achte men het niet juist café-bezoek voor gesteunden te verbieden. De raad gaf aan de wenken gehoor, behalve t.a.v. de gewenste be palingen met betrekking tot het kam peren. De gemeente-rekening over 1947 werd door B. en W. aangeboden, sluitend met een nadelig saldo, inclusief dal van vorige jaren groot rond 62.000. Waar deze rekening met eeri nadelig saldo van 72.000 begon, gaf de dienst 1947 dus op zichzelf een overschot van rond 10.000. De heer GL Groen informeerde of inderdaad 11 duplex-woningen ge bouwd zullen worden. De voorzitter kon dit beamen, als tenminste bouwvolume wordt gege ven. Voorts bepleitte de heer Groen de plannen voor een speeltuin, die hij van groot belang achtte B en W zeg den alle medewerking toe. Tenslotte informeerde hij naar de siand van zaken t.a.v. de riolering. De voorzitter kon mededelen, dat de op metingen ter plaatse reeds zijn ge schied en aanbesteding zo spoedig mogelijk zal plaats heben. Uitvoering zal niet in DUW-verband geschieden, omdat de gemeente de kosten zelf kan dekken. De heer Koeman wees op de on billijkheid, dat b.v. arbeiders uit Alk maar in Egmond hoger loon verdie nen dan de Egmondse arbeiders. Om gekeerd is voor een Egmondse indus trie fnuikend, dat dc arbeiders, als zij voor dezelfde industrie in Alkmaar werken, hoger loon krijgen. Na uitvoerige discussie werd ten slotte besloten stappen te ondernemen, dat Egmond aan Zee van de 4de naar de 3de loonklasse wordt overgeplaatst, gezien de hogere levensstandaard als badplaats. Tenslotte werd nog uitvoerig gedis cussieerd over het sportpark. De voet balvereniging Egmondia acht zich be nadeeld door de beslissing van B. en W., dat alleen het eerste elftal er spe len mag. terwijl voor de lagere elf tallen slechts tot 1 November vergun ning is gegeven, zodat daarvoor nu een ander terrein moet worden ge huurd, B. en W. waren echter huive rig, dat het terrein, dat thans schit terend in orde is, door teveel bespe len verwaarloosd zou worden. Dan zou ook Egmondia zelf daarvan de dupe kunnen worden, in geval het terrein door teveel bespelen misschien weer jaren onbruikbaar zou worden. IJfiermede betuigen wij on ze hartelijke dank voor 'de belangstelling, die wij ondervonden tijdens ons ver blijf in hét ziekenhuis en tijdens onze herstel-periode. Alkmaar: J. P. J. WOUDMAN Stompetoren: RIE KRUL J. ENS R. HIEMSTRA J. E VAN DOK DE KAMPIOEN HEEFT 'T Voor Sl. Nlcolaas Pracht Autopeds v.a. 18.75 Pracht autopeds op lucht 39.75 Kinderdriewielers vanaf 17.25 Rijwiellampen ook Nordlicht vanaf 10.95 Handwarmers v.a. 1.25 Chroom strijkijzers vanaf 7.50 Elec. wollen dekens 31.85 Elee. scheerbakjes vanaf 7.85 Elec. theelichten 9.50 Ziet onze enorme sorte ring op rijwiel en electr. gebied. Zilverstraat 68 Ridderstr. hk. Oudegracht A. MIENIS Telefoon 3930. St. Nicolaas 1948 Hoekstra schaatsen Heerenstr. 5 Telefoon 2474 SINT NICOLAAS komt In elk gezin maar stapt eerst bij Parfumerie Ninella in Langestraat 62 Alkmaar Jongedame, b.b.h.h. zoekt NET KOSTHUIS in Alkmaar omtr. station. Br. m. prijs opgave No. 689 bur. v. 'd. bl. WON1NGRUIL A'damAlkmaar Aangeb. te A'dam, 3e et. 3 k. k. gr. zolder, huur 26 p. mnd. Gevr. in Alkmaar won. 4 5 kamers, huur tot 30.p. mnd. Inl. Snaarmanslaan 56. Alkmaar. De heropening van onze geheel Ge moderniseerde winkel zal plaats hebben op Woensdag 1 December a.s. Ziet onze speciale Etatcuje- ï)AuftlU>uj, II. Koningstr. 14, Tel. 2773 Waardevolle cadeaux zijn Marmeren boekensteunen r*r *1*1 vanaf 11.71 Foiosiandaards a« «ailapaa «lat vanaf I 1- Grootste keus bij: 's steenhouwerij Ritsevoort 15 - Alkmaar Heden behaagde het de Heere tot zich te ne men onze zeer geliefde Vrouw, Moeder, Doch ter, Zuster en Schoon zuster, Mevr. JACOBA DINGENA DE BOER in de ouderdom van 42 jaar. J. Kommer Ziena Leo Alkmaar, 29 Nov. 1948 Vrouwenstraat 6. De teraardebestelling zal D.V. plaats vinden Donderdag a.s. op de Gem. Begraafplaats te Alkmaar. Vertrek van het Centraal Ziekenhuis 2 uur. steeds een zeer ge wild geschenk voor „hem" of „haar". Sortering als van ouds. FRANKENBERG N.V. LANGESTRAAT 28 ALKMAAR. II Alkmaar Te koop: 2 BURGERWOONHUIZEN huurprijs 4.50 per week Br. onder No. 686 bur. van dit blad. Enige nette meisjes gevraagd Noorderkade 6768, Alkmaar, Telefoon 3776 SCHAATSEN EN SPEELGOED Schoonrtfders 13.50 Renschaatsen 16.50 Friese doorlopers 6. Kinderschaatsen 3.40 Schaatsentuig in divetse kwaliteiten. Grote sortering tafelmessen vanaf 9.50 per 4 stuks Ladekasten vanaf 136. Alle soorten luxe staal waren Keukenuitzetten in diverse kleuren Payglop 13 Telefoon 2901

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 4