B De Politierechter deelt surprises uit Aikmaarders zonder licht en water Groot aantal kleine delicten JOH. GOOSSE uit Den Haag heeft ©p 26 Sept. 1946 te Alkmaar tezamen met JOH. VOSMEER een H.L. steen kolen ontvreemd uit een spoorwegwa gon. Gelukkig was het strafblad van Goosse gunstig, dat van de niet ver schenen Vosmeer minder mooi. De officier mr. Holsteyn, vond Goos se als patroon de hoofdschuldige. Spr. vorderde f 20 of 10 dagen, voor ieder ■wat de rechter goedvond. Uit Hoorn arriveerde CORNELIA VAN DER GRACHT om een gunstig rapport te horen voorlezen. Verdachte had handdoeken ontvreemd, bij gebrek aan textiel. De officier had al 1 maand gevraagd, maar het O.M. vroeg nu 2 maand voorw. en f 25 of 10 dagen. De uitspraak luidde f 25 of 10 dagen. PAULUS PATER uit Breezand kwam ook voor de" tweede maal. Op 23 Augustus had hij een spaarpot en ©en vulpen bij de dokter ontvreemd. Het rapport vond verdachte een zwak persoon, gemakkelijk over te halen. Strenge leiding hoogst noodzakelijk. Verdachte had al veel van.de schade vergoed. De officier eiste 3 maanden voorw. met 3 proefjaren en f 40 of 15 dagen. Het vonnis was conform. Verd. komt onder de reclassering. VECHTPARTIJ Voor afwisseling verscheen GERARD KOUWENBERG te Den Helder, arbei der. Op 10 September heeft hij een sekere Groen mishandeld door hem een trap te geven. Het geval ontstond door inwoning. Get. Groen verhaalde de geschiedenis. Verd. had zelfs een mes in de hand, rAaar er gebeurde ge lukkig geen moord De get. ontving een flinke kaakslag. Verd. ontkende tegen over de rechter, dat hij de vechtpartij was begonnen. De 2de getuige Van [Waarden had het toneel bijgewoond en bevestigde dat verdachte de eerste klap had uitgedeeld. De officier achtte Oudorp heeft een nieuwe Ontvanger De raad van Oudorp heelt gisteren avond in een zitting van veertig mi nuten een respectabele agenda van 14 punten afgewerkt Toen burgemeester Bakker de zitting om tien over achl ©pende, waren alle raadsleden, de heer .Visser (PvdA) uitgezonderd, opgeko men. Na de goedkeuring der notulen werd voorlezing gedaan van een dank brief van commissaris De Vos van Steen wijk namens H.KH Prinses Wil- ihelmina voor het door het gemeente bestuur van Oudorp aan haar gerichte telegram ter gelegenheid van het re geringsjubileum. Op een verzoek van het Historisch Genootschap Oud-Westfriesland om 'n bijdrage volgde enige discussie. De heel» Buren (KVP) meende, dat men consequent moest blijven: men heeft indertijd dergelijke verzoeken van de Landbouwtentoonstelling en de VW ©ok geweigerd. Wethouder Tuinman meent echter, dat men het in verband met de" grote betekenis van deze ver eniging voor o.a de folklore dezet streek, toe moest staan, en mét hem idenken de andere raadsleden daar eveneens over. De heer Buren legt zich dan bij de meerderheid neer. Een "dergelijk verzoek ig binnengekomen van de ANWB ook dit wordt toe gestaan. Enkele administratieve zaken gaan vervolgens snel onder de hamer door. Zo wordt er besloten 'n kasgeldlening van voorlopig f 45000.af te sluiten, Ook de begrafenisverordening, die per 1 Januari vervalt wordt verlengd, ter wijl er van het PEN een stuk grond achter het postkantoor verkocht wordt voor het bouwen van een ni&uw trans formatorhuisje Bij de rondvraag informeert de heer Buren naar de kosten vopr het verlen gen van het sluitingsuur der café's, de leges hiervoor zijn z.i. te hoog De bur gemeester is het hier echter niet mee ©ens. De heer Buisman informeert, of de Achterweg en de Munnikenweg bin nen afzienbare tijd aangesloten zullen worden hij het waterleiding en elec- triciteitsnet: de burgemeester kan me dedelen, dat dit alleen nog een kwestie is van materiaalschaarste. Er is van gemeentewege op deze aanleg zeer aangedrongen. Tenslotte wordt de heer P. J. Vis, Oudorps nieuwe ontvanger en waar- riemend secretaris, bevestigd in zijn nieuwe functie. Na zuiveringseed en ambtseed te hebben afgelegd, spreekt burgemeester Bakker hem toe, en ver- klaart, dat de verwachtingen, die men van hem heeft, hoog zijn. De inlich tingen. zo vervolgt spreker, zijn van dergelijke aard, dat we ervan over tuigd zijn, dat hij op zijn plaats is, en dat hij de verwachtingen niet zal be schamen. De heer Vis dankt vervolgens voor zijn benoeming, en belooft nog eens, 'hetgeen hij zojuist onder ede heeft be vestigd: de belangen der gemeente zo goed mogelijk te behartigen Hij hoopt in Oudorp een nuttige en aangename tijd te mogen doorbrengen. Hierop sluit de voorzitter te tien Voor negen de vergadering. een flinke boete op zijn plaats en eiste f 75 of 25 dagen. De rechter maakte er f 50 of 25 dagen van. De vorige getuige GROEN was nu verdachte. Hij stond terecht voor het feit, dat hij Kouwenberg op 10 Sept. mishandeld had. De verd. beweerde, dat hij uit zelfverdediging had gehan deld. Kouwenberg had 5 dagen niet kunnen werken. Get. Van Waarden achtte het slaan van Groen noodza kelijk! Het noodweer achtte de officier niet bewezen, Groen is te ver gegaan Spreker eiste f 40 of 20 dagen. Verd. was bevreesd voor Kouwen berg. De Politierechter sprak verd. vrij CORNELIA VAN DER VEER uit Ursem stond terecht voor belediging. Zij was niet verschenen. Verd. had juffrouw Koelemey op 14 Aug. bele digd, door haar een bloemlezing van scheldwoorden toe te voegen. Kinde ren waren de oorzaak. Verd. was een lastig persoon, ook voor anderen. De officier vond het het nodig f 50 of 15 dagen te eisen en 1 maand voorw. met 2 proefjaren. Uitspraak conform. BOOKMAKER JOH. GOEDHART, timmerman te Velsen had op 23 Sept. te Enkhuizen bij gelegenheid van een harddraverij het publiek uitgenodigd tot wedden. Verd. ontkende pertinent. De wacht meester Van den Berg uit Enkhuizen was op 23 Sept. bij de Parktuinen al daar en hoorde verdachte roepen: „ik geef tien tegen één!"' Verd. gaf toe enige malen voor wedden te zijn ver oordeeld. De officier achtte het feit bewezen. Verd. is als bookmaker op getreden en heeft zijn rol goed ge speeld. Hier is een flinke straf gepast. Spreker vordert f 200 of 60 dagen mr. Berkhouwer trad als verdediger op Na het pleidooi acht de rechter 't ten laste gelegde bewezen en vonnist f 150 of 1 maand. GERRIT JE VAN DER VLIES te Den Helder heeft °P 26 September een zekere Voordermeer aangevallen en hem de keel dichtgeknepen. Verd was niet verschenen. Volgens de getuige is Gerritje geregeld dronken. Juffr. Hee- ris was tegenwoordig bij de worstel partij en gaf er een uitvoerig verslag van. De officier vorderde f 50 of 25 dagen. Vonnis conform. DIERENMISHANDELING Voor dierenmishandeling stond Jo- hannes van Leeuwen te Alkmaar. Hij heeft op 23 September te Enkhuizen bij gelegenheid van de courses aldaar een paard enige malen flink geslagen. Verdachte ontkende. Een tweetal ge tuigen had de mishandeling gezien. Getuige Schouw had zich er aan ge- ergerd. De officier acht de dierenmis handeling wettig bewezen. Verd. is je ver gegaan. Er is ten flinke straf nood zakelijk f 100 of 30 dagen en 1 maand voorw. met 2 proefjaren. De rechter vindt de mishandeling ernstig en von nist 1 week gevangenisstraf. DIEFSTALLEN Een Helderse dame WILLEMPJE ROMKES heeft in Se,pt. een ^aar kniekousen en een zwart rokje wegge nomen bij de familie waar zij werkte. Verd. had last van diefachtige neigin gen en heeft meerdere diefstallen ge pleegd. De officier is verbolgen op verd. en eist 1 maand. De rechter wil een rapport inwinnen en houdt de zaak aan. Twee Friezen JAN REKKEMA en JAN PULTRUM hebben in Sept. te Sint Nicolaas bij de „Buitenkant" In zenuwachtige spanning zaten de kinderen in de diverse gezinnen aan het Oudorperdijkje Zondagavond te wachten op de komst van de Goede Sint, die met zijn geschenken en zijn knecht de tijd had gevonden om bij deze gezinnen persoonlijk op bezoek te komen. Nadat een lange brief van het be stuur van boven genoemde vereni ging naar Spanje was gezonden met dit verzoek, maakte ook het bestuur dagen van spanning mee of de Sint zou komen of niet. Maar gelukkig kwam hij en de kinderhartjes hebben een ogenblik hevig geklopt. Doch toen de knecht met de cadeautjes te voor schijn kwam, was alle angst verdwe nen en zongen ze uit volle borst de Goede Sint enkele liedjes toe, als dank voor zijn geschenken. Om onge veer zes uur arriveerde de Sint met zijn knecht op het Dijkje, en om on- veer negen uur was het laatste be zoek afgelopen, zodat de Sint met 'n tevreden hart afscheid van het be stuur nam met de mededeling, dat hij a.s. Donderdag het Kinderfeest in het zaaltje in de Hekelstraat, ook met een bezoek zal vereren. Op onze vraag of hij deze avond nog stoute kinderen mee moest nemen, zeide hij dat hij slechts enkelen had vermaand. En nu vol verwachting voor a.s. Don derdag. want dan wordt het Sint Ni- colaasfeest van de „Buitenkant" ge vierd. Buurtvereniging „Rolia" De Buurtvereniging Rolia (Ropjes- kuil) heeft in de muziektuin op 5 December een aardig St. Nicolaas- feestje gehouden voor ongeveer 100 kinderen. Toen de Sint omstreeks half drie arriveerde, kende de vreugde geen grenzen. Er werd vrolijk gezon gen en vele kinderen moesten bij de goedheiligman komen: enkelen om 'n vermaning, anderen voor een goed woord.... De muziek werd verzorgd door de heer D. Ottink. Om half vijf werden er met gulle hand cadeaux en snoep uitgereikt. "Voor de kinderen kwam het eind van de middag, waar op het bestuur en de feestcommissie met vreugde kunnen terugzien, veel te vroeg. r MEDEDELING DISTRIBUTIEDIEXST ALKMAAR Na-uitreiking: De na-uitreiking van bonkaarten 901 voor levensmiddelen zal plaats vinden te Alkmaar, op Donderdag 9 December 1948 van 8.4512 en 2—4 uur.; voor inwoners van de buitenge meenten op Vrijdag 10 December 1948 van 8.4512 en 24 uur. Kantoor Oudegracht 168. GESLAAGD Voor het t® Haarlem gehouden exa men voor Physotechniek slaagden on ze stadgenoten mej. C. J. Sparringa en de heer A. C. Admiraal. Wieringermeer bij een landbouwer een zak bonen weggehaald. Volgens verd. Rekkema had hij het gedaan om de landbouwer dwars te zitten. Het straf register van beiden was gunstig. De officier eiste tegen ieder f 40 of 20 dagen. Vonnis conform. Een reeks Enkhuizers stonden te recht wegens overtreding van de hon denbelastingwet. Eis en uitspraak luid den in alle zaken f 12 of 6 dagen. Al leen LEENDERT KOLK was versche nen en vertelde dat hij zijn hond niet had aangegeven Ook hij kreeg f 12 of 6 dagen. Soc. Jongerenkern „Wording" Het winterprogramma voor de jon geren van 16 tot 23 jaar in de AJC concentreert zich hoofdzakelijk in en rondom de jongerenkeus. Reeds hield men een lezing over het leven van Mozart, toegelicht met gramofoon- muziek, welke zeer geslaagd mag he ten. Een flinke groep bezocht geza menlijk de film „Fantasia" en gingen .naar de tentoonstelling van de Open bare Leeszaal. Momenteel wordt een zaaltje in het AJC-gebouw speciaal ingericht voor lees- en andere gelegenheden voor jongeren van 16 jaar en ouder. Het winterprogramma omvat verder een spaaractie voor het bezoek aan een voorstelling van een beroeps to neelgezelschap in het Gulden Vlies. Een jongerenkern voor 16-17 jaar en een kern voor 18 jaar en ouder zijn opgericht. De boven 18-jarigen komen regelmatig bij KI. de Wilde thuis bij een, waar de onderwerpen Humanisme me en Chistendom zullen worden be sproken en door bevoegde krachten ingeleid. Een van de pioniers der Ar beidersbeweging zal gevraagd worden te vertellen uit de geschiedenis van het socialisme. Verder is iedere Za terdagavond, welke niet op bovenge noemde wijze is bezet, bestemd om op gezellige en onderhoudende wijze bijeen te zijn in kernverband o.l.v. één der bestuursleden van de afde ling. De AJC bewijst daarmede dat het haar ernst met de scholing van de jongeren die zich scharen rondom het Democratisch Socialisme. Inlichtingen omtrent de Socialisti sche jongerenkern bij de secr. Piet de Jong. Piersonstraat. INGEZONDEN MEDEDELING. Hoeveel broden eet Uw gezin per jaar? Een respectabel getal. Breek met de dagelijkse sleur voor Uw da gelijks brood. Neem eens voor één keer een proef met het brood van VAN DE POL. Altüd vers, altijd even smakelijk en voerzaam. En U wordt stellig vaste klant, want: eter ood van de Pol! akt BILJARTKRIJT „National Tournament Ghalk" is zeer bekend biljartkrijt, dat door de biljartliefhebbers gaarne wordt ge bruikt. Daar het zeer schaars is. doen de caféhouders grote mqeite, -het te verkrijgen. Men kan zich de vreugde van deze mensen voorstellen, toen Zaterdag 'n man tegen de prijs van 9.60 een doos van dit krijt aanbood. Eigenlijk be hoorde de prijs niet hoger te liggen dan 7.50, doch voor een schaars ar tikel betaalt men gaarne iets meer Al spoedig bleek echter, dat men hier met een vervalsing te doen had: het was krijt van een inferieure kwali teit. Doos en etiketten waren echter prachtig nagemaakt en er zijn zowel in Alkmaar als in de omgeving dan ook verschillende caféhouders ingelo pen. De politie maakte tegen de man proces-verbaal op en nam hetgeen hij van zijn product nog in zijn bezit had in beslag. AANVOER VAN VEE. Op de Maandagse veemarkt van 6 December werden aangevoerd 38 vette koeien, 1 graskalf, 23 nuchtere kalve ren en 146 vette schapen. Alles was bestemd voor de Centrale. Een erezaak voor de gemeente Misschien zult U het niet willen ge loven, wanneer wij U zeggen, dat er te Alkmaar nog steeds mensen zijn. die niet zijn aangesloten bij de waterlei ding, die niet een kabel van het elec- tiisch net naar huis hébben lopen, en voor wie er geen mogelijkheid bestaat zelfs maar een ^as-lamp aan te ste ken, al zouden zij dat nog zo gaarne willen. En daar is maar één reden voor, een zeer simpele reden, die ei genlijk binnen een paar weken tijds zou kunnen zijn opgelost: zij wonen niet aan een weg, waar een leiding langs loopt GEEN LICHT, GEEN WATER Wie het Heilooërdijkje opfietst, van de Kennemerstraatweg af, rijdt eerst langs een keurig beklinkerde straat. Maar al spoedig, even voorbij de brug. verandert de weg in een slecht ver hard pad, vol van gevaarlijke bochten en krommingen die des avonds, wan neer de duisternis is ingevallen, bij zender gevaarlijk zijn. Gevaarlijk, om dat er geen «traatver lichting langs staat. Fietst men dan door, dan komt men tenslotte aan de ringvaart van de Boekelermeer. Een honderd vijf en twintig meter daarvoor treft men de boerderij aan van Jan de Vries Sr., die hier reeds ruim zes en dertig jaar woont .Het huis was splinternieuw, toen hij er kwam, in de jaren van 1910, maar er was geen waterleiding, geen electra en geen gas. De Vries moest hard werken, maar naar mate hij ouder werd, en naar een weinig comfort ging verlangen, dacht hij meer over het feit na, hoe onrechtvaardig het eigenlijk was; dat men van zijn huis uit de lichten overal kon zien branden, terwijl hij zich had te behel pen met een negentiende eeuws pe troleumlamp, waarbij natuurlijk wel iets te zien was, maar dat toch niet voldoende is voor de normale eisen van een twintigste eeuwerEn daarbij: zijn vrouw werd ziek. en moest het huis houden. Hoe gemakkelijk zou het voor haar geweest zijn, wanneer zij een stofzuiger had kunnen hebben, om haar het dagelijks werk te verlich ten. Hoe prettig, wanneer zij in de lange uren, die zij thuis door moest brengen, een radio had gehad om ten- min-te een kleine afleiding te hebben. En hoeveel gemakkelijker zou het voor de boer zelve zijn geweest, als hij zijn machines (de dorsmachine, de snijma chine, de sorteermachine, de zaag) op het electrisch net zou kunnen aanslui ten. Honderd vijf en twintig meter ver der, vlak voor de brug over de ring vaart bouwde hij voor zijn zoon een noodwoning. Onmiddellijk over de brug woonde een bpurman, Hartog. - woonde in de gemeente Hciloo, en had dat alles, wat De Vries zo be geerde: water en electra. Ook de zoon kreeg er een aftap-leiding van. Ook zijn onmiddellijke buren heb ben het niet. Klaas Berger is daar bij voorbeeld: vijftig meter van hem ver wijderd bezit men het wel. 350 Meter van Dirk Leek verwijderd kan men des avonds het licht aansteken. Doris Pepping ziet het op 250 meter van zijn huis branden. Het wordt nu werkelijk tijd, dat de gemeente hier in gaat grijpen. Deze Alkmaarse burgers hebben recht op hetzelfde als hun medebur gers. Maar om het recht alleen gaat het niet. Wij hebben de putten gezien, waaruit het drinkwater wordt geschept Ze waren keurig onderhouden, maar het water, dat er zich in bevond was van het met mos beslagen dak in de ton gesijpeld. Wij hebben gezien, hoe de boer een petroleumlamp opstak, om een schuur vol stroo en hooi te verlichten. Eén windstoot, één ver waaiende vonk, en de stal zou in lich ter laaie staan Water en licht, licht en water dat is hetgeen deze 29 mensen, die aan de rand van Alkmaar wonen, nodig hebben. Geef het hen. nog deze win ter, al was het maar met een nood- kabel, waarmee men des winters de ijsbanen verlicht. Geef het hen met de simpele aanleg van "n waterleiding Maar laat het komen. Zij wachten reeds zes en dertig jaar. IETS VOOR HUWELIJKSCANDIDATEN Gaat U trouwen „in plaats van kaarten"? Dan is het onderstaande niet voor U bestemd. Maar gaat U echt trouwen, d.w.z, heeft U de sierlijk gedrukte kennis geving reeds besteld en zet U zich straks neer om met broers en zusters de adressen te gaan schrijven van fa milie en bekenden, ja, dan moet U even aandacht schenken aan dit epis tel. Want we hebben iets voor U, dat Uw huwelijksaankondiging voor de ontvangers nog meer waarde geeft, dan Gij er zelf reeds aan hecht. Fran keer al Uw huwelijksbrie ven met de Weldadigheidspostzegel. Ongetwijfeld zal het U zelf reeds voldoening geven door bij de eerste stap op de weg naar het geluk een goede daad te mo gen verrichten. Maar voor de ontvangers betekent dit nog meer. Want zij worden al di rect getroffen door het feestelijk aan zien, dat de zegel aan Uw bekendma king verleent. Zij zullen daarbij tevens bemerken, dat deze brief komt van een mensen paar, dat met het vooruitzicht op ei gen toekomst en geluk, blijkt geeft evenzeer te denken aan het geluk van anderen. Daarom: Koop Kinderzegels en Kaar ten. Zij brengen geluk, U zelfén vele kinderen. BEVEILIGING VAN SCHERPE BOCHT IN DE DE WEG AMSTERDAM—VELSEN De ANWB deelt ons het volgende mede: In de weg Amsterdam-Velsen be vindt zich, waar de Middenweg met de Velserweg samen komt, een zeer scherpe bocht, welke herhaaldelijk tot ongevallen aanleiding heeft gege ven. De in de bocht staande huizen heb ben dan ook reeds verschillende ma len schade opgelopen, tengevolge van het onzacht contact met auto's, waar van de bestuurder de macht over het stuur verloren had. De ANWB heeft inzake deze situa tie contact opgenomen met de gemeen te Amsterdam, die deze bochf inmid dels reeds voorzien heeft van een Prismo-geleidestreep, hetgeen tot enige verbetering van de toestand heeft ge leid. „Prismo" is zoals bekend, een reflecterend materiaal uit een spe ciale verf bestaande, waarin talloze kleine glasbolletjes zijn gespoten. Een werkelijk afdoende verbetering van de situatie zal evenwel verkregen worden, wanneer de bocht verruimd, dan wel afgesneden zal worden. Naar de AWB verneemt is voor dit doel reeds grond onteigend. Tevens worden pogingen in het werk gesteld om de wegverlichting in dit gedeelte van de grote IJpolder te verbeteren. AUTO RAMDE BRUGLEUNING Gisterenmorgen te omstreeks kwart voor twaalf reed een vrachtauto van „De Stad Alkmaar", die van het Groot Nieuwland kwam de brug over de Oudegracht op. Hij ramde daarbij de leuningen aan de rechterzijde van de brug, met het gevolg, dat deze af knapten. De auto kwam er met enige geschaafde plekken af. Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor. Contact-avond Rode Kruis LANGEDIJK Op Zaterdag 11 De cember a.s. zal het Nederlandse Rode Kruis, afdeling Langedijk een contact avond beleggen in de zaal van Concor- dia. „De Jongens van Wolders", een Rode Kruis-gezelschap uit Rotterdam, dat geheel uit amateurs bestaat, zal de ze avond vullen. Om de Rode Kruis- gedachte in het publiek hoog te hou den. trekken deze amateurs door het gehele land. Zij hebben het vorig jaar 65 avonden gevuld en zullen dus deze avond in Langedijk zeer zeker doen slagen. Hier zijn hun namen: F. Wol- ,'ers, inspecteur binnenland van hé4 Rode Kruis, leider van het gezelschap: Lien Blokpoel, accordeon; Tine Bor- rins, schetsen; Willy Graafeiland, ac cordeon; Netty van Ingen, piano's; Ag- nes van der Schilt,' zang; Trude Wen- tink, accordeon; Corry de Zwart, gui taar en zang; Wout Winterdijk, viool en clarinet; Herman Brogt, illusionist; Cor van Dam, pianist-componist, ar rangeur; Hans van Langerak, accor deon, schetsen, zang; Lou van der Mark; schetsen en conférence; Koert Mulder, drums; Wim v. d. Noordt. schetsen en zang; P, Witteveen, gri meur, Piet Wijnsema, schetsen; Piet de Zwart, guitaar. De afdeling Langedijk hoopt, een bijzondere goede avond te krijgen. Zij nodigde bovendien een aantal besturen van andere afdelingen uit, om ook hen met dit gezelschap in contact te bren gen. NOORD SCHARWOUDE 6 DEC. 4500 kg rode kool 7—8; 3000 kg ge le kool 6—6.20; 2200 kg groene kool 6; 125.000 kg Deense witte kool 5—G; Succes 5—6; 400 kg andijvie 13.20— 14.10; 1400 kg bieten 1 6; II 4.50 schrijvende lezers VAN EEN SOLDAAT. De persoon, die dit epistel schrijd is een doodgewone dpi. soldaat. Maai toch hoop ik dat aan mijn brief eer. weinig gehoor zult geven. Ik lig in kamp Rochdale en ben dus Luchtdoelartelerist. We zijn hier i» Alkmaar nog maar krap 4 maanden, maar zoals de burgerij hier in Alk maar tegenover de soldaat staat, ?eb ik nog in heel weinig garnizoensplaatsen meegemaakt. Er is hier niet veel wa| betreft vermakelijkheden en juist die spontane aanbiedingen maken alles weer goed, zowel wat betreft de ama teurtoneelverenigingen als de athletiek verenigen en de muziek (o.a. dePost- harmonie. Ik hoop dat U mijn (onze) dank aan de burgerij overbrengt, want we menen het. Hoogachtend, Sold. B. v.' Schooneveld, Kok Kamp Rochdale, Alkmaar. HARTELIJK DANK. Als antwoord op het in Uw blad opgenomen artikel betreffende de St. Nicolaas viering in de lighallen, ver zoeken wij U beleefd voor ons het volgende te willen plaatsen. Daar wij niet in staat zijn ieder persoonlijk te bereiken spreken wy langs deze weg onze hartelijke dank uit. Aan het Bestuur der T.B.C.-bestrij- ding, Sh Nicolaas, de Zusters, de he ren van de band, de heer de Leeuw, alsmede de Alkmaarse Middenstand voor de zeer welwillende medewer king bij het beschikbaar stellen van cadeaux, waardoor ons St. Nicolaas- feest geweldig is geslaagd. Wij blijven U hier altijd voor er kentelijk. Met dank voor plaatsing De Lighalpatiënten. IJsclub SIS zal ijsbaan electrisch afrasteren W ARMENHUIZEN Donderdagavond hield de IJsclub SIS haar 'jaarverga dering in het cafe van de heer H. Mosch De voorzitter, de heer C. Becmster- boer Jr. heette de aanwezigen harte lijk welkom en betreurde de geringe opkomst. Tevens deelde hij mede dat de vereniging geen. pachter meer vat* de gemeente was. omdat het pachtcon- tract was afgelopen. Algemeen was men van oodeel dat dit zeer jammer is. De ontvangsten met inbegrip van 't saldo van het vorig jaar bedroegen f 261555. uitgaven f 2048 28. batig sal do op 1 April '48 f 567.27. Van het batig saldo moe:t nog worden uitge loot acht aandelen a t 50 is f 400, er rust dan nog een aandelenschuld van f 1100 op de vereniging Door de heren Sj. Westra en P. Rempt werden boeken en bescheiden gecontroleerd en in orde bevonden Hierna volgde bestuursverkiezing we gens periodiek aftreden van de heren W Gutker en Jn. Pronk Mathz. Met bijna algemene stemmen werden bei den herkozen. Het bestuur kwam met een voorstel tot electrische afrastering van de baan. De beplanting rondom de baan is deze zomer door het vee zo toegetakeld, dat het werkelijk om te huilen is, zeide voorzitter. De kosten zullen bedragen f 273.80. De pachter C Blokker was bereid de batterijen enz voor zijn rekening te nemen voor een bedrag van f 116.30. Het resterende bedrag van f 157.50 komt dan voor rekening van SIS, maar waarschijnlijk zal de gemeente dit voor haar rekening nemen. SPANNENDE MATCH HEERHUGOWAARD Als was er dan veel regen gevallen, het veld, waarop de Hugo Boys tegen Hollandia T moesten uitkomen was uitstekend bespeelbaar. Hollandia heeft 2 punten uit deze strijd tegen hun technisch on getwijfeld sterkere tegenstander weten los te branden. Het was vooral hun verdediging, die de Hollandia spelers sterk maakte. Onder een grote pubtie- ke belang: telling, heerste er van begin af aan een flinke spanning, en. al kom? Hollandia dikwijls naar voren. he? blijkt, dat de Hugo doelman zijn taak verstaat. De rust ging dan ook met 00 in. Tien minuten na de rust weet Hollandia haar eerste doelpunt in de wacht te slepen, daar de Hugo keeper^ komt te vallen. De Boys zetten thans alles op alfes, om de gelijkmaker te krijgen. En ondanks de geregelde aan vallen van hen is het tevergeefs: de Hollandia keeper is steeds op zijn qui- vive Tot er op een ogenblik een hands bal komt: 'de Hugo Boys krijgen een strafschop toegewezen en rechtsbuiten Dcdeman zet zich in postuur: keeper groot wist de bal echter keurig uit het doel te houden. De leiding van deze spannend© match berustte veilig bij scheidsrechter Kes uit Alkmaar. De kans op het kam pioenschap voor Hugo Boys ic than» - na Sint Nicolaas verkeken.

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2