Felle brand bij firma Met LANDBOUWGASLENDAGEN .OP VOLKSHOGESCHOOL De Gezinsverpleging eist een belangrijke uitgave Vergadering van hei Wiiie Kruis In het Wapen van Haarlem werd gisteravond een ledenvergadering gehouden van de afdeling Alkmaar van het Witte Kruis. Er was slechts een gering aantal leden aanwezig, zodat de voorzitter, de heer D. G. G. Margadant met recht bij het^slui- tingswoord de geringe opkomst kon betreuren en kon wensen, dat er volgende maal meer belangstelling zou zijn. De begrotingen voor het jaar 1949 van het Magazijn, de Wijkkraamver- pleging, Gezinsverzorging, het Kraam - centrum Alkmaar en het Badhuis wer den zonder aanmerkingen goedgekeurd cn overeenkomstig de ontwerpen vast gesteld. Bij de behandeling van de begrotings posten deelde de voorzitter mede, dat het herstellingsoord Hekiehêuvel bij Hilversum sinds kort weer in gebruik genomen is. In dit prachtige oord kunnen leden van het Witte Kruis, die van een (niet besmettelijke) ziekte herstellende zijn, verder worden verpleegd. Zij, die voor Opname in aanmerking wensen en menen te komen, kunnen zich via hun arts in verbinding stellen met het be stuur van de afdeling. O vér de uit zending zalsdan kunnen worden beslist en het Witte Kruis kan eèn financiële regeling treffen. Bij de behandeling van de begroting van het Badhuis zeide de voorzitter, dat evenals vroeger weer goede hand doeken beschikbaar worden gesteld. BELANGKIJK TEKOR'i „Ons nieuwe kind", zo noemde de secretaris, mr. G. A. de Lange, bet apparaat der Gezinsverpleging. Geble ken is, dat aan dit nieuwe kind heel wat geld moet worden besteed om het goed voor de dag te kunnen laten ko men. De begroting vermeldt het be langrijke tekort voor deze dienst van f 5165. „Door propaganda zal moeten worden genacht ,dit tekort terug te dringen", aldus mr. de Lange. De voorzitter achtte Gezinsverzoigimg van groot belar.g voor de afdeling en van groot belang voor de gezinnen. En waar het zo'n groot belang geldt, is deze uitgave zeker gerechtvaardigd. Hij wekte iedereen op, voor de Gezins verpleging veel propaganda te maken Ook het Kraamcentrum Alkmaar eist veel aandacht van de afdeling. Het be stuur streeft er naar, in het kleuter buis een permanent centrum te stich ten en er zijn reeds bij de gemeente stappen "oqdernomen, om dit huis zo te verbouwen, dat de zusters er ook kunnen wonen. BESTUURSVERKIEZING Wegens periodiek aftreden van de bestuursleden mevr. M. Elema-Sac en de hereir Margadant. mr. de Lange, dr Freerikse en Couwenhoven, moest een bestuursverkiezing plaats hebben Botsing Gisterenavond te 11 uur heeft er 'n vrij ernstige aanrijding plaats gevon den op de HeilooërbrugVan het Rit sevoort af naderde een auto ,óie zeer rechts hield met een matige vaart van ongeveer 25 km. Tegelijkertijd kwam er van de andere zijde een personen wagen, die geheel links van de weg reed; ook deze wagen had een snel heid van ongeveer 25 km per uur. Ondanks hevig remmen ontstond er toch een botsing. Beide wagens wer den ernstig beschadigd en een ervan moest door een kraan wagen worden weggesleept. De andere kon nog op eigen kracht de garage opzoeken. Per soonlijke ongevallen deden zich niet voor 100 Ton Bloem tekort In het begin van deze week is er door de politie een Alkmaarse meel handelaar aangehouden, die in zijn bedrijf -een tekort had van ruim 100 ton import-bloem. Hij was niet in staat voor dit tekort een geldige reden op te geven en werd derhalve na on derzoek overgebracht naar het Huis van Bewaring. INBRAAK In de nacht van Zondag op Maan dag op Sint Nicolaas dus is er een inbraak 'gepleegd in de Wilhel- minalaan. Toen de familie des nachts thuis kwam. ontdekte zij, dat een aantal ongenode gasten zich toegang tot hun huis hadden verschaft door bet verbreken van een ruit in de keu kervdeur. Men kon slechts constateren dat er een herencostuum, een regen- Jas. een bedrag van f 70. en enkele andere voorwerpen werden vermist UIT AUTO GESTOLEN Gisterenavond werd een auto ge parkeerd op de Bierkade. Toen de eigenaar te ongeveer een uur terug kwam .ontdekte hij. dat hij vergeten had, het portier van zijn wagen af te sluiten. Uit de auto waren ontvreemd een bruine koffer met ceintuurs van verschillende kleur en makelij, een cartonnen doos met kragen voor da mes japonnen van Brussels en Zwit sers kant en een actetas met toilet artikelen. Bij enkele candidaatstelling werden genoemde bestuursleden allen herko zen en allen aanvaardden hun benoe ming. Mevr. Tondu eri de heer Wolff Pee reboom werden als leden aan het be stuur toegevoegd. BESCHRIJVINGSBRIEF Hierna werd door mr. G. A. de Lan ge de beschrijvingsbrief van de 92ste Algemene Vergadering van het Witte Kruis, die op Dinsdag 14 December a.s. in Amsterdam zal worden gehou den, voorgelezen, behandeld en toege licht. Hieruit bleek o.m. dat de direc teur van de GGD te Alkmaar, dar. Lo- jenga candidaat is gesteld als lid van het hoofdbestuur van het Witte Kruis en opgemerkt werd, dat zijn candida- tuur in vele afdelingen reeds wordt ondersteund. PENSIOENREGELING Een der belangrijkste voorstellen van het hoofdbestuur, die op deze algeme ne vergadering in Amsterdam aan de orde komt en is wel het in het leven roepen van de Stichting voorzienings- fonds voor zusters van het Witte Kruis. Het ligt in de bedoeling van het hoofdbestuur, een pensioenrege ling voor wijkverpleegsters te treffen en de heer Couwenhoven, die voO' de vergadering naar de hoofdstad wordit afgevaardigd, is gemachtigd, na mens de afdeling Alkmaar, van het Witte Kruis, de voorstellen van het hoofdbestuur te ondersteunen. Over de premie-betaling met betrek king tot deze pensioenregeling wil de afdeling nog echter nader worden in gelicht en over dit onderdeel zal con tact worden opgenomen. Vast staat wel, dat de leden een klein bedrag per jaar meer zullen moeten betalen. En na de behandeling van deze be schrijvingsbrief kon de heex Marga dant van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt deze belangrijke, vlotte vergadering sluiten, met, zoals wij reeds in de aanvang van dit ver slag schreven, enkele woorden van «pijt over het wegblijven van zo veel leden. Het door de oorlog zwaar geteisterde stadje Tiel is druk bezig met de wederopbouw. In de Hoogeindsche straat staat nog steeds het bord, dat de verwoeste panden vermeldt met de adressen, waar hun bewoners thans verblijf houden. De in aanbouw zijn de percelen op de achtergrond vormen een aanwijzing, dat binnen niet te lange tijd de winkeliers hun zaken op de oude plaats kunnen heropenen. Dansfeesten De ook in ons blad aangekondigde Sint Nicojaasdansfeesten, georgani seerd door het Dansinstituut Arendsen in „Het Wapen van Heemskerk" zijn een groot succes geworden. Een suc ces niet alleen voor het Instituut, doch eveneens voor de Niwin. Ten bate van deze instelling, immers werd een ver loting gehouden, waarvan de netto opbrengst f 200.— bedroeg. Dit bedrag is bestemd voor de aankoop van ra dio-toestellen voor de jongens oyer zee. Als aardige bijzonderheid mogen we vermelden, dat de Sint zelf de lootjes trok. VAN WIE? Een ingezetene van St. Pancras heeft mededeling gedaan van het feit, dat er onlangs met hem een jonge herdershond is meegelopen. Hij die meent dat deze hond de zijne is, wordt verzocht, zich met de Alkmaarse po litie in verbinding te stelle*! GESLAAGD Onlangs berichtten wij, dat onze stadgenoten mej, C. J. Spaaxinga en de heer A. C. Admiraal slaagden voor het examen Physo technisch. Dit moet natuurlijk zijn Physio-techniek Volledige brandweerkorps rukie uii Gisterenavond te tien over half acht werd het corps „Vlugheid en Kracht" en het corps „Ladderwagen" van de Alkmaarse Vrijwillige Brand weer! gealarmeerd voor een brand in de garage van de firma Met aan de Acfifcer-' weg. Zeven minuten later werd het alarm uitgebreid over het gehele corPs met de mededeling, dat het perceel van de firma vam de Brink van het Luttik Oudorp door een stevige Noordenwind had vlam gevat. Dit werk, dat zoveel snelheid en te Uiteraard gijn velen de brandweer wagens op hun toeht gevolgd, en al de ze belangstellenden zijn tot de voor hen enigszins teleurstellende conclusie gekomen, dat het hier in het geheel geen uitslaande brand doch een proefalarm betrof. Inderdaad, le zers, dit was het drie-maandëlijks Proefalarm dat door de Alkmaarse Vrij willige Brandweer, onder commando van de heer J. v. Maarleveld, gege ven wordt. Men zal zich herinneren, dat ongeveer drie maanden geleden een dergelijk alarm gegeven werd om een geforceerde brand op de hout werf van de firma Conijn te bestrijden, ter wijl nog weer drie maanden tevoren het La lidbouwhuis tot proef-object diende. De heer van Maarleveld zeide ons, dat dergelijke alarmen gegeven worden om de brandweerlieden ver trouwd te maken met een aantal moei lijke en zeer kwetsbare objecten. De garage van de firma Met. die gisterenavond het proef-object was. was daar een voorbeeld van. Wanneer hier trouwens een brand zou uitbre ken, zou dit een catastrophe voor de omgeving en derhalve voor geheel Alkmaar betekenen. Tthans hebben de mannen van de brandweer de situatie hier ter plaatse uitstekend op kunnen nemen, en men heeft kunnen bemer ken dat deze situatie een verre van eenvoudige was. Binnen enkele minu ten na het geven van het eerste alarm waren de belde eerst gewaarschuwde corpsen ter plaatse. Onmiddellijk had den zij hun blusmateriaal in. gereed heid gebracht. Hun werk ging zeer vlot, evenals trouwens het werk van de zeven minuten later aangerukte corpsen. De Alkmaarse Brandweer heeft ditmaal weer eens getoond, tot welke proefactie's zij in s'.aat is. H.O.V. Deide Ab.-concert serie A Maandag 13 Dec. i uur wordt in het Gulden Vlies hét 3e abonnements concert van ce Haarlemse Orkest Vereniging gegeven. Dit keer is M^- rinus Adams de dirigent, terwijl Ans Boute als piano-solite haar mede werking zal verlenen. Het programma bestaat uit werken van Brahms, Beet hoven: Vijfde Piano-concert In verband met de grote belang- sielling welke er tegenwoordig voor deze concerten bestaat (het vorige I was totaal uitverkocht) verdient het aanbeveling vroegtijdig kaarten te ko- pen (dag aan ce casra van het Gul den Vlies van 11—1 uur). genwoordigheid van geest vereist, werd bijzonder vlot uitgevoerd. Een prettige verrassing voor de mannen was dan ook, dat zij tegen kwart voor negen water mochten geven; men maakte namelijk van de gelegenheid gebruik-de schuimblussers te beproe ven. Een dezer apparaten spoot in het Victordapark ,het andere in het Luttik Oudorp en op de straat daarbij. De firma Met was zeer erkentelijk voor deze oefening en zij liet het niet bij het geven van deze uitspraak: tijdens de gezellige bijeenkomst der brandweerlieden na afloop van de oe feningen in het café van Toon Sar- louis bood de heer Zwager als verte genwoordiger der fiima de aanwezigen een verversing en een uitstekende si gaar aan. De brandweer van Alkmaar mag terugzien o peen uitstekend ge slaagde oefening een oefening waar van wij spoedig een herhaling mede hopen te maken. FRISO Het Frysk Selskip „Friso" zal op Dinsdag 14 December a.s. te acht uur precies een buitengewone bijeenkomst houden in het Gulden Vlies. Zoals men weet, heeft deze vereniging on langs het bekende cabaretgezelschap van Tetman de Vries hier op laten treden met de revue „Kontrasten". Thans zullen enkele eigen leden het toneelstuk „Harde Koppen" van de be kende Friese roman en toneelschrijver G. Burgy opvoeren. Het is een spel in vier bedrijven en staat onder regie van de heer M. v. d. Ploeg. Na af loop hiervan heeft men als speciale attractie een bal aangekondigd. De vereniging is druk aan het werk om de Friezen die hier buiten Fries land wonen, nader tot elkaar te bren gen. Zo beschikt zij bijvoorbeeld over een eigen bibliotheek, men heeft een cursus volksdansen (speciaal Schotse Trije) georganiseerd, men heeft een toneelgroep en een zangkoortje. Thans tracht men voor diegenen, van de vele Friese soldaten, die thans in Alkmaar gelegerd zijn en die met de feestdagen geen verlof krijgen, adressen te vin den, waar zij hun vrije tijd kunnen doorbrijengen. Wij hopen, dat velen zich hiervoor zullen opgeven. BILJARTUITSLAGEN De in de hoofdklasse gespeelde wed strijden „De drie Ruiten"„Excelsior had het volgende- verloop: Chr. Kalman 65 22 12 2.96 M. Bruin 115 22 16 5.22 A. Sekles 75 25 12 3.00 D. West er 95 25 18 3.80 L. v. d. Aukster 75 26 9 2.88 G. Rolie 66 26 13 2.53 R. Koster 57 21 8 266 C. Kommer 90 21 16 4.28 D. v. Baden 55 23 13 2.39 Wessel 90 23 11 3.91 gezinsgebeuren ÈGMOND AAN ZEE GEBOREN: Maria B C dv P Hoog land en F J Dekker; Martin A zv G J Arendse en A Sloot; Engelina K dv A Visser en A Konijn; Ronald D zv J de Groot en A Dekker; Philippus zv Ph. Visser en KI Stam; Leenden Zv W Zwart en L Gouda. ONDERTROUWD: A Blok en Kn de Graaf; P Vuil en Gr Broek. OVERLEDEN: M Wijken- 76 jaar; J M Ruigewaard 49 jaar; D Wijker 83 jaar; T Zwart 73 jaar; E Stam 77 jaar; N v d Plas 82 jaar; T Heere 77 jaar Bijzonder geslaagde openingsmiddag BvTJT °U'fmiddae zijn ,e bergen de Landbouwgaslendagen „p Volkshogeschool begonnen. Het was tussen twee en drie uur dat de aasi, der Volkshogeschool ui, alle delen van he, land binnen kwamen H waren vooral jongere boeren en we merkten slechts een enkele oudet onder he, gezelschap op. Daar waren Friezen, daar waren twee boert van Marken, er waren Brabanters en Gelderlanders Noord- en Zuidhollanders. Nadat de heer O. V. L. Guermon- prez alle aanwezigen hartelijk welkom had geheten, sprak de heer J. Schek- kerman over het platteland van Ame rika. Amerika, zo betoogde hij, is niet het land van de wolkenkrabbers en de enorme steden maar vooral het land van de kleine steden en dorpen. Het is het land, waar de „Vie.r H's club" (heart, head, hands ans heaith hart .hoofd, handen en gezondheid) een organisatie van jonge boeren, hoogtij viert. Een organisatie, waar de scholing en de voorlichting van en de Lach dan, Augusi De Toneelvereniging „Alberdinck Thijm" zal op Zaterdagavond 11 De cember des avonds te acht uur in het Gulden Vlies het toneelstuk van Arie van der Lugt „Lach dan August" op voeren, onder regie van de heer Jean Robert Sr. Wanneer wij ons niet sterk vergissen is dit stuk nog niet eerder in Noordholland opgevoerd. Het is een stuk uit de circuswereld: de beide eerste bedrijven spelen zich af tijdens ochtendrepetities, het laatste tijdens de avondvoorstelling van het circus „Mar tini" in de kleed- en grimeerkamer van August en andere acteurs. Wij zijn er van overtuigd dat dit spel met zijn zeer origineel gegeven velen zal boeien. Zoals men zal be grijpen, dingt „Alberdinck Thijm" ook mee in de prijsvraag die er is uitge schreven voor de Alkmaarse amateur toneelverenigingen. Een bal verhoogt de aantrekkelijkheid van deze avond nog. ECONOMISCHE WAARDE VAN DE NEC IJSCLUB VERG ADERING HENSBROEK De ijsclub Hensbroek hield Maandag in café Kossen een al gemene vergadering, die goed bezocht was. Bij de bestuursverkiezing werden de heren C. Groenveld en J. Visser herkozen. Het batig saldo bedroeg ruim f 26. Als afgevaardigden voor de algemene vergadering werden geko zen de heren KI. Haak en P. Kort. Be sloten werd een trip te maken naar de IJsrevue te Amsterdam, waaraan ook niet-leden deel kunnen nemen. Tot slot van de geanimeerde vergadering werd de traditionele verloting gehouden, waarbij de heer P. Pijper de geluk kige bezitter werd van een paar schaatsen. RAAD LANGEDIJK Het Kleuteronderwijs had de volle belangstelling Spoorstraatsloot wordt binnenkort gedempt LANGEDIJK - Maandagmiddag kwam de Raad van Langedijk ten gemeen te- nuize bijeen onder voorzitterschap van burgemeester Schelhaas. Onder de ingezonden stukken kwam de wenselijkheid van het invoeren van het Esperanto bij het onderwijs ter sprake De Raad besloot aan een dergelijk adres adhaesie te betuigen. De wijziging van de heffingsveror dening precarisrechten had slechts een juridische betekenis. Terwijl de heffingsverordening leges voor inlich tingen uit het bevolkingsregister even eens een maatregel van administra tieve aard was. HET KLEUTERONDERWIJS Het voorbereidend lager onderwijs heeft wel de bijzondere aandacht van de Raad genoten. Reeds was aan de kleuterscholen n subsidie van 2772.50 toegestaan, maar met dit bedrag was het voor de scholen niet mogelijk tot. een sluitende exploitatie-regeling te komen. Daarom stelden B. en W. voor een subsidie te verlenen van in totaal 9310. -. Hierin is dan begrepen de helft van de gezamenlijke jaarwedden van het onderwijzend personeel en een subsidie van 7.50 per leerling en per jaar. Over het algemeen kon de raad zich met het voorstel in het geheel wel ver enigen, maar enkele details lokten de batten uit. Zo achtte de heer Volkers het gewenst, dat men gediplomeerde leerkrachten zou aanstellen, terwijl anderzijds de heer Weel aanvoerde, dat sommige ongediplomeerde onder wijzeressen reeds jaren en jaren in dit onderwijs werkzaam zijn. Tenslotte kon de Raad zich verenigen met de zienswijze van B. en W., dat het hier een overgangsmaatregel betrof en men dus met de nodige tact en souplesse te werk moest gaan. HAMERSTUKKEN. Een verplaatsing kosten besluit voor onderwijzers lokte niets uit, terwijl de heer Jol zijn verzoek om vergoeding der rijwielkosten, gemaakt voor één zijner te Alkmaar schoolgaande kin deren, voor 50 toegewezen zag. Vervolgens werden een zestal over eenkomsten met andere gemeenten tot regeling van de toelating van leerlin gen tot de Ulo-school te Nrd.-Schar- woude geannuleerd. De 6e suppletoire begroting *48 pas seerde zonder meer de hamer, even als de rekening-courant overéénkomst met de bank voor Ned. Gemeenten. Ten behoeve van de gasfabriek zal f 20.000 geleend worden. OVER DE SALARISSEN. Door de Ged. Staten was verzocht advies uit te brengen over een voor gestelde herziening der salarissen van secretarissen en ontvangers. Volgens deze regeling zou het salaris met een 300— stijgen. Bovendien stelden B. en W. voor aan Ged. Staten te verzoeken de ge meente Langedijk te plaatsen in enn hogere klasse, waardoor det salaris van de secretaris met ong. 400.—zou stijgen. De raad was over het alge meen het oordeel toegedaan, dat de huidige jaarwedden hoog genoeg zijn, maar waar het salaris van de lagere ambtenaren afhankelijk is van de hoogst-gesalarieerden, besloot de raad daarom het voorstel van B. en W. te aanvaarden en een gunstig advies aan Ged. Staten uit te brengen. Door een tekort aan leerlingen moest één der leerkrachten der Ulo-school ontslag worden verleend en wel aan de heer N. v. Baam. Aan de heer D. P. Kousen werd wegens benoeming elders eveneens ontslag verleend. VRAGEN. Door de heren Balder en van Dijk i en er waren voore! cursussen voor jonge mensen in blo is, omdat practisch de gehele plat. landsbevolking van Amerika er lid v.j is. Vervolgens Sprak de heer L. E van Hove, een Belgisch landbouwe uit Zandvliet, die vroeger leraar i] geweest aan de Hogere Landbouw] school te Rocssclaere ove»* bp» werp „Hoe ziet een ^uiteuiander c Nederlandse landbouw". Het kwam i; zijn lezing vooral tot uiting, dat d<i buitenlander jaloers is op de hoge pro ductie, de uitvoerige voorlichting er! de bijzonder goed ingerichte or«W salie van de Nederlandse Jx>etem?an Hierop volgde een kofF«»m.:.« tijdens welke de heer Guermonpr,. een inleiding hield over de Nederland se Volkshogeschool :n 1948. Gisterav--' sprak de heer lfS» A° ,ris van Infö,m- ,J central ✓oor «et particuliere bedr.jü leven van het Marshall-plan over hei onderwerp, of wij met onze Neder landse producten en in het bijzonder de zuivel, nog kunnen concurreren op de wereldmar'- Hij haalde daarbij I vele z'infr «-"a in^ n jn Nieuw Zee- j land op. u'a-v- v- o boter vele malen goedkoper dan in ons land. Een feit, waardoor wij we! eens zouden kunnen moeten overschakelen op de productie van een ander zuivelpro duct. Hedenoehiend vinden de bespre... gen voor gang met een lezing van de met een lezing van de heer Cnossen over het onderwerp, hoe de Neder landse boer zich in hot buitenland houdt. NIEUWE WACHTMEESTER NIEUWE NIEDORP Ingaande Dec. is van Nieuwe naar Oude Niedorp overgeplaatst de wachtmeester lsie ki. E. M. Stoop. Per .zelfde datum is de wachtmeester J. H. Tellegcn van Heei hugowaard overgeplaatst naar Nieuwe Niedorp. COR BORST SPREEKT NIEUWE NIEDORP - Hej 2c Kamer lid Cor Borst spreekt a.s. Vrijdag in café Hees met als onderwerp ..Op welke wijze heeft de land- en tuin bouw nog een toekomst?" PURMEREND, 7 DEC. 1948 Runderen, totaal 467 stuks. 85 vette koeien, levering; 1M Geldekoeien 345 —540; 82 Melk- en kalfkoeien 450— 825; 67 Pinken 275450; 24 stieren geen handel: 18 Graskalveren 150— 250; 85 Nuchtere kalveren voor de slacht, levering; 30 Vette varkens voor de slacht, levering; 725 Biggen 4575; 400 Schapen, voor de weiderij 5885. id. voor de fokkerij; Lammeren 42 55; 93 Bokken en geiten 1570; 54 Paarden 225700; 3100 Oude kippen en hanen (witte en rode 33.25; "00 id. (blauwe) 3.503.75; 400 Hennen 69; 650 Eenden 3.505; 650 Konij nen 212; 125 Ganzen 14-^-18; 14 Zwa nen 1823; 200 Kalkoenen 1418. BROEK OP LANGEDIJK 8 DEC. 1400 kg rode kool 7.40—9.50; 1200 kg gele kool 66.10; 27000 kg groene koo' 77.40; 76000 kg witte kool 6; 4600 kg andij-vie 18.3026.40; 7700 kg bieten 6—6:70; 3600 kg uien 6.80—7.70. N.SCHARWOUDE, 8 DEC. 2500 kg. aardappelen: IJsselster4.80; Bevelanders 4.40; 10.000 kg. rode kool 79.90; 12.000 kg. groene kool 6—7.30: 4000 gele kool 6—6.50: 110.000 kg. Deense witte kool 56; Succes 5; 9000 kg. uien 6.70—7.g0; 4000 kg. andijvie 16.80—25.50. WARMENHUIZEN. 8 DEC. 1000 kg. uien 7.40; Grove 7.30; 2400 kg. peen 4.50—5.20; 400 kg. andijvie 16.20—17.10; 22.000 gele kool 6—7; 87000 kg rode kool 7—9.90; 28.700 kg. witte kool 56. waren vragen gesteld naar aanleiding van de straatverlichting. Voorzitter kon hierop antwoorden, dat hierin van de zijde der P.E.N. verbetering wordt gebracht. De torenklokken blijken juister de tijd aan te wijzen dan de heer van Dijk meende. %>öat deze vraag tot aller bevrediging werd be antwoord. De heer Volkers kreeg ten ant woord, dat met de demping van de SpooFstraatsloot zeer binnenkomt zal worden begonnen en dat gemeente bestuur binnen de regeringsvoorschrif- >n aan hen, die een uitkering van ge meentewege genieten, ook een duurte- toeslag zal verstrekken.

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2