Een nacht op een sneltrein... Er werden rails gelegd tussen Heiloo en Castricum In Mei waarschijnlijk dubbel spoor voltooid Het tekort van het Centraal Ziekenhuis 9 FAGEBR.KAAL (Van een onzer redacteuren). Ergens aan een spoorbaan wordt er gewerkt deze nacht. Vandaag zijn de treinen met korte tussenpozen door het land gereden. Het was een somber landschap op deze winterdag. Grijze wolken hingen egaal boven de grauwe duinen. De zwar;geploegde landen lagen open voor de buien drui lerige regep. die af en toe van zee kwamen waaien. Het was een dood gewone winterdag, zoals er dit jaar alweer zovele geweest zyn. Er was gewerkt, op het land en in de steden. En thans was het nacht geworden een heldere, koude nacht. Ook deze zou er worden gewerkt, in vele be drijven, ook langs de spoorweg. DVBBEL SPOOR. Tussen Heiloo en Castricum vernamen wij is men bezig het baanvak van dubbel spoor te voor zieh. Vier weken geleden is het be- gonnen. Op een nacht, toen er enkele uren rust was en men geen treinen kon verwachten, werd de baan-ploeg ingezet. Die eerste nacht vórderde men tot op zevenhonderd meter van Cas tricum, de volgende nacht werd r )k dit laatste stuk geploegd. En daarna begon het leggen der dwarsliggers. Thans is men bezig de rails aan te brengen. Des nachts worden de lange staven aangevoerd en langs de baan gelegd overdag monteert men ze op de biels. WERKTREIN. Wij zijn met de arbeiders van de Nederlandse Spoorwegen mee ge weest, om voor U een indruk op te doen van he:geen er door deze man nen gepresteerd wordt. Het was tegen twaalven. Alkmaar lag reeds lang uitgestorven: slechts een enkele late voegangcr en een heel haastige fietser ging nog over straat In de meeste huizen waren de lichten reeds gedoofd. Niet zo op het station de laatste treinen moesten nog binnen komen en enkele kleumende beamb ten wachtten met ongeduld. Etgcus o*» umpiacc.ueni o.aoaaeu, bij een aantal platte wagens, petrole um. en carbialampen. Een locotnotiel er voor was Pezig op stoom te icomen en een tiental arbeider. was aan het wert rond de wagens, die met rails geladen waren. Nog zal deze wetktrein vertreitsen op een sein van de Stationschef Doch eenn-as- in Heitor s-nomen is C* ram tijd van de nacht ingetreden en wan neer ue mag e vratmt.e.n uit Ainstei- dam is voorbij gedenderd, gelden de gewone semen up l* oaan met meer: men rijdt op eigen risico. De reis naar post 48. waar het lossen der rails gisternacht is gestopt, is niet lang. Even voorbij de halie van Onze Lieve Vrouwe ter Nood stopt de trein Het is juist één uur; her werk kan beginnen- ..egcuttonoero twaalf metet rails moet in gedeelten van elk 24 me ter lengte worden afgeworpen, elk dezer aelen weegt zo'n duizend kilo. De mannen kennen hon werk en on der leiding van de voorman heeft men de voorbereidingen in enkele minuten gereed. De rails van de achterste wa gen worden twee aan twee aan een zware ketting bevestigd, die weer wordt vastgeankerd aan de dwarslig gers der spoorbaan. Dan trekt de lo- como.i. t 'a!" worden dc rails van de wagen getrok ken. Met een doffe dreun vallen ze naast de spoorbaan in het grind. Een ogenblik en hct tweede paai zal de zelfde weg volgen.bevestigd aan een kabel, een aantrekkende locomotief, een doffe van arbeiders Er wordt hard gewerkt door deze man uen, die hun ruim negenhonderd me ter gelost rtöetcn hebben voor het aan breken van de morgen: om uiterlijk vier uur vyfeo twintig moet de trein in Castrcum zijn binnengelopen, want te vier uur vijf en dertig zal een goe derentrein langs hef baanvak komen het werk moet dan zijn afgelopen. Het is dus kwestie, dat er staag wordt doorgewerkt. Niet alleen nu. naen. alle nachten dat men met een dergelijke last vertrekt. Want deze nacht is het waarlijk zo slecht nog niet. Zeker, bet is koud en op bet open land is het zelfs bijzonder koud Maar het regent niet. en dat is een groot voordeel voor deze tijd van het jaar. De lucht is helder en voor wie goed kijkt is in de verte de scherpe golflijn der duinen duidelijk te onder- scae.den. Daarachtef moet de zeè lig gen de gedachte daaraan op deze koude nachi is enigszins onwerkelijk maar dat zij er ligt - men hoort het aan het rollend ruisen, dat tot hier- tot post 48 onder Onze Lieve Vrouw ter Nood, te horen is. Verder zijn er slechts het roepen der arbeiders n eika; c-f werken der locomotief en het vallen van de duizend kilo zware stang.-n op het grind. Over enkele uren zal een nieuwe ploeg arbeiders komen, die met grote grijptangen de rails op de dwa 'liggers zullen leggen. Ook hun .Werk is "ar en hrtt is technisch ook moeilijker dan het lossen, waar wij de ze nacht getuige van zijn. Want zijn eenmaal de rails op de dwarsliggers gelegd, dan moeten zij nog worden vastgeklonken in de ..stoelen". Op dit werk zal het aankomen: eer» misgreep en een ongeluk is snel gebeurd. LOCOMOTIEF Langzaam vordert het werk. Wij passeren heen en weer het on derstation van het electrisch net. Wij passeren een kleine onbewaakte over weg. Er is niemand te zien. dan de arbeiders en de machinst en stoker van deze nachttrein. Want ook voor hen is het nacht dienst, een week lang. Zij vertellen ons dat, wanneer wij met moei te op hun machine geklommen zijn en ons warmen voor de gloeiende ke tel. Het vuur laait hoog op en af en toe trekt de stoker de schuif open, om wat nieuw voedsel aan het vuur te geven. De machinist zit rustig uit zijn raam gebogen de seinen van achteren af te wachten. Een lamp zwaait twee. drie maal op en neer: vooruit; twee, drie maal horizontaal, achteruit. En met I een simpele greep volvoert hij de be wegingen die nodig zijn om deze op- drachten uit te voeren. Tientallen, honderden keren. Er flitsen felle vuur torenlichten door de nacht, en op de warme machine worden verhalen ver teld om de verveling der lange uren te doden. Onwillekeurig kijkt men op zyn-horloge: het is half drie. En veel, veel later is het kwart voor drie. Dat wil zeggen, dat er intussen al weer vier of zes stukken rails zijn gelost, en dat men Castricum steeds dichter na dert. De eerste wagen is leeg en afge koppeld. Ze staat een honderd of hon derdvijftig meter terug te wachten, ook de -week wa*rer 'e-g za Iziin En nog steeds gaan de mannen rond met scherpe carbid-lantaarns en zacht gele petroleumlampen. DE GRENS Uw verslagge-er is naar zijn coupé teruggegaan. De trein schokt. Rijdt heen en weer. -trrds wc,t hepn er. weer. En bij het slingerende licht der stormlantaarn schrijft hij dit stuk, dat niet meer wil zijn dan daoindruk van een nacht. Een nacht als zoveel ande re nachten, waarin ook werktreinen de baan langs gaan met steenkoude cou- pé's ea gedoofde lampen. Waarin de arbeiders werken en na het werk tesamen op hun bank wat eten, een sigaret rokeït, praten en dommelen. En zo is het dan tien voor vier ge worden, wanneer de locomotief weer aantrekt, ditmaal voor het laatste eind naar Castricum. Waar ligt de grens tussen nacht en dag? Wanneer de een ophoudt te wer ken is de andere reeds weer begonnen Op het station van Castricum branden de lichten, en in het sein- en wis- selhuis wordt er gewerkt. Precies op tld. ja, eerder nog te vroeg, snelt de eerste goederentrein weer naar het Noorden. No» een ogenblik en ook de werkliedentrein ze; zich weer in bewe ging. Op de perrons van Alkmaar lig gen de postzakken gereed. Zo dadelijk zal ze gesorteerd worden, en voor wc vier uur verder rijn heeft U Uw och tendbladen in de bus. Het is vijf minu ten over vijf, wanneer wij het stations plein oplopen en met een laatste groet afscheid nemen van hen, die hun taak er voor deze nacht weer op hebben zitten. Het is nog even duister als toen we vertrokken. Het is alleen kouder geworden. Of zijn wij langzamerhand door en door verkleumd? Laat het zo zijn wij zijn alleen niet moe en de arbeiders van vantracht zijn beide: ver kleumd en moe. O, neen, lezers, denk niet, dat wij u hier een sentimenteel slot willen geven aan een nachtverhaal' Wij weten, dat ook de dag-arbeiders verkleumd en moe thuiskomen. Maar wij willen u er alleen op wijzen, dat. I zo u het voorrecht heeft, des nachts i te slapen, er ook zijn. die in die tijd werken. Wij weten het: zij werken dan overdag niet, althans veel minder Maar hun werk is zoveel minder op gewekt, geeft zoveel minder factoren voor arbeidsvreugde dan het wgrk dat overdag geschiedt. En het is daarom, dat wy vannacht met deze mensen zijn meegetrokken. Omdat we er zelf een indruk van wilden krijgen, en omdat we het zelf een keer zo goed en zo kwaad als het ging zouden willen mee beleven. Wanneer u dit leest zijn er al weer vele treinen langs het baanvak Castri cum -Heiloo gereden. Misschien is uw «.w »jyn-iüg o-o de*- nieuwe rail- ge vallen. U weet nu, hoe ze er zijn ge komen. Het is goed wanneer we ons zoiets eens realiseren: dat er ook des nachts gewerkt wordt aan ons li waarvan we overtuigd zijn, dat niet te hard voor gewerkt kan wordi Benelux en Nederlandse Landbouw Vervolg van pag, 1 dan het Ne Vrlands systeem. Daarbij wilde men bij onze Zuiderburen de kosten van het levensonderhoud laag mogelijk houden. In de oorlog moest men daarop het omgekeerde doen: er moesten maatre gelen tegen de schaarste worden ge nomen. Thans moeten we trachten op den duur tot een gelijkgerichte agrarische politiek te komen. De over heid zal derhalve leiding moeten blij ven geven. Van Nederlandse zijde zal men ongetwijfeld aandringen op een gemeenschappelijk landbouwverorde- ningsapparaat. en er zal één fonds voor het gehele gebied voor landbouwhef- fingen moeten worden gesticht. Het tot elkaar brengen van het prijspeil zal, gezien de verschillen, nog veel hoofdbrekens kosten. Toch moet men trachten, dit alles zo -spoedig mogelijk op te lossen, zo besloot mr. Louwes 7.{Jn lezing, daar men zonder overdrij ving kan vaststellen dat de Benelux naar buiten toe reeds de positie van een grote mogendheid begint te bla deren. VERGADERING De vergadering was des middags te half twee geopend door voorzitter Hogentoorn, die enkele punten be sprak, die hem dit jaar bijzonder wa ren opgevallen in zijn functie van voorzitter. In de eerste plaats drong hij aan op de medewerking tot het in stand houden der Alkmaarse kaas markt. die hij als een grote reclame voor de zuivel beschouwde. Tenslotte sprak hij nog over hef nieuwe CAO der arbeiders, waarbij hij aandrong op een volledige medewerking der direc- i ties en besturen. Na enige discussie over de door het bestuur verstrekte mededelingen von den de verkiezingen plaats. In de Commissie voor Landbouw coöperatie werd in de vacature M. Oosterkamp de heer G. C. Stapel uit Groet benoemd; in de Commissie voor Kwaliteitsverbetering nam de heer P. Nobel te Alkmaar plaats, en in de Commissie voor Coöperatieve aankoop werd de heer G. Sevenhuysen Pzn gekozen. De heer G. Nes uit Lutje winkel werd lid van de Bouw- en Werktulgencommissie. De fabrieken te Baarsdorpermeer. Warder en Wierin- gerwaard werden aangewezen als fi nanciële commissie over het jaar 1948 Te omstreeks vier uur kon voorrit- ter Hogentoorn deze zeer geslaagde rgadering sluiten. Buitengemeenien beraadslagen over Alkmaars voorstellen A.V.A. Nieuws (afd. handbal) Programma a.s Zondag: DAMES Beide dames-elftallen spe len Zondag thuis op het Sportpark en ontvangen ploegen van gelijke sterkte, dus is hier alles mogelijk. 10 uur: AVA II—RHC I 11 uur: AVA I-JHC I HEREN Het herenelftal gaat naar Slootdorp om daar DWO te gaan be kampen. Daar AVA thuis met 120 deze ploeg versloeg, geven we onze wirhemden hier weer een uitstekende kans. De opstelling van het heren-elftal is volg-: Do 1: Koojes Achter: War lewijn. Spaans. Midden: Pijning. Meij er en Buitenhuis. Voor: Talsma. Dries- sen, Zwart, Weil en Pijcke. HARMONIE THEATER OL1VKR TWIST Wanneer men een film als OUver Twist wil beoordelen, moet men ze ker niet afgaan op het verhaal, da; er aan ten grondslag ligt, Dit immers is zo meesterlijk geschreven, en van een dergelijke dramatiek, dat het zich tot verfilming uitstekend leent. Het gaat hier veel meer om het feit, dai dtze verfilming er in geslaagd is. de dramatiek van het boek nog op te voe ren, simpel door het spel van acteurs, door het prachtige camerawerk en voor het overgroot deel door de prachtige decors van John Bryan, die steeds in de scer.es van nabij uitstekend waren, doch die niet geheel voldeden in de vergezichten. De reconstructie der Slums in Londen was echter uitste kend. Men verzuime niet. deze zeer be- 'angryke film je gaan zien. CINEMA THEATER STROOMOPWAARTS CLittle Old New York) In 1807 arriveerde in New York een jong uitvinder, Robert Fulton. die met het model van de eerste stoomboot de schatrijke Mr. Livings;on voor zijn plannen trachtte te interesseren. Inder daad gelukt het hem, en neemt hij zijn intrek in de herberg van Miss O'Day Dez« jonge dame wordt ver liefd op de knappe Fulton en vergeet de brave Charle.c, een scheepstimmer man. die haar het hof maakte. Alles schijnt vlot te verlopen, maar een ze kere Regan, een scheepsbouwer tracht op alle mogelijke en onmogelijke ma- nieren oe piannen van de uitvinder te ooen miskikfcen. In een vuistge vecht met Fulton moet hij het on- deispit delven maar hij neemt zich voor deze Fulton zoveel mogelijk te -vvarsoomen. Het eerste scnip word' JiuCrdaad door hem en zijn aanhan gers vernield, ooch Fulton zet door bij; gestaan door Miss O'Day, die op alle manieren geld tracht te krijgen om uctar geiicxae te heipen. Fulton, die naar liefde in het geneel niet beant woord, is vei hefd geworden op de nient van de rijke Mr. Livmgston. Zij probeert ook bij haar vrienc.cn geta te krijgen, wat haar inderdaad geiuki en zo vaart op zekere oag een heuse sioomjaot stroomopwaarts tot ver- oazing van cie geneie bevouiuig. Op dit schip vinden de geliefden elkaar, nadat eerst door Fulton en Charles een hartig woordje gesproken is en miss O'Day in ziet dat Fulton geen party voor haar is. Een liim, die de toeschouwers te zien geeft dat in die dagen een uitvinding nog met wan trouwen en achterdocht werd ont vangen. In het uitgebreid voorprogram ma o.a. een tekenfilm en een rolpprent over Curacao, zodat het geheel de bezoekers aangenaam bezighoudt. VICTORIA THEATER DIERENBESCHERMING "Te Koedijk is aan komen lopen een aerdeleterrier, reu. Eigenaar kan zich vervoegen bij mevr. Dr. den Hartogh te Koedijk. In de Burg. Bosstraat te Alkmaar zwerft een klein hondje (wit met zwarte kop) Enige jonge poesjes tér beschikking. Adres Inspecteur C. Verwer Baannraat Alkmaar DE VRIJE GEDACHTE Zondag 12 December belegt de afd. Alkmaar van de Dageraad weer een traditionele Zondagmorgenbyeenkomst in Valks' Lunchoom. Als plaatsvervanger van de heer A. L. Constandse, die verhinderd is, zal de heer Jan de Ronde een lezing hou den oven „De Vrije Gedachte en on ze positie in de Cultuurstrijd". De bijeenkomst vangt aan om 10 uur. kwam ons echter voor dat in deze film de zaak wel een beetje heel erg opgeschroefd is. Voor degenen die echter gTaag bloed zien vloeien, een knap meisje uit de greep va nsehurken gered wil zien door de even knappe wel, die kan volop genieten. Charles Laugh<on maakte van de vrederechter en gelijktijdig bendelei der Sir Humphrey een prachtige cre- ape. Een karakterspeler van groot for maat wat hij in het verleden ook reeds mc-cl-ere malen heeft bewezen. A. B. T. Het Centraal Ziekenhuis te Alk maar kan niet toe. Het deelt deze kwaal met alle Ziekenhuizen Nederland. De sterk gestegen ex ploitatiekosten worden by lange na niet opgevangen door de kosten per verpleegdag. Deze gelden zijn slechts voldoende om de salaris sen van het personeel uit te beta len, aldus de directeur van het Zie kenhuis, Dr. Loijenga. op de ver gadering in hotel Kinheim, waar vertegenwoordigers van tal van ge meenten bijeen waren om te be raadslagen over de voorstellen der gemeente Alkmaar WAT ALKMAAR WENST 1. Het tekort wordt gedragen door de gemeente Alkmaar en de buiten gemeenten. Van het tekort neemt Alkmaar eerst 'n bedrag van f 30.000 voor haar rekening. Is het tekort groter dan f 30000. dan neemt Alk maar van dit meerdere voor haar re kening een vierde deeL Dit vierde deel mag echter niet stijgen boven een bedrag, dat gevormd wordt door f 30.000 te herleiden aan de hand van de indexcijfers geldend voor 'n normaal arbeidersgezin in A'dam. 2. Het dan overblijvende bedrag wordt per verple.gdag over de ge meente Alkmaar en de buitenge meenten omgeslagen. 3. In de tekorten over 1945. '46 en '47 verlenen de buitengemeenten als nog een bijdrage op bovenomschre ven wijze berekend, echter te beta len over een periode van dertig ja ren, vermeerderd met de rente der leningen, die Alkmaar voor dekking JAMAICA INN In het begin van de 19e eeuw waren de kustbewoners zulke brave broeders n.rt. Wie de ge chied.nis van E^mona ken< weet hierover mee te praten. Maar zo rauw als het er aan toe ging aan de andere kant van de Noordzee, in Engeland, erg zal het toch in onze contreien niet geweest zijn. Het TOT DE LAATSTE MAN Deze film lijkt ogenschijnlijk een fantastisch verhaal. Toch is dit in ze kere zin niet het geval. Men maakt in deze film mee, de grote onrust die er heerste in de Ver. Staten van Ame rika in de vorige eeuw, waarbij -het zevende regiment cavalleric onder aan voering van generaal Custer (Errol Flynn) een grote j-ol speelde. Niet al leen tegen hun eigen rasgenoten, maar ook tegen de indianen trdk men ten strijde. Generaal Custer die van cadet tot generaal opklom maakte een snel le promotie, welke in deze film uit voerig wordt belicht. Naast de grote gruwelen van een oorlog steken de romantiek en liefde, die ook in deze film natuurlijk aanwezig zijn, wel erg af. Al met al een uitstekend gespeel- oe film. Vooraf natuurlijk Polvgoon's binnen- en buitenlands nieuws. „DE RUS" BERGEN „HAAL PAUL TEMPLE ERBIJ" De film die tot Zondagavond in „De Rus" draait is gebaseerd op het -beroemde detective radio hoorspel van Francis Durbridge: „Haal Paul Temple erbij" in Nederland gebracht onder te titel „Haal Paul Vlaanderen erbij" Kr ingz wem wedstrijden in Overdekte A.s. Zondagmiddag te 2.30 uur zal ü- de Overdekte het eerste gedeelte verzwommen worden van de Kring- zwemcompetitie. Deze bestaat uit een drietal zwemwedstrijden, georgani seerd door de Kring N. Holland be noorden het LI van de KNZB. Behal ve de Zaanse clubs en DAW, zullen ook de verenigingen uit het Noorder kwartier deelnemen. Ditmaal zal DAW hard moeten veen ten om hetzelfde resultaat te behalen als vorig jaar, toen de Alkmaarders eerste werden. Vele goede krachten van deze vereniging vertrokken naar elders, terwijl de Zaanstreek, naar ver luidt .intensief aan het oefenen is ge weest om de achterstand in te lopen, die zy de laatste jaren op DAW heb ben; of zullen de verrassingen komen uit het Noorden? Vorig jaar bereikten zij na iedere ontmoeting betere re sultaten zodat ze op het ogenblik als gelijkwaardige tegenstanders te voor schijn kunnen komen. Het programma bevat behalve de gewone baannummers en estafettes oa een 3 x 25 m. wisselslag persoonlijk voor meisjes. Hierbij moeten direct na elkaar 25 m van alle drie slagen ge zwommen worden; de winnkres van dit njjmmer kan zich met recht de beste all round zwemster van N. Hol land boven het IJ noemen, aangezien alle hiervoor in aanmerking komende meisjes zich hebben aangemeld. Fa vorieten voor DAW zijn L. Verheul en F. Rentenaar. Tot besluit van deze middag, waar op de liefhebbers van de zwemsport veel van hun gading zullen vinden zal <}e waterpolocompetitiewedstrijd DAW —De Ham gespeeld worden van het tekort heeft moeten aangaat». De bedragen die de buitengemeenten reeds hebben betaald worden hierbij verrekend. 4. Gedurende de jaren dat de re geling noodvoorziening gemeentefi- nanciën 1948 geldt .betalen de buiten gemeenten het voor 1947 vastgestelde bedrag plus rente Alkmaar zal aan de hand van de Noodvoorziening gemeentefinanciën 'n bijdrage in het tekort van het Cen traal Ziekenhuis ontvangen, dat voor 1948 wordt geraamd op f 209.000. Stijgt het tekort daarboven, dan betalen 'de buitengemeenten aan Alkmaar een bedrag per verpleegdag. omschreven in punt 4. De bovenomschreven rege ling zal gelden voor 5 jaar. Over deze voorstellen werd door de verschillende afgevaardigden zeer uitvoerig van gedachten gewisseld, waarbij vele bezwaren naar voren kwamen. De voorstellen, die wij ge tracht hebben zo duidelijk mogelijk weer te geven werden te vaag geacht. Gevraagd o.m. welk indexcijfer werd bedoefd, duar dit van grote in vloed kan zijn op de berekening van de bijdragen. Eveneens ging de ver gadering niet accoord met de bepa ling dat de buitengemeenten het vast gestelde bedrag over 1947 zouden nioa ten betalen terwijl Alkmaar het te kort over de komende 3 jaren va» het Rijk vergoed krijgt Bovendien zal het bedrag vat. 209.000 nog met 10 resp. 20% stij gen. Bovenstaand^ dingen zullen alsnog door de commissie met het gemeente bestuur van Alkmaar worden bespro ken.' INGEZONDEN MEDEDELING WIJNEN EN GEDISTILLEERD Gastvrijheid in Glazen Alkmaar Tel. 2585 INGEZONDEN MEDEDELING Philips* Kerstboomverlichting 27 5O 16 lamp*. m. 2 i*c« Geen brandgevaar j toda, aai rr»mt la gmbiulkm., RADIO-TECHN. BUREAU tiKvttf mi/rmsi ietKiioo*m kerkdiensten j ALKMAAR; NED LEGER DES HEILS: Zondag morgen 10 uur Wijdingsavond; Zon dagmiddag 4 uur Jeugdsamenkomst; Zondagavond 8 uur Openbare samen komst. EVANG. LUTHERSE KERK (Oude de gracht) 10.30 uur: Eerw. Heer J. K Schendelaar van Den Helder. On derwerp: Wachten en verwach;. NED HERV. KERK: Kapelkerk 19 uur Jeugddienst. c!s Klein Wassink OMGEVING GEREF KERKEN. HEILOO 8.30 uur ds von Meyenfeldt; 16 uur Dr F '.man EGMOND 10 uur ds von Meyeuleidt; 16.30 uur Leesdienst BERGEN 10 en 17 uur ds Telkamp BR. OP LANGENDIJK 10 en 15 uur ds Dormer N. SCHARWOUDE 10 en 16 uur ds Haitsma SCHERMERHORN 10 en 15 uui d* Visser ST. PANCRAS 10 en 16 uur ds Mid delkoop. EERVOL ONTSLAG Ingaande 1 Januari 1949 wordt de brugwachter van de Friese brug, de heer J. J Wentel, eervol ontslag ver leend bij de Rijkswaterstaat. Het is een film met die unieke eigen schappen, die een detectivefilm kleur en vaart, overtuigingskracht en grim mige realiteit verlenen. Een politiefilm, waarin Ant-hony Hulme de rol van Temple vervult met Joy Shelton het meisje dat hem trouw terzyde staat, als Steve Trent, alias Steve Harvey Toegang 18 jaar Van Maandag af loopt de avonturen film ..Zanzibar'. Een echte Afrikafilm met een scheepsramp, een vulkanische uitbarsting, monsterachtige ritten door de ondoordringbare jungle en een strijd op leven en dood met verscheu rende dieren. Daarbij: gewoonten en leefwijze van de (wraakzuchtige) in boorlingen uit het N'Goroe-district van voormalig Duits Oost Afrika. Een film met Lola Lane als het moedige meisje Tan Brouwning en James Graig als haar redder. Steve Marland. Een film van de ontelbare dreigin gen in Afrika's ondoordringbare bin nenlanden. To.-gang 14 jaar. DAMES SENIOREN KAMJPTEN IN ONDERLINGE WEDSTRIJD HEILOO Donderdagavond waren het de dames senioren van Doves wel ke in een onderlinge wed'trijd hun kunnen toonden. De jury bestond uit de bestuursleden J L Groot; Jos Klerks en J C Ba*- telomy. De wedstrijd had een aangenaam ver loop, want de dames werden door het bestuur getracteerd. Hier volgen de uitslagen. Ie GRAAD Mevr. Veenis 33%; mevr, v d Vall 31J4; mevr Goos 2e GRAAD Mevr. Anema 27 J4mevr Bakker 26%; mevr. de Boer 26'/2; 3e GRAAD Mevr. Hopman 24%; mevr v d Pol 24y2.. mevr Klaassen 24 punten KERSTCONCERT "TT OO Het Ch. Gemengd Koor ..Zang en Vriendschap" organiseert op a.s. Maandag een concert in het Witte Kerkje. Hieraan» werken, naast genoemd koor, mede het Chr. Ge il, eng :1e Koor „Excelsior" te Castricum on als solist Piet Dalcnberg, bas en H. v. Westrienen, orgelbegeleiding. Wij maken de belangstellenden er attent op da. d»t Kerstconcert om 30 uur aanvangt.

De Vrije Alkmaarder | 1948 | | pagina 2