Brandweer rukte met volledig materiaal uit Diefstal van duizend gulden berecht meeste gevallen slaagde de dirigent er vtikomen in, dit te volvoeren, het geen zeer "eker een voortreffelijke Prestatie genoemd moet worden. Het was echter speciaal het ballet, dat bij deze uitvoering de aandacht trok Er werken hieraan een aantal voor- reffelijke dansers en danseressen mede van wie wij slechts Johanna Zuiver, Hellena Rajewska en Jean Rebel wil. len noemen. De choreografie van Pe ter Leoneff was geestig doch niet in alle opzichten origineel terwijl de aan kleding, behalve bij de Tritsch TtratschPolka uitstekend was ver zorgd. De Alkmaarders kunnen inderdaad op een zeer geslaagde avond terug zien en er zullen weinigen van de aanwezigen zijn die niet hopen op een rentree van de Hoofdstad Operette. GESLAAGD OPTREDEN VAN DE HOOFDSTAD-OPERETTE „An der schonen blauen Donau in het Gulden Vlies Het is geen Vraag: waarom men gaarne naar de operette gaat. Het is misschien niet zozeer om de kunst dan wel om de onwerkelijke blijmoedig held, de romantiek, die om een dergelijk stuk hangt, en waarin men in ten avond tracht te vergeten wat ons dag in dag uit aan minder blijmoe dige, minder romantische zaken omringt. Zo was het dan zeer begrijpe lijk, dat de zaal van het Gulden Vlies gisteravond bij het optreden van de Hoofdstad Operette met „An der schonen blauen Donau" tot de nok toe gevuld werd. En laten wij er meteen aan toevoegen, dat men niet tever geefs gekomen is: hetgeen hier geboden is stond op een artistiek zeer verantwoord peil. Men zal in een operette nimmer een problematische Ondergrond te zoeken hebben en wie dat zou doen, zou daarmede tonen, niets van deze vorm van kunst begrepen te hebben. Een operette wil slechts zijn een vrolijk zang en speelstuk met liefst hoe kan het anders zoveel mogelijk me. lodramatlsche momenten. Het is juist daardoor dat een aantal operettes vol komen ongenietbaar worden, omdat zij een teveel aan deze melodramati sche momenten bezitten. Zo niet met An der schönen blauen Donau. ofwel Die gold'ne Meistern. Men treft hierin een zo groot aantal geestige en hu. moristlsche situaties aan, dat ze het geheel aanvaardbaar maken, daar de intrigue op zichzelf van geen enkele waarde is. En dat is juist het bezwaar, dat wij in het algemeen tegen de ope rette hebben: het Ubretto getuigt mees tentijds van zulk een slordigheid, van zulk een Onbenulligheid en van zulk een litterair wanbegrip, dat het zelfs door de voortreffelijkste spelers niet kan worden weggespeeld. De ge. lukkig talrijke geestige plaatsen uit gezonderd, was dU ook in de operette Die gold'ne Meistern het geval. Daar bij kwam nog, dat de tekst op eer» abominabele wijze in het Nederlands was overgebracht, zodat men, in het Nederlands wel te verstaan, geregeld kon horen spreken en zingen over Wien in plaats van Wenen en over Leute in plaats van lieden. En, we moeten dit er onmiddellijk aan toe voegen, dit alles werd nog zeer ver sterkt door de Duitse uitspraak van enkele leden van het gezelschap. Over het algemeen had de regie aan dit pro bleem dat bij de Nederlandse ope rette nu eenmaal noodzakelijk schijnt te zijn o.i. te weinig aandacht be steed. Over het spel zelf kan men echter in het geheel gezien niets dan lof hebben en dan viel daarbij Fritz Steiner op, die een voortreffelijke Graaf Van Grei fenstein op de planken wist te zetten Hij speelde beter dan hij zong, doch had daarin 'n waardige tegenspeler in Paul Harden, die vooral de aria's uit zijn rol bijzonder goed wist te brengen Johan van der Zalm als Christiaan was. behalve de hoofdrolspeler, ook het muzikale succe3 van deze avond- Zijn stem Is uitermate geschikt voor deze lichte en romantische muziek evenals die van Ruth Roden die een uitstekende Margarete bracht. Dit alles werd daarbij op een meest, al voortreffelijke wijze ondersteund door het Orkest, dat Onder leiding stond van Julius Susan. Het was voor het örkest een verre van gemakkelijke taak. in deze zaal. die uiteraard niet op dergelijke stukken gebouwd is men mist de bak. die voor de muziek hierbij Vrijwel onmisbaar is de be geleidingen zo te brengen, dat ze de zangstemmen niet overheerste. In de agenda HARMONIE Duel in de Zon, 18 jaar dag. 8 uur. Zondag en Nieuwjaar 2, 4.30, 7 >n 9.30 uur, Woensd. 2.30 u. Inde hoofdrollen Jennifer Jones, Gre- gory Peck en Joseph Cotten. CINEMA AMERICAIN Straat muzikanten, 14 jaar dag. 8 uur, Zond. en Nieuwjaar 2 4.30, 7 en 9.30 uur. Woensd. 2.30 uur. In de hoofdrollen Stan Laurel en Olivier Hardy. VICTORIA De liefde van Ma- i janne, tot 14 jaar onder geleide, dag. 8 uur. Zond. en Nieuwjaar 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Woensd. 2.30 uur. In de hoofdrollen Jeanette MacDonald en Nelson Eddy. A. B. T. De man met de zweep keert terug, 14 jaar. dag 8 uur, Zond en Nieuwjaar 2, 5, en 8 uur. In de h ofdrol „Lassie" la Rue. HEDENAVOND GULDEN VLIES 8 uur „De Vreemdeling", RK Toneelver. Cante- cleer BONNEN IIALEN Op Donderdag 6 Januari moeten de Alkmaarders, wier familienaam be gint met de H van Helder tot het einde van de H hun nieuwe bonkaar ten halen, evenals alle inwoners van Koedijk (Hes) Lurgi-apparaai aan Gasfabriek ontplofte Omstreeks kwart voor twaalf werd gistermorgen een groot alarm signaal gegeven aan de leden van de Alkmaarse Vrijwillige Brandweer: brand aan de gemeentelijke gasfabriek- Onmiddellijk reed daarop de eerste wagen uit naar de terreinen aan de Helderse weg om de eerste maatre gelen te treffen, terwijl de commandant Van Maarleveld in de kazerne de zaken aldus regelde, dat men, indien dit noodzakelijk mocht blijken, on middellijk met de schuimblus apparaten aan het werk kon slaan. schrijvende lezers Een huis zonder ramen Mijne Heren. In de Korte Landstraat staat een huis, dat in zulk eeu desolate toe stand. verkeert, dat er hier van n on houdbare toestand gesproken moet worden. Daarom wflde ik U verzoeken dit stukje in Uw krant te willen op nemen; misschien, dat d»t schrijven er toe zal bijdragen, om aan deze toe. «tand een einde te laten komen. In genoemd huls bevindt zich na. melijk geen enkele hele ruit meer. en Om wind en regen te keren hangen er een paar oude stukken voor. Maar zoals het thans in de afgelopen weken heeft gevroren moet het in dit huis niet om uit te houden zijn geweest. Id een normaal huis kon het t00" immer-: al bijna niet warm worden gestookt De reden, waarom er geen glas in wordt gezet is. zoals mü werd verteld, het feit, dat de sponningen, waarin de ruiten moeten wOrden bevestigd, ver- to zijn. Nu is het mogelijk, dat de huisbaas dit om de een of andere re. den niet wil laten maken, maar om 'dan je medemensen zo in de koude te laten zitten is toch wel heel erg. Een hond laat Je met zulk weer nog niet buiten, en dat gebeurt hier toch Practisch met mensen Als mens ben je dan verplicht om, al heb je een verschil van mening of misschien wel erger, ieder als mens te behandelen; 'daar moeten toch alle kwesties buiten blijven. Ik wil tenminste met kracht protesteren tegen deze toestand, en hoop, dat de eigenaar alsnog dat huis .Wil laten repareren. U. mijnheer de Redacteur, vriende. lijk dankend voor de plaatsruimte, te ken ik, 3. Tl. OOYEVAAR Korte Landstraat 3. Toen wij met de Commandant op het terrein van de brand aankwamen, bleek het ons echter reeds onmiddel lijk, dat men hier slechts met een zeer onschuldig geval te doen had. Er was een aan een der gebouwen gemon teerd Lurgi apparaat, een electriscb gas afscheidings toestel door een tot nog toe onbekende oorzaak tot explo sie gekomen, waardoor een begin van brand was ontstaan, dat echter onmid. dellijk door de op het terrein aanwe zige werklieden kon worden Onder drukt met 1 ehulp van een zich aldaar bevindende brandblus installatie. Reeds te vijf over twaalf kon de brandweer dan ook weer inrukken. Men heeft echter kunnen zien welk een gevaarlijk punt deze gasfabriek is, wanneer hier eens een werkelijke brand zou uitbreken. Daarbij komt nog. dat zich achter de fabriek een aantal cylinder$ bevinden, waarin pro, paan, een zeer gemakkelijk brandbare en daarbij explosieve gassoort, is ge- Jaarwisseling bij de Padvinders De Padvinders van Alkmaar hebben het jaar 1948 met 'n gezamenlijke oe fening besloten. Dit is een traditie'die elk jaar in ere gehouden wordt. Heeft men gewoonlijk per troep of horde bijeenkomsten, op oud jaar wil men als broeders—padvinders bijeen zijn als klein onderdeel van de wereldbrOe. derschap der padvinders. Zo ook dit jaar: verkenners en welpen trokken de stad in om opdrachten in het kader van een stadsspei uit te voeren. Daar- na sPrak de heer Oliemans over het Ontstaan en de ontwikkeling der sche. pen. Ook op Nieuwjaar kwamen zij bij een en de eerste padvindersceremo. niën van het nieuwe jaar werden met grote ernst uitgevoerd. Akela Schuyff sprak over de betekenis der belofte terwijl Akela Van Dongen een kort verhaal vertelde. Was dit voor de wel pen voor de padvinders en pad. vindsters volgde er om half twaalf 'n Niêuwiaarswijding .die geleid werd door Ds Wesseldijk. die sprak over het onderwerp „Waar gaan we naar toe?". Zo zijn dus ook de AlkmaarSe pad. vinders op waardige wijze hun Nieuw jaar begonnen. -O"- Klaver jas-wedstrijd In hotel London vond gisteravond de eerste wedstrijd van de Klaverjas- club „De DoormarS" die onlangs te Alkmaar werd opgericht, plaats. Een avond klaverjassen wordt ge kenmerkt door de gezellige sfeer d>e er heerst. Zo was het ook gisteravond. Het was duidelijk dat men zeer ver heugd was eindelijk eens een goed spel te kunnen spelen. en het ging hier voor de meesten niet zozeer om de prijzen, die fraai waren en zeer begeerlijk, dan wel om het samenzijn zelve. Tot laat in de avond was men dan ook genoeglijk bijeen en het zal zeker niet de laatste maal zijn. Klaverjassen immers is een spel, dat, al is het dan niet zo ingewikkeld als het bridgen, zeker zo boeiend is. wanneer het goed gespeeld wil worden. „De Doormars" nu wil dit spel op een serieuse wijze trachten te beoefenen. Wij hopen, dat de club er in zal slagen. perst tot een druk van veertien atmos feer. Het is derhalve zeer begrijpelijk, dat de gehelz brandweer uitrukte, en men mag van geluk spreken, dat dit begin van brand zo spoedig Is onder- drukt. O OPGEHAALD Op 31 December heeft men, naar wij vernemen, te Dusseldorf (Dld) het stoffelijk overschot van de heer J. de Jong te Alkmaar opgehaald uit de Rijn. De heer De Jong werd op 5. December op een spoorbrug bij Cu. lemborg door een-trein aangereden'%0 is daarbij in de rivier gestort. rr' j BILJART—UITSLAGEN De wedstrijd De drie RuitenDe Waag had het volgende verloop: 1.62 Th V d Aakster 65 40 4 C Kuiper 41 40 5 1.02 C de Bree 60 36 8 1.68 B Schoonenwel 39 36 9 1.08 W Koster 60 32 7 1.87 B Groot 35 32 7 1.87 Br Mizee Sr. 60 32 8 1,87 Br Mizee Jr. 31 32 5 0.96 Jb v d Aakster 45 24 11 1.87 A van Huët 16 24 5 0.66 Film en Jeugd Zoals wij reeds gisteren meldden, hebben Burgemeester en Wethouders van Alkmaar een uitnodiging Ontvan. gen tot het bijwonen van een twee daags congres dat op 14 en 15 Januari gehouden zal worden in het Luxor- theater te Rotterdam, en waar gespro ken zal worden over „Ontspanningsle ven, Film en Rijpere Jeugd". Het Instituut Film en jeugd is op gericht tot het bevorderen van het on derzoek naar de invloed van de film op de jeugd en tot het streven naar groter zorg nopends de jeugd met be trekking tot filmvertoningen. Men ,he»ft z'ch immers gerealiseerd, dat de film een steeds groter wordende plaats in het ontsoanning-leven gaat inne m^n en dat daarbij de toename in het ^ioscooobez^ek met sPrOngen omhoog gaat; ter ondersteuning van d<e bewe ••ing mogen wij er op wijzen, dat er den jaar geleden in Nederland aan de cassa's van de bioscopen 35 000 000 en. treebewijzen werden afgegeven, ter- -;;i i«Mq re-Hs gon^nooo werden verkocht. Het instituut Film en Jeugd daarbij de overweging in acht genomen, dat het grootste gedeelte van deze millioenen bestaat uit men sen onder de twintig jaar, en het is daarom ,dat zij de behoefte heeft ge voeld zich op de vragen, die hieruit voortvloeien te bezinnen, evenals op de mogelijkheid, contact te verkrijgen met hen, wie de morele gezondheid van onze jeugd van nu en straks ter harte gaat. Zo heeft men dan dit con gres bijeengeroepen, waar verscheide ne vooraanstaanden op velerlei ge bied het woord zullen voeren. Wij noemen U van hen de heer Vermin, voorzitter van de Nederlandse Bios coopbond. de heer Broekman, direc teur van de Filmtrust en de heer J. A. Wiersma, film recensent. Maar naast deze personen uit de filmwereld, zul len er nog een aantal sprekers van ge heel andere richting optreden, zoals figuren uit de Onderwilswereld. Pro testantse en RK geestelijken, een ver tegenwoordiger van de overheid, fi guren uit de kringen van het maat- schappeliik werk en het gezir.sen derde millieu. Wij zouden U hierover niet zo uit voerig schrijven, ware het niet, dat het congres, na de voordrachten van de verschillende sprekers zal trach ten, een aantal conclusies te trekken en wegen zal vaststellen die alle be trokkenen op dit punt hebben in te slaan .Wij hopen U derhalve binnen afzienbare tijd mede te kunnen delen, hoe veel prominenten denken over dit waarlijk niet geringe, en in de laatste tijd hoe langer hoe Urgentere Vraagstuk. Gevarieerde Buit Terwijl de bewoners van een per ceel aan de Oudegracht op Oudejaar» nacht afwezig waren, om elders d« jaarwisseling te vieren, hebben inbre kers van die gelegenheid gebruik ge maakt in dit verlaten huis in te bre ken. Toen de bewoner» thuis kwamen vonden zij de gehele inventaris over hoop gehaald. Er werden zeven tex- tielkaarten vermist, een zilveren Rijks daalder, een Philishave merk Ivoor en een bedrag aan kleingeld ter waarde van f 12. Meervoudige Strafkamer Kist met wapenen verborgen en achter gehouden Voor het laatste eis van 4 maanden Als eerste verdachte in de zitting van de Alkmaarse Meervoudige Ka mer, die onder presidium stond van Mr. Van Regteren Altena,- werd Pie- ter H„ koopman te Zaandijk voor gevoerd, die zich had te verantwoor den over een diefstal, tegelijk met Jan G uit Amsterdam. H. werd ervan beschuldigd, op 24 September te Uit geest een som van 1000 te hebben ontvreemd ten nadele van Hendrik R. aldaar. G. had daarbij zijn mede werking verleend. In 1943 reeds had H. van R. 3000 geleend, die hij in termijnen kon terugbetalen. G. beken de 3000 van R. te hebben ontvan gen, maar beide verdachten ontken den ten stelligste de diefstal. Volgens H. had R„ nadat hij 300 aan G. had gegeven, in een beschonken toestand 700 uit zijn portefeuille gehaald, en hem die overhandigd. Een zestal ge tuigen kwam de zaak verhelderen. Daar was in de eerste plaats de hoofdgetuige, tevens het slachtoffer, Hendrik R. Hij gaf een uitvoerig ver slag van het gebeurde en verklaarde geen geld aan verdachte H. te hebben gegeven. Getuige Van der S., de chauffeur van de auto die beide ver dachten naa.r Uitgeest had gebracht, wist niet veel nieuws te vertellen. Getuige S., een jong meisje, verklaar de te hebben gezien, dat verdachte H een paar briefjes van honderd gulden in zijn portefeuille had geborgen. Ge tuige K. merkte op, dat hij het ver dacht vond, dat er twee heren bij R. kwamen. Na een zeer lang verhoor kreeg de officier, Mr. Meiske, eindelijk de ge legenheid voor zijn requisitoir. Hij be toogde, dat R. op de bewuste 24ste September geen geld had gegeven, maar dat het hem is ontroofd, het geen hij concludeerde uit de getui genverklaringen. De officier achtte de diefstal derhalve dan ook bewezen vooral in verband met de voortdu rende geldnood, waarin verdachte H. zich bevond. Tegen H. luidde de eis dan ook een jaar, tegen G., die het OM schuldig vond aan heling en wel schuldheling was de eis 3 maanden. Mr. Viskil trad op als verdediger van H. Pleiter betwistte dat het be wijs was geleverd en concludeerde tot vrijspraak met onmiddellijke in vrijheid stelling. De verdediger van G„ Mr. Hartkoop, meende eveneens dat het bewijs voor de schuldheling geheel ontbrak en kwam tot dezelfde conclusie. Na Raadkamer deelde de president mede, dat de in vrijheid stelling van Hoekstra werd gelast. De uitspraak is bepaald over 14 dagen. ROEKELOOS GEREDEN Uit Heiloo was Wilhelmus L geko men, die op 18 October in zijn woon plaats een aanrijding met een motor rijtuig had veroorzaakt door roeke loos te rijden. Verdachte bestuurde toen een auto; het was avond en hij reed met grote snelheid. Plotseling zag hij een rood licht van een gepar keerde auto, hij raakte die en kwam na een geduchte zwaai tot staan. Een hele rij getuigen kwam in het geweer onder wie de chauffeur van de aan gereden auto. De officier merkt op, dat getuige L door deze aanrijding een armbreuk hee't opgelopen. Hü acht derhalve beklaagde schuldig aan roekeloos rij den, waardoor lichamelijk letsel is veroorzaakt en vordert 200 of 40 dg. Mr. Schuurman voert de verdedi ging voor beklaagde en betoogt, dat The Kilima Hawalïans Na een tournee in Scandinavië en een verblijf van drie maanden in Indonesië waar zij tot Ere—Front Cabaret be noemd werden, een onderscheiding die nog nooit aan artisten werd verleend, zijn de beroemde Kilima Hawaiians weer in ons Jand teruggekeerd en ma ken nu een tournee door Nederland met hun geliefde melodieën, in een Programma waaraan de allerbeste ar tisten hun medewerking verlenen. Zondag 9 Januari 8 uur komen zij in 't Gulden Vlies. Kaartenverkoop en plaatsbespreking vanaf Donderdag 11 uur Cassa Gulden Vlies. Prachtige filmavond in Heiloo HEILOO Een film van zeldzame schoonheid werd Maandagavond door de filmdienst van de Mij. „Nederland" in „De Rustende Jager" voor het I. v. A. O. vertoond. Met het motorschip de „Oranje" gin gen de 300 aanwezigen in gedachten een reisje maken naar Indonesië, met als hoofddoel een bezoek aan de voor naamste plaatsen op Java, het mooie natuurschoon en cultuur. Zo zagen wij achereenvolgens de krijtrotsen van Zuid-Engeland, het Suezkanaal met het standbeeld van de schepper van dit prachtige werk, Ferd. de Lesseps, de pyramiden en sfinks, Colombo met z'n vele soorten tempels, Singapore, de sleutel van Azië en de aankomt van de „Oranje" in de haven van Tandjong Priok. Op Java viel, zoals reeds gezegd, veel schoons te bewonderen. Batavia met z'n vele monumentale gebouwen en 3tadstafreeltjes; de plantentuin te Buitenzorg, enz. enz. De aanwezigen maakten voorts een tochtje mee naar de meest bekende plaatsen op Java en leefden mee met de vele volksgebruiken der Indone siërs. Hanengevechten en die van bokken plus wedstrijden tussen karbouwen zagen we. Natuurlijk konden we ook genieten van de Indonesische dansen en de typische muziek. We brachten bezoeken aan sawa's, thee-plantages, we kregen 'n idee hoe de pinda's, evenals onze aardappel ge rooid worden, het suikerriet gekweekt wordt, waar de rubber van afkom stig is en de winning er van en niet te vergeten de productie van de ki nine, 'n artikel, dat in de medische wereld een belangrijke plaats inneem* Het zou ons te ver voeren uitvoe riger op het gebodene in te gaan. We hadden ons veel van deze avond voor gesteld, maar zijn in onze verwach tingen ettelijke, malen overtroffen. De kleurenfilm was in één woord prach tig, de illustratieve muziek uitstekend En de heer Tan wist op zeer aange name en onderhoudende wijze de explicatie te verzorgen. Een langdurig applaus was dan ook de dank van de aanwezigen aan de Mij. „Nederland" en het Instituut- bestuur, daf me plezier op deze avond terug kan zien. SLUITING TENTOON STELLING De tentoonstelling van Tintoretto, thans gesloten, leverde een aantal do- r.atuers op. Het aantal bezoekers was, ondank3 het slechte weer plm. 350. De zustervereniging uit Zaandam Beverwijk en Alkmaar deden van hun belangstelling blijken door een bezoek te brengen aan deze zeer geslaagde schilderstentoonstelling. zijn cliënt niet roekeloos heeft gere den. Pleiter vraagt vrijspraak. Adrianus den H stond terecht we gens schuldheling. Hij heeft in Nov. van een zekere E geld aangenomen, dat afkomstig was van de verkoop van een ponny. Ook een zekere S was bij deze zaak betrokken; het beestje was niet op een eerlijke ma nier in hun bezit gekomen. De ver koper E trad hier als getuige op. Hij deelde mede, dat hij het dier in huur koop had en derhalve het recht mis te het te verkopen. De zaak werd geschorst, om eerst Dirk S te horen. Ook hij stond te recht wegens schuldheling, doch ont kende, geweten te hebben dat de pon ny niet verkocht mocht worden. Ze kere de B, eigenaar van het veelbe sproken paardje, zeide, dat er geen vergunning tot de verkoop was ge geven. De officier acht de schuldheling van S bewezen en eist 8 maanden met onmiddellijke gevangenneming. Na voortzetting van de zaak H vor dert de officier tegen verdachte vrij spraak. EEN VOORRAAD WAPENEN ..Peter V uit Noord Scharwoude had op 3 December een hele voorraad oorlogstuig in zijn bezit gehad en de ze niet bij de bevoegde autoriteiten ingeleverd. Verdachte verklaarde dat hij het als aandenken wilde bewaren. Granaten en kogels waren in een kist gesloten. De politie had geïnformeerd en verdachte had enige dingen Inge leverd, doch het grootste gedeelte achter gehouden. De president vond een dergelijke handelwijze zeer roe keloos. Twee leden van de Rijkspo litie waren als getuigen aangewezen. Zij hadden een onderzoek ten huize van verdachte ingesteld en de bewus te kist gevonden en in beslag geno men. De officier merkt op, dat verdachte terecht staat wegens overtreding van UITGEBREID PROGRAMMA VAN I. v. A. O. HEILOO In z'n openingswoord Maandagavond bij de film „Java'i prarcht en praal" sprak de voorzitter, van het Instituut, de heer Majolca, zijn vreugde uit, dat de belangstelling voor het culturele werk van het Instituut zo groot was. Het was aanleiding voor het bestuur om aan het grote aantal bijeenkomsten, welke in het winter* Programma voorkwamen, nog 'n aantal toe te voegen. De strekking van dez« bijeenkomsten zijn van zeer uiteen lopende aard. Op 16 Jan. volgf eT een kunst— ochtend, 31 Jan. samen met 't Nut een avond met Lode van Gent, in Febr, is er een Lichtbeeldenavond over Lap land, en 'n lezing over Indonesië, on der de titel „Land en volk", Maarf (de 12de) volgt een z.g. sluitings— avond; hieraan werken o.a. mede de A.J.C. uit Alkmaar met lekenspel en „De Kalvea's Eilanders' uit Zaandam» De Cineast Sijn uit Den Haag ver zorgt op 7 April een filmavond. HIJ neemt ons dan mee met een tochtje langs de Rhone met zijn mooie natuur Voor Heiloo is de kunstochtend op 16 Jan. een experiment. Medewerking hieraan verlenen de bekende zanger Johan Starrenburg, A'dam, bas, die een programma van Schubert—liede ren zal brengen met aan de pianO mevr. v. Lienen. Mevr. de Bruinevan Leeuwen, Krommenie zal declameren en voorts is er muziek van onze plaatsgenoten mevr. v. Lienen (piano), de heer v. Lienen (viool) en de heer Ooyk~as (altviool) die Russische volksmelodie* ën zullen spelen. Wy hopen dat deze eerste bijeen komst in dit genre op een Zondag morgen, mag slagen. Het programma is mej- de meeste zorg samengesteld. OPBRENGST KINDERPO.STZEGELS Wekenang heeft het damescomité voor het verkopen van Kinderpostze gels etc. zittingen gehouden in het postkantoor. Het resultaat is verras. send geweest en ezer velangrijk ho ger dan vorig jaar. Niet minder daQ voor f 3595.83 werd aan postzegels en Prentbriefkaarten verkocht! (vorig jaar f 2691.26). CINEMA HOLLANDIA HEILOO Heden Woensdagavond, vertoont Cinema Hollandia de film „Tarzan in de Woestijn" met natuur lijk in de hoofdrol Johnny Weismuller bi, gestaan door Johnny Sheffield en vele anderen. TWEEDE UITVOERING „FALKLAND" Het 2de stuk, dat de ATV Falkland dit seizoen opvoert is „Inkeer" van de schrijver A. Bromet. Dit nuk zal 3 maal ten tonele gebracht worden in „De Rustende Jager" en wel op de Zaterdagen 815 en 22 Januari. KOMT ER EEN AFDELING VAN DE BOND v. STAATSPENStONNERlNïl WARMENHUIZEN Door enkele personen worden pogingen gedaan te komen tot oprichting, vai. een afd^ üng van de Bond voo,- Sta-«ta^-..sion nering. In verband hiermede zal er Op Woensdag 12 Januari een openbar* vergadering worden gehouden in caW Slikker. Hier zal de welbekende prC. pagandist van de Bond voor Staaf* pensionnering het woord voeren. de vuurwapenwet 1919. Hij heeft ech ter veel meer gedaan door zulk een voorraad ontplofbare stoffen te bewa ren. De officier acht verdachte schul dig aan een ernstig vergrijp en vor dert 4 maanden. Uitspraken Meervoudige Kamer UITSPRAKEN MEERVOUDIGE KAMER Tegen Jan H. (ged.) te 's Graven- hage wegens diefstal met inbraak twee jaar met aftrek van de tijd in voorar rest doorgebracht. Tegen Melle H. (ged.) te 's Graven- hage wegens oplichting negen maan den waarvan vijf voorwaardelijk met aftrek van de tijd in voorarrest door gebracht, benevens betaling van f 94, Tegen Nicolaas B. (ged.) te Uit geest wegens diefstal negen maanden met aftrek van de tüd in voorarrest doorgebracht, benevens ter beschik king stelling van de regering. Tegen Johan M. (ged.) te Rotter dam wegens diefstal het in handen stellen der stukken van de R.C., daar het onderzoek niet volledig moet wor den geacht. Tegen Antonius S. te Alkmaar we gens verduistering aanhouding van d« zaak daar het onderzoek niet volledig moet worden geacht. Tegen Tijmen B te Alkmaar wegens diefstal f 50 of 25 dagen. Tegen Abra ham de J. (ged.) wegens oplichting acht maanden met aftrek van de tijd in voorarrest doorgebracht. Tegen Corneli» M. (ged.) t« Alk maar wegens diefstal met inbraak 14 dagen. Tegen Johan E te Alkmaar (ged.) het in handen stellen van de stukken aan de R. C. daar het onderzoek niet volledig moet worden geacht. h,

De Vrije Alkmaarder | 1949 | | pagina 2