X1AH MAAT Fnidspn 111 AIcmaria - T.O.G. 2-2 A.T.V. „Ontwaakt" voerde „Djahin" op Gymnastiekvereniging „Voorwaarts" bestond 65 jaar DIENSTMEISJE RADIO RUDER, Geslaagde avond in het Gulden Vlies Enorme belangstelling in zaal Zwart Voor een stampvolle zaal van Het Gulden Vlies vond Zaterdagavond de 43ste donateurs-uitvoerjng van de Ar beiders Toneelvereniging „Ontwaakt" plaats. Men had tot stuk van deze avond gekozen „Djahin", een toneel spel in drie bedrijven door Th. Hart, dat geregisseerd werd door Jan Huij- gen. Met deze uitvoering werkte de A.T.V. „Ontwaakt" tevens mede aan de toneelwedstrijd die georganiseerd is door de VATOV. en in de zaail kon men dan ook de juryleden. Mevr. J. G. van t KaarRademakers uit Am sterdam. de heer P. J. Schagen uit Zaandam en de heer J. Thomas uit Zaandam aantreffen. Zeker was de keus van „Djahin", waarin het pro bleem van het rassenverschil en de wonderlijke en tevens zeer pijnlijke positie van de Indo aan het licht wordt gesteld, een actuele. Het stuk op zich zelf leek Ons ech. ter niet in staat, dit probleem op een klare en afdoende wijze op te lossen Teveel is hierin immers toegegeven aan 't dramatisch element, waarbij de liefdesverklaringen, die aan het einde Optreden, wel de klap de vuurpijl vormden. Kon het stuk ons dus nie zozeer bekoren, er bevinden zich onder de spelers van Ontwaakt een aatal uit stekende krachten, die dikwijls in staat waren. de onvolkomenheden van het scenario weg te spelen. Dat hen dit niet steeds lukte. Is voorwaar niet aan hen te wijten. Het is dan bij Ont waakt voor al de heer J. Teeuwen. die. ook ditmaal, wederom als hoofd rolspeler. het toneel beheerst, en van wie men zo langzamerhand geneigd is meer te ve-wachten. dan men van amateurs en dilettanten doorgaans mag verwachten. Dit legt hem echter ook een verplichting op en gezien de wijze, waarop hij de titelrol bracht geloven wij. dat hij zich van die ver plichting wel zeer goed bewust is. Het was daarom te betreuren, dat hij in het laatste bedrijf een enkele maal de hulp van de souffleur merkbaar nodig had. Over het algemeen waren zijn prestaties echter ver boven het gemiddelde van de amateur. Onder de kleinere rollen viel ons speciaal mej. T. Harder op. die de vriendin Ria bracht. Haar wijze van voordracht !s zeer ongekunsteld en zij beweegt zich met een dergelijke vlotheid en een dergelijk gemak over het toneel, dat zij zeer zeker tot een der beste Jonge krachten van Ontwaakt gerer kend d'.ent te worden. Emmy. de dochter daarentegen hebben wij op andere avonden wij denken aan de opvoering van „De martelgang var Kromme Lindert" beter gezien dar Zaterdagavond Het scheen ons toe. dat zij moeite had zich van de tekst los te spelen en haar houding had iets gedwongens, dat het spel zeker niet ten goede kwam Een dergelijk bezwaar koesterden wij ten opz:ch»e •tan Sarina, de inlandse vrouw. Laten wij hierbij echter onmiddellijk vooron stellen, dat deze rol een van de moei lijkste was, daar de vele Maleise woorden en uitdrukkingen Zeker veel Nars Bakker 50 iaar lid van de vakbond Zaterdagavond 2 Januüri vond in het ABBgebouw de huldiging plaats van Nars Bakker, die 50 jaar lid was van zijn vakbond. Deze bond. de Sigaren makersbond. had de huldiging georgani seerd. Behalve de bondsmakkers van de jubilaris, waren er bestuursleden v. je Alkmaarse Bestuurdersbon d met hun dames. Ook was de voorzitter van het Hoofdbestuur van de Sigarenma xersbond aanwezig. Een muziekgroepje van de AJC zorg de voor het muzikale gedeelte van het programma. Nadat de voorzitter de avond geopend had, waarbij hjj in grote trekken de verdiensten van Nars Bak ker gedurende de 50jarige staat van dienst in de vakbeweging schetste, was het de AJC. die een muzikaal inter mezzo verzorgde. Hierna was het de beurt van de Ver bondsvoorzitter, die hartelijke woorden tot de jubilaris richtte. In de pauze werd er voor de inwen dige mens gezorgd. Hierna was er ge legenheid tot complimenteren. Vervolgens muziek en hiermee was een einde gekomen aan de huldiging Na de sluiting bleef men nog enige tijd gezellig bijeen in de zaal. die met bloemstukken van verschillende verent gingen was versierd. ZAALTJE IX HFT AJC-GEBOUW GEOPEND Zondagmorgen werd in het AJCge bouw in de Doelenstraat èèn zaaltje opnieuw geopend. Dit zaaltje (waar nog geen goede naam voor is) is door enige oudAJC'ers geheel geschilderd en opnieuw ingericht. Bij de opening spra ïericht. Bij de officiële opening spra ken de tegenwoordige voorzitter en een oudvoorzitter enige woorden over de Oetekenis van het honk vroeger en nu. verder werden er enige gramofoonpla ien gedraaid, enige liederen gezongen, terwül een voordracht van André Car rell uit een stuk van Herman He.ver ma»s het programma besloot. De AJC kan tevreden zijn over haar vernieuw d» zaal je en vooral de Rode Wachten zullen nu wel in hun schik zijn. want tot nu toe bezaten zé geen eigen bonk rr.a»r nu weten ze waar ze terecht kun een. van deze speelster gevergd zullen hebben. Over het algemeen menen wij, dat de opvoering van „Djahin" enigs zins ten achter stond bij die van „De martelgang van Kromme Lindert", dat Ontwaakt vroeger in dit seizoen bracht De avond was er echter niet min der gezellig om. Al spoedig was de prettige sfeer, die de uitvoeringen van Ontwaakt kenmerkt, aanwezig en de goede stemming steeg wel ten top. toen na elven het bal begon. Tot diep in de nacht bleef men dan ook plezierig dansen in deze zaal van het Gulden Vlies, die zich daartoe zo uit stekend leent. „MEN KAN SOMS BETER ZWIJGEN DAN SPREKEN" Dit waren de woorden uitgesproken door de voorzitter van de Apeldoornse Operette Ver. gericht aan de voorzitter van „Danza" en hij liet er direct op volgen „Het was kolossaal". Dit alles naar aanleiding van de der. de succesvolle opvoering van Emme- rich Kalman's operette „De Czardas vorstin", deze keer in Het Wapen van Heemskerk. Aan het enthousiasme van het talrijk opgekomen publiek kwam bijna geen einde. Tot driemaal toe moest dirigent Jac. Jansen het imposante slotkoor herha len. en toen kwam het Onvermijdelijke: Het doek sloot zich over „De Czar- dasvorstin" en ons blijft alleen de mooie herinnering van een brillante opvoering van een Prachtige operette door dilettanten gespeeld onder wel zeer deskundige leiding. EEN ARTISTIEKE GREEP Er is bepaald moed en enig zelfver trouwen nodig om als dilettanten ver eniging een hoge greep te doen naar het artistieke. Het is ditmaal de be kende operettevereniging ..Danza". die haar keus heeft laten vallen op „Die Fledermaus'' een operette onlangs nog met zeer groot succes opgevoerd door de Nederlandse Opera. vDeze operette van Johann Straus eist een zeer sterke bezetting en leidt tot grootse finales. Ook aan de vocale Prestaties van het koor dus worden hoge eisen gesteld. Wij kunnen niet anders dan dit initia tief van harte toejuichen en hebben het vermoeden dat dit experiment zal slagen. Een experiment het eerste lustrum van Danza volkomen waardig. AIcmaria kan Over één ding waren wij het allen eens na afloop der wedstrijd De scheidsrechter was absoluut onvoldoen de. Een slechte loot aan de stam der arbiters. Het tweede doelpunt van AIc maria, door Paul GodvHet gemaakt, was een positief buitenspel doelpunt. Zodoende kreeg AIcmaria meer dan zij verdiende. Al met al was het een onbevredi gende wedstrijd welke we te zien kre gen. Slechts het uitzonderlijk goede spel van de Alcm. crack P. Eversteijn en het brillante doelverdedigen van keeper G. de Vos van TOG waren de goede dingen van deze middag. De gehele achterhoede van Alcm. speelde miserabel slecht, waarbij Dukers een Vrij gunstige uitzondering vormde. Mede hierdoor schoten de kant-halfs in hun voedende taak tekort en bij de voorhoede was alleen Eversteijn de gunstige uitzondering. Volledigheids halve dient echter vermeld, dat Jan Untied genoodzaakt was veel achter de voorhoede te opereren en dit ging hem lang niet slecht af. In dit systeemvoetbal is het met .vlaassen uog steeds een groot vraagte ken. Ook nu weer verstond hij wei nig van de hem toebedachte taak. Zou het geen aanbeveling verdienen hem eens als rechtsbuiten op te stel len? Mogelijk is dan meteen het rechts bui ten vraagstuk opgelost en krijgt een reservespeler ook eens een kans. TOG is een stevige hardwerkende ploeg. Zij hadden een kleine overwinning zeker verdiend. DE WEDSTRIJD Al direct mist Paul Godvljet een dot van een kans. En het is verder de Buijzer die een goede kopbal inzendt. De doelverdediger van TOG maakf een betrouwbare indruk. Na 7 minuten spelen wordt een vrije schop goed doorgegeven naar de TOG invaller rechtsbinnen, die zich vrij kan spelen, dank zij twijfelen in de Alkm. achterhoede en het is hierdoor een klein kunstje Dukers te passeren, 01 voor TOG. De ploeg uit A'dam heeft steeds het beste van het spel. Na 20 minuten wordt hun harde werken dan ook be loond. Na een goed opgezette aanval wordt het 02. Geen 3 min. hierna brengt men Eversteijn in het straf, schopgebied ongeoorloofd ten val. Bij de penalty zet Untied zich achter de bal en jaagt deze in het net, 12. We zien Eversteijn tot tweemaal toe prachtig doorbreken en zijn schoten treffen doel, doch het is de zeer goede keeper die ze telkens weer keert, en 'zo bre.kt de 'ust aan agenda HARMONIE „De strijd om de atoombom" Medewerkers: de Noorse vrijkorpsen Swallow en Gunnerside en de militaire formatie Ligné, prof Joliot Curie, Jean Marin, spreker voor de BBC. ..Her is Londen" Toegang 14 jaar. Dagelijks 8 uur, Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2. 4.30, 7 en 9.30 uur. Woensdag 2 30 en 8 uur. CINEMA AMERICAIN „De Sla. vir. van HarOea" In de hoofdrollen Ma ria Montez. John Hall en Turhan Bey. Toegang 14 jaar. Dagelijks 8 uur. Za terdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2. 4.30, 7 en 9.30 uur Woensdag 2.30 en 8 uur. VICTORIA „Een huis in de Dul- cimerstraat" In de hoofdrollen Richard Attenborough. Alastair Sim. Fay Comp ton. Toegang 18 jaar. Dagelijks 8 uur. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30. 7 en 9.30 uur, Woensdag 2.30 en 8 uur. A. B. T. „Circus-parade". In de hoofdrollen Roy Rogers. Old Gabby Hayes en Dale Evans Toegang elke leeftijd. Dagelijks 8 uur. Zondag 2, 5 en 8 uur. MAANDAG GULDEN VLIES 8 uur Amsterdams Toneelgezelschap met „De Lindeboom" van J. B. Priestley. BERGEN DE RUSTENDE JAGER Tot en met Woensdag 12 Januari „Hamlet", Woensdagmiddag 230 uur matinee. Donderdag 13 Januari 8 uur toneel vereniging Sin Jan met „Een pierrot treedt op". BONNEN HALEN. ALKMAAR De Alkmaarders, wier familienaam begint met de K van Koo men tot het einde van de K moeten op Dinsdag 11 Januari hun nieuwe bon kaarten halen. HENSBROEK Alle inwoners van Hensbroek' moeten eveneens op Dins dag 11 Januari hun nieuwe kaarten halen, en wel tussen 9.30 en 11.30 uur, WOGMEER Tussen 1 en 3 uur halen de inwoners van Wognum hun nieuwe bonnen. EEN GOED BEGIN IN 1949. OTERLEEK. Onze plaatsgenOte. mejuffr. Jannetje Dekker, kreeg op Nieuwjaarsdag een fraai radiotoestel thuisgestuurd ter waarde van f 375. Dit was een der vele prijzen, verbon den aan de verloting ten bate van de TBC betsrijding. Mej. Dekker, die 73 j. oud is, kan dus op haar oude dag ook nog genieten van hetgeen de radio oq£ biedt. tevreden zijn TOG is voortdurend in de aanval De eerste 20 minuten is er slechts één ploeg die speelt en Alkm. staat voor was het spel betreft op gelijke hoogte met de scheidsrechter. Het is in bei de gevallen erbarmelijk. J. Untied doet ons hart eindelijk weer eens sneller kloppen door een schijnbaar onhoud bare kogel in te schieten, niet echter voor deze keeper. Helderman grijpt niet op tijd in. De midvoor breekt door en Dukers is reeds geslagen, doch de bal gaat won der boven wonder naast. P. de Buyzer krijgt een opgelegde kans de gelijk maker te scoren, schiet echter zelf niet en zijn voorzet wordt door de overige spelers niet benut. Een afgemeten voorzet van Willy Schmidt wordt door Eversteyn ingezet doch grandioos gestopt. Dan doet Dukers goed werk om op tijd bij een TOG doorbraak uit te lopen Hij stompt de bal corner. Bij deze cor ner kopt Helderman de bal uit bet ver laten doel. Schmidt geeft een aardige throughpass aan Godvliet, die in zui vere buiienspelpositie de bal in de ou wen jaagt. 22 volgens de soheidsrech ter. Geen protesten op de tribune deze keer. Beschamend maar het is toch zo. Nog zijn er tien minuten te spelen, waarin geen daverende dingen gebeur den. Men deelde Ons nog mede, dat de supportersvereniging Zondag a.s. bus sen laat rijden naar Utrecht voor de wedstrijd UW—AIcmaria. vertrek van het Waagplein. Zie voor verdere bijzon derheden de raambiljetten. Kindertoneel in het Gulden Vlies Chris Hoffland. die in Nederland zo grote bekendheid verwierf met het brengen van goed kindertoneel, komt Woensdagmiddag a.s. half drie in het Gulden Vlies met welhaast het meest bekende sprookje „Hans en Grietje en de boze heks". le bedrijf: Bij vader en moeder thuis 2e bedrijf: Hans en Grietje in het bos. 3e bedrijf: Bij het koekhuisje. 4e bedrijf: Hans en Grietje Weer thuis. De bedrijven worden afgewisseld met fraaie balletten o.a. Klompen dans. Zij, die hun kinderen eens een recht genoegelijke middag willen bezorgen verzuimen niet deze voorstelling te bezoeken. Spanning en daverende vrolijkheid. Kaartverkoop en plaatsbespreken dag. van 11 tot 1 uur aan de kassa ve» hit G'»Mpn Eindelijk wint B.S.V. In een vlot gespeelde wedstrijd On der ideale weersomstandigheden is het BSV eindelijk gelukt weer eens een verdiende overwinning te behalen. Toen de goed leidende scheidsrech ter even voor half drie liet beginnen met Bergen tegen zon in. ontwikkelde zich direct een vlug en levendig spel. Ongeveer 7 minuten na het begin een prachtige doorbraak van Jaap Hotten tot, maar vlak voor doel wordt hij op ongeoorloofde wyze aangevallen en een strafschop is het gevolg. De Wraak is zoet en Jaap maakt geen fou. 10. Enige tijd later krijgt Jaap een mooie pas en het is 20. Andijk zet alles op alles, een klein foutje van Koster en de linksbuiten maakt er 2—1 van. Bergen valt verwoed aan. Jaap geeft een pracht pass aan Bakker, welke geen fout maakt en het is drie een. Een pracht van een doelpunt. Door een klein misverstand in de achterhoede weet de linksbuiten hiervan wederom te Profiteren en het is 3—2. Even daarna is het rust. De thee heeft Bergen geen kwaad gedaan en ze nemen direct het spel Weer in handen en het is weer Jaap die er 42 van maakt. Het spel gaat op en neer met Bergen in de meerderheid al weet Andijk ook een paar zeer ge vaarlijke doorbraken te forceren, maar daar heeft de prima spelende doelman Jonker geen moeite mee. Deze kan op .-en zeer goede wedstrijd terug zien Ook Fred Urbanus die weer van de partij was. speelde een prima partij. De Kilima Hawaiians hekken een vol Gulden Vlies Aangenaam was de kennismaking met Peter Prehor, de conferencier en imita tor. Echt gezellig in zijn babbeltjes en alleraardigst in zijn kinder-imitaties. Van internationaal gehalte was zijn „Hold the Tigger". De 4 Astra's, accordeon-show, waar van 2 tapdansende kinderen wisten het publiek uitermate te bevredigen, even^ als de zinger.de jongens, Wim en Bram Scholte- De laatsten kunnen naar Onze smaak hun nummer verbeteren, indien één der Scholte's niet steeds als mezzo sopraan zingt Dit mag als merkwaar digheid leuk zijn, artistiek ls dit echter niet verantwoord. Veel beter waren zij in hun laatste song toen bleek dat de „mezzo" ook nog een aardig tenorgeluid had. De Illusionist Mabesta verstaat zijn vak heel goed. Zijn sigaretten-num mer was af. Albert de Booy heeft nog steeds een massaal geluid. Zijn Olivier Hardy-immitatie heeft ons doen scha teren. Een goed nummer van 'n in alle iz chten rasartist. Komen wij tot bespreking van wat de Kilema's ons hebben geboden. Nog steeds in deze fondant-muziek geliefd bij de massa, en toch Hun Ranch nummer na de pauze deed het beter. Goede musici en micro foon-vocalisten als zij zijn gaven zij i- cowboycostuum pittige melodiën met een geestige show. Om ons bij de lange bassist te bepa. len, voor de pauze lang geen beau gar- COn, steeds maar spelend over liefde, na de pauze een Pracht type van een zeer geestige cowboy. Al met al een genoeglijke avond. STOMPETOREN De zaal van de heer Zwart is stampvol gelopen, wan neer de voorzitter van de Gymnastiek Vereniging „Voorwaarts", de heer J. van Dok de feestavond, die gehouden werd ter gelegenheid van het vijf en zestig jarig bestaan, temidden van zijn in wit en zwart geklede leden, na de vaandelgroet, die staande door de aanwezigen was aanschouwd, opent. „Hef is een mensenleeftijd geleden", aldus de heer Van Dok, „dat enkele moedige mannen het waagden, uit het luchtledige een gymnastiekvereniging in het leven te roepen, die een der eerste afdelingen werd van het K.N. G.V." Het is de heer Van Dok dan ook een groot genoegen, hier een aan tal personen welkom te mogen heien, die men niet gaarne in zijn midden zou hebben willen missen. Daar is in de eerste plaats Burgemeester Posch er zijn enkele ereleden, afgevaardigd- den van zusterverenigingen in grote getale, en er is een vertegenwoordi ger van het bestuur van de Turn kring. Maar het is speciaal de heer J. Verweel, een der oprichters .yan „Voorwaarts", die de moed gehad heeft, op deze stormachtige avond, met al zijn 87 jaren uit Oosthuizen naar Stompetoren te komen. Hem spreekt de voorzitter dan ook extra hartelijk toe en daar men thans immers zo goed beseft wat het zeggen wil een der mensen in de zaal te vinden, die 65 jaar geleden mede de stoot gaf tot de oprichting van de vereniging, is het de heer Van Dok een voorrecht de heer Verweel mede te delen, dat de Vereniging besloten heeft, dat zij hem •benoemt tot haar erelid. Ten bewijze daarvan overhandigt de voorzitter hem een fraai inggelijse oorkonde, en het daverend applaus, gepaard aan het zingen van het „Lang zal hij leven", bewijst wel, hoezeer de aanwezigen met dit besluit instemmen. Met ont roering in zijn stem dankt de heer Verweel dan ook voor deze eer hem aangedaan. „Inderdaad", zo zegt hij. „ik ben de enig overlevende oprich ter. En ik ben verheugd, thans een vereniging te zien, die uitgegroeid is tot een organisatie, die er mag zijn. en de zovele frisse en jonge krachten onder haar leden teltDe heer Verweel wenst ..Voorwaarts" bij haar verdere werk al het beste toe en spreekt de hoop uit. dat men nog vele jubilea zal mogen vieren. En dan begint het programma van deze avond. Met een bewonderens waardig tempo weet het bestuur de verschillende gebeurlijkheden af te werken. Men geniet van de frisse en ongedwongen wijze, waarop de jon gens hun grondgymnastiek uitvoeren en waarop de meisjes hun spring oefeningen ten beste geven. Maar het is vooral de kleutergymnastiek. die de zaal kreten van vertedering ontlokt. Grote bewondering heeft men voor de wijze, waarop vooral de heren hun vrije oefeningen verrichten, ter wijl ook de brugoefeningen van de dames gespannen worden gadegesla gen. En daartussen door heeft men de Onverbeterlijke Piet KrOon als Kees Sted van Ierswoud met zijn geestig Westfriese voordrachten kunnen ho ren. De lachsalvo's die uit de zaal opgingen waren zo spontaan en echt, dat men aan mag nemen, dat Piet Kroon ook hier in Stompetoren weer het succes gekregen heeft dat hij zo ten volle verdient. Het is na de pauze, dat een groot aantal sprekers de Vereniging met het jubileum komen feliciteren. Het zijn natuurlijk felicitaties, die vergezeld gaan van het een of ander nuttig of fraai geschenk en het is begrijpelijk hoe verheugd het bestuur hiermede is. In de eerste plaats is daar Burge meester Posch, die namens het ge meentebestuur spreekt en tevens als voorzitter van de toneelvereniging Au rora; 'een gelukwens waarbij hij een enveloppe met inhoud overhandigt, die de kas van „Voorwaarts" zeer zeker ten goede zal komen. De heer Reur- slag spreekt namens het KNGV. de Turnkring Alkmaar en Omstreken en De Halter, en speldt de heer Cor van Leyen een speldje van verdienste op wegens 25-jarige trouwe dienst. De heer T. C. Dekker, voorzitter van Achil les te Egmond aan Zee en mevr. Groot voorzitster van de Bond van Platte» landsvrouwen voegen hier hun ge lukwensen aan toe, terwijl de heer J. Schuuring, oud-directeur en erelid van „Voorwaarts" zijn zeer hartelijke wensen vergezeld doet gaan van een wisselbeker. De heer R. Hiemstra na mens de J. G. te Stompetoren, de heer D. Kramer Glijnis namens de ruiter- vereniging „Paardensport" en mej. Mies Verweel namens de zangvereni ging „Crescendo" weten steeds nieu we motieven te vinden om de Ver eniging hunne feliciaties over te bren gen, terwijl ook de heer Kaay, voor zitter van Oterleeks „Turnlust", de heer L. Schuuring namens SSV. Oran je-vereniging, Floralia en ÏJscl"h en mevr. BloothoofdRens namens voor waarts te Koedijk vriendsehaonelijke woorden spreken. Het is de caféhou der, in wiens zaal deze feestavond wordt gehouden, de heer J. Zwart, die zijn. gelukwen-en aanbiedt namens de biljartclub ..Mik wis" en daarbij een wel zeer sympthicke geste persoonlijk nog een enveloppe met in houd overhandigt. Wanneer de be-r Van Dok alle sprekers persoonlijk zijn dank heeft overgebracht, kan het programma voortgang vinden. Het is over twaal ven als het is afgewerkt en de voor zitter nog een hartelijk woord van dank richt tot Directeur en Mevrouw Coenen, die de training van de Voor- waarts-leden op zich hebben genomen Tot drie uur bleef men daarna nog bijeen op een zeer gezellig en ge slaagd bal. „Voorwaarts" mag terug zien op een bijzonder goed geslaagde feesavond, waarop bovendien door de loden uitstekende prestaties zijn gele verd. AAN ONZE LEZERS TE BERGEN Wegens het teveel aan copie moet tot onze spijt bet verslag van Bergen's Harmonie blijven overstaan. Wij zullen in Ons blad van morgen een uitvoerig verslag plaatsen. Redact CORSETTEN BUSTEHOUDERS 11 9eeft gaarne advies, zonder enige verplichting Corsetlère Mevrouw T. Siewers- Snel. Stuartstr&at 89, ALKMAAR Dinsdags, Woensdags en Don derdags thuis. Wil Dame of meisje, die Sinterklaasavond een groot pak heeft gebracht bij C. ADMIRAAL - Liefdelaan 8, mij inlichingen geven. Brieven no. 358 Bur. v. d. blad. Machinaal gesponnen WOL te koop. Vanaf 1.75ƒ2 per knot. Zwart en wit. J. BALDER, Hofstraat 11, Alkmaar. GULDEN VLIES Voor de kinderen WOENSDAGMIDDAG 12 JANUARI, half drie CHRIS HOFLAND met het mooiste sprookje ooit ge bracht „Hans en Grietje" en de boze heks Entrée 50 en 125 cent. Plaatsbespreken v.a. Maan dag 10 Jan. van 11 tot 1 uur Vast Werkman gevraagd per 1 Maart goed kunpende melken. Woning beschikbaar. J. ROOTJES. Leyen, Oude Niedorp. VULPENHOUDERS VULPENREPARATIES desgewenst in enige uren klaarl Vullen van ball-points ook Reynolds flvers. AANMAAKH0UT! KURKDROOG AANMAAK- HOUT 095 per grote mand. Afname 10 manden franco huis bezorgd. KACHELBLOKKEN 45 per 1000 kg. DROGE KACHELBLOKKEN 0.95 per mand. Afnemers van grote hoeveel heden en wederverkopers genieten reductie. Aanbevelend, Gerben Minkema Houthandel „De Waker" Duinweg D 22, Schoorl Tel. 432. Gevraagd in doktersgezin omgeving Alkmaar NET. ZELFSTANDIG voor dag en nacht. Br. onder no. 1 adver;cntie- bureau ZUT, H.H Waard. H. Schoonhoven HORLOGES PENDULES WEKKERS et adres l voor radio en Reparatie is De Speciaalzaak te Alkmaar Dijk 1 Telef. 3597 Bierkade 2 - Alkmaar Gemeentelijke Avondschool voor Lager Nijverheidsonderwijs Alkmaar Sollicitanten worden opgeroepen naar de betrekking van tijdelijk leraar in natuur- en werktuigkunde aan bovengenoemde school. In functie treding zo spoedig mogelijk en tot het einde van de cursus 19481949. Aantal lessen 3 per .week op Vrijdagavond Salaris volgens rijksregeling (le kl.) Sollicitatiestukken aan het gemeentebestuur vóór op 12 Januari a.a.

De Vrije Alkmaarder | 1949 | | pagina 4