Hoordhollands Landschap pacht de Die bij Limmen Te lage en ie hoge lonen betaald Harde vonnissen T.A.V.E.N.U. bestaat kwarteeuw Irene Brent declameerde Engelse poëzie (SOSMl Amerikaans econoom waarschuwt voor herhaling van 1928 Natuurschoon onder de rook van Alkmaar Men heeft Noordholland wel eens het Sand met het minste natuurschoon ge «oemd, en wanneer men dat zeide, wees tmen op de vlakke polders, op de Indus trle landschappen en op de grote steden die deze provincie kenmerken. Men Iheeft daarbij da» echter vergeten, dat deze provincie -ook de schoonste duin gebieden van ons land herbergen, dat er hossen zijn en fraaie meertjes, dat er hei is en er wonderlijk mooie oevers lijn. En over dit laatste willen wij U jlets zeggen. EEN DOOOGEWOON WATER... Een ieder, die wel eens heeft gezwor ▼en tussen Limmen en Akersloot kent de Die. Het is geen vaart meer, maar een meertje kan men het niet noemen: het is een water, doodgewoon een water zoals er zovele wateren zijn iu deze buurt. Maar de oevers van dit water zijn belangrijk: is het niet een van de weinige gebieden waar des zomers nog in grote overvloed verschillende soor ten wilde orchideeën boeien? Natuur lijk had dit gebied steeds de volle aan dacht van de biologen. Er zijn nu een maal in Nederland niet meer zo veel vindplaatsen van orchideeën, en het is dan ook begrijpelijk, «lat meu die gebie den onder bescherming moet stellen, willen ook deze laatste vindplaatsen niet verdwijnen. Zo herinneren wij ons, ©ens door de moerassen dicht bij de Duitse grens, bij üenekamp, even voor bii Oldenzaal te hebben rondgezworven, tot we plotseling stuitten op een veld vol witte en lila orchideeën. Neen, geen Venusschoentjes zoals U ze in de win ket koopt, doch de kleine, Hollandse orchideeën. Welnu: die bloeien des zo jners ook bij lammen, eigenlijk voor U vlak naast de deur. Wanneer U de moeite zoudt nemen, in de zomer eens op de fiets te stappen en naar Limmen te rijden, eu wanneer U dan daar U fiets §talt, dan kunt u met een bootje de Disseldorper Vaart afvaren in de richting van Akersloot: naar het Oosten dus. Na een scherpe bocht naar links verwijdt het water zich daar plotseling en U bent op de Die. Langs de oevers van dit water zult u de bloemen vinden die U gezocht heeft. Tot hu toe kon TJ aan de Westelijke pover vooral te kust en te geur gaan, want dit was geen beschermd terrein. Slechts de Oos telijke oever was in pacht bij de Stich tii'g het Noordholhuuis Landschap. Het was slechts een klein gebied doch het was fraai, en er kwamen slechts zeer weinig mensen. De Westelijke oever bleek echter nog veel meer schoons te bevatten, maar men was tot nu toe nog niet ia de gelegenheid, die eveneens te beschermen. Die gebieden lagen daar rustig, tot er een alarmeerend plan be kend werd, dat men juist langs die on beschermde westelijke oever een ril wielpad zou gaan annleggen. een werk object, dat in één slag al het schoons daar zou vernietigen. Wat er althans van dat schoons nog was overgebleven, went reeds geruime tijd was de oever in paelit bij een boer, die er zijn mest stortte. liet is begrijpelijk, dat ook dit nu niet dadelijk -zeer bevorderlijk was. PACHT Wij hebben ons, naar aanleiding van het gerucht, dat de Die thans aan beide zijden beschermd zou gaan worden, In verbinding gesteld met de secretaris v. d Stichting Het Noordhollands Land schap, mt. H. Westerman te Araster dam. Hij bevestigde ons dit gerucht: de oevers van do Die zullen, voor zover uit Natuurhistorisch oogpunt belangrijk door de Stehting worden gegpacht. Het gaat hier om een gebied van ong. vier hectare, die aan het begin van- de Die aan weerszijde zijn gelegen. Zo wordt, er dus weer een bijzonder belangrijk stuk natuurschoon haast on der de rook van Alkmaar behoed voor vernietiging, een vernietiging, die ten koste van een der laatste restanten van de oorspronkelijke vegetatie zou gaan. En er wordt een stuk natuurschoon door behouden, dat U, zo er in het seizoen heen trekt, ongetwijfeld een gelukkige dag zal bezorgen. Dank z\j liet Noordhollandse Landschap. agenda HARMONIE „The Jolson Story" met Larr.v Parks, Evelyn Keyes,Wil liam Demarest en Bil! Goodwin; dage lüks 8 uur, Zaterdag7 en 0.39 uur,. Zou dag 2, 4.30, 7.30 en 9.30 uur, Woens dag 2.30 en 8 nur; tot 14 jaar alleen ouder geleide. CINEMA AMERICAIN „The Cli max", Technicolor, met. Boris Karloff, Susanua Foster en Turhan Bey; dage lijks S uur, Znterdag 7 en 9.30 uur, Zon dag 2. 4.30, 7, en 9.30 uur. Woensdag 2.30 en 8 nur; toegang boven 18 jaar. VICTORIA THEATER „De El lendigen", naar Victor Hugo, met Max Dearly, Jean Servais, Jesseliue (Joel; dagelijks 8 uur. Zaterdag 7 en 930 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9,30 uur, Woens dag 2.30 en 8 nur; toegang boven 14 jf A. B. T, „Een meisje zoekt een moordenaar" met Phyllis Brooks en Jack Hawkina en „Bandieten in het sa del" met Rcx Bell; dngelijke 8 uur, Zon dag 2, 5 en 8 uur; toegang 14 jaar, VRIJDAG GULDEN VLIBS 8 uur; Gouden Halterparade. MUUMELLIUS GYMNASIUM 7.15 uur; Otto vau Tussenbroek voor de Volksuniversiteit. ZATERDAG GULDEN VLIES 8 uur; Gouden lïalterparade. BOTSING Gistermiddag te omstreek..s half vi had er op het Kerkplein een vrij hovi go botsing plaats tussen een Naco bus van de Stadsdienst en een taxi. Er wa reu geen persoonlijke ongevallen te bfe treuren, doch aan de taxi werd vrij aan zienlijke schade toegebracht gezinsgebeuren ALKMAAR Gebwen: Johanna S., dv C. Kok en M. van Geenhuizen. Albert R., zv R. Reunis en M. L. Savooij. ©uurtje, dv R. Doorn en J. Remijuse. Gehuwd; A Loos en A E. Sibit; N. A. van-'Zutpheu en M. Rietveld; M. Alders en J. B. Wcijland; S. Hoekstra en C. Koetea Overleden: A. Kort, ond 73 jaar. J. Woudenberg, ond 81 jaar. W. C. Buts, oud 23 jaar. l kerkdiensten Alkmaar Ned. Herv, Gemeente: Grote Kerk H uur, ds Va/ Dijk Kupelkerk, 19 uur, ds. Den Oudsten II, Doop Xapelkerk, 5 uur, ds. Wesseldiik Geref. Gemeente: 10 uur„ Preeklezen 5,30 uur, ds. W. v. d. Lingcn. Collecte Theologische School Rem. Geref. Gemeente 10.30 uur, ds. F. W. Itappold Doopsgezinde Gemeente: 7 uur av., ds. A. J. van der Sluis, jeugd dienst (Jeugddag, coll. jeugdwerk) Evang. Luth. Gemeente: 10,30 uur, ds. C, H. Brandt v. Haarlem Ned. Christ. Gemeensch.bond S Uur„ Jeugdsamenkomst iu „Waakt Bidt" Dinsdag: 7.30 uur,. Biibelkriug Iloutw. 14 Donderdag: 7.30 uur, Evangelisatie sa menkomst in „Wonkt en Bidt". Spi ev. Dammuller Baptisten (In Nieuwe Doele): 10 uur, evangelist Hofhuis 19.30 uur, Jongcliedensamenkomst Nederl. Leger des Hells: 10 uur, Wijdingsdicnst 3 uur, Jeugdsamenkomst 8 uur. Openbare samenkomst Rozekruizers: (Tempeldienst Oudegracht 114) 10.30 uur, spr. dhr. M C v d Stople over „Tijd en Eeuwigheid" Harmonla: {spir, verg. in hotel Centraal) 10.39 uur, dhr. R. Berghuis uit Den Ilaag. Omgeving Bergen: Ned. Ilerv. Gem.: 10 uur, ds Bekius Heiloo: Ned. Herv, Gem.: 10 uur, ds Bloeuihoff Limmen: Ned. Herv. Gem.: 10 uur, ds. Wesseldtjk Akersloot: Ned. Herv. Gem.: 930 uur, ds. A. vau Santen Marken Binnen: Ned Herv. Gem.: 11 uur, ds. A. vau Santen Egmond Binnen: Ned. Herv. Gem.: 10 uur, ds E. A. J. I'lug Egmond aan Zee: Ond Kath. Kerk: 8 uur, 10 uur en 19 uur Koedijk: Ned. Herv. Gem.: 10 uur, dhi A Slager Heertiugowaard: Ned. Herr. Gem.: 14 uur, ds. "N. den Oudsten Dlrkshorn: Ned. He rv. Gem.: 10 uur, da. Post Warmenhuizen: Ned. Ilerv. Gem.: 2.30 uur, ds. Post Grsem: Ned. Ilerv. Gem.: 2.30 uur, ds. U F. Swart Stom petoren: Ned. Herv. Gein,: ds, Koja Evang.; 10 uur, dhr. v. d. Knn.v uit Amsterdam Zuid Schermer: Ned. Ilerv. Gem.: 7,30 uur, ds. F. Kejn _Matthews schreef.^., Alcmaria De brillante Engelse voetbal Ier Stanley Matthews, die ve len in verrukking bracht met zün spel in zyn clubelftal Blackpool en het nationale team, wenste Alcmaria Viclrix per brief veel succes in 1949. Ilii dankte de Alkmaarse ver eniging voor de van haar ont vangen goede wensen en het toegezonden clubblad. Dit was de tweede brief, die Alcmaria van Matthews ontving. Beiden waren vergezeld van een foto met handtekening en groeten. Hachelijk avontuur van dr. De Wilde De Alkmaarse arts dr. F. G. de Wil de heeft gistermorgen een hachelijk avontuur beleefd, toen zijn auto in de buurt van de Hembrug uit de koers ge raakte door een paaltje eu met het ach torste gedeelte in de sloot reed. De arts en zijn vrouw liepen geen letsel op. De wegenwacht bracht de auto weer in liet rechte spoor. Dr. De Wilde was op weg naar Amsterdam. Als door wonder gered De baby van een gezin aan de Ber gerweg bevond zich tot Woensdag toe steeds In de serre van het huls. Juist die dag, toen men het kind toevalliger wijs binnengehaald had, deed de storm een naburige schoorsteen vallen, die de serre'aan gruizelementen sloeg. Is het een wonder, dat men dan aan een won der denkt? NIEUWE BEDRIJFSLEIDER ZUIDSCHAR WOU DE In do plaaïs van de heer J. de Jong is tot bedr'ijfs leider van. de Coöp, Verbruiksverenigiug „Nieuw Leven" alhier benoemd de heet Bregman te Meppel. Deze hoopt l\y 'ÏNe bruari a.s, zün functie te aanvaardVri" Dank uit Batavia LANGEDUK Uit Batavia ontving het plaatselijk Nivriuconiité Langedijk het volgende schrijven van Jhr. Mr. P. Tlt. Sis, directeur vau het Centraal Niwittbureau: Het is mij een behoefte U mijn oprechte dank te betuigen voor de resultaten, die Uw comité met de Kerstpakketten actie heeft behaald. Ik weet koe moeilijk het in deze tijd is 'n dergelijk bedrag per inwoner bijeen te brengen en dit verhoogt nog mijn waar dermg voor Uw inspanniug. Ik kan U de verzekering geven, dat Uw werk door de mannen hier op ho ge prijs wordt gesteld. Juist nu hebben zij er extrn behoefte aan duidelijk te weten, dat Uw hart bü lien is en Uw enthousiasme geeft mü de zekerheid, dut dit devies zeker thans wordt he waarheid. Na mijn terugkeer in Nederland hoop ik iu de gelegenheid te komen eens per sooulijk met U kennis to maken. Deze dank kan woi'den overgeheveld aan de actieve medewerkers(sters) en aan de gehele bevolking, die tot de gun stige resultaten hebben medegewerkt. Antfionius S. uit Hoorn, kapper te Hoorn heeft zün bediende f 15 p. week uitgekeerd. Dit is ver boven het vast gestelde loon. 't Was gebeurd in Nov. '48. Bü controle was verduehte gesnapt De officer, Mr. Vellinga vordett 100 gulden of 30 dagen. De uitspraak was f 75 of 30 dagen. Te laag loon! Git Enkhuizen arriveerde Jacob S directeur van de N.V. H\i heeft in de eerste 6 maanden van 1948 aan Aries V of meer personen, boekhouder, reizi ger enz. te lage jaarlonen uitgekeerd Getuige Borstlap had meermalen ver nomen dat de lonen bü de N.V. te laag waren en gaf inlichtingen over de po gingen tot verbetering. De officier, mr. Vellinga. stelt vast, dat dc firma haar best doet de functies xv laag mogeluk te salariëren. Verdach te heeft niet meegewerkt by het onder zoek. Spreker stelt vast, dat drie per soncn te laag loon genoten. Ook dit is verboden. Ilier past een ernstige straf. Het O.M. vordert f 1500 of 3 maanden. Mr. Scbenkeveld treedt als verdediger op eu stelt de politierechter voor, de zaal: enige tyd aan te houden, waar tegen de officier zich verzet. De reclitcr doet uitspraak en vevoor deelt f 1000 of 2 maanden. Te hoog loon. T. van A. te Alkmaar heeft ais kap ster te hoge lonen uitgekeerd. De zoon beheert de zaak te Den Helder en hpefi ook de twee bovengenoemde krachten aangesteld. Verdachte was de veraut woordelyke persoon. De officier acht de zaak bewezen. Tc hoge lonen is funest. Spreker vordert f 150 of 30 dagen. Het vonnis luidde: f 100 of 30 dagen. Jacob Y\. banketbakker te Wieringen, hteft in OctÖber aan zyn knecht f >'0 per week uitgekeerd. Het was te koog Voor deze overtreding vroeg het O.M. - 200 of 2 maanden. Uitspraak f 150 o$ 2 maanden. Druk bezochte receptie te Egmond aan Zee vervaardigd en aan de ver. geschonken. Alle leden werden voor kuu werk be Fraaie avond voor Genootschap Nederland - Engeland Voor het Genootschap Nederland Engeland trad gisterenavond de Engelse declamatrice Irene Brent op met een programma van oude en hedendaagse Engelse dichters. Met bijna veertig ge dichten had zij een keuze gemaakt uit de schat van Engelse poëzie, die wij, Hollanders, meestal slechts kennen voor zover het de klassieke en de reeds klassiek geworden moderne dichters be treft, doch die voor de meesten van ons wat de hedendaagse dichtkunst aangaat nog een gesloten boek Is. Het waren dan ook vooral de verzen uit de oorlogstijd, die een büzonderc indruk maakten. Een vergelijking met de Nederlandse verzetspoëzie zou zeker iu het nadeel van hetgeen ons land aan verzen voortbracht iu de laatste oorlog uitvallen. Is onze oorlogslitteratuur vrywel overal anecdotisch en inciden teel gebleven, de Engelse daarentegen werd óf symbolisch óf van een derge lyke algemene realiteit, dat zy typerend mag heten voor de gevoelens die een elk, van welk land of welk volk hy dan ook mocht zün, bezielden. Het is in dit verband vooral het door John Puduey geschreven vers „Dispersal Foint" eu „London under Bonbardxnent" van Greta Briggs, dat, meer nog dan het enigszins vaag algemene gedicht van Irene Brent „For the Missing of Arn hem" gevoelens in ons wakker riep, die ons in de oorlogsjaren bezielden. Maar het waren niet. alleen deze oor logsgediehten, die men zeer kan appre eieren. Met een bewonderenswaardige keuze wist de dccluraatriee de Engelse litteratuur vau Shakespeares voorgan ger Sir John Suckling tot de heden daagse „poet laureate" John Masefield toe te doorlopen, en zy wist, als goed kenster van haar publiek, het geestige vers naast het ernstige tc plaatsen, zo dat men nimmer moe werd te luisteren. En dit is iets, wat wel zeer voor Irene Brent pleitte. Maar al te zeer is men geneigd, zich van de dichtkunst af te wenden, eu maar al te zeer neemt men gaarne de houding van de ongeinteres seerde aan. Het zou ons overigens ten zeerste verheugen, wanneer een Neder lands declamator in Alkmaar over eeu dergelyk groot publiek zou mogen be schikken als Irene Brent gisterenavond bü haar optreden voor het Genootschap NederlandEngeland, Men zal ouder de Nederlands? decla matoren niet spoedig iemand vinden, die met een dergelüke rust en een derge liikc eenvoud optreedt als Irena Brent Het zou al Claudine Witsen Elias moe ten zyn, zo men wil vergelijken, die over een dergelyke eenvoud beschikt. Oharlotte Köhler is voor een dergeiyk recital als wy gisterenavond hoorden immers teveel verbonden met het toneel om niet een zeker dramatisch accent in deze voordracht te leggen. Wy zün er echter van overtuig^!, dat Charlotte Köhler de scène uit Shake speares „Anthony and Cleopatra" op betere wy'ze zon hebben gebracht. Want toneelspeelster is Irene Brent zeker niet ,al wist zy Shakespeares verzen helder naar voren te brengen. Het is, al met al, een zeer leerzame en daarby zeer kunstzinnige avond ge geweest, en men zal met ons wensen, dat het Genootschap spoedig weer een dergelük recital zal brengen. In de feestelijk versierde zaal van het Oud Katholiek Verenigingsgebouw reci pieerda de Oud Katholieke Damesver eniging TAVENU, die Woensdagmiddag haar zilveren jubileum vierde. Pastoor J. A. J. van Zanten uitte in hartelijke hewoordingen zijn geiukwen sen aan de vereniging en dankte namens het Kerkbestuur voor het vele en goede werk, dat TAVENU in de loop der ach ter haar liggende 25 jaren had verricht. De heer J. Gorter, hoofd der Open bare Lagere School, waaraan de presi dente der jubilerende vereniging, mej, Jansen, als onderwijzeres Is verbonden, haalde nog oude herinneringen op en feliciteerde de vereniging. Gedurende een uur heerste er een gezellige drukte, waarin velen blülcen van belangstelling gaven. Een schat van bloemstukken van verenigiugen enz. sierden de tafeltjes. Ieder werd uitgenodigd even aan te zitten, waarna rappe "handen gereed wnren om een kopje thee met gebak te presentereu. Te ongeveer 4 uur nam de presidente mej. A. Jansen het woord en op de haar eigen, geestige wyzc bracht zy naar voren, dat het haar verheugde, dat zy dit jubileum nog mee mocht vieren. Uii hei verleden TREIN VERS PLINTERDE BALKEN De electrisohc trein, die gistermiddag te tien over twee uit Amsterdam naar Alkmaar vertrok, had bü Koog—Zaan ayk byna een ernstig ongeluk gehad. Toen de treiu te vyf over half dri? liet station van KoogZanndyk me-t v,ry grote snelheid binnenreed, stak er -juist een vrachtwagen van Van Gend en Loos de rails over, geladen met ver naar achteren uitstekende balken. Hoewel de treiuhestuurder een aantal geluidssigna len gaf en onmiddellyk snel afremde, kon niet worden voorkomen, dat 'dó bal ken versplinterd werden: de man, die zicli achter in de auto bevond kpn-ziclr met een snelle sprong redden. Van de trein werd een der koplampen afgerukt. Op tijd bereikten de passagiers Alk maar. ankt, in het byzonder de leden, dii thans 25 jaar achtereen hun krachten aan de ver. gaven, n.l. mevr. Van Wor kunv en mej. A. Dekker. Behalve de ver. jubileerden nóg drie leden, n.l. de bovengenoemde twee en de presidente, mej. A. Jansen. Hierna maakten de talrijke aanwezigen een rondgang langs de tafels,, .waarop de veel fraaie prüzen lagen teutoouge steld. Een bakker te Winkel, Jacob L„ had hetzelfde gedaan, verdachte keerde elke week f 32,50 aan zyn knecht uit. Bo vendien ontving de knecht kindertoe slag. De zaak werd aangehouden. S'inon D "aard bedrijf gevestigd te Alkmaar heeft aan vorauUi^uu.; -t. luier van f 40 botn-trjHet was boven de norm Ook deze zaak werd aangehouden. Adrianus Z. te Ilarenknrspcl, tninbou wer, heeft in Nov. aan zijn 17 jnrige knecht f 27 per week uitgekeerd, in «CeikL mtü. uu ,>ffï0jer eist in deze zaak f 60 of 20 dagen. Wat de rechter goed vond. Uit edzelfde plaats kwam Theodorua D. heeft aan zyn 1.8 jarige knecht f 28 per week gegeven. Dit loon was te hoog. De verdachte betaalde bvendien loonbelasting er. aiok«nioink-i>i«uiitt. >e eis in deze zaak was f 120 of 30 dagen, wat ook 't vonnis was. Pieter P„ aannemer te Uitgeest heeft in Dec. te Marken" Binnen scha penvlees en vet van Klaas H. gekocht zonder inlevering van bonnen. Voor dit feit, waar een clandestiene slachting achter staat, vorderde de officier f 100 of 30 dage met verbeurdverklaring van vlees en vet. Het vonnis luidde f 75 of 30 agen met verbeurd verklaring. De veehouder Klnns FI had op 14 Dec. schapenvlees en vet aan P. P. ver kocht. Deze timmerman had een kar weitje by' verdachte verricht. Hier vor derde de officier f 250 of 2 maanden. BLtEK WATER AMMONIA Voor meer LJL Aikir^-r; VOGEL VLIEG DE WERELp, IN. De, wegens ziekte van Cor Ruys uit gestelde voorstelling vindt nu plaats op Dinsdag 15 Febr, 8 uur met een-povoe ring van het allemachtig aardig „Vogel vlieg de wereld in" met o.rnl Cor Ruys en de weer herstelde M.vru Ward: in de hoofdrollen, DUBBELE BEKRONING IIEERHUGOWAARD NOORD Op een een dezer dagen te Hoorn gehouden kapconcours ouder de cursisten van de Utrechtse vakschool, behaalde ónze plaatsgenoot, de heer N. J. Doodoyian Jr, de eerste prijs van de jury Ook agn het publiek werd de gelegenheid gegeven hun stem uit te brengen op 't mooiste kapsel Ook van hen ontving hü 'de le prijs Verineldingswaardig is nog dat op deze vakschool kappers vertegenwoor digd ziin uit geheel West Friesland. Doodeman was de jongste der leerlingen Het was de 11e Februari vau het jaar 1924, dat mevr. van Pelde Graaff het initiatief nam om deze ver eniging op te richten. Als bewüs van waardering bood de spreekster aan mevr. vaa Pelde Graaff een fraaie bouquet bloemen aan. Nog in datzelfde jaar werd de eerste bazar gehouden in het voormalige Trom peuberg. Aan de toenmalige eigenaar van Trompenberg, de Fam. Hoppener werd dank gebracht voor de medewer king, die toen ondervonden was. De opbrengst van deze eerste bazar was bestemd voor het Kerstfeest der lering kinderen. Dit eerste Kerstfeest werd gehouden in de zaal van Hotel Welge legen. Verder werd steun verleend aan zieken en ouden van dagen. Financiële steun werd ook verleend by algemene noden, als de Watersnood in Noordhol land eu by het bombardement van Rot terdnm. Eigen gebouw Iu 1928 kreeg de vereniging haar eigen gebouw. Een toneelgroep uit de leden zorgde jaarlyks voor een uitvoe ring. Dit werk werd later overgenomen door de Jongelieden vereniging, In 1940 werd de laatste tentoonstel ling, met daaraan verbonden grote ver loling gehouden. Schaarste aan mate riaal noodzaakte de ver, het werk stop to zetten. Toch hielden de leden nog zo veel mogelyk contact met elkaar. n<it gebouw werd gevorderd eu vooral ty dens de evacuatie vonden de leden een gastvry tehuis bü de penningmecsteres se, mej, A. Dekker. De presidente bracht mej. Dekker daarvoor harlelyk dank. Hierna opende mej. Jansen de ten toonstelling, die nog wel niet zo uitge breid was als voor de oorlog, maar alle pryzen waren door de leden ver varu-digd. In het byzonder vroeg spreek ster aandacht voor een prachtige sprei, die door een oud lid mej. L. Zwart was Weer gesnapt HEILOO De 30 jarige D. S., 'a Heilooer, welke hier eu elders reeds vele malen, iu 't groot of klein, met of zonder compagnon, opereerde is dezer dagen door de Amsterdamse recherche gearresteerd. Deze S. was in December aaiigeliou den o.a. verdacht van diefstal van kle diugstukken bü <le fam. G. aan de Holleweg. Opgesloten iu de cel onder het ge meentehnis wist S. met nog twee ge vangenen (exverpleegden van de Wille brordusstichting, welke op transport wachten naar een rijkswerkinrichting in de nacht van 31 Dec. en 1 Jan. ge zamenlijk te ontsnappen. Schünbaar wiledn de „heren" het nieuwe jaar goed inzetten. S. wist dus ruim een maand de politie te ontlopen, maar nu zit hy dan toch weer achter- slot en grendel. Laten we hopen beter dan de vorige keer. We zyn dus (voorlopig?) weer ver lost van S. welke vermoedelijk nog meer onopgehelderde diefstallen op z'n gewe ten heeft. Ondanks dat de nanwüzingeu betreffende de diefstal bü de fam. G. tegen S. zeer bezwarend zijn, blyft hii nog ontkennen. ten noodzakelijke aanvulling 11 EU.OO Door verkorting vau l.«t •rslag va nhet concert van het- tan farecorps „Eensgezindheid" is l:u juist ïggevnllen wal iu bepaalde geileellwi n dit verslag uier gemist kon worden en daardoor een verwrongen beeld gaf- van het gepresteerde. Hei ging juist om het z.g. exper'inenr vnu do zang soliste met begeleiding vnti oen k!e:n orkest vau blaflsiuti-umenton' Rie KoningSlam is een ervaren zangeres, wanneer we dus spraken van een proefneming dan betrat hei •inlinir lijk de niet alledaagse begeb tding. Zoals wij reeds schreven beschikt zy over een warme altstem en «en goede voordracht De beide werkje* welke zij bracht waren het Ave Vèriuu v«pi W. A. Mozart en Panis Amn-beus van Gesar Frank, Vooral het Hn'sle werkje trof ons. Dhr. Alb. Meyn.* wist, zoals wij reeds schreven, de begels'ding sober te bonden. LANGS DE NOORSE FJORLEN NA AP i. APLAND. ÏIEILOO Dc wögemlc avond op 't repertoire van hei Instituut is een liehtbeeldenavorul eu wel op R.s. Maan dag 14 Febr. in „I>e Rüsleudc Jager" Dhr. Tsjalling P. Terpstra. vveïke vorig jaar reeds een n - ond verzorgde in Heiloo en met zeer i»H succes, houdt dau een lezing over „Langs de Noorse Fjorden naar Lapland". Het gesprokenen zal geïllustreerd worden met fraaie lichtbeelden. Nieuwe crisis zou 800 milliard dollar kosten E-en van de meest vooraanstaande economische functionarissen der Ame rikaanse regering, Lcon Keyscrliug, vice-voorzittèr van de raad van econo miscke adviseurs van President Tru- man heeft gewaarschuwd voor de mo- gelykheid van een nieuwe economische depressie. Hy verklaarde, dat de voor uitzichten voor 19-19 nog steeds gun stig zijn, doch dat zy in de loop van dit jaar in hun tegendeel kunuen ver keren, wanneer bepaalde maatregelen niet zouden worden genomen. Door optimisme, gecombineerd met een juis te wü'zö van handelen kan volgens de heer Kcyserling een dergelijke wending worden voorkomen. Hy wees er op, dat de depressie vaa 1928 een verlies van meer dan 300 milliard dollars heeft veroorzaakt en gaf als zyn mening te kennen, dat een nieuwe crisis op een verlies vau 800 milliard dollar kan ko men te staan. De heer Keysevling noemde een aan lui „elementen van gevaar", waartegen volgens hem wettelijke maatregelen moeten worden genotucu. Hiertoe be horen o.a, de „toenemende dispariteit" tussen de agrarische en de industriële inkomens, de scherpe en aanhoudende prysstygingen op sommige gebieden (in het büzonder op dat vau de woning bouw), de vermindering van de vraag der consumenten, de grootte der oude? nemiugswinsten en het iu gebreke bly ven van sommige sleutelindustrieëu. zoals de staaninduslri tic le verhogen. om de pt-oduc MARKTBERICHT SCHAGEN DONDERDAG 10 FEBRUARI 1940 10 paarden 300800; 2 stieren centrale, 3 geldekocicn mager 350500; 40 idem vette centrale; 0 kalfkoeien 000800; 2 vaarzen 325450; 6 pinken 200250; 3 pinken centrale; 234 nuchtere lcalfe ren centrale; 4 schapen mager 60S5; 3 idem vette centrale; 12 overhouders '1055; 31 biggen 4565; 5 kouifron 38; 19 kippen 2.504. NOORDSCHARWOUDE 10 FEBR 61000 kg roe kool 11.40—11.70, 36000 kg gele kool 9.60—10.80, 12WV10 k« witte kool 8.40, 20000 kg uien 8—9,

De Vrije Alkmaarder | 1949 | | pagina 2