Ruim zeventig kinderen haalden hun zwemdiploma ZUIVER PIANOSPEL „Laat men jong leren zwemmen °/0 der scholieren bezit een zwemdiploma 26 Tabak zonder bon bracht goed geld op Kori Nieuws uii Heiloo „Het is goed, wanneer men jong met zwemmen begint", zo telde de heer Van der Griend bij de uitreiking van de zwemdiploma's, die gietermiddag in het Overdekt Zwembal verzwommen waren En wij hebben gezien, hoe goed dat Is: kinderen van nog geen tien jaar. die zo kunnen zwemmen, zullen voor veel gevaren behoed zijn. Maar niet alleen dat. zij hebben daarbij een sport, een ontspanning tevens gevonden, waar rii hun gehele leven plezier van zullen heh ben, en waarop zij altijd, wanneer zij een ogenblik aller van zich af willen zet ten. naar terug zullen grijpen. Het échte examen Het was wonderlik stil, toen wij «5* termiddag het Overdekt Zwembad bin nent raden. Zo stil. dat men haast niet zou geloven, dat hier 71 kinderen bü'een waven om hun zwemproeven nf te les geu. Men hoorde geen geschreeuw, men koorde slechts, hoe de badmeesters door hun scheepsroepers kleine aanwy Zingen gaven, en de zwemmers bemoe digcnde woorden toeriepen. Want dat was wel norlK De meeste kinderen lind den zich immers zenuwachtig gemaakt èn het zon dan zo gemakkelijk kunnen gebeuren, dat zij. die anders met ge inak hun bnn"':es zwemmen, thans moe- te budd&p met 'Me prestatie. O ploiua zwemmen ie immers voor al die jongens en meisjes een gebeurtenis van het grootste belang. Ja, het zal voor de meeste wel de eerste maal zijn, dat zij een echt examen moesten afleggen.... Maar de badmeesters weten dat wel, en z\j roepen vrolijke opmerkingen door hun hoorns, en kloppen af en toe een gehucht er, bleek kind opwekkend op de gohonder. Ziet dat geeft moed Men zwemt de baantjes onafgebroken. Nauwelijks is de ene groep gestart, of de andere gaat alweer te waten. Wa tertrappeud: 1 volle minuut met de wijsvingers boven het water uit, om te laten zien, dat de techniek van de benen werkelijk goed is. Sommigen gaat dat al heel gemakkelijk af, maar er zijn er ©o, die moeite hebben, hun hoofd boven de oppervlakte te houden, Af en toe Stroomt een golf water over hun ogen en hun mond, het natte haar plakt ver ward over het gezicht, en om de mond Broederschapsfederatie bijeen lu de bovenzaal van Hotel Centraal hield de Broederschapsfederatie gister avond een vrij goed bezette vergadering Nadat een planotrio, een Russisch lied Tan Glinka, was uitgevoerd, sprak de heer Boogaard voor de vereniging „Bel lamy". Men heeft reeds jaren lang ge tracht te komen tot een betere samen leving", zo zeide de spreker, „de feite lyke geschiedenis toont echter steeds een beeld van ellende in de ruimste zin des woords. Toch loopt door die geschie denis de draad van pogingen tiaar een betere maatschappij. Ik behoef daar slechts de namen van Plato en Christus Voor te noemen." Uitgaande van hei axioma dat de mens èn stof èn geest Is. bel oogde spreker, dat men steeds gezocht had naar het volkomen geestt- ltjke of het volkomen materiële. Ed Ward Bellamy (1850189S) had echter naar de heer Boogaard verzekerde, in zijn roman „Het Jaar 2000". de oplos Zing van deze problemen gegeven. Hü conslnleerde, dat een betere maatschap py in mater'"»' leehts nvgelü' was, wanneer er een geestelijke harmo niet aanwezig was. Dit ideaal nu tracht de Vereniging Bellamy te propageren SPIRITISME Namens de spiritistenvereniging „Hai tnoniv sprak de heer Smits. „Wij kun neu", zo zeide hij, „nooit tot liarmom eche ontplooiing van de meus komen als we alleen stoffelijk of alleen geestelijk gericht zijn De spiritisten houden zich niet alleen met toestanden en personen In liet hiernamaals bezig verre daar Van". f>e heer Smits wees op de nood zakelijkheid van een goede verhouding tussen alle verenigingen, die op humanls tische grondslag werken en verklaarde Toorts, dat er twee grondstellingen wa ren: er is geen dood en onder be paalde omstandigheden is het mogelijk met de doden te converseren. Aan de hand van enkele voorbeelden lichtte de heer Smits zijn betoog toe. Te tien uur sloot de voorzitter de bijeenkomst. „DE ERFGENAME" IN 'T GULDEN VLIES In het kader van de abonn. voorstellin gen geeft „De Haagsche Somedie" n.s. Maandagavond als 2e uitvoering voor Serie R, het bekende stuk „De Erfge i name" van Ruth en Augustus Goetz. Mary Drcsselhuys a.g. zal de hoofd rol vertolken bijgestaan door o.a. Cees Lflseur. Jan Retyl en Marle Meunier De regie is van Cees Laseur Dit boeiende en sterke speelstuk, ont Ving bij de première een zeer gunstige pers. Vooral het aantrekkelijke samen spel van Maric Dresselhuys met Cees Laseur werd geprezen. Ook voor niet leden zijn nog kaarten fcerk ri.igbaar. is een verbeten trek gekomen. Maar ze halen het al de kinderen, en ook de weinigen onderen, die hier hun proeven af komen leggen, slagen voor het diplo ma waarvoor zy hebben ingeschreven. En de badmeesters kijkeu vrolijk. Het gaal immers goed, en de organisatie loopt gesmeerd. Wat kan men by een dergelijke middag nog meer wensen? Het gaat goed De kinderen zelve beginnen het ook te merken: alleu hebben zij de meeste proe ven zonder enige fout volbracht en wanneer er dan wel eens een enkele maal een font gemankt werd, dan was dat toch niet zo een zware, of de proef mocht nog wel worden overgedaan. En dat zien de onders en de kleinere broertjes en zusjes, die van de galerij de prestaties van de zwemmers gade slaan. Ook in hun is iets van gespannen heid, en dnt is heel begrijpelijk. Zal het nu blijken, dat de lessen niet vruehte loos gevolgd zijn of zal er nog een half jaartje opnieuw moeten worden ge oefend? En zo is de spanning dan ook voelbaar wanneer allen naar het restauraut trek keu om de diploma uitreiking bij te wo uen. net juist nog zo stille lokaal vult zich met roezemoezende mensen, die al len wachten tot de heer Van de Griend met zijn badmeesters de zaal binnenstapt De diploma's De heer Van de Griend laat de kinde ren niet lang wachten, want hij weet, hoe zü er naar verlangen, het lang be geerde diploma in het bezit te krijgen en het trots aan vader en moeder, aan vele vriendjes te kunnen tonen. „Het diploma zwemmen", zo begint de lieer Van de Griend zyn korte inlei ding, „is het feest voor de jeugd. Spe ciaal voor de jeugd, want het lijkt wel, alsof we elk jaar meer heel jonge kin deren in ons zwembad krijgen. Daar rijn nu negen kinderen, die wer den geboren in de jaren 1942. 1941 of 1940, en het vorig Jaar hadden we maar een heel enkele, die nog zo jong was. Het is goed, dat men reeds op zo jonge leeftyd zwemmen leert. En dat kan ook, dat hebben de prestaties van deze mid dag U wel geleerd, „En wat het schoolzwemmen betreft daarbij staat Alkmaar in Noord Holland aan de kop. Want van de leerlingen, die in de eerste tot en met de achtste klasse op de lagere school zitten, hebben 20 pCt een zwemdiploma. Zoiets is na tunrlyk te danken aan het feit, dat wij hier over een aantal bijzonder goed ge outilleerde zwembaden beschikken, want wanneer men dit cijfer vergelijkt niet die van plaatsen waar geen zwemin richting is, dan blükt het, dat daar slechts 3 lot 5 pCt een zwemdiploma heeft. Geen overdrijving „Maar bü dit alles mag nimmer over dreven worden. Wij hebben hier vandaag een jonge man, Huug Picters, die zes jaar is en het heeft bestaan, om zowel het diploma A als liet diploma B te behalen. Natuurlijk is dat een prachtige Zwemmende Voetballers Alcohol en Snelverkeer.... Op de Zilverstraat werd een auto aangereden door een paard en wagen die niet genoeg rechts hield. De auto werd enigszins beschadigd. Later op de avond-werd een auto, die voor „Centraal" geparkeerd stond, aan gereden. Men kan zich de schrik van de eigenaar voorstellen, toen h?j uit „Cen tranl" kwam en zyu zwaar gehavende wagon zagover de dader tast men in het duister. Het is mogelijk, dat hü dezelfde is, die omstreeks twee uur in de nacht cen truck met oplegger beselia dïgde op de Laat. Dc chauffeur van de personenauto, die deze daad beging, was onder de invloed van sterke drank. Helaas kon men ziju nummer niet no teren, zodat hy verdwenen is in het donker van de nacht. ALKMAARSE MIXED HOCKEY CLUB Dames: Te WerveAlkmaar. Kraaien IIAlkmaar II. Heren: Strawberries IIIAlkmaar III. Kieviten vel.*Alkmaar vet. Alkmaars Carnaval De verwachtingen voor het verljjp van liet bal masqué, dat a.s. Zaterdag zal worden gehouden in Het Wapen van Heemskerk zyn hoog gespannen. Aldus vertrouwden de organisatoren ons toe. liet aantal inschrijvingen is zeer hoog, zodat weinig vierkante centimeters van de zalen ongebruikt zullen blyven. Twee orkesten een draaiorgel en de Postharmo nie zullen dit Alkmaarse carnaval op luisteren. Er werd gefluisterd, dat ditmaal wel zeer uitzonderlijke oostuums een fraaie omlijsting aan het feest zullen verlenen. Door de Reddingsbrigade zul len zwemwedstryden worden georganiseerd voor de leden der Alkmaarse Bedrijfsvoetbal verenigingen, zo deelde de heer Van der Griend ons gisteren mede. Het gaat lüer niet om topprestaties iedereen kan er aan moe doen. en er zijn enkele heel eenvoudige opga ven gesteld. Zo komt hy, die dc ene tak van sport beoefent dus ook nader tot een andere sport! De wedstryden vinden plaats op Dinsdagavond 22 Maart te 8 uur des avonds in het Overdekt Zwembad. prestatie, maar men mag nimmer uit het oog verliezeny, dat zoiets alleen verantwoord is, wanneer de kinderen ook kerngezond zyn. Wanneer men kin deren ouder de vyf jaar wil laten zwem men, dan moet daarover eerste de dok ter geraadpleegd worden. En natunrlyk is het niet nodig, dat men dan gaat ja gen naar diploma's De KNZB stelt daar aan trouwens zelf al paal en perk, door do leeftydsgrens voor het diploma C in te stellen op 11 jaar". Hierop ging de heer Yan de Griend over het uitreiken van de diploma's Twee meisjes en een jongen ontvingen het diploma C, 43 kinderen kregen het Voorbereidond of A diploma en 24 mocb ten met het diploma B naar huis gaan. En zo zyn ze dan allen gelukkig en opgetogen vertrokken. Want zij hadden nu het bewijs, dat zy dat konden, wat voor een ieder onmisbaar is: zwemmen. KIEZERSLIJST TER INZAGE Burgemeester en wethouders van Alk maar brengen ter algemene kennis, dat de KIEZERSLIJST dier gemeente, die van kracht zal ziju van 1 April 1949 tot 1 April 1950, voor een ieder op de gemeente se.cretarie ter inzage is neer gelegd van 23 Februari tot en met 16 Maa.rt a.s. en tegen betaling^ der kosten stemdistrictsgewyze in uittreksel ver krygbaar is. Verbetering van de lijst kan tot cn met 9 Maart a.s. worden gevraagd door ieder, op grond dat hijzelf of een ander iu strijd met de wet dfarop voorkomt, niet voorkomt, niet behoorlijk voorkomt, of al dan niet voor enige verkiezing aan gewezen is als bevoegd by volmacht te stemmen. agenda HARMONIE: „Het dal der beslis sing" met Gregory Peck en Greer Gar son. Toegang 14 jaar. Dag. 8 uur. Zater dag 7 en 9.30 unr. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Woensdag 2.30 en 8 unr. AMERICA IN: „Passagiers in de nacht" met Humphry Bogart en Lauren Bacall. Toegang 18 jaar. Dag. 8 uur. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30 7 en 9.30 uur. VICTORIA: „Go West" met de Marx Brothers Toegang 14 jaar onder gelei de. Dag. 8 uur. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Woens dag 2.30 en 8 uur. A.B.T.: „Cheyenne'-, met Dennis Morgan en Jare Wyman. Toegang 14 j Dag. 8 uuf. Zodnsr 2. 5 en 8 utir. DONDERDAG GULDEN VLIES: 8 uur, Frysk Seis kip „Friso", VRIJDAG VICTORY HOTEL: 8 uur. Vergade ring Oud Alkmaar. BERGEN Donderdag 24 Februari DE RUSTENDE JAGER Boenc Toni, een Indonesïë's spel door Toneel vereniging Knnst na Arbeid Zaterdag 26 Februari DE RUSTENDE JAGER „Bonte avpnd" Kunste- f-utrum Bergen. HEILOO Vrijdag DE RUSTENDE JAGER Film avond Ver. voor Plattelandsvrouwen met do film „IJsland" E*xplïeatie van dhr de Boer. Aanvang 7.30 uur. Zaterdag DE RUSTENDE JAGER Toneel -.1-1 Bond voor Staatspcnsionnering. Opvoering: „In 't Gouden Haantje". 8 uur. Donderdag DE RUSTENDE JAGER 2 uur, tidspiranten uitvoering Gym. Ver. Doves. gezinsgebeuren ALKMAAR Geboren: Marianne dv J ten Hoeve en J M van Schoonhoven. Gehuwd: Wilhelmus A Oerlemaus en Anna M de Graaf; Pieter Swidde en Eli Sabeth A Spaans. Overleden: Jan Cornelisse oud 79 jaar geh. met A H de Boer. Trijntje Deute kom oud 87 jaar wed. van G Duijves. Aangereden door motorrijwiel ïEcn zevenjarig meisje stak onverwacht de Kennemerstraatweg over, door welke onbezonnenheid, zy door een motorfiets gegrepen werd. ■Nadat een zuster van het Centraal ziekenhuis de eerste hulp had verleend 9,ïs| zij per auto naar dit Ziekenhuis ver yoerd. De economische politierechter hield zitting Uit de Beemster arriveerde Teunis S. Deze zaak was al eerder behandeld. De getuige Z. was by verdachte in dienst geweest cu verklaarde dat hy ongeveer f 38 verdiende en enige zaken nis boter, en kaas kreeg. De overuren werden niet betaald. Getuige K. controleur van de CCD, had procesverbaal opgemaakt tegeu ver daehte, omdat hy te laag loon had uit gekeerd. Ook wist getuige dat de over uren niet rijn betaald. Als getuige a décharge kwam voor de vrouw van ver ifhte.e Jantje D. Deze zeide, dat zy' dikwijls wat gegeven had, als hy over werkte. Ook de dochter van verdachte bevestigde, dat Z. wel eens wat kreeg voor overwerk. Verdachte had het met de werkuren niet zo nauw genomen. De officier zegl, dat 't onderzoek had opgeleverd, dat verdachte te laag loon had uitgekeerd" cn de overuren niet be aaide. De vorige keer had verdachte verklaard, dat hy wel de overuren had uitbetaald. Nu blijkt iets anders. Ook de loonlystcn voor Noordholland zyn hoger dan f 38. Spieker zegt, dat de handeling niet Als verdediger trad op mr C. Berk houwer, die de vraag opwerpt of zyn cliënt niet meer te vorderen heeft van zyn gewezen knecht dan omgekeerd. Spr. schetst de toestand van het boe renbedrijf. Zijn cliënt zou veroordeeld worden, terwijl hy een grote som te vorderen beeft. Pleiter vraagt clemeu tie. De rechter constateerde, dat het uitbetaalde loon te laag was, maar acht dc overtreding niet bewezen en spreekt verdachte vry. BLOEM Joh. G„ banketbakker te Alkmaar, heeft iu '47 6 toewyzingen van bloem gekocht van Siinou L. Zulks is verbo den. Verdachte had niet gevraagd hoe genoemde L. er aan gekomen was. Dat nam de rechter hem zeer kwalyk, Dc officier spreekt van een clandc sliene bnkkery, welke verdachte lieflft gehad. Hy had grondstoffen nodig, 't Ging alles zwart. Spr. vorderde f 75 of 25 dagen. Uitspraak f 50 of 20 dagen. De boekhouder Simon L. te Alktnaai- wus de verkoper van 6 blocmtoewyzin gen in begin '47 aan de vorige verdach te. Voor deze overtreding vroeg mr Vellinga, f 250 of 2 maanden. De rech ter vonniste f 250 of 1 maand. TE LAGE LONEN. De Alkmaarder Adrianus de B„ ban keihakker heeft in December '48 aan verschillende personen lonen uitgekeerd welke te laag waren. Alkmaar valt in oanknsse 2. De rechter onderhield ver daolite over dit feit. Het kwain de officier voor, dat voor 3 personen de overtreding van het be sluit arbeidsverh. '45 is bewezen. Spr, yroeg f 250 of 2 maanden. Na overwe ging was de Uitspraak f 200 of 6 weken De vishandelaar Theodorus K. te Alk maar had in September te Roosendaal ongeveer f 32 niet aangegeven. Het was dus overtreding van het deviezen besluit '45. Verdachte beweeder, dat hem niets bewust was van dat geld. Hij was in verzet gekomen. De officier vroeg in deze zaak als de vorige keer f 30 of 5 dagen, wat de rechter bevestigde. Anneke Wester speelde in Het Gulden Vlies Bach, Mozart, Debussy en Chopin wa ren de componisten, die op het program ma van de pianiste Anneke Wester ver meld waren. Een veelzydig proramma! Na de barok van Bach kwam de rococo yan Mozart en het impressionisme ('n foutieve term, die langzamerhand wel ingeburgerd is) van Debussy. J)e Franse Suite van J. S. Bach was het openingsnummer. Een magistraal werk, dat echter enigszins te romantisch gespeeld werd. Het spel van deze pia niste lijdt in het algemeen wat aan een te romantische sfeer. Ook bij Mozart was dit het geval. Nu kan deze compo nist dit beter verdragen. Mozart Is een figuur, die tussen de twee werelden vau rococo en romantiek staat. Mede door zyn persoonlyke moeilijkheden, die hij in grote mate gekend heeft, is hy zyn tijd vooruit geweest en is hü min of meer de wegbereider vau de romantiek geworden. Züu sonate in a, K.V. 310, werd ge speeld. Behoudens enkele rubnti, die van ecu ietwat vreemde persoonlyke opvat ting getuigden, mag men zeggen, -dat deze sonate goed werd uitgevoerd. De diverse facetten van Mozart kwamen goed tot uiting, in het byzonder de ern stige. Dat hierdoor het luchtiger facet niet tot zijn rech kwam, bewyst slechts, dat de pianiste een afwykende opvat ting omtrent deze muziek heeft. Impressionisme" is een term, die veelal gebruikt wordt als verzamelnaam voor de Franse school, die omstreeks de eeuwswisseling bekend begon te wor den: Ravel, Roussel en de thans ge speelde Claude Debussy, die gedurende de vorige wereldoorlog overleed. De ge bruikto term is o.i. foutief. Met „im pressionisme" pleegt men een richting ih de schilderkunst aan te duiden, die zie meer op kleur dan op vorm toe legde; om deze terminologie ook op muziek toe te passen is zeer gevaarlijk Debussy was ongetwyfeld de belang rykste componist, die Frankrijk in dc laatste honderd jaar gehad heeft. Het is by hem, dat men voor het eerst, in de tyd, dat in Duitsland (Richard Strauss en Pfitzner!) de laatromantiek op zyn wankel hoogtepunt stond, een waarlijk modern geluid kan horen. Zyn bekendste werken, zoals la Mer en zün talryke piano werken, leggen er de getni genis van af. Van hem werden gespeeld cen viertal études. B'y het woord „études" denken velen in de eerste plaats aan Czerny en Diabelly, de droge oefenstukken. Doch reeds Ohopin mankte études, die behalve technische, ook muzikale waar de hebben. Zo ook deze etudes van De bassy. Hoewel zü niet tot zyn beste werken behoren, mogen zij toch zeker representatief gelden voor de Franse meester. Over de vertolking van deze ragfijne muziek zyn wy minder te spreken. Het was duidelijk, dat dit soort muziek Anneke Wester niet zo goed lag als van Mozart. Debussy is niet bestand tegen gechargeerd spel Na de pauze werd de sonate op. 5G gespeeld van de PoolsFranse compo nist Frcd. Chopiu. Deze muziek heeft cen grote aantrekkingskracht, wat te begry'pen is. Hier worden de gevoelens van cen groot mens en kunstenaar op prachtige wyze uitgebeeld: bet sum mum van romantische muziek. Men kan hier iets op tegen hebben; dat is een zeer subjectieve zaak. Maar men kan niet ontkennen, dat het het werk van een genie is, als wy dat grote, zo vualf misbruikte woord mogen gebruiken Hier kwam de pianiste eerst goed op streek. Wat voor de pauze reeds vage lyk te bemerken was, kreeg hier het volle pond. En terecht! Volkomen over tuigend was haar spel in dit muziek stuk. In deze muziek was Anneke Wes ter, zo scheen ons, volkomen thuis. Een dankbaar eu talryk gehoor bedankte haar dan ook met een langdurig applaus Wy ziju de Kamermuziek Vereniging dankbaar voor wat ons op deze avond gebracht is. Wy hebben een zuiver en muzikaal pianiste horen spelen, die haar intenties geheel tot uitvoer wist te brengen. Het publiek vroeg en kreeg een toe P. de C. HIJ. DIE ONS VERLIET Heden is de officiële beslissing ge komen van de directie der N S., dat de heer C. Coevert, die sinds 1935 stations chef in Bergen is geweest, de dienst heeft verlaten: op 30 December 1948 kwam plotseling <le mededeling dit de heer C. Coevert geen dienst meer mocht doen, omdat hy wegens doofheid voor binnen en buitendienst ongeschikt werd geacht. De heer Iepenga de statiousamb tenaar heeft hem toen vervangen totdat do heer Klein op 1 Febr. werd gein stalleerd als de nieuwe stationschef. De heer Coevert. die op 1 April 1903 als genieentebestcller aangesteld werd op het station te MidwoudOostwoud kwam op dit station der toenmalige H.IJ.S.M. veel met de spoorwegen in aanraking, doch het werd toch nog 22 Juni 1911, na zeer veel sollicitaties, dat hü geplaatst werd als arbeider wissel wachter op het station Hoorn. Toen ech ter het station Ewyeksluis op 1 Maart 1912 werd geopend, was daar een ar beider telegrafist Bodifc en de heer Coevert werd daar de zogenaamde on derehef. Dit dunrde echter niet erg lang want het drukke veilingstation Hem had iemand nodig die van nlle markten thuis was en zo toog de heer Coevert op 26 Nor. 14)13 naar deze drukke vei linghalte, zyn echtgenote moest ,daar nis contractante bÜspriugen omdat de diensttijden voor een persoon te lang waren, toch vond hü nog ty'd om zyn studie voort te zetten en examen te doen. 11 Juni 1920 werd hy toen be noeind tot assistent vun de ;tatious dienst, maar toch moest het tot 10 De cember duren voor hy als Halteehef werd benoemd op het station te Eg mond aan Zee en vandaar kwam de hr. Coevert naar Bergen op 2 Maart 1935 Op 30 December 1Ü4S kwam toen het bericht van ongeschiktheid. Wy hopen dat dc heer Coevert die ruim 45 jaar met dc spoorwegen in aanraking was, waarvan 38 jaar in vaste dienst, nog vele jaren van zyn welverdiende rust mo ge genieten met zyn huisgenoten. ALKMAARSE EXPORTVEILING Woensdan 23 Februari Witlof I 3310; II 22—30; III 19—21; rode kool 713, savoye kool 6.5010, groene kool 1325, spruitkool extra 4551, I 3541, II 20—32, rabarber 4244; rode bie.ten 69; winterpeen 5.506.20; waspeen 816, uien afw. 2.903.90, middel 6; prei 713, soep groente 1112 BR. OP LANGENDIJK 23 FEBR. 38000 kg rode kool 10.80—13; 62000 kg gele kool 10.S011; 35000 kg witte kool 9.40; 2000 kg witlof I 29—34; II 14—23; 7500 kg peen 5.90—6.80; 17000 kg nieu 8.40—9.40. TWEEDE UITVOERING DOVES HEILOO De tweede Doves uitroe ring van j.1. Zaterdagavond stond lang niet op zulk boog peil als die van 12 Februari. Er werd lang niet zo beheerst gewerkt (speelden de aenuwen geen grote rol?) en de afwerking liet zo af en toe te wensen over. Zo vonden wy het „circusspel" de vo rige maal ook beter geslaagd. Ondanks dat, was het programma het horen en zien nog ten volle waard! Heel goed werk werd er ditmaal ver richt door enkele jongens, bü het toestel hoge brug, dat was ook het geval by de heren aan het zelfde toestel. De heren oogstten veel succes met hoog rek. Enkele van deze heren wisten hun oefening op te voeren tot het beste wat we ooit aanschouwd hebben. Daar entegen waren er welke bepaald met pech te kampen hadden. Dhr. L. J. Groot sprak by de aan vang woorden van welkom tot vertegen woordigers van de Turnkring Alkmaar en die der zusterverenigingen. Voorts werd na afloop daujt gebracht aan de medewerkenden. Het ensemble Ligthart zorgde voor de muzikale afwisseling cn verzorgde tevens het sporthal wat zeer gezellig was en tot diep in de nacht duurde. VROUWEN WORDEN ACTIEF HEILOO Er heerste een spontane geest op de byeeukomst welke speciaal georganiseerd was voor de vrouwen in de Party vau de Arbeid. Vrydagavond sprak mevr. Frielink- Males in De Rustende Jager tot hen. Na uiteenzetting von het urgentiepro gram door haar en de beantwoording van vragen werd een bestuur gefor meerd en ziet er als volgt uit. Mevr. RoggeveenGaugel Curtiuslaan 17, voorzitster, mevr. SenffNi essen Frederikslaan 7, secretaris.se en mevr. MolHielkema Willibrordusweg 2, pen ningmeesterresse. Er gaven enkelen zich op voor coufe renties op „De Burn" te Bcunekom. SCHOORSTEENBRANDJE HEILOO Dinsdagmorgen omstreeks kwart voor twaalf giug de schoorsteen van de heer M. aan de v. d, Yeldestraat ir brand. De uitgerukte brandweer wist het brandje wat nog al onschuldig bclelc te zyn, spoedig te blussen. De schade is zeer gering. BOND VAN PLATTELANDSVROUWEN HEILOO eze bond, welke plaatselijk nog steeds bloeiende is en regelmatig ge waardeerde lezingen en film avonden or ganiseert, zet dit werk voort met 'n filmavond op Vrydagavond met 'n film over IJsland, 't Explicatie wordt, gege ven door dhr de Boer uit Assendelft. Men wordt er opmerkzaam opge maakt dat er om half acht begoimen wordt. JAVA, AND EN VOLK HEILOO Een onderwerp wat nog steeds midden in <le belangstelling staat is Indonesië. Men weet over het alge meen nog te weinig nf van dit volk, een reden waarom het Instituut voor Arbei dors Ontwikkeling een lezing houdt over één der grootste en meest bevolkte ei lunden, Java, Spreker is onze plaatsgenoot dhr. J. Stipsen. AANTAL RAADSLEDEN WORDT 15 HEILOO In verband met de groei van de gemeente tot over de 10.000 in woners, zal by de a.s. gemeenteraads verkiezingen het aantal raadsleden sty gen van 13 op 15. DOOR DUIZELING GEVALLEN IIEILOO Een heer, fietsende op de Kennemerstraatweg by 't Raadhuis in de richting Alkmaar, werd gisteren mor gen om ruim kwart over elf onwel. Hy mankte een lelyke smak van z'n fiets af over hec hekje van het plantsoentje van het Groentje. Het een en ander liep echter nog goed af. BONTE K.C.B. AVOND BERGEN Zaterdag 26 Februari geeft het KCB in de dancirtg der Rus tende Jager voor leden on begunstigers een bonte avond met ecu gemoedelijke en artistieke inslag. Tot het gebodene behoort o.a. een popenknst vau critiseh karakter met zelf vervaardigde poppen hersengymnastiek van locale allure, een buikspreker en enige blijmoedige varia tics. Deze avond is vrij toegnnelyk voor Kunstlievende leden en douateurs, alsmede voor werkende leden. De pro gramma's, die tevens als lot in een lo tery dienen, met prjjzeu els kunstivoor werpen, etsen en dlergelyke, moeten worden betaald. Er is beperkte intro ductie toegestaan a f 1, per persoon. Een dansje zal do zo avond besluiten,

De Vrije Alkmaarder | 1949 | | pagina 2