SPORTIEF ZOEKLICHT rè KAPPIE Dr. Samuels geneeswijze van kanker ondeugdelijk gebleken rTóSiöp 5 r a Toestand in Berlijn baart zorg le Amateur-Gentleman Officieel rapport veroordeelt zijn wijze van optreden Otize lezers herinneren sicli ongetwijfeld, dat omstreeks September 1916 van iJe hand van de toenmalige hoofdredacte ur, de heer 6. E. de Winter, een aantal artikelen in ons blad sijn verschenen over de genezingBmogelijklieden van kan ker door de Amsterdamse arts dr. Sa moels. Thans, bijna anderhalf jaar later en na een ondersoek, dat in opdracht van de regering is ingesteld, is een rap port verschenen, waarin men tot de conclusie is gekomen, dat geen enkele patiënt, by wie de diagnose kanker met voldoende zekerheid is gesteld, door de m t'oode van Dr. Samuels is genezen. Het uitgebreid# rapport, opgesteld door de voorzitter van de gezondheids raad, geeft o.a. een overzicht van het geen aan de instelling van het officiële onderzoek vooraf ging Sedert ongeveer 10 jaar beweert dr. Samuels, dat hö een behandelingsmelho de heeft ontdekt waarmede een gehele reek3 van ziekten waarouder ook kan fcer kan worden genezen, nü heeft deze ontdekking aanvankelijk bekend ge maakt door cursussen en voordrachten met demonstratie van patiënten, beide alleen toegankelijk voor medici. In 1940 verscheen van zijn hand een boek, ge titeld: ,.De ontdekking van de oorzaak en de genezing van kanker". Het ver schijnen van dit boek markeerde een Sudeien Duitsers in Tsjecho-Slowakije Volgens de diplomatieke medewerker van de „News Obronicle" is te Praag onrast verwekt door een eis van de Sowjet Unie, dat 400.000 Duitsers in de Sowjetzone naar Sudetenlnnd moeten gaan om de „ten achter blijvende" Tsje choslowankse industrieën te helpen ople ven. De Tsjecboslowaakse president Gottwald zou gedreigd hebben met out slag. Wysjinsky, plaatsvervangend minister van Buitenlandse zaken der Sowjet Unie aldus deze correspondeut. werd uit Mos kon naar Tsjechoslowakye gezonden om een twist bij te leggen tussen Gottwald, die zich tegen de eis verzette, en de Tsjechische ministerpresident Zapotoc ky en Rüdolf Slansky. secretaris der communistische partij, die zich er achter stelden. De correspondent voegt er aan toe, dat Wj-sjinskv taynbftar era rustkuur naar Karlsbad ging, doch ir werkelijkheid met de Tsjecboslowaak-se leiders overlegde en dat Gottwald over reed werd als president aan te blijven Carnaval in Oeieldonk Z.K.H. Amadeiro de 16e. ridder van het Reksnm, heer en meester van Oetel C^1' en deszelfs watervrye moerassen en zandwoestijnen enz. enz. met deszelfs adjudant en groot gevolg is gistermid dag te 1211 uur per speciale hoftrein aan bet station te 's Hertogenbosch ge arriveerd. Na een jubeltocht door de stad werd des middags circa 2 uur in het Casino een groot matinee gehouden met een echt Oetcldonks orkest, onder de titel „Heur de me". De prins, diep onder de indruk van de massale huldiging, sprak van zyn ko ninkliike loge af een „troonrede" uit. In de loge aan de overzijde antwoord de de hurgervaojer ran Oetel donk, Peer van Muggenheuvel, omgeven door zijn alwijze raad van elf, met een „aonspraok tot de prrins en zun gemin tenaore". Na deze ceremoniën volgde een daverende matinee met als apothese wederom een grootse hulde aan de jubf lerende prins. Na deze matinée vertrok Z.K H met gevolg naar de markt, voor de onthulling van het standbeeld van „Franske". Dit waren de voornaamste openbare gebeurtenissen van de eer°te dag. In de avonduren bewogen rtnizen den carnavalvierders zich in de café's en de straten. Een vertegenwoordigster uit Indonesië bood namens de carnavalsvereniging ,.De Kromme Pissng" uit Batavia de prins bet ere lidmaatschap dezer vereniging Ban. nieuwe phase in het bekend maken van zijn behandelingsmethode, omdat dit boek bestemd is voor ontwikkelde leken. Na de bevrijding in October 1946 gaf dr. Samuels in een gesprek met de toenmalige voorzitter van de gezond beidsraad te kennen, dat hij het ogen blik gekomen achtte zyn ontdekingen voor het forara van het publick te bren gen en sindsdien is door artikelen In de lekenpers, geschreven door medici aan hangers van de nieuwe methode, door interviews van journalisten met dr. Sa mnels en door artikelen van de medische medewerkers van grote dagbladen debe wering vau dr. Samuels, dat hij, behalve vele andere ziekten, ook kanker kan ge nezen in toenemende omvang bij bet pu bliek bekend geworden. TEGENWERKING Het onderzoek werd daarna, mede op verzoek van dr. Samuels, ingesteld, na dat ook reeds in (le jaren 1939 tot 1941 onderzoekingen hadden plaatsgehad. La ter echter verklaarde dr. Samuels zich tegen de methode van onderzoek en hin derde de commissie in de werkzaamhe den. Over de objectiviteit van dr. S. zegt het rapport o.a., dat rijn mededelingen (van dr. S.) niet onvoorwaardelijk bo trouwbaar zijn, dat hij feiten verzwijgt, die voor de beoordeling van het geval van belang zijn en onjuiste mededol.n gen niet corrigeert. Zijn demonstrntles, aldus het rapport, droegen dikwijls bet karakter van pro paganda voor zyn methode en nfi beien» merde het onderzoek zodanig, dat dit niet volledig kon zijn. Bij suikerziekten werden in de eerste maanden van behandeling dikwijls verbe teringen geconstateerd en een critisch onderzoek van deze verschijnselen wordt in bet rapport gewenst geacht. Over betgeen het rapport tenslotte concludeert t-a.v. de genezingsmethode van kanker willen we niet in technische details treden. De methode van dr. Sa ■nucls heeft bij de gecontroleerde geval len volkomen gefaald. lastingtydvak 1 Mei KMO1 Jan J940 bedraagt das 5 2/3 x (25% van t 4235) f 6000. Doch, en nu komt de aap uit de mouw de resolutie moet zo worden gelezen, dat in elk belastingjaar een dusdanig arbeidsinkomen moet zijn behaald, dat voor elk jaar afzonderlijk een besparing f 1039 kan worden berekend. Dus over 1940 2/3 van f 4235 en ieder volgend jaar een inkomen van ook minstens f 4235. Daarby komt nog dat men ook werkelijk f 1059 per jaar heeft over kunnen houden. Indien men dus in een enkel jaar een zeer laag inkomen heeft gehad zal men ook geen f 1000 vrijstel ling kunnen krijgen. Ter nadere verduidelykine geef ik hieronder enige voorbeelden Jaar. Gen. ink. Besp. 1940 8i n 3000 25% 730 1941 4000 25% 1000 1942 5000 25% van 4235 105Ö 1943 6000 25% van 4235 1059 1944 7000 25% van 4235 1059 1945 8000 25% van 4235 1059 Totaal f 5980 De luchtbrug naar Berlijn boekte met 861 vluchten vandaag een nieuw record. Terwijl de vliegers nieuwe record» boe ken, werken de Westelijke geallieerden nieuwe plannen uit voor verhoging van de luchtaanvoer tot een zodanige capaci telt, dat een dreigende stopzetting van het grootste deel der Industrie der stad kan worden voorkomen Naar de Britse autoriteiten van de „industrinl divisior." meedeelde is in de Berlijnse industrie thans een situ atie ingetreden, die reeds voor Augus tus ran het vorige jaar gevreesd werd: het gevaar voor -het sluiten van fabrie ken in zodanige mate dat de helft van de arbeiders werkloos zou worden. Deze situatie is tot nu toe vermeden kunnen worden door de aanwezigheid van grote voorraden grondstoffen bij -de fabrieken en door het feit, dat de bedrijven de arbeiders bij opruiming» werk konden te werk stellen. Daardoor is het tot de afgelopen maand mogelijk geweest de werkloosheid in de industrie te beperken tot 10%. Een snelle sty ging is thans evenwel niet te voorko men zonder uitbreiding van aanvoer voor de industrie, zo werd ons medege deekl. De autoriteiten hebben daarom de Berlijnse magistraat verzocht plan nen op te stellen voor de mogelijkheid van industriële bedrijvigheid bij deze uit breiding. De magistraat heeft drie plan nen opgesteld. Het eerste gaat nit van een aanvoer van vierhonderd tou grond stoffen en tweehonderd ton kolen per dag, iets meer dan de huidige aanvoer. Dit wordt beschouwd als het absolute minimum waartoe men zich zou kunnen bcperbcu. Het zou evenwel leiden tot uitbreiding van de werkloosheid tot 50% Het tweede plan is gebaseerd op zes honderd ton grondstof. De magistraat heeft evenwel medegedeeld, dat hij het noodzakelijk acht het streven naar ver vulling van het derde plan: De import van achthonderd ton grondstoffen en vijf honderd ton kolen. BQ deze aanvoer is het volgens de Duitse schatting moge lijk de Industrie op de basis van veertig uren per week gaande te houden met de werkloosheid op hetzelfde niveau als voor de rervoerabeperkingen. Folgcns de magistraat is het nodig dit plan uit te voeren teneinde een fi nanciele cataatroplie in Berlijn te voor komen. Het zal voorts credieten op lan ge termijn van West Duitsland aan Ber I lijnse industrie nodig maken. Deze In Iu dit geval kan dus een vrijstelling ad f 5986 worden berekend dus 986. extra. Jaar. Gen. luk. Besp. 1940 8 m 2000 25% 500 1941 2200 25% 550 1942 3000 25% 750 1943 5000 25% van 4235 1059 19-14 10000 25% van 4235 1059 1945 15000 25% van 4235 1059 Totaal f 4977 Iu dit geval kan nog geen 5000 wor den berekend, en wordt ook geen extra vrijstelling verleend, doch alleen de al gemene vrysteling ad f 5000 ondanks het feit dat hier van een grote aanwas sprake is. U ziet dus, dat de werkelijkheid heel anders is dan Uw artikel voorgeeft. Ik kan U dan ook niet anders advi seren, indien U een artikel over belas tingen wil plubKceren, raadpleeg eerst'n deskundige. De wetten worden van dag tot dag aangevuld met resoluties en be schikkingen dat het voor ons, belasting consulenten, al moeilijk is om van alles op de hoogte te blftven. In 't vertrouwen U hiermede van dienst te zijn geweest teken ik, hoog achtend Th. A. DINKLA Wij verlenen gaarne plaatsruimte aan het schrijven, dat een ander licht op de zaak werpt dan het bericht uit de Langedyk.Red. EEN FANTASTISCH PLAN Beu plan voor het bouwen van een zweefspoorwagen, die de reizigers met een snelhe.id van 260 k.m, per uur van hét vliegveld van Londen naar het een txum van de stad zou brengen is de minister van vervoer voorgelegd.. De wa gou zou opgehangen worden aan een reusachtige metalen staaf en de vorm vertonen van een torpedo. Hij zou voort gedreven worden door twee schroeven, een aan elk uiteinde. De uitvinder van (Kt voertuig, George Bennie nit Glasgow is van mening, dat zijn zweefspoorwagen 3000 reizigers per uur kan vervoeren. De bouwkosten souden slechts zes mit'. oen pond sterling bedragen, terwij; een ondergrondse spoorweg over deaeifds af stand 33 millioen pond zon kost ra. dustrie heeft namelijk alle reserves nit geput bij de pogingen om de arbeiders met onproductief werk bezig te houden Industriële plannen zijn opgesteld voor lange termijn beginnende 1 April. schrijvende lezers De Vermogensaanwasbelasting In Uw blad van heden las ik het ar tikel .Vermogensaanwasbelasting en de beeren en tuinders". In dit artikel wordt aangegeven dat ds vrijstelling voor leder een van f 5000 op f 6000 wordt ge bracht, Ik moge er U met nadruk op wijzen dat dit niet het geval Is. In een resolutie van 15 Jan. j.L heeft de minister van Financiën er de aan dacht op gevestigd dat de bijzondere re geling inzake besparingsvrijstelling geen uitkomst biedt voor diegenen, die ten gevolge van de vooroorlogse ongunstige cojuetuur zeer geringe inkomsten had den. Om aan de bezwaren tegemoet te komen, welke door de Belastingeommis sis ran de Stichting v. d. Landboew naar voren zijn gebracht, heeft de minister de navolgende regeling tot stand gebracht: Het normale arbeidsinkomen wordt ge steld op f 4235.— per jaar, terwijl in de bijzondere regeling staat vermeld dat de besparing, dus hetgeue wat men van zyn arbeidsinkomen orerboudt, op 25% gesteld moet worden. De normals besparing over het be en het raadsel van de RozenHouten kist 18. Het gebeurde precies zoals de volgen er allerlei soorten kostbare ste maat verwacht had. De twee koelies nen uit hun zakken over de grond, die nergens erg in hadden vielen plat „Ha!" zei de maat. „Dat is natuur voorover op de grond, toen ze over het lijk de «Aat! Heb ik dat eventjes goed touw struikelden. Op datzelfde moment gedaan! Ik wou, dat Kappie en de De verdeling van kaartjes voor Nederland-België IJ AT bericht van de KNVB, dat geen plaatsbewijzen beschik baar zyn voor particulieren en in stellingen voor de wedstrijd Ne derland—België heeft de tere stro halm, waaraan vele voetbalen thousiasten zich nog hadden vast gegrepen, bruut afgesneden. Het is weer die zelfde vervelende ge schiedenis, waarover duizenden enthousiaste voetbalsupporters, die week in week uit op de velden te vinden zyn, zich zorgen maken. Velen van hen zouden dolgelukkig zyn, als zy eens in de gelegenheid werden gesteld een interlandwed- stryd bij te wonen. We weten het, er is over die kaartenkwestie bij interlandwed strijden reeds veel te doen ge weest. Het is tot dusver nog al tijd zo geweest, dat er by een in terland wedstryd vele heren (en ook veel dames) op de tribune zit ten, die een of twee keer per jaar naar een voetbalwedstrijd gaan en vaak niet eens weten, hoe de spelregels luiden. En tienduizen den, die trouwe clubsupporters zijn en dus de voetballerij met hun bijdragen financieel steunen moeten zich tevreden stellen bij hun radiotoestel. Het KNVB-bestuur geeft zich wel degelyk rekenschap van deze omstandigheden. Daarom is met de kaartenverdeling thans een speciale commissie belast, die ijverig aan het speuren is naar een billijker verdeling van het1 aantal beschikbare kaarten. De1 mceilykheden zyn echter groot. De voetbalsport in ons land trekt steeds meer beoefenaars, waar door het aantal elftallen, dat in competitieverband uitkomt, sinds het vorig seizoen over het gehele land weer met enige duizenden toenam. Dit is dan ook een van de voornaamste oorzaken, dat het bondsbestuur de limiet van dria kaarten per elftal niet kan hand haven. Van Ingewijden vernamen wij, dat de toewijzing aan de ver enigingen ditmaal in vele geval len niet meer zal zyn dan twee kaarten per elftal en voor sommi ge verenigingen zelfs nog minder. Er wordt ernstig naar gestreefd de handel in zwarte kaarten zo veel mogelijk tegen te gaan. In de iPractyk zal dit zeer moeilyk gaan, jTot dusver Is het nl. zo geweest, dat men in de volksbuurten in Amsterdam en Rotterdam enige dagen voor de wedstrijd en ook op de wedstrijddag zelf kaarten kan kopen tegen soms fantastisch hoge prijzen. Waar die kaarten (dan vandaan komen? In sommige gevallen van spelers, die lid zijn van een club, en financieel in moeilijkheden zitten. Deze mensen zien in zo'n voetbalkaartje vaak ;een bron wat geld by elkaar te .krijgen, dat zij nodig hebben voor jhun gezin. Een droeve, maar har de werkelijkheid. Er zijn o.i. mogelijkheden die zwarte kaartjes-handel te beper ken. De clubs zouden de hen toe gewezen kaarten nl. kunnen stem pelen en op naam stellen. De KNVB kan dan steekproeven ne men, omdat de administratie kan boeken welke plaatsen aan dub A of club B zijn toegewezen en de clubs dan een lyst laten indie nen, welke personen de kaartjes hebben gekregen. Alle 60.000 of meer kaarten te controleren ls vanzelfsprekend on mogelijk. Maar enige steekproeven zouden misschien de moeite lonen. De beste remedie tegen de zwar te handel bezit het publiek echter zelf. Men begrijpt wat wij willen zeggen: onder geen beding een zwart kaartje kopen. Maar ja, dat geld A. K. VOORLOPIG GEEN FUSIE TUSSEN MIDDENSTANDSBONDEN Vorig jaar werden roorstellen gedaan door de Koninklijke Nederlandse Mid denstand.sboud om met het Nederland# Verhoud van Mkklenstandsverenigingen tot een fusie te komen. Dezer dagen is door het Nederlands Verbond van Mid denstandsverenigingen een huishoudelijk buitengewoon eongres gehouden om deze plannen te bespreken. Men kwam echter tot de conclusie, dat er aanleiding be stond om de zelfstandigheid van dit ver bond te handharen. WOENSDAG 2 MAART 1949 Hilversum I 301 m. 7.00 en 8.00 Nieuws; 7.30 en 8.15 Gram. muziek; 9.00 Lichtbaken; 9.30 Morgenconcert; 10.30 Morgendie:.st 11.00 Vioolspel; 11.15 Fer dinaud Huyck, hoorspel; 12.00 Sans Soucci; 12.33 NCRV vrouwenkoor; 13.00 Nieuws; 13.15 Piet van Egmond, orgel; 13.45 Ensemble voor oude muziek; 14.15 „Oklaboma" van Rodgert en Hommer stein; 14.40 Eren onder ons; 15.00 Jeud concert; 10.00 Voor postzegelrerzame laars; 10.15 Voor de jeugd; 17.30 Gram. muziek; 18.00 Harmoniemuziek; 18.30 Ned. Strijdkrachten; 19.00 en 20.00 Nïenws; 20.15 Kerkdienst v. d. Ger. Kerk (onderh. art. 31T. K.O.); 21.45 NCRV kwaytei: 32.00. Iladïo rhi" anno nisch orkesi- ut» Hilversum s r 7,00 «n «A0 Nieuws; 7.1o én 8.16 G*am muaieV: 9.00 Philharmonisch orJ.est; 10.00 Mor genwijdiug; 10.20 Voor de vrouw; 11.00 Populair nonstop programma; 12.00 Accordeonorkest Jan Vogel; 12.38 Kili ma Hawalians; 13.00 Nieuws; 13.20 The Ramblers; 14.00 Gesproken portretten; 14.15 Jengdconcert; 15.00 Voor de kleu 'ters; 15.30 De Regenboog; 16.00 Voor i de jeugd; 17.15 Amerika zingt; 18.00 'Nieuws; 18.20 Kwartet Jan Corduwener 18.45 Gram. platen; 19.30 Voor de jeugd 20.00 Nieuws; 20.13 Omroeporkest 21.00 „Duif en doffer", hoorspel; 22.15 Orkest Malando; 22.45 Van hoek tot boek; 23.00 Nieuws. Meester dat gezien hadden! De twee koelies lagen volkomen be wusteloos op de grond en de maat kon rustig alle atenen verzamelen, wat hy dan natuurlyk ook deed. Hij rond ook nog een handrol in bun zakken. „Eindelyk eens geen narigheid en ellende," dacht hy. „Ik heb nog nooit ran m'n Ieren zo'n geluk gehad." JEFFERY FARNOLi Het is huiveringwekkend in het bos, kvacr een waanzinnige het pad van Cleone *a barnat as doorkruist. Eén ding is te nier duin*>(\)k gewor den. Cleone vei wachtte op ae een zame plaats haar broer, die in Lon den schulden had gewaakt. In diens piaats kwam Chichester, de sinistere figuur met net onheilspellende lit teken op de wang 'ibos stelt Cleone voer het bor laten. 22) „Die arme waanzinnige heeft zoëven gezegd, dat u Barnabaa heette,'' zei Cleone. „Zeker, dat is zo," zei Barnabas, ter wijl hij. alsof hy het niet begreep, over zijn kin wreef, „het is heel vreemd, want ik heb hem nog nooit gezien." „Dus dan heet u Barnabas?" „Ja, Barnabas Beverley." „Beverly'" „Ja Beverley. Maar we moeten gaan." „Vertel me eerst, hoe u myn naam te weten gekomen bent." „Van m'n vriend Dick. de Jonkheer.* „Kent u die dan?" „Ja, we kennen elkaar ook als mede dingers." „Mededinger? Waarnaar?" „Naar u" „Naar my? Maar wat hebt u hem ge zegd?" „Ik heet Barnabas. En Ik heb hem gezegd, dat ik waarschijnlijk eenmaal met u trouwen zou." „Hebt i icm dat gezegd?" ,Ja. Ik vond dat een staaltje van mijn plicht, aangezien hy mijn vriend ls." „Uw vriend! Sedert wanneer?" „Sinds tien uur vanochtend onge veer „Mijnheer, bent u niet een erg over haast iemand?" „Ik begin het te geloven. En ik heet niet „mijnheer" maar Barnabas.* Toen hij zich bukte om de struiken voor haar van elkaar te houden, moest tij weer, of tij wilde of niet het gloeien de spoor van haar zweepslag op zijn wang zien en toen zij het zag werden haar lippen heel teder en medelijdend; op dat ogennbllk sprak zijl „Ik ben bang dat uw wang u erg pijn doet, Mr. Beverley." „Dank u, neen. En mijn naam is Bar nabas." „Het was niet mijn bedoeling „Neen, neen, de schuld lag bij mij, ik maakte u bang en heus, de pijn ls hele maal weer over," stamelde hij, terwijl hij de struiken terzijde hield. Maar zij bleef staan waar zij stond en haar stem klonk heel zacht: „Helemaal over?" „Helemaal en mijn naam is „Ik ben heel blij, Barnabas." Vijf woorden slechts; maar toch straalde er op Barnabas' gelaat een licht, dat niet het licht der maan was, toen zij samen verder gingen. HOOFDSTUK XXI Door het kreupelhout kwamen zU slechts langzaam vooruit door het bos, maar toch merkte Barnabas, dat zij, waar het pad het veroorloofde, zich voortspoedde en ook dat zij heel stil was en haar gelaat van hem afgewend hield; daarom vroeg hy haari „Bent u bang yoor deze bossen?'1 „Neen." „Voor my?" „Neen." „Dan ben ik bang, dal u weer boos bent." „Ik vind, Barnabas, dat uw naam te- lijk is. En wilt u me nu zeggen hoe u wist, dat ik vanavond bij Oakshott's Barn zou zyn?" „Van myn kamerdienaar." Zy keek naar Barnabas op en schud de haar hoofd. „Ik ben bang, dat ik u nooit zal begry'pen, Mr. Beverley. En die brief, die hoe dan ook namens Mr. Chi chester werd gebracht, was geschreven door myn broer. En u hebt ook mijn kanten zakdoekje, zie ik. Geef 't alsje blieft terug." „Waarom?" j,Omdat geen man ooit souvenirs van mij hebben mag, voor hy ook myn ja woord heeft." „Geef me dan, daar ik het ene heb, ook het andere „Mr. Beverley, wilt u my als het u blieft my*n zakdoek geven." Zy bleef plotseling staan en stak bevelend haar hand uit .Natuuriyk,"" zuchtte Barnabas, „op één voorwaarde." „Op geen voorwaarde." „Dat u u herinnert, dat mUn naam Barnabas is." „Maar ik vind uw naam lelijk." „Ik hoop, dat u er door het lange ge bruik minder bezwaar tegen zult kry gen," zei hy vrij gewichtig. „Dat kan nooit nooit En lk wil mijn zakdoek terug Barnabas!" Dus zuchtte Barnabas weer en gaf haar, door geweld gedwongen, haar rak doek terug. En nu was z(j het, die te gen de maan glimlachte, terwijl Barna bas naar de grond keek. Nadat zy een poosje zwijgend verder gelopen waren, vroeg hy: „Hebt u Sir Mortimer C^naby dik wijls ontmoet?" „Ja," zei ze, en zijn boze blik ziende, voegde ze er aan toe: Jieel dikwyls zelfs." „Ha! En is hy een der velen, die u hun liefde verklaard hebben?" „Ja." „Hum* zei Barnabas en hy liep som ber zwygend verder. Toen zi) dat zag, glimlachte zU en werd dan plotseling boos. „En waarom niet?" vroeg zy uit de hoogte. „Ofschoon het u eigenlijk in het geheel niet aangaat. Hy is tenminste een gentleman en een vriend van de prins „En hy heeft een uitstekend oog voor paarden en vrouwen," vulde Barnabas aan. Toen hy dit zeide, keek zy hem slechts even aan en nam Jaarna hele maal geen notitie meer r~n hem, waar door Barnabas langzamerhand begreep, dat hy haar diep beledigd had; hy had haar nederig excuus willen vragen, maar hy vond haar doof en blind, wat slechts natuuriyk was, aangezien hj| had opgehouden voor haar te bestaan. (Wordt vervolgd).

De Vrije Alkmaarder | 1949 | | pagina 3