Comedia bracht „Tramlijn Begeerte' Ook ie Alkmaar een Thuisfront Humaniias Alkmaarse Reddings-Brigade gaf zwemfeest Bonnenzwendel, verduistering en diefstal Een bijzonder stuk in hei Gulden Vlies Na „Olasen Speelgoed" geeft Tonnes $er Williams ons in dit stuk weer te genieten en rijkelijk veel te overden ken. De hoofdfiguur heeft weer dat merkwaardig tragische eu beklagen* waardige en is weer in die wonderlijk dromerige en poëtische sfeer met plot aelinge flitsen van rauwe realiteit ge houden. zo typisch voor deze schrijver die. in de doodgewoonste diugen iets symbolisch ziet en de harde werkelijk Leid vaak beklemmend treffend ver beeldt met symbolen. De oude tram, die op regelmatige tijden langs nitge sleten banen met halten als Cemetry (Kerkhof) over Elysiau Fields (He melrijk) naar het eiudpunt Desire <1* geerte) is het symbool van een wille keurig mensenleven, zoals het voortge dreven wordt door begeerte naar liet onvermijdelijke einde. Het leven, zoals wij dat allen leven, ieder op zü" nia nier, maar allen gedreven door dezelf de niacht, langs steeds dezelfde banen, die onze millioenen voorgangers ook be gaan hebben, met In wezen geliikc out sporingen en gelijke rustpunten. Som migeu vinden bevrediging in ccu be perkt geluk met verdringing van teleur stelling en de berusting voor wat niet te bereiken was, anderen blijven liakcn naar bet steeda weer wykende altijd lokkende droombeeld van rust en vei llglieid in volledig geluk, tot zij tenslot te oudergaan Deze verschillende levensopvattingen worden verpersoonlijk» door de zusters Blanche en Stella Dubois, laatste nako melingen van een aanzienlijk geslacht, dat liet gehele famililiebezit aan de be vredlging van zijn begeerte heeft opge ©fIV d. Beide zijn met oneindige iefde en diepgaand begrip getekend tot in de kleinste bijzonderheden Stelïa. ge iukkig in een primitief lichamelijke lief de met de slechts volgens zijn instirtc ten levende Poolse handelsreiziger Stan le.v Kewalski, zonder ook maar de ge ringste geestelijke diepgang, negeert en ontkent ieder zoveel mogeüik ge mis en accepteert de volle oonseqnen tie van deze levenswijze als Blanche weer in haar leven verschijnt en haar geen critiek op deze man, die zij vul gair en dierliik vindt, spaart. Stella beeft oneindig medelijden met Binnche die na een kort tragisch hnwelijk met degeueré in haar jongemeisjesjaren, stuurloos heeft gezocht op de meest onwaarschijnlijke plaatsen en bU de wonderlijkste mensen minr wat rust en veiligheid. Stanley beschouwt Blanche als de verstoorster van zijn geluk met Stella en er bestaat onmiddellijk een meedo genloze spanning tassen deze twee. ge wekt door een onbewuste begeerte, die ver'rongen en opgedreven wordt door wel«»riid« beledigingen als Stanley op het >rcoi komt van het verdorven le vc>. ent Binnche op zoek naar wnt ge luk heeft geleld, terwijl ze zich nu hooghartig en vol pretenties keert te gen zijn leven me Stella en de poker Modezaak heropend Dc bekende damesmodezaak van Mej. van Conncnée aan de Koorstraat zul 24 Maart heropend worden. Het gehele pand is gemoderniseerd en van fraaie verlichting vc rzien, waardoor de zaak een zeer modern aanzien he.eft gekregen Ook dc gehele betimmering is nieuw. De vele mooie vakken waren voor zien met tal van fraaie soorten wol en fournituren, die ongetwijfeld vele koop lustige bezoeksters zullen trekken. Er sal dun ook zeker een overgrote belang Stelling voor deze heropende zaak z'tjo MET DE BOYS NAAR IVV De supportersvereuigiug Alkm. Boys (Jeell ons mede, dat er bussen rijden naar Amsterdam voor de wedstrijd IVYAlkm. Boys op het Volewyckers terrein aan het Mospk-in op a.s. Zou ftgd. De prys bedraagt voor leden supp ver. f 1.50 en voor niet leden f 1.00. Kaarten kunnen besteld worden bij gignrenmagaaün „Sport", Nieuwesloot tol eu met Donderdagavond. Vertrek a.s. Zondag vanaf de Paar denmarkt des middags om 12.30 uur UITZETTING Gistermorgen vond op het Vcrd'on keuoord een woninguitzetting plaats Het bewoningsreeht voor de bewoners had opgehouden te bestaan en zij hadden geen gebruik wensen te maken van de woning hun door de huisvesting nange boden. De uitzetting trok veel lelijks. AANRIJDING Eergisteravond om 7 uur Is een dame Aangereden, die de Koorstraat overstak, komende van de Oudegracht. Zij lette niet goed op het verkeer en werd door êeu motorrijwiel met duo aangereden, waardoor zy kwam te varen. Gelukkig liep alles goed af; ook de motorrijders kwamen er goed af; zü bekwamen al leen enige schade aan hun kleren, DANK AAN DE GEVERS Gieter hebben wy aan de bee- Z te Heiloo het resultaat vnu onze duizend gulden actie overhandigd. Zoals U zich wellicht herinneren zult, verloor de heer Z enige tyd geleden een bedrag Tan duizend gulden, dut bestemd wrs voor de verplegingskosten van mevr. Z die in het Centraal Ziekenhuis nas op genomen. Thans is mevr. Z weer thuisgekomen èn nuk zy meende, evenals haar echt gen«-or, dut zij alle vriendelijke gever.-;, die h-t mogelijk gemankt heibon, dat dit 'rag tliana aan de heer Z kon jrord. "erd. rienden. Als hy zijn vriend, die Blnn che wi' trouwen inlicht, vernietigt hy de laatste weerstand bij haar en tijdens liet verblijf vau Stella in het zieken huis foor haar bevalling komt dc span uilig tussen hen tot een explosie eu neemt hy haar bruut in bezit. Dit brengt haar tot (le totale geestelijke iu ccnstorting, zodat men haar uit de maatschappij moet verwijderen. Een merkwaardig toneelstuk, indruk wekkend eu toneeltechnisch zeer knap dat ons iu elf boute, hevig boeicude taferelen, gescheiden door zeer sugges tieve muziek, in een stygeude beklem ming naar het tragisch slot voert. Ank van der Moer gaf een pracht creatie, met zeer fyne nuances van Blanche iu alle aspecten van haar zie lig bestaan. Maar ook Truus Dekker was wel zeer goed als de eenvoudige, rustige Stella. Guus Hermus had mis scliicn zün uiterlijk niet geheel mee, maar speelde de rol van Stanley voor treffelijk. Henk Rigters als Mitch, de eorlüke aanbidder vnu Blanche voldeed zee goed. De andee rollen, hoewel min der opmerkelijk, waren allen prima be zet. De uitmuntende regie was van Jokuu de Meester evenals (le décors. Het publiek dankle met een ware ovatie voor dit sublieme toneelspel, terwijl Ank van der Moer met bloemen nog extra geëerd werd. Ledenvergadering „Almaar" In de dancing van de „Harmonie" vond een Algemene Ledenvergadering van dc vereniging voor Ziekenbuisver pleging „Alkmaar" plaats Na de opening werden de notulen vastgesteld en de jaarverslagen goedge keurd. Enige leden van de Vertrouwensruad werden herkozen, t.w. (le heren Hoy tink en mr. Schol ten, Hierna werd de vervanging van het huishoudelijk regie ment door een nieuw besproken. Het bestuur van de vereniging wil nnmelük de voorwaarden voor sanatorium verple ging vau sommige stichtingen overtie men. die bestemd zyn voor diegenen, die om (le een of andere reden niet by een ziekenfons zyn aangesloten. Deze plannen van het bestuur werden met algemene steinmeu goedgekeurd. Vanaf 1 Juli vnu dit jaar zullen (leze nieuwe roorwaardeu gelden. agenda HARMONIE TflEATER: Mis. Far vington, met Greer Garson en Walter Pidgeon. Dagelijks 8 uur. Zaterdag 7,. en 9.80 uur, Zondag 2, 4.30, 7 eu 0.30' uur. Woensdag 2.30 mafinée. Toegang 14 jaar. CINEMA AMERICAIN: Gejaagd, met Hcnrv Fonda en Dolores del Rio. Dagelyks 8 uur, Zaterdag T en 9.30 utir. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Woensdag 2.30 uur matiuée. Toegang 14 jaar. VICTORIA THEATER: In het duis ter van de nacht, met Brian Donlevy. Dagelijks 8 uur. Zaterdag 7 eu 9 30 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 nur. Woensdag 2.30 uur matinée. Toegnng 15 jaar. A.B.T.: Straatjongens, met de Wea ver Brothers en Home on the Rajige, met Monte Hal. Dagelijks 8 uur, Zon dag 2, 5 en 8 nnr. Woensdagmiddag 3 uur. Toegnng elke leeftijd. TONEELAVOND V.O.K.ZQ.S. Na de laatste bestuurswijziging heeft de RIIBS vereniging VOKZCbS de zaken met frisse nioed aangepakt. Werden de afgelopen maanden reeds o,a. een pro paganda avond en een bal masqué ge orgawiseerd, nu zal er op 2 April a.s. een toneelavond'worden gegeven. Op deze avond zal in Het Wapen van Heemskerk het toneelstuk „De Ebben houten Olifant" worden opgevoerd. Dit stuk zal gebracht worden door leerlin gen van de RHBS, die het ingestudeerd hebben onder leiding vau enige leraren Er is wekenlang voor gerepeteerd, en liet zal niet aan de uitvoerenden liggen, als de avond soms minder goed slaagt. Voor liet slagen van een toneelavond (en-ook andere avonden) is nu eenmaal publiek nodig. Daarom worden vooral de ouders vau de leerlingeu er nogmaals op gewezen, (lat het schoolleven belinl ve inspanning ook ontspanning brengt en dat dit. een prachtige gelegenheid is om iets meer fan de schoolvereniging VOKZOS te weten te komen. De avond wordt besloten met eeti hal o Lr. hel „RHBS Rhythm Sextet" be staande uit leerlingen en oudleerlingon De heer Boetje sprak voor besturen van vele verenigingen Gisterenavond sprak in het \.B.B. gebouw de lieer J, Boetje over de nog jouge organisatie de Sticlitiug Thuisfront Humanitas. „Er valt hier een zekere achterstand in te halen", zo begon de heer Boetje zyn rede". Iu Utrecht werd op 30 Oetober 1947 eeu studiedag geor gauiseerd voor de mobiliseren den, en liter kwam het vraagstuk aan de orde, wat er te doe"u zou zijn met hen. die niet terug keren nit de militaire diénst. Reeds na de eerste wereldoorlog we"rd dit eeu vraagstuk, doch wy werden er na de tweede wereldoorlog eerst recht mee geconfronteerd. Op deze studiedag waren het echter vooral de confessio nele groepen, die vertegenwoordigd wa ren. Al hebben we geen behoefte'aan splitsing, toch moet men constateren, dat 'le niet kerkelyken geestelijk in de kou stonden". Het vraagstuk was dus urgent gewor den, en de gedachte kwam naar voren, dat ook buitenkerkelijken een thuis front moesten krijgen. Op IS Septem ber 1948 kon de voorzitter van Huma Ernsi en jolijt in de Overdekte Zwemmen Is een gezonde sport. Niet alleen gezond, hoe nuttig het tevens kan zijn bleek gisteravond duidelijk, toen er een zwemfeest was georganiseerd in het overdek te zwembad alhier. De technische verzorging van het geheel was in handen van de Alkmaarse Red dingsbrigade; de organisatie in cj,le van de Alkmaarse Bedrijfsvoet balvereniging. Hij kon niet zwemmen De zaal van het zwembasisn, die geheel gevuld was met belangstel lenden. was feestelijk versierd met vele vlaggen. Bovendien gaf de Postharmonie haar medewerking aan deze avond, zodat feestelijke marsmuziek tussen de nummers weerklonk, wat deze avond nog meer luister bijzette. Nadat de heer Hartland een ope ningswoord had gesproken, werd begonnen met de 25 meter school slag voor personen tot dertig jaar. Hierna kwamen de personen van boven de dertig jaar aan de beurt. Vele bedrijven waren hierbij ver tegenwoordigd; o.m. de slagers, de bakkers, de llchtbedrijven, Rin- gers, ja, zelfs de Journalisten ble ven niet achter Hierna volgde een komische pan tomime. Eeu enigszins vreemd uit gedost heer viel te water bij het vissen. Edoch, hij kon niet zwem men. Waarop een even vreemd uit gedost heer te water sprong om de drenkeling te redden, zij het dan ook op een ietwat wonderlijke wij ze. Nadat met evel moeite de vis ser op hefc droge was gehaald, kwam er een dokter bij, die de man met een fietspomp lucht trachtte te geven U zult de strekking van dit ver haal we lbegrepen hebben. De uit leg volgde dan ook spoedig. Nu werd de Juiste methode voor het redden van drenkelingen aange geven. Het was duidelijk, van hoe groot belang het ls. dat een ieder zwemmen kan enniet alleen zwemmen, doch ook redden is zeer belangrijk! Deze pantomime werd uitgevoerd door leden van de Alkmaarse Rcddings Brigade. Figuurzwemmen Hierop werd de 25 meter ge zwommen. waarop het hoogtepunt van de avond volgde: het ffguur- zwemmen. door meisjes van de Ulo-school onder leiding van mej. M. Cornelissen. Met een waarlijk^ kunstzinnigheid werden een aan tal figuren gezwommen door deze meisjes, hierbij aangevuurd door hun lerares. In het bijzonder geno ten wij. toen het licht werd uitge- 'i®T knipt en de meisjes met 'n kaarsje in de hand in fraaie stervormige figuren door het zwembassin dool den. Een buitengewoon hartelijk applaus bedankte de zwemstertjes en hun lerares. Doch dit was nog niet alles; uit dank voor haar prestatie werd mej. Cornelissen 'n plant aangeboden, waarbij ver meld werd. dat in Alkmaar nog nooit iets dergelijks vertoond was. Estafette In de estafete van 4 maal 25 m. vrije slag maten een aantal verte genwoordigers van Alkmaarse be drijven hun krachten. Voor deze estafette is door de Overdekte Bad- en Zweminrichting een Wis selbeker beschikbaar gesteld voor de snelste herenlploeg. Dit bleek te zijn de ploeg van de Spoorweg Ontspannings Vereniging Alkmaar afgekort de „Sova". Aan dezen werd de wisselbeker ter hand ge steld. Het hinderniszwemmen. waarbij de deelnemers met een brandend kaarsje, de eindstreep moesten zien te halen, had veel hilariteit ten gevolge, vooral toen sommige deelnemers door watertrappen de kaarsjes van hun tegenstanders uitdoofden Dankbaar Ook het schoonspringen werd niet vergeten. Een groot aantal zeer mooie sproneen zagen wij, af gewisseld door enkele komische In- termezzl. Alles op te noemen wat er deze avond gebeurd is. zou ons te veel plaats kosten, laten wij tot slot dus vermelden, dat er ook ge- costumeerd gezwommen werd. en hoe! En dat was dan weer het einde van deze avond, waarop vele krachten op zwemeebled hun bes te beentje voorgezet hebben. In het bijzonder zijn wij dank baar ,de heer Van der Griend, die op voortreffelijke wijze de leiding bij het zwemmen had, mej. Corne lissen, die de meisjes van de Ulo school zo goed leidde bij het uit voeren van het figuurzwemmen. en laten wij dan ook vooral de Post harmonie niet- vergeten, die van tijd tot tijd een aardig melodietje liet horen. Het was een geslaagde avond, die op afdoende wijze het nut van het zwemmen heeft aangetoond. Dat het geheel toch niet droog is geworden, is wel in de eerste plaats te danken aan het feit, dat de ernstige en jolige nummers elkaar vlot afwisselden. Een dankbaar publiek ging gisteravond naar huis toe. uiUis, mr Iu 't Veld, de SUchtiug Thuis front Humanitas openen. De Stichting gaat uit van het feil, dat de militairen steun en hulp nodig hebben. „In de Stichtingsacte", zo verklaarde de heer Boetje, „staat, dat Bï,n tairen, demobiliserenden en gedemobili se'rdeu bijstand verleend wordt, in het bijzonder aan heu, die zich niet tot een confessionele organisatie willen wenden Ook de gezinnen vallen hieronder. Voor al wordt ook geestelijke bystand ver leend aan hen, die nog in het Leger z(jn Het is echter een tekortkoming, dat voor de buitenkerkelijken geeu .geestelijke verzorging bestaat, terwijl zy er evenzeer recht op hebben als Rooms Katholieken en Protestanten." Er Is hiervoor thans een Centraal Bureau opgericht, en van hier uit staat de Stichting in verbinding net 5000 militairen, aan wie lectuur en brieven worden gezonden, terwijl men ook con tact heeft met de door hen achtergela ten gezinnen. Men heeft daarbij samen werking met de andere thuisfront orga nisaties en de overheidsinstellingen, ter wijl men binnenkort een voorlichtings orgaan hoopt uit te geven Hierop besprak de heer Boetje een aantal practiscbe puiiteu, die by de op richting van een afdeling hier ter stede van belaug zottdeu zyn. Ily deed dit vooral naar aanleiding van de werk zaurahedeu, die iu een dertigtal afdeliu gen worden verricht. Uit brieven, het Centraal Bureau door militAiren toege zonden bleek wel, hoezeer het Thuis front Humanitas in een behoefte voor ziet. Na een aantal vragen, stelde de voor zitter van deze avond, dc Kettner, voor, ook voor Alkmaar een comité op te richten. Om de zaak zo veelzijdig moge ïyk aan te vatten werden uit verschil lende verenigingen, die aanwezig waren een aantal personen aangewezen, die enrzyds contact hebben met. een bepaal de verenigiug, docli die voornamelijk als individueel persoon zitting baden Begiu April zullen vertegenwoordigers van het Instituut voor Arbeidersont wikkeling, de AJC, het Humanistisch Verbond, de Vrouwengfoep van de F. van de Arbeid, de Vrouwenbond van hel NVV, de ABB en dc Nieuwe Koers bijeenkomen, om tot dc definitieve op richting te komen. Er is op deze wijze een bijzonder mooi initiatief in Alkmaar genomen, dat zeker ieders belangstelling verdient Grote dag OTERLEEK De grote dag, waarnaar de Oterleekse jeugd en ook wel de ou dcre, al geruime tijd hebben uitgezien was dan eindelijk vastgesteld op Zon dag 20 Maart in café v. Ham. Dit zou dnu de lste maar ook de laatste uit voering zijn vau „Turnlust". Voor eeu stampvolle zaal sprak de voorz, de br. D. Kay een woord van welkom. Speciaal tot burgemeester Poscb, de hoofdonder wijzer van de OLS, de heer vau Dok en hun dames, vertegenwoordigers van de turnkring Alkmaar en enige leden van zusterverenigingen. Het ene nummer werd correcter dan het andere uitge voerd. Het zou ons te ver voeren als we alle nnmmers de revue lieten passé ren. Ais uitblinkers noemen we Rliythm! sche oefening dames, rek heren, acroba thiek, vrije oefening heren en circus Renz. Het geheel viel geweldig iu de smaak. ITet meeste succes was wel voor de conferencier, de heer Jb, Schuurman met zyn liedje, waarin de wercldsehoU kende gebeurtenissen uit Oterleek aan gehaald werden. Ook de zang van de heren H. Dekker en R. Ooms was iets apaits alsmede het optreden van do pceordeonnisten. familie ricvicr, Kal verbeek en Schelling. Na het sluitingswoord van de voorzit ter sprak ook de burgemeester nog. Spr. wees er op dat hy altijd met genoegen naar de uitvoering van Turnltist toegaat en het lijkt wel of Turnlust altijd op nieuw weer verjongt wat het ledental betreft. Enkhuizers kwamen voor het hekje De Rechtbank moest zich eerst bezig houden met distributiezaken uit Enkhulzen. Als eerste stond te recht Petrus S., koopman. Hij heeft zich in 't eerste halfjaar '47 te Venhulzen distributieboekjes toegeëigend en distributiestam kaarten. welke vernietigd moesten worden onder zich gehouden. Op 4 afgeknipte hoekjes verkreeg hij van juff. S. 4 levensmiddelenkaar ten. Verdachte gebruikte de kaar ten zelf en gaf een kaart aan ze kere jufif. Appel. De getuige S. uit Venhuizen wist zich weinig te herinneren, 't Wps daar een ongeregelde zaak. De inlichtingen over verdachte waren gunstig. De officier, mr. Holstein? acht de feiten bewezen. Na de oorlog is hij met knoeien doorgegaan. Dat ls een emst'ee zaak. Ambtenaren mooten eerlijk handelen. Deze ver dachte was de hoofdschuldige van de knoeiers. SDreker voedert,, ge zien de gunstige inlichtingen. 6 mnd. voonv met 3 proef j. en f 250 of "0 dagen. Mr. Buiskool verdedigt verd°ov». te en wiist on de grote verleiding en de knoeier'! weitje gedurende de oor'pg is gepleegd. Hij heeft de HWaliteit erote diensten bewezen Pleiter wiist op de eeringe controle, wplke er be stond. Misschien is 't. wettig be- wiis niet geleverd. Spreker roeot de clementie van de rechtbank in; acht een vonrw. straf overho<Ue. Uitspreek R Anril Vervolgens kwam Roelof van H on 't. mat ie. t»bakswinkelier. Hij heeft in Juni '48 een aantal ver- snaperingskaarten door juff. A. laten omruilen voor tabaksVaarten Verdachte wist als oud-am*»Wtaar dat zulks verboden was. Hij had haar omgekocht door 2 maal f 15 te geven. De Inlichtingen waren ook hier eunstig Geadviseerd werd naast een vonrw. straf een geldboete. Het O.M. vindt 't een ernstig feit. Omkonen van ambtenaren is zeer gevaarlijk. Deze verdachte is hoogst strafbaar. De officier vor dert tegen verdachte 1 maand. Verdachte vraagt clementie. De derde verdachte Cornelia A.. was in Juni '48 te EnkHm>en bii de distributie werkzaam. Zij heeft 2 maal voor het omruilen van kaar ten geld aangenomen va« Roelof van der h.. n.1. f 15 en f 10. Verdachte bekende 't feit. Het waren ongeveer 15 kaarten, 't Rap port over verdachte was gunstig. Zii is nu laborante. De officier wiist er op. dat Van der II. deze verdachte heeft over gehaald. Maar er was ook bij haar weinig plichtsbesef. SDreker acht naast een voorw straf een flinke boete noodzakelijk en vordert 3 mnd. voorw. met 3 proefi. en f 100 of 30 dagen. Ook hier uitspraak 5 April. De laatste schuldige in 't distri butiedrama. Alida S.. heeft in Sept. en Oct. '48 een groot aantal distri butiebescheiden achter gehouden, 't Waren 500 textielpunten en een aantal boter- en andere bonnen. Verdachte bekende het, feit,. Er was nog meer gebeurd. Zij wist 't juiste aantal niet meer. De meeste bonnen gingen naar collega's. Ook deze verdachte werd door de president onder handen genomen. Oók hier spreekt de officier zich uit voor een gemengde straf. Ver dachte heeft niet alleen voor zich zelf gezorgd, maar ook voor ande ren. De indruk van verdachte is niet gunstig. Zij heeft veel geld ge spaard. Spreker vordert 6 mnd. voorw. en f 250 of 30 dagen. Verdachte verzocht alleen geld boete. Uitspraak 5 April. Uit Medemblik arriveerde Hen drik O., kantoorbediende. Op 16 Dec. '48 heeft hij op 't postkantoor te Enkhuizen .waar hij werkzaam was. een bankbiljet van f 100 zich toegeëigend, 't Geld behoorde aan de Staat. Zekere K. had f 600 ge stort. Daarna kwam S. met f 1000. Verdachte's kas klopte 's avonds. De f 100 behoorde zeker aan S. Laatstgenoemde kwam spreken over het biljet, maar verdachte be weerde. dat het tot de kas behoor de. Verdachte heeft 2 maanden preventief gezeten en komt uit een net gezin. Het O.M. acht 't feit wettig en overtuigend bewezen. Hij heeft het biljet uit de kas Leno men. Verdachte had steeds kaste kort. Spreker gaat het gebeurde nog eens na en zegt. dat het wijst op een slecht karakter. Als i ost- ambtenaar is hij niet te handha ven. De officier vraagt alleen ge vangenis en wel 4 maanden met aftrek. Mr. Jonker verdedigt deze ver dachte. Pleiter verzoekt clementie. Uitspraak 5 April. Jacob van den B.. visser te Urk. kwam nu op 't matje. Op 15 Juli heeft hii met Fokke P. met een dwarskuil gevist zonder In het bezit te zijn van een vergunning. De ambtenaar A. had hem gesnapt Ook hadden zij geen visacte. De officier acht de zaak bewe zen. De openingen van het net worden steeds kleiner, natuurlijk In het voordeel van de visser. De straffen door het kantongerecht opgelegd: 2 x f 75 of 2 x 25 dagen en 2 x f 150 of 2 x 30 dagen, met verbeurdverklaring van de dwars kuil, acht spreker Juist. Fr. Bulskool is verdediger in deze zaak en oordeelt, dat de ambte naar te streng is opgetreden. PI. toont aan, dat deze overtredingen bij elkaar behoren. De knechten van deze verdachte zijn onlangs veroordeeld. En hem is verboden met een motor, groter dan 20 p.k. te vissen. Deze man heeft tot 1946 gevist op een noodvergunning. De ze ls thans ingetrokken en een nieuwe is hem geweigerd. Er is dus alle reden om hier clementie toe te passen. Zijn cliënt krijgt geen ver gunning en ontvangt geen steun krachtens de Zuiderzeesteunwet. Na repliek van de olfieier en du pliek van de veder! leer wnrdt de uitspraak bepaald op 5 April. UTTSOPAKEN MEÈPV. KAMER Tegen Petrus S. te Wervershoof, wegens diefstal en verduistering 4 maanden met aftrek van de tijd in voorarrest doorgebracht. 3 mnd voorw. met drie proefjaren en I jaar plaatsing in „Koningslust". Tea-en Aloysius van H. te Steke- ne (België* weeens het in gpvaar brengen van* het verkeer f 300 of 69 da<ren en intrekking van het riihewHs voor de tijd van 6 mrd. Tecen Jobannes V to Den Hel der wecens het niet hiihonrten van een register f 10 of 5 dagen Tp<ren Hnhertus van K. tp Den Helder wegens het overtreden van tW rtiHidenbeOHt 5 f 50 of 5 X 70 da«»pn MOND EN KLAUWZrER Bij ecu veestapei in de gemeente Alk 't'ittr zijn enige gevnllmi van mond en lauwzcer geconstateerd. VERDUISTERING Op verzoek van de recherche te 's rnvcnhüfe is een Alkmaarder genrre teerd, die verdacht werd van enige ver ilnhteringon in die slod HET EERSTE KIEVITSEI. Maandagochtend is onder Wierdujn in Friesland het eerste kievitsei gevonden door de heer K. Dijkstra, wonende te Kleienburg on der Leeuwarden. Dit ei is aan H.M. d" K"nino{n aan geboden Verqaderinq „Ons Beqin" OTERLEEK Tan.de jaanerga(lering van de Tuinbouwvereniging „Ons Begiu" in café Van Ham hei volgende. Aanwezig was de helft vau de led«-it. Voorzitter K Muntjeweuf heet allen welkom. Hij geeft eeu kort overzicht van het afgelopen jaar. Hieruit blijkt (lat voor eukele producten behoorlijk© prijzen zyu gemaakt. Ander^ produc ten, waaronder de vroege winterkool is zeer uiteeulopend. Vele haken en ogeu waren ontstaan by de afzei van poot aardappelen. Door te late aflevering ontstond er te veel spruitvorining, waar door ze blauw werden en afgekeurd moesten worden. Zware concurrentie wat de exjiort van pootaardappelcii be treft beefj ons land aan Denemarken en Tsjecho Slowakije.- Hierdoor out staan afbraakpryzeu. De secreta sis. de heer J. van der Graft, leest de nol uien en het jaarverslag voor, welke beiden onder dankzegging worden goedgekeurd. Van de heer O. dc Vries, bestuwrsHd, was een beankje biunengekomeu. De heer Bas dringt nog aan op aanblyveu tot zyu vyf en zeventigste jttar, doch hy is niet te vermurwen. De bescheiden vau dc penningmeester werden in ordo bevonden. De omzet in het afgelopen jaar bedroeg f 34503., wat belangrijk minder is dan een jaar tevoren Met al gemene stemmen worden de aftredende bestuursleden, de heren Leegwater en Muntjewerf, herkozen. In de plaats van de heer O. de Vries werd ziju zoon, de heer J. de Vries gekozen. By de rond raag vraagt de heer D. de Vries of er al iets bekend is over de gemeentelijke verordening voor verplichte zuivering van akkers van schadelijke gewassen. Dit is nog niet liet geval; het bpstuur zal echter paraat zyn. De voorziter «prak een ontroerd woord van dank tot de heer De Vries, mej wien h'ü drie en twintig jaar had samengewerkt Hier op spreekt de heer de Vries een dank woord. RAADSVERGADERING OTERLEEK Donderdagmorgen 10 uur komt de Oterleekse raad in verga (tering byeen. FEEST OP KONINGINNEDAG STOMPETOREX Maandagavond kwam in café Swart het Oranje comité in vergadering bijeen. Er werd besloten op 30 April a.s. in deze gemeente t*r gelegenheid van Koninginnedag feest te vieren. Des middags zal er voor kindn ren tot 14 jaar een voorstelling worden gegeven van de film „Trouwe kamera den". Des avonds wordt «f ©en feest gegeven voor volwassenen, waaraan ver schillende verenigingen zullen deelna

De Vrije Alkmaarder | 1949 | | pagina 2