Elftal van gemeentepolitie werd kampioen n Hij vulde zijn belastingformulier onjuist in Bergen aan Zee heeft kleuterklas Negentig Belgische scholieren bezochten Alkmaar I 9xyuda'ö ïloem mabgaAirie., p£A pxdkje. 34 ct. Rijkspolitie tijdens verlenging verslagen Gistermiddag slaagde de A.P.S.V. (het elftal van de Alkmaarse ge meentepolitie) erin het kampioen schap van de tweede klasse dis trict West te veroveren door een 10 overwinning op het elftal van de Rijkspolitie te Alkmaar. Dit re sultaat werd bereikt in de eerste verlenging van deze beslissings wedstrijd. die in het Gemeentelij ke Sportpark wetd gehouden. De uitslag is niet geheel in overeen stemming met de krachtsverhou dingen in het veld. Hoewel voor de rust de gemeente-politiemannen wat meer in de aanval waren, wer den zij na de rust vrijwel voort durend op de eigen helft terugge drongen. De Rijkspolitie beschikte echter over te weinig schutters. Bovendien gaf de achterhoede van de gemeentepolitie uitstekend par tij. En tenslotte beslissen de doel punten. Inspecteur Haverlag smaakte 't genoegen het winnende punt te scoren na een jammerlijke fout van de Rijkspo!itie-keeper.# Een woord van hulde aan de kampioe nen is zeker op zijn plaats. Onze verslaggever maakte de volgende kanttekeningen bij deze spannende match. Een vrolijk zonnetje maakte de icedstrijd voor de talrijke supporters van beide zijden tot een icaar genoegen. Voor de keeper van de Rijkspo litie was dit niei zo prettig, want iedereen, die wel eens tussen de witte latten heeft gestaan, kan bevestigen, dat het vaak heel moeilijk is het verschil tussen zon en bal te zien. Hoewel het voor 'n keeper ondoenlijk is de zon te grijpen, levert een dergelijke ac tieve poging meestal een doelpunt op voor de tegenpartij, omdat de bal dan net ergens anders is. In het net bijvoorbeeld. Voor de Rijks politie-doelverdediger alle lof, dat hij daar niet ingetippeld is. Met een daarbij moet de achterhoede van deze ploeg gefeliciteerd wor den. Zij had het doel gewoon dicht gemetseld. Figuurlijk mag dat. In specteur Haverlag kan daarvan meepraten, want hij had het niet gemakkelijk tegen de blonde stop- perspil van de tegenpartij met Möhring-allures. Ja, die Rijkspo litie speelde systeemvoetbal. Vaak met een teruggetrokken midden voor, zoals NOAD dat doet. De Zuiderlingen zijn daarmee kam pioen gewordenDe bedoeling ervan is de stopperspil uit zijn evenwicht te spelen. Dat lukt blijkbaar soms. Gistermiddag niet. Want de spil van de gemeentepo litie toas ook ongenaakbaar. Hij en zijn backs hadden het. doel be hoorlijk dichtgetimmerd en als er eens wat aan het handje was, dan was er altijd nog een stevige kee per, die heel wat mans is. Het werd dus eigenlijk de strijd der verdedigingen. Dat is niet zo ver wonderlijk, want dat zit een poli tieman als het ware in het bloed. Hij is immers de verdediger van de openbare orde en veiligheid. Dat een wedstrijd van pólitie-elf- tallen desondanks met 'n scheids rechter wordt gespeeld en twee grensrechters, mag de leek tegen vallen. Het fs echter een feit, dat het voetbalspel altijd emoties wak ker roept, die met ganzenborden of spreekicoord-raden achterwege blijven. Daarom waren wij niet vericon- derd, dat er overtredingen werden begaan en dat er zo af en toe eens een vrije schop ynoest worden uitgedeeld. Bij wijze van boete. Enfin, het is alles bij elkaar een behoorlijke wedstrijd geworden, waarbij van tijd tot tijd van be slist knap voetbal viel te genieten. Hoewél er fel gestreden werd, bleef alles In het gemoedelijke. Daarmee hébben de politiemannen een sportief voorbeeld gegeven, dat prettig aandoet. Nogmaals 'n woord va>n hulde aan de kampioenen en Knagend geweien „Wegens te weinig betaalde in voerrechten werd bij de ontvanger der directe belastingen te Alkmaar 1 87.50 gedeponeerdZo staat het te lezen in de Staatscourant van 4 April. Kijk, dat vinden wij nu een mooi gebaar. De man, die dit geuetensgeld betaalde, heeft na tuurlijk dag en nacht tegen zich zelf lopen zeggen: .JU bent toch eigenlijk een vent van niks. dat je zo maar de belastingen ontduikt". Dal gaat knagen, voelt u wel? En 'tegen een knagend geweten helpt niets. Geen zalven, geen pillen, geen maanlichte nachten of olie bollen. Een geweten, dat blijft knagen, bezorgt een mens grijze haren en spit in de rug. Het enige, dat baat geeft, is een zoenoffer. U denkt, dat het onzin is, omdat U het nog nooit zelf hebt meege maaktMaar de honderddui zenden guldens gewetensgeld, die loorden gedragen, bewijzen wel, dat betalen het enige medicijn is voor de ziekte van de geplaagde '$ev. tens. een bijzonder icoord van lof voor de Rijkspolitie voor het goede voetbal, dat zU liet zien. P.S. Het. icas een echt Holland se. sfeer. Ook wel gezellig. Af en toe werd er eens wal op een soort misthoorn geblazen. Maar stel u n ueens voor, dat in een of ander Zuid-Amerikaans land de Rijks- politie tegen de gemeentepolitie speeltDan handhaaft het le ger de orde en van te voren moeten de politiemannen hun sabels en revolvers inleveren. Dat wordt dan bloed aan de paal. Neen, geef ons Alkmaar maar. INSTALLATIE Gisteron werd nir. Markus, substituut griffier aan de Alkmaarse rechtbank "tijdens een korte buitengewone zitting geii'.s-inlleerd als rechter plaatsvervanger DIERENBESCHERMING In de omgeving van de Schermer weg zwerft reeds sedert geruime tijd een jong hondje en in de Landstra.it oen C.vpers poesje van ongeveer vier maan den oud. Ter beschikking zijn enige jon ge hondjes en een zwarte hom1 onge veer twee jaar oud, teef. lief kin deren. Adres van de inspecteur van de dierenbescherming de heer C Verwer, Bannstraat, Alkmaar BAKKER MOLENAAR In ons stukje over het 25 jarig jubi leum van hakker Molenaar in de Grens straat diene men te lezen „Molenaar" 'ou niet „Molenbroek'', gelük er enige malen stond. HUGO BOYS VERSLOEG O.T.S. 2 OUDKARSPEL net is Hugo Boys afgelopen Zondag gelukt oin, in een ta melijk saaie wedstrijd DTS 2 met 21 te verslaan, In de eerste helft heeft II go Boys de wind in de rug en zijn züu daardoor dan ook voornamelijk in de aanval. Enkele mooie kansen warden door de H.B. mannen gemist, DTS plaatst daartegenover tactisch en vast beraden spel. waardoor zy zich voor een grote achterstand weten te behoeden. Na een kwartier spelen wordt, het eer ste goaltje door do II.B. midvoor Pan cras gescoord, doordat hy listig over keeper Piiper lieensohoot. De wind in was in deze wedstryd een grote spelbre ker en mooi spel werd zodoende niet ontplooid. Na de rtist werd het spel iets meer 't aankijken waard. Twintig min. na de hervatting weet de midvoor van ÏIngo Boys zijn tweede goal te scoren na een doelworsleling. Nu gaat DTS uit een ander vaatje tappen, want deze stand geèft de verhouding niet juist weer. net duurt ook niet lang of E. Bos <le reclOsbinnen van DTS weet uit een keurige aanval bet allesezins verdiende tegenpnnt te scoren Met deze stand kwam het einde f21). NICODFMUS EN ZIJN SCHADUW OTERLEEK De toneelvereniging ..Kunst naar Kracht." gaf Zondag haar laatste uitvoering in dit seizoen. Opstc voord werd: een kluchtig spel in drie be dryven, ..Nieortemus en zijn Schaduw" Het in grote getale opgekomen publiek genoot intens van liet vermakelyke stuk Ale medewerkers droegen dan ook het Kunne bij. om tot een in de pontjes verzorgde uitvoering te geven. Ook de grime van de heer Laoevens uit Alkmaar had een groot aandeel i» het succes. „Kunst naar Kracht" heeft dit sci .zoen een biizonder goede beurt gemaakt. Na een dankwoord van de voorzitter werd de avond beslaten met een gezel lig bal. Meervoudige Kamer Alkmaar Verboden viswater Dinsdag stonden er voor de Alk maarse Meervoudige Kamer een achttal personen terecht. Cornelis B., veehouder te Ber gen. stond terecht wegens 't on juist invullen van het belasting formulier. Verdachte heeft in '44 en '45 'n boerderij te Koegras gekocht voor f 95000. Hij had het bedrag in zijn kasboek opgetekend op 8 Juli. Bii de A'damse bank had hij f 50.000 opgenomen. In April '45 heeft hij te Bergen aan de Studler van Surklaan een perceel voor f 15000 gekocht. De boekhouder had vraag 5 op bedoeld biljet met neen beant woord. terwijl na '40 verdachte on roerende goederen had gekocht. De president onderhield verd. over zijn handeling. Deze gaf de schuld aan de omstandigheden. Hij dacht er tussen door te lopen. De navordering wacht op deze zaak. Het O.M. mr. Holsteijn. stelt vast. dat verdachte het biljet on juist heeft doen invullen. Er is na de bevrijding veel geknoeid. Deze verdachte heeft niets gedaan om de zaak in orde te maken. De of ficier laakt de daad van verdachte Hij krijgt zeker een navordering. Spreker vordert 3 mnd. voorw. met 3 proefj. en f 5000 of 90 dagen. Mr. H. Scholten verdedigt verd. Het feit is bewezen, maar pleiter gaat het verloop sinds de oorlog na en zijn cliënt werd in zijn be drijf gehandicapt. Hij beschikte over veel geld. De prijs van de on roerende goederen was steeds ho ger dan bepaald was. Pleiter roept de clementie var. de rechtbank in. Uitsprzak 14 April. Jan. R. uit Alkmaar kwam in appèl van een kantongerechtsvon- nis. Hij is chauffeur en heeft op 6 Aug. met een auto gereden in een toestand, dat hij onbekwaam was, die auto te besturen. De hoofd agent Bosman heeft verdachte op de Kennemersinegl met zijn auto aangehouden. Verdachte was in kennelijke staat, had 5 a 6 glaas jes gebruikt. eHt was niet de 1ste maal. dat verdachte terecht stond. Ook de agent Mend had verdachte beschonken aangetroffen. Verd. is toen naar 't bureau overgebracht. De officier begrijpt, dat de amb tenaar van het kantongerecht in appèl is gegaan. Spreker schetst de persoon van verdachte. Hij moet lange tijd van de weg. De straf van f 75 is veel te laag. Er staan veel recidivisten terecht. Spreker vordert 1 maand hech tenis en ontzegging van rijbe voegdheid .voor 18 maanden. Uitspraak 14 April. De niet-verschenen Teede H. uit Medemblik, heeft in Juni '48 in verboden viswater gevist met een aalkornet. 2 getuigen kwamen het feit bevestigen, 't waren ambtena ren van de waterpolitie. De offi cier eist tegen verdachte f 200 of 60 dg. Uitspraak 14 April. Wilhelmus van VV. te Wieringer- waard. kelner, verblijvende in een werkkamp, heeft in '473 dekens ontvreemd, terwijl hij in 't kamp „de Oude Zeug" werkzaam was." Van de getuigen waren maar t^èfe' verschenen. De officier vroeg aan houding van de zaak. Sjake S. uit Zwolle, schilder, thans in dc gevangenis te Hoorn, heeft in September '48 een rijwiel van zekere De Reu„ ontvreemd. Verdachte logeerde te Hoorn bij 'n familie en ging 's morgens naar de rijwielzaak van De Reus om 'n fiets te huren. Het lukte en verd. ging 6 September naar Amster dam en verkocht het vehikel. De hoofdagent De Visser uit Zwolle was als getuige gearriveerd. Deze hoorde direct van verdachte dat het plan was de fiets te verkopen. De opbrengst was f 30. Verdachte was maar 13 maal veroordeeld! Het O.M. merkt op. dat de verduistering is gepleegd te Amsterdam. Spreker eist 8 mnd. Mr. Lesterhuis, raadsman van verdachte, gelooft wel, dat zijn cliënt veroordeeld zal worden. PI. schetst het leven van de 27-jarige jongen en dringt op een rapport aan. Na raadkamer besloot de rechtbank de stukken te stellen in handen van de R.C. voor het in winnen van een rapport. De gedetineerde Hendrikje B. uit Den Helder stond terecht voor diefstal. Verdachte heeft 8 Nov. 1948 3 flessen eau de cologne en een gouden hangertje bij de kap per v. d. Velde, waar zij diende, ontvreemd. Het rapport van de heer Wichers adviseerde opname in een gesticht te Rekken. Daar voor voelde verdachte eerst niet. Nu ging zij er mede accoord. De officier acht het feit bewe zen. Deze verdachte moet opgeno men worden, maar niet in een ge vangenis. Spreker eist 5 maanden met aftrek en ter beschikkingstel ling van de regering. Mr. Smal komt als verdediger en gaat het verleden van zijn cliënt na. Zij is aan haar lot over gelaten en heeft steun nodig. PI. vindt ook een gesticht voorlopig de beste oplossing. Na raadkamer doet de recht bank uitspraak volgens eis van het 0.M. UITSPRAKEN VAN DE MEERVOUDIGE KAMER 1. Petrus S., Enkhuizen, verduiste ring, 3 mnd voorw. met 3 proefj. en f 3z0 of 60 dagen. 2. Roelof van der H., Enkhuizen, omkopen van ambtenaren, 3 mnd voorw. met 3 proefj. f 200 of 4Q dagen. 3. Cornelia A.. n.v., Enkhuizen, aannemen v. giften f 75 of 15 d. 4. Alida S.. n.v., Enkhuizen, ver duistering. f 300 of 60 dagen. 5. Hendrikus O., n.v., Medemblik. verduistering f 300 of 60 dagen. 6. Jacob van den B.. n.v., Urk, ap pèlzaak Kantongerecht, 4 x f 25 of 4 x 5 dg met verbeurdverkl. 7. Wilhelmus D„ n.v„ bevestiging. En hei was fee si in hei zeedorp I Er was feest Dinsdagmiddag in Bergen aan Zee: de vlaggen icap- perden van de verschillende hui zen. De sinds kort opgerichte schoolv\er. „Parnassia" opende 'n kleuterklas voor 20 kleuters in een zaaltje onder de lunchroom, van de heer Hopman aan de J. Kalffweg. Deze jonge vereniging, die op initiatief van mevr. van den Berg- Lidth de Jeude op 27 Jan. van dit jaar werd opgericht, kwam na moeizame besprekingen met de vereniging Paal 33 op 2 Maart tot stand. Het bestuur bestaat uit de heer K. v. d. Linden, voorzitter, mevr. Grondsma, secretaresse, de heer C. L. Koster, penningmeester en de dames van den Berg-Lidth de Jeude en Hopman-Bijl. Dinsdag was de grote dag waar- Raadszitting Hedenmiddag is de Alkmaar se gemeenteraad in vergade ring bijeengekomen. Een aantal belangrijke voor drachten van E. en W. komen dan aan de orde. O.m. wordt de Raad voorgesteld te besluiten tot aankoop van de percelen en erf aan de Schotel doekshaven, .die thans aan het Rijk behoren en die in huur zijn bij de Noordhollandse vereniging- ter bestrijding va nde tuberculose. Dit zal een bedrag van f41.580 vergen. De gemeente wenst dit in eigendom te hebben in verband met de verbetering van het stads gedeelte rondom de Grote Kerk. GELDLENING. Vrder wordt voorgesteld een geldlening aan te gaan bij de Rijkspostspaarbank te Amsterdam groot bijna anderhalf millioen. Dit bedrag moet dienen om rijks- voorschotten voor woningbouw af te lossen en verdere financiering van de woningbouw. Een ander voorstel behelst de bouw van een aula op de Alge mene Begraafplaats en enkele verbeteringen aldaar, waarvoor f45.250.— nodig zullen zijn. B. en W. wensen voorts, dat de Raad besluit tot de bouw van een ondergronds urinioir in het bol werk bij de Heilooërbrug a f 3000. De Chr. woningbouwvereniging „De Voorzorg" heeft voor de bouw van 53 woningen achter de 2e Ootserstraat f 647.717.95 nodig. Van de Raad wordt gevraagd een crediet tot dit bedrag te ver strekken. Tenslotte komt nog aan de orde een commissie van bij stand voor personeelsaangelegen heden in te stellen. Een punt. dat o.i. tot politieke strubbelingen aanleiding kan zijn! Voorgesteld wordt tenslotte dj} heer C. J. Mol, hoofd van de Bosboom Toussaintschool op zijn verzoek over te plaatsen naar de school in het Bergerwegkwartier, die zo mogelijk 1 Augustus a.s. wordt geopend. BIOSCOOP „DE RUS", BERGEN. Het wordt zo langzamerhand een traditie, dat .de directie van de bioscoop „De Rustende Jager" op Donderdagavond een cmlturele film draait. Na de beide vorige, prachtige, films over vissen in de diepzee en jachtavonturen in Ach ter-Indië komt men a.s. Donder dagavond met de unieke film „Het leven van president Roose- velt". Deze uitermate interessante film is een posthume hulde aan de grote staatsman, geleden stierf. Deze film is voor alle leeftijden toegankelijk. op het bestuur na zeer veel arbeid het genoegen mocht smaken de kroon op het werk te zien. Het zaaltje, dat er keurig ver zorgd uitziet, was rijkelijk voor zien met bloemen, wat het geheel een feestelijk aanzien gaf. Het grenst aan eqn aardig betegeld pleintje, dat als speelplaats kan dienst doen. Door hun tegenwoordigheid ga ven vele inwoners van Bergen aan Zee blijken van belangstelling voor deze gebeurtenis. De heer K. van der Linden heette allen har telijk welkom en memoreerde de moeilijkheden, die haast onover komelijk bleken, maar naar het devies van Paul Krugor „alles sal reg kom" is ook de vereniging doorgegaan met als resultaat, dat de kleuterklas geopend kon wor den. dank zij de morele en finan ciële steun van de inwoners, maar bovenal van de vereniging Paal 33. „Wij mogen dan ook zeggen, dat het een mijlpaal in de ontwikke ling van Bergen aan Zee is", aldus spreker. Nadat de oudste inwoner, de 78-jnrige heer D. Bakker, het lint had doorgeknipt, dat de klas van het speelterrein afsloot, verklaar de spr. de kleuterklas voor ge opend. De jongste kleuter van de klas. de ruim 2-jarige Coby Slot. bood het bestuur namens de ouders een bouqqquet bloemen aan. Na deze plechtigheid werden de aanwezigen door de fröbelonder wijzeres mc-j. W. B. Bruin, die ook de kleuters onder haar leiding kiijgt. rondgeleid Daarna was er een receptie in lunchroom Hopman, waar het be stuur door velen werd gecompli menteerd. Tijdens deze receptie bood de heer J. Mosk namens de vereniging Paal 33 de schoolver eniging een schoolbord aan. dat uiteraard dankbaar werd aan vaard. EXPORTPRIJZEN LAXGEIU.TK Mot ingnng van clóze week geldon dc volgende exportprijzen voor Duitsland, ophoud en vergoedings prijzen en heffingen ton behoeve van de minimumpry zenfondsen: Rode kool f 17 aan koopprijs Duitsland. A kwaliteit. Ophoudprys f 7. vergoeding door C'en ërnal Bureau kwaliteit B f4. Heffing -f 0.50 per 100 kg. Snvoye kool re=p f 14.80. f 6.50. f 3 00 en f 0.50. Witte Kool resp. f 12.40, f 0. f 3 en f 0.50. OVEREENSTEMMING BEREIKT LANOEDI.TK Inzake hel handelsver keer met West Duitsland is naar we vernemen, overeenstemming bereikt over een Hist van belangrijke goederen ter waarde van 10 millioen dollar, welke door Nederland zullen worden geëxpor feerd eu waarbij ook dc tuinbonwproduc ten hun deel zullen krijgen. Daarvoor zal worden bereikt, dat de achterstand in het handelsverkeer met West Duits land zal worden verminderd en de han delsbalans een meer evenwichtige out wikkeling zal krijgen. Amateurs musiceerden Zang, spel en voordracht in de aula van het gymnastum In de aula van het gymnasium aan de Bergerhout werd door de Alkmaarse vereniging voor be strijding der tuberculose een pro- paganda-avond gegeven. Tal van amateurs musiceerden op deze avond, er werd ook voorgedragen en gezongen. Na een kort openingswoord van dr. van Gilse, speelden mevr. G. M. Pot-van Regteren Altena en de heren H. Bolkestein en C. Steinz, een trio van Haydn, waarvan de heer Steinz de cellopartij voor zijn rekening nam. Deze sprankelende en charmante muziek werd zeer goed uitgevoerd, dit te meer. wan neer men in aanmerking neemt, dat de uitvoerenden allen ama teurs zijn. De muziek kwam, on danks de wat koude acou.stlek van de aula. goed tot zijn recht. De twee fluitisten en de cellist had den eer van hun werk! Vervolgens zong de heer M J. F. van Oppen enige liederen o.m. van Franz Schubert. Hoewel zijn optre den iets minder geslaagd was. dan dat van zijn voorgangers, had hij toch zeer veel succes en oogstte een dankbaar applaus. Mej. M. Coppens droeg hierna enige verzen voor o.a. het beroem de „de Bruid" van Jan Prins en „De Dijk" van Adema van Schei- ten a Ook zij oogstte zeer veel suc ces en terecht, want zij heeft n zuivere en intelligente voordracht, die de verzen goed tot hun recht -doet komen. Wellicht kon de keus van de verzen verbeterd worden. In het bijzonder bij de verzen van toor de pauze waren er enige min der fraaie. Tot slot van het programmage- deelte van voor de pauze speelden mevr. Steinz-Drost piano, en de heer Steinz violoncel, een fantasie voor deze beide instrumenten, van de hand van mevr. Steinz-Drost. Het was een gaaf en goed ge bouwd stuk dat blijk geeft van muzikaal inzicht, doch te zeer de adem van onze tiid mist. Na de pauze werd wederom een Trio van Haydn gespeeld, door de zelfde uitvoerenden. Ook ditmaal was het spel zeer goed en het suc ces evenredig. Verder zong de heer Van Oppen nog enige liederen en declameerde ifiej. Coppens enige verzen. De goed gevulde aula was hen zeer dankbaar voor het gebodene. De avond werd besloten met een uitvoering van een sonate van Handel voor piano en cello, uitge voerd door de heer en mw. Steinz- Drost. De uitvoering van deze so nate was een waardig slot van de avond. LANGESTRAAT OPGEBROKEN Het trottoir van de Langestraat wordt opgebroken, teneinde het asphaltdek te vernieuwen en een nieuwe waterleiding, die onder 't trottoir komt. te liggen, aan te leg gen. De andere leidingen worden dan naast de waterleidigg gelegd. Opdat het verkeer zo weinig mogelijk hinder ondervindt en er geen opstoppingen ontstaan, heeft men op de hoek Langestraat van den Boschstraat een van de bekende rode borden met een ver ticale witte streep neergezet, die beduiden, dat men hier niet mag inrüden. Men verwacht, dat het gehele werk (ook wordt het trottoir iets smaller, niet veel, ongeveer een halve meter) binnen drie maan denden gereed zal zijn. Ook Wieringermeer werd bekeken Brand in Aartswoud was opzet AARTSWOUD Een ieder herin nert zich nog wel de hevige brand, die Zaterdag 12 Maart in Aarts woud woedde en waardoor vier ge zinnen dakloos werden. Thans is gebleken, dat de brand met opzet is aangestoken door de kruidenier J, Bakker, die verteld had, dat hij zich met zijn drie-jarig zoontje had kunnen redden, door uit een raam te springen. Hij was de enige uit de vier gezinnen, die thuis was geweest. —Gisteren bezochten negentig Belgische scholieren, leerlingen v. Middelbare scholen. Alkmaar. Zij zagen i nonze stad o.m. „Het huis die vijf jaar met de Kogel en de Kaasmarkt. Tevens werd een bezoek aan de Vereniging voor Vreemdelingen Verkeer gebracht. De leiding be rustte in handen van de heer E. Cambier uit Mons, terwijl de Ned. Spoorwegen voor een deskundige begeleider hadden gezorgd. In dc middaguren werd de reis ondernomen naar de Wieringer- meerpolder, waarbij de jeugdige Belgische gasten gen indruk kon den krijgen van dit typische Ne derlandse landschap. Ook werd 'n boerderij bezichtigd *n de vooral voor buitenlanders boeiende dij ken van het IJsselmeer. In de avonduren weid de reis naar Am sterdam aanvaard. Maar men kreeg argwaan en schepte weinig geloof aan de ver klaring van Bakker. Burgemeester Breebaart ontbood hem op het ge meentehuis en hoorde tevens de personen .die aan het reddings werk hadden deelgenomen. Vrij dagavond liet de burgemeester Bakker van zijn bed lichten. In Wognum w-erd deze voor de post- commandant van de Rijkspolitie geleid. Twee dagen bleef Bakker harnekkig ontkennen, maar Maan dag viel hij door de mand. Van zijn verhaal over het uit het raam springen mpt zijn kind bleek niet waar te zijn .Bakker verkeerde i:i ernstige fintnciële moeilijkheden en trachtte ei zich op deze wijze uit te redden. Met het bekende resulaat. Prettig onderhoud Wij mochten tot onze vreugde een kort onderhoud hebben met de heer Emile Cambier. Hij is een allervriendelijkste Waal, die het ir. deze dagen niet zo gemakkelijk heeft. Het valt immers niet mee een groep van negentig levensblije kinderen gedjrende een week lei ding te geven. Vooral tijdens een vacantietrip in het buitenland niet. Dat brengt ongetwijfeld zor gen mee. De heer Cambier liet zich echter niet uit het veld slaan en verzekerde ons, dat deze tocht tot zijn genoegen verloopt. Alk maar had een alleraardigste in druk gemaakt. Hij vertelde ons. dat deze schoolreisjes onder be- scherm'neerschappij en controle van het Belgische ministerie van Openbare Voorlichting staan. Van Nederlandse zijde wprdt hiervoor veel medewerking verleend. Dat was voor ons prettig te horen. De Benelux komt dus blijkbaar in de culturele sector het gemakkelijkst op gang. Op hartellji;-; heb ben wij de heer EmL!c Cambier de hand geschud, nadat hij enkele allercharmantste opmerkingen over onze goede stad had ge maakt. De verdere trip. De kinderen, die o.m. 8fkomstig zijn uit Mons (Bergen). Mechelen, Vervlers en Lalouviére (du gedeel telUk uit het Walenland et: gedeel etlljk uit Vlaanderen) leggtn inde week. dat zij h'er vertoeven vele bezoeken af. Vandaag wordt het Amsterdamse Rijksmuseum bezocht Natuurlijk: wordt ee.i rondvaart door de grachten gemaakt. De dag eindigt met een feestavond. D.-.nderdag wordt Artis bekekenen het Ind. Museum en Vrijdag wordt het eiland van Sljtje Boes (Marken en Volendam) met een bezoek ver eerd Zaterdag is er nog gelegen heid 'n blik te werpen op de bloem bollenvelden. Dezelfde dag wordt de reis naar België aanvaard. Het programma biedt in ieder geval de mogelijkheden tot een geslaagde vacantietrip! DE OORZAAK. Naar wij vernemen, is de brand in de Poppelmanslaan, waarover wij gisteren reeds berichten, ont staan. doordat kinderen me-, luci fers speelden op de bovensle ver dieping van het huls. Een van deze kinderen waarschuwde de vader, omdat het kind bang werd

De Vrije Alkmaarder | 1949 | | pagina 2