Zondag paardensport in het Sportpark i Van Vioede Vaderen Mens durf te lachen 1" Koningin Juliana bezoekt de Volkshogeschool te Bergen FAGEBR.KAAL DPAI NEERBUIZEN STOEL5 Belgische TOTO-specialisfen aan hef werk Zondagmidadg aj. zal in het Gemeentelijk Sportpark het sei zoen van de paardensport met zeven interessante courses wor den geopend. Mét totalisator. Wat Jiet gokje o pde toto" voor de sport betekent, mag alom als bekend worden verondersteld. De organiserende P.S.V. ..Vooruit" is dan ook vol goede moed voor de komende rennerijen en draverijen. Als alleen het weer maar wil meewerken. De Posthartnonie zal luister gaaoi bijzetten. Om 1 uur vertrekt dit corps van het station voor een tocht door de stad naar het Sportpark. De aankomst is op 2 uur gesteld. De heer Blom van „Vooruit" zal dan hel seizoen officieel openen. De PoAharmonie speelt vervolgens „Het Wilhelmus" en de sport kan een aanvang nemen. OPENING De loketten van het Sportpark gaan al om 12 uur open. De vroeg- komers kunnen zich dan alvast beraden op de zeven courses. die zullen komen. Er worden vier lan- gebaan-draveriien. twee rennen en een kortebaan draverij gehouden. Er zijn behoorlijke prijzen uitge loofd. Er ls in totaal f 5000 prij zengeld met inbegrip van fokpre mies. Dit bedrag ls belangrijk ho ger dan verleden Jaar. toen het f 2250 was. Ook hierop heeft de Toto een gunstige invloed geoefend Bovendien zal de winnaar van de Kaasmarktprijs een beker worden aangeboden. WISSELPRIJS De paarden sport ver ..Vooruit" Is op het ogenblik doende in sa menwerking met de Alkmaarse middenstand een wissel prijs te vormen, die mogelijk reeds met Pinkster inzet zal ziin. Op 22 Mei zullen ook paardendraverijen in 't Sportpark plaatsvinden. Hoezeer de draverijen in de belangstelling staan, blijkt wel uit het feit, dat de AVRO Zondagmiddag as. om half vijf een reportage zal uitzen den van de gebeurtenissen in het Alkmaarse Sportpark. DE TOTO Inmiddels zal ook hier de tota lisator in werking treden volgens het systeem van de Belg H. Cn- lomme Deze Belg neemt Zendag a^. twintig man van zijn perso neel van de renbaan Stokkel mee. die ervoor moeten zorgen, dat de Toto behoorlijk functionneert. De toeschouwers van de eerste rang zullen bij twintig loketten terecht kunnen en bedragen kunnen om zetten van f 1. f 2.50 en f 5 op de favoriet hunner keuze. Zij krijgen daarvoor een ticket enindien zij winnen, dan kunnen zij die winst direct realiseren. De tickets zijn voorzien van letters, die cor responderen met een bepaald lo ket. waaraan zal worden uitbe taald. Men wordt dringend aange raden na elke course zich te laten uitbetalen en niet na afloop van alle courses. want dan wordt de stroom mensen niet zo gemakke lijk verwerkt. Voor de tweede rang is er ook een totalisator. waar in gezet kan worden voor bedragen van f 1 en f 2.50. DE BOOKMAKERS De bookmrkers zijn door de wet telijke totalisator en strenge poli tionele maatregelen ondergronds gedreven Een speciale baanrecher- che houdt bovendien scherp toe zicht of er wellicht nog de een of andere bookmaker rondloopt. Voor Vriendschapsfeest A.J.C. De AJC organiseert tijdens de Paasdagen een aantal z.g. vriend schapsfeesten. waarvan er één in Alkmaar gehouden wordt. Aan dit feest nemen ruim 300 jongens en meisjes deel. afkomstig uit Am sterdam, Aalsmeer. Amstelveen en Beverwijk Om dit feest te doen slagen, is in de eerste plaats een goede inkwartiering noodzakelijk en omdat de eerste ronde van de Inkwartieringsactie niet het ge wenste resultaat had. wordt nu rfa dit blad een beroep op de in woners van Alkmaar gedaan. De Alkmaarse gezinnen, die be reid zijn, om tijdens de Paasdagen Inkwartiering te verschaffen, kun nen zich opgeven bij de inkwartie ringsleider Siem van Drunen. Nleuw«sloot 103. Van deze pleeg ouders wordt het volgende ge vraagd: het verschaffen van in kwartiering aan één of meer jon gens en of meisjes van Zaterdag avond tot en met Maandagmiddag (2e Paasdag) en het verzorgen van twee warme maaltijden en de broodmaaltijden. Voor dekens kan zonodig gezorgd worden. Alle verdcrr inlichtngen worden terschaft door Siem van Drunen. Inwoners van Alkmaar, helpt de AJC d.eze 300 jongens en meisjes ln te kwartieren en ze daardoor 'n onvergetelijk fc-est te bezorgen. DIERENBESCHERMING Men wordt verzocht geen dieren bij de inspecteur te brengen, doch deze zelf enige dagen te huisves ten. totdat een tehuis voor deze dieren gevonden is Zwervend zijn aangetroffen: 'n type jachthond (bruin-grijs, met een lange staart) en een wit hond- Je (type foxhond). Ter beschik king een tweejarige hond, vriende lijk voor kinderen. Wie kan ons helpen aan het adres van de schipper, die verle den week zand en grint te Koedijk heeft gelost, eigenaar van een thans te Alkmaar zwervende rode, langharige hond? Ket adres van de inspecteur Is: C. Verwtr, Baanstraat. Alkmaar. een eigenaar, die bij een bookma ker wedt, staan er grote risico's cp het spel. Als het ontdekt wordt, wordt hij voorgoed van de banen verwijderd en zijn paard kan hij wel aan «en schillenboer verkopen want geen officiële eigenaar zal het paard mogen kopen. Particu- 1'eren .die bij een bookmaker wed den kunnen gevangenisstraf oplo pen! In ieder geval ziin er alle maat regelen eenomen. die bederf tegen gaan. Alkmaar kan (met goed weer) succesvolle paardensport te gemoet zien. agenda VANAF VRIJDAG 8 APRIL HARMONIE: „De Rode schoontjes" mot Moira Shearcr. Toegang 14 jaar. Voorstellingen dagelijks om 8 nnr; Za trrdagaroud 7 en 9.30 uur; Zomlag 2. 4 30, 7 rn 9.30 uur_ Woesndngmiddug 2.30 uur. AMERICAIX: „Het vergeten Bruid je", met Esther WillianiR. Toegang 14 jaar. Voor.ttelliuxeu dagelijks oui 8 uur; Za terdagavoud 7 en 9.30 uur; Zondag 2, 4 30, 7 ru 9.30 uur. Wocsudagmiddag 2.30 uur. VICTORIA: „Vronwen m de nacht" mef Tnla Birell. Toegang 18 jaar. Voorstellingen dagelijks om 8 uur; Za terdagavond 7 m 9.30 uur; Zoudag 2, 4 30. 7 en 9.30 mir. Woosndagmiddag 2 30 nnr. A R.T.: „Moord in hot Lunapark*" met OoiiiM BarrT In het voordroliam ma .De Rode duivel". Tokt;?*»» 14 jr. Dagelijks 8 uur; Zo~.;lag 2. 5 en 8 mtr. NA-UITREIKING De na-uitreiklng van bonkaar ten 905 en textielkaarten VA 905 zal plaats vinden te Alkramr Sn 't kantoor Oudegracht 168, op Zater dag 9 April 1949 van 9—12 uur. De communist Toorenvlied en de ning het in de Raad had gewon- anti-revolutionnair Hoytink zullen niet verwonderd zijn geweest in el kanders gezelschap te verkeren bij hun actie in de Raaa tegen de Volkscredietbank. Dit in tegenstel ling met een bekend Frans spreek woord. maar overeenkomstig met een ander bekend Frans spreek woord. nl. dat de uitersten elkaar raken Overigens was de motivering van beide heren contra de te stichten bank geheef verschillend. De anti- re vol ut ionnair kwam met een zake lijke. technische critiek en verhulde daarmee de wezenlijke politieke mo tieven. waarom hij tegen de bank stemde. De communist kwam met overwegend politieke motieven. Dit verschil ls belangrijk. Want de heer Hoytink heeft nu niets tot zijn kiezers gezegd: „Ik ben nu tegen die bank. omdat het een verkiezingsmanoeuvre is van de P v. d. A (hoewel hij. dit als be zwaar naar vorèn bracht), maar de voorbereiding klopt niet". Dit is een soort super-politiek. De heer Hoytink heeft zich niet voor zijn kiezers (de kleine luyden) gecom promitteerd, die ongetwijfeld nut zullen hebben van de bank. Voor de heer Toorenvlied ligt de zaak geheel anders. Hij verklaar de: „De lonen zijn te laag. Ver hoog deze maar. Een volkscrediet bank is een lapmiddel" Tegen cre- diet heeft dit raadslid geen be zwaar. wel tegen de afbetaling. Overigens zou o.l. een volkscrediet bank altijd bestaansrecht heb ben. ook al waren de lonen veel hoger Het is nu eenmaal zo. dat een gezin zich nimmer een uitgave van enkele honderden guldens kan veroorloven. En of er nu vooraf, of achteraf gespaard wordt door crediet, dat blijft voor de porte- monnaie ongeveer hetzelfde. Een afwijzend standpunt tegen een volkscredietbank heeft onver mijdelijk tot gevolg, dat de groep minstdraagkrachtigen wordt aan gewezen op particuliere voorschot banken. afbetaling. huurkoop. Iconvoorschotten of woeker. Wei nig begerenswaardig resultaat van zekere politieke overwegingen. De CPN. de AR. de CH en de WD hadden dit bereikt, als hun me- BLO EM BOLLE NVEILING BROEK OP L'DLIK In het ver slag van de Langedijker Groente- centrale te Broek op Langendijk over 1948 worden ook enkele woor den gewijd aan de bollenveiling Lvjn. het nieuw gebouwde bollen- gebouw. Het heet daarin: „De vraag, reeds meermalen gesteld, of de bollenveiling dit gebouw renda bel zal weten te maken, kan ech ter ook nog niet bevestigd worden beantwoord. Het staat o.L zelfs zo. dat de bollenkwekers aan de Lan- gedijk en omgeving dit Jaar de laatste keer de kans krijg om te tonen, dat zü deze veiling hier willen houden. Mocht het aanbod niet belangrijk groter worden, dan is het voor het bestuur werkelijk niet langer verantwoord door te gaan met het houden van bollen- veilingen. Het laatste woord ls dus aan de bollenkweker". De afd. Langedijk en omstreken van Bloembollencultuur heeft de situatie der bollenveiling in zijn laatste vergadering ernstig onder het oog gezien en is daarbij tot de conclusie gekomen, dat de bollen veiling wel levensvatbaarheid be zit. als de kwekers h ?n bo'Ien hief over de velling verkopen. Daaraan ontbreekt het echter in ernstige mate. Er wordt veel uit de hand verkocht en veel wordt ook naar andere vellingen „om de Zuid" ge zonden om daar te worden ver kocht. Ook de overwaarde, dat de kopers contant moeten betalen, draagt er niet toe bij. deze veiling voor de koopman aantrekkelijk te maken. Intussen werd besloten te trach ten de veiling nieuw leven in te blazen, zodat aan de Langedijker Groentecentrale zal worden be richt. dat er prijs op wordt ge steld. de veiling in stand te hou den en dus op dezelfde wijze voort te gaan inzake het bollengebouw. nen. De heer Kirpesteyn had er voor de P. v. d A terecht op gewezen, dat Joonvoorschotten een kwaad zijn. die er toe leiden, dat de ar beider aan een bedrijf wordt ge kluisterd Daarom kan het toegejuicht worden, dat de gemeente credie- ten gaat verstrekken op een so ciaal verantwoorde wijze, tegen 'n matige rente en op basis van zo laag mogelijke aflossingen. Dit was wel het belangrijkste resultaat van de raadszitting van Woensdagmiddag. Dat bij het in stellen van een commissie van bij stand voor personeelszaken de communisten uit deze commissie werden geweerd, kan niemand ver wonderen, die de begrotingsdebat ten heeft bijgewoond. Dit kan mede als de consequentie van het toen gesprokene worde be schouwd. Evenmin was het ver wonderlijk, dat de CPN zich hier tegen fel trachtte te keren. Gelukkig was er nog wel iets bevreemdends in deze zitting. Nl. dat 't felle anti-communistische raadslid v. d. Borden van de Chr. Historische Unie een motie gaar stoofde die de handtekening van twee zijner communistische tegen standers droeg. Acht dit raadslid a!'een het geven van steun aari. maar niet het krijgen van de com munisten verwerpelijk? Dit lijkt toch wel een ietsje op: Het doel heiligt de middelen. SCHOOLWEDSTRIJDEN UITSLAGEN Woensdag 6 April: Ulo Alkmaarl —Ulo Heiloo I 0—3 Handelssch. III—HBS V 2—7 Ingelote verliezers: afd. A H—HBS II afd. A IVAmbachtsschool III. Programma Vrijdag 8 April: 4.45 uur Amb.sch. IIUlo Juliana 1. ter B. Zaterdag 9 April: 2 uur Handelssch. I—Lyceum I. ter B; 2 uur HBS IVAmb.sch. IV. ter C: 2 uur Gymn. IIAmb.sch III. avondsch. I ter B; 3.10 uur Amt>.- avusch. H—HBS III, ter C: 3.10 u. Amb.sch. VI—VGIO I. ter D; 4.20 uur Amb.sch. IHBS II, ter B. NIEUW FIETSPAD LANGEDIJK Het maken van 'n fietspad langs de nieuwe weg door het Geestmerambacht vanaf de N. Scharwouder sluis in Westelijke richting, heeft lang op zich laten wachten Thans echter zijn de voorbereidingen voor die aanleg begonnen, zodat kan worden ver wacht. dat eerlang het pad zal zijn voltooid DE BRUG OVER HET KANAAL 2.-SCHARWOUDE Met man en macht is men thans bezig met het slaan van de rijbrug over het ka naal onder de voormalige gemeen te Zuidscharwoude. De brug wordt ook als verlengstuk gelegd over 't viaduct boven de provinciale weg langs het kanaal. Een van de hoofden van dat viaduct staat reeds in zijn bekisting; aan het andere is men druk bezig. Het is een kolossaal werk. dat hier door de N.V. Condor wordt verricht. Dat een en ander veel bekijks heeft is te begrijpen. AGENDA VOOR HEILOO Donderdag 8 uur „De Rustende Jager" Filmavond van het Insti tuut met de film „Gletscherwater" Vrijdag 8 uur „De Rustende Ja ger" Ouderavond Ulo-school. Zaterdag 8 uur J>e Rustende Ja ger" 2de uit%'oering „Falkland"m. „Alles voor Adriaan". ALKMAARSE EXPORTVEILING Andijvie 4548, spinazie 432 38. worteltjes 19—28. rode kool 13 —19, gele kool 19—22.50. prei 7— 12. uien afw. 13.20. rabarber 32 81. witlof 1540. knolselderie 13. radijs 512. selderie 10.5016. se- lie 1620.50, sla 1523, aardappe len 3—6, aardbeien 2—16 ct. p. st. Muziekverenigingen namen afscheid van de heer Snel Een dezer dagen namen de zang verenigingen „Caecilia" te Barsln- gerhorn. „Westfrlsia" te Winkel en het Zijpersalonorkest in café £>e Fortuin" te Barslngerhorn op tref fende wijze afscheid van hun sym pathieke dirigent, de heer Snel. In zijn openingsrede schilderde de heer Wiedijk op juiste wijze de muzikale begaafdheden en de be zielende leiding van de heer Snei. Ook memoreerde spr. hoe de heer Snel in 1938 bij „Caecilia" kwam en de toen kwijnende zang door zijn leiding tot de thans bloeieie vereniging wist te maken. Na aan vankelijk enige koorwerken te heb ben uitgevoerd met „Caecilia". volgden spoedig een reeks operet tes. die zo'n bekendheid verwor ven hebben, dat ze geen nader be toog behoeven. Aan het einde van zijn rede bood de heer Wiedijk uit werk. dat de heer Snel voor de ver eniging heeft gedaan, hem een fraaie oorkonde aan. getekend door de heer J. H. Oudt te Kol- horn. De tweede spreker was de heer Meijer, voorzitter van het Zijper Salonorkest. De her Meijer teken de de heer Snel als een idealist, die de mensen altijd het goede voorhield. Spr. zei, dat de heer Snel niet alleen als musicus, doch ook als mens van onschatbare waarde was. Namens „Westfrisia" sprak dhr. Peetoom. Hij had. zo zei hij, niet veel meer aan de woorden van de vorige sprekers toe te voegen en hij dankte dhr. Snel namens „W. Frisia" Nadat de heer Wiedijk de nieuw benoemde dirigent, de heer Jansen, had begroet, sprak deze de aanwezigen en in het bijzonder de heer Snel toe. Na zijn kernach tige speech bood hij de heer Snel als bewijs va vriendschap een door hem zelf gemaakte tekening aan. Als muzikaal intermezzo bracht de heer Piet Mantel enige opera fragmenten ten gehore. In zijn ontroerend dankwoord spoorde de heer Snel de leden van de 3 ver enigingen aan. om de nieuwe diri gent hun volste vertrouwen te schenken. De rede van de heer Snel was daardoor zo ontroerend, omdat hij op zo'n eenvoudige en toch bezie lende wijze de aanwezigen tracht te te leren begrijpen, dat de men- R.A.Oavond in het Gulden Vlies 11 De zaal van Het Gulden Vlies was gisterenavond geheel gevuld 'ter ere van de RAO-arond, die daar gegeven werd door het gezel schap van Jan Brouwer, met mede werking van Oora Marty. twee charmante dames-accordeonnlsten en vele .anderen. De vele militairen en burgers, die in de zaal aanwezig waren, hebben volop genoten van de Een bedrijfsleven-cursus op het Oude Hof een meisjescursus op De Zandhoeve. Werkgroepen met han denarbeid, discussiegroepen in ver schillende vertrekken, een kleine tentoonstelling, een inleiding over „Vrije tijd en bedrijf". Het nor male beeld van de bedrijvigheid op de Volkshogeschool. Te midden van debaterende jonge mensen en studiegroepen bewoog zich Don derdagmiddag echter Koningin Juliana. die in gezelschap van haar secretaresse Mej. mr. A. H. Sneller een bezoek bracht aan de Volkhogeschool te Bergen. Op het Oude Hof. Het was twee uur toen mr. O. V. Ll Guermonprez het Hoge Be zoek mocht verwelkomen. Na een kort gesprek over het werk van de Volkshogeschool werd een be zoek gebracht aan de cursus voor jonge mannen, waar de heer G. H. L. Schouten uit Rotterdam een inleiding hield over „Vrije Tijden bedrijf'. In deze cursus werd ge sproken over de problemen van 't bedrijfsleven en de verantwoorde lijkheden die een ieder heeft. Zo als de Volkshogeschool dat 't lief ste ziet was het een bont gezel schap dat aan deze cursus deel nam. Deelnemers uit tal van ge westen; arbeiders, studenten. MT S'ers, sociale werksterr en werkers, kantoorbedienden enz. Mensen van geheel verschillende herkomst en overtuiging. Na een korte pauze waarin enkele liederen werden ge zongen begon onder leidig van de heer J. Schekkerman de discussie. Een geanimeerd gesprek over de verschillende kanten van de vrije tijdsbesteding en de taken, die hier liggen voor de bedrijven. Ver volgens werd een bezoek gebracht aan de kleine tentoonstelling over de Nederlandse Geest in de Schil derkunst, ingericht en toegelicht door mr. V. Haesaert. die over dit onderwerp de avondlnlelding zou verzorgen. Daarna bezocht de Koninginde werkgroep voor handenarbeid van de meisjescursus, die tegelijkertijd op de Zandhoeve werd gehouden. Onder leiding van de heer L Post ma werden maskers vervaardigd en geschilderd. De handenarbeid is in elke cursus van de Volksho geschool een belangrijk onderdeel omdat het de gelegenheid biedt tot persoonlijke uitingen van elke cursist. Naar de Zandhoeve Op de Zandhoeve nam HM. deel aan de discussiegroep over ,.De taak van de vrouw in gezin en maatschappij". Een gedeelte van de meisjescursus onder leiding van mej. M. Geertsema hield hier haar slotbeschouwing over ge noemd onderwerp. Tot slot van Haar bezoek werd met het bestuur van de Commis sie tot Stichting van een Volk- hogeschool in Noordholland een kopje koffie gedronken. Hierbij waren tevens dr. W. Huygens. bur gemeester van Bergen, en echtge note. alsmede de leiding van de Volkshogeschool tegenwoordig. Om ongeveer kwart over vijf vertrok H.M. Koningin Juliana wederom naar Soestdijk. Wij willen op deze plaats niet nogmaals de grote betekenis van de Volkshogeschool en haar werk op de voorgrond plaatsen, 't mag echter voor de gehele staf 'n grote voldoening zijn het omvangrijke werk met deze Koninklijke belang stelling beloond te zien. BRAND OP BINNENSCHIP.— De Alkmaarse brandweer bluste gistermiddag omstreeks 12 uur 'n brandje, dat was ontstaan op 'n binnenschip, gemeerd aan de Ka naalkade. Een en ander trok veel publieke belangstelling. De commissie van KVP samengesteld HEILOO De commissie van ad vies van de KVP samengesteld op de laatste ledenvergadering, heeft uit de ingekomen candidaten voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen een voorlopige lijst vastgesteld. Hierover zal op Zondag 24 April door de leden van de KVP ge stemd moeten worden, verande ring in de volgorde ls nog mogelijk alhoewel dat zeer onwaarschijnlijk zal zijn. 1 J. Schuyt (aftr.). 2 J. Bolten (aftr.). 3 H. C. Groot (aftr 4 J. Robert. 5 P. Zuurbier. 6 P. Kraak man (aftr 7 C. Hageman, 8 Jn. Borst. 9 Ant. Ham, 10 Jn. Wasse- kleinkunst, die hier gegeven werd. Kleinkunst moge dan wellicht 'n wat te groot woord zijn voor dit genre amusement, dat meer naar de revue neigt, een feit is dat het de aanwezigen genoegen schonk. Aardige sketches Nadat enkele leden van het ge zelschap de herkenningsmelodie, „Mens, durf toch te lachen", had den gezongen, hoorden wij o.m. Les deux chéries. twee meisjes, die de accordeon bespeelden, zeer tot genoegen van het publiek. Ver der was er dan natuurlijk Jan Brouwer, de leider van het gezel schap. die inderdaad een verdien stelijk humorist is. Wij willen niet beweren, dat hij bijzonder origineel zou zijn. dat niet. maar toch kun nen wij niet ontkennen, dat hij zijn teksten op een aardige wijze weet te brengen en zijn publiek geeft, wat het verlangt. Speciaal zijn rollen in sketches zijn de moeite waard. Vele medewerkenden Ook Cora Marty. de vrouwelijke ster (als wij dit grootse woord mogen gebruiken) van het gezel schap heeft zekere verdiensten, die haar optreden wel niet de moeite waard maken, maar dan toch enig cachet aan het geheel geven. Dan was er ook nog de onver mijdelijke zanger, die met succes trachtte de zaal warm te krijgen voor zijn fraaie.liederen, die helaas niet even fraai gezongen werden. Behalve deze, werkten nog mede Lé van Brakel en Leen van Dijk met zijn revue-orkest, dat het ge heel begeleidde. Alles zeer tot ge noegen van de luisterende en kij kende militairen, die het allemaal maar prachtig vonden! Mocht deze avond van de RAO misschien iets minder geslaagd zijn dan de hieraan voorafgaande, toch mogen wij dankbaar zijn. dat deze ontspanningsavond aan onze militairen aangeboden kon worden. En dat voor hén de keus wel goed was, dat bleek overdui delijk uit de vele tekenen van goedkeuring en uit 't enthousiaste applaus, dat de revue-artlsten kregen! naar, 11 G. Heyne (aftr.). 12 J. Punt. 13 H. Rotteveel. 14 J. Kueter 15 mevr. Kosters-Jansen, 16 A. Zoon, 17 C. Bakker. De heer Hareman. zittend raads lid voor de KVP. wenste niet op nieuw candidaat gesteld te wor den. Zou deze lijst aanvaard wor den dan zou de heer Heyne, welke reeds jaren het Katholiek volks deel vertegenwoordigde, niet meer in de raad terug komen. In verband met het grotere aan tal raadsleden (van 13 op 15) wordt verwacht dat de KVP dit maal met 7 leden ln de Raad zal verschijnen. sen elkaar moeten kunnen verge ven en dat zij hun medemensen moeten nemen, zoals ze zijn. Na deze rede. die diepe Indruk maakte onder de toehoorders, zong de heer Meijer het lied: „Das Lied Ist aus". De heer Kronenburg sloot tenslotte de rij van sprekers. ALs slot zongen de beide koren het Rozenlied uit de Vogelkoopman voor de laatste maal gedirigeerd door de heer Snel. De heer Wiedijk sloot hierna de avond. Na afloop drukten de aan wezigen de heer en mevrouw Snel voor de laatste maal de hand en wensten zij hen veel succes in 't verre land. Voor 10 gulden per I maand, kunt U In het I bezit komen van een Progress stofzuiger j .rè-rfime met ca •a zuigkracht RADIO-TCCHN. BUREAU wout» momn nii/tOto *344 SINT PANCRAS VERKIEZINGSDATUM In de Dinsdagavond j.1. gehou den vergadering van Burgemees ter en Wethouders is besloten de verkiezingsdatum vast te stellen op Woensdag, 8 Juni a.s. FRAAI RESULTAAT. Op de onlangs genouden eindles va nde tuinbouwcursus. welke door de tuindersvereniging „De Tuin bouw" georganiseerd was. Werden alle 17 cursisten verblijd met het zo vurig verlangde diploma. De cursus stond onder de bekwame leiding van de heren: Kriek uit Noordscharwoudede Jong uit Alkmaar en de heer Glas uit Br. op Langendijk. Hieronder volgen de namen der cursisten, die voor het diploma slaagden. K. Beets, M. Schuit. IJ. Duif Sz. D. Bus, P. Bus en J. de Ruiter, allen te St. Pacras; C. v d Gragt, J Smit, Th de Goede FzN Ursëhi Th. de Goede Gz. en J Rood. aller, te Sint Pancras (Zuideinde): P. Zut en J. Delis te KoedijkP. Does te Heerhugowaard. S Ligthart en L Konijn t.e Ursem. Dit betekent voor de leraren zo wel als voor de organiserende ver- eniglng een prachtig sneep? LAGE PRIJS •GQOOT£ VOOCRAAD SOUWMATEBIAALBEDRIJP OOK IAX060UWK4LK ÏUttN MESTWAGENS OPSLA® TE KH A61N. ALKMAAR EN OEN HELDER BESTELHUIS TE SCHAGEN aan dc HAVEN. *TEL 468 kerkdiensten ALKMAAR Ned. Herv. Kerk Grote kerk. 10 uur ds Wesseldijk. bevestiging van nieuwe lidmaten Kapelkerk. 10 uur ds van Wijk. Bevestiging nieuwe lidmaten. Kapelkerk. 5 uur ds den Oudsten Rem. Geref. Kerk, 10.30 uur Be vestiging van jonge lieden Doopsgezinde Gemeente, ds A. J. v. d. Sluis, Doopsbedienlng Evang Luth. kerk, Oudegracht, 10.30 uur Eerw. heer J. K Schef- felaar uit Den Helder over: „Uit gang en ingang" Ned. Christ. Gemeensch. Bond Zondag 3 uur Jeugdclub „Waakt en Bidt". Dinsdag 7.30 uur: Bijbellezing, Houtweg 14. Donderdag Evangelisatiesamen komst 7.30 „Waakt en Bidt". Spr. de heer Th. Dikkes, van Haarlem. Ned. Leger des Heils: 10 uur Wijdingsdienst. 3 uur Jeugdsamenkomst 20 uur Openbare samenkomst Rosekruisers: 10.30 uur Tempeldienst. Spr. de heer H. A. Rutgers v. d. Loeff over „Iskariotisme" Spir Ver. narmona": 10.30 Hotel Centraal: Morgenwijding dhr. J. van Bergen uit Amsterdam. Omgeving: Heiloo, 10 uur ds Bloemhoff (Be vestiging) LImmen, 9 uur ds van Santen Bergen, vm. 10 uur ds Bekius. Bev. lidmaten Egmond aan zee, Oud-Kath. kerk 8 uur, 10 uur en 19 uur. Egmond Hoef. 10 uur ds E. A. J. Plug Koedijk. 10 uur vm ds Bekius van Bergen. Bev. nieuwe lidmaten. Ursem, n.m. 2.30 uur ds G. W Scholte Stompetoren, Oterleek, Evangeli satie, de heer Koch v Alkmaar. Warmenhuizen, 10 uur v.m. ds Post Dlrkshorn. 7.30 uur nm. ds Post. Heerhugowaard. 7 uur nm. ds J. Dikboom.

De Vrije Alkmaarder | 1949 | | pagina 2