M 3a ié M tl fmW Veelbelovend programma voor Koninginnedag Alkmaar Ronkende motoren op 2e Paasdag Muzikale rondgang, aubade, militair défilé, sport en Amusement Voor 30 April (Koninginnedag) is door de Algemene Oranje- TCreeniging, de Christelijke Oran- levereniging en het Alkmaars Be vrijdingscomité een gezamenlijk en veelbelovend programma vast gesteld. Kandidatenlijst partij v. d. arbeid. afdaling alkmaar. De candldatcnlijst voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing is, na gehouden referendum, als volgt vastgesteld 1 M. Coerts: 2 A. Sletsma; 3 R. Bakker; 4 K. Kirpesteijn; 5 C. Couwenhoven; 6 A ^'eenls. 7 H. Koot; 8 J. Wiese; W. Klaasse Bos; 10 A. Eriks: 11 G. W. de Jong 12 J. :i. Meijer: 13 H. W. Kaagman 14 Mevr. A. KosterSchouw. 15 E. J. M. Schinkel: 16 W. S. van Rutten Jr. 17 F. M. Wisman: 18 C. Blaauw; 19 G. O. Neef; 20 M. Radsma. EEN DAG KHALIF. Juist 10 Jaar geleden hebben de ïangklassen van Johan Kuiper de operette ..Eén dag Khalif" met groot succes ten tonele gebracht. Deze zeer mooie operette van P. A. Brulnsma met muziek van O. Ludwig zal Dinsdag 19 April a.s. in ..Het Gulden Vlies" nogmaals Worden rpgevoerd. Enkele bekende spelers van het toneelgezelschap ..Cantecleer" al hier en de heer Jean Robert Jr. te Heiloo hebben hun welwillende medewerking toegezegd. De heer A. Jonker heeft de regie op zich genomen, terwijl mejuffr. Annemarie Kuhne de dans Instu deerde. Een flink strijkorkest en de heer Johan van Engelen aan de vleugel begeleiden de operette. Wij twijfelen niet of deze opvoe ring zal in de Paasvacantie een grote attractie zijn. In verband met de plaatsbespre king leze men de advertentie in dit nummer. hervormde jeugdraad. Jongeren van Allernaar, zowel Gij die geregeld ter kerke komt. als Zij voor wie dit geen vaste gewoonte is. of helemaal nooit komen. Gij allen wordt opgeroe pen a.s. Zondag des nm. 7 uur de Jeugddienst van de Hervormde Jeugdraad bij te wonen, in de Ka- pelkerk Voorganger zal ditmaal zijn ds J. R. Wolfensberger. 'nzeer bekend predikant uit Amsterdam, vice-voorzitter van de Synode v. d. Herv. Kerk en ook iemand die met de problemen van de tegen woord!ge tijd zeer goed op d< hoogte is. Ondanks zijn drukke werkzaamheden, werd Hij toch bereid' gevonden om de avond v. d. Ie Paaschdag in Alkmaar de Jeugddienst te lelden. De Herv. Jeugdraad verwacht nu van U dat U door een groot bezoek aan deze dienst, zult tonen hoe ook bij de Jongeren van Alk maar het geestelijke leven een steeds grotere plaats gaat inne men en zij gaarne eens komen luisteren in verband met dit gees telijke leven en de moeilijkheden van deze naoorlogse tijd. groslïjststemming Met het oog op de *.s. gemeente raadsverkiezing zal de plaatse lijke afd. der KVï* «ten groslijst stemming houden op Zondag 24 April a.s. van 7.45—2 uur in de zaal van café Roozendaal geztnsgebeüren. alkmaar Gehuwd: Cornelis Snip en Trijntje G. Jongbloed: Jacob F. Koelemeij en Truus HoflandWillem de Smit en Maria P. Wouters. Overleden: Dirk Beumer. oud 77 Jaar. Geertruida A. Morsch. oud 77 jaar. Willem Commandeur, 67 Jaar, gesch. v. T. Bakker. dierenbes'chfrming Ter beschikking 2 jonge honden plm. 1 jaar oud en- een middelma tig grote hond (zwart, teef, 2 jaar oud, zindelijk vriendelijk karak ter. Adres: Inspecteur C. Verver, Baanstraat, Alkmaar. paardenslat.fr behaalde prijzen Oo de internationale slagersvak wedstrijden te Utrecht, die van 29 Maart tot 6 Anril duurden, heeft de pa ardenslagerij Schim mel uit de Spoorstraat een eerste prijs gewonnen met metworst; bovendien verkreeg hM een eervol le vermelding voor het rookvlees zondaosdtfnrt doktoren De Zondagsdienst voor Doktoren wm-dt 17 April waargenomen door dr. De gen aar en dr Kmmejan. Oo 18 Aoril door dr. Bartstra en dr. Lourens.' ZONDAGSDIENST APOTHEKEN De Zondagsdienst voor Apothe ken wordt op 17 en 18 Aoril w-">r- fcenomen door mevr. de wnd. C M B. Wanna. Mient 11. Deze apo theek neemt gedurende d° komen de week de nachtdienst, die Zat.er_ dagavond om 6 uur begint, waar. SCHOUW OVER r- WEGEN De overeenkomstig art'kel 10 van het wegenreglement Noordholl^"d .te houden schouw over de wegen pal plaats hebben op Donderdag 21 April 1949. Om acht uur 's morgens zullen alle kerkklokken gann lulden. Te half negen maakt de Postharmo- nie een muzikale rondgang door de stad. die bij het Stadhuis zal eindigen. Daarna valgt om half tien een aubade voor het Stadhuis waaraan leerlingen van alle zes de klassen v. lagere scholen zul len deelnemen onder leiding van Nico Akkerman. In de loop van de ochtend trekt het garnizoen voorafgegaan door de militaire kapel uit Haarlem *-:or de stad. Op het Waagpleln zal deze kapel een concert geven. Vervolgens zul len de mllltiare formaties langs het Stadhuis defileren, waar de autoriteiten zich op het bordes zullen opstellen. Schoolsport. In de ochtenduren zullen tevens verschillende finales v. d. school- wedstrijden worden verspeeld ln het Gemeentelijke Sportpark. Om 10 uur worden verspeeld Heiloo I —HBS II. Gymnn-"m II—HEB IV en HBS V—Ambachtsschool VI Om 11.10 uur spelen tegen elkaar de winnaars van de competitie v. d. Openbare Lagere Scholen en de Biizondere scholen. Ook wordt dan verspeelde de finale van de Zeven de klassen van de Lagere School en de finale van de t.weede elftal len van de Lagere School. Voorts vindt om 10 uur op het terrein aan de Soortlaan een esta fette voor meisles van L.S. plaats en om 11 uur volgt de finale meis jeshandbal. Attracties. Des middags zijn er voor soort- liefhebbers v/eer nieuwe attracties ln het Sooitnark. Ten eerste tre den tegen elkaar in het strijdperk RK. Lvceum en HBS om het kam oloensehao. Verder staan een wie lerwedstrijd voor nieuwelingen, windhond#mrenoen en de hand- balwedstriid AVAIJmond op het wogramma. F*n bHzonder aardige gedachte is d* organisatie van een wielerwed- striid op transnor tril wielen In vak kleding voor f'Vtsiongens. Hiervoor fcnnnen lipfhehbers rteh laten in schrijven bii N. Boschman. Zaad- markt 42. Tot 29 April kunnen rij *ni d't adres tussen zes en acht u. terecht. De avonduren. Tn de -vroege avonduren zullen de verschillende harmoniecorpsen oo enkele plaatsen ln de stad con certeren. Des avonds geeft de Algemene Oranieverenlging een feestavond ln „Het Gulden Vlies". Hier tre den op Roland Wagter. EUv Wester meier. Plm en Herman Tholen en D'ek Harrls. Het verdient aanbe veling zich spoedig van plaatsen verzekèren. Een bal tot twee uur besluit dit. feest. In Het Wanen v. Heemskerk komt de Chrlstelilke Oranie Vereniging biieen. Ds den Oudsten zal een feestrede uitspre ken. Medewerking wordt voorts verleend door het Christelijk Ge mengd koor oJ.v. de heer Pran ger. de gymnastiekvereniging ..J. Holland" en het Alkmaars Klein Orkest. Ook zullen een viertal films over het Koninklijk Huls vertoond worden. De Koninginnedag zal ln Alk maar on waardiee en re«mectabele wiize gevierd worden. Hiervoor is het opgestelde programma wel borg. Gaaf Turnlusiper vliegiuig naar Bafh? Zo langzamerhand begint de reis van de gymnastiekvereniging „Turnlust" naar Bath (Eng.) waarover we reeds eerder bericht deden, meer vorm te krijgen. Naast het oefenen voor de ko mende Ned. Kampioenschappen Dames. Korenbeurswedstrijden, enz. weet de Directeur nog tijd te vinden om zijn piocg van 21 da mes en 6 heren datgene bij te brengen wat nodig ls om in Bath te demonstreren hoe het Konink lijk Nederlands Gymnastiek Ver bond in het algemesn, doch Turn lust in het bijzonder, de lichame lijke opvoeding verzorgt. De reis wordt gemaakt met 30 medewerkenden w.o. pianiste, directeur en 1 techn. comm. lid) en plm. 5 bestuursleden (wo. mr. G. van Hilten, die de reis als alg. verzorger zal meemaxen). In over leg met het bestuur van de Bath Football Club. zal gedurende 3 dg. in de openlucht demonstraties worden gegeven op een platform van 15 bij 15 m en wel op 7, 8 en 9 Juli a.s. De vertrekdatum is daarom vastgesteld up 5 Juli en de terugre's op 11 Juli. zodat op Dinsdag 12 Juli de ploeg weer in Alkmaar zal aankomen. De direc teur met zijn T.C. zullen enige dagen eerder verra. Zaterdags of Zondags vertrekken. Naast het uitgesproken turnen aan toestellen vermeldt het pro gramma ook nog hoepel-, knots-, baloefeningen, enz. terwijl het in de bedoeling ligt ook de kaas markt in het programma op te nemen. Dat deze demonstratie reeds be kendheid heeft geks* yen mocht blijken uit het feit dat de Direc tie van de KLM reeds eén onder houd mocht hebben met mr. van Hilten om te trachten de turn sters en turners per vliegtuig van Amsterdam naar Londen te bren- niet bekend, daar het bestuur dit gen. Of dit door zal ga=.n is nog aanbod nog in studie heeft. Wij hopen t.z.t. hierop nog nader te rug te komen. Alcmaria krijgi wimpel Gelijk bekend pleegt iedere voet balvereniging, die vijftig jaar be staat van de KNVB een wimpel te ontvangen. Op 1 Januari 1948 was die datum voor Alcmaria aange broken. doch. daar er niet vol doende textiel beschikbaar was voor deze wimpel, is het uitreiken hiervan enige tijd uitgesteld. Thans heeft Alcmaria echter be richt gekregen van de KNVB dat de wimpel beschikbaar is. Zater dag aanstaande, voor de aanvang van de match tussen Alcmaria Hoover zal de wimpel uitgereikt worden door de heer G. Kruijer, bondsbestuurslld van de KNVB. De elftallen van Hoover kwamen aan 5.30 uur: Alcmaria I: doel: Dukers; achter: Helderman en Hendriks; mid den: Wassink, v. c. Lek en Ba- denhuizen. voor: uodvliet, Willy Sciimidt, Untied, Eversteyn en de Buyzer. Hoover f C. doel: Hanson of Shipman; achter: WItchall en Arnold; midden: Ridley, Wln- grove en Bristow; voor: Green. Beattie, Rusell, Garrlgan en Storey. Alcmaria ii Hoover f C ii. Za terdagmiddag, aanvang 4 uur. Alcmaria ii: doel: Lmgeman; ach ter: Verweel en Schouten; mid den: Wit. Muller en Keesman: voor: v. Meene, Pluymers, Bijl, v. Wieringen en Bedorf. Hoover f C ii. doel: Cook of Ship man: achter: Walter en Thorn; midden: Harvey, Cox en Shail; voor: Bloxham, Rolfe, Porcher, Cornwall en Mortimer. De Londenaren speien, zoals alle clubs ln Engeland, met rugnum mers. Naar ons werd medegedeeld zijn de Engelsen sterker dan twee Jaar geleden toen Alcmaria 'n be zoek bracht aan Hoover. Onge twijfeld zal Hoover trachten re vanche te nemen voor de ln Lon den geleden nederlaag, terwijl de Kaaskoppen zich stevig zullen ver zetten tegen de stofzuigers. Laten jullie je niet wegzuigen, withem- den! Bij „Tom" ontvangen. Met de trein van elf urfr kwam Donderdagavond een gezelschap Engelsen aan. die gedurende enige dagen de gast van Alcmaria Vic- trix zullen zijn. Het uit 59 personen bestaande gezelschap, dat vermoeid was van de reis, werd ln twee autobussen naar 't Waagpleln gebracht, waar hen bij „Tom" een maaltijd wacht te in de feestelijk versierde boven zaal. Na een kort en geestig speechje van de heer J. Amoreus, die de buitenlandse gasten namens „Ald.- maria" welkom heette, en een kort woord van de heer Hedgecock, secretaris van de voetbalclub Hoe ver. zetten de gasten zich aan 'ofe maaltijd. agenda UITSPRAKEN VAN DE MEERV. KAMER ALKMAAR. 17 APRIL '49 Pieter Q.. onz. hand., 12 mnd., waarvan 6 mnd. onvoorw. met af trek en 6 mnd. voorw. met 3 proef Jaren en toezicht reclassering. Cornelis B., Bergen, onjuist in vullen van belastingformulier, f 3000 of 90 dagen. Jan R.. Alkmaar, verkeer in ge vaar brengen. 14 dg. hechtenis, ontzegging rijbevoegdheid voor 1 Jaar. Cinema Americain: 20 Jaar op wacht met Stan Laurel en Oil- vler Hardy. Toegang 14 j. onder geleide. Voorstellingen dagelijks 8 uur. Zaterdagavond 7 en 9.30 u. Beide Paasdagen 2, 4.30, 7,30 en 9.30 uur. Woensdagmiddag 2.30 u Harmonie Theater: Een konink rijk voor een huls, met Heintje Davids e. v. a. Nederlandse ster ren. Toegang 14 j. onder gelelde Voorstellingen dagelijks 8 u. en 7aterdagavond i en 9.30 uur. Eelde Paasdagen 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Woensdagmiddag 2.30 u Victoria Theater: De Zesdaagse m. Joe Brown. Toegang 14 j. onder geleide. Voorstellingen dagelijks 8 uur. Zaterdagavond 7 en 9.30 uur. Beide Paasdagen 2, 4.30, 7 en 8.30 u. Woensdagmiddag 2.30 u. A.B.T. Onder Zwarte Vlag met Charles Laughton Toegang 14 Jaar. Voorstellingen dagelijks 3 uur. Belde Paasdagen 2, 5 en 8 uur. VRIENDSCHAPSFEEST AJC GAAT NIET DOOR Het Paasfeest van de AJC, dat gedurende de Paasdagen in Alk maar zou worden gehouden is, ln verband met de moeilijkheden met de Inkwartiering van de deelne mers uit de andere plaatsen (Am sterdam. Aalsmeer. Amstelveen en Beverwijk) afgelast. Hoewei dit voor de deelnemers en voor de Pleegouders een grote teleurstel ling betekent, heeft het bestuur gemeend om het feest niet door te laten gaan, omdat het niet ver antwoord was de Trekvogels hier te laten komen, terwijl er geen zekerheid over de inkwartiering bestond. Om de deelnemers nu niet hele maal teleur te stellen Is er beslo ten om op 14 en 15 Mei a.s. een Vriendschapsfeest te hóuden in Alkmaar. Dit is een gewoon week end, zodat het dan waarschijnlijk niet zo moeilijk is om inkwartie ring te krijgen. Ook wordt er dan maar gevraagd om 1 nacht in kwartiering en 1 warme maaltijd. Als er voor 14 en 15 Mei inkwar tiering wordt gevraagd, laten de Alkamarse pleeguders dan spon taan hun medewerking geven, zo dat de AJC naar de Trekvogels in Amsterdam en de andere plaatsen kan berichten: Komt op 14 en 15 Mei naar Akmaar, de Alkmaarse huizgi staan voor Jullie open en Jullie zijn van harte welkom bij de pleegouders. EXTRA TREINEN De Ned. Spoorwegen zijn van plan om, indien er een grote druk te heerst met de Paasdagen, enige extra treinen ln te voegen. Hier van willen wij er enkele, die voor onze Alkmaarse lezers van belang kunnen zijn vermelden: Op beide Paasdagen vertrekken er van Alkmaar in de richting Amsterdam extra treinen om 10.03 uur, 16.03 uur, 20.03 uur en 22 09. Bovendien vertrekt op de Eerste Paasdag een trein in diezelfde richting om 18.03 uur en cp de tweede Paasdag om 12.03. Op de tweede Paasdag vertrekt om 14.05 een extra trein van Alk maar naar Bergen aan Zee. Om 17.25 vertrekt deze trein weer uit Bergen aan Zee. DE ZESDAAGSE VICTORIA Joe Brown, de twijfel aditige held vim zovele humoristisch^ films is deze week te zien in een nie ïw product, ,.De eZsdaagse" geheten. Joe trekt er weer vele gekvo gezicb ten in en komt in tol van de xots'd situaties terecht, wear hij ziïh! 7 ah* gewoonlijk) met veel flair uit weet te redden. Voor allen, die van een goede boei ende lachfilm houden is deze film zeker de moeite van een gang naar het tbea ter waard. 20 JAAR OP WACHT AMERTOAIN In Cinema Americain staan Stan Laurel en Oliver Hardy tvrin tig aar op wacht, wat natuurlijk weer tot veel humoristische scènes aanleiding kan geven. De Amerikaanse Watt en Half watt brengen het», er weer goed af. Met een wonderbaarlijke handigheid slaan zij zich door de vele moeilijkheden, die op hun weg komen en de goede portie toeval, waarmee de spijs van deze films steeds is gekruid, maakt het geheel zeer aan trekkelük voor een iegelijk, die eens wil li oh en eneniee tijd van de aardse moeilijkheden (waarin het toeval helaas nie zulk pen grote rol gneelt) bevrijd wil zijn. Een amusante film. harmonie. EEN KONINKRIJK VLOR HUIS Voor een film van eigen bodem is men altijd enigszins huiverig, wat niet te verwonderen is, als men de producties van voor de oorlog kent, die niet bepaald een toopunt van kustzlnnigheid of zelfs va gezonde humor waren, maar onder het verleden hebben wij (zoals trouwens in alles) een dikke streep gezet en wij zijn na de bevrijding met een nieuwe en schone lel begonnen In deze nieuwe Nederlandse film zien wij onze eigen „Heintje" Da vids, bijgestaan door een keur v. artisten, die bekend zijn van het Nederlandse toneel. Er ls in deze zotte geschiedeis over woningnood meer humor te bespeuren, dan wij van de Neder- ladse films gewoon zijn, en datls zeker niet in de laatste plaats te danken aan de humoristische kwa llteiten van onze „Heintje" die de zaal van het ogenblik, dat wij haar op het witte doek zien ver schijnen op haar hand heeft. En dat ls zeker een grote prestatie. Het blijkt overigens wel, dat de rest van de nieuwbakken filmspe lers nog geen FILM kan spelen, doch indien er meer Nederlandse films gemaakt werden zou dit ze ker wel wennen. „Een Koninkrijk voor een huis" is een amusante film. die zeker 'n gang naar Harmoie waard is. a.b.t. onder zwarte vlag. Een van wereld's grootste ka rakterspelers Charles Laughton krijgt in de rol van Kapitein Kldd volop de gelegenheid zijn talent uit te leven en het ls daarom al leen al dat velen deze week het ABT zullen bezoeken. Doch ook Barbara Britton en niet te ver geten Randolph Scott weten van hun nobele rollen Iets te maken. Voor wat de inhoud betreft: De zeerover Kapitein Kldd een hard vochtig en eerzucthlg man met vritwel alle slechte eigenschappen welke 'n mens kan hebben, moordt en steelt er lustig op los om uit eindelijk ln bezit te kunnen ko men van een begeerde lord-titel. Deze slechte kerel slaagt echter niet en krijgt de galg na op het schavotje nog even zijn gal te heb ben uitgespuwd over een 16e eeuw- se wereld, welke minstens even corrupt was als hemzelf. Er waren toen dus wel dezelfde problemen aan de orde als die van than6. ACCORDEONCONCERT Op Dnderdag 21 April wordt in het Wapen van Heemskerk een ac cordeonconcert gegeven ten batë van de tbc-bestrijdlng. De mede werkende verenigingen zijn: „Vita Nova" uit Alkmaar, Bergen's Ac cordeonvereniging en de Castrl- cumse Accordeonvereniging, onder leiding van de dirigent Alb. v. d. Wolff. Na afloop van het concert is er een bal. Meer dan vijftig inschrijvingen Alkmaar heeft dit jaar de pri meur. Voor het eerst van dit sei zoen in Nederland zullen de mo toren weer ronken en in duivel achtige snelheid over de baan gieren. Dat staat Maandag op de 2e Paasdag in het Sportpark te gebeuren. De animo is zeer groot. Voor het eerst overschrijdt de deelnemerslijst de 50 inschrij vingen. De clou van de middag schijnt een motorrace met zij span te ivorden. Er zijn bekende namen genoeg bij de inschrijvers. Dat belooft spannende strijd. In de seniofen- klasse 500 cc komen uit o.m. P. van Aartsen, Iesberts, Hartman, De Geus (Alkmaar) en Metzelaar (Limmen). Een sterk veld, waarin favorieten zitten, maar waarin niet direct een winnaar te dood verven is. In de 350 cc-klasse zien wij Cordang, Van Rijswijk, v. Aart sen, Hartman. P. Boef is thans weer na zijn beenbreuk present. B ijde junioren 500 cc schijnt Hou- weling uit Haarlem een pas ont dekte ster te zijn. Concurrentie en strijd is er ook in deze klasse vol op te verwachten. Hetzelfde geldt voor.de junioren 350 cc en de ju nioren 250 cc. Voor de zijspan^klasse komen StemanHouweling en Zuur aan de start. Vooral hier zal men kunnen genieten van scherp partij geven. Voor de verwachte grote belang stelling zijn speciale verkeersmaat regelen genomen. De voetgangers zullen gedirigeerd worden over het Alkmaars ambtenaar fe Bergen gehuldigd Op het slachthuis te Bergen vond Vrijdagmorgen onder grote belangstel ling een vreemde huldiging plaats. De heer G. de Groot opzichter le kl. bö het slaehtbedrijf te Alkmaar was op 15 April 25 jaar in Bergen op 't slacht huis werkzaam als keurmeester, de eer se 4 jaren nog in het slachthuis van de heer Borgoost dat °P dezelfde plaats stond waar nu het Bergens slachthuis staat en dat in 1928 geopend werd. Mr. Leesberg, wethouder van bedrq ven te Alkmaar was de eerste die het woord tot de jubilaris richtte. Spr. vond het een bijzonder geval dat een Aik maars wethouder in Bergeu een Alk mnars anvbtenanr komt huldigen. De historie van deze zaak is te v n den in de notulen van de jare 1922, waar in deze zaak aan de orde is geweest: Op 15 April was de zaak opgelost en werd de Groot benoemd als keurmeester, op zichter aan het slachthuis te Bergen, dat het rayonslaehthuis werd voor Schoorl, Warmenhuizen en Koedijk. Tot nu toe is de jubilaris hieraan verbonden geblo ven enhoopt dat ondanks alles de laat ste 6 jaren die hem nog resten, hij zijn werk zal kunnen voortzetten; hij bood de jubilaris de ereligpenning aan in 't brons van de gemeente Alkmaar. Hierna sprak de directeur van het slaehtbedrijf de heer Voorthuizen zeer waarderende woorden en memoreerde o a. dot de ju bHaris nog hü hem voor ruim 25 jaar les heeft gehad om tot deze functie te komen, toen hU dan ook voor 25 jaar naar deze be-t rekking solliciteerde, wist spreker dat hü aan de heer de Groot een prima kracht zou krijgen om in Bergen de zaak naar behoren te behartigen, waarin hü ondanks enkele ups en downs volkomen ie geslaagd, hü bood hierhü bloemen aan en gnf de jubilaris een hand waarmede hü de band verzegelde die tussen hen bestond. Dr W. Huygons burgemeester van Bergen, waardeerde het werk van de jubilaris en hoopte dat de distributie spoedig zal .zijn af gelopen daar het slachthuis op het ogen blik een zorgenkind is, en overhandigde een enveloppe met inhoud. Vele sprekers voerden nog bet woord o.a. de heer Freilink namens het per eoneel uit Alkmaar, ook deze bood een enveloppe aan met Inhoud en bloemen. De heer A. Maasen sprak namens de Bergense slagers en gnf een prachtige fruitmand. De heer Swaag sprak door afwezigheid van de wethouder namens de commissie en bood bloemen aan. De heer Jonker als slachter, namens het personeel, ook hü bood bloemen aan. De heer W. de Vries sprak van pret tige samenwerking en bood namens de Berg-ense ambtenaren een kist sigaren aan. De jubilaris beantwoordde en dankte elke spreker afzonderlijk voor de ge brachte hulde en zei dat voor bet ge kregen geld een radiotoestel y.al worden gekocht. Het gezelschap bleef hierna nog enige tijd bpeen. BOEKHANDEL V. D. MEULEN HEROPENDE Het ls 'n verheugend verschijn sel, dat vele nieuwe zaken zich thans ook iets meer bemoeien met de interieur van hun winkel. De donkere sfeer begint plaats te ma ken voor een lichte, heldere om geving, die meer tot kopen noodt dan de duffe winkelruimtes, die men vroeger kende. Zo ook boekhandel v.h. Van der Meulen, die Donderdagmiddag de zaak in de Langestraat heropen de. Volgens ontwerp van de heer Keesom hebben A. Kosters, elec- triciën, H. Vasbinder, schilder en O. Blankendaal een ruime mooie zaak schapen, waar de boeken, die in vele fraaie kasten tentoonge steld staan volkomen tot hun recht komen. Er zijn ook aparte afdelingen voor Franse en Engelse literatuur. Wij willen van deze plaats af de heer de Boer, de huidige eigenaar van de boekhandel, hartelijk feli citeren met deze prachtige ver bouwing! pad langs het Boys-terrein. De grote wagens gaan naar de Hard. draversbaan, de motoren naar het verkennersterrein en de fietsen gewoon in de stalling. Bij de ontruiming gaan de mo toren via Notweg en Nieuwpoorts- laan wegde voetgangers zullen de stad moeten bereiken vla Kruis- laan en Muziektuinlaan. Voor houders van kaarten uit de voorverkoop zijn aparte doorgan gen geschapen. Een voordeel van betekenis. Een bijzonderheid is nog. dat bij deze races het rennerskamp zich niet meer op het midden- terrein bevindt, waardoor het uitzicht voor de toeschouwers beter zal zijn. Sfille Tochf Op 4 Mei zal in de avonduren een Stille Tocht door Alkmaar worden gehouden naar het voor lopige monument bij het Centrale Ziekenhuis, dat is opgericht ter nagedachtenis van gevallen patri otten. Bevrijdingsdag. Op 5 Mei, de Nationale Feest dag. wordt in de Grote Kerk een concert gegeven, waaraan drie katholieke kerkkoren o.l.v. de heer C. Hof, dirigent van het „St. Lau- renskoor", het mannenkoor „Or- pheus" ol.v. de heer joop Schreurs de koorklassen van Nico Akkerman en Piet Dalenberg, zang. met or gelbegeleiding zullen deelnemen. Welkom Vreemdeling Er zijn maatregelen genomen, waardoor de kaasverkoop aan vreemdelingen op de Kaasmarkt in ruimere mate kan geschieden. Elke vreemde valuta, die door de Nederlandse Bank wordt aanvaard mag thans worden aangenomen. Hierdoor krijgen de vreemdelin gen een kans, die slechts over z.g. „zachte" valuta kunnen beschik, ken. Tevens is de basisprijs ver laagd. Deze maatregelen hébben uiteraard de bedoeling een propa gandistisch effect voor het Neder landse kaasproduct in het buiten land te sorteren. De befaamde ruitertjes zijn (weer hersteld) op de toren van de Waag terug, terwijl het wel zeker ls, dat volgende maand ook bet carillon weer gaat spei&n df .mdklvb^w meisjes school te bergen n.-h. Nu de Middelbare Meisjesschool te Bergen twee jaar bestaat en min of meer is geconsolideerd, Is het ogenblik gekomen, nog eens de aandacht op haar streven te rich ten. Als een vaststaand feit mag worden geconstateerd, d »t voor 'n groot aantal meisjes de andere scholen voor middelbaar en gym nasiaal onderwijs een te breed en vooral te intellectualistisch pro gramma afwerken. Zij kunnen daardoor te weineg rekening houden met de typische aanleg van de meisjes en met haar vermoedelijke toexomst. Het Is daarom niet te verwonderen, dit de Middelbare Meisjesscholen zich mogen verheugen in steeds toene mende bloei. Hun programma te eenvoudiger dan dat der genoem de scholen, terwijl het toch ner gens uit het oog verliest, dot ar op deze meisjesscholen middelbaar onderwijs moet worden gegeven v. een totaal ander karakter dan dat van het U.L.O. Ieder meisie. dat niet van meet af moet worden opgeleid voor universitaire studie, een specifiek vrouwelijke vorming verlangt, of een zekere moeite neeft met het uitgebreide programma der ande re scholen voor v. h. m. o. behoort van haar 12e tot haar I7e of !8e Jaar thuis op de M.M.S.. waar d* vier moderne talen en hun lite ratuurgeschiedenis, aardrijkskun de en geschiedenis !n het middel punt staan, wis-, natuur- en schel kunde op de achtergrond treden en vakken als fraaie en nuttige handwerken, kunstgeschiedenis, te kenen. zang. muziek, muziekge schiedenis en lichamelijke oefe ning een rechtstreekse voorberei ding geven voor het latere vrou wenleven Op de M.M.S. te Bergen wordt dit programma uitgebreid met cursussen in koken en voedings leer, kinderverzorging en -opvoa- ding en eerste hulp bij ongeluk» ken. Ook waar het de verovering .an een betrekking betreft wordt de toekomst niet uit het oog veno ren het einddiploma der M.M S. geeft toegang tot ongeveer alle vrouwelijke beroepen, waarvoor geen academische studie noodza kelijk is. Met de M.M.S. te Bergen is een A-school verbonden, die het voor minder-begaafde kinderen moge lijk maakt in langzamer temno. en daardoor in 6 in plaats van 5 laar. dit einddiploma te verwerven. De school ligt ln een fraai eu rustig bosgebied aan de rand van het natuurreservaatmomenten nrofiteren bijna 180 leerlingen urt Noordholland benoorden het IJ samengestroomd, van de vele mo gelijkheden. die zij aan meisje! kan bieden. Ie Paasdag. 2.30 nur: Zilver meeuwenAlkm. Boys: Doel: Kra mer: achter: Metse laar en Admiraal; midden: Bart, Blok en De Ley; voor: v. d. Meu len. J. Indri, A. Indri, Bakker «a De Grand.

De Vrije Alkmaarder | 1949 | | pagina 2