Van dit... van dat... van alles wat...- Verbeterde treinverbindingen in Noordholland ZOMERBAD Nieuws uit Heiloo Een clandestiene paardenslachfer In 1952 Diesels in ons gewest De Meimaand brengt niet alleen ieder jaar nieuw leven in de onvolprezen natuur, maar ook een ander element in Itet meer prozaische spoorwegverkeer. Dan verschijnt immers de nieuwe dienst regeling en xo wü dat van onze spoormanne i gewend zijn gaat het hiermee in de na-oorlogse jaren crescendo. Ieder jaar betere en versnelde verbindingen, telkens weer een opmerkelijk te constateren herstel in het gestaag zich naar voor-oorlogse verhoudingen ontwik kelend verkeersapparaat. Hoewel wij nog geen uitvoerige details weten. kunnen we onze lezers toch reeds vertellen, dat Alkmaar eindelijk ook op werkdagen weer een latere verbinding met ..de kop" krijgt. Ingaande 15 Mei gaat dan de laatste trein van Alkmaar te 23.05 naar Den Helder, waar dexe 23.47 arriveert (Stoppen aan tussenstations). Op Zondag blijft de bekende latere trein gehandhaafd. De tranulienst AlkmaarBergen aan Zee is ook in de nieuwe dienst gecon tinueerd en aangaande toekomstige op heffing staat nog niets vast. Daar Ir. Den Hollander naar liu ons verzekerde x'n klanten zo weinig mogelijk wil laten overstappen, is het voor de hand lig gend, da^ hij versterking van genoemde trambaan en electricificatie daarvan eens ernstig in overweging neemt. Amster dam en Zaanstreek enerzijds en Bergen anderzijds kunnen dan een doorgaande verbinding krijgen, welke het zaken en touristenverkeer belangrijk zal bevorde ren. OIESELS IN 1952 De XS hebben overigens geen slechte voornemens met de Noordhollandse lü aen. Als in 1952 de hoofd verbind geëlectrifieeenl *ijn en de daar tijdelijk RASA VIERDE FEEST. Gisterenacond organiseerde de Rijksambtenaren Sportvereniging Alkmaar (RASA) haar feestavond ter afsluiting van het seizoen. Deze avond die in net „Wapen van Heemskerk" werd gehouden, trad op de cabaretafd. van VRA uit Amersioort met de revue „New Look". Aangezien VRA een vereni ging is van belastingambtenaren was het niet te verwonderen, dat het in fiscus-stijl ging. Tempo zat er wel in, maar over het geheel genomen, bleef het beneden onze verwachtingen, gezien het succes, wat VRA met deze revue reeds in ons land heeft gehad. Er zaten te veel zangnummers in, waar door de schetsen in het gedrang kwamen. Dc zangvoordrachten waren overigens geheel in stijl met de titel van de revue, alleen was het in de zaal niet duidelijk hoor baar. Wellicht had een iets luidere versterker dit kunnen verhelpen. De schetsen waren daarentegen nu niet direct in New Look-stijl. Ze waren wel erg goedkoop ge vonden. Toch heeft Henk Dries- sen. die de auteur van de revue en tevens een goed pianist was en ook alle composities had gemaakt eer van zijn werk gehad. Deze persoon, die in 1936 als athleet tot de Olympische ploeg heeft be hoord moet. evenals de andere 9 cabaretleden, na afloop een dank baar applaus in ontvangst nemen. Toch willen we RASA een goede raad geven. Komt de volgende maal zelf weer met een revue, 't Publiek zal ongetwijfeld meer ge nieten dan dat zij gisteravond gedaan heeft. Na een verloting volgde het bal dat tot twee uur duurde. TAVENÜ HIELD AVOND. In het Gulden Vlies gaf de Ka tholieke vereniging ..Tavenu" een avond voor een goed bezette zaal. Na de opening en het zingen v. het Tavenu-lled, werd een korte redevoering gehouden. Vervolgens nam de avond haar aanvang. Wij zagen, dat hier goed geoefend was. wat hier werd „weggeven", was niet mis. vooral niet voor 'n vereniging die nog maar zo kort bestaat. Een dankbaar publiek applau- diseerde lang en hartelijk. „Tot wederdienst bereid" BERGEN Tot wederdienst bereid, deze zo makkelijk uitgesproken woorden als men iemand wil bedanken voor een bewezen dienst, kunnen in sommige ge Taliën leiden, tot vreemde situaties. Dat werd Woensdagavond bewezen, toen de toneelvereniging St. Jan Woens dagavond met bet geestige blijspel van Piet Mossinkoff „Tot wederdienst be reid" iu de Rustende Jger, voor het voetlicht kwam. Tonny Hamiltoti, die eens, toen hem het leven werd gered door een visser deze woorden had gesproken, werd er' aan herinnerd, toen deze oude visser overleed en zijn kleindochter Charley Green moest achterlaten. Op zijn sterfbed werd aan Tony ver *<xSit voor Charley te zorgen als een vader, hetgeen hij beloofde, niet beter wetende dan dat Charley een jongetje was Toen echter Charley zich ontpopte als een echt vissersmeisje van 18 ajar dié maar weinig educatie had gehad, kwanten de moeilijkheden, doeh die aan het slot toch een happy end brachten. Tony Hamilton werd select gespeeld door Aat Groot evenals de rol van Charley Green door eKa van Baar, die bij St. Jan debuteerde. Verder willen wij nog vermelden Miep de Vos als Mw. Btanilish, de tante. Rein Beukers als de vriend van Tony. Bob Telford en Bon Tiebie als Steward Prestley, deze waren er goed in. Jan Leering was als Olivier Smit. alias Oom Ollé, vermakelijk. Dc regie was in goede handen van Jaap van Baar. liet zou te ver voeren «11e namen te noemen, laat ons vol staan met tc zeggen dat bet een goed geslaagde avond is geweest, waarvan de eivolle zaal van de Rus heeft geno ten gezien het geweldig applaus, een wasrtüg glot van dit toneelseizoen van Bt il.iii. dienstdoende Dieseltreinen vrij komen, zullen deze onder meer volgens de plan ning komen te rijden in het boottrein verkeer Amsterdam en AlkmaarEuk huizen, aansluitend StavorenGronin genNieuweschans en AlkmaarDen Heldor. Zo men weet behoeft de Diessel geen eleetrisch bovennet, daar deze zelf de stroom voor de traetiemotoren op wekt. ANDERE VERBETERINGEN Bjj de a.s. nieuwe diestregeling krijgt Alkmaar mede door de reeds gemelde uursdienst op Haarlem, een halfuurs dienst op Uitgeest en via Haarlem Den HaagRotterdam ook betere aan sluiting op Dordrecht in verband met de herstelde halfuursdienst A'damHaar lemR'damDordt. Van Rotterdam ko men bovendien enige nonstop Diesels naar Zeeland. Als in Mei 1950 ook de lün Dordt Roosendaal geëlectrificeerd is, koinen ook Antwerpen en Brussel voor Alkmaar „dichterbij". Voor de NS bedrijfsleiding is echter al deze verbeterde service nog niet eens het voornaamste. Want elee trificatie maakt stoomrijtuigen vrij, die op andere lüneu dringend nodig zijn.. Men beschik namelijk slechts over 560 stoomrijtuigen, tegen 1450 vöór de oor log; bovendien moeten binnenkort 300 Duitse rijtuigen terug. Hierdoor zal het nier mogelijk zijn op 15 Mei op de spe cinul voor vacantieverkeer zo belangrij ke lijnen AmersfoortEde en Apeldoorn Dieren de reizigersdienst te hervatten Het lijkt wel of wij worden ..gestraft'' met herstelbetalingen Een Gouden Bruiloft De hee en mevrouw de Jong Kay. hopen a.s. Zaterdag, dus op Koninginnedag, het feit te her denken. dat zij voor vijftig jaar in de echt verbon den werden. Woens dagmiddag hebben wij daarom met deze jubilarissen een praatje gemaakt. De heer de Jong is afkomstig uit de Schermer, evenals zijn echt genote. Nadat hij eerst enige tijd boerenknecht was geweest, erd hij boerenarbeider, welk vak hij geruime tijd beoefende. Naar Alkmaar kwam de heer de Jong pas. toen een vruegere werk gever een kaasfabriek in de Dub bele Buurt begon. Aan deze kaas- fabriek werd de heer de Jong kaasmaker. Doch dit bekwam hem niet zeer goed. Hij ging uit zoeken naar ander werk. maar 't bleek niet gemakkelijk iets te vinden. Toen er nijts gevonden werd. nam de heer de Jong zijn oude beriep mar.r weer op. Doch hij bleef in Alkmaar wonen, zo goed was hem het verblijf in onze stad gevcllen Vervolgens werd onze jubilaris aangesteld bij de stadsreiniging, alhier, v/aar hij een hele tijd heeft gewerkt. Hij reed gedurende die tijd vuilniswagens. Bovendien was hij lange tijd (24 jaar!) stalknecht. Want in die goede oude tijd reden er nog geen vuilnisauto's De heer en mevrouw de Jong. die belden reeds de zeven kruisjes zijn gepasseerd, genieten een uit stekende gezondheid. Wij wensen dit gouden echtpaar nog vele jaren! VERENIGING TOT BEV. DER BEL. VAN SLECHTHORENDEN. Dinsdagavond was het voor de leden van de ver. de laatste bij eenkomst van dit seizoen. De voorz. de heer N. de Jong, opende met een hartelijk woord van welkom en wel In het bijzonder tot mej. E. Janse en de heer D. v. d. Pol, die deze avond geheel belangloos zou optreden. Na een korte inleiding en mede deling, dat er thans hier ter stede ook voor SH jongeren en clubje is opgericht, waarvan de bijeenkoms_ ten voorlopig ten huize van de heer de Jong gehouden wordt. De ver. werd bereid gevonden de jon geren te helpen totdat zij sterk genoeg is om op eigen benen te saan. Hierna werd door de heer D. v. d. Pol verscheidene liedjes gezongen met begeleiding van pla no door mej. E. Janse. De vrolijke versjes .waarvan enkele door allen spontaan werd meegezongen, het mooie samenspel op de piano, de alleraardigste voordrachten en ge_ dichtjes, die door beiden om beur ten werden voorgedragen, vielen zeer in de smaak. Het hartelijk lachen en steeds opklaterend ap plaus bewees wel, hoezeer men van alles genoot. In de pauze, onder 't genot van een kop koffie, een tractatie van een gouden echtpaar. Een dank bare geste. Deze laatste avond de den leden, via de groepstele- foon, weer ln 't volle leven staan. De tweede voorzitter, de heer Velt. kamp. dankte het tweetal harte lijk en ontving de belofte van hun medewerking voor het volgend sei zoen. Broederschap Federatie kwam bijeer In café Centraal kwam de broe derschap Federatie bijeen. Nadat de bijeenkomst was geopend door de voorzitter, speelde een trio een muziekstuk van Haydn voor viool cello en piano. De eerste spreker was de heer Gans, die over vegetarisme in ver band met de broederschapsge dachte sprak. Spr. behandelde tevens de natuurgeneeswijze. ..Als wij het geweld in het grote willen terugdringen", aldus de heer Jans moeten wij bij ons zelf beginnen. De vegetariërs zijn voor standers van het meest gezonde voedsel. Na de pauze sprak mr de Jong over „Essentiële punten in de theo sofie. „Leven en stof", aldus de heer de Jong, ,zijn geen eenheid. Het leven openbaart zich in alle vor men en verscheidenheid". Bekrompenheid en baatzucht moeten uitgebannen worden. „De maerialistisclie wereld moet zich niet blind staren op de stof". Na deze rede werden ten gehore gebracht de serenade van Sam- martin voor trio. waarna de voor zitter onder dankzegging de ver gadering sloot. Tavenu hield avond agenda GEMEENTERAADSVERKIEZING CASTRICUM De gemeenteraads verkiezing zal in onze gemeente plaats vinden op Woensdag 22 Juni OOGST VAN DE STRAAT. CASTRICUM Op het bureau van de Rijkspolite aan de Dorps straat zijn uitsluitend Dinsdag, en Vrijdagmiddag inlichtingen te verkrijgen over de volgende ge vonden voorwerpen: een baal jute zakken. portemonnaie, zwarte da. meshandschoen en een blauwe vul" pen. Harmonie-theater Een konin krijk voor een huis; tweede week, toegang 14 jaar, onder geleide. Voorstellingen .dagelijks om acht uur. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zon dag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur, Woens dag 2 uur matiné. Cinema Americain De onbeken de zanger, met Tinno Rossi. Toe gang boven 18 jaar. Voorstellingen dagelijks 8 uur. Zaterdagavond 7 en 9.30 uur. Zondag 2. 4.30. 7 en 9.30 uur. Woensdagmiddag 2.30 u. Victoria-theater Motorduivels met Dirk Bogarde. Toegang 14 jaar Voorstellingen dagelijks 8 uur, Za_ terdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2. 4 30. 7 en 9.30 uur. Woensdagmid dag 2.30 uur A.B.T. De man met de zweep Toegang 14 jaar. Voorstelling da gelijks 8 uur .Zondag 2, 5 en 8 uur Ingezonden mededeling N.V. A'kmaarsctre Overdekte CANADAPLEIN TEL 3500 TEL. 3701 Abonnementen Zomerbad en Gecombi neerd Zomerbad Overdekte. Geldig van 1 Mei tot 9 Sopt., reeds aan de kassa der OVERDEKTE rerkrggb. Opening ZOMERBAD 9 Mei Abonnementen alleen Zomerbad zijn van I tot 9 Mei ook geldig op Overdekte Dienstregelingen en tarieven worden gratis verstrekt EEN GECOMBINEERDE LUST. De AR en CH kiesvere nigingen te Heiloo zijn overeenge_ komen bij de a.s. gemeenteraads verkiezing met één gecombineerde lijst uit te komen. De oneven num mers zullen worden bezet door de candidaten der CH en de even nummers door de AR candidaten. Deze gecombineerde lijst is als volgt samengesteld: 1. C. J. Vahl; 2. P. de Graaf; 3. J. Kingma: 4. P. M. Timmerman: 5. W. van Staalduinen; 6. J. Lentz. MEIFEEST PvdA. Evenals andere jaren zal de de mocratische socialistische bewe ging in Heiloo geheel zelfstandig het 1 Mei-feest vieren. In verband met 't feit dat 1 Mei op Zondag valt wordt het grotendeels op Maandag 2 Mei gevierd. Op Zondag 1 Mei word om 11.45 uur een bezoek ge bracht aan de graven van hen wel?: til d«' 1(» ïen deze weging zijn ontvallen. Maandag 2 Mei. 's middag 3.30 uu ris er een kin delf test ln „de Rustende Ja- goochelkunst de jongeren enige uren vermaken, 's Avonds 7.45 uur precies is er ln de zelfde zaal een feestelijke bijeenkomst. Wim Tho_ massen, burgemester van Zaan dam zal een Mei-rede uitspreken. Er is verder een zeer gevarieert programma, grotendeels verzorgd door eigen krachten. Leden van VARA en ANB worden verwacht. VIERING KONINGINNEDAG. Zaterdag wordt de ver_ jaardag van HM de Koningin Ju- liana herdacht met bijeenkomsten voor de kinderen. Eerst zijn 's morgens aan de beurt de jongens en meisjes van 6 en 7 jaar. Zij verzamelen om 8 u-u bij de scho len. In de Rustende Jager zal een goochelaar de kinderen vermaken en voorts worden zij getracteerd. Om 10 uur zijn de kleuters van 4 5enajr aan da:.Asla IS ip_ bgfw en 5 jaar aan ed beurt in dezelfde zaal. Om 1.30 uur en 5.30 uur ko men de anderen aan de beurt. Hun wacht een filmvoorstelling. Nade re mededelingen worden verstrekt op de scholen. DE PvdA BIJEEN. Op de gehouden jaar_ evrgadering j.1. Dinsdagavond van de PvdA, werd het aftredende be stuur herkozen. In de vacatures mej. N. v. Erkelens en H. B. v. Veen werd resp. gekozen mevr. Mol-Hylkema en de heer A. ten Cate. De heer Majolée bracht een zeer uitvoerig verslag uit en de heer F. J. van Dijk deed verslag van het afgelopen partijcongres. Het een en ander gaf een uitste kend beeld van er in de PvdA leeft Voorts werd besproken de a.s. ge meenteraadsverkiezingen. HERDENKING BEVRIJDING. Woensdag 4 Mei ls er een stille tocht naar 't monument aan de Kennemerstraatweg. Ver trek Bergeomstraat 19.15 uur. Bij het monument wordt er gezongen door de christelijke en rk zangver enigingen. Voorts worden in de verschillende kerken spec. diens ten gehoüden ter herdenking aan hen welke hun leven gaven voor het vaderland. Bijzondere Politierechter Alkmaar Te hoog loon In de zitting van Woensdag was de Andijker. Jacob G.. de eerste verdachte. Hij heeft zes paarden geslacht, maar ontkende. Drie ge tuigen kwamen in 't geweer. De keurmeester Scholten \ieeft bij vedachte ln '47 en '48 vlees gewo gen en gaf dan 25 a 30 kg over wicht. G. verkocht dat vlees met bon in zijn zaak. De controleur van Ramesdonk had bij verdachte een onderzoek ingesteld. Eerst ontkende hij, later gaf hij, toe. goede paarden te heb ben geslacht als noodslachting. De getuige a décharge Hart be vestigde dat het paard 't welk hij aan G. evrkocht had nodig ge slacht moest worden De veehan delaar Bruin had ook een derge lijk paard bij verdachte gebracht. Hét OM. mr. Vellinga, stelt vast. noten. Hij heeft zes paarden ge slacht. gelijk verdachte bij de eer- slach. gelijk verdachte bij de eer ste behandeling heeft verklaerd. Nu komt hij er op terug. Met het begrip noodslachting wordt raar omgesprongen. Spreker vordert f 350 of 3 mnd. en 3 mnd voorw. met 2 proefj. Mr. Sluis verdedigt verdachte. PI. vraegt voor het eerste feit vrij spraak en in het tweede geval cle mentie. De rechter vonniste f 250 of 1 m. Cornelis L. uit Wervershoof heeft aan een 17-jarige jongen te hoog loon uitgekeerd in strijd met het besluit arbeidsverh. '45. Ver dachte was niet verschenen. De officier zegt, dat zo'n jongen f 20 per week ontvangt. Dat is veel te hoog. Spreker vordert f75 of 25 dagen. Uitspraak f50 of 25 dg. Willem D. te Hoorn heeft van Zwaan 15 kg vlees in ontvangst genomen zonder bonnen. Het was bestemd voor zijn vader, 't Ge beurde 14 Maart. Voor dit feit vroeg de officier f 60 of 20 dg met inbeslagname, wat de rechter reduceerde tot f 40 of 20 dg. De paardenkoopman Cornelis Z. te Hoorn, heeft 15 kg schapenvlees afgeleverd aan de vorige verdach te. Deze leverantie taxeerde de of_ ficier op f 125 of 30 dg. Verdachte vroeg clementie, waarop het von nis was f 100 of 30 dg. Matheus S.. tuinder te Hoorn, heeft op 13 Maart aan de koop man Zwaan gelegenheid gegeven in zijn schuur een schaap te slach ten. Verdachte gaf een heel verhaal ten beste .maar de rechter zei. dat het slachten verboden was. De officier houd zich aan de ver_ klaring van verdachte en vordert voor overtreding van art. 52 en 53 vleesverord. f75 of 30 dg. Vonnis f40 of 20 dg. Grietje L. te Breezand heeft in Febr. varkensvlees in voorraad ge had. zoals de politie geconstateerd had. Verdachte gaf toe, dat er meermalen een varken was ge slacht. 't Was overtreding van vee en vleesverord. '42. 51 kg was in beslag genomen. Het OM zegt. dat de clandestie ne slachting vast staat. Uit pre ventief oogpunt vraagt spr. f 250 of 2 mnd. De verdediger wijst^r op, dat het vlees voor eigen gaJruik was be stemd. Ook de buren genoten er van. Pleiter verzoekt vermindering van de boete. De rechter vonnist f 200 of 1 mnd met verbeurdverklaring. De Schager bakker Jan S. heeft in Sept. aan een 16-jarige jongen f 16 uitbetaald met kost. Voor deze overtreding vorderde BABBELTJE. Wij moeten eens even babbelen met elkaar. Lekker geslapen? U ook? Ja? Dank u. De wereld ziet er opeens heel wat gunstiger uit met dit brillante lentezonnetje en het lijk wel of de mensen er plot seling allemaal wat knapper op zijn geworden. Vooral de meisjes. Dat is gewoon frappant. Het lijkt wel (en misschien is het ook wel zo), dat er tienmaal zo veel leuke meisjes in Alkmaar zijn als een maand geleden. Er zijn dan ook volop redenen aanwezig de toe komst met meer vertrouwen tege moet te zien. Trouwens in de grote politiek waait er ook een lente windje. Het schijnt, dat „die grote jongens" het met mekaar eens zul len worden. Nou, da»t is al heel wat Hoe meer vrede en hoe meer lente er is, des te liever is het ons. Op timistisch k.ken dus allemaal. GOUDZOEKERS Er blijken ln Alkmaar weinig lieden te wonen, die de geschikt heid bezitten voor „m.nopzichter in de Zuid Afrikaanse goudmijnen. Gedurende enige tijd kan men zich daarvoor aanmelden bij het Rijks Arbeidsbureau, maar hoewel er veel liefhebberij is voor dit vak, blijken er weinig geschikte perso nen te zijn. In Alkmaar is, naar wij vernamen, geen enkele geac cepteerd. En ln dit gehele gewest werden er van de gewogenen meer dan 80 pet. te licht bevonden. Het resultaat ls wel pover, want slechts ongeveer een twaalftal candidaat- goudzoekers kon worden aanvaard. Het arbeidsbureau ls (heel ver standig) zeer selectief te werk ge gaan. Avontuurlijke naturen wer den er uitgeschift, alsmede dege nen. die absoluut ongeschikt, of tot het minder serieuze genre be horen. NAAR CONGRES De directeur van het Gemeente lijke Sportpark de heer De Munk woont op het ogenblik een con gres bij in Eindhoven, waar direc teuren van veertig gemeentelijke sportparken bijeengekomen zijn om hun problemen te bespreken. HOOG BEZOEK Niet alleen dr. Valentine, chef van de Marshall-missie in Neder land komt Vrijdag naar Alkmaar, maar ook de commissaris van de Koningin voor de provincie Noord- Holland Baron De Vos van Steen- roijk zal de opening van de Kaas markt hijwonen. Hij zal zich bij 't gezelschap van dr. Valentine voe gen. EEN ZEGSWIJZE „Marshall-plan, lekker man". ONDERLANDDROST En nu gaan wij even naar ons aller vriend „Blauwe Tinus". Gis teren had uw secretaris namens de „Van dit-van dat-van alles wat club" een onderhoud met deze il lustere figuur. „Ik moet vlug weg", hijgde Blauwe Tinus, „ik ben be noemd tot onderlanddrost van de gecorrigeerde Duitse gebieden." Hij gaat les geven in democratie VROEDE VADEREN BIJEEN De Alkmaarse Vroede Vaderen zullen op Donderdag 12 Mei a.s. om twee uur in vergadering bijeenko men om te vergaderen over de problemen van de stad. De burge meester heeft dit te kennen gege ven. EEN MOOI SUCCES!.' Het ten bate van de Alkm. t.b.c. vereniging gegeven concert op Donderdag 21 April j.1. door de ac cordeonvereniging „Vita Nova", al hier, heeft een batig saldo opge leverd van f 145,99. Inderdaad een groot succes! Hartelijk dank aan dirigent, bestuur en leden van de accordeon vereniging „Vita Nova". FRANSE SLAG Een Aikmaars raadslid (wie denkt u?) bracht een bezoek aan het Vredescongres in Parijs. Hij was zeer onder de indruk van de massale demonstratie.. De reis was hem meegevallen, al zat hij zes tien uur in de bus. 's Nachts om twee uur stonden de bussen mid den in Parijs voor een groot ver laten gebouw. Het (vrijmoedige) Alkmaarse raadslid betrad het ge bouw. ontstak overal lampen. Hij merkte in een redactiebureau be land te zijn. Er was werkelijk mens te zien. Aan de wand hingen schilderijen van Picasso. Or> bureaux stonden vele schrijfma chines, ook waren er vele kartho- teken. Het raadslid merkte op vi site te zijn (zonder uitnodiging) bij het communistische blad „Les Lettres Francaises". Verleden maand werd tussen dit blad en Kravchenko het beroemde proces gevoerd. In de bus van het raadslid zat de voormalige hoofdredacteur van De Waarheid A. J. Koejemans. Weet u nog wel? UW SECRETARIS. de officier f 100 of 30 dagen. Ver dachte vond de boete te hoog. Uit spraak f75 of 25 dagen. Joh. B.. slager te Warmenhulzen. heeft op 23 Maart een kalf doen slachten door twee zoons; zekere Mors was leverancier. *t Vlees was in beslag genomen. De officier legt de nadruk er op. dat verdachte slager was. Veel stierkalveren verdwijnen op die manier. Eis f 100 of 30 dagen met inbeslagname, wat ook het von nis was. De leverancier. Pieter M. te War menhuizen. kwam nu op 't matje". Verdachte had een stierkalfje, 't welk door de zoons van Berkhout was gehaald op 23 Maart. Het OM wilde verdachte een straf opleggen van f 100 of 30 dagen, 't werd f 75 of 25 dagen. Appèl Margaretha L., pensionhoudster te Bergen kwam in appèl van een vonnis var. de tuchtrechter. Zij had in de zomer van '48 f 6 per persoon berekend: verdachte had meermalen geïnformeerd bij diverse instanties en geen ant woord ontvangen. Eindelijk was er beslist, dat 1 6 de prijs mocht zijn, voor kinderen 75 pCt. daarvan. De officier zegt. dat verdachte f 6 rekende, terwijl zij f 5 mocht hebben. Spr. ziet geen reden om van 't vonnis van de tuchtrechter af te wijken en vordert bevestiging vonnis, f 50 voorw. Varkensvlees Margaretha L. te Castricum heeft in Februari verscheidene ke ren varkensvlees en spek ln Am sterdam afgeleverd. O.a. in 'n win_ kei in de P. C. Hooftstraat. Verd. had het vlees fan slager C. maar was onderweg gesnapt, bij inspectie van haar tas. De overtreding acht de officier bewezen. Hier past een voorw. str. f 50 of 30 dg. met inbeslagname. Verdachte werd veroordeeld tot de geëiste straf. De landbouwer Adrianus L. te Castricum had van de slager Cas tricum varkensvlees en spek aan genomen zonder bonneninlcvering Het O.M. merkt op. dat verdachte niet wist wat met t vlees gebeuren zou. Spreker eiste f 10 of 5 dagen, wat ook de uitspraak was. Slager Albertus C. te Castricum was de leverancier van het var kensvlees en spek zonder bon aan de vorige beklaagden. Verdachte wist nergens van. Eis en uitspraak: vrijspraak Te kort qehad De tabaksgross'er Petrus P. heeft in Sept. bij controle ruim 5400 rantsoenen tabak te kort ge had. Overtreding van art. 1 van de tabaksdistr. '47. Verdachte verklaarde, dat hij ge ruime tijd wegens ziekte afwezig was. 't Waren administratieve lou- ten. De officier vindt de overtred ng van verdachte ernstig. Er is ge leverd op voorschot. Dat is de re den van zijn groot tekort. Spreker vordert f 200 of 2 mnd. De rechter vonniste conform. DIEFSTAL De Alkrnaarder G. van der H. had ook op 15 Febr. terecht gestaan voor diefstal Er was een rapport verschenen, wat niet ongunstig was. Het O.M. had vroeger 4 mnd. geëist. Spr. zag geen motieven om van de eis af te wijken. Uitspraak over 14 dagen. MEIHERDENKING. STOMPETOREN Dinsdag ver gaderde de raad van de Schermer gemeenschap in café Zwart, ter voorbereiding van de 5 Mei her denking. Er werd besloten op de ze dag in de schuur van de heer Van Splunter wederom een samen, komst te organiseren op deze be vrijdingsdag. De heer Verhagen uit Den Haag zal dan zijn interes sante voordracht houden over de geheime zender G 11. Het muziek, gezelschap o.l.v. de heer Geus zal enkele nummers ten beste geven. De opening en sluiting zullen resp. worden uitgesproken door pastoor Kloes en ds. de Jong. Op de 4e Mei zal des avonds om 7 uur weer een stille tocht plaats vinden. De be volking wordt verzocht 5 Mei de vlaggen uit te hangen en de avond tevoren halfstok. EEN VROLIJK LIED EN GULLE LACH. BINT PANCRAS De uitgebreide reputatie van de heer Jn. van Al- fen stelde in staat om alhier op a.s. Zaterdag goede' kleinkunste. naars te brengen. St. Pancras krijgt de première van dit klein- orkest. welke ten doel heeft om populaire melodiën onder de men sen te brengen. En hiervoor zorgt „Advendo's Klein-Orkest" met medewerking van een zestal kun- stenaars-artisten, w.o. pianist, ac. cordeonlst, humorist, enz. enz. Cul- ureel zal deze avond op hoog peil staan want er wordt .uitsluitend goede kleinkunst en gezonde hu mor gepresenteerd, waarvoor de naam van Jn. van Alfen ons de volle garantie geeft. Is vorig jaar, bij het openluchtsepl te Broek op Langendijk, zijn grote organisatie vermogen niet ontdekt? Laten we hopen dat dit grote feest door a»l» Pancrassers eensgezind gf^rd mag worden en dat dit str:-*'cn ge waardeerd worde door ln grote ge. tale op te komen.

De Vrije Alkmaarder | 1949 | | pagina 2