De Centrale Boerenleenbanken AASSAUTAX4 LBilars Brutale oplichting Jb. Swarthof uit Burgerbrug vijftig jaar timmerman is BOERE PIET GEARRESTEERD J. MAATS NET MEISJE JEUGDDIENST Muziekschool Harmonie EXCELSIOR C.P.M. (De Waarheid) en hun betekenis voor de ontwikkeling van onze landbouw De overweging, dat in bijna ie dere plattelandsgemeente een Coop. Boerenleenbank is gevestigd, wettigt ongetwijfeld de opname van het belangrijkste uit bet pas verschenen laatste jaarverslag van de Coop. Centrale Raiff eisen bank te Utrecht. Er wordt een beschouwing ge wijd aan de economische toestand In ons land; de pogingen, welke zijn aangewend om het herstel van onze zwaar getroffen welvaart te bevorderen, Marshall-hulp, Be nelux. en geconstateerd, dat de grotere industriële en agrarische productie het mogelijk maakten, zowel de binnenlandne consump tie als de uitvoer te vergroten. De uitvoer cijfers voor de land bouw hebben zich niet ongunstig ontwikkeld. Opvallend is echter, dat, naar hoeveelheid gemeten.de uitvoer van dierlijke producten nog verre ten achter is bij het vooroorlogse peil. Wanneer het zou gelukken de uitvoer van zui vel- en melkproducten, vlees en eieren op het niveau van voor de oorlog te brengen, zou de waarae van de landbouwexport een aan zienlijke stijging ondergaan. Om dit te bereiken zou echter grote hoeveelheden buitenlands kracht voer moeten worden ingevoerd. Bij de huidige prijsverhoudingen zou ons land bij deze omzetting een welkome deviezenwinst boeken, al^us betoogt het verslag. De verhoging van de binnen landse productie van veevoeder wordt het punt genoemd, waarom thans de landbouwpolitiek der Ne d'-'andse regering draait. Geconstateerd wordt echter, dat van een bepaalde Invloed op het b°-*riif der boerenleenbanken ^an het.geen men de nieuwe landbouw politiek noemt, nog niet gespro ken kan werden. Wel mag wor den aangenomen, dat een vergro- t'g der veevoederproductie een fop kapitaalbehoefte zal ver oorzaken. In een brochure van de r" k «dan dbou wvoorlichtingsdien st van 200 millioen gulden ge sr-^ken. «">1 van punten ziin de boe- yp-'^nbanken. de Centrale Bank e" de met deze zeer nauw ver banden Grondkanitaalbank bii de wikkelingen in de landbouw berokken. De credtetverlening aan particulieren te plattelande onderging verdere uitbreiding, als g°volg van behoefte aan middelen voor 't bedrijf en voor betalingen van de fiscus. Er ziin tekenen, die ev on wijzen, dat de vraag naar k-mtaal en credlet nog verder zal toenemen. Indien de actie tot p'M-.reiriine van de veevoederoro- d"ct.ie succes heeft, zal de behoef- t° aan meer kan't.aai ongetwijfeld aan de dag treden. Ook voor een uitbreiding van de plascultunr. die on vele kleine tuinbouwbedrijven een meer rationele bedrijfsvoering mogelijk zou maken, zal even tueel meer kapitaal nodig zijn. Vele coop. verenigingen van on d^scheidene soort deden in het afgelopen jaar een beroep op de cooplandbouwcredietinstellingen om haar te voorzien ln een stij gende behoefte aan credieten en leningen. De zuivelfabrieken had den meer middelen nodig door de gestegen melkaanvoer, de zuivel- ZATERDAG 30 APRIL na twaalf uur. Nationaal programma, beide zenders 32 00 Promenadeork.; 12 45 Nws; 13.00 Toespraak dr_ Drees; 1310 Koiringinne da?, radio fantasie; 13.40 Mfetropole ork.; 14.30 Wie wint de pot?, report» ge Ganzenbordspel: 16 30 Elf Provin ci^n programma; 17 20 Voor de jeugd; 38.00 Nws; 18.15 Koninginnedag, radio fantasie; 18.35 Kpn. Militaire Kapel; 19 05 Sport; 1015 TTit de Overzeese Gebiedsdelen: 20 00 Nws; 20.20 't Is O-nnje. 't blijft Oranje, vrolijke avond; 21 30 Verzen en melodiên; 21.45 Zang spel; 2215 Radio Phit ork.; 23.00 Nws ZONDAG I MEI 1949. Hilversum I 301 m. 8.00 1 Mei fanfare; 8.04 Johan de .Tong: 8.15 Nws', 8 <*0 Rrrijk en fanfare: 9.15 Men vraagt en wij draaien; "0 00 Meeser trio; 20 30 Mei van H. Gorter; 10.50 De Jonce Flierefluiters; 11.15 Orgelspel; 1125 Mei en Strijdliederen; 12 00 Mu s'eordn; 12.40 Pianospel; 13 00 Nws; 13 25 The Avrolinns; 14.05 Boeken halfuur; 14 30 Kamermuziek; 15.45 Thé dansant; 10 30 Sport; 17.00 Harmonie muziek; 17.20 Intern, gemeenschap» tang; 18.00 Nws; 18.30 Ned. Strir'kr 19 00 Kinderdienst: 20.00 Nws; 2015 Walfztime; 20.45 Hoor snel; 21 05 Film en thenterrouziek; 21 .-10 Herceirrymna ït'»k: 2210 Kanierork.; 23.00 Nws. Hilversum II 415 m 8 00 Nws; 8 30 Hoogmis; 9.30 Nws; 10.00 Kerk «Penat; 11 30 Gewijde mnziek; 12.40 en 33 20 Amusementsork.; 14.00 Ierse lie deren; 14,30 Concertgebouw; 15 40 P3a jiorecilal; 1010 Sport: 10.25 Vespers; 37.00 Znngdienst; 18 00 Studiodienst; 18 30 Gewijde muziek; 19.30 Nws; 39.50 In 't Boeckhuys; 20.12 Uit en Thuis; 22 30 Actualiteiten: 23.00 Nws. MAANDAG 2 MEI voor twaalf uur. Hilversum I 301 m. 7.00 en 8.00 Nws; 7.25 en 816 Toespraak K. de Jonge; 730 Johan de Jong; 8.21 Met de jeugd er op uit!; 8.50 Voor de ▼rouw; 9.00 Feestconcert; 1000 Mor gemrijding; 1030 Voor de vrouw; 10.50 De Regenboog; 11.15 Zangrccital; 11.40 Voordracht, Hilversum II 415 m. 7.00 en 800 Nws; 7.1.5 en 8.15 Grnm. pinten; 9.15 Voor de deken; 0,85 Gram platen; 10 °.0 Morgendienst; 11.00. Boheemse N'sodie; 11,20 Van oude en nieuwe •cbryvers; 11.40 Pianorecital. afzetorganisaties voor de finan ciering van de grotere voorraden boter en kaas. Een aantal zuivel fabrieken gingen over tot vernieu wing en uitbreiding van gebouwen en installaties, groepen van coop. bedrijven ondernamen tezamen de stichting van melkproductenbe- drijven, teneinde een meer geva rieerde productie mogelijk te ma ken. Tal van landbouw-aankoop- verenigingen zagen haar omzet stijgen, vooral die, welke naast de aankoop van bedrijfsmiddelen ook de-afzet van de producten harer leden ter hand namen. Voor de aanschaffing van installaties als graandrogers en andere machine rieën waren vaak vrij grote som men nodig. Vele groenten- en fruitveilingen zagen zich voor de noodzakelijkheid gesteld haar ge bouwen uit te breiden of te ver nieuwen. De bouw van een aantal fruitkoelhuizen werd ondernomen of voorbereid. Ook voor de bewa ring van pootaardappelen gaat men over tot het stichten van koel huizen. De uitbreiding en vernien wing der veilingsgebouwen en de bouw van koelhuizen vragen de investering van aanzienlijke bedra gen. Een vrij groot aantal nieuwe coop. verenigingen voor het ge bruik van landbouwwerktuigen en voor de kunstmatige inseminatie werd opgericht. Deze verenigingen wendden zich vrijwel alle voor haar credietbehoeften tot de boe renleenbanken.Zo zijn deze, te zamen met de Centrale Bank voor de grotere objecten en de Grond- kapitaalbank voor de behoefte aan langlopende leningen, ook in het afgelopen jaar weer betrokken ge weest bij de ontwikkeling van het rijk geschakeerde coop.-vereni- gingsleven in land- en tuinbouw. De bovengeschetste ontwikkeling weerspiegelt zich uiteraard in bedrijf der Centrale bank en dat van de aangesloten banken, ter wijl zij invloed heeft gehad op de balanscijfers. schrijvende lezers Alkmaar, 29 April 1949 Geachte redactie, Beleefd evrzoek ik u opname van onderstaande persmededeling in uw blad. De Communistische Partij Ne derland, afdeling Alkmaar, ont ving vorige week afwijzend bericht op haar verzoek tot het houden van een demonstratie op de le Mei, zonder omschrijving, welke reden ot afwijzing aanwezig waren. De fractievoorzitter van de CPN Knuistingh Neven stelde zich daar over in verbinding met de burge meester en in een onderhoud dat hedenmorgen werd toegestaan, ver klaarde de burgemeester niet uit de vergadering van B en W te willen klappen en vond het niet noodza kelijk deze weigering nader toe te lichten. Verder werd gelijktijdig met het verzoek tot het houden van een demonstratie nog een verzoek in gediend tot het mogen maken van verkiezingspropaganda i. q. maand Juni door middel van een geluids- wagen en buurtbijeenkomsten. Om een nadere toelichting op 't één en ander te geven werd Knuls tingh Neven uitgenodigd bij de in- specteur van politie te komen, waar hem werd gevraagd wat voor propaganda bedoeld werd- en wat zoal gesproken zou worden. De inspecteur begreep, dat het niet goed mogelijk was een uiteen zetting te geven over alles wat zou worden gesproken, en Knuis- ingh Neven volstond dus met het geven van enige korte inlichtingen, waarover 't woord zou worden ge voerd, n.L de gemeentepolitiek van d afgelopen 3 jaar, waarvan on mogelijk los te maken zou zijn de landspolitiek. Uit bovenstaande blijkt, hoe het gemeenebesuur met alle middelen poogt de democratie geweld aan te doen en het dagelijks bestuur van de Communistische Partij prote steert dan ook ten sterkste tegen dergelijke on-democratische han delingen. U dankend voor de plaatsing namens het bestuur. H. KNUISTINGH NEVEN. De strijd in de kunst Met grote belangstelling volgde >k in Uw gewaardeerd blad de strijd om de Tentoonstelling van Bergense Knnstschil dors in het Sted. Museum te Alkmaar, die ik dezer dagen bezocht. NJi.r. een m.i. uitermate belangrijk punt zon ik mijn bescheiden mening naar voren willen brengen. Hej betreft de opmeking van de heer de Leeuw over het „subjectieve" karakter van des he ren Kouwenaar's critie.k (Deze ant woordde, dat hij wilt graag subjectief is). M.i. worden hier de begrippen ver ward. Inderdaad is iedereen op deze wereld „subjectief" in al, maar dan ook al, zijn uitingen. Dit is een wijsgerige kwestie, door Kant. prachtig uitgewerkt en eigenlijk niet ter zake dienende. De door de heer de Leeuw voorgestane ob jeetivitcit is nntuurlijk voor de hand liggend aanbevolen, maar ook niet ge heel en al ter zake dienende. Waar het om gaat, is de objectiviteit waar aan De Tegelse gemeentepolitie hield de 28-jarige uit Amsterdam af komstige mej. E. van der B. aan die zich schuldig maakte aan bru tale oplichterijen, waarbij ge. woonlijk de „liefde" een hoofdrol speelde. In Januari van dit jaar kwam (je juffrouw in relatie met een persoon uit Belfeld. Zij vertel de hem, dat ze schippersdochter was, en ongehuwd. Haar ouders werden in Duitsland vermoord. Het stel werd verliefdverloof de'zich en „trouwen" kwam ter sprake. Hiervoor was echter geld nodig. De vrouw kreeg van haar verloofde f 1370 los, om de uitzet te verzor gen, en liet haar toekomstige echt genoot een levensverzekering slui ten van f 2000 met de conditie dat een eventuële uitkering uitsluitend haar ten goede kwam. Tenslotte kon de juffrouw over het loon van haar „verloofde" beschikken, zodat zij alles keurig voor het a.s. huwe- liik in orde kon maken. Nu vor^' zij het welletjes. Zij verdween, met de centen! De politie slaagde er echter in, haar te arresteren. Na de arresta_ tie bleek bij onderzoek, dat dez^! 28-jarige Amsterdamse reeds in '43 met een Helmondenaar was ge trouwd. die zij reeds na enke1-; maanden "huwelijksleven tn d^; steek liet. Zij zocht Duitsland on huwde daar in 1945 opnieuw, nu onder een valse naam. Ook deze liefde beviel haar niet te best. Hierna begaf zij zich naar Frank- furt en trouwde daar met een Pool Deze man beleefde evenmin veel plezier van zijn vrouw. Zij liet ook de Pool eenzaam achter en arri veerde ln Nederland, waar zij haa^ liefdesavonturen wilde voortzetten echter gelukkig zonder hierin te slagen. DE DERDE IN DE ZIJPE De gemeente Zijpe telt onder zijn inwoners krasse timmerlieden! Waren het er vorig jaar twee, die vijftig jaren achtereen met de ha mer zwaaiden, nu zal zeer binnen_ kort de heer Jb. Swarthof te Bur gerbrug de dag herdenken, waar*- op hij als 14-jarige voor een halve eeuw in dienst trad bij de timmer manspatroon Jan Bos in Burger- brug tegen een salaris van zegge en schrijve twee kwartjes in de week. Ja, op 2 Mei verliet de thans 64- jarige heer Swarthof de school banken en op 9 Mei ging hij aan de slag, de eerste twee jaar in de in timmermanskringen nog altijd voortlevende functie van „krullen jongen". Voor die twee kwartjes in de week moest de jonge Jaap Swarthof werken van 's morgens zes tot 'savond zes. maar toen hij een jaar tot tevredenheid van zijn patroon de krullen had verzameld, wist hoe hij op een spijker moest slaan zonder het hout te splijten, toen kwam de salarisverhoging ook prompt: het tweede jaar verdiende hij al een daalder en dat was nog al wat in die dagen. En toen van 5 tot 7! Gedurende Swarthof's tweede leerjaar deed Bos zijn zaak over aan de heer A. Eriks en thans is de zaak nóg in handen van deze familie. Na twee jaar kreeg Swart_ hof al weer loonsverhoging. Vader Swarthof verdiende in die jaren als volslagen timmerman 16 ct^ in het uur. waarvoor hij van 5 tot 7 aan de slag was. Zoon Jaap kreeg 7 ct. en hij moest er even lang voor werken. Omstreeks 1912 ste gen de lonen van de timmerlieden aanzienlijk en de mobilisatie droeg daar ook nog toe bij. „Zo om streeks 1912, toen de uurlonen van Laalsie van berucht inbrekerskwartet Na maandenlang speuren is de Haagse recherche in samenwer king met Amsteraamse collega's er in geslaagd de beruchte natio nale inbreker, Boere Piet, of wel volgens het Haarlemse bevolkings register de 28-jarige P. Smit, te ar"_ resteren. Boerepiet was de laatste van een kwartet van beruchte lan delijke inbrekers, t.w. Revolver Henkie, Drentse Wim en Manus Oly een verre neef van de be ruchte jodenvervolger en bokser Sam Oly). Manus Oly en Revolver Henkie ontsnapten 11 November 1948 de strafgevangenis te Hoorn en dit tweetal werkte enige tijd samen met Drentse Wim en Boere Piet. Manus Oly scheidde zich na enige tijd af en de andere drie bleven samenwerken. Plet was de man, die nimmer aan de inbraken actief deelnam, doch steeds buiten de wacht hield, gereed om iedere on genode toeschouwer direct te lijf te gaan. De heren hadden de ge woonte eerst te zorgen voor een auto waarmede de buit moest wor_ den vervoerd en daarna pas werd een object uitgezocht. Als het ech- iedere Kunstcriticus is gebonden, juist kraehtens zijn beroep. Hij heeft zich n.1. te houden aan het object, i.c. bet schilderij Dn dit heeft hij enkel en al leen te beoordelen volgens schilderkun stige maatstaven. Géén maatstaf is. of het al dan niet in overeenstemming is met de „gissing" (moet zijn „gisting"?) van de Tijd, of het „revolutionair" ge nopg is ,etc .etc. De heer K, zou wellicht zo hebben geschilderd, indien hij het beroep mach tig was, maar daar heeft het Publiek niets mee te maken. Vanzelfsprekend mag bij een gedeelte der schilderijen on besproken laten, wanneer hij die bene den alle peil acht. Maar ten eerste is deze Tentoonstelling boven het gemidde! de en volgons „kenners" zeer zeker op hoger peil dan bijv. die van de „Onaf hankelüken" (de laatste) of wat men doorgaans bij „Arti" te zien krijgt. Ten tweede is het. vooral dus in dit geval, weinig hoffelijk tegenover Ber gen's Kunstleven en ten derde, is het Publiek, dat hier stellig iets goeds kan zien er niet mee gediend. U dankend voor de verleende plaats ruimte, hoogachtend, een Abomié. Gaarne had ik een plaatsje in Uw veelgelezen blad. Bij voorbaat mijn dank. DE PENSIOENWET VOOR DE LANDBOUW. Hoera! Eindelijk een onbezorgde oude dag voor de arbeider, zo zou het moe ten wezen, maar de uitslag is wel een weinig anders. Hot streven van de Stichting van de Landbouw, tot het in het leven roepen van een Bedrijfspensioenfonds- was wel hoffelijk, maar beantwoord niet aan de verwachtingen. Ja. het is geen beste verzekering die wij moeten sluiten met vadertje Staat. Een weekpremie van 2.50 dat ïnnnkf met een rente van 3% na 40 jaar een kapitaaltje van circa 9000. Daar ontvangt de arbeider, als hij de 65 jarige leeftijd bereikt 12 pér week. Nee. de enigste die er goed mee gaat, is de ambtenaar. Als je tenminste leest van de 600 commissies die be noerod zijn voor de administratieve werk zaamheden, slaat je de schrik om het hart. M.i. is de Pensioenwet alleen in het leven geroepen om hef ambtennrenover sehof to lozen. nel: is wel jammer, maar de onbezorgde oude dag blijft voor lopig een Fata Morgana. P. BAKKER. Kreil, Barsingerliorn. ter op verdelen van de buit aan kwam, geschiedde dit door Piet. De verhoren van de twee reeds ge pakte inbrekers .aan wie de lijsten van de buit duizenden guldens van het groot aantal inbraken werden getoond, bleek, dat Piet tweederde van de buit voor zich hield. Lange tijd zwierf Piet in de hoofdstad rond en een keer had de politie hem bijna te pakken, maar hij zag kans over een dak van een logement te ontvluchten. Hij week üit naar Luik, maar toen hij daar Wèè gesignaleerd en tot arrestatie i worden overgegaan was de vo_ géi gevlogennaar Den Haag" Toen was het afgelopen, want hier Viel hij in handen van de politie. 17 op 21 cent gebracht werden, hadden we het rijk", vertelt Swart hof ons. „Als je een kistje sigaren wilde hebben, dan kocht je het, want ze kostten in die dagen 6 voor een dubeltje!" Zo vergleden de jaren en werd Swarthof een gedegen vakman. Het werk was in die dagen heel anders dan tegenwoordig. De fa. Eriks verzorgde b.v. een twaalftal molens en Swarthof verstond dit vak uitstekend, zodat men hem af en toe aan het werk kon vinden op molens in Schoorl, ln Koedijk en in Warmenhuizen. Van die mo lens zijn er nu nog maar vief over; voor het merendeel verdwe nen ze, toen de electriciteit wind kracht overbodig maakte en zo timmerlieden grote verandering. De boerderijenbouw bleef (Swart hof hielp er heel wat verrijzen), maar men kon hem veelal vinden aan de nieuwe machines, die ge lijk met de electrificatie hun in trede deden. Een goeie 20 jaar achtereen deed Swarthof dit werk en daarom spilt het hem zo erg, dat hij zijn 50- jarig timmermanschap nu niet timemrend mag beleven. Op 8 Mrt j.1., na 49 jaar en 10 maanden, trof hem een ongeval, dat hem voorlo pig heeft uitgeschakeld, 's Middags om 3 uur stond hij nog aan de zaagmachine en om half vijf lag hij In het ziekenhuis in Alkmaar. De zaagmachine raakte zijn hand en dat kwam de heer Swarthof op een vinger te staan. Nu moet hij de hand alle dagen laten masse ren. want ook de andere vingers li'-bbe-i een flinke knauw gekre gen. „Maar." zo vertelde hij ons. „als het weer terecht komt ga lk weer aan het werk!" Ondanks deze epch zal de 9e Mei voor de heer Swarthof en zijn werkgever de heer D. Eriks, toch een grote dag worden. Want het blijft toch maar een hele prestatie om het 50 jaar bij één baas uit te houden! HOOFDAFDELING TUINBOUW STICHTING voor de LANDBOUW De hoofdafdeling tuinbouw van de Stichting voor de Landbouw ;s thans definitief in het leven geroepen. In de ze organisatie hebben vertegenwoordi gers van het. Centraal Bureau van de tuinbouwveilingen (3), de Ned. Fruit telersorganisatie (3). van de Clu'iste ljjke en Katholieke hoeren en tuinders honden (ieder 2) en van de drie grote Lnndarbeidersbonden (ieder 2) zitting genomen. Mef vertegenwoordigers van de vak technische organisaties is nog geen overeenstemming bereikt. Men hoopt via een laatste vergadering van de or gainsnt.ieeommissies deze organisaties abnog voor de hoofdafdeling tuinbouw Uitkomst volkstelling WINKEL. Aan de uitkomsten van de vulk»- telllng van 3T Mei 1947, welk» thans werden ontvangen, ontle nen wij de volgende gegevens. De bevolking telde op die datum 1156 mannen en 1076 vrouwen. Hiervan woonden ln de onderdelen Winkel 1041, Lutjewinkel 487, Weere 70, Langerelg 89 en Groet polder 545 personen. m2?gfhuwd waren i012- *ebuwtl 1080. in weduwstaat 120 en ge scheiden 20. Van de 2232 inwoners behoorden 937 of 42 procent tot geen kerk genootschap en 1295 of 58 procent wel, waarvan 945 Ned Hervormd. 125 Gereformeerd, 115 R. Kath.. 81 D. Gez. en 24 andere kerkge nootschappen. Van de 818 Inwo ners van 20 jaar on jonger be hoorden 425 of bijna 52 procent tot geen kerkgenootschap, zodat de onkerkelijkheid onder de Jeug dlge bevolking aanmerkelijk gro ter is dan van ae bevolking in haar geheel genomsn. Werkzaam waren in de nij-er- heid 217, landbouw 387, visierij 2. handel en verkeer 126, bank en verzekeringswezen 6 overheids dienst, vrije ber>ep*n en onder sts 58, huiselijke diensten 43. tijdelijk niet-werkenden 44, school bezoekers 14 jaar en ouder 63, zender beroep 1236. Geboren waren in Winkel 852, overig Noordholland 815 en ande re 'ovincl in 536, buitenland 29. Van de 2232 inwoners waren 632 hoofden van gezin, 538 echt genoten, 898 kinderen en stief kinderen, 8 pleegkinderen, 41 ove rige verwanten. 22 inwonend huis personeel. 10 inwonend bedrijfs- personeel, 346 andere inwonenden 37 alleenwonenden. Het aantal inwoners van 65 jaar en ouder bedroeg 173. VERLIESLIJST De regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen de volgende verliezen in Indonesië zijn gerap porteerd: Koninklijke landmacht: Sold. le kl. C. Rietveld uit Rijswijk (Z.H.), Sold. J. A. Vermaas uit Oud Beyerland; Korp. A. F. Hilgerink uit Almelo:-Huzaar J. F. A. M. de Beer uit Nistelrode (N. Br.); 2e lt K. J. M. Bloemen uit Venlo: Sold. le kl N. J. D. Theuns uit Hilver sum; Sold. J. C. van Erp uit Was pik (N. B.): Sold. C. F. M. van Kleef uit Boxtel: Sold. J. H. M. Nederveen uit Helmond; Sold. P. J. Lennertz uit Maastricht; Sold. D. Meijerhof uit Groningen; Sold. J. H. W. Dekker uit Kampen; Serg. Majoor H. W. Bos uit Wassenaar; Huzaar le kl A. Bosman uit Aals meer; Sold. J. H. Dolman uit Apeldoorn; Sold. le kl F. Jonkers uit Zutphen: Sold. le kl J. M. van der Erve uit Amsterdam: Sold. T J. Tegelaar uit Leiden. Het totaal aantal gesneuvelden bedraagt thans 1904 TEL. 3545 Taxi- en Luxeverhuurinrichting, Nassauplein 1 - Alkmaar De lieer eii mevrouw N. SchermerhornSmit en familie betuigen hierbij bun hartelijke dank voor de buitengewoon gróte belangstelling bij hun 50 jarig huwelijk ondervonden. Alkmaar, Paul Krugerstr. 2 GOED KOSTHUIS AANGEBODEN bö vrouw alleen Br. ouder no. 836, bur v d bl. F W E 2 I G 2—16 MEI NED. VER. v. SPIR. Harmonia OPENBARE PSYCHOMETRISCHE AVOND op Woensdag 4 Mei, 's avonds 'S uur in Hotel Centraal, Hof iplein. Medium. De heer C Boering, Zaandam Voorverkoop kaarten niet le den vanaf 2 Mei bij boekh. ïZwaan Zn, Nieuwesloot. Eutre© f 1.00, Ledenkanrten ad f 0.40 Langestraat 101 RIETMEUBELENHUIS Fa. Bijvoet Z. Dijk C 5 Heropening van onze zaak op 30 April a.s. nam. 2 u. Speciaal adres voor Riet meubelen Luxe Rietwerken Tuinmeubelen, Terrasstoe len en Mandenwerk. gevraagd voor d. of d. en u. wegens huwelijk van de vorige Niet beneden 18 jaar „DE RUSTENDE JAGER' Heiloo TE KOOP KOOLPLANTEN, Rood, Wit en Geel. Vroeg Herfst Dorskool. Tevens bloemkoolplanten bij G. NOORT, Kennemerstraatw 40 Alkmaar Telf. 2763. ZONDAG I MEI n.m. 7 uur in de Grote Kerk voorganger Ds. J. Dikboom HOE LOOPT IEDER OP Z'N BEST? DOOR DE SCHOENEN STEEDS TE LATEN REPAREREN DOOR SCHOENMAKERIJ .PERFECT' Vfaineerbuizen ALKMAAR hoorder* am 4* lEtlFOON 340J Dtr. C. v. d. Knaap, Ere Dir. G. Anderson Aanmelding nieuwe leerlingen en leden op Dinsdags avonde van 710 uur geb. Nieuwe Doelen, Doelen straat, en Zaterdagsmiddags van 24 nur ABB ge bouw, Koningsweg 2. AFDELING ALKMAAR Alle vooruitstrevende Alkmaardcrs bezoeken op 1 Mei de grote Meimeeting van de CPN ln de Ste delijke Muzicktuin. Spreker: FRED SCHUONENBERG Hoofdredacteur van „de Waarheid" Verder declamatiezangmuziek ENTREE 50 CENT TERREIN OPEN 1 UUR 's Avonds 8 uur speciaal programma voor de Alk maarders. C. TORENVLIED zal hier spreken en indrukken weergeven over het zo juist gehouden vredescongres in Parijs. HOOGSTRAAT AIKMAAOIIETOÖN 171»

De Vrije Alkmaarder | 1949 | | pagina 6