doel! Alkmaar vierde Koninginnefeest Nieuws uii Heiloo Abonneert U op dit blad Nei-viering in teken van strijd voor Vrede Koninginnedag in Bergen Leo de Booij won Ronde van Alkmaar Hennink werd slechts vijfde Rekening WIJ VERVEN FA F ERICH C. A. Ochqué Vele festiviteiten in onze stad Reeds vroeg in de morgen wapperden op deze eerste verjaardag van H.M. Koningin Juliana, als regerend vorstin, de talrijke vlaggen van alle huizen. Gedurende de hele dag bleef er een echte feeststemming, vanaf de vroege morgentoen kinderen uit de zesde klassen van de lagere scholen een aubade brachten, tot laat in de nacht, toen een Oranjebal in Het Gulden Vlies deze eerste Koninginnedag op deze datum besloot. POSTHARMONIE BRACHT REVEILLE De festiviteiten werden geopend met een reveille van de Posthar- monie, die omstreeks kwart voor negen op de Stenenbrug hun beste beentje voorzetten: het was te be treuren. dat zo weinig door aan wezigheid schitterden. Maar een schare kinderen liep vrolijk achter de muzikanten aan. AUBADE VOOR HET STAD HUIS. Leerlingen van de zesde klassen van alle lagere scholen brachten om half tien een aubade voor het bordes van het stadhuis, waar zich de burgemeester van Alkmaar, mr. dr. Wytema. het gemeentebestuur en 'eden van het Oranje-comité blonden. De ongeveer zeshonderd kinde ren brachten tal van liederen ten gehore, zoals. Vrouwe van Neder land. Hollands Liedje, en Naar 7". Het slot werd gevormd door 't W<!helmus. waarop alle aanwezi gen een driewerf hoera aanhieven v^or de Koningin en burgemeester Wytema. PARADE OP HET WAAG- PLEIN Op het Waagplejn vond een wa penschouw plaats van de in onze stad gelegerde infanterie, lucht doelartillerie, en de brigade Alk maar van de Koninklijke Neder landse Marechaussée. Deze wapen schouw stond onder leiding van Tes. kaptein F. W. Wiegel. Hierop V°"den de strijdkrachten geinspec door de garnizoenscomman dant, de reserve-majoor M. Hou- boit, A* n deze parade was een mars d de stad voorafgegaaneen ge d-olte der troepen bestaande uit de Infanterie was van de Gast huisstraat via de Koorstraat en het Zeglis naar het Waagplein op gerukt; het andere gedeelte was b'1 het Schaepmansplein begonnen #n eindigde eveneens op het Waag DEFILE VOOR HET STAD HUIS. Nadat de troepen geïnspecteerd w -en onder begeleiding van mi litaire muziek, uitgevoerd door 't muzekcorps van het Tweede Ter- r 'oriale Bataljon uit Haarlem be gaven de soldaten zich naar het badhuis waar zij defileerden voor de autoriteiten. DES MIDDAGS Van tien uur 's morgens tot V.wa~t voor drie hadden er in het Sportpark schoolwedstrijden plaats die besloten werd met een span- jvenc'e finale die bestond uit een ftrüd tussen HBS en RK Lyceum, welke strijd gewonnen werd door het Lyceum met 2-1. De strijd was meer spannend dan fraai. Bij de HBS blonk de AJax-Junlor mid- voor Bartolds uit. De linksbuiten yan het Lyceum was de uitblinker bij de tegenstanders. WIELERWEDSTRIJDEN VOOR NIEUWELINGEN Om ongeveer drie uur begonnen de wielerwedstrijden voor nieuwe Ünge». die in drie klassen waren ingedeeld, over twintig ronden. Doordat in de zesde ronde een val parui voorkwam voor de grote tribi'ne wegens het onvoorzichtig rijden van een der renners, had de strijd een minder spannend ka rakter dan oorspronkelijk verwacht werd. Bij de A-klassen was de uitslag: 1 J. Bloemen, 2 J. Ottenbros; bij de B-klasse: 1 De Bruin, 2 Klaas Slot, 3 Haanraads. Bij de C-klasse was Roselaar nummer één. WINDHONDENWEDSTRIJ DEN Het volgende programmapunt werd gevormd door windhonden- rennen. Deze hadden een span nend verloop, waarbij men onmo gelijk kon voorspellen, wie als winnaar uit de strijd te voorschijn zou komen. Nadat nog een handbalwedstrijd had plaats gevonden werd om streeks zes uur overgegaan tot 't uitreiken van de prijzen door de burgemeester. Deze wendde zich in een aardig speechje tot de Jeugdi ge sportenthousiasten en gaf aan elke ploeg de hem toekomende prijs. DES AVONDS Des avonds werden er twee oranje-avonden gegeven, terwijl bovendien enige Harmoniecorpsen op verschillende plaatsen in de stad concerteerden. ORANJE FESTIVAL In het Gulden Vlies bracht het gezelschap van Roland Wagter een „vlot en vrolijk programma" on der de titel Oranje Festival. De zaal was zeer slecht bezet, wat Roland Wagter de opmerking ont lokte: „Wij zijn achter de coulis sen nog sterker dan de mensen in de zaal". Maar ondanks dat wist het ge zelschap er een amusante avond van te maken, vooral, dank zij het optreden van Plm en Herman Tho- len en de aardige conférence van Roland Wagter. FEESTAVOND VAN HET ORANJE-COMITÉ Tegelijkertijd vond in het Wa pen van Heemskerk een avond plaats, die georganiseerd was door de Christelijke Oranjevereniging. Aan deze avond werkten tal van bekende Alkmaarders mede. Sa menzang. geluidsfilms en musice ren. waren de hoofdbestanddelen van deze avond. En dat was dan weer het, einde van deze Koninginnedag, die wel lange tijd in de harten van de Alkmaarders zal blijven hangen als een aangename herinnering. Alkmaar vierde Koninginnefeest en het deed het goed! ONFORTUINLIJKE VAL CASTRICUM Mevr. Muller wo nende Jan Hobergstraat 30 kwam tijdens de huiselijke werkzaamhe den te vallen van de trap met het gevolg dat haar rechterarm ge kneusd werd. Dr. van Nievelt ver leende de eerste hulp. Socialisten herdachten 1ste Mei P. v. d. A. eerde overleden strijders Zondagmorgen 1 Mei hield het 1 Mei comité van de moderne arbeid dersbeweging een wijdingsbijeen komst in de tuinzaal van de Ste delijke Muziektuin te Alkmaar. De heer J. Meier opende de bij eenkomst namens de deelnemende organisaties. Hij heette de talrijke aanwezigen hartelijk welkom en in het bijzonder de spreker van deze morgen, de heer W. v. d. Vall. Na deze korte openingsrede zong de „Stem des Volks" onder leiding van de heer Algra het socialistische strijdlied „De Roden roepen". Daarna was het de beurt aan de spreker van deze morgen. De heer v. d. Vall liet in zijn toespraak de geschiedenis van het Meifeest de revue passeren en herinnerde de aanwezigen aan de tijd, dat het socialisme in zijn kinderschoenen stond en hoe zestig jaar geleden voor het eerst de eerste Mei als feestdag van de Arbeid werd ge vierd. Spreker herinnerde zich hoe in die beginperiode het garni- zo envan de stad waar hij woonde tijdens die Mei vieringen uitgebrei de instructies had ontvangen en dat de geweren met scherp waren geladen. Geen vaag droombeeld Spreker besloot zijn toespraak met te zeggen, dat het socialisme niet meer zaols vroeger enkel maar een vaag droombeeld ivas, maar dat het op het ogenblik al meer en meer een vaste vorm begint te krijgen. De heer Meier sloot hierna de bijeenkomst en na een korte pauze gingen de aanwezigen naar de Al gemene begraaflpaats. Bloemen op de qraven Op de algemene begraafplaats werden bloemen gelegd op de gra- DEFINITIEVE LIJST P.vd.A. IIRUAX) De gisteren vastgestelde tvitble» van 't referendum omtrent de cau„ latenlijst van de Partij ven de Ar beid voor de a s. gemeenterandsverkie sinét'i. ziet er volgt uit. X J Rus; 2 Joh de Vries; 3 A Olivier 4. -A. Greeuw; 5 N J Speur; 6 F J van Dijk: 7 J ter Buurke; 8 H B v Veen; 9 Mr D Bosscher; 10 H C Stam; 11 J J_Avis; 12 A ten Ca te. Hieruit blijkt dus dat de meerder beid het besluit op j.1. Vrijdag 25 Mrt., (waar de groslijst werd vastgesteld, beeft aanvaard. ZIJ HADDEN PRETTIGE UURTJES üo'iinginndag werd in ons dorp hooh'-'.akelijk gevierd door de jeugd. Reeds vroeg in de ochtend bevolkte de jj'ügd van 6 en 7 jaar „De Rusten d£ JHger", waar Mr. Arts met t'o goo e'jeltoeren hun enkele prettige uurtjes feezonrde. Tot slot volgde een tracta tie. Daarna waren aan de beurt de ieerlimren van de kleuterscholen. 's Middags waren er filmvoorstellin pen voor de oodere jongens en meisjes, jlet wne z<.er gevarieerd en bestond uit »;et minder dan 6 filmpjes. Vooral _De zoete brei" een filmpje gemaakt baar een bekend sprookje, viel zeer in jde smaak. De beer Kroon (Cinema Kinllandia) zorgde voor een goede pro je-* ieTiet was voor velen een onverge te";ike middag. Avonds togen de beide fanfare por os un i'cor bet dorp om door middel t." marsmuziek het dorp op te vrolij leen. Jammer was het dat 't weer niet f>e-\uild aanlokkelijk was. Vooral in 't centrum van onze gemeente werd zeer >3ruk gevlagd. VIERING I MEI. De 1 Mr •viering van de Partö van tte Ar.veid' werd gistermorgen begonnen fciet eer bczoti aan de Alg. Begraaf plaats aan de IIoiu weg, waarvoor een goede belangstelling bestond. D> heer Ol'rier herdacht in een ge voelvol betoog, liet leven en werken van de pioniers <nn de democratisch soeialis*:«ei.c beveging. Hij stelde hen als voorbeeld. Tijdens de rondgang over de begraafplaats werd door enke le meisjes rode tulpen gelegd op een 25 tal graven. Hierna was hei de grijze pionier van de beweging, de heer W, v. d, Vall uit Alkmaar, welke enkele woorden sprak. Hij toonde aan het verschil niet een 60 jaar geleden, het le Meifeest en nu. De levensomstandigehden waren toen ten hemel schreiend. Al leven we thans aldus v. d Vall in zeer moeilijke omstan digheden en lijkt de toekomst duister, neemt hen ten voorbeeld, leeft voor het socialistisch ideaal, weest anderen ten voorbeeld en we gaan zeker een betere toekomst tegemoet. Diep onder de indruk van deze woorden ging men huiswaarts. Hedenmiddag en avond hebben resp. liet kinderfeest en 'n avondbijeenkomst plaats waar de burgemeester van Zaan dnm. Wim Thomassen spreekt. Opgelet! Deze avond vangt aan om precies 7.45 uur (kwart voor acht). BEDANKT. CASTRICUM Her gemeenteraadslid de heer A. II. J. Beijersbergen van He negouwen heeft bedankt als lid van de gemeenteraad. Genoemde heer was frac tieleider der KVP. Als opvolger komt in aanmerking de heer J. Kraakman. UITSPRAKEN MEERVOUDIGE KAMER. 1. Jan T. (gcd.) A'dam, diefstal, 8 mud. voorw. met 3 proefj. en bijz. voorwaarden, plaatsing in 't Hoogeland. 2. Hendrik L. (ged.) A'dam, poging tot inbraak. 1 jaar en 2 nwd, met af trek. ven van een overleden partijge noot, van een partijgenote en van iemand uit de vakbeweging. Na deze symbolische handeling was er voor de aanwezigen gele- geheid om bloemen te leggen op de graven van familieleden en be kenden. Toen dit alles gebeurd was zong „De Stem des Volks" het lied „Aan de Strijders". Na sluiting van deze plechtige herdenking van de overleden strijders voor het de mocratisch socialisme, door de heer J. Meier gingen de aanwezigen huiswaarts en was het ernstige ge deelte van de Meiviering afgelopen Frisse volksdansen Des middags was het de beurt aan de jeugd om het Meifeest tè vieren. Op deze bonte middag vier den vreugde en Jolijt hoogtij. Dê jongens en meisjes van de AJÖ verzamelden om twee uur in hëh jeugdgebouw in de DoelenstraS# om vandaar uit In optocht naafr Rochdale Oost te gaan waar voof ouderen en jongeren 'n bonte midr dag werd gehouden. Eegonneri werd met een polonaise waaraan bijne alle aanwezigen, zowel groot als klein aan meededen. Toen allen zich in een grote kring opstelden werd door zestien jongens en meis jes de Melboomdans uitgevoerd, om een feestelijk met groen, bloe men en linten versierde Meiboom. Deze dans werd gevolgd door enige andere volksdansen, waarna allen weer ln beweging kwamen bij de algemene dansen. Zo nu en dan werden deze volksdansen on derbroken door een geestig leken-^ spel. Niet het einde Dit programma viel zeer in de smaak bij de aanwezigen en zij gingen dan ook tevreden huis waarts. Deze bonte middag betekende echter nog niet het einde van de Meiviering van de Moderne Ar beidersbeweging tol onze stad. Maandagavond 2 Mei wordt er na melijk in de Korenbeurs een op voering gegev envan het Meispel Zestig jaren Mei' van A. Th. Mooy. Van te voren wordt er nog een optocht gehouden vanaf het Canadaplein naar de Korenbeurs. Als ook dit Meispel weer tot het verleden behoort, zal de Alkmaarse socialistische beweging terug kup_ nen zien op een Meifeest, dat op waardige wijze Is gevierd. agenda Harmonie-theater: Een konink rijk voor een huis. Derde week. toegang 14 jaar, onder geleide. Voorstellingen dagelijks om acht uur, Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zon dag 2. 4.30, 7 en 9.30 uur, Woens dag 2 uur matiné. Cinema Amftricain: Onteerd met Vlveca Lindfors. Toegang boven 18 jaar. Voorstellingen dagelijks 8 uur. Zaterdagavond 7 en 9.30 u. Zondag 2. 4.30, 7 en 9.30 uur. Victoria theater: Intrigue met George Raft. Toegang 14 jaar. Voorstellingen dagelijks om 8 u. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2. 4 30. 7 en 9 uur. A.B.T. Captain America (deel 1 (De purperen dood) met Dick Purcell. Dagelijks 3 uur. Zondag 2, 5 en C uur. Toegang 14 jaar. Op Woensdag 4 Mei zijn deze bioscopen gesloten wegens de Na tionale Herdenkingsdag. Fred Schoonenberg sprak le Alkmaar Zondagmiddag hield het district Noord-Holland-Noord van de Communistische Partij haar Mei bijeenkomst in de gemeentelijke muziektuin te Alkmaar. Uitgevoerd werd een programa van zangdeclamatie en accordeonmuziek, terwijl als spreker het po dium beklom Fred Schoonenberg, hoofdredacteur van De Waar heid. Op een tweetal spandoeken waren leuzen aangebracht, die luidden: „Weg met Drees" en „Niet In 't Veld, maar in wonin gen". Om ongeveer 2 uur opende de districtsbestuurder Plm van Beek de meeting, waarbij hij opmerkte, dat de dag van de eerste Mei in het teken van de strijd voor de vrede staat. In zijn Meirede betoogde Fred Schoonenberg, dat welke leuzen ook werden aangeheven bij de Mei- vierlng altijd de strijd voor de vre de en het socialisme werd gevoerd. „De grootste overwinning, die de arbeidersbeweging heeft behaald, dateert uit 1917. toen de Russische arbeiders, boeren en soldaten het kapitalisme uit hun land verdre ven en de Sowjet-Unle tot stand kwam", aldus spreker. Vandaag gaan voor alles onze gedachten uit naar China, waar 500 millioen mensen van hun binnen- en bui tenlandse bezetters worden bevrijd door de volkslegers onder leiding van de Chinese Communistische Partij. China marcheert op naar 't socialisme. Hulde bracht Fred Schoonenebrg aan de socialistische opbouw in de Sowjet-Unie en de Oost-Europese landen. Tegenover deze krachten ls het kapitalisme hulpeloos en zwak. BETEKENIS 1 MEI Fel gispte spreker het besluit van de P.v.d.A. de eerste Mei-dag op 2 Mei te vieren en daarmee de internationale solidariteit van de arbeidersbeweging afbreuk te doen. Dit geschiedt z.g. om de Zondags heiliging te eerbiedigen, maar in Indonesië zegt de regering ook niet: het is Zondag dus vechten wij vandaag niet. De eerste Mei is in werkelijkheid onverenigbaar met de oorlog in Indonesië, het Atlantische oorlogs_ pact en de onderdrukking van de rechten van de arbeiders. De eerste Mei blijft de wapen schouw in Nederland en elders van de socialistische krachten. Het doel is uitschakeling van het ka- pitalsime. „Wij zullen de vestiging van de arbeidersmacht beleven" riep spreker uit. WELVAART Vervolgens vergeleek Fred Schoo_ nenberg het kapitalistische met 't Socialistische stelsel. In de Sovjet- Unie zijn de lonen gestegen en de prijzen werden toch op hetzelfde peil gehandhaafd. In de roemruch te stad Stalingrad werden sedert de bevrijding 25.000 huizen ge bouwd, in Rotterdam 800. De rege- ring-Drees heeft bekend gemaakt, dat zij zich er over verheugd, dat de koopkracht is gedaald. De ka pitalisten hebben echter 4/5 van hun kapitaal In Amerikaanse oor- lgsindustrie gestoken. Voor de wo- nngbouw wordt slechts een gering bedrag besteed, maar in Rotter dam worden geldpaleizen gebouwd. Voor het leger wordt 2 mllliard gulden gebruikt. „Dit gaat ten kos te van de volkswelvaart," aldus spreker. VREDE! Uitvoerig ging de redenaar in op de stand van zaken in de wereld. Wie er oorlog wil ls duidelijk. Uit een enquête in het Amerikaanse blad „Time" blijkt, dat de kapita_ listen desgevraagd hebben toege geven liever oorlog dan vrede te willen. Als deze lieden verdragen maken, dan zijn dat oorlogsver dragen. Daartegenover staat ech ter onze kracht. In Parijs getuig den verleden week 2000 gedelegeer- AFWIJZEND BESCHIKT OTERLEEK Bij besluit van de minister van marine ls afwijzend beschikt op het verzoek om vrij stelling, wegens persoonlijke on misbaarheid voor Marlnus v. Mau kik, alhier. SUPORTERSVERENIGING CASTRICUM In verband met 't éénjarig bestaan van genoemde vereniging zal op Zaterdag 7 Mei een feestavond worden gegeven met bal na. Deze avond zal wor den verzorgd door het cabaretge zelschap „de Kluchtspelers" '31 uit Amsterdam. den namens 600 millioen mensen, dat zij de vrede willen. Wij zullen de oorlog aan de oorlog verklaren! „In een derde wereldoorlog zal ons verzet tegen die oorlog een veel voud zijn van ons verzet tegen Hitier." aldus spreker. Indien de bourgaoisie één schot lost op de Sovjet-Unie. dan zal dit de zelf moord van de heersende klasse be tekenen. Tenslotte riep spreker op bij de komende gemeenteraadsverkiezin gen op de communisten te stem men. omdat elke stem op de CPN een stem meer voor de vrede zal zijn. De meting werd besloten met een door alle aanwezigen gezon gen „internationale". In de avonduren hield de CPN nog een bijeenkomst ln de zaal van de muziektuin .waarbij C. Toornvlied van zijn ervaringen op het Parijse Vredescongres vertelde. BERGEN De eerste Koninghrae dag op 30 April ie op zeer bescheiden wijze gevierd. Zoals gewoonlijk op deze hoogtijdagen had ook nu weer Bergens Harmonie het grootste gedeelte van de feestelijkheden voor baar rekening genomen. Dit onmisbare korps begon met een aubade bij de Ruinekerk, waar oude Nederlandse liederen ten gehore werden gebracht. Burgemeester Dr. W .Huygcns hield toen een toespraak tot de aanwezigen .memoreerde o.a. de verbondenheid van Oranje en Nederland en sprak 'n waar schuwend woord tegen onderdrukking door een minderheid. Dit kan volgens spr. voorkomen worden door de demo cratische gedachten te versterken. Bergens Harmonie besloot met het Wilhelmus dat door velen werd mode gezongen. Van 13.30 uur tot 17.00 uur draaide de bioscoop de Rus, Oranje en kinder films voor de kinderen uit de hoogste klassen der lagere scholen. Voor de jongeren was er feest in Duinverinaak, waar Prof. Remidol zijn goochelt oerrn ten beste gaf. Er was een grote hihri teit, toen uit een zakje, dat door e-n meisje geheel werd onderzocht door Prof. Remidol een witte muis te vóór schijn werd gehaald. Een oud Hollands poppenkast was uiteraard ook een suc ces. 'e Avonds was er een fakkelop tocht, waarvan Bergens Harmonie wrer het muzikale gedeelte heeft verzorgd. Fantastisch was het in de mooie lanen deze optocht te aanschouwen. Vele Ber genaren bekeken de mooi verdichte óta lages, die aan de wedstrijd mee deden. Zaterdag en Zondag zijn in ho tel „De Nachtegaal" de laatste partijen gespeeld om de Zilveren Waag. Tal van bekende biljarters streden om de prijs. De uitslag is als vlgt: 1. Hoogland 2. Meetiwes 3. Moeyes 4. Haberer 5. hamers 6. W es seis 7. Trimbos 8. v. Som eren Over het zonovergoten par cours. Jan van Scorelkade Endel- ginslraat van der Leinstr aat Nic. Beetskade snélden Zon dagmiddag de wielrenners om de 14e ronde van Alkmaar af te leggengeorganiseerd door de wielrenvereniging „Alcmaria Victrix". Nieuwelingen De wedstrijd voor nieuwelingen, over een afstand van 40 km, was het begin van deze ronde. Hieraan deden meer dan zeventig jeugdige wielrenners aan mee.. Het was duidelijk ,dat deze ren ners de techniek van het wielren nen nog niet onder de knie hadden Hun enige doel was, zo hard moge lijk te rijden. Tactiek moeten de ze knapen nog leren! Een uitzondering hierop maak ten de beide winnaars, vooral Tienstra, die na een spjfnnende sprint met een wielbreedte van Voorting won en nummero één werd, heeft een goede partij ge reden. De zege kwam hem zeker toe. Amateurs Spannender was de strijd van aamteurs over 90 ronden. Deze wa ren heel wat beter getraind dan de nieuwelingen. Nadat de ploeg enige ronden in gesloten formatie had gereden, trachten enige renners, waaronder Keizer uit Amsterdam uit te lopen, zonder succes echter. Daarna wa ren de Booy met zijn stadgenoot en Koeman uit Kromenie er steeds op uit met felle tussensprints het peleton uiteen te rukken. Eenmaal werden zij ingelopen .doch met nog 25 km voor de boeg trok het drietal zo hard, dat zij 300 meter wisten te winnen. De Booy wilde kennelijk meteen de beslissing for ceren ,dch hij kon de taaie, tac tisch rijdende Reinders niet lossen. Koeman zakte echter 7 ronden voor het einde totaal leeggereden ver terug. Henning wist het, ondanks het veelvuldig geroep van zijn suppor ters, niet verder te brengen dan de vijfde plaats. Ook al was deze wedstrijd span nender dan die der nieuwelingen, toch kunnen wij niet zeggen, dat zij op hoog peil stond. Hiervoor waren de renners te weinig gela den; te weinig onafhankelijk. De meeste renners schenen er de voor keur aan te geven ln de hoofd groep te blijven .inplnats van uit looppogingen te wagen. Eerst aan het einde kwam de ware wedstriid- mentaliteit boven. Al met al een boelende wedstrijd, die de talrijke toeschouwers veel plezier heeft bezorgd. De uitslag was: 1. Leo de Booy (Amsterdam) 2 uur 32 min. 21 sec. over 100 km; 2. Reinders (Amsterdam) zelfde tijd; 3 Snijders (Zwanenburg); 4 Fleury (Amsterdam); 5. Hennink (Alk maar); 6. A. Donker (Amsterdam); 7, N. Schuiten. A'dam; 8. Tim merman, Zaandam; 9. Wim Voor ting, Haarlem; 10. Slop, Amster dam! allen 300 meter Bij de nieuwelingen (40 km) won J. Tienstra uit Halfweg ln 57 min. 28 sec. de sprint voor 2. A. Voorting (Haarlem), 3. N. Snijder (Halfweg) 4. L. Kemp, Amsterdam en 5. Reu man, Amsterdam. UITSLAG SCHOOLWEDSTRIJDEN Voetbal: HBS I—Amb.sch. II 2—0 Heilo I—HBS II 2—1 HBS V—Amb.sch. VI 3—0 Lindensch.St. Willibr.sch. 21 OLS Bergen—OLS Heiloo 2—1 B. Touss.sch. HTess.sch. II 50 HBS ILyceum I 12 Handbal. ULO Alkm. I—HBS I 3—0 ULO Bergen II—ULO Alkm. H 0—1 Winnaarsathletiek 7 kl. scholen: 1 Wilhelminaschool I 32.6 2. VGLO I 32.6 6e kl. scholen: 1. Mariaschool I 32.1 2. Bosb. Toussalntschool I 32.1 BLEEKWATER AMMONIA VOORMEER El ALKMAAR Dijkgraaf en hoogheemraden van Noordhollands Noorder kwartier maken bekend, dat de door hun college voorlopig goedgekeurde rekening en ver antwoording van het hoog heemraadschap over het dienst jaar 1948, van 3 Mei 1949 af gedurende 14 dagen, alzo tot en met 16 Mei d.a.v. voor de ingelanden ter inzage zal lig gen ter secretarie van het hoogheemraadschap te Alk maar, Kennemerstraatweg 13. Geïcgeniheird tot inzage he staat iedere werkdag, behalve des Zaterdags, van des voor middags 9 tot en met des na middags 12.30 uur en van des nam. 1.30 tot des nam., 5 uur; des Zaterdags van des voorm. 9 tot des nam. 12.30 uur. Alkmaar, 2 Mei 1949. IN ALLE KLEUREN ook uw lederwaren Stomerij Chemische Wasserij EN ZONEN Doelenstraat, Tel. 2353 Wij verzorgen Uw reparatie aan alle alle soorten uurwer ken prima en snel onder garantie Nieuwes'oot 4 Alkmaar EEN ADVERTENTIE IN DIT BLAD TREFT Rijks Hogere Burgerschool met Lltt. Economisch* afdeling te Alkmaar DE INSCHRIJVING VAN NIEUWE LEERLINGEN voor de cursus '49—'50 kan geschieden van 9—14 Mei a.s. n het gebouw van de school. Bij schriftelijke aangifte moet worden opgegeven voorletters en naam beroep en alrcs van de vader, voornamen, geboorte planta en datum van de leerling, vóóropleiding (van welke klas en school en al of geen kennis van Franc) De directeur is dagelijks te spreken voor het f«ven van inlichtingen. De Directeur der R.H.B.S.: J. H. MASSINK.

De Vrije Alkmaarder | 1949 | | pagina 4