22 Gemeente belastte zich met onderzoek inzake het „JEUGDVRAAGSTUK" De Tuinders maken zich zorgen „Huis ter Duin" te Egmond aan Zee kwarteeuw kindertehuis jjUkmaarsllioscoopYheater Een Yankee in Texas De man mei kei lidieken Café-Restaurant »Spoorzicht» HJBL veeknippers grove veescharen Slijperij FAUST DAGMEISJE Adverteert in dit blad WONING KELLNER WOONRUIMTE Gmema AmeJvuumt Daar zit muziek in Theater Jody en het herten;ong Een avontuur in Berlijn HARDDRAVERIJEN TE ALKMAAR Totalisator op alle rangen „Het valt nogal mee met die Alkmaarse Jeugd" De achter ons liggende oorlog heeft ons met tal van proble men laten zitten problemen van allerlei aard. Zo ontstond er na de bevrijding van ons land ook plotseling een „jeugdprobleem". Er werd allerlei onvriendelijks overdie jeugd gezegd; sommige lieden noemden haar zelfs misdadig. Zeker er viel wel het een en ander op de na-corlogse jeugd aan te merken. Vijf Jaren bezetting had den ook hier hun sporen achtergelaten. Zo kon men spreken van een toename van losbandigheid, drankmisbruik en zedeloosheid. Maar om die jeugd met het grote woord misdadig te betitelen was toch eigenlijk wel een beetje al te bar. Ware het dan niet beter geweest om van ontspoorde jeugd te spreken? Wij geven gaarne toe. dat er excessen plaats gTepen, doch hier bleef het dan ook bij. Men is zo gauw geneigd om te generaliseren. Ziet men toevallig een paar jongelui in de bioscoop zitten, dan wordt er al gauw ge sproken over de ontstellende toename van het bloscoopbezek door de naoorlogse jeugd. Zo komt men ook te spreken over snoepzucht. drankmisbruik en meer van dat fraais. En nu zijn er mensen geweest, die eens hebben willen nagaan, of het thans, vier jaren na de oor log. nog zo ontstellend slecht met de jeugd gesteld is. -In de verga dering van 13 November van het vorig jaar werd reeds in de Alk maarse Gemeenteraad besloten tot instelling van een Commissie tot Onderzoek van het Jeugdvraag stuk. Uit elke fractie van de Raad zou een lid zitting nemen. Tot voorzitter werd benoemd de heer R. Bakker, wethouder van Socia le Zaken Deze commissie is eerst thans gereed gekomen met het omvangrijke en zeer tijdrovende onderzoek, door haar Ingesteld en zij is tot de verrassende conclusie gekomen, dat het met die Alk maarse jeugd, nogal meevalt. De gevolgde werkmethode Hoe is deze Commissie hierbij nu te werk gegaan? Teneinde 'n zo volledig mogelijk overzicht te verkrijgen, heeft zij resp. contact opgenomen met: sportverenigin gen, jeugdorganisaties, alle lagen van het Onderwijs, ouderraden buurtverenigingen jeugdzorgorga nisaties, organen voor kinderbe scherming en dergelijke, vakorga nisaties en personeelsverenigingen Om de gehele jeugd te kunnen bestrijken, heeft men zich in ver binding gesteld met het Geweste liik Arbeidsbureau, waarvan het personeel zich spontaan bereid heeft verklaard en in haar vrije tijd de gegevens over de werkende jeugd te verzamelen. Men is dus gaan onderscheiden twee hoofdgroepen, nl. die van werkende en van de studerende jeugd. Deze zijn weer onderver deeld in georganiseerde en onge organiseerde; alsmede tot een kerkgenootschap en niet tot een kerkgenootschap behorende jeugd Bij deze verdeling is men tot de fr'eressante ontdekking gekomen dat ongeveer de helft van de jeugd georganiseerd is en dat daarvan de sportorganisaties het leeuwenaandeel opslokten. Diverse wensen Uit de met de diverse instan ties gevoerde besprekingen, is ko men vast te staan, dat er in deze gemeente een groot tekort aan sportterreinen en speelvelden be staat. Bij de vaststelling van het te wijzigen uitbreidingsplan, het welk thans in voorbereiding is, zal met de aanleg hiervan dan ook rekening dienen te worden ge houden. Aan een uitbreiding van speeltuinen bestaat volgens de ge houden enquete geen behoefte in deze gemeente, zulks in tegenstel ling bijvoorbeeld tot andere ge meenten als Beverwijk, enz. Een wielerbaan bleek eveneens op het verlanglijstje te staan, evenals clubhuizen en verenigingslokalen. Algemeen blijkt de behoefte te bestaan aan een z.g. jeugdcen trum. Dit zou een flink gebouw moeten zijn met een zaal voor lezingen en films, studiekamers, conversatiezaal met buffet, piano en biljart en een aangrenzend terrein voor ontspanning in de open lucht Een groot tekort blijkt te bestaan aan kader zulks in verband met hef in militaire di°nst zijn van vele jeugdleiders. De commissie heert met voldoe ning geconstateerd, dat door de aankoop van een tweetal barak ken inmiddels in het tekort aan ru'mte geheel werd voorzien. De commissie acht de subsidie van f 1000,die reeds twee Jaar thans aan de Jeugdverenigingen werd uitgekeerd, voldoende. Zij respecteert het standpunt door de Geref. Jeugdverenigingen ingeno men. dat men de subsidie afwijst, omdat men de leden er zelf voor wil laten opdraaien. T^erddqad. 'n standpunt dat na volging verdient. Uiteraard kan met de subsidie niet te royaal wor den omeesprongen, en zal zij slechts daar verleend dienen, te worden, waar zij strikt nodig is. Aan deze subsidie ziin evenwel g°en voorwaarden verbonden. Ra-«iitaten van de enquete Welke zijn de nu de resultaten Van de gehouden enquete? Er is komen vast te staan, dat in Alk maar niet, zoals elders in den lande, het probleem van een so ciale Jeugdzorg bestaat. De zorg, die reeds werd uitgeoefend van kerkelijke en particuliere zijde, alsmede door de bemoienissen v. d. kinderrechter, tussen welke in etanties een zeer goed onderling contact bestaat, blijkt voldoende te zijn, hetgeen natuurlijk niet Inhoudt, dat het gemeentebestuur niet paraat zou dienen te blijven Onder de in het arbeidsproces in geschakelde jeugd, blijken zich nog de meeste ongeorganiseerden te bevinden. Het verdient dus aan beveling, dat de jeugd- en sport organisaties zich juist op dat deel concentreren, voor zover het hun propaganda betreft. Als treffend voorbeeld voor de belangstelling, die de sport ten deel valt, moge dienen, het feit dat het aantal geïnteresseerden voor bedrijfsvoetbal reeds is ge stegen tot 30. Het bioscooponderzoek blijkt over het algemeen omlaag te gaan. Er dient hier nog onderscheid te wor den gemaakt tussen de werkende en de studerende jeugd. De com missie is het n.1. opgevallen, dat, waar het 't probleem zakgeld be treft, de studerende Jeugd min der ontvangt dan de werkende. Doch het is gebleken dat het juist eerstgenoemde zijn, die het meest naar de film gaan. 't Blijkt hier dus geen kwestie van zakgeld te zijn, hetgeen een geruststellen de ontdekking genoemd mag wor den. Aangezien door de politie, noch door de Gemeentewerken statis tische gegevens waren verzameld, over het aantal vernielingen, in de gemeente aangericht door de jeugd, kon moeilijk worden nage gaan. in hoeverre Alkmaar's Jeugd baldadig genoemd kan worden. Niet meer dan 212 Jongeren ble ken naast het feit, dat ze niet georganiseerd waren, een volko men gebrek aan belangstelling te tonen, voor zover het sport, jeugd werk of liefhebberijen betrof. Daaronder zou men dus eigenlijk zoeken. Het probleem van de a- sociale jeugd, blijkt dus als zoda nig in deze gemeente niet te be staan, hetgeen tot grote verheu genis mag stemmen. Het karakter van de stad Alkmaar, en haar. prachtige omgeving, die tot reere^ atie volop gelegenheid biedt, blij ken hiervan de directe oorzaak te ziin. Zo kon het gebeuren, dat de wethouder van Sociale Zaken, onf in zijn funcMp w^w»«*;ter van de enquete-commissie kon mede delen: „Het valt nogal mee met de Jeugd in onsfe gemeente". Maar Directeur Mak ziet het niet zo somber in De Nederlandse tuinders maken zich grote zorgen. Ze zijn van mening, dat ze dit jaar wel eens met hun producten zouden kunnen blijven zitten, Indien door de Regering niet tijdig wordt in gegrepen, teneinde de export voor 1949 te verzekeren. Deze export zou dienen te bedrijen de helft van de gehele productie van groenten en fruit, welke ruw geschat ongeveer 800.000 ton bedraagt. Hiervan zou 200 000 ton voor Duitsland zijn bestemd, 100.000 ton voor Engeland en de rest voor de andere landen, waarmede een handelsver drag werd of nog kan worden afgesloten. Het behoeft dus geen verwondering te wekken, dat de tuinders zich afvra gen, nu de besprekingen met Duitsland zonder succes zijn gebleven de laatste tijd. of dit er niet toe zal leiden, dat men aan de hierboven genoemde cijfers wel eens niet kon toekomen, waardoor de export in gevaar dreigt te komen. En op export zijn onze tuinders Immers aangewezen. HET GING REEDS VIER JAAR GOED. In verband met de toenemende zorgen in tuinderskringen, hebben we ons eens gewend tot de Directeur van de N.V. Alkmaarse Exportreiling, de heer E. Mak alhier. Hoewel deze een open oog voor de dreigende moeilijkheden bleek te heb ben, zag hij het geheel toch ook weer niet zo somber in, als de tninders de toestand willen doen voorkomen. „Kijkt U" eens," zei onze zegsman, „toen de oorlog was afgelopen, rezen er bü de tninders onmiddellijk tal van zorgen. We zijn thans vier jaren ver der en dio zorgen bestaan nog. Maar, wat. blijkt nu Het is ieder jaar nog wel goed gegaan. We liebbon inderdaad tegenslagen gehad, maar, hebben we daarmede in ons bedrijf niet altijd reke ning moeten houden 't Het tumdersvak brengt nn eenmaal grote risico's roet zich mee. Meer nog dan van handels verdragen, die de export moeten ver zekeren, zijn wij afhankelijk van de grillen van Moeder Natuur, Zij speelt ons de grootste parten, al moet ik er meteen aan toevoegen, dat z\j ons ook wel eens onverwachts te hulp komt". EEN ONVERWACHT BUITENKANSJE. Als treffend voorbeeld daarvan moge het volgende dienen. In 1947 zat men in Nederland met een geweldige hoe veelheid tomaten. Engeland wilde ze niet hebben. Daar betrok men ze nlt eigen land. n.1. uit New Jersey en van de lan-rs de zuidkust gelegen eilandjes. In 1948 werd een contract met de Amerikaanse zone afgesloten van 200.000 kg groenten, waarbij bepaald werd. dat 40 van de totale verbouw van tomaten tegen goede prijzen zou worden afgenomen. Plotseling kreeg men in Engeland met buitengewoon slechte wpersomstftifdigheden te kam nen, waardoor van de verwachte toma tenoogst absoluut niets terecht kwam. De Engelse hulsvrouw, evenwel, eis j te haar onafscheidelijke „tomatoes" bij het ontbijt en zie de Regering zwichtte. In allerijl werden in Neder land bestellingen gedaan. Dit bracht •■••li onverwacht buitenkansje voor de Nederlandse tuinders met zich mee. want de prijzen stegen tot de nog nooit bereikte hoogte van 75 a 80 ct. per kilogram. Toch waren de tuinders evenwel zeer gebelgd op het contract, dat met de Amerikanen was afgesloten. Deze eisten n.1. dat de bepalingen daarvan strikt zouden worden nagekomen. De tuinders waren evenwel van mening, dat men voor die tomaten in Engeland óók betere prijzen zou maken. Men bleef mokken tegen bet contract, dat toch door de Regering was afgenomen, om tenminste een gedeelte van de export te verzekeren. Het aardige van het geval was nu, dat de Amerikanen plotseling hun eis lieten vallen en er dus meer tomaten voor de vrije handel ter beschikking kwamen, om naar Engeland verkocht te worden. Het gevolg was toen, dat de ruimere aanvoer de prijzen weer deed dalen van 80 op" 20 cent per kilo. WE HEBBEN GEHEEL DUITSLAND NODIG. Inderdaad zijn de tuinders naast de natuur in de eerste plaats op de handels verdragen aangewezen, waarbij de ex port van groente en fruit steeds een belangrijke plaats mocht innemen. Het Centraal Bureau voor de Tuinbouwvei lingen in ons land heeft er bij de Rege ring dan ook op hernieuwde onderhnn delingen met de Amerikaanse cn Duitse, autoriteiten aangedrongen, teneinde een aanvullend handelsverdrag betreffende de export van groenten en vroege aard appelen te bereiken. De mogelijkheid, dat anders de over tollige groente naar de mestvaalt zal verdwijnen -iet denkbeeldig, doch de heer Mak wacht, evenwel, dat het overschot zal worden opgevangen, hetzij geheel of gedeeltelijk, door de inmiddels afgesloten of nog af te sluiten handels verdragen met zekere Oosteuropese lan den, en dat een gedeelte in eigen land alsnog kan worden geconserveerd. Dat kortgeleden tot de vernietiging van een partij slfl cn spinazie moest worden overgegaan, waar men de vorige week in het dagblad „De Waarheid" zo'n op hef over maakte, was, voor zover het de sla betrof, te wijten aan het feit, dat deze niet meer voor consumptie in aanmerking kon komen, aangezien deze volledig onder de luis zat. Met de spl nazie was het even anders gesteld. Hier van zat men op een gegeven moment met een overschot, al was de spinazie die naar de mestvaalt werd gebracht, van inferieure kwaliteit. Dit was o.n. een gevolg vau liet feit, dat diverse fabrikanten van blikgroenten buiten de veilingen om ook nog contrifè ten afsloten met tuinders, teneinde e<jn geregelde aanvoer en dus constant door draaien van de fabriek te verzekeren. In verband liiermedo deelde de beer Mak nog mede, maatregelen te hebben willen treffen zulks in den vervolge tc voorkomen, door op de kortgeleden ge houden vergadering deze kwestie aan de orde te stellen en een motie in te die nen. waarin het Hoofdbestuur werd ver zocht er op aan te dringen, dat er door bedoelde fabrikanten in het. komende jaar geen contracten meer buiten de veilingen om zullen worden afgesloten, waarbij clan de veilingen er op hun beurt voor te waken hebben, dat de vroege spinazie eerst dient te z\jn ingemaakt, in plaats van vernietigd te moeten wor den. alvorens de fabrikanten een gele genbeid krijgen om te contracteren. De heer Mak besloot met te zeggen, dat hij goede hoop had, dat, nu de blok kade van Berlijn officieel is opgeheven, ook de Russische Zone van Duitsland weer tot ons achterland voor groenten export zal gaan behoren, aangezien de tuinders er ten zeerste bij gebaat zijn, dat zij geheel Duitsland kunnen bcdie GEEN REDEN TOT WANHOPEN. Het vorige jaar kon men aan Duits land kwijt, wat men wilde. Hierin is thans, nu de Duitsers zelf het heft in handen hebben genomen, verandering ge komen. Aardappelen heeft men er voor lopig nog voldoende, aangezien men nog met eigen voorraden zit. Doch deze zul 7en vroeg of laat opraken óf voor de consumptie verloren gaan. Er bestaat, dus ook hier geen reden voor de tuin ders om te wanhopen. Dat men aan maximumprijzen is ge bonden, is een strop, aangezien vaak met verlies moet worden geëxporteerd. Doch hieraan zit ook een andere kant. De exporteurs, die door de oorlog bijna al hun betrekkingen met Duitsland ver loren hebben, proberen deze thans weer aan te knopen, door voor de Duitsers voordelige transacties af te sluiten. Eén factor die de overgang op het nieuwe stelsel compliceert, is het vraag stuk van de Duitse invoerrechten op groenten, welke bij de centrale inkopen in Duitsland na de oorlog waren opge schort, doch thans bij de individuele export automatisch weer in werking dreigen te treden. Dus al ziet de toestand er voor de tuinders niet rooskleurig uit momenteel, reden om te wanhopen is er volgens de Directeur van de NV Alkmaarse Export veiling niet, cn wie weet, zorgt Moeder Natuur nog wel eens voor een buiten kansje dit seizoen. veiling ark ten NOORDSCHARWOUDE, 18 MEI 2700 kg witlof Ib 57—63; Ilb 53 700 kg prei 3.80; 2300 kg uien 5.90 —7.60; drielingen 3.30 Gistermiddag vond op „Huis ter Duin" te Egmond aan Zee 'n persconferentie plaats ter gelegenheid van het feit, dat dit huis thans vijfentwintig jaar door het Algemeen Zieken-» fonds „Ziekenzorg" wordt gebruikt voor de kinderuitzen ding. De voorzitter van het fonds, de heer S. Broekman uit Amsterdam gaf een uitvoerig overzicht van het lief en leed ln deze kwarteeuw. In zijn woorden van waardering betrok hij o.m. de huidige directrice zuster Cohen en de admini strateur de heer G. van Zijl. Tevens gewaagde spreker van de prettige samenwerking, die er tussen de instelling en het gemeentebestuur van Egmond bestaat. Aan de belangwekkende opmer- bekende Duitse kingen van de heer Broekman ontlenen wij nog het volgende: Min of meer uitgaande van het standpunt der preventieve genees kunde, zond men reeds in 1908 een aantal kinderen naar herstellings porden voor rekening van „Zie kenzorg". Allengs groeide het verlangen haar een eigen inrichting van die aard. Men zag om naar een ge schikt gebouw en wel in Egmond aan Zee. een gemeente die voor het vestigen van zogenaamde kin derkolonies altijd zeer in trek was. In 1924 kwam de koop van een villa, het Huls ter Duin, tot stand. In weerwil van deze beperkte vorm bleek het oord dermate in een behoefte te voorzien, dat het uitbreiding moest ondergaan. In 1929 werd een slaapzaal bijge bouwd, waardoor de capaciteit tot 45 bedden steeg, een aantal dat isedertdien kon worden gehand haafd. Op 16 Juni 1935, mede in verband met het veertigjarig ju bileum van Ziekenzorg, werd de nieuwgebouwde speelzaal inge wijd. DE OORLOG. Ziekenzorghad in en door de oorlog ontzaglijk veel te lijden. Het werd onder beheer gesteld met alle békende gevolgen van dien. Het fonds verloor 32.000 naar Polen gedeporteerde leden, waar onder de allermeeste zijner be stuurders. Op 10 Maart 1944 werd de ge hele vereniging met één penne- streek ongedaan gemaakt! Het be hoeft geen betoog, dat Huis ter Duin het lot der moederorganisa tie deelde en op de duur de inven taris prooi werd van de even zo roofzucht. Des niettegenstaande behoorde Huis ter Duin tot een van de eerste (zo niet het eerste) herstellingsoor den, die na het eindigen van de oorlog de deuren openstelden. Reeds in Maart 1946 verscheen de eerste groep. Dank zij de niet genoeg te waarderen hulp van Het Rode Kruis, dat het oord van ledikanten, bedden, dekens en voedsel voorzag, was de openstel ling mogelijk. Sedert dit ogenblik ging alles in de richting van het normale. Een aanmerkelijk verschil met vroegere perioden ligt evenwel in het feit, dat de inrichting zomer en winter ls geopend. De in de winterperiode verkregen medische resultaten stemmen tot grote te vredenheid. Over het algemeen kan worden gezegd, en zulks geldt voor alle maanden van het jaar, dat de kinderen aan vitaliteit be langrijk winnen. REDEN TOT UITZENDING. Het verblijf strekt zich uit over een periode van zes weken. Kin deren die daarvoor in aanmerking komen, blijven een periode langer. Daarover adviseert de aan het oord verbonden, ter plaatse wo nende arts, die iedere nieuwe groep voortdurend onder zijn controle heeft. NIEUWBOUW? Zonder verwtij aan de voorgan gers mag na een ondervinding van vijf en, twintig jaar worden vastgesteld, dat het bestemmen van een als villa gebouwd huis tot kinderherstellingsoord, tal van be zwaren heeft opgeleverd. Er is bij gebouwd en verbouwd, doch de CASTRICUM. UITVAART JOH. HOLLENBERG Dinsdagmorgen heeft in de Pa rochiekerk van de H. Pancratius de uitvaartdienst plaats gehad van de 53-jarige Joh. Hollenberg die Vrijdag jl te Alkmaar ls ver dronken. De H. Mis werd opgedra gen door kapelaan Saulenn. De gezangen van requiem werden o.I.v. directeur P. Knijs op Indrukwek kende wijze uitgevoerd. Talrijke Ingezetenen woonde deze droeve plechtigheid bij. Op het kerkhof werd eveneens door kapelaan Sau lennn de absolutie verricht. Op het graf werden voor de zielerust Onze Vaders en Weesgegroeten gebeden. Diep onder de Indruk verlieten allen de dodenakker. Hij ruste ln vrede. EEN NIET ALLEDAAGS GEBEUREN Dinsdag huwde het Jonge paar Duin-Poel. Daar de bruigom Ud is der plaatselijke ruiterverenlging, waren de leden met hun viervoe ters opgesteld voor het gemeente huis en na afloop der plechtighe den ging men in optocht naar dt kerk. Dit niet alledaags gebeuren had een enorme belangstelling. BENOEMD Onze plaatsgenoot de heer Th. Tromp, onderwijzer aan de St. Augustinus jongensschool is met ingang van 1 September a.s. be noemd tot leraar aan de Nijver heidsschool te Schagen. normale eenheid werd nooit be reikt. Het tegenwoordige, bestuur staat voor het alternatief, aan het verbeteren van de inrichting een groot kapitaal te spenderen, dan wel plannen voor te bereiden voor de bouw van een nieuw oord. Zo wel het een als het ander wordt belemmerd door de huidige situa tie in de bouwnijverheid. Huis ter Duin is het enige her stellingsoord in ons land, dat zon der overheidssubsidies geëxploi teerd wordt. Over de gehele pe riode zag men kans, uit eigen mid delen het oord te exploiteren Sedert Maart 1946 tot hf<"cn werden opgenomen 760 kinderen Tel. 2429 vanaf Vrijdag 20 Mei MONTE HALE eii ADRIAN BÓOTII in; (Centrafilm) In het voorprogramma o.a. De 3 COWBOY MUSKETIERS in: Dagelüks 8 uur; Zondag 2, 5 en 8 uur Donderdagmiddag 3 uur Toegang 14 jaar BERGEN NH. GEZELLIG ZITJE T/O STATION Prima consumptie Billijke prijzen VANOUDS BEKEND OM ZIJN PRIMA KEUKEN ontvangen prima Dijk 21 - Alkmaar Gevraagd: net TIMMERMAN, Fnidseu 121, Alkmaar. JONGELUI, die wensen te. trouwen, zoeken een of gedeelte hiervan. Br. onder no. 859 bureau van dit blad. Brengt U de2: week weer een grote sortering in WOL. ZIJDE VISTRA en KATOEN in effen en gebloemd. KRAANBUURT 8 Alkmaar Tel, 4308 Geen filialen in Alkmaar Gevraagd per 1 Juni CaféRestaurant en keuken—werkmeisje. SPOORZICHT Breelaau 911 Borgen Wie hrtpt JONGE WEDUWE met dochtertje van V/2 jaar aan te Alkmaar 3e Oosterstraat 1, Alkmaar. van 20 tot en met 26 Mei DEANNE DURBIN in de nieuwste Univcrsal film (Somethingvin the wind) met: DONALD O'CONNOR en JOHN DALL. Voorstellingen: Elke avoud 8 uur Zaterdagavond 79.30 uur Zondag 2—4.3079.30 uur Woensdagmiddag 2.30 uur HEMELVAARTSDAG OM 7 EN 9 30 UUR Toegang boven 14 jaar Vanaf Vrijdag 20 Mai met GREGORY PECK, JANE WYMAN, CLAUDE JARMAN Jr. en /Vele anderen, 14 jaar Zelden heeft U een schoner en boeiender film gezien. Voorstellingen: Dagelijks om 8 uur Zaterdag en Hemelvaartsdag 7 en 9.30 uur Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur Woensdag 2,30 unr Matiné Dagelijks tel. 3641 tussen 11 en 1 unr Zondag uitsluitend vanaf 1.30 uur Vanaf Vrijdag 20 Mei MARLENE DIETRICH In met JEAN ARTHUR en JOHN LÜND. 18 jaar. DIETRICH, nóg verleidelijker, nög gevaarlijker charmanter dan in DE BLAUWE ENGEL. Voorstellingen: Dagelijks om 8 uur Zaterdag en Hemelvaartsdag 7 en 9.30 uur Zondag 2. 4.30, 7 en 9.30 uur Woensdag 2 30 uur Matiné Opening der loketten 12 uur /Aanvang 1u.30 Zondag Voorverkoop Sigarenmagazijn C. de Grand Waagplein Alkmaar Mei

De Vrije Alkmaarder | 1949 | | pagina 4