Waterschapslasten enorm gestegen Jeugd en Film Van dit... van dat... van alles wat... agenda Politierechter Alkmaar Ver, N.H. Waterschappen bijeen Adres aan de minisfer Maandag werd Krasnapolsky te Amsterdam de jaarvergadering van de vereniging van Noordhol landse Waterschappen gehouden Ve oeiangstttimg hiervoor was verheugend groot. Niet minder dan 98 vertegenwoordigers van water schappen waren aanwezig. In dtze grote opkomst zag de voorzitter de heer J. Commandeur Azn., die het openingswoord sprak een teken van hechte organisatie en een bron van grote steun voor ds Noordhollandse waterschappen. Spreker betoogde verderdat in dien de waterschappen de plaats willen behouden, die zij hebben, zij een levend organisme moeten blij ven, opdat de al te vaak dreigende aanslag van de overheid op de autonomie van de waterschappen kan worden afgeslagen. Van grote betekenis was voorts de medede ling van het bestuur, dat een adres zal worden gezonden aan de mi nister van verkeer en waterstaat met betrekking tot de enorm ge stegen lasten voor het onderhoud van de wegen in de waterschappen De Stichting van de Landbouw, zou dit adres mede ondertekenen. Aan het slot van de vergadering hield mr. dr. Th. Dolk een causerie over JDe Unie van Waterschapsbonden en actuele waterschapsvraagstuk ken". Het adres, dat aan de regering wordt gericht, zo deelde de voor zitter mede. behelst een verzoek tot hogere uitkering voor het on derhoud van nlet-planwegen. Het is een teleurstelling voor het bestuur, dat de Gedeputeerde Sta ten van verschillende provincies reeds met een vastomlijnd plan bij de regering zijn gekomen. De Unie van Waterschapsbonden was oor spronkelijk van plan geweest om samen met de Stichting van de Landbouw een congres te gaan houden over de noodzakelijke ver- voorbereidt. achtte spreker een unicum. De baten, die verschillen de waterschappen van 't werk van de Unie hebben gehad, lopen uit een. De gestegen waterschapslas ten, noemde spreker, de actueel- ste toestand. De noodtoestand van de quartaire wegen is urgent. Spr. citeerde vervolgens uit het reeds gememoreerde request aan de mi nister over de positie van de we gen. De onderhoudslasten zouden op 4 8 0 procent van 1939 te stellen zijn. Ook vermeldde spreker ten slotte de plannen om de Unie een eigen kantoor te verschaffen, waar door de contributie wel moet wor den verhoogd. Dit zou dan neer komen op een voorstel tot verhoog de contributie van 1 cent per bun der grond. Met een kort dankwoord sloot de voorzitter tenslotte de vergadering. Harmonie: Jody en het herten- jong met Gergory Peck en Jane Wyman. Toegang 14 Jaar Voorstellingen dagelijk 8 uur, Za terdag 7 en 9.30 uur. Hemelvaart! dag 7 en 9.30 uur Zondag 2. 4.30. 7 en 9.30 uur. Woensdag 2.30 uur matinee Cinema Americain: Daar zit muziek ln. Met Deanne Durbln en John Dall. Toegang 14 Jaar. Voorstellingen dagelijks 8 uur Za terdagavond 7 en 9.30 uur. He melvaartsdag om 7 en 9.30 uur Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Woensdagmiddag 2.30 uur —Victoria Theater. Een avontuur in Berlijn met Mariene Dletrich. Toegang 18 jaar. Voorstellingen dagelijks om 8 uur Zaterdag en Hemelvaartsdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2. 4.30, 7 en 9,30 uur Woensdag 2.30 matinée. —ABT: Een Yankee in Texas met Monty Hale en Adrian Booth. In het voorprogramma: de Man met het litteken. Toegang 14 jaar. Voorstellingen dagelijks om 8 uur. Zondag 2, 5 en 8 uur. Donderdag middag 3 uur. Wielek voor A.J.G. „Na de oorlog is het bioscoopbezoek met enorme schreden voor uitgegaan en daarmee evenredig ook het aantal bioscopen. Helaas Is echter het gemiddelde.van de films zeer slecht gebleven: van de 2000 films, die gedurende de laatste jaren op de Nederlandse markt zijn gekomen, verdient ongeveer 90 procent de titel „film kunst" in de verste verte niet. Slechts een zeer klein gedeelte, ong. anderhalf procent kan werkelijk onder de Kunst gerekend worden aldus de heer Wlelek. die op een bijeenkomst van de de Alkmaarse Jeugd Gemeenschap het woord voerde over „Film en Jeugd" ln" paviljoen. Kinhelm. GEVAREN Spreker, die een bekend film journalist is. sprak eerst over de film als artistiek probleem en de gevaren, die hij aan de maatschap pij oplevert. Het ls bekend, dat vele van de slechte films, die er in de Nederlandse bioscopen draalen, een funeste invloed heb ben op de Nederlandse Jeugd. De ze films zijn het, die de mensen hoging van de uitkering voor het verleren het verschil te zien tus- onderhoud van de wegen. Hoe klemmend dit probleem is, bleek wel uü de toespraak van mr dr Dolk, directeur van de Unie, die V.m. mededeelde, dat de lasten voor het onderhoud van de wegen in Noord-Hollands Noorderkwar tier voor de waterschappen geste gen zijn van in 1939 1 77.000. in 1946 f 95.000 en 1n 1947 275.000. UITDROGING VAN GRON DEN. Van de Oosterzijpolder was het verzoek binnengekomen de water onttrekking aan de geestgronden door het Provinciaal Waterleiding bedrijf waardoor deze gronden aanzienlijk in waarde dalen', tegen te gaan. Het bestuur zegde toe, de ze zaak te bespreken en te over wegen welke stappen dan eventu eel kunnen worden ondernomen. Van vele zijden werd hierop nog nader op dit probleem Ingegaan. De heer Van Dom van Egmond Binnen meende, dat er water schappen ln nood komen te ver keren door de hierdoor ontstane droogte en voegde eraan toe. dat heel wat tuinders hun land bij de duinen hadden moeten prijsgeven. De nood wordt hoog aan de duin rand. aldus spreker. De heer Kaag uit Schoorl deelde mede, dat thans de kwestie in han den is gesteld van de Stichting van de Landbouw afdeling Noord- Holland. Volgens een derde spre ker houdt de Rijkswaterstaat zich reeds met het probleem van de verzouting van de duinen bezig. OVERIGE PUNTEN Na een korte discussie werden de overige punten van de agenda vlot afgehandeld, waaronder de begroting, het Jaarverslag en de benoeming van twee bestuursleden Wegens periodieke aftreding. De heren J. Commandeur Azn. en A. W. Mul werden met resp. 97 en 98 stemmen herkozen, dus vrijwel unaniem. CAUSERIE Vervolgens hield mr dr Dolk zijn causerie .die een overzicht gaf van de werkzaamheden van de Unie v. Waterschapsbonden en de daar mee samenhangende actuele vraag Stukken. Thans zijn er van de 2700 waterschappen 1500 nog niet ge organiseerd ln de Unie. Het toe komstige congres, dat in Samen werking met de Stichting van de Landbouw zal worden gehouden, krijgt te behandelen het punt: „De gestegen waterschapslasten". Tot de zichtbare resultaten van de Unie rekende spreker de oprich ting van bureaux ten dienste der waterschappen en het maandelijk se orgaan, alsmede de zitting, die de Unie heeft ln diverse officiële Commissies. Dat de Unie geen zit ting heeft ln de commissie, die de Wetgeving voor de waterschappen sen goed en slecht, mooi en lelijk De heer Wielek betitelde de uit werking van deze films met het woord „gevoelsvertrdebeling". De goede films daarentegen heb ben een activerende invloed: zij zetten de menselijke geest aan 't denken. Spreker noemde enige treffende voorbeelden van films, die een invloed ten goede hadden .JFARREBIQUE" Vervolgens besprak de heer Wie lek de ontwikkeling van de film ln de verschillende landen. De Franse film. die enige Jaren voor de oorlog een buitengewoon hoog peil bereikte, ls nu een weinig afgezakt, hoewel er nog zeer goe de producten werden gemaakt, waarvan spreker ln het bijzonder prees de film „Farrebique". Merkwaardig is het. aldus de heer Wielek, dat zoveel kleine landen een filmcultuur bezitten. Spr. noemde de beroemde Zwitser se film „De Laatst Kans" en be- 1.2. 3.4. 5.6. Gisterenmiddag werd ten stad- huize te Alkmaar de volgorde van de lijstnummers vastgesteld. Van een drietal partijen was een ver soek om voorrang binnengeko men t.w. de KVP, de P. v. d. A en de CPN. Na loting word de Volgorde als volgt vastgesteld: 1 KVP; 2 P. v. d. A.; 3 CPN. 4 VVD; 5 AR; 6 CHU. Ontwaakt gaf opvoeringen De toneelvereniging „Ontwaakt" gaf Zaterdagavond een opvoering van het toneelspel ..Inkeer" voor 'n goed gevulde zaal ln het Gulden Vlies. Het ontroerende spel van een blinde man en zijn huwelijks moeilijkheden werd op zeer rede lijke wijze vertolkt. Vooral Dolf, de blinde man, werd uitnemend gespeeld met een voortreffelijke mimiek en dictie. Ook de andere rollen waren zeer goed bezet. „Ont waakt" mag zeker op geslaagde uitvoeringen terugzien. Zondagmiddag werd een kinder middag in het Gulden Vlies ge geven. GEZELLIG FEEST Zaterdag had het personeel van de fa. H. Eckmann een gezellig feest in „Het Wa;>cn van Heems kerk". De toneelgroep van de perso neelsvereniging „ADOLA" bracht n.1. een blijspel op de planken, ge naamd: .Trouwen is niet makke lijk". Nu dat hebben we kunnen zien. nadat eerst door de heer De Boers het openingswoord was gesproken. Een rijke ongetrouwde oom krijgt het uit louter balorigheid in zijn hoofd een huwelijksadvertentie In de krant te zetten, met alle vre selijke gevolgen van dien. Aller lei sollicitanten komen voor het voetlicht en U passeert dat niet zonder de dolste verwikkelingen. Hier waren vooral mej. T. Kas- etes als Eva du Floo en mej. A. Kroes als de dame van middelbare leeftijd uitstekend. De dames bren gen de oom allemaal het hoofd op hol en het slot'is dan ook, dat hij geen van allen kiest. Maar natuurlijk was er wel een happy end, want ooms neef krijgt tenminste de vrouw zijner dro men. Het is moeilijk een keus te doen uit de beste spelers, ciaar we wil len toch niet vergeten W. IJssels te noemen als de notaris en G. Bakkerals de oom. Het spel was trouwens -over het algemeen erg bevredigend en er werd dan ook hartelijk geapplaudiseerd. Een zeer geanimeerd bal besloot deze gezellige avond. kende Zweedse en Deense kunst werken van de laatste tijd. Merk waardig is ook de wederopstan ding van de Italiaanse film. dié met „Rome. Open Stad" Paisa en nog zovele andere goede films wel een zeer goede beurt maakte. Het maken van films ln ons land is nooit goed gelukt. KINDERFILM Na de pauze beantwoordde de heer Wielek enige vragen. Over de kinderfilm zeide hij o.m. dat men ln Engeland waar de Arthur Rank organisatie goed werk heeft gedaan uitzonderlijk mooie resul taten heeft bereikt. Enkele dezer films komen ook naar Nederland en, voorzover ze nog niet vertoond zijn, voorspelde de heer Wielek deze films een grooz succes. Want de smaak vraagt eigenlijk naar goede, ondanks het feit dat dft^ ogenschijnlijk niet het geval ls." De terugkeer voor de Duitse films is voor menigeen een pijn lijke zaak. De enkele Duitse films die thans in ons land draaien wa ren. aldus de heer Wielek, zeer goed gemaakt, hoewel zij bedrie- gelijk zijn. Op een artistiek veel hoger peil achtte de heer Wielek de Duitse film, die over een half jaar in Nederland zal rouleren „Wozzeck" genaamd. Waar een film als „Die Mörder sind unter uns" vooral aan mank gaat is dat zij de Duitsers of te goed of te slecht voorstelt en dan liefst een heleboel goede en heel weinig slechte.... Een hartelijk opplaus bedankte de heer Wielek voor zijn interes sante lezing. De voorzitster var. de A.J.G. bedankte uit aller naam de spreker voor dez^ geslaagde avond. V Het was weer een hele waslijst, wat de politierechter Maandag middag had te behandelen. Twee Alkmaarders, Barend v d W. en Johannes K„ beiden koop man in ongeregeld goed openden de rij. Van der W. was de vorige maal niet verschenen. Hij had in Nov. '48 een damesrijwiel gekocht zonder te onderzoeken of de ver koper er eerlijk aangekomen was. Die verkoper was zijn eigen broer Verd. bood de fiets aan zekere J. V. voor f 17.50. waarop deze in ging. Verd. was al 2 maal veroor deeld. De oficier, mr Holsteyn. acht de misdaad bewezen en eist voorw. 4 mnd. en f 100 of 1 mnd. Uitspr. idem. De tweede Johannes K. kwam ook voor de 2e maal. Hij had op de Kennemerstraatweg de fiets van van der Werken gekocht, 't Was heling. De rechter vond het zeer lichtvaardig. Hier vorderde het "t)M f 50 of 25 dagen, omdat verd. gunstig be kend staat. Het vonnis was f 30 of 15 dagen. LOOD ONTVREEMD. Nicolaas K. en Johan de B. uit Spanbroek en Opmeer, twee jonge lieden hebben verleden jaar een hoeveelheid lood ontvreemd. Bei den bekenden. Er waren twee rap •porten uitgebracht. Dat van K. was niet ongunstig. Hij had geld nodig voor het betalen van een boete. De B. had te veel vrijheid genoten en was verleid door K. De heer Wichers gaf de nodige toelichting op de rapporten. De officier kan het advies niet volgen, vordert f 75 of 40 dagen voor K. en f 40 of 2 weken tuchtschool voor de Bood. Mr de .Groot spreekt een goed woord v. de B. De rechter vonnist voor deze diefstal K. f 50 of 25 dagen, de B f 25.— of 2 weken tucht school .terwnM de B. 1 jaar onder toezicht komt. Uit Hoorn arriveerde Trijntje K Zij heeft op 29 Nov. 's avonds van de bekende inbrekers dozen met textiel en koffers aangenomen, om ze te bewaren. Later kreeg verd. twee kindermanteltjes van S. Deze S kwam als getuige uit 't Huis v. Bewaring en verklaarde, dat hij de manteltjes had neergelegd in de kamer. Ook een damesmantel uit de koffer is achtergebleven. Verd. bekende het feit. De officier vond de schuldhellng bewezen. Zij heeft haar man niet terugge houden. Daarom eist spreker 2 maanden gevangenis. De uitspraak was 1 mnd. gevan genis. U houdt niet van kunstgeschiedenis Het zij zo! Een stuk kunstgeschiede nis in aantrekkelijke vorm vindt U echter in 't Stede lijk Museum aan de Breed - straat. Een fraaie tentoonstelling van litho's van Toulouse Laufcrec is hier tof 4 Juni voor het publiek geopend. Laten we de pogingen van ons Museum steunen door een bezoek en onszelf 't ge noegen verschaffen van 'n kennismaking met de grafi sche kunst van deze grote Franse kunstenaar. „Ik ga nooit naar een museum", zegt U? Begint U er dan nu eens aan. Mis schien bevalt de kennisma king U toch wel. Nog een Hoorns Trijntje. Trljn tje K kwam op het matje. Zij had van C. op 30 November '48 dames kousen en kindersokken ten ge schenke ontvangen. Die goederen zijn later ln beslag genomen. Hier vroeg het O.M. voor schuld heling 2 nrnd. Vonnis f 50 of 20 dagen. GESLAGEN. Adriaan B.. suikerwerker te Hoorn, heeft Corn. R. in het ge zicht geslagen. Motief: ruzie des avonds bij de Handelsschool. De broer was door R. geslagen. De officier eist f 25 of 10 dagen, wat de rechter verandert in f 15 of 10 dagen. Verd. Piet R. heeft op 7 Maart 2 ruiten vernield te Berkhout. Eis f 25 of 15 dagen. Vonnis idem. Augustus besteller der PTT te Breezand heeft een hond mis handeld door met een mestvork naar het dier te gooien. De hond werd in een der poten getroffen. De rechter vond het een verkeer de drift van verdachte. De hond van Nuland liep op het landje v. verdachte. De officier wilde deze driftige verdachte streng straffen en spr. eist 1 maand voorw. met 2 proef jaren en f 50 of 25 dagen. B. had heel wat tegen te sputte ren. De rechter vonniste: 1 mnd. voorw. en f 30 of 15 dagen en ver beurdverklaring van de vork. BELEDIGING. Lijsbert Z. te Berkhout heeft op 1 April een andere Juffrouw, ze kere Aagje L. enige fraaie woor den toegevoegd, omdat deze kwaad van haar zou gezegd heb ben. De officier vrosg f 30 of 15 dagen. Vonnis f 25 of 10 dagen. Cornells L.. arbeider te Medem blik heeft in het begin van '49 een bedrag van ongeveer f ?00 verduisterd als penningmeester v. een klaverjasclub. Verd. had het geld besteed voor kleren, klompen enz. In deze klaverjaszaak vor derde het O.M. 1 mnd. gevangenis Verd. zeide alles te zullen doen om het bedrag terug te betalen. De rechter besloot een rapport in te winnen. f LELIJK GESNAPT Jacob H. en Joh. H. uit Texel hebben van het vliegveld de Mok verschillende bulzen ontvreemd. Deze behoorden aan de staat. Ver dachten waren lelijk gesnapt De officier vindt deze zaak nog al belangrijk, vorderde voor leder f 75 of 30 dagen. Het vonnis werd f 50 of 25 dagen. RUITJE INGEDRUKT. De Alkmaarder M van L. heeft op 13 Februari te Castricum een ruitje van de Spoorwegen Inge drukt. 3 getuigen kwamen ln het geweer. De ambtenaar Beentjes verklaarde, dat verdachte met nog twee anderen bij de controle wei gerde zijn kaartje af te geven. De man werd voor alles uitgescholden en wist pertinent, dat verdachte het ruitje vernield had. Kameraad P. R. behoorde ook tot 't groepje jongelui en vertelde dat verd. met zijn schouder het ruitje raakte. De wachmeester Verheul lichtte het procesverbaal toe. In deze vernlelLngszaak zag de officier een uiting van jeugdige overmoed. Spreker vroeg f 30 of 15 dagen. Vonnis f 20 of 10 dg. Siebrun A., brandstoffenhande- laar heeft op 1 Maart zekere de B. op de Nleuwendam te Hoorn mis handeld. Er was ruzie over de be taling. Deze de B. kwam met een mes op verdachte af. A. schopte toen de ander tegen buik en knie. De visser de B.. de mishandelde Wat een wereld! De eenvoudige mens valt maar van de ene sen satie in de andere. Reputaties worden snel opgebouwd en afge broken. Neem nu bijv. James For- restal, voormalig minister van de fensie in de USA, enkele tijd ge leden nog een krachtige" figuur en nu plotseling dood door zelf moord. Mien kan zich afvragen: „Waarom deed hij dat?" Men neemt aan. dat hij krankzining was. Volgens de Amerikaanse ra diocommentator Drew Pearson liep Forrestal enige tijd geleden zijn huis uit roepend: „De Russen zijn in Amerika geland". Het is natuurlijk vreselijk, als een mens met zulk een waandenkbeeld rond loopt. Wij zullen er niet te veel van zeggen, maar het feit, dat deze man als Amerikaanse mi nister van defensie beschikt heeft over de koers van de Amerikaan se nationale verdediging stemt toch onbehagelijk, te meer, omdat deze defensie zulk een Interna tionale vorm heeft aangenomen en ook ons land daarin ls betrok ken. En nu nog een geval: de burge meester van Den Haag, mr Visser neemt ontslag, omdat naar het schijnt, hij heeft beschikt over meer deviezen dan up normale wijze voor reizen naar het buiten land kunnen worden verkregen. Ja. maar nou moet men ons toch niet kwalijk nemen, als wij bewe ren, dat deze berichten de eer bied van de „kleine man" voor hooggeplaatste personen wel be hoorlijk zal ondermijnen. Wat. een wereld schreven wij boven die stukje. Daar blijven wij bij. WAT ANDERS. Wij zijn ondanks alles voor een vrolijk geluid. Daarom: Hopsa heisasa. ARTIST Onze plaatsgenoot Menno Gronds ma doet het toch alleraardigst. Nu treedt hij op als zanglmïtator in het welbekende City-Theater -te Amsterdam in hetzelfde pro gramma. waarbij RLta Hayworth (op celluloidhaar charmes open hartig aan het grage publiek be wijst. COLLECTE-OPBRENGST. De Blauwe Week Collecte door middel van lijstenden bloempjes op Zaterdag j.1. heeft een bedrag van f 282,54 opgeleverd. Dit door het actieve werk van dames en heren collectanten, die een woord van dank verdienen voor hun medewerking. TRADITIE-GETROUW. De jaarlijkse inspectie van de brandweer vindt Woensdagavond a.s. plaats des avonds om half 8. Volgens traditie wordt deze in spectie van de Alkmaarse Vrijwil lige Brandweer op het Waagplein gehouden. NIET Dr Bartstra blijft niet in Cana da. Dat is wel wat anders dan wij verleden week vrijmoedig beweer den. Dit wordt ons gemeld, door Iemand, die het weten kan en die de reis van dr Bartstra heeft ge regeld. Zij zal nu zeer waarschijn lijk in Augustus vertrekken als bezoekster en bezoekers krijgen alleen een visum, aldus de inzend ster. als zij een retourbiljet voor de boot hebben, (dat één jaar gel dlg blijft). Dr Bartstra heeft 16 jaar in Alkmaar gewerkt en zij was „alles" voor haar patiënten. Nooit heeft zij zichzelve gespaard Dat zij thans, na verleden jaar 'n vreselijk ongeval te hebben ge kregen, vertrekt, zal zeker door haar patiënten worden betreurd. Maar zij komt terug! EEN LETTER. Het tegengestelde van unaniem wat met algemene instemming wellicht duidelijk is omschreven, is UNOniem. Ach ja. het scheelt maar een heel klein lettertje, maar het scheelt veel. Want als een besluit unaniem ls genomen, nou. dan is-le „oude jongens" 'n UNOniem besluit, wel mens waar haal Je de woorden vandaan, om dat te kenschetsen, 't Is erg. No. 1 VAN LIJST 7. Gisteren zijn dan de lijstnum mers bekendgemaakt. Natuurlijk stemmen wij allemaal op de Partij van Blauwe Tlnus, no. 1 van lijst zeven. MIJN PROGRAM Als verslaggever van bet -partij orgaan van ..Blauwe Tinus" kwa men wij hem natuurlijk, pardon: partijvoorzitter Blauwe Tinus „bij toeval" tegen. Wat zijn zo Uw inzichten?, vroegen wij. Mijn program", aldus de poli- cus, is een gelukkige en kloeke samenvatting van ae programs v. alle partijen. Juist ja. zeiden we, dat lijkt ons heel wijs. Blauwe Tinus zuchtte even heel diep en streek met zijn rechter hand door zijn haardos, terwijl hij met zijn linker de veters van zijn schoenen toeknoopte. „Ja, wijs", zei hij. maar dat niet alleen. Niet zo beperkt, hé. Ik denk aan ieder een. voel je wel." „Wij begrijpen het" zeiden we warm en namen de ons aangeboden sigaret graag aan „En uw verwachtingen? wilden wij nog vernemen. Blauwe Tlnus zweeg, alweer zo wils. Een kanspaardje voor de ver klezLngej) sreloven wij! H.L.O. BEGON OPNIEUW In het gemeentelijk Sportpark alhier werd onder leiding van éi heer van der Griend de eerst* avond gegeven van de vereniging Harmonische Lichaams Ontwikke ling. Was op deze eerste avond de opkomst nog niet overweldigend groot, er bestaan gerechtvaardig de vermoedens, dat binnenkort de opkomst heel wat groter zal 2ljB zodat vele Jongeren, die vaakoover dag een zittend leven leiden, fa? hun vrije tijd lijf en leden fi houden! IETS BIJZONDERS St. Pancras- Zaterdag J.1. hebben wij een kort bezoek gebracht aan de heer A. Hoogland alhier. Reeds jaren bezigt deze eenvou dige petroleum-vemer zijn vrije uurtjes aan knutselen. Reeds ve* schillende scheepjes en andere kleine bijzonderheden heeft hij vervaardlgd.maar één dezer da gen is wel zijn mooiste experi ment voor elkaar gekomen. Hij heeft n.1. een miniatuur draai molen vervaardigd ïm dit ls niet een stilstaand element, doch al les komt echt in beweging. Het geval draait In de rondte, de paardjes bewegen zich en het or geltje zorgt voor een vrolijke en pittige noot. Wij mogen al onze dorpsgeno ten aansporen, om dit prachtige werkstuk te gaan bezichtigen. Ook kinderen zijn van harte wel kom. DE OUDEN VAN DAGEN WEDEROM OP STAP St. Pancras- Een dezer dagen vergaderde de commissie, die de uitstapjes voor de ouden van da gen organiseert Er werd besloten om, indien de a.s. geldinzameling genoeg opbrengt, ook dit Jaar wederom de oudjes een plezieri ge dag te bezorgen. Muis aan huis zullen lntekenbiljétten worden rondgebracht en voor 4 Juni zul len deze door de neren commis sieleden worden opgehaald. De commissie bestaat uit de volgen de personen: D.Bruin, F. Hes. Jb Keizer Wz., J. J. Kloosterboer. P de Kraker.' H. Olie, J. Oud, K. Tim mer. P. Ce Wit. Geeft royaal. De oudjes zullen U er dank aar voor zijn! vertelde als getuige wat op die 1ste Maan was voorgevallen. De ver dachte had hem gedreigd in 't wa ter te duwen. De rechter besloot de zaak aan te houden tot 20 Juni. SCHELDPARTIJ Christina V. uit Grootebroek heeft op 24 Maart juff. K. mlshan deld door haar met een glas te ra ken. Catharlna K., de mishandelde zeide, dat er burenruzie heerste om de kinderen. De Rozenstraat was 't toneel van de strijd. Juff., K. interpelleerde Christina V. over 't feit dat er geen kinderen mochten passeren, waarop verd. repliceerde met de andere een tik te geven tegen 't voorhoofd. Omdat verd. een glas ln de hand had moest 't slachtoffer zich bij de dokter la ten verbinden. Ook de zuster van juff. K. en de moeder van de kin deren, legde verklaring af. Her haaldelijk moest de rechter ingrij pen om een scheldpartij te voor komen. De officier zeide, dat de eerste klap raak was. nog wel met een glas. Spreker vorderde f 60 of 20 dg. Het vonnis luidde conform. Jan K. te Grootebroek had te Schellinkhout iemand mishandeld De officier acht t een ernstige mishandeling en vordert f 100 cf 30 dg. wat ook 't vonnis was. Bernardus S. heeft te Hoorn een man te pakken gehad, 't Was nog al aangekomen. Eis f 40 of 20 dg. Vonnis idem. Johannes B. te Koog aan de Z. heeft op 1 November te Den Hel der een herencostuum ontvreemd behorende aan zekere Van Es, zijn kostheer. Hij heeft het pak voor f 35 te Haarlem verkocht ^n een opkoper. Het Ingekomen rapport vermeldde, dat verdachte psychia trisch onderzocht moet worden. Verdachte zou anders onder de re classering vallen. De officier vor dert f 25 of 15 dg en onder toe- zichtstelling en 1 mnd voorw. met 2 proefj. De rechter vonnist f 25i of 10 dg, verder conform. ALKMAAR Geboren: Johannes E F, zv G A Leeuwenkamp en A M Nieuwen- huizen; Margaretha E M, dv J A G Kuhne en M Th van Elferen. Anthonius N M, zv A N Llgtharfc en G M Berger: Fokke. zv G van der Helde en P M Dekker: T nes D, zv J D Hollander en a C Schut; Margaretha M, dv C, J Leek en P Schuit; Klaas, zv K Blos en T Schoenmaker; Johannes H A. zv T J Sodenkamp en H S M van der Borg; JacobQ, dv W Schaa per en A van Leijen. Nicolaas C, zv N C van den Berg en C K Zieltjens. Overleden: Maart je Rol oud 76 jaar, wed. van J Beets. GESNEUVELD. UEERIIU GO WA ARD. Zaterdag, morgen jl. bereikte de droeve mede deling ons dorp, dat de broer van kape laan Klinkenberg bü de vervulling van zijn vaderlandsplieliten in Indonesië is gevallen. Het medeleven is ons dorp is zeer groot. veiling arkten VEEMARKT ALKMAAR. 23 MEI. 4 Vette koeien, 90 nuchtere kal veren en 5 vette schapen, alle» voor de Centrale.

De Vrije Alkmaarder | 1949 | | pagina 2