mt&Pïï- iM. GROOTSCHEEPSE BESTRIJDING VAN DE COLORADOKEVER Op de handel rust thans een vrij grote verantwoordelijkheid ijnheer de Burgemeester, Internationale samenwerking belooft goede vruchten te dragen Oorlogshandelingen in '44 en '45 gaven Colorado-kever vrij baan De coloradokeverbestrijding in West-Europa is nog steeds 'n probleemt waarbij Nederland nauw betrokken is. De grote na-oorlogse invasies van deze insecten in ons land liggen nog vers in het geheugen en de gevaren voor onze agrari sche export zijn nog steeds aanwezig. De activiteit van het internationale comité tot bestrijding van de coloradokever, dat in Januari door een aantal West-Europese landen werd ingesteld ter coördinatie van de bestrijding in West-Europa, verdient daarom ook in Nederland ruime belangstelling. De eerste grote haard van de coloradokever-besmetting op het - West-Europese continent werd in 1922 in de buurt van Bordeaux ontdekt, waarop dat moment reeds een gebied van 250 km2 was aan getast. Vanhieruit heeft het dier kans gezien een groot deel van West-Europa te infecteren. Deze snelle verbreiding was en gevolg van de grote verspreidingsmoge lijkheden van deze keversoort. Het insect kan vluchten van meer dan 100 km maken en ook besmetting via zee bleek mogelijk. Vele exem plaren namelijk die langs de Fran se kust in zee terecht kwamen en via getijde stromen naar het noor den dreven, bleken nog te leven als zij bijvoorbeeld via het Kanaal in België, Engeland of Nederland aan land waren gespoeld." Deze grote verspreidingskansen maak ten geïsoleerde bestrijding door de s aten afzonderlijk zeer moeilijk Er waren uiteraard besmette lan den en niet of minder zwaar be smette terwijl ook de bestrijding in het ene land sneller en efficiën ^ter verliep dan in het ^ndere. Hierdoor kon in die landen, waar bijvoorbeeld met het oog op agra rische exportbelangen voorzienin gen werden getroffen tot een snel le en grondige bestrijding het gevaar nooit duurzaam gekeerd worden, daar de besmetting steeds weer van over de grenzen kwm. Na de oorlog bleek de situatie met betrekking tot het colorado kever gevaar zeer te zijn verslech terd. In Frankrijk en België had den zich in de jaren 1944 en 1945, toen oorlogshandelingen de colo radokever vrij baan gaven, enor me reservaten van kevers ontwik keld. Via warme en sterke zuide lijke winden werden zil in grote getale vooral in het voorjaar van 1945 o.a. naar ons land getrans porteerd terwijl ook vele aanspoe lden langs de kust plaats had- d°n. Het Kanaal bleek ook geen b°l°tsel te vormen. Reeds in de oorlog had de infecfle zich ver breid over de kanaal-eilanden, waar zich een belangrijke groen- tenteelt bevindt, die zich voor de afzet harer producten op de En gelse markt richt. Dit bracht na de oorlog het probleem ook voor Engeland, dat zich tot op heden van belangrijke kever-invasies heeft weten vrij te houden, in een acuut stadium. Het stelde import verboden in voor die agrarische producten, welke het overbrengen van de kevers naar Engeland zou den kunnen bevorderen. Zo onder vond o.a. de belangriike groenten- export van ons land naar Enge land nadeel van de uit de Enzelse coloradokeverbostrIjdlT)« voor vloeiende importrestricties. Deze b°i°mmnrfn<*en voor de Internatio nale handel ln agrarische produc ten. welke zowel voor de imr*nre- rende landen (bij voorbeeld Enge land en de LSA) en de exporteren de landen nadeel brachten, gaven vooral de stoot tot d° conferenties van Brussel en 's Gravenha^e in O* ober 1947 en Januari 1948. Als uitvloeisel van deze besprekingen werd de Internationale commissie tot bestrijding van de coloradoke ver ingesteld welke zoals gezegd, tot taak kreeg de bestrijding in West-Europa te coördineren. Op voorstel van Engeland werd door verschillende West-Europese landen een fonds gevormd waar uit de bestrijding zou worden ge financierd. Spoedig na zijn in stelling in Januari 1948 ontwierp het comité een plan de campag ne, waarvan een voornaam onder deel was het scheppen van be schermingszones in Europa zodat het gevaar van infectie van over de grenzen vermindert. Tot dat doel zouden in de grensstreken zo nes van ongeveer 40 km diepte worden vastgesteld waarbinnen door het comité een intensieve be strijding ter hand zou worden ge nomen, terwijl soortgelijke maat regelen voor havenplaatsen zou den moeten worden getroffen. Aan dit plan werd 4n 1948 een begin van uitvoering gegeven. Een speciale opgeleide staf kreeg de leiding bij de bestrijdingscampag- nes die langs de grenzen van Ne derland België. Luxemburg en N.- Frankrijk werden ingesteld met bemoedigende resultaten. „Tiger Rag" op Jeugconcert Het doet vreemd aan wanneer men een programma van een jeugdconcert in handen krijgt en daarop nummers aantreft als „Tiger Rag" ,.At the Jazz Band Ball" en meer van deze nummers die de jazzminnende jeugd in verrukking brengen. Toch bevatte het programma van een jeugdcon eert dat dezer dagen in Leeuwar den werd gegeven, dergelijke com posities. De organisatoren van de ze concerten hadden namelijk The Orchestra of the Dutch Swing College in de gelegenheid gesteld een programma te verzorgen, dat geheel aan de jazz gew'ld was De leider van het orkest. Peter Schil- peroort, wilde op dit concert een poging doen de jeugdige bezoe kers er van te overtuigen, dat er in de jazzmuziek vele elementen zijn te vinden, die constructief zijn en die als tegenwicht kunnen dienen voor de onaanvaardbare consequenties, die bij- en bastaard vormen van de jazz met zich mee hebben gebracht. Om dit doel te bereiken was een programma sa mengesteld waarin zowel „klassie ke" jazznummers voorkwamen als composities uit de laatste Jaren. De toelichting op een en ander weed gegeven door Peter Schilper- oort. Het is gebleken, dat vooral in België en Nederland de bestrij ding efficiënt geschiedt, zodat 't internationale comité in het bij zonder in Frankrijk zijn activiteit zal gaan ontplooien. De besmet ting heeft zich in West-Europa 't eerst in Frankrijk vastgezet en in Frankrijk heeft zich ook een van de voornaamste besmettingshaar den ontwikkeld. Daarom heeft het Internationale comité dit Jaar 'n grote bestrijdingsactie van de- monsratlef karakter op touw ge zet. In Noord-Frankrijk van Srassburg in het oosten tot Cher- bourg in het westen. Een me aard appels beteelde oppervlakte van ruim 50.000 ha zal ln dit gelbed worden bewerkt. Het hoogtepunt van deze bestrijdingsactie zal ln de streek rond Caen vallen. Van 25 Mei tot en met 5 Juni zullen in dit belangrijke centrum van de aardappelteelt aardappelakkers tot een totale oppervlake van circa 3000 ha worden bespoten en be stoven met geconcentreerde op lossingen van DDT door middel van helicopteres en plperclübs. Men verwacht, dat deze groot scheepse actie succes zal opleve ren zodat in de volgende jaren de coloradokever ook in Frankrijk binnen de perken kan worden ge houden. Deze actie zal ook voor de ande re Europese landen groot voordeel brengen, daar het besmettingsge vaar in het algemeen zeer zal ver minderen, en zij wat Nederland betreft hét invasiegevaar zal ver kleinen. Zo belooft dan een gelukkig ini tiatief tot internationale samen werking goede vruchten te dragen oDe stichting voor de Land bouw maakt bekend, dat thans ook voor het stomen van zandaard- appelen een subsidie zal worden verstrekt van een gulden per 100 kg. Deze regeling geldt tot 20 Juni Ook de subsidie voor kleiaardap- pelen zal tot deze datum worden verlengd. oOn 30 Mei wordt te New York een imneres ereon^d waa'm) 600 artsen verslag zullen uitbrengen over de behandeling van rheuma- M~che aamdrenfngen. mmm Nffncy Prlce ,de bekende acti ice, die in het Nederlandse pro gramma van de BBC regelmatig optreedt, sprekende over het Volkstehater, dat zij 20 jaar geleden in Engeland stichtte. Naast haar onze landgenoot H. B. Fortuin, die ^iaar voor het Nederlandse BBC-programma interviewde. het lijden van zieken- en gewonden die naar ziekenhuis of hulppost worden vervoerd, aanmerkelijk ver licht worden? Dr. Baesjou is hier van overtuigd en hoewel er enige tijd mee heen zal gaan. hoopt hij dat de diverse afdelingen van het Nederlandse Rode Kruis - zich ln !de toekomst met deze Riemvis brancard dragers zullen kunnen uitrusten. Nieuwe vinding op zieken ver voer-gebied „Na jaren is men er dan einde lijk in geslaagd om een belangrijke verbetering in het moderne ver voer van zieken en gewonden te bewerkstelligen,' zo deelde het hoofd van de medische afdeling van het Nederlandse Rode Kruis, dr. J. F. J, Baesjou mede Hij duid de met deze woorden op de vin-(f ding van de heer W. F. Riemvisƒ4 die, gerepatrieerd uit Indonesië, in November 1947 het Nederlandse Rode Kruis in kennis bracht met het speelgoedmodel van een bran card-drager, die, voorzien van spe ciale veren en. van vleugelmoeren geschikt geacht kon worden bran cards van verschillende breedte op te nemen. De technische afdeling van het Rode Kruis perfectionneerde nog waar nodig deze vinding en het bleek, dat nog meer belangrijke voordelen aan deze verende Riem vis brancarddrager verbonden wa ren: Hij kan op iedere willekeuri ge auto of kar geplaatst worden Men kan de vering desgewenst verminderen. Hij is opvouwbaar. Het gewicht er van is gering, zo dat de dra eer door een man kan worden gedragen. De firma gebroeders Visser uit Leeuwarden zorgde voor de uit voering en zo wel binnen als bul ten de landsgrenzen bleek grote belanestelling voor deze vinding te bestaan. Ook het Rode Kruis te Genève, en het Belgische leger Interes seerden zich voor dit apparaat. Zal door déze nieuwe vinding i Voordelig op vacantie Het personeel van het gemeen telijk gasbedrijf en van de dienst openbare werken te Beverwijk heeft er wat op gevonden om dit jaar een week naar buiten te gaan zonder de toch nog altijd vrij hoge pensionkosten te moeten be talen. Het kreeg van het gemeen tebestuur twee oude wagens in bruikleen, die eerder dienst de den "als rijdend schaftlokaal en bergplaats voor gereedschappen. In de avonduren en op vrije da gen is er getimmerd, geschuurd en geschilderd en het resultaat is, dat elke tak van dienst thans be schikt over keurige woonwagens, compleet met vier bedden, kasten en een woonkamerkeuken. Bin nenkort zullen de veh'kels achter een vrachtwagen van de gemeente worden gereden naar een terrein In Blaricum, waar ze deze zomer iedere week een gezin zullen her bergen. Op de plaats van bestem ming zal leder keukentje worden aangesloten op de gas- en water leiding. Een accu zal voor de ver lichting zorgen. De „aandeelhouders" In de on derneming. die alles zelf hebben gefinancierd hebben geloot voor de volgorde van de vacanties. Huisbrandvoorziening 1949-50 Naar aanleiding van de be kendmaking door de minister vam economische zaken van het huisbrandrantsoen 194s- '50 en de regeling van de dis tributie van huisbrandkolen gedurende het komende sei zoen geven daarbij betrokke nen als hun mening, dat thans op de handel een vrij grote verantwoordelijkheid komt te rusten. De handel zal er mee rekening moeten houden, dat het publiek niet alle kolen ineens kan ont vangen. Het zal aan de handel geen onmogelijke eisen mogen stellen, zo wordt anderzijds opge merkt. Het zal de kolen geleide lijk aan moeten, afnemen en het zal als de leverancier komt, er niet enige maanden over heen moeten laten gaan alvorens zijn deel van het kolenrantsoen te ont vangen. Men dient er rekening mee te houden, dat de kosten van het bedrijf het gehele jaar door gaan. Het publiek kan hier een normale en gemakkelijke wijze van de voorziening met brand stoffen bevorderen. Als de kolen in eens geleverd zouden worden, zou zulks economisch misschien ver antwoord zijn. maar men moet ook denken aan de vaak geringe ruimte van opslag bij het publiek, aan de betalingsmogelijkheden e.a Voor 't gebruik van de brand stof iri haarden betekent de nieu we regeling geen verruiming door een verstrekking van meer anthra ciet, maar. zo merkt men op. men kan een goed stookbaar mengsel maken door er kleine cokes bij te gebruiken. Het ligt in de bedoeling Zeeleeuw voor televisie Voor de eerste fnaal is de cir cussfeer in de Philips televisie studio doorgedrongen. Van de aan wezlgheid van het circus Strass- buifger £n Eindhoven ls gebruik gemaakt om de heer J. van Dove- ren. perschef van dit circus, gele genheid te geven voor de televisie camera iets uit de roemrijke his torie van het internationale cir cusleven te vertellen Het gesprek werd besloten met een optreden van«Maximiliaan's zeeleeuw, die ondanks de schelle verlichting en de beperkte studioruimte zijn jon- leurskunsten perfect demonstreer de Tijdens de uitzending werd uit De Bilt bericht ontvangen, dat het KNMI daar een ballon met een daaraan bevestigde antenne 200 meter hoog had opgelaten, waar door men in De Bilt in staat was (op 85 kilometer afstand van Eindhoven) het programma uit stekend te ontvangen. Verdwaa'de reebok stak de weg over Op klaarlichte dag stak een flink uit de kluiten gewassen reebok de drukke hoofdweg bij Ederveen In Gelderland over, schrok daar van een naderende auto en kwam met een sierlijke sprong terecht in een der aanliggende tuinen. De be woner van bet perceel overmees terde zij het met enige moeite het voor deze streek zeer zeld zame wild en gaf vervolgens de politie kennis van zijn ..vondst'! Een telefoontje met de directie van het nationale park ..De Hooge Veluwe" had tot gevolg, dat een uur later een auto ln Ederveen ar riveerde. om de vangst in ont- vWnsrst te nemen. In het nationale pa»-k werd het wild in vrijheid ge steld. tegen de komende winter het pu bliek voorlichting te geven over de wijze van het gebruik der brand stoffen. Men kan ons niet meedelen hoe veel cokes er ln het komende win terseizoen beschikbaar zal zijn Wel heeft men een raming ge maakt. Men neemt aan, dat men gemiddeld per gezin, naast 11 mud anthraciet, eierbriketten enz., kar. beschikken over nog 6 mud cokes. WOENSDAG, 25 Mei, na 12 uur: Hilversum I 301 m.: 12.00 Au- cordeola; 12.30 Johan Jong, orgel; 13.00 nieuws; 13.20 orkest Malan- do; 14.00 gesproken portretten; 14.15 jeugdconcert; 15.00 voor de zieken; 15.30 jeugd-uitzending; 17.15 orkest Louis Levy; 17.40 Jan Corduwener; 18.00 nieuw; 18.30 Ned. Strijdkrachten; 19.15 Silves- trl-kwartet; 19.30 VCJC-uitzen ding; 20.00 nieuws; 20.15 opera concert; 21.00 De Lindeboom, hoorspel; 22.30 Cor Steyn, orgel; 22.45 Van boek tot boek; 23.00 nieuws. Hilversum II. 415 m.: 12.00 gr. muziek; 12.33 Metropole-orkest; 13.00 nieuws; 13.15 Mandolinata: 14.00 kamerorkest; 14.40 voor de vrouw; 15.00 muzikaal maandblad; 15.30 Alma Music; 16.00 Jeugdul- zendlng; 17.30 pianoduo; 18.00 mannenkoor; 18.30 RVU-lezing; 19 00 en 20.00 nieuws: 20.15 Radio Philharmonisch orkest; 21.20 Sans Souccl: 21.45 Pianoduo's; 22.15 geestelijke liederen; 23.00 nieuws DONDERDAG 26 Mei, voor 12 uur: Hilversum I. 301 m.: 8.00 nieuws. 8.15 gr. platen; 9.00 klas sieke opnamen; 10.00 morgenwij ding; 10.15 arbeidsvitaminen: 11.00 kamerorkest. Hilversum II, 415 m.: 8.00 nieuws; 8.15 gr. platen; 8.30 vroeg dienst; 9.30 nieuws: 10.00 hoogmis 11.30 kwartet v. Beethoven. DONDERDAG 26 MEI NA 12 UUR Hilversum I, 301 m. 12.00 Pierre Palla met dameskoor; 12 38 Metropole-orkest: 13.00 Nieuws: 13.15 Melodie en rhythme: 13.55 Argentijnse muziek: 14.15 Nonet van L. Spohr: 15.00 Voor zieken en gezonden. 16.00 Van vier tot vijf: 17.00 Spcrtrevue: 17.30 Caba ret Chiel de Boer: 18 00 Nieuws; 18.30 Ned. Striidkrachten; 19 00 Radio-strip: 19.10 The Romancers. 20.00 Nieuws: 20.15 Operaconcert: 21.15 Vlaamse humor: 21.35 Vaam se klanken; 2200 De Soeeidoos: 22 25 Mariette Serlé. 23 00 Nieuws. Hilversum II. 415 m 12.00 S'rauss-concert: 13.00 Nieuws; 13.20 Amusementsorkest; 14.00 He meivaart sdae: Bondsvergaderin gen: 16 15 Bondsvergadering C-TM V; 17.00 Ponulair orgelsnel: 17 ?0 Symohonisch progr.. 18.00 NCFV- kwartet: 18 30 Vrij en Hij: 19 00 en 20 00 Nieuws: 2015 Busch- s-riiknrkest: 20 45 Declamatie: 21.05 Ensemble Selecta; 21.30 B^eh concert. 22.15 Buitenl. overzicht: 22 35 Grarrmfonuniqten: 23 00 Nws VRIJDAG 27 MEI. VOOR 12 UUR Hilversum I. 301 m 7.00 en 8 00 Nieuws; 7.30 en 8.15 Gramo- foonnlaten: 9 00 Kamermnsiek- enneert: 10.00 Morgenwiiding: 10.30 Voor de vrouw: 10.45 Zang- reeitei. 11.25 Orgelspel Hilversum IT. 415 m 7.00 en 8.00 Nieuws; 7 15 en 8.15 Gramo- foonplaten9 00 Mendelssohu- concert: 9 35 Schoolradio: 10 05 Muziek houdt fit: 11.00 Radio- ziekenbezoek: 11.40 Schoolradio. door N. J. P SMITH Harry Tulleners, gestoken in de kleren van de verdronken zwem mer uit cabine 85, leest in diens zakagenda „dat hij is: Johan Leonard Poortmans, oud 33 jaar, wonende te Harrelaar, Ringweg 78. Afgaande op de foto op diens rijbewijs lijkt het wel een dubbelganger van hem. En zo vervalt onze werkloze boek- nouder van de ene verrassing in de andere: Zo zegt nu weer de be waker: „Ik zal even uw auto voor de ingang rijden, mijnheer.t 4) „PoortmansPoortmansher haalde Tulleners, met het rijbewijs in de hand. „Poortmans. En ik woon in Harrelaardat is die negory aan de randRingweg RingwegIk zal wel de een of andere boerenzoon zyn daar wonen nogal boeren." Doch tegelijk verwierp Harry deze mogelijkheid. Voor een boerenjongen was hij te correct gekleed. En zulke kapitalisten waren de randboeren niet. dat zij er zoons met auto's op na zouden houden. Door de draaideur kwam de autobe- Waker naar hem toe. Vlug stond Harry op, terwyl hij de portefeuille opborg en tegelijk de juffrouw een teken gaf, dat hy wilde afrekenen. „Alles, meneer de burgemeester?" Harry kreeg een schok. Meneer de burgemeester! Nu wist hy, wat hij was. „Ja, dat is goed", antwoordde hy non chalant. Licht dat hij een biertje van zijn voorganger betaalde. „Dan is het drie-twintig met één koffie van nu, is drie-veertig", ant woordde de juffrouw vlot. Harry schoof haar vier gulden toe. „Heeft u nog iets van het ongeluk ge merkt, meneer?" wilde de autobewaker weten. „Ik h'eb gezien, dat ze hem opdoken", deelde Tulleners mede. „Meer niet. Ze weten al wie het is". Zonder antwoord af te wachten liep meneer de burgemeester naar de uit gang Het werd binnen wat benauwd. De autobewaker volgde hem op de voet. „Wilt u wel geloven, meneer, dat lk eerst dacht, dat u het was?" „Och kom?" „Die man leek sprekend op u en dat lag me op de lippen om te zeggen: het is burgemeester Poortmans". „Je bent toch zeker niet zo gek ge weest?" vroeg Harry, die verschrikt bleef stilstaan. „Nee meneer, gelukkig heb ik m'n mond gehouden. Wie veel zegt, heeft veel te verantwoorden en ik ben maar blij, dat ik me aan die stelregel heb ge houden. Ik zou niet graag willen, dat ze uw vrouw gewaarschuwd hadden, dat haar man „Stel je voor", zei Harry een beetje uit de hoogte. „Heb je mij het sleuteltje teruggegeven. Of heb jij het nog?" De ander liep vlug de bordestrappen af. „Ik zal 'em even voor u open maken" In angst en vreze volgde Tulleners de bewaker en hij had wel een schreeuw van vreugde willen geven, toen hy on der aan het bordes een nagenoeg nieu we auto zag staan. Met een klap sloeg de bewaker het portier dicht langzaam en erg on wennig reed Harry de wagen het ter rein af. „Die is in een royale bui", mompelde de autowachter, terwyl hij een gulden om en om draaide. „Zou dat van de schrik komen Omdat ik hem byna doodverklaard had....?" TWEEDE HOOFDSTUK Harry Tulleners was een vrolijke, vlotte jongen. Alleen was het jammer, dat hy grenzenloos onverschillig was Zijn vader dacht, dat dit kwdm doordat Harry zyn moeder nooit gekend had. In zijn H.B.S.-tijd Harry had een goede kop en leerde bijzonder vlug werden de leraren, die hem een standje gaven, wanhopig over de nonchalante, onver schillige manier, waarop de jongen de predicaties over harder werken aan hoorde. Harder werken! Harry hield er niet van, altijd aan te pakken, telken jare, tegen de tijd. dat de repetities voor de overgangsexamens begonnen, ging het jonge mens aan het vossen. En of schoon er v/el leraren waren, die de luie Tulleners graag eens een klas had den laten doubleren zij kregen geen kans: alle onvoldoenden vsn een vorig rapport werden voor de lijst die de overgang bepaalde, glansrijk wegge werkt Harry had het weer gehaald. Zo haalde hij het eindexamen ock. „Wat nu, jongen?" vroeg de vader, toen zijn zoon thuis kwam. „Doorleren?" „Het zal wel moeten, hé veder? Ken kantoor is ook niets". Het behoefde niet: nog véór w*s uit gemaakt, op welke manier de jonge Tul leners verder zou studeren, kwam fe oude heer te overlijden; da erfenis be stond uit het meubilair, dat bitter wei nig opbracht. De pensioenverzekeringg, die de vader had afgesloten, verviel Dy diens dood en toen na de begrafenis al les geregeld was, had Harry precies vol doende geld om naar Havenöara te trekken. Met een beetje geluk zou hij het in die stad een poosje kunnen uit zingen hy zou op zjjn gemak naar een betrekking kunnen uitkijken. Harry stelde zijn eisen niet hoog hij nam de toestand zoals hy was hy haalde onverschillig de schouders op, wende er spoedig aan, dat hij alleen op de wereld was en maakte van het nieu we leven, wat er van te maken was. Hij zou wel zien. Geen werk?.'t Zou wel in orde komen. Die eerste keer kwam het ook in orde. De bank. die hem op een laag sala ris als assistent-boekhouder aannam, waardeerde in korte tijd de arbeidspres taties ven de jonge Tulleners hoger hij werd weldra onderchef en door dat hij zuinig leefde, kon hij er altijd behoorlijk uitzien. Goed gekleed gaan. Ja, dat was eigen lijk de enig eis, die Harry Tulleners aan het leven stelde. Liever had hij hon ger, dan dat hij geen costuum droeg, dat niet behoorlijk zat. Liepen de ande re bedienden in een kantoorjas rond ora hun pek te sparen Harry verfoeide zulk een slordig zittend, kapot en ge scheurd jasje. Het was hem een behoef te, immer goed gekleed voor de dag te komen, en hij schreef het daaraan ook toe, dat hy aan de bank in betrekkelijk korte tyd een aardige promotie maakte, totdat Totdat. Van bankbediende tot oplichter. Een pseudo-burgemeesterJongens, het zou een goede titel zijn voor een of an dere sensatieroman, bedacht Harry, ter wijl hy zijn auto langzaam en voor zichtig door de drukte stuurde. Het was me een lief ding waard, als ik nu e ns in de toekomst kon kijken. Natuurliik zo'n geval loopt Met goed afkan niet goed aflopen daar is het al te gek voor. Even schokte Harry onver schillig met de schouders. Hij was alleen maar benieuwd, of hij strafbaar zou zijn. hoevéél straf ze hem zouden geven als uitkwam, dat hij burgemeester Poort mans niet was (Wordt vervolgd

De Vrije Alkmaarder | 1949 | | pagina 3