Adj- Fluijfer wordt gehuldigd Van dit... van dat... van alles wat... Huldiging zilveren jubilaresse aan de school voor BLO in hei Yicloriepark Noord-Hollands Noorderkwartier bijeen 40 jarig ambtsjubileum Lichtend voorbeeld voor jongere leerkrachten ^Door de zorg voor onvol waardiger!, wordt de ontwik keling der geestelijke volks kracht bevorderd. Het volk, dat zich met liefdevolle toe wijding wendt, tot de mis- deelden, arbeidt aan eigen geestelijke verheffing". Deze gedenkwaardige woorden, eens door professor Waterink uit gesproken, werden gisterochtend nog eens zeer toepasselijk naar vo ren gebracht in het receptielokaal van de School voor Buitengewoon Lager Ondewijs in het Victorie park alhier, tijdens de officiële huldiging van nrej. A J C de Key- zer, ter gelegenheid van het feit. dat deze die dag 25 jaar lang als leerkracht aan genoemde school verbonden was. Toepasselijk, omdat deze uit spraak van professor Waterink. volkomen van toepassing bleek op de zilveren Jubilaresse. voor wie dit schone, doch moeilijke werk tot een levenstaak is geworden, 'n taak. die zij, ondanks het feit dat zij thans om gezondheidsredenen een vacantie van drie maanden moest nemen, nog lang niet als ge eindigd beschouwt. Eremedaille in brons De rij der, sprekers op deze ge denkwaardige morgen werd ge opend door wethouder mr A J M Leesberg, die het als een persoon lijk voorrecht zeide te beschouwen tengevolge van de afwezigheid der burgemeester, het gemeentebi stuur te mogen vertegenwoordigen aangezien juist hij één der weini gen was, die indertijd mej. de Keyzer mede had mogen benoe men als onderwijzeres aan deze bijzondere school. „De beste jaren van uw leven, hebt u" aldus spr. „aan deze school gegeven, een taak die u uit roe ping op u hebt genomen en waar u dan ook uw hele ziel in hebt gelegd. Het gemeentebestuur heeft steeds een bijzonder respect voor hen. die zich aan dit soort on derwijs. ten behoeve van het mis deelde kind wijten, vooral wan neer het leerkrachten betreft, die zulks uit roeping op zich nemen. En dat was bij u het geval. Zo doende kon u in dit schone werk ook uw ganse ziel leggen Het gemeentebestuur heeft dan ook gemeend, u de eremedaille te moeten toekennen, uitgevoerd in brons, welke aan de voorkant het wapen der gemeente Alkmaar toont en aan de keerzijde een spe ciale inscriptie draagt". Hierna was he^ woord aan het hoofd der school, de heer H. de Winter, die mej. de Keyzer ken schetste als een lichtend voorbeeld voor de jongere leerkrachten. „Buitenstaanders beseffen", aldus deze spr. „nauwelijks wat het zeg gen wil, 25 jaar lang met volle overgave alle krachten te hebben gegeven aan het onderwijs voor hen. die zo weinig bevattingsver mogen hebben. Zou dit evenwel gerealiseerd kunnen worden, dan zou men geneigd zijn. zich 'af te vragen: „Hoe hebt u het volgehou den?" En dan te weten, dat in de Jubilaresse de drang nog leeft, om haar moeilijke taak nog tal van Jaren voort te zetten. Dat wil heel wat zeggen: dat zegt alles". Namens he^ personeel van de school, het bestuur van de Ver eniging Nazorg en de Oudercom missie. bood spr. de jubilaresse 'n cadeau aan. In de vorm van een prachtig theeservies, uitgevoerd in Italiaans plateelwerk, versierd met bloemmotieven. Een der eersten „Toen", aldus de heer C. T. D. Kohndert, voorzitter der Vereni ging Nazorg, zoals deze in de volks mond genoemd wordt. „20 jaar ge leden, door ons bestuur op de leerkrachten van deze school een oproep werd gericht, teneinde zich waar wij immers de zelfde be langen op het oog hadden, n.1. het welzijn van het debiele kind tot onze vereniging toe te treden, was mej. de Keyzer één der eersten, die aan deze oproep gehoor gaf. Zij liet haar har* spreken. En in de loop der jaren heeft zij ons al tijd gettoond. dat har^ op de rech te plaats te dragen. Zij was het. die de voor ons niet altijd gemak kelijke taak. vaak aanmerkelijk heeft weten te verlichten. De ge voelens. waarmede zij de belangen van deze soort kinderen steeds heeft weterj te verdedigen en na te streven, heeft altijd het bijzon der respect van ons hoofdbestuur weggedragen". Mevr. Kommer—van der Zwaard die namens de oudercommissie' en als persoonlijk vriendin van de Jubilaresse. zich door de vorige sprekers het gras voor de voeten zag weggemaaid richtte zich in enkele warme persoonlijke woor den tot haar, welke zij vergezeld liet gaan van een fraai bloemstuk Een boek met inscriptie was het geschenk, dat aangeboden werd namens he^ bestuur van.de Nuts- spaarbank door de directeur van deze bank. de heer J. Schoorl. „Wij zijn u zeer erkentelijk", al dus deze spr. „voor de wijze waar op u jaren geleden het initiatief nam, om deze kinderen door hun te leren sparen, de waarde van "t geld bij te brengen". Toename BLO. De heer G. Leerkamp, hoofd ener school voor B.O. te Hilversum, de spr. die de gedenkwaardige woor den van professor Waterink aan haalde. wilde de verdiensten van mej. de Wit zoeken in de begin letters van het BX.O. (Buitenge woon Lager Onderwijs), door deze te interpreteren als: bescheiden heid. liefde en opoffering. Spreker kenschetste de ontwik kelingsgang van het BX.O. in ons land en constateerde in vergelij king tussen de jaren 1949 en 1924 dus in de periode, dat mej. de Key zer aan de school verbonden is ge weest een toename van leerlingen van maar liefst 450 pet. Het aantal leerlingen der bijzon dere scholen is in die periode n.1. uitgebreid van 5000 op 23000. Maar ook het aantal scholen steeg be langrijk. nl. van 128 op 175, ter wijl het aantal leerkrachten werd gebracht op het respectabele aan tal van 1200. Spr. die het woord voerde als oud-collega, bracht ook de hulde over van het hoofdbe stuur van de Vereniging Onder wijzers en Artsen, in welks hoofd, bestuur deze zitting heeft. De heer C. J. Knook, directeur der Rijkskweekschool, alhier, sloot de rij der sprekers met enige har telijke bewoordingen aan het adres van mej. de Keyzer. woor den die eveneens van een bloem stuk vergezeld gingen. Uit roeping „Toen ik als klein meisje door mijn moeder gevraagd werd. wat ik wilde worden, antwoordde ik zonder aarzelen: ..verpleegster of onderwijzeres", aldus de Jubilares se in haar dankwoord. „En ik ben het allebei geworden. Nadat ik liefdezuster was geweest, kwam ik bij het gewone onderwijs terecht en eerst veel later bü het buiten gewone onderwijs en teen begreep ik, dat het dat was, waarnaar ik reeds zo lang gezocht had; dat ik daarmede mijn leven gehsel zou kunnen vullen. Zoals een der spre kers het xeeds terecht opmerkte, heb ik het uit roeping gedaan en ben van plan na mijn gedwongen vacantie weer mijn volle energie aan dit mooie werk te geven". Mej. de Keyzer richtte zich daar na met een kort persoonlijk woord tot ieder der sprekers. De tentoonstelling Mr Leesberg trad daarna ten tweede male als spreker naar vo ren, doch ditmaal om namens het gemeentebestuur de tentoonstel ling der leerlingen van deze school officieel te openen. Een rondgang over de expositie toonde de talrij ke bezoekers de werkstukken van de leerlingen der bezinkingsklas en van de debiele klassen. Deze werkstukjes geven duidelijk weer dat het BX.O. hoofdzakelijk ge baseerd is op manuale arbeid. Er viel veel aardigs te bewonderen. Een aparte stand was ingericht- voor de werkelijk fraaie hand werkjes van de oudere meisjes leerlingen. De tentoonstelling bleef de ge hele middag geopend, terwijl dek avonds nog een speciale ouder avond wérd belegd, waar men nog enige tijd gezellig bijeen bleef agenda HARMONIE: De beste jaren van ons leven, met Frederick March en Mirna Loy. Toegang 14 jaar. Voorstellingen dagelijks om 8 uur. Zaterdag alleen om 8 uur. Zondag 2. 5.30 en 9 uur. Woensdag 2.30 uur matinee. AMERICAIN: New Orleans. met Louis Armstrong en zijn orkest. Toegang 14 jaar. Voorstellingen dagelijks om 8 uur. Zaterdagavond 7 en 9.30 uur. Zondag 2. 4.30, 7 en 9.30 uur. Woensdagmiddag 2.30 uur VICTORIA: Vier stappen in de wolken, met GIno Cirvi. Toegang 18 jaar. Voorstellingen dagelijks om 8 uur. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9 30 uur. Woensdag 2.30 uur matinee. A.B.T. Niet tevergeefs, met Hans van Ees, en Matthleu van Eysden. Toegang elke leeftijd. Voorstellingen dagelijks om 8 urn- Zondag 2, 5 en 8 uur. STED. MUSEUM: 10—12 en 2—5 uur. tentoonstelling van werken van de Toulouse Lautrec. NIEUWE PAARDESTAL OP WOONWAGENKAMP? Naar we hedenmorgen vernemen, heeft de wethouder van Volks huisvesting de heer Coerts stap pen ondernomen voor een kosten begroting van eda nieuwe paarden stal op het woonwagenkamp. Ook over de verlichting aldaar zijn besprekingen gaande. schrijvende lezers M. Naar aanleiding van het inge zonden stuk onder .Nogmaals de slucadoorsst&king" in de Vrije Alk maarder van 20 Merj.1. het vol gende Ondergetekenden op Woensdag 11 Mei in ledenvergadering bij een, waarbij ook J. Ottenbros en F. v. d. Meulen. De voorzitter J v. d Heuvel, der Alg. Ned. Bouwvakarbeiders Bond afd. Alkmaar heeft geen enkele toezegging betreffende uitkering aan J. Ottenbros en F. v. d. Meu len gedaan. De ANB strijdt alleen met eerbare middelen en voor ge rechtvaardigde eisen. Ondertekend door: F Wisman. A van Laar, H Meu- linck, H de Haas, A de Boer, J Schrier; K van Zon; A Mizee; E Juckers: P Hoorn. E Visser; J Ditsel; A WasslnkM Jimmink; S Scheepstra, J Rol; C Koning; J Ploeger. J van Wamel; A Fi&her en G C Kuipers. In het Gemeenlandshuïs aan de Ken nemerstraatweg vond gisteren .«en algemene vergadering plaats van het estaur van het hoogheemraadschap Noordhollands Noorderkwartier. Het belangrqkste punt van de agenda was het opmaken van een aanbeveling vcor de benoeming van een dijkgraaf, In plaats van dijkgraaf Mr. A. F. Kamp, die herkiesbaar was. en twee hoogheemraden. Proefpolderdijlc Nadat de notulen goedgekeurd waren en enige mededelingen als kennisgeving waren aangenomen, kwam bet voorstel tot verkoop van een stuk grond (ge dempte bermsloot) aan de Zuidpoldër bjj Edarn Hiermee, evenals met bet vol gende agendapunt, de verkoop van grond aan de gemeente Winkel, ging de ver gadering accoord. De vergadering nam eveneens het voorstel aan omtrent de eigendomsver werving van_de proef polderdijk te Au- dijk. Het volgende onderwerp, was de omlegging van de Voorstraat te Egmoutf aan Zee en de ruiling van gronden {riet die gemeente. Ook hiermee giüg de tVi gadering aceoord. Vervolgens passeerden nog enige voor stellen de vergadering, te weten om trent grond in Barsingerhorn, de rege ling voor uitkeringen ingeval van ziekte en ongeval, benevens enige voorstellen betreffende pensioenwijzigingen. Enige discussie leverde het voorstel tot wijziging en aanvulling van de be groting 1948 op, waarna de vergadering het hiertoe strekkende voorstel aannam. Tierop werd de rekening over 1948 vastgesteld. Nieuwe penningmeester Vervolgens werd overgegaan tot' het opstellen van een aanbeveling voor be noeming van een dijkgraaf, wegens perio dieke aftreding van Mr. A. F. Kamp. Als eerste van de aanbeveling werd Mr. Kamp mej algemene stemmen ver kozen. Tweede en derde van de aanbe veling werden resp. de heren Sluis, die na twee herstemmingen met tien stem men gekozen werd, en J. de Veer, die 13 van de 19 stemmen op zich verenigde. In de vacatures wegens periodieke aftreding van de heren P. Groot Jxn. die niet herkiesbaar was, en de heer P. Tromp Sr. werden verkozen de heer J. C. Dijksen, die dertien stemmen ver wierf en de heer Tromp, die met alge mene stemmen herkozen werd. Tweede voor-de vacature van de heer Groot werd de lieer J. de Boer Jzn. uit Assendelft niet dertien van de negentien uitgebrachte stemmeu. Derde werd de heer S. Sehageu, eveneens met dertien stemmen. Als tweede opde aanbeveling voor de vacature van de heer Tromp werd de heer J. de Boer Wzri., die bü een hei-stemming 1G stemmen op zich ver enigde. Derde werd de heer van Kam pen. ook met zestien stemmen. Aan de heer P. W Groot werd op zijn verzoek eervol ontslag verleend als penningmeester van het Hoogheemraad schap, met dank voor de vele eu gewick tige diensten die hij heeft bewezen. In zijn vacature werd door verkiezing be noemd de heer P. 3. Bozclie te Nieuwer Amstel. Hij verwierf dertien stemmen. Met een woord van dank sloot de voorzitter de vergadering CASTRICUM BEREDEN POLITIE Tijdens liet vacantieseizoen zal te Castricum aan Zee een bereden afdeling Rijkspolitie worden ge detacheerd ter sterkte van drie man. Het zal onder commanda s:aan van de wachtmeester le kl. D. Holman. BERGEN EN BOLIVIA U heeft natuurlijk allemaal wel gehoord van die Boliviaanse peri kelen. Echt Zuid-Amerikaans. Die mijningenieurs hebben het daar zwaar gehad. De zoon van het Ber gense raadslid de heer Broersma die daar ook mijningenieur is, heeft zich in veiligheid weten te brengen. MET SCHLAGERS Het grote Zomerfeest 1949, dat de beide Pinksterdagen in het Gulden Vlies georganiseerd wordt, belooft een buitengewoon succes te worden. De grote zaal (in zo mertooi) biedt gelegenheid tot dansen op muziek van het beken de dansorkest „The Bamboozlers" afgewisseld door een gezellig zitje aan de bar in de foyer. De popu laire musici Ger Visser en Co Sieu- werts concerteren in het café, waar zij een uitgebreid programma ten gehore brengen van de meest ge liefde schlagers. o.c.o B en W van Alkmaar stellen de Raad voor de met ingang van het schooljaar 19491950 nieuw te openen opleidingsschool de naam te geven van „Openbare Centrale Opleid ingssch ooi" Voorgesteld wordt tevens tot hoofd van deze school te benoe men de heer C. van den Beidt, thans hoofd van de Tesselschade- school. „Aangezien het B en W ge wenst voorkomt een hoofd te be noemen, dat op het gebied van opleidingsonderwijs zijn sporen heeft verdiend". OFFICIËLE ONTVANGST Zaterdag II Juni houden oud officieren en oud-onderofficierên van m-I depot luchtdoelartillerie te Alkmaar een reünie. Des mid dags om vier uur zullen de reunis- den ontvangen. De leden van de gemeenteraad zijn voor deze ont vangst ook uitgenodigd. i -e WEER EEN STAPJE De Stichting voor Geestelijke Volksgezondheid in Noord-Holland heeft weer een stapje voorwaarts gedaan. Thans is voor de „Voor- en Nazorgdlenst" voor deze stich ting in het district Alkmaar zus ter M. v d Wel. Egmonderstraat 3, Alkmaar in functie. Zij is te berei ken onder telefoonnummer 4536. Spreekuur houdt zij te Alkmaar Kennemerstraatweg 103, Vrijdags avonds van 7—8.30 uur'. In Langedijk houdt zij elke 2e en 4e Maandag van de maand zit ting In het voormalig gemeente huis te Zuidscharwoude van 34 uur. In Castricum komt zuster v d Wel elke 2e en 4e Vrijdag van de maand in een lokaal aa^ de ach terzijde van het Raadhuis van 3— 4 uur. DRAVERIJEN TE ALKMAAR Meer nog dan anders Bullen de beide Pinksterdagen Alkmaar zet ten in het teken van de paarden sport. De paardensportvereniging „Vooruit" toch heeft het aange durfd om zowel voor de eerste als de tweede Pinksterdag draverijen uit te schrijven op de baan van 'fc gemeentelijk sportpark, in de overtuiging da^ er voor de paar densport in Noordholland zoveel belangstelling is, dat beide dagen op een zeer behoorlijk bezoek kan worden gerekend. Een groot aantal paarden, waar onder de meest bekende, staat in. geschreven zowel voor de „gewone nummers" als voor de heat en het lange afstandnummer. De baan staat bekend als de snelste in ons land, de totalisator is in Alkmaar steeds goed verzorgd zodat spannende ritten zijn te ver wachten. AVONDVIERDAAGSE Op 15, 16, 17 en 18 Juni wordt weer de Avondvierdaagse gehou den. Op 7 Juni as. sluit hiervoor de inschrijving. Daarna is nog wel een inschrijving mogelijk, maarte gen extra-kosten van twee kwar tjes. In Alkmaar kan men zich voor deelname opgeven bij G. Dil- ling, Fnidsen 50. en W. Veldkamp. K. v. 't Veerstraat 55. De start is bij café De Graanhandel, Luttik Oudorp. HOE KNUS Laten wij vandaag Meibloemen plukken in Juni. Doet u mee? Nee? Nou, wij ook niet. T WILDE NIET Wij waren erbij. Bij het hele le gioen. dat zijn hengeltje ingelegd heeft.' Bij ons wilden de visjes niet erg happen. Maar dat kan wel on wennigheid zijn. 't Was de eerste keer voor ons. HIJ DEED HET BETER Wij kwamen Blauwe Tinus te gen. Erg opgewekt. Bij mij wilden zij wel bijten, zei hij. „Die ene karper woog twintig pond en dat snoekie van zes pond heb ik maar weer in de plomp gegooid. Die was mij te min". Er was geen woord Latijn bij Op Dinsdag 7 Juni a.s. zal de adjudant der Rijkspolitie E. G. Fluijter, hoofd van- de Vakoplei ding bij het district Alkmaar der Rijkspolitie, zijn 40-jarig ambts jubileum herdenken. Om precies te zijn, het was op 6 Juni 1909 dat de heer Fluijter bij de gemeentepolitie te Hilversum zijn politionele loopbaan aanving. Vermits 6 Juni op 2e Pinksterdag valt wordt de herdenkng naar 7 Juni verschoven. Na daarna nog bij de gemeente politie te Beverwijk te hebben ge diend, ging de heer Fluijter naar het toenmalige Korps Rijksveld- wacht over. Het politievak bleek voor de a.s. jubilaris een werkelijke roeping te zijn. Reeds in het jaar 1910 wist hij zich het politiediploma me^ aantekening te verwerven, aan welk diploma heden ten dage de personeelspromoties weder volko men afhankelijk zijn gésteld. Hoewel de a.s. jubilaris een be scheiden persoonlijkheid is, ~.eej zijn gedegen vakkennis bij de autoriteiten toch niet onopgemerkt Als brigadier van de Rijksvéld- vacht werd hij als leerkracht aan de Rijkspolitieschool te Amster dam verbonden, alwaar hij zich als een geboren docent heeft we ten te ontplooien. De vakopleiding lag hem. Zelfs als brigadier-ma joor, brigadecommandant Alkmaar doceerde hij nog aan deze school. Bij het district Alkmaar van het nog jonge korps Rijkspolitie heeft de a.s. jubilaris zich weder geheel aan deze taak gegeven, waarvan de resultaten niet zijn uitgebleven. Nu zijn 40-jarig jubileum als po litieambtenaar voor de deur staat maken zijn dankbare leerlingen uit het district Alkmaar zich op om hem op 7 Juni a.s. een passen de hulde te brengen. Door en in tegenwoordigheid van chefs, autoriteiten en geno- BEDRIJFSV OETBAL. Centra-Chevrolet Boys 1-1 Sïoel-Reiniging 0-1 DAW WON. DAW heeft de zomercompetitie ingezet met een verdiende zege op DWT uit Haarlem. Na ent e weder zijdse aanvallen wisten de bezoe kers van een misverstand in de Alkmaarse verdediging te profi teren en r-.men de leiding. Nadat de stand gelijk was gemaakt door DAW, nam zij weldra de leiding doer v. d. Pol en Pezie, waardoor de stand op 3-1 kwam. Nog een maal wist DWT te scoren. 3-2. De volgend wedstrijd vindt plaats volgende week Donderdag tc Velsen tegen VZV I. digden zullen die ochtend in „De Rustende Jager" te Heiloo, de ge voelens vertolkt worden van dat gene wat het korps Rijkspolitie en het Rijkspolitiepersoneel uit hef district Alkmaar aan hem ver schuldigd is. Daartoe zal hij die ochtend met echtgenote en 2 zijner kinderen met de nieuwe station-car van de Verkeersgroep der Rijkspolitie te Alkmaar van huis worden afge haald om de hulde in ontvangst te nemen, die een zo verdienstelijk dienaar van de heilige Hermandad toekomt. Moge dan die 40-jarige wel zeer vruchtbare ambtsperiode in deze hulde haar bekroning vinden. gezinsgebeuren rieten „Gekroonde onnozelheden" in Jubileumstemming Gisteren was het feest voor -De gekroonde Schaapjes", in „Het Bulthuys" aan de Oudegracht 188. De vlaggen (10 in getale) hingen uit en de schaapjes zelve troon den temidden van huishoudelijke goederen, molton- en wollen de kens. flanelgoed, elastiek, garen en band. kousen, sokken, tricot- en gebreide goederen, eneen zee van heerlijk riekende bloem stukken. „De gekroonde Schaapjes" wa ren n.1. 35 jaar oud geworden. Dus waren ze in Jubileumstemming. Met die verjaardag werd de kroon op het werk van hun gees telijke vader de heer H. Bulthuis, gezet die 35 jaar geleden aan de Hoogstraat 18 zijn winkeldeu ren voor het publiek openstelde. De zaak liep goed en spoedig werd er een grossierderij aan toege voegd. welke werd gevestigd, in het fraaie voormalige notarishuis aan de Oudegracht 188. Bij het 25-jarig Jubileum van de firma Bulthuis werden de b.ei. de „Onnozele Schaapjes" officieel gekroond en bij die gelegenheid ondergingen zij een naamswisse ling. Voortaan zouden zij heten „De Gekroonde Schaapjes". Het was dus een dubbele feest dag voor deze schaapjes. Belden vierden ze n.1. tevens het 10-jarig bestaan van hun nieuwe naam. Het was evenwel ook een dub bele feestdag voor de gebroeders H. en L. H. Bulthuis, waarvan eerstgenoemde de grossierderij aan de Oudegracht en laatstgenoemde de detailhandel aan de Lange- straat 98 drijft. Omdat beide zaken ieder hun klantenveld hebben, werd beslo ten, dat de detailhandel de jubi leumdag zou verschuiven naar een nog nader te noemen datum. Dan zal ook zij voor haar klanten evenals dat nu bij de grossierderij geschiedde, een speciale jubileum- verkoop organiseren, waarbij dan extra aanbiedingen zullen worden gedaan. De klanten van de grossierderij werd een extra ontworpen jubi leumboekje toegezonden, verlucht met tal van illustraties door Piet Worm. Het aardig uitgevoerde boekje draag, zeer toepasselijk tot titel „Gekroonde Onnozelheden". ALKMAAR. Geboren: Geert, zv W P de Vries en W M van Zwieten. Gehuwd: Cornelius Mol en Hen- drika Brak. Overleden: Godfried B C Vas- binder. oud 54 jazu, geh. met A Vasbinder; Adrlana Peek, oud 68 jaar geh met G H Michels. Geboren: Paulus C M zv W van Dijk en H M M Veeger: Cornelia M. dv J Oud en E Groot: Trijntje dv H Smit en T de Groot. Gehuwd: Frans F Spiekerman en Margarettaa A Broersen Overleden: Emma Brouwer, oud 76 jaar. wed. van J J Piek. ALKMAARSE EXPORTVEILING Woensdag 1 Juni 1949. Bevelan ders, 3-6; peulen 1,76; komkom mers 15-42, tomaten t 1.17-1.35. B 1.06; C 79; tomaten bonken 1.04 bloemkool Ia C-0-78; I 45-55; II 27-:42; spinazie 8-30. postelein 5- 22: sla I 5-9.50; II 2-3.50; andijvie 8-22; radijs 5-7; raapstelen 5.50. rabarber 612; bospeen 20-42; as perges. dik witte 1,17-1,39; uien 4-9: prei 2-10. soep 6-8: selle 2-6 aardbeien per doos 52-67. RODE KRUIS WEDSTRIJDEN CASTRICUM De afd. Castricum -Limmen-Uitgeest van het Ned. Rode Kruis zal Zondag 9 Juli a.s. deelnemen aan de districts-oele ningen te Heiloo. DOKTER'S VERJAARDAG OTERLEEK De 31ste Mei vier de onze gemeentearts, dr H He ringa. zijn 60ste verpaardag. 34 jaar lang is onze dokter als zo danig in onze gemeente werkzaam en in die tijd heeft hij zich bij zonder populair gemaakt, daartoe heeft de grote eenvoud, die hem siert veel toe bijgedragen. Vermeldenswaard is hier bij het feit. dat hij in zijn praetijk bij 1986 bevallingen behulpzaam is ge weest, waarbij slechts twee kraam vrouwen het leven hebben gela ten. De eerste jaren van zijn prac tijk waren niet gemakkelijk, niet alleen dat zijn gebied zich uit strekte naar Oterleek. Rustenburg Ursem, Grootschermer. Driehul zen, Oudorp. Alkmaar, Heerhugo- waard en de gehele Schermerpol der ook was er toen nog geen gas electriciteit waterleiding en het voornaamste geen beschikking over een auto. Toch heeft hij zicli met zijn grote vitaliteit door alle moeilijkheden ween heen te slaan Hooggeachte dokter, namens onze burgerij onze hartelijke'gelukwen sen en nog velé jaren! N. SCHARWOUDE I JUNI 300 kg vroege aardappelen. Schotse muizen 20.90. Drielingen 1S.90 Kleine 9.90. 2000 kg. rabarber PINKSTER-KERMIS NIEUWE NIEDORP Getrouw aan de traditie wordt ook dit jaar de drie Pinksterdagen in Nieuwe Niedorp kermis gevierd. Wel zijn de kermissen niet meer wat ze geweest zijn. maar het zijn toch altijd weer gezellige dagen voor oud en jong. Er is weer gezorgd voor voldoende vertier. Zo kunnen de sportliefhebbers (sters) 's mid dags genieten van spannende se riewedstrijden tussen de vetera- nenelftallen van Wieringerwaard. DTS, Nieuwe Niedorp en mogelijk nog Alcmaria Victrix. In de beide café's volop danseh „The Rhythm Boys" zorgen in de .Prins Maurits voor de goede stem ming. In zaal Hees spelen de Ca- balleros" de drie kermisdagen. Nu maar goed weer ^n'Niedorp kan feest vieren. WIE DE JEUGD HEEFT. NIEUWE NIEDORP Niedorps Amn seraents Orkest mag zicli in het geluk ig bezit Terheugen van een jengdafd. Een 10 tal jeugdige muzikanten ontvan gen van Dirigent Persün onderricht, opdat ze te zijnertijd een versterking voor liet NAO zullen vormen. Zo de oude spelen, zo krassen d» jongen, is hier de variatie op een be kciul spreekwoord. CASTRICUM NAAR CONCOURS De RK Fanfare „St Aloyslus" neemt deel aan het te houden bondsconcours van de RK Bond var Fanfare en Harmoniecorpsen in Noordholland te Hoorn op Zon dag 19 Juni a.s. „St. Aloysius" kc-mt uit in de 2e afdeling.

De Vrije Alkmaarder | 1949 | | pagina 2