Alkmaarse slager vrijgesproken Grote verkiezingsvergadering van P. v. d. A. „Tanden op elkaar" Sporifliisen boven hei IJ „De Hengelaar" 1 Het socialisme, zoals dat door de Partij van de Arbeid wordt voorgestaan, word door vele:n voor duf gehouden; zij achten een radicale omkering in de maatschappij niet meer voor mogelijk." Aldus de heer Bob Agter op een grote verkiezingsvergadering, die Maandagav nd in het Gulden Vlies voor een goed bezette zaal gehouden werd. Behalve deze spreker had ook het gezelschap van André Carrell een werkzaam aandeel in dit programma. Niet het geld Na een korte inleiding door de beer A Erlks was het woord aan André Carrel, die met zijn gezel schap een aantal aardige num mers bracht. Het eerste gedeelte van hun optreden werd besloten met een prachtige schets van Her man Heyermans. die met veel ge voel door André Carrel werd voor gedragen. Hierna nam de spreker van deze avond het woord. Het was geen op tlmlstlsch geluid, wat deze liet horen, maar ^oals de heer Agter zelde: „Ik heb een hekel aan die verkiezingsredevoeringen, waarin alleen maar gezegd wordt, dat on ze partij zo goed is en zoveel ge daan heeft en de anderen niets waard zijn. Zeker, onze partij heeft veel gepresteerd, maar dat wil niet zeggen, dat wij niet meer kunnen." „In de wereld van het ogenblik aldus de heer Agter. is er iets aan het veranderen. De kapitalistische wereld, waarin het geld en de macht de boventoon voeren, is be zig af te sterven. En wij allen, wij moeten ons Inzetten voor de be weging, die iets maken wil van deze wereld, zodat het niet alleen het geld is. dat de grote rol speelt Verantwoordelijkheid Nadat de spreker enige histori sche episoden van het socialisme had verteld, ging hij verder: „Maar op een gegeven moment kwam ook voor ons de moeilijk heid. dat wij een verantwoorde lijkheid moesten aanvaarden. Wij konden ons niet langer bij de cri tlek houden en moesten wel, nu de volwassenheid gekomen was. de plichten der verantwoordelijk held op ons nemen en zitting in de regering nemen." Vervolgens weidde spr. uit over 't communisme, waarbij de mens op het tweede plan raakt. „Dit wil het dem. socialisme niet!" riep de heer Agter uit. Een ernstig gebrek vond de heer Agter het gebrek aan re- volutlonnalr élan, dat talrijke socialisten van onze tijd ken merkt: „Waar is de vonk?", al dus de heer Agter. „Als U zo doorgaat met in Uw matheid neer te zitten, dan staat U mede schuldig, indien uit vrees voor die druk en die angst hier niets •tegen doet, wanneer het socia lisme hier mislukt, ondanks Drees, ondanks Lieftinck. on danks al die stoere en harde werkers, die overal op de belang rijke posten zitten." f Aan zichzelf De heer Agter riep de figuur van de grote socialistische dich ter Herman Gorter op en verhaal de. hoe deze van het socialisme naar het communisme verzeild ge raakte. „Een woord heeft deze gro'e dichter gezegd en dat is heel belangrijk: elk parlementair stel De Raaff en Schutte komen in ,,'t Gulden Vlies" Op Vrijda 17 Juni a.s., des avonds om 8 uur zal het bekende piano-duo André de Raaff eii Jacques Schutte een concert ge ven ln de schouwburg ,,'t Gulden Vlies" alhier. André de Raaff en Jacques Schut te hebben gedurende acht jaren dag ln dag uit met elkander ge studeerd, alvorens zij in het open baar optraden. Hun eerste optre den werd al direct een succes en na enige concerten te hebben ge geven, mochten zij, naar aanlei ding van hun optreden te Am- Sterdam het genoegen smakèn in een critiek van Karei Mengel berg te lezen: „Ongetwijfeld het beste plano- Euo van het continent. De Hol- mdse Wiener en Doucet". In April 1948 ontvingen de Raaff en Schutte de hoge onder scheiding door HM Koningin Ju- liana uitgenodigd te worden om ten paleize Soestdijk te concerte ren. Ook van het Koninklijk Kunstverbond te Antwerpen ont gingen zij een uitnodiging een toncert te geven, waar zij in te- i genwoordigheid van de consul- generaal der Nederlanden en zijn fcc>~tgenote wederom een groot Bucces oogstten. De directie van Gulden Vlies" heeft dan ook Iteiecht gemeend, al is het wat laat In het seizoen, dl piano-duo ln Alkmaar te moeten engageren, en zij is er tem overtuigd, dat Voor deze avond de nodige be langstelling zeker zal bestaan. Het programma, waaraan boven ®ien medewerking wordt verleend «door Lien Korter, altzangeres uit Den Haag. biedt een grote ver scheidenheid. Wij vermelden 14e Rhapsodie (Llszt), Vuurdans (de Falla), Opera-aria's. Rhapsodien» Blue (Gershwin), Warsaw (Con certo (Addinsell) en walsen van etrr cs. sel gaat kapot aan zichzelf. Het gaat, kapot aan een compromis senpolitiek, die onvermijdelijk ge voerd moet worden." „U heeft Uw toekomst in uw hand", aldus de heer Agter in zijn bewogen redevoering. U moet er voor zorgen, dat de besten van onze partij de massa achter zich voelen. Dat kunt niet alleen be reiken door op de P v d A te stem men. dat is maar een begin." „Wij moeten terug naar het re volutionnair élan, d.i. midden in deze wereld staan en de hoop op een betere toekomst door je heen voelen gaan." ..Wij zullen heel veel nodig heb ben en wij zullen veel fouten ma ken bij de ontginning van het so cialistisch oerwopd, waarop zo on eindig veel roofbouw gepleegd is. Maar wij moeten de tanden op elkaar zetten en dit grote werk volbrengen. En wij kunnen dat. want met elkander zij wij onweer staanbaar." Een hartelijk applaus bedankte de spreker voor zijn gloedvolle re devoering. Hierna nam de heer de Jong van de propagandacommls- sie het woord, teneinde alle aan wezigen op te wekken Vrijdag avond met fiets op het Canada plein aanwezig te zijn en Maan dagavond ln grote getale de Mu- ziektuin te bezoeken. Na het tweede optreden van het gezelschap van André Carrel, die met zijn succesliedje over de poll tieagent zijn aandeel in deze avond besloot, bedankte de heer Eriks allen voor de grote opkomst agenda Harmonie: Johnny Belinda (film van de maand) met Jane Wyman Toegang 18 jaar. Voorstellingen dagelijks om 8 uur. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 430, 7 en 9.30 uur Woensdag 2 30 uur matinee Cinema Americain: De prinsse en de piraat Met Bob Hope en Virginia Mayo. In technicolor. Toegang 18 Jaaj. Voorstellingen dagelijks om 8 uur. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30. 7 en 9.30 uur. Woensdagmiddag 2.30 uur Victoria: Singapore Met Ava Gard ner en Fred. Macmurray. Toe gang 18 jaar. Voorstellingen dagelijks om 8 u. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2 4.30, 7 en 9.30 uur Woensdag 2.30 uur matinee ABT. Gespoord^ duivels met Lash la Rue. In het voorprogramma: Paniek bij Madame Tussaud. Toe gang 14 Jaar. Voorstellingen dage lijks om 8 uur. Zondag 2, 5 en 8 uur. INTERKERKELIJKE BIJEENOMST Door de Ned. Christ. Gemeen- schapsbond wordt. a.s. Donderdag een bijzondere bijeenkomst ge houden Door het hoofdbestuurs lid van deze bond, ds S. P. de Roos, Ned. Herv. predikant te 's Heer Hendrikskinderen zal gespro ken worden over het belangrijke onderwerp „Kerk en Gemeen schap". Velen menen dat de Ge- meenschapsbond toch eigenlijk weer een kerkje apart is. Door deze totaal verkeerde gedachte wordt niet altijd het werk van de Gemeenschapsbond begrepen. An deren denken weer dat het een secte is, die van kerken in het geheel niets moet hebben Om deze en dergelijke misverstanden ëit de weg te ruimen heeft het estuur van de afd. Alkmaar ge meend. genoemde spreker te ver zoeken, over het aangekondigde onderwerp te willen spreken. Op duidelijke wijze zal naar voren worden gebracht, wat de Ge meenschapsbond wel is. en wat zij niet is. Er zal ook gelegenheid zijn, tot het stellen van vragen. Politierechter Alkmaar Maandagmiddag passeerde weer een grote .hoeveelheid verdachten de rechtszaal. Uit Schoorl kwam Arie L., die wegens dierenmishan deling terecht stond. A.. die vee handelaar van beroep was, was met een auto vol kalveren naar de markt' in Schagen gekomen en had daar de dieren in een hok gestopt, zodat er in dit hok thans 36 kalveren waren. Dit was veel te veel en de arme dieren werden dusdanig gewond, dat tegen Arie L. procesverbaal werd opgemaakt inzake dierenmishandeling. Als verdediging werd aangevoerd, dat de dieren voor de slacht bestemd waren. Wacht:, sester W. J. Grimeier bevestigde dit. De officier, mr Meischke. vroeg f 25. Mr van Wall Bake verzachtte deze straf tot f20 of 12 dagen. Vechtpartij in hei land Frans en Klaas S„ twee broers hadden een aardappelpootmachi- ne gekocht, die zij niet wensten te betalen. De verkopers, de heren Cornelis D. en Dirk P. hadden zich toen in het Iand begeven, waar de gebroeders bezig waren met deze machine te gebruiken. Hier is toen een vechtpartij ont staan. De gebroeders S. takelden de heren flink toe en een hunner had toen gezegd „We zullen jullie wel doodslaan!" Bij de getuigenverhoren bleek de zaak niet zo eenvoudig in el kaar te zitten, als eerst scheen: het bleek namelijk, dat de broers reeds vroeger van dezelfde han delaars een aardappelpootmachi- ne hadden gekocht, een twee- rijige, die echter niet goed vol deed. Daarom hadden de broers een andere besteld, een éénrijige. Om deze koop nu, waren enige misverstanden ontstam, die tot dit gevecht leidden. De officier eiste een straf Van f 25 of 10 dagen. De rechter acht' te het tenlaste gelegde bewezen en strafbaar, doch was van me ning. dat hier sprake was van 'n serie misverstanden, waarom hij de straf verlaagde tot f 15 of 15 dagen. Vervolgens kwamen de 2 verkopers op het matje, omdat zij hulsvredebreuk hadden gepleegd ln de schuur van de gebroeders S toen zij de pootmachine terug hadden willen halen. Tegen hen werd f 40 geëist oftewel 20 dagen. Het vonnis luidde: f 25 of 15 dg. Bloedzuiger Neeltje R., uit Alkmaar stond terecht wegens belediging. Zij had inwoners in haar huis en daar mee wilde het niet aJ te best vlotten. Tenslotte had zij ln haar woede een der inwoners voor „bloedzuiger" uitgescholden, des wegen zij zich thans te verant woorden had. „Hoe gaat het nu?" vroeg de rechter. „We zeggen niks meer tegen elkaar", antwoordde verdachte. Zij werd veroordeel tot een boete van f 7,50. „En mijn in woners moeten het huis verlaten" zei de verdachte nog bij het ver laten van de zaal. maar dat be hoorde niet tot de taak van de rechter Trijntje J uit K lhorn had even eens beledigende woorden van 'n onfatsoenlijke strekking gebruikt tegen een buurman, die als baas1 in de DUW werkte. Zij ontkende het ten laste gelegde, maar ten slotte hielp geen ontkennen meer Zij kreeg een boete van f 10 of 5 dagen, conform de els. David V. uit de kaasstad was gedagvaard, aangezien hij gelden die hij ontvangen had voor de executeur van zijn faillisement verborgen had gehouden en voor andere doeleinden had gebruikt. Dat mag nu eenmaal niet en daarom eiste de officier 3 maan den tegen hem. In verband met de zwakke gezondheid van verd. besloot de rechter de zaak ln handen van de rechter-commissa ris te geven voor een rapport ter reclasseering. Steekpartij Jacobus R. uit Alkmaar had H. Pereboom ln de gang van diens huls steken toegebracht met een pennemesje. Hij beweerde, dat hij door P met een stoelpoot, die even eens als corpus delictl ter rechts zitting verscheen, met een afel- poot was bedreigd, doch de getui gen ontkenden dit allen. Getuige, een goedmoedig man. verklaarde later, dat hij het we^ in drift gedaan kon hebben. De rechter veroordeelde hem hierop tot f 25 of 15 dagen, waarop de verdachte antwoordde: „Dat vind ik goedkoop". Eveneens beval de rechter, dat het pennemesje, waar mee de steken waren toegebracht vernietigd zou worden. „Jammer, het was zo handig voor me zei verdachte Eveneens moest hij aan P 19,50 betalen als vergoeding voor de kleren, die door zijn ste ken onbrukibaar geworden waren Nadat de moeilijkheden hierom trent uit de weg waren geruimd, het bleek namelijk dat P. bijzon der veel kleren droeg, verliet de verdachte met een „Dank U zeer" de zaal. De Alkmaarse slager Bernard K. had enige tijd geleden een adver tentle geplaatst, die de slagersver eniging beledigend achtte. Dhr. M. van de Kamer zette deze aan klacht kracht bij. In de adverten tie had namelijk een woord ge staan, gericht tegen een „zwarte" slager. Dit was door K. bedoeld als een tegenweer tegen het feit, dat een der leden van de vereni ging, waarvan verdachte geen lid was, hem de keuringsdienst op z'n dak gestuurd had. „Iedere slager, weet wie lk daarmee bedoelde, be toogde verdachte. En de rechter vroeg zich af, hoe een eerlijke slager hieraan aanstoot nemen kon. Hij slachtte toch immers niet clandestien? Na een kort pleidooi van ver- dachte's raadsman werd K vrij gesproken, aangezien hier niet van een groepsbelediging gesproken kon worden. Kramer naarV.S.V.? Henk Kramer, de doelverdedi ger van de Alkmaarse Boys zou, naar wij vernemen, te Velsen een betrekking hebben aanvaard. Dit besluit zou tevens inhouden, dat hij de Boys gaat verlaten en waarschijnlijk voor VSV gaat spe len. Voor de Boys zou dit inmid dels een gevoelig verlies beteke nen. Officiële bevestiging konden wij echter van dit bericht niet krijgen. Kramer heeft nog geen overschrijving aangevraagd. FIETSER WERD ONWEL Zaterdagmiddag werd een wiel rijder. de 50-jarige heer P. uit Broek op L'dijk bij het rijden over de Friese weg plotseling onwel. Hij begon te slingeren en kwam te vallen, waarbij hij met het hoofd op de straatstenen terecht kwam. P bekwam een ernstige hoofdwond en bleef 10 minuten bewusteloos liggen. Hij werd door de politie naar het Centraal Zie kenhuis vervoerd. Hersenschudding opgelopen. Zondagmorgen reed een 14-ja rige jongen met z'n rijwiel door de bocht van de Llmmerhoek en de Bierkade, toen z'n linker pe daal plotseling het wegdek raak- tp en hij zodoende kwam te- val len. De knaap bleef bewusteloos liggen: een juist passerende arts constateerde een hersenschud ding. Door de Geneesk. Dienst werd hij naar het Centr. Zieken huis vervoerd. 77-JARIGE RECIDIVIST Door de politie werd proces verbaal opgemaakt tegen een 77- jarige Alkmaarder, die zich bij herhaling schuldig had gemaakt aan zedenmisdrijven, omschreven in de art 247 en 232 van het wet boek van Strafrecht. De man, een recidivist, werd ln verzekerde be waring gesteld. „Die Zwarte Vlek moet weg!" Door steeds rekening te houden met het volgende: Het kind gaat op in zijn spel en denkt niet aan z'n veiligheid. Daar moet U om denken. Rijdt spelende kinderen voor zichtig voorbij. Rijdt vooral voorzichtig bij uit gangen van scholen. Ligt' er een bal op de'weg, houdt er dan rekening mede, dat plot seling een kind te voorschijn kan komen om haar op te rapen. Stilstaande voertuigen trekken kinderen aan. Houdt daar reke- .ning mee, vooral bij achteruit- Hrijden. n Het meevoeren van een kind op uw flets eist de grootst moge lijke voorzichtigheid. De veilig heid van 't kind vordert, dat het een goede steun heeft voor zijn voeten. Merkt u dat een kind wil over steken, tempert dan zo mogelijk uw snelheid, vooral bij kruispun ten. Weest voorzichtig bij het pas seren van een kind, dat zich met grote snelheid door een auto laat voorttrekken, of op een rij dend voertuig klimt. DENKT OVERAL EN ALTIJD WEER OM HET KIND IN HET VERKEER Aihleiiek Successen van A.V.A. De ver MFC te Medemblik hield Zondag athletiekwedstrijden, die werden begunstigd door fraai weer en een zeer sportlef verloop hadden. De athletiekver. „Alk maar" nam met een ploegje ath- leten deel aan deze wedstrijden en wist prachtige successen te behalen. Dames: 100 m. D-klasse: le B. v Ammers, 3e R. Dekker: 100 m. C-k!asse 2e C. Woelders. Her<nr 800 m D: le M. v. Am mers 100 m C: 2e A. Meijer. Verspringen D: le A. Meijer: 4e B. Beekum. Hoogspringen D: 3e B. van Bee kum. Lijkenschenner Adrianus M. uit Breezand had een ring gestolen van een ster vende uit het ziekenhuis. De rech ter betitelde deze daad van de nog jeugdige verdachte met het woord „lijkenschennis". Hoe kwam U hier toe?" vroeg de rechter. De verdachte moest het antwoord schuldig blijven. De officier eiste drie maanden, maar de rechter was huiverig v. gevangenisstraf en stelde de zaak in handen van de rechter-commls sarls voor een rapport. Jacob van der V. had een' auto mobiel, die onbeheerd op de Sin gel stond meegenomen en er een ritje naar Amsterdam meege maakt. De officier eiste tegen de ze eveneens nog jeugdige verd. vier maanden. Het vonnis luidde een maand. Teuntje K. uit Sint Pancras lo geerde bij een familie in Egmond en had daar tien gulden uit een brief gestolen, die ze naar de post bracht. Mevr. S. de V. deed een goed woord voor haar en deelde mee, dat de reclassering goede re sultaten had bereikt. Daarom luidde het vonnis mild: f 15 of 9 dagen voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar. DENEMARKEN—NEDERLAND Kijk, dat doet weer eens goed. Het Is weliswaar geen knetteren de overwinning geworden, maar de punten zijn binnen. Men moet geen enkel Scandinavisch land onderschatten evenals Finland, hetwelk we daar geografisch niet maar menselijk toch bijrekenen. Al deze landen, Noorwegen, Zwe den, Denemarken en dan zoals gezegd Finland zijn echte sport- metropolen en daarvan te verlie zen is geen schande, hen te ver slaan een echte prestatie. Het is wel eigenaardig dat van deze landen wedstrijd zo weinig bekendheid gegeven is. We spra ken verscheidene sportlieden die van deze ontmoeting zo goed als niets afwisten, geheel in tegen- s'elling me b.v. België-Nederland ontmoetingen hetwelk zelfs tot de bewaarscholen en de Ouden van Dagen is doorgedrongen en door de radio goed maar dan ook heel goed gevolgd is R.C.H. De Racing club Haarlem doet haar renlrée in de eerste klasse Het is een echte populaire veren! ging die eigenlijk door Peer Krom of Peer Krom door haar een grote bekendheid kreeg. Peer Krom heeft eens in Londen met het Nederlandse Elftal mee ge speeld. Het was zo'n vacantrlp, maar hij was de meest getapte man, voor alles had hij een grap of een gijntje en sindsdien na jaren nog was Krom reserve voor het Ned. Elftal alleen maar en zonder zijn capacitel-en afbreuk te doen de prettige vergezeller reserve-speler van het Ned. Elf tal. EEN RECORD In Obdam ln de Junioren K bestaat een elftal Sint Victor dat 16 wedstrijden speelde, 16 verloor en dus nul punten, met een doel gemiddelde van 5 voor en 106 te gen. We vermoeden dat dit elftal wel wat hoog gerangschikt ls ONZE WEST Er worden ernstige pogingen in het werk gesteld om uit onze West. d.w.z. Aruba. Bonaire en CuraQoa tesamen een voetbalelf tal samen te stellen. Men weet dat in de andere Zuid-Ameri kaanse staten. Uruquay. Paraquay Venezuela, voetbalploegen wor den samengesteld, waar de we reld verbaasd van staat. Men neemt aan dat e*n combinatie van bovengenoemde Westelijke ko loniën in staat zal zijn een zeer behoorlijk figuur te slaan in de volgende Olympiade In deze elf tallen zijn veel kleurlingen en ne gers opgenomen. EEN ANDERE SPORT Dezer dagen kwamen we ter hoogte van de Victrix Pudding- fabriek een hengel tegen. Hij had de lengte van Don Quichotte's stormram. Er zaten zeven kikker dobbers op en zeven haken. De bestuurder keek zeer ernstig, het geen begrijpelijk was. Hij moest met dat tien meter geval, de bocht bij de Doelei.kluft nog „ne men" en dat op een flets zonder Geachte redactie Over de wijze, waarop in uw blad van 11 Juni verslag wordt g»ge\en van de openluchtbijeen komsten van de PvdA ln de dr. Schaepmanbuurt en de Ulten- boschbuurt, zijn wij u zeer erken telijk. Naar aanleiding echter van uw opmerking aan het slot van uw verslag over het bezoek op deze verkiezingsbijeenkomsten, menen wij er goed aan te doen daar een kleine aanvulling aan toe te voe gen om een mogelijk misverstand te voorkomen. De opzet van deze buurtbijeen komsten is er in de eerste plaats op gericht, dat wij ons wenden tot de buurtbewoners. Daarbij is van minder belang, dat het pu bliek zich om de spreker heen- schaart dan wel dat alle buurt bewoners het gesprokene kunnen verstaan, onverschillig of zij zich op straat, in de huizen achter de ramen, of in de deuropening be vinden. Onze geluidswagen zorgt er voor. dat het gesproken woord in wijde omgeving te beluisteren is. De hoofdzaak is belangstelling te wekken en in dit opzicht zijn wij ruimschoots geslaagd: vooral o.a. ln de Uitenboschbuurb werd door velen met aandacht geluis terd naar de spreker. U dankend voor de plaats ruimte in uw blad, G. W. de Jong. secretaris propaganaa-com- mlssie Partij van de Arbeid Afd. Alkmaar. ZWIJNTJESJAGER CASTRICUM Bij een inwoner van de Poelvenstraat werd een rijwiel hetwelk voor zijn woning was geplaatst ontvreemd. BURG. STAND CASTRICUM Geboren: Irene F., dv S Zijlemaker en Ch Pich- ler. Ondertrouwd: P W Seignette 27 jr en B C Gallis. 23 jr. Gehuwd F Bont en A Groot, Overleden: W S Wiersma, 64 jr. rem en bel en één trapper. Toch hoorden we later dat Rudi Bak ker, het Ijverige bestuurslid van de Randers met dit apparaat nog een bliekje heeft gevangen, wel bekend uit de la'atste oorlogsja ren BEDRIJFSVOETBAL Meer en meer wordt deze afd® ling voetbal populair. Het is be grijpelijk dat elftallen van deze categorie spelers hebben die er heel weinig van kennen, naast anderen waarvan men de routine met één oogopslag ziet. Deze wed strijden worden in de beste ver standhouding gespeeld en men ls er van overtuigd dat het een zuiver genoeghlkheidsspel ls. HERMAN ELFRING KM ZWEMWEDSTRIJD TE PURMEREND Zaterdagmiddag nam DAW met een 13-tal zwemmers en zwem sters deel aan de 1 km wedstrijd welke te Purmerend werd gehou den in verband met de aldaar gehouden feestweek. Er werden enkele goede presta ties geleverd. Zo eindigde W. Bloothoofd als achtste bij de he ren en H. Ouwehand. T. van Lei- kum en N. de Waard resp. als 6e 7e en 8e bij de dames De win naar bij de heren was R. Wilken- hof van DJK en bij de dames won mej. E. de Boer van Neptunus. Zaandam. BEDRIJFSVOETBAL. Afd. A: HoogehuysTSV 1-1 Povay—Ringers I 5-1 Afd C. Black BoysFord Boys 0-2 Zondag 12 Juni hield de visclub De Hengelaar zijn eerste onderlin ge viswedstrijd van dit seizoen. Als viswater was gekozen de Waarddijk. Het was goed visweer en vol goede moed werden de hengels ongeveer half 8 ultgewof pen. Er werd gevist op baars, die zich niet makkelijk liet vangen. Na drie uur vissen werd de balans opgemaakt en was de stand als volgt: 1ste prijs J Baart. 7 stuks: 2de prijs H Wester, 7 stuks: 3de prijs V Corbie. 6 stuks. 4de prijs Jac Staa Jr. Het was wel een heel gelukkige dag voor de eerste prijswinnaar. Deze wist n.1. ook de grootste baars te vangen. 31,16 cm en ook de kleinste, hier wa ren ock prijzen beschikbaar voor Dit was voor de heer Baart zijn eerste wedstijd met De Henge laar. Een zeer goed begir.! "De voorzitter reikte in het club gebouw „De Frlesche Poort" de prijzen aan de winnaars uit. Handige oplichter De politie vestigt de aandacht op Rademaker. Cornelis. geboren te Schiedam. 10-6-1894, v. beroep handelsagent, voorheen bootsman op de grote vaart en ingeschre ven te Ro terdam. Kleiweg 311. R was verdacht van poging tot oo- lichting. Hij noemt zich Randell of Rondell en geeft voor in op dracht te handelen van het „Ir.- ter-Allied Committee for Wes ern Germany" te Bonn. Hij plaa'st bij verschillende industriën belang rijke orders en vraagt dan. omdat zijn traveller-cheque geexpileer is, of om andere redenen, 'n voor schot van f 100 t°t f 200 op zijn provisie. R. treedt imponerend op -en geeft voor In de grootste ho tels hier te lande te logeren. Z:;n signalement luidt: lang plm. 1.90 m. flink postuur, blozend ge!aa\ licht blond haar. gekleed in enigs zins sjofel donkerblauw costnum en steeds in he: b^zit van ecu wandels'ok. DAGELIJKS AARD BEI EN VEI LING CASTRICCJI. Door <le Tuinbouw Vereniging „Ons Belang" zal dug«'!iiks aardbeien veiling worden gehouden te 1" uur. Voor de groentenveilingen xün «leze Maandag, Woensdag en Vrijdag te 11 ntir. JAARLIJKS UITSTAPJE CASTRICUM. De leden van het RK Zangkoor „St, Caeoilia" zal dit jaar een bezoek worden gebracht aan de Ve luwe. Als datum is vastgesteld 27 Juni a.s. OPBRENGST COLLECTE CASTRICUM De gehouden col lecte voor de tocht der ouden van dn gen, welke op 28 Juni a.s. zal plaat? hebben heeft ruim f 1000 opgebracht. ZILVEREN KLOSTERJUBILEUM CASTRICUM De eerw. broeder Gorefridus in de wereld Johan- nes Groot, hoopt 14 Juni a.s, in het Klooster der Broeders van St. Joan de Deo te 's Hertogenbos zijn zilveren kloosterfeest te vie ren. OOGST VAN DE STRAAT CASTRICUM Gevonden: kin derschoen met sok, kussen, voor wiel. van fiets met band. Inlich tingen op de vastgestelde dagen bij de Rijkspolitie. Dorpsstraat I. SINT PANCRAS De vorige week ln onze gemeente gehouden collecte ten bate van het Rode Kruis is goedgeslaagd. Totaal werd er een bedrag van f 82.04 ingezameld, wat voorwaar voor onze gemeente een goed resultaat- genoemd mag worden. Een woord van dank mag wel worden gebracht voor ue belan geloze hulp van collectrices en organisatrices.

De Vrije Alkmaarder | 1949 | | pagina 2