Strassburger komt Van dit... van dat... van alies wat.. Het Bureau van Volkshuisvesting voor een voldongen feit gesteld Commerciële organisatie voor winkelier een noodzaak Uiibreidrngsplannen voor gemeente „Het Hooggeëerd Publiek'' „Elly en Lea" Grote hitte in geheel Europa WONINGPROBLEEM ,,De volgende week zal er een mooie voorsielling plaais vinden'' „De volgende week zal er een mooie voorstelling plaats vin den", zei Vrijdag j.1. een opticien tegen een van zijn bedienden. Het was de zoon van de opticien A K. uit Utrecht» die deze raad selachtige woorden sprak en tijdelijk het filiaal van de firma K. op de Mient alhier bestiert En zijn woorden werden waar gemaakt, de bediende kreeg de „voorstelling" te zien. al was het dan ook vermoedelijk wel een andere dan hij verwacht had. Hij was evenwel niet de enige, die haar te zien_ kreeg. Hon derden mensen dromden nJ. Woensdagmorgen naar dè omgeving van de Stenen Brug. om getuige te zijn van een niet alledaags tafereeltje. Voor de zaak van K. zagen zij n.1. midden op de rijweg temid den van een ganse huisraad een baby in een box huilen, waar naast een eveneens huilende moeder stond. OP STRAAT GEZET Het gezin was n.1. met het hele hebben en houden om 8 uur in de ochtend door deurwaarder H. uit Alkmaar op straat gezet. Het geval wil n.1. dat het hier het gezin van de vroegere filiaal houder van de firma K. betreft, die reeds in Mei van dit jaar bij deze firma zijn entslag kreeg. Hierdoor kon hij volgens de heer K. nu ook geen aanspraak meer maken cp de dienstwoning, welke zich boven het filiaal bevindt Reeds op 9 Mei J.1. was de fam. Vcr.el aar.-7.egd naar een ander woning uit te zien Hoewel deze zich herhaaldelijk tot het Bureau van Volkshuisvesting wendde, mocht zulks evenwei niet tot re sultaten leiden. Intussen is 'door de firma K. echter een nieuwe filiaalhouder aangesteld, die per 1 Juli a s. de woning met zijn gezin zou betrek ken. De firma meende daarom handelend te moeten optreden en gaf de deurwaarder H. alhier op dracht het gezin met meubilair en al op straat te zetten Hier door zou clan volgens haar het Bu reau voor Volkshuisvesting voor een fait accompli komen te staan waardoor het gezin wel een an dere woning zou moeten worden toegewezen SPONTANITEIT VAN PUBLIEK Hiermede was het vcor de zaak samengedromde publiek het ech ter niet eens. Zij spraken openlijk schande van deze handelwijze en uitten op allerlei manieren hun verontwaardiging Ruim honderd personen boden vrouw en kinderen onderdak voor een of twee nachten aan. Een mooi gebaai. maar daarmede was het gezi.i niet geholpen. De deurwaarder begaf zich on- middell'ik naar het bureau van Volkshu'm.sting, die mededeelde, dat de zaak in de loop der namid dag nog erder de aandacht ven het college van B en W gebracht zou worden. De belangstelling bij de Stenen brug groe'de zienderogen en het was voor velen aangrijpend om te zien. hot het kleine kindje, on bewust hetgeen er rondom hem heen gebeurde, met een be huild gtsnehtje verwonderd van uit dc box naar al die vriendelijke „ooms" en ..tantes" keek Menige toeschouwster pinkte ter sluiks een traan van medelijden met het arme schepseltje en de totaal verslagen moeder weg. AMSTERDAMSE FIRMA GREEP IN. De Directeur van het Huisves- tingoureau. de heer Spaans, heeft onmiddellijk alles in het werk gesteld om hier tot een oplossing te kunnen geraken. Hij achtte het beslis* ondoenlijk om hier op zo'n korte termijn een andere woning voor het gezin V. te vorderen en probeerde de oplossing daarom te zoeken in een andere richting. H.1. die van de vrijwillige beschik baarstelling van een momenteel leegstaand pand. Dit bleek even wel niet zo heel eenvoudig te zijn. doch de bekende Amsterdamse fa. Rath en Doodeheefver voorkwam door haar ingrijpen, dat ook deze poging tot een mislukkig gedoemd zou worden Zij bood de familie V. n.1. een woning aan op Luttlk Oudorp, gelegen boven een pakhuisruimte, welke zij in eigen dom heeft. Deze woning bestaat uit een woonkamer met keuken en een tweetal slaapkamers. In de loop van de dag nog werd de woning door de overgelukkige moeder met haar twee kinderen Poppenkast in Zweedse barakken Woensdagmiddag werd voor de Jeugdige verpleegden van de Zweedse barakken een vrolijke middag bereid, dank zij de mede werking van het personeel van 't „Gulden Vlies", die deze verpozing had aangeboden. Jaap Tol liet de kleintjes (en O' 1: enkele ouderen, die zich onder het gehoor bevonden) genieten v. h. verhaal van an Klaassen, die de zieke koning beter maakte. Tijdens de pauzes kregen de aan wezigen limonade en koekjes, del belangeloos ter beschikking wa ren gesteld door enige firma's, 't Jeugdorkest van „Vita Nova" speelde enige pittige wijsjes Na deze voorstelling, die wel zeer veel succes had bij de kinderen, droeg Jaap Tol het een en ander voor ten behoeve van de oudere verpleegden. betrokken, waardoor dit drama weer tot het verleden is gaan be horen. GEEN UITZONDERINGSGEVAL. Het wil ons evenwel voorkomen, dat de houding van de firma K. in deze zaak wel zeer te laken is. Aan de andere kant lijkt het ons voor het woningbureau een onbe gonnen taak, wanneer zij door 'n rechterlijk vonnis voor dergelijke voldongen feiten kan worden ge plaatst En dat het hier geen uit zonderingsgeval betreft, Het dhr. Spaans ons reeds blijken tijdens het onderhoud, dat wij in verband met de grote reportage over de woningnood en haar vele proble men door ons gebracht, onlangs met hem mochten hebben. Volgens deze zegsman kan een dergelijk drama zich elk ogenblik in deze gemeente afspelen. Wij vragen ons met klem af. of het nodig is. dat het woningbureau op een derge lijke manier in haar moeilijke taak gehinderd kan worden. On- billlijk Is het zeer zeker. En het mag bepaald -onmenselijk ge noemd worden, dat het ln ons na-oorlogse Nederland neg moge lijk is, dat een moeder met een baby op een gegeven moment eenvoudig pardoes op straat ge zet kan worden. We meenden dat dergelijke onmenselijkheden slechts door een Duitse bezettings macht konden worden bedreven. Helaas blijkt maar al te vaak. dat we te veel van de Duitsers hebben geleerd. HEERHUGOWAARD - Dinsdag middag j.1. vergaderde in café Hei iigenberg de Kath. Kruideniers- bond, district Heerhugowaard Voorzitter Jonker opende deze ma tig bezochte vergadering met een hartelijk welkom-speechje en in he bijzonder de heer Altena, Alg. Adv. van het Econ. Instituut voor de Middenstand en de heer van Ilerpen bondspropagandist. Nadat de secr. Commandeur de notulen had voorgelezen werd 't woord gegeven aan de heer Altena die met een boeiende en gloed volle rede de aanwezigen ruim 2 uur wist te boeien. Uit deze uit eenzetting tekenden wij het vol gende op. Voor de oorlog, de tijd der slechte samenwerking, telde de neutrale bond van kruideniers 3500 leden en de Kath. Bond 600 a 700 leden. Momenteel na de oor log is dit beeld totaal veranderd De Christelijke bond heeft nu 1500 leden, de Kath bond 2000 leden en de neutralen liggen ver achter De publiekrechterlijke bedrijfsor ganisatie voor de kruideniers al- ieen noemde spr. het ideaal van alle kruideniers. Maar is U ook al eens de schaduwzijde van deze ln stelling toegelicht. Spr. stelde de aanwezigen de vraag of zij in staat waren hun eigen bedrijf behoorlijk te organiseren. Zo ja, wat hij betwijfelde, kunnen wij dan zo zonder de Staat het ge hele bedrijfsleven organiseren. Met enkele parabels werd dit door hem toegelicht. „Willen wij een bedrijfsorganisatie hebben", aldus spreker, „dan moet dit puik in orde zijn en het moet dan volko men aan onze strevens eni idea len voldoen. De commerciële orga nisatie in inkoop, boekhouding enz., enz is momenteel onze enige redding en zij zal ook zorg dra gen voor de versterking van onze positie. In ons kleine landje zou den 10.000 kruideniers voldoende zijn, maar we moeten niet vragen hoeveel of er zijn". In 1947 vielen er 1000 kruideniers af. Als Iedere kruidenier eerlijk en oprecht spreekt, dan is het tegenwoordig geen bestaan meer buiten de krui deniersbond. Dagelijks ondervin den wij moeielijkheden wat be treft inkoop, belastingen enz. en zonder de bond heeft men in Den Haag geen Invloed." Het hoofd van het Gemeente bestuur van Alkmaar maakt be kend. dat de raad dier gemeente in zijn vergadering van 27 Juni 1949 heeft besloten: A. dat in voorbereiding is een utibreidingsplan-in-hoofdzaak v. de gehele gemeente, met uitzon dering van de gebieden waarvoor reeds een uitbreidingsplan geldt; B dat een herziening in voorbe reiding is voor: a. het uibreidingsplan-in-onder- delen „Overdle en Achtermeer", vastgesteld, c.q herzien bij raads besluiten van 18 November 1937 nr 28, 21 December 1939, nr. 10 en 15 Januari 1948, nr. 7. goedge keurd door Gedeputeerde Staten van Noordholland bij hun beslui ten onderscheidenlijk van 16 Fe bruari 1938 nr. 59. 1 Mei 1940 nr. 102, 21 April 1948 nr. 8 (Gemeen teblad nrs 1608. 1957 en 1948); b het uitbreidingsplan, vastge steld bij raadsbesluiten van 17 Maart 1909. nr. 10 en 22 Juni 1909 nr. 5, goedgekeurd bij besluit van Gedeputeerde Staten van Noord- Holland van 7 uli 1909 nr. 105, zoals dit sedert is gewijzigd, voor zover dit betreft het gebied be grensd en Noorden door een lijn lopende ten naastenbij van Oost naar West va een punt, ongeveer 500 m. ten Zuiden van de haven der gemeentereiniging aan het Noordhollands Kanaal, naar de Willem de Zwijgerlaan en door de Zuidgrens van de Willem de Zwij gerlaan, ten Westen door de Oost grens van het verlengde van de Vondelstraat en ten Zuiden en Oosten door de grens van de ge meente. Hierna gaf de heer Altena een duidelijke uiteenzetting en demon stratie over het bedienen van de klanten, het inrichten van de winkel en de uitbrengwijken. Voor de meeste winkeliers zou het het beste zijn, dat zij de uitbrengwij ken lieten vallen, daar er momen teel geld bij moet Alleen door tak tische inrichting van de zaak enz. zal die euvel kunnen worden on dervangen. De heer Altena had van zijn en thousiaste aanhoorders een dave rend applaus in ontvangst te ne men. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd z?er druk gebruik gemaakt. Alle kwesties werden opgelost. De bondspropagandist de heer van Herpen deelde mede. dat hef hem door de korte tijdsbestek on mogelijk was nu nog een uitvoe rige beschouwing te houden, wat aanvankelijk zUn bedoeling was, maar hij zou de aanwezige leden van zijn bedoeling in kennis stel len. door hen een circulaire aan huis te laten bezorgen, waarin hij zijn stellingen uiteen zal zetten. Hij wekte niettemin de leden op, om een volgende keer ieder één collega mede te nemen en deze warm te maken voor dergelijke vergaderingen. Alkmaarders voor vier dagen: Cirous Strassburger komt met een geheel nieuw programma weer vier dagen naar Alkmaar en zal er op het Canada plein spelen van Maandag 3 Juli af tot ee met Donderdag 7 Juli. Vier dagen zullen de Alkmaarders ,.het hoogge_ eerd publiek" zijn. Woensdag worden er twee voorstellingen gegeven. Stress, burger heeft dit jaar een geheel nieuwe ztttribune, die deze winter gemaakt werd door Nederlandse vaklieden van de firma Ribbens uit Bergen op Zoom en die van alle rangen een goed zicht biedt op de piste. Staanplaatsen zijn er niet meer en de prijzen zijn aangepast aan de nieuwe tijdsomstandigheden. Het circus is nn reeds van Pasen af op tournee (Alkmaar is de twintigste plaats van deze tournee) en algemeen is het oordeel van pers en publiek, dat Strassburger's programma nog beter is dan andere jnren. Deze winter speelde Stas^burger in gebouw Carré te Am, sterdam meer dan drie maanden lang altijd weer met volle zalen. Onder de tienduizenden bezoekers waren ook de prinsesjes Beatrix en Irene met een aantal vriendinnetjes, die van de prneh tige paarden en het overige programma zeer genoten. liet circus werkte op de verjaardag van H.M. de Koningin mede met het grootste gedeelte van zyn die- renmaterianl aan het Stadionspel „Wie wint de pot" waarbij bleek boe populair Karei en Regine Strassburger bij het Nederlandse publiek zijn, daar zij bij zonder hartelijk werden ontvangen door het stampvolle stadion. Toen liet cir cus te Eindhoven speelde trad een zij ner zeeleeuwen als gast voor de tele visie op hetgeen een bijzonder succes was. Dezer dagen kocht Strassburger weer een aantal dieren van de dieren tuin te Rotterdam, die gedresseerd zul len worden, terwül er ook nog andere diergrocpen in Nederland in dressuur zUii voor het circus. Strassburger's tiï- gers en Zeeuwse paarden werken in het buitenland en versterken als zodanig de deviezenpot. Strassburger komt Zon dagnacht met zün gehele tros van die ren en mensen, waaronder ook nog steeds <le bekende circusverzamelaar Best uit Alkmaar, naar Alkmaar van Hilversum en zonder twijfel zullen er weer duizenden uit Alkmaar en omge ving sgn, die niet zullen nalaten om gebruik te maken van de unieke gele genheid om nog eens een van de wei nige echte klassieke circussen te gaan zien. die nog bestaan. Het circus be. zoekt dit seizoen niet Den nelder. maar wel Hoorn. Een circus zonder paarden Is geqn circus. Voor sommige fijnproevers Ik het zelfs zo, dat circus en paarden, dressuur twee verschillende woorden zijn voor hetzelfde ding. Zo ver gaan wij niet. Toch zijn wij ook «rete be wonderaars van paardendressuur, die als het ware het zout In de levenspap is van het circus. Onze bewondering wint nog. wanneer de dressur wordt verricht door een vrouw, te meer. waar het een charmante vrouw is als Elly Strassburger, die op onderstaand plaat- Je in actie is met haar lievelingspony Lea. Het Braziliaanse schip „Lalde Guatemala" en het Noorse schip Roy, welke schepen bij Walsoor den aan de grond voeren, zijn vlotgekomen en doorgestoomd n. Antwerpen o_ Ir C. J. Tuyn en fle beer U F. M. D'ellaert zün benoemd tot direc teuren van resp. de .Amsterdamse ha vens en de wereldluchthaven Schiphol. IIET WEER In een groot heers ie gisteren giSte w.ar Parijs. Rome en Frankfort regis treerde men temperaturen van"-' graden. De tot'hu toe tem' peratuur worai met 31 graden Ui Toulouse gemeld. oit Rome wordt bericht, dat in geheel Italië een vochtige hitte heerst. Verspreide regenbuien ge durende het weekeinde deden de vrees verminderen voor schade aar de buitengewoon goede oogst die men verwacht. Men voorspelt ver der een vochtige hitte zonder re gen. Het Britse eiland, dat vijftien da gen zonder regen is geweest, ging gisteren een „absolute droogte" in. De temperatuur te Londen was om streeks twaalf uur 25 gr. De vo- Irige nacht bleven duizenden Lon- aenaars m de ODen!ucnt."Z.ij slie- i oen iti en aan ae oevers lecl van Europa j^4-71 ae 'ifLeerr.s. Uit_New York wordt gemeld, dal KpjSëfe .lucht en regen een'tijdelij ke opluchting aan vele gebieden in «e ^«rm-weergordel van Amerika brachten. De ïvooraoostelijke Sta ten kregen weinig regen doch een koele luchtstroom van de Hudson- Baai verbrak in vele gebieden de hitteperiode. En in Holland rers»-* het RUSSEN LEGGEN BESLAG OP MATERIAAL De Russische autoriteiten hebben be slag gelegd op vrachtauto's, die met materiaal voor de tbans in de Weste lijke sector in aanbouw zijnde eleetri- sclie centrale uit de Westelijke zone te Berlijn aankwamen, aldus melden de Amerikaanse autoriteiten. Tezamen met de Britten doen de Amerikanen stappen bij de Russische autoriteiten om het materiaal en de auto's terng te krijgen. Geheimhoudingsplicht vcor Duitse arbeiders? Het Sowjetnisisscbe militaire bestuur in Brandenburg heeft ongeveer 200 Duitse employc's gedwongen een belof te tot geheimhouding over hun werk zanmheden te tekencn( zo meldt het met Britse licentie verschijnende blad Tclegraf. De arbeiders zon gezegd zijn dat schending van de belofte gelijk zou staau met „sabotage, strafbaar volgens de Sowjetrussiscliè militaire wetten'. Ook werden z'u gewaarschuwd, dn het hun als een misdrijf zou worden aan gerekend, indien zij de Westelijke sec toren van Berlijn betraden, aldus de Telegraf. agenda Bij de reeks van kerken, die op het ogenblik door het gehele land worden gerestaureerd, behoort ook het kerkje van Amerongen, dat uit begin 1600 dateert. De toren van dit Ned Hervorm de kerkje gaat geheel verscholen in de steigers. Ook om het kerk gebouw bevinden zich nog stel lingen. TWEE M ET EO R-V LI EGT UI GEN IN BOTSING Tijdens de in de nacht van Dinsdag op Woensdag vootgezette geeombineeï de manoeuvres van de West-Europese strijdkrachten zijn twee Britse meteor vliegtuigen boven Doncaster in Enge land met elkander in botsing gekomen. De piloten zijn ongedeerd gebleven. NOORDSCHARWOUDE 29 JUNI 94000 kg aardappelen: eerstelingen 810,30; drielingen 0,407,70; kleine 23,00; rode eerstelingen 10,1010,90 blauwe eigenheimers 10,6011,40; 900 st. bloemkool Ia 1617, I 13. WARMENHUIZEN 29 JUNI 24000 kg aardappelen: Schotse mui zen 8,209,10; rode Schotse muizen 11 drielingen 5,90S,60; kriel 4,10—4,70. BROEK OP L'DUK JUNI 1S0.000 kg aardappelen: eerstelingen 810,20; drielingen 6,50—8,40; kriel 3,803,40; 300 st. bloemkool 16,80; 1300 bos peen 6—6,40; 1000 kg rode kool 19. VERKOCHT Dat knorrige aapje, dat onlangs door een Alkmaars zeeman naar deze ge westen werd getransporteerd, is ver kocht. Voor f 33. Nu kunnen andere mensen eens een tijdje genieten van zijn speelse streken. JUBILEUM De machinefabriek Alkmaar bestaat Vrijdag.a.s. 70 jaar. Zaterdagavond zal voor het personeel ja Het Wapen van Heemskerk dit feit op intieme wijze wordeu gevierd. Sinds 1879 is de fa briek gevestigd aan de Voornieer. Het bedrijf was eerst in Den Helder gevestigd, waar o.m. reparatiewerkzaani heden aan schepen werden vcrriehL Reeds zeventig jaar verricht de fa briek leveranties voor de spoorwegen. HET BEGIN Alle begin is moeilijk. Misschien geldt dat ook wel voor de opbouw van de Finse school aan de Bergerweg, waar mede gisteren een aanvang is gemaakt. EEN ARGUMENT Naar aanleiding vau de ouenigheid tussen KAB en NVV kwam het Nieuw Noordhollands Dagblad gisteren met 'u hoofdartikel. Ecu passage, die bijzon der krachtig gesteld was, willen wij onze lezers niet onthouden. Zü luidt: „Of het Bisschoppelijk Terbo<l een maatregel, herhalen wij, van herderlij ke zielzorg, zin of nog zin heeft, dat bepalen alléén de Bisschoppen, dat be slist alleen de Kerk. En daarmede basta". In het bijzonder dat „basta" lijkt ons oen uitermate krachtig argument. De Kaholieke arbeiders is bet nu nog eens overduidelijk aan het verstand gebracht dat zü niet lid mogen zijn van liet NVV om van de EVC dan nog maar te zwij gen. Een verdere discussie lijkt ons ver der overbodig. ZONDAG A.S Op bet Sportpark vinden a.s. Zondag laiigelyiaudraverüen plaats met tot slot een draverij over 800 meters, die in series zal worden afgewerkt. Niet tola- lisator dit alles, goede mensen. OPGEKALEFATERD De goede, oude Victoriestad wordt zo langzamerhand weer wat opgekale faterd. De Lnngcstraat beeft nu weer bijna een goed gezicht gekregen en ook de brug over de Oudegracht, die enige tijd geleden met luid gekraak het be geven had, wordt met alle macht gere pareerd. Nu moeten <le mensen, die de Oudegracht over willen, nog gebruik maken van een noodbrug, die naast de oude brug over het water gespannen is. KOLFJE NAAR ZIJN HAND Het circus komt in de stad. Dat is natuurlük een kolfje naar de band van ons aller vriend en kanebrajer Blauwe Tinus. Hij heeft zich onmiddellijk laten engageren door meneer Strassburger en wat i" j»>'cn niet vertoond is, zal u Blauwe Tinus aan een speciaal voor hem geconstrueerde trapeze gaan voor doen. Hij maakt de in vakkringen zo bekende „zes_aehtstc zeeslang". Ecu uitermate enge salto mortnle in liet nokje. „Gebruikt u een net?" vroegen wij de trapezewerker, nü lachte eens hartelijk, „Een net", hikte hg, „nee, met dat jongejuffrouwen gedoe houdt Blauwe Tinus zich niet op". Harmonie: Bud Abbot en Lou Ccstello ontmoeten Frankenstein Voorstellingen dagelijks 8 uur. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2. 4.30, 7 en 9.30 uur. Woensdagmid dag 2 30 uur. Americain: Noordwestelijke door tocht, met Robert Young en Wal- ter Brennaii. Toegang 18 jaar. Toegang 14 jaar. Voorstellingen agelijks om 8 uur. Zaterdag 7 en .30 uur. Zondag 2. 4.30, 7 en 9.30 uur Woensdagmiddag 2.30 uur. Victoria: Hildegard met Mai Zetterling en Herbert Lom Toe gang 14 jaar. Voorstellingen dage iijks om 8 uur. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2. 4.30, 7 en 9.30 uur. Woensdagmiddag 2.30 uur. A B.T De vechtende wakers met „Zweepslag" la Rue. In het voor progra ma o.a. Het bloemenmy- sterie. Toegang 14 Jaar. Voorstel lingen dagelijks om 8 uur. Zondag 2. 5 en 8 uur Demi-Finale Gouden Kruis Het programma van de Gouden Kruis-wedstrijden luidt voor a.s. Zondag als volgt: Blokkers 1- QSC 3. terrein Purmersteyn, 2.30 uur en VZV-Hugo Boys 1, terrein Con Zelo, 2.30 uur. COLLECTE. CASTRICUM - Zaterdag 2 Juli zal in onze gemeente een collecte worden gehouden ten bate van de tbc-bestrijding, speciaal voor de Prot. Chr Sanatoria voor t.b.c.- iijders „Sonnevanck" en „Zonne gloren". LEERKRACHTEN BENOEMD BIJ FINSE SCHOOL. CASTRICUM - Met ingang van 1 September a.s. zijn de volgende leerkrachten benoemd; de H.H. F. Bouwen van Wervershoof. H. Egberts van Egmond a d. Hoef en de dames M. Verlaak en P. Klijn, beide van de B. K. Meisjes school alhier, alsmede één van de Eerwaarde Zusters onderwijzeres sen van de R.K. Meisjesschool, al hier. BENOEMD. CASTRICUM - Tot parkwachter bij het Provinciaal Ziekenhuis ,Duin en Bosch" alhier is be noemd per 1 Juli onze plaatsge noot de heer G. Borst Jr gezinsgebeuren ALKMAAR Geboren: Annie, dv J Seliats en E den Das; Berendina H. dv F J Bruin en A Dugkersloot; Vetonica B, dv J P van Wonderen en A J Goedhart. Gehuwd: A W Gerritsen en E Til Braun. OOGST DER STRAAT SINT PANGRAS Gevonden en ver loren voorwerpen over de maand Juni, Verloren: bmin hoornen bril; ringe tje niet Zeeuws knopje, portemounaie inhoudende f 48,30; een bril, een por tefeuille inhoudende f 60. Gevonden: rechter rubber laars; 1 vulpen; 1 auto contactsleuteltje; groen kindermutsje (capemodel); roodbruine portemounaie met inhoud; 1 zonnebril (wit montuur, bruin mica); geel kin— derkruiwagentje (opschrift „Adri"); bosje kleine sleuteltjes; eeu geelbruine geblokte sjaal., een vulpen en een blauwzwart kinderkapje. Inlichtingen te bekomen tussen 10— 11 tou gemeentehuize of bij de Rijks politie. post Sint Panera», Bovenwet 283 alhier.

De Vrije Alkmaarder | 1949 | | pagina 2