//nè Schooljeugd streed sportieve strijd ASSAUTAX Zwemwedstrijden in het Zomerbad Om de prijs van de pootaardappelen De Randers visten Abonneert U op ,4ie WJUmunimi1 1 1 Vteïneetbuizen „HALDA" D.A.W. zwom te Zaandijk f Zaterdagmiddag vonden in liet Zomerbad de jaarlijkse schoolzwemwed [rijden plaats. Onder grote belangstelling van ouders, vriendjes, vriendin netjes en leerkrachten werden de verschillende nummers verzwommen. De «anmoedigingskreten van het publiek vervulden de lucht, en de omroeper de heer v. d. Grient, kon zich somsiüds door deze aanmoedigingen bona niet verstaandbaar maken. Maar toch werden alle nummers in een vlot tempo afgewerkt en er was een prettige stemming. Eén onderbreking was -er slechts. Eensgezind optreden noodzakelijk I Het voorlopig bestuur van de Verenigde Coöperaties op land bouwgebied heeft aan de telers van pootaardappelen het volgende schrijven doen toekomen: De pootaardappelen staan weer geplant in onze Hollandse akkers en schudden ln trillende groeidrift hun stammen, als de zilte zeewind over hen strijkt. Door een bont wolkenspel ln blauwe luch ten worden de ogen gestreeld door de velden, die op een tapijt gelijken. Dat was n.1. de demonstratie figuur •wemmen, die gegeven werd door de meisjes van de ulo school uit Alkmaar. Onder leiding van mej. Cornelissen brachten deze meisjes werkelijk iets goeds en ze mochten dan ook na afloop eeu hartelijk applaus van het publiek in ontvangst nemen. Xn afloop deelde de Inspecteur van het L.O. de prijzen uit aan de geluk kige winnaars. l")e uitslagen waren: Groep L.O. 25 meter schoolslag jon gons: 1 F. van Schoten, Nic. Beets school 21,8 sec.; 2 S. Sietsma, Tessel echadeschool, 22.2 «ee. 25 meter schoolslag meisjes: 1 T. Koster. Kochdaleschool 21.8 sec.; 2 A. Pool, Julianaschool 22.2 sec. 25 meter vrije slag jongens: 1 J. Oioeek, Nic. Beetsselioo] 17 sec.; 2 R. Nooru, Vondelschool 17,5 sec. 25 meter vrije slag meisjes: 1 G. Mo lenaar, Nic. Beetsschool 10.7 sec. 2 T. Tcnkink. Julianaschool 10.9 sec. 3 x 25 meter estafette jongens: 1. Nic. Beetsschool 57,8 scc.; 2 Roehdale S.-lio.t] Ö8.9 sec. 3 x 25 meter estafette meisjes: 1 YcsselsehndesohooJ; 2 Julianaschool. GROEP Y.C.L.O. 50 meter schoolslag jongens: 1 K. Schaak HBS 18.3 sec; 2 J. Poot, Ulo Alkmaar 19.1 sec. 50 meter schoolslag meisjes: 1 T Schot. Ulo Alkmaar 20.2 sec.: 2 W. Pc'nk HBS 21.2 sec. 25 meter vrije slag jongens: 1 H de Jong. Ulo Alkmaar 11 see.: 2 S. Fraay Amb.school 15 sec. 25 meter vrüe slag meisjes: 1 F. E'.'bergcn. Ulo Heiloo 17.3 sec.: 2 R. F-üx, ITeiloo 17.4 sec. 3 x 25 meter estafette jongens: 1 Ulo Alkmaar 44.4 see.: 2 Ulo Juliana 51 sec. 3 x 25 meter estafette meisjes: 1 51.M.8. Rergen 50,8 sec.; 2 Ulo Alk maar 50 sec. GROEP V.O. 50 nieter schoolslag jongens: 1 W. de "Waal. Handelsschool 40,2 sec. 2 W. Adonis. HBS 45 sec. „Alkmaar" herdacht jubileum l:i hej Wapen van Hcemsker* werd voor eeu geheel gedulde zaal een leert avond gegeven, die door de directie van de X.V. Nederlandse Machinefabriek „Alkmaar" aan het personeel was aangeboden ter gelegenheid van het 70 jarig bestaan van deze fabriek. Na een kort openingswoord van de directeur kwam de Povaij band voor "t voetlicht mot een paar vlot en goedge speelde nummers. Vervolgens ging het doek op om de Povaij Toneelgroep baar kunnen te laten tonen in een klucht in twee bedrijven „Cel dertien is vrij". Dit komische verhaal van een kwar tjesvinder en een avonturierster, die de plaats van een beroemd zwemkam pioen innemen met alle lachwekkende gevolgen van dien, werd door deze araa teurs met veel vaart uitgevoerd. In 't bijzonder de figuur van de kwartjesvin der, gespeeld door de heer A. Stoffers, was buitengewoon komisch. Na de pauze volgde een andere even zeer lachwekkende klucht „Professor Donutje", die menig schaterlach aan 't publiek ontlokte. Met het optreden van de Povaijband, die wederom een paar gezellige muziekjes ten gehore bracht, en liet slotwoord van de directeur, werd dit gedeelte van de avond besloten. Hierna bleef men nog geruime tijd Iii eeu gezellig samenzijn, waarbij de danslusligen hun hart konden ophalen, bijeen. Kampkaart vrijwel cveral nodig Hoewel de wettelijke regeling van 't kampeervraagstuk nog op zich laat wachten is het aantal gemeenten, dat het bezit van een kampkaart verplicht heeft gesteld, wil men in aanmerking komen voor een plaatselijke kampeer vergunning, thans dermate toegenomen dat bet oinende seizoen prnctisch geen peerder het meer zonder deze kaart zal kunnen stellen, aldus deelt de A.X.W.B. mede. Deze documenten worden afgegeven door de Xed. Knmpeerkaarten Centrale aan ieder, die „te goeder naam en faam" bekend staat. Daar als regel 14 dagen verlopen tussen het indienen van een nanvraag en het ontvangen van de kampkaart dit in verband met de in te winnen informaties verdient het ten zeerste aanbeveling dé aanvrage zo «nel mogelijk in te dienen. Dit geldt nog temeer, waar in het seizoen bovengenoemde termijn nog aanmerkelijk langer zal kunnen zijn. Aanvraagformulieren voor kampkaar ten zjjn voor iedereen gratis te verkrü gen op alle kontoren en agentschappen van de A.X.W.B. en bij onderstaande adressen in onze omgeving: At V „Helders Belang", Koningsstrnnt 2 Drn Helder; S. Wit. H 27, Tïoog woud; Th. Koops, Veen'enlaan 38, Hoorn Jac. Zander. Voorweg C 120, Schoor]; Kampeerconsnl J. Irnngh, Loudelsweg 99 Bergen (N.H.); Amsterdam, Keizers gracht 588—500. 50 meier schoolslag meisjes: 1 II. Langedijk, M.M.S. Bergen, 48,2 sec.; 2 L. Spierenburg, Ulo Alkmnnr 40,1 sec. 23 meter vrije slag jongens: 1 D. Vlaanderen Amb.school 44 sec. 2 G. Verheul, Amb.school 35 sec.; 3 B. Ver heul HBS 13 sec. 25 meter vrije slag meisjes: 1 H. Ouwehand, Huishoudseh. 15 sec.; 2 F. Rentenaar, M.M.S. Bergen 10,8 sec.; 3 L. Verheul M.M.S, Bergen 10,8 sec. 3 x 23 meter estafette jongen: 1 Amb.school 43,8 sec.; 2 HBS 47,6 sec. 3 x 23 meter estafette meisjes: 1 Huishoudschool 50,8 sec. 2 M.M.S. Ber gen 52.4 sec. Verder werden er nog in elke groep een prijs nitgereikt voor de beste school zowel voor jongens als voor meisjes. Deze schoolprijzen waren: Groep L.O, meisjes: 1 Tesselsohade school 200,S punten; 2 Julianaschool 205.8 punten. Groep L.O. jongens: 1 Roclidale school 102 punten; 2 Bosb. Toussaint school 106 punten. Groen Y.G.L.O. meisjes: 1 MMS Ber gen 177,8 punten; 2 Ulo Alkmaar 184,5 pnnten. Groep Y.G.L.O, jongens: 1 Ulo Alk maar 133,6 punten; 2 Ulo Juliana 169,9 punten. Groep V O. meisjes: 1 MMS Bergen 252,2 punten; 2 Kweekschool 203,6 pt. Groep V.O. jongens: 1 HBS 234,4 pt. 2 Ambachtsschool 240,3 punten. Hans de Jong won de 50 m. borst crawl in goede stijl in 31,2. gevolgd door de Utrechtse DAW'er H. Willem se in 32,1. De overige Alkmaarders no teerden resp. B. Fkkel 31.1. W v d Berg 36.7. A. de Graaf II. Bekke ring 38.1, F. Biclfeld 38.3, J. IJierop Groot 39. G. van Eykelenbnrg 40,8 en J. Janssen 42.9. De 50 m. ber. meisjes toonde aan. dat DAW hier nog een grote achter stand heeft in te halen. Verheugend is. dat er zoveel veelbelovende jonge krach ten zijn. De tijden van de DAW'sters waren: F. Rentenaar 38.9, K. Martens 41,2, V. Koordes 42. H. Timmerman 42,6. G. Cloeek 42,9, N. Boll 43,2, D. Dreeuws 46. Een spannende strijd werd de finale van de 50 m. borstcr. dames. T. v. La tum en de Zaause E. de Boer streden zij aan zij. Pas op het laatste moment wist mej. de Boer iets uit te lopen en een fractie van een seconde eerder tik te zij aan. Haar tijd was 34,9. Mej. van L. maakte 35. Wij geloven niettemin dat zü bij intensieve training a.s. Za terdag in het Zomerbad de titel op mej. de Boer kan veroveren. "T. Prijs zwom 37,2, L. Verheul 37,3, T. Vormer 39,6 en J. Piersma 39,9, Op de 100 m. borstcrawl was geen DAW deelname doordat de gekwetste A. Boxera nog niet aan wedstrijden kan deelnemen en de andere DAW'ers ver stek lieten gaan. Ook op de 50 m. schoolslag meisjes is DAW nog niet waar het *Ün moet. Hier een derde plaats voor T. Schot in 46,4. F. Rentenaar maakte 49,8, N. Boll 49,2. V. Koordes 54, K. Martens 54.9, H. Timmerman 57, G. Vet 58. Beter brachten de jongens het er op dit nummer af. H. de Jong werd tweede achter Hietberg van Nept. in 42,4, ge volgd door C. Zut in 42.8. de vierde plaats was voor B. Ekkel in 43,9. F. Biclfeld 48.2, J. Janssen 49,0 en A. de Graaf 50.7. Do 100 m. schoolslag dames leverde een verrassing op. Mej. E. Stor van DAW zwom deze afstand in de zeer be hoorlüke tijd van 1.32,3, waarmee ze de eerste prijs behaalde. Ook de tweede prijs ging naar Alkmaar: mej. J. Piers ma noteerde 1.37. Ook bij de heren werden op dit num DORDTSE GASTEN IN OPENLUCHTTHEATER BERGEN De personeels vereniging van de Electrische motorenfabriek te Dordrecht (ongeveer 500 personen) heeft Zaterdag tijdens de jaarlijkse trip ook een bezoek gegracht aan Bergen. Men heeft 's middags genoten van Ber gens natuurschoon en de opening van de kermis. Tot slot werd een bezoek gebracht aan het Openluchttheater, waar de Bergense spelers de generale repetitie hielden van het toneelspel (om gewerkt tot openluchtspel) van Carl Zuokmnyer. De aanwezigen hebben ten zeers e ge no-en van het geboden?, over s-'ik en spel komen wö nog nader terug na de première op 13 Juli a.s. Ook een groep van de R.K. onderwij zeilvereniging uit Alkmaar heeft deze repetitie meegemaakt. Ir. Asselberg, voorzitter van de personeelsvereniging dankte de Bergense spelers en de VVV, dat men op dit ongewone uur het per soneel zo'n buitengewone verrassing beeft bezorgd. Spr. bood de drie dames die meespelen in Circus Knie een bou quet bloemen aan in de Dordtse kleu reu. KCB, Fam. Koeman exposeert BERGEN In de kunstzaal van de Rustende Jager werd Zaterdagmiddag de derde tentoonstelling geopend, die geheel is gewijd aan werken van de fam. Koeman, ter ere vau de 60e ver jaardag van de heer Jac. Koeman. M. E. Kamp, voorzitter van het KCB hield een traditionele openingsspeech en memoreerde o.a., dat de steunrege ling voor de kunstenaars in de Schoorl se raad was verworpen. Spr. zou gaar ne deze heren eens rond leiden op deze expositie; wellicht kwamen zij dan tot andere gedachten. Spr. zei verder, dat de heer Jac. Koeman dit jaar (16 Nov.) ziin 60e verjaardag hoop te mogen vie ren, waaraan nu reeds deze tentoon stelling is gewijd en beval deze tentoon stelling gaarne bij het publiek aan. Hij overhandigde heide dames Koeman een bos bloemen uit Bergens tuinen. De kunstschilder Kampstra sprak niet als collega doch als vriend en rele veerde het vele werk, dat de heer Koe man reeds heeft gedaan, vooral ook door het illustreren van de bekende Yerkade's albums. Hij zei verder, dat het hem verheugde, dat deze kunste naar was gebleven die hij was en niet de weg is gegaan van Picasso en Cé zanne. De heer Koeman dankte alle belang stellenden en haalde de woorden aan van een oude Japanner, die op zijn sterfbed op 88 jarige leeftijd zei: „Wat ik gemaakt heb tot miin 55e jaar moet vernietigd worden, het werk tot miin 75e jaar is wel goed, wat ik daarna ge maakt heb mag gezien worden. Als ik nu nog maar tien jaar mocht leven, dan Op deze expositie vindt uien schilde rijen, pastels, aquarellen, potloodtekc ningen, litho's en etsen van de heer Koeman. Schilderijen miniaturen en pot loodtekeningen zün er van mevr. C. KoemanMeertens en kunstnaaldwerk van Janna Koeman is er te bewonderen vooral het Vleugelkleed trekt bijzondere aandacht. De expositie is geopend van 6 tot en me 15 Juli. mer goede tijden gemaakt, hoewel de Alkmaarders niet in de prijzen vielen. W. Sloothoofd was de snelste 1.29,1, C Zut 1.29.28 en W. de Waal 1.31.4. Nog een tweede prijs was voor DAW L. Verheul zwom een snelle 50 m. rug slag in 44,5, E. Stor werd derde in 41.6 T. van La mm 46. J. Piersma 47,3 en T. Boom 47,6. De 8 x 50 m. wisselslag est. dames waaraan DAW met even veel ploegen deelnam als alle andere cubs tezamen, leverde een 2e en een Se plaats op; de 5 j 50 m. borstcr. heren een 3e plaats ▼oor DAW. Roodborstjes zongen In het Gulden Vlies had Zaterdag avond een propaganda avond van de Vara plaats. De welbekende Roodborst jes, met aan de vleugel Jan Vogel, zon gen een paar aardige liedjes. André Carrel verzorgde op de hem eigen vlot te wijze de conference en speelde bo vendien met de kleuters «en klein to neelstukje. Dick H.mis vertoonde zijn kunsten op een wijze, die ons de een voudigste wetten der wiskunde zou óoen verloochenen en Tooy Willemsc toonde zich een meester op het toetsenbord van het klavier. Het was een genoeglijke avond, die de talrijke aanwezigen, in het bijzonder de jeugd, veel plezier zal hebben te zorgd. KERMIS IN BERGEN BERGEN Zaterdagmiddag is de ker mis om twee uur begonnen. Er is voor elk wat wils. Zateidagavond heerste er een gezellige drukte. Vooral de auto sr.coter, de Spla en Turkse schommel waren gewilde attractie. Verder staat er nog een rjsbaan, een sneldraaiende golfbaan iret paddenstoelen, draaimo Ion zweefmolen, schiettent, gebakkraam k.ndersweefmolen en verschillende ten ten voor vaurdigheidssport en verver sïagen. Deze kermis duurt vier dagen. Als proef heeft De Randers inplaats van een voetbalwedstrijd, een viswed Btrijd gegeven aan leden en donateurs. Deze proef is heel goed geslaagd. Er waren aardige prijsjes beschikbaar ge steld en de leiding was in handen van de heer Jac. Stroct, dus weer in goede handen. Gezamenlijk vertrok men om 7 uur op de fiets naar de Westdijk en precies half 8 werden de hengeltjes uit geworpen en daar stonden ze nu, het oog steeds op het dobbertje gericht. Het duurde dan ook niet lang of daar kwam met een sierlijke zwaai het eerste visje boven water en met een luid hoeraatje Werd dit visje begroet. Na dit eerste succesje kwamen er welcra meer en de heer Postma had het nog druK met controleren van de vis. Na 2 uur vissen was de uitslag als volgt: Eerste prijs G. Bongcrs. 2de pr. W. Ccrbic, 3e J. Smit 4e B. Schot, 5e J. Millevargcr en 6e H. Delfs. De prij zen werden door de hoer Jac Stroet uiet eeu geestig woordje aan de prijs winnaars uitgereikt. Tot slot dankte de lieer Mollevangor (voorzitter van de Randers) allen voor de medewerking en zegde to?, c'nt er deze zomer nog een wedstrijd voor de Randers familie ge houden zal worden. Allen gingen hierna voldaan naar b:»ie. Dan zwelt in 's kwekers gemoed een trots als hij zijn veld beziet. Maar het is niet voor ogenschoon dat men z'n akkers heeft beplant en werkte in weer en wind. Des '«avens nooddruft vraagt om op brengst, ja om oogsten rijk. Het leven ls nu eenmaal geen ydille, maar noeste strijd. En gelukkig, telers, zijt gij ac tief, de zorg voor een goed pro duct heeft uw grote belangstelling gij zult v°or zover het aan u ligt, er aan doen wat gij kunt. Het gaat om hoeveelheid en kwaliteit, ja kwaliteit. Maar dan?? Als het product marktklaar ls heeft het dan ook uw belangstelling? Natuurlijk! De hoogte van de prijs interesseert u, het tijdstip waarop het product kan worden afgeleverd heeft uw belangstelling, maar overigens laat u het graag aan de handel over en interesseert het u weinig voor welke prijs het product bij de verbruiker komt. Zeker, de han del is een onmisbare schakel ln ons economisch leven; hoeveel we gen voor de afzet zijn niet gevon den door het particulier initiatief van de handel. Wij kunnen het ve le dat de handel gedaan heeft grotelijks waarderen. Maar in tijden van groter aan bod dan vraag liggen de prijzen niet veilig in handen van de han del. Daartoe genoopt door vele ver klaarbare factoren blijft het mo tief zo goedkoop mogelijk kopen, waardoor de belangen van de te ler en handelaar niet altijd pa rallel lopen. Hier dreigen voor de kweker grote gevaren zie maar naar de jaren voor de oorlog. In Frankrijk, een zeer belang rijke afneemster van onze poot aardappelen, was men genood zaakt om hoge invoerrechten te heffen, omdat de Nederlandse prijs de eigen cultuur in gevaar bracht Deze geschiedenis zou zich ongetwijfeld kunnen herhalen bij vrije verkoop, maar zelfs bij een \3astgestelde exportprijs zoals wij (je laatste paar jaren kenden en dde waarschijnlijk, zij het mis- Heden geven wij bericht van het overlijden van onze lieve Man, Vader, Behuwd en Grootvader, de Heer JACOB VAN DER HOEK in de ouderdom van 77 jaar. Alkmaar, C. E. van der Hoek Geerding Amsterdam, D. van der Hoek G. Knottenbelt van der Hoek C. Knottenbelt Heemstede, G. E. van der Hoek Westzaan, H. O. Daalder van der Hoek E. Daalder Bergen (N.H.) C. van der Hoek M. van der Hoek Stammes en Kleinkinderen Alkmaar, 1 Juli 1949. Kwerenpad 13. De begrafenis zal plaats hebben a.s. Dinsdag op de Gemeente Begraaf plaats. Vertrek van het sterfhuis namiddags 2 uur. jub lederwtf*6* *f«£NSTR,' riuW***9 schien weer iets lager ook voor 1949 zal gelden, verkoopt menig tuinder om de een of andere reden nog lager. Hij bederft het prijspeil en maakt normale handel onmo gelijk. Om deze en andere ongere geldheden in de poterhandel, zijn al enige jaren door enkele coöpe ratieve poter-yerkoopverenigingen pogingen aangewend om de kwe kers ln een centrale organisatie te verenigen, teneinde zodoende een blok te formeren tegen dergelijke prijsbedervende handelingen. Ook de groenteveilingen in Noordhol land, die grote belangen hebben bij een goede pootgoedafzet, voel den ln zich dezelfde grieven groeien. In December 1948 werd een gezamelijke commissie inge steld om te trachten het afzet- probieem voor de Noordhollandse pootaardappelen beter te regelen. Na veel besprekingen zouden de veilingen trachten aan alle bij hun organisatie aangesloten poter telers, de verplichting op te leg gen al hun pootgoed aan de vel ling op te geven. Terwijl dan aan de verenigde coöperaties de ver koop zou worden opgedragen. Men had goede hoop dat deze op zet zou slagen, omdat door deze maatregel ongeveer 70 pCt van de eerstelingen poters geteeld ln Ne derland aan deze verkoopsorgani satie ter beschikking zou komen; voorwaar een goede troef. De vei lingen en en I4-tal coöperaties schaarden zich eenparig achter di; plan. en de ingestelde commis sie was ten zeerste verheugd een zo deugdelijke basis voor de ver koop van het Noordhollandse poot goed tot stand te hebben ge bracht. Helaas, bijna was het zo ver. bijna was het product van veel kwekerszorsren ook in z'n laatste Instantie de verkoop, goed verzorgd. Maar toen ontstond erschil Yan mening. Een hoofdbestuur van één onzer standorganisnt'ps had bezwaar tegen de verkoop van deze gebundelde Dootaardaopelen door één coöperatie, waardoor de ze een monopolie positie zou kun nen krijgen. Deze standorgarilsa- tie adviseerde aan zijn leden al leen medewerking te verlenen aan het samenstellen van een commissie, welke de bevoegdheid zou bezitten om prijsvaststellend op te treden, maar onder geen voorwaarde zelf handel zou mo gen drijven Zij onderschreven ech ter volkomen de noodzaak de poot aardappelen te binden en vrije verkoop uit te sluiten om een de bacle te voorkomen Ook was er hunnerzijds geen bezwaar als ieder zich vrijwillig middels een coöperatieve vereniging ging bin den Deze gedachte nu, welke door de standorganisatie en de tech nische organisatie verdedigd wordt n m dat de bundeling van het product voor de kwekers on ontbeerlijk zal zijn, en het eens gezinde geluid om zich vrijwillig bil een coöperatieve vereniging aan te sluiten, doet ons met dit schrijven tot u komen Onze conclusie ls deze. milloe- nen uit alle landen ter wereld heb ben door coöperatie hun welvaart verhoogd: kwekers van pootaard appelen ln Noordholland, kent mv kracht, verenigt u. meldt aan els lid bij de coöperatie in uw rayon BUITENLANDS BEZOEK TEL. 3545 Taxi- en Luxeverhuurinrichting, Nassauple WON INGRUIL ALKMAAR—BERGEN Aangeboden geheel vrij huis te Alkmaar tegen huis te Ber gen. Br. onder no. 882, bur. v. d. blad. ALKMAAR «OORDERKADS 4» TELEFOON 2463 H. BEUKENHORST Chirurg AFWEZIG van 2 tot 23 Juli Te koop aangeb.: I Willy's Vredes Jeep, geh. compl. pr. cond.; 1 6 p.k. Benz motor sta tlonair, 1 electromotor, 2 p.k. 220/380 volt. Te bevr. P. Groot, Zuidervaart 380, Zuid Schermer, Tel. K 2204—214. Vormingsklasje. Ouders van leerl. geb. na 1 Oct. 1943, die hun kind in 1950 direct in de 2e kL dér lagere school wen sen te aien gepl., kunnen inL verkr.: J. v. Scorelkade 78, Alkmaar. Te koop: een VRIJ HUISJE mot moes„ en vruchtentuin te Groet Te bevragen bij C. DUIN Wz. te Groet Te koop aangeboden: (até annex Slijterij radio en piekup, biljart, zit kamer, keuken, grote zolder, 2 slaapkamers, tuintje en bouw. Te bevragen: D. TAMIS, Nieuwstraat 131( Sebagen. )VVvVW/^Vi(VvSAWvV///AV///VVVWA DE ZWEEDSE KWALITEITSMACHINE licht als een veer Loopt op 45 Zweedse kogellagers Alleen vertegenwoordiging voor Noord Holland: Kantoormachinehandel „DE LICHTE TOETS J. C. van der Veer, Regulierslaan 20 Alkmaar, Tel. 4551 (K 2200) DIRECT LEVERBAAR I vWAVAN\W^/AW//AVVWW//rAW Zondagmiddag werden door Nereus kringwedstrijden georganiseerd, waar aan een 35 tal DAW'ers. allen getooid met kleine kflflsdragershoeden in de Alkmaarse kleuren, deelnam. Hoewel de weersomstandigheden zeer gunstig waren werden er geen bijzondere prestaties geleverd. LANGEDIJK Herhaaldelijk valt Langedijk de eer te beurt buiten lands bezoek te mogen ontvansren Dat bezoek heeft dan meestal ten doel. nader kennis te maken met de Langedljker tuinbouw wat be treft de aard van de geteelde pro ducten en de wijze, waarop de gewassen worden gekweekt Heb ben we nog kort geleden bezoek gehad van Engelsen en Deense tuinbouwers, nu zijn het een 25- tal Fransen geweest. d:e hter pons hun licht' kwamen opsteken De veilingen werden bezoch1 en «en kijkje genomen ln het C"-' er- ambacht waarbij bleek t■—■re bezoekers hun ogen uitkeken om het vreemde, dat voor hen interes «ant was en waaraan ze don nok niHnor eraven

De Vrije Alkmaarder | 1949 | | pagina 4