„TURNLU ST" vertrok naar Engeland Van dit... van dat... van alies wat.. Levenslustige jongelui op stap DE TREINREIS Stille kleine mensjes komen op 31 Augustus 7 Juli wordt gevierd in Alkmaar Harmoniecorpsen en Orkesten Slagers voeren strijd om prijzen van het vlees „Er moet nu nog geld bij" Abonneert U op dit blad Spaarlus! nam toe Landbouwtentoonstelling komt 28 September De bekende jaarlijkse landbouw tentoonstelling te Alkmaar, die Vroeger werd georganiseerd door de Hollandse Maatschappij van Landbouw, doch waaraan tegen woordig ook de kringen van de LTB en de Christelijke Boeren- en TuindeTsbond meewerken, zal dit laar plaats hebben op Woensdag 28 September. Zoals steeds zullen er weer in- eendingen zijn van schapen, var kens, paarden en vet vee. In de Korenbeurs zal de gebruikelijke expositie worden ingericht. Als nieuwigheid zal men dit jaar voor het eerst stands inrichten op de Gedempte Nieuwesloot, waar voornamelijk landbouwwerktuigen Bullen worden geëtaleerd. Museum is ingericht In verband met het grote vreem delingenverkeer op Vrijdag is het bekende museum van oudheden in allerijl weer ingericht. Gedurende öe afgelopen winter werden in de zaal, die daarvoor ter beschikking staat, verschillende tentoonstel lingen gehouden; de schilderijen en oudheden werden zolang op geborgen. Als gevolg van een en ander zal men voortaan op Vrijdagen in de Langestraat voor het. stadhuis weer de nodige aanwijzingen vin den, die het publiek op de ten toonstelling attent maken. „B'oemwijk" betuigt dank Het bestuur van de buurtvereni ging „Bloemwljk" betuigt haar hartelijke dank aan de buurtver eniging „Rembrandt", de muziek vereniging „de Postharmonie", de Alkmaarse Vrijwillige Brandweer" en verder aan allen die hebben - meegewerkt tot het welslagen van de gecostumeerde Voetbalwed strijd. welke werd gehouden ten bate van het TBC-fonds, afdeling Alkmaar. De opbrengst is, na af trek van noodzakelijke uitgaven, zoals drukwerk en terreinhuur f 433.13 Vo'gende maand: Jodelen in hel Gulden Vlies Een uit 45 personen bestaand gezel schap zal 12 Augustus in Almaar arri veren en in liet Gulden Vlies een uit voering geven. Het is een gezelschap Zwitsers, die lier publiek o.m. op hoornblazen, jode leu, vendelzwaaicn en volksdansen zal onthalen. Kortom: vaenntievreugd. Het gezelschap, dat vorig jaar een succes volle tournee door Engeland maakte én gedurende 14 dagen door ons land zal trekken, zal de gehele dag de beziens waardigheden van Alkmaar, waaronder natuurlijk ook de kaasmarkt bezichtigen L Tenniswedstrijden ten einde BERGEN - Onder de meest gun stige weersomstandigheden zijn Zaterdag en Zondag de resterende wedstrijden van het C-tournooiop het tennispark „De Molenkrocht" versoeeld. Bij de dames was het mevr C. Boonen-Joustra, die met twee eer ste nrijzen ging strijken, bij de heren werd D. Mosk uit Bergen aan Zee drievoudig kampioen. De uitslagen van de gespeelde pr-tijen luidden als volgt: Heren, enkelspel: A J Kool-H K Finkensleper 7-5, 6-3; M Lau-M de Haas 6-3. 6-4;. Kwartfinales: B Verolme- de Koning, 1-6, 6-3, 6-1. M Lau-A J Kool 6-1, 6-1; D Mosk-N v d Berg 6-3, 6-4: P Lee- rlnedr-J M P Lugten 4-6, 9-7, 6-3; Halve finales: B Verolme-M Lau 6-1. 5-7, 6-4; D Mosk-P Leering 6-2, 6-3. Finale: D Mosk-B Verol me 6-2, 6-1. v Heren, dubbelspel: Kwartfinales A J Kool en N v d Berg-J Schol ten en P Hovenier 6-4,9-7. Halve 'finales A J Kool en N v d Berg- P C Prins ën K van Limburg Êtirum 8-3. 6-2; dr J M P Lugten en D Mosk- M de Haas en J Mo- bron 62, 4-6, 6-0; Finale: dr J M P Lugten en D Mosk-A J Kool en N v d Berg 6-1, 6-4. Gemengd dubbelspel: Voorronde 61''y de Koning en P de Koning -T Winder en P Hovenier 6-3, 6-3; A Winder en J Scholten- S en P de Koning 6-4, 3-6, 7-5. Kwart finales: mej A de Haas en M de Haas-Mej. A Winder en J Schol ten 6-3, 8-6; mevr. en de heer Boonen-mevr. Snell en B Ver olme 9-1, 7-5, 6-44; mevr. Lugten en D Mosk-Conny van Limburg Stirum en A W Kastein 8-6, 5-7, 6-0. Halve finales: mevr. en dhr. Boonen-mej A de Haas en M de Haas 6-2, 6-0; mevr. Lugten en D 'Mosk-mej. A Koel en A Jansen 6-2. 6-4; Finale: mevr. Lugten en D Mosk-mevr en de heer Boon en 6-1 6-1. Dames, enkelspel: Tini Winder fc-A^nie Winder 6-2, 4-6, 6-1; Halve finales: Tini Windermej. T Luy- ten 6-3, 6-2. Finale: mevr Boo- pen-Tini Winder 6-4, 6-0. Dames, dubbelspel: Halve fina les: mevr. Lugten en mevr. Boo- '•rten-mej. T Luyten en mej. A Winter 6-1, 6-1. Finale: mevr Lugten en mevr. Boonen-Conny 'van Limburg Stirum en Tini Win der 6-0. 6-4. Gistermiddag omstreeks drie uur kon men voor het Alkmaarse station een groep meisjes en jongens ontwaren, gestoken in keurige blauwe trainingspakken. De meisjes hadden bovendien (eigenge- breide) rode mutsjes op het hoofd met witte kwast, aldus de natio nale kleuren dragend. Hiertoe was reden genoeg, want het vrolijke groepje (vergezeld van ouders, vrienden en kennissen) bestond uit de kwieke turnsters en turners van de Alkmaarse gymnastiekver eniging „Turnlust", klaar om het vertrek naar de Engelse adoptie gemeente Bath, om aldaar een serie uitvoeringen te geven. Dat had daar gistremiddag voor het station en later op het station - heel wat voeten in de aarde. De sympathieke reisleider, mr Bob van Hilten keek zijn levenslustige gezellen eens aan en naar zijn blikken te oordelen, mochten wij wel aannemen, dat hij vol vreugde deel uitmaakte van deze missie naar Bath Even na half vier vertrok de trein met een speciaal gereserveerde wagon voor „Turnlust" richting Rotterdam. Uren later vertok uit die ha venplaats de „Oranje Nassau" van de Batavierlijn met bestemming Engeland. Aan boord bevond zich „Turnlust". maarse 'gymnasten zullen worden gevraagd naar Bath. „Turnlust" logeert in het Car- fax Hotel. Balteney Street. Bath. Wie schrijven wil, weet dus het adres. En tenslotte dit: Voordat de groep vertrok, werd zij voor bereid op de reis naar Engeland Zij leerde het nodigste van de En gelse taal. tevens werd zij op de hoogte gebracht met Engelse ge woonten, het Engelse geld en de Engelse mentaliteit. Hiervoor zijn speciale instructie-avonden gehou den met de reisleider mr van Hil ten. Dat was wat daar op het Alk maarse station. Vreugde, vrolijke toeroepenen verdriet. Ja, wij zagen een moeder, die haar lieve ling voor enige tijd moest afstaan met een witte zakdoek de tranen wegvegen. Nou ja, daar is zij een moeder voor, nietwaar? Maar overigens niets dan vreug de Voorzitter de Rie, die zo uitge laten deed, alsof hij zelf de reis ging meemaken en hij stapte toch echt in Castricum uit Zo rolden geruime tijd de kwink slagen over en weer, totdat de trein zich in beweging zette. Een donderend gejuich van de grote groep aanwezigen begeleidde de aftocht. Een laatste roep: „Veel succes. Veel plezier. Houdt onze naam hoog." In de trein waren wij dan ver der echt onder elkaar. Wel een beetje onwennig nog met het grote gebeuren in het vooruitzicht, maar toch was spoedig genoeg het ijs gebroken Koffers klapten open; lekkernijen werden rondgedeeld en de mascotte, die Turnlust op deze reis zal vergezellen, kreeg 'n naam Het is een alleraardigste teddy beer, ook al in trainingspak en met rood mutsje en witte kwast. Met die naam waren nog wat moeilijkheden. Eerst werd het Ja- pie naar directeur van Zoonen. het schijnt ook nog Fred geheten te hebben of Piet, maar tenslotte werd de mascotte dan Turny ge doopt. Daarmee was iedereen het eens. Als Let beestje maar een naam heeft. WIE VERRE REIZEN DOET Wie verre reizen doet, heeft heel wat aan zijn hoofd tegenwoordig Zo werden natuurlijk uitvoerig al lerlei „deviezen-kwesties" bespro ken. Je moet toch weten, waar je aan toe bent Niet meer dan twee I pakjes sigaretten invoeren in En geland. Dit moet je aan de dou ane opgeven en dat moet je aan de douane opgeven. Dat wa ren zo de gesprekken, die in de trein werden gevoerd. Over huis, hebben wij eerlijk gezegd geen woord horen verluiden Trouwens over Bath zelf werd ook niet zo veel gesproken. De reis zelf nam allen te zeer in beslag, dan dat er veel over „verleden" en „toe komst" werd gezegd. De treinreis duurt onder zulke omstandigheden maar erg kort Haarlem was het overstappen en na een kleine moeilijkheid (een tas raakte zoek, maar werd ogenblikkelijk terug gevonden) werd de volgende etap pe naar Rotterdam aanvaard. ZEEZIEKTE?? Wie het woord het eerst uitsprak weten wij niet. Maar plotseling werd er over „zeeziekte" gesproken Reisleider mr van Hilten duidde met zijn handen aan welke schom melingen van een boot hem wel, en welke hem gee kwaad deden. Sommigen bleken te vertrouwen in tabletjes tegen de zeeziekten, maar mijn collega-journalist hield het op de methode van de sug gestie. Hij zei: „Ik wil niet zee ziek worden." Het schijnt te hel pen als je het maar vaak genoeg herhaalt.. De methode Coué noe men ze dat wetenschappelijk. De anderen schijnen echter meer ver trouwen te hebben in de chemi sche wetenschap, die tabletten tegen de zeeziekte heeft opgele verd. Enfin ,als ze terug zijn, kunnen ze navertellen, wat nu de mebhode is. Rotterdam werd bij deze gezellige kout ook snel be reikt en de rest verliep, zoals al tijd: havengebied, wachten, dou ane, wachten, inscheping en dan wachten tot de stoten op de stoom fluiten va de „Oranje Nassau" werden gegeven. Toen was dan voor ons tenminste „Turnlust" voor de 17eede maal vertrokken. Moge hun reis een succes wor den. Moge de turnsters en turners deze wens van hun stadgenoten gedurende de gehele trip blijven horen. Tot ziens, gymnasten. ZATERDAG AL De directeur van „Turnlusfe" de heer van Zoonen is Zaterdag j.1 reeds in gezelschap van drie leden van de Technische Commissie n. Bath vertrokken om voorbereidin gen te treffen voor de komst van de turnsters en turners. Het doel van de tocht is o.m. 't nauwer aanhalen van de relaties met sportlievend Bath en in het bijzonder wordt er op gehoopt, dat dit de aanleiding zal zijn voor Bath om te komen tot de oprich ting van een turnvereniging. Tenslotte hoopt „Turnlust", dat in de oekomst dan nog eens Alk agenda Harmonie: De vrijgezel en 't bak visje, met Cary Grant en Shlr- ley Temple. Toegang 14 jaar onder geleide. Voorstellingen da gelijks om 8 uur, aterdag 7 en 9.30 uur; Zondag 2, 4.30. 7 en 9.30 uur. Woensdag 2.30 uur ma tinee. Americain: Balalaika, met. Nelson Eddy en Ilona Massey. Toegang 18 jaar. Voorstellingen dag. om 8 uur. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30. 7 en 9 30 uur. Woensdagmiddas 2 30 matinee Victoria: De zwarte pijl. Met Louis Havward. Toegang 14 jaar Voor stellingen dagelijks om 8 uur Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30. 7 en 9 30 uur. Woens dagmiddag 2.30 matinee. ABT: De voortvluchtige organist, met John Turnbull. In het voor programma: Met. revolvers en zweep. Toegang 14 jaa. Voor stellingen dagelijks 8 uur.Zon- dag 2. 5 en 8 uur. TOT NOTABEL GEKOZEN HEERHUOOWAARD Tot notabel der N.H. gemeente werd in de vacature ontstaan door het overlijden van de heer G. van Twisk, gekozen de heer G. Kin ij. BEROEPEN !?5T. PANCRAS Bij de Ned. Herv. gemeente is beroepen ds. J. Haitsma, voorheen Geref. predikant to Noord Sebarwoude. Op 31 Augustus zal de internationale Poppententoonsiemng, die georgani seerd is door de stichting 1940—'45 te Alkmaar komen en op de boven verdieping van Kofa Spruyt in de Langestraat gehuisvest worden Daar de tentoonstelling zeer omvangrijk is. zal ook een gedeelte van de beneden verdieping ontruimd worden. Dan zal er plaats zijn om de 2000 poppen uit 56 landen te herbergen. Bii do inzendingen voor deze ten toonstelling, die door lyrische pon uen „een sprookje gelijk" werd ge noemd en onlangs met vele loffe ii.ike woorden door min. pres. -Droes te Den Haag werd geopend, vallen o.m. op, een pop van Koningin Eli zabeth en een tweetal Alkmaarse lcaasdragers met een berry. Konin gin Julinnn en mevr. Ronsevelt be horen tot de Inzendsters. Wij twijfelen er niet aan, of onze lezers zullen deze gelegenheid, die bovendien het mooie doel der stich ting 1940'45 nastreeft, n.m. het inlossen van de ereschuld aan de nabestaanden der gedurende de be zettng gevallenen, met volle ban den aangrijpen. Moge het beStnur der stichting, dat zich voor liet slagen van de tentoonstelling in ver schillende commissies gesplitst heeft en o.m. door middel van prent briefkaarten de belangstelling zal aanwakkeren, vele vruchten van haar werk pluken! Hoewel het Konb.klyk Paar te kennén heeft gegeven, dat ter gelegenheid van z\ju koperen huwelijksfeest geen feestelijkheden zullen worden georgani seerd, heeft het Oranje comité te Alkmjiar besloten deze dag Donderdag 7 Juli a.s. niet onopgemerkt te moeten Ihten voorbijgaan. cïen en militairen hebben vrije toegang. Nietleden kunnen zicli tegen ecu zeer matig entree toegang verschaffen. Het doneert begint om 8 uur, i Het Oranje Comité verzoekt voorts de burgerij, om Donderdag te vlaggen, als blijk van meeleven met bet Kon. Huis. Met medewerking van enkele zang en muziekverenigingen zal Donderdag avond in de Muzïektuin een concert worden gegeven, waarvoor een aardig en zeer gevarieed progamma is samen gesteld. Aan dit coneet werken mee de Ver enigde R.K. Koorzangers o.l.v. Johan Kuyper met pianobegeleiding van de heer J. Kloeg; dit koor zal de Gloria, Sanetus en Benedicfus uit de Missa Festiva van Philip Loots eu het Jubi late van Aiblinger zingen. Ook bet Mannenkoor „Orphens" is van de par tij en zal o.l.v. de tweede dirigent Tiet Kist het bekende „Selieeps Prnet" van Jac. Bonset (tekst Coust. Huygens) zingen, alsmede het meer vrolijke num mer „De Twaalf Rovers", waarmee het koor reeds eerder succes oogstte. Ook de IlamoniecorRsen „Excelsior" en Postharmonie verlenen hun mede werking met een aantal goedgekozen i nummers. De afd. Alkmaar van de Ned. Ver.-voor de Volkszang zal o.l.v. de heer Pranger met begeleiding van mevr Swager aan de piano de uitvoering van een aantal vaderlandse liederen verzor gen. Het Oranje Comité, onder welks aus pieiën dit gevarieerd concert staat, ver wacht een grote belangstelling; de le den der beide Oranjeverenigingen, els mede de introdncê's van medewerken GEEN STTCCES. NOORDSCHARWOUDE - De Dins dag gehouden blocveiling van grove aardappelen had weinig 42 wagons werden aange- doch er werd niets ver- Doordat de beer F. Otten, die na mens bet Oranje Comité belast is met het verzorgen van de perseomuniqné's, vergeten bad „De Vrije Alkmaarder" be liiciit van deze vm.angeu te zenden, bren dan in de bedoeling had gelegen. Red. EXCURSIE CASTRICUM - Door het personeel van de PWN werd Dinsdag o.lv. de heer Duinker een bezoek ge bracht aan het eiland Texel. Autotocht was succes CASTRICUM - Dinsdag hebben de „Ouden van Dagen" hun jaar lijkse uitstapje gemaakt. De tou ringcars. en verschillende particu liere auto's vertrokken te half één vanaf hotel „de Rutende Jager", waarna men langs Beverwijk, Vel sen, Westerveld, Santpoort ging. In Bloemendaal werd bij „Kraan tje Lek" een half uur gepauzeerd. Daarna ging het verder langs de Boulevard van Noordwijk t.an Zee langs vliegveld Valkenburg naar Wassenaar alwaar een bezoek werd gebracht aan bet dierenpark De terugreis werd langs de grote weg via Lisse en Haarlem afge legd. Bij het Stationsplein werd de stoet bi.1 aankomst door het fanfarecorps „St. Aloysius" ver welkomd. en ging men met de mu ziek voorop naar Hotel Borst al waar de ..oudjes" werden ont haald. Ondanks de weersgesteld heid waren allen zéér voldaan over de reis gezinsgebeuren ALKMAAR Geboren: Elisabeth M Lutgerink; Wilhelmus M Himmelreich. Gehuwd: A P Peperkamp en C van de Kamer. ln Alkmaar en in Den Helder woedt sedert enige weken een ïslagersoorlog, die door één bedrijf is ontketend en die tot ruineuze Jgevolgen kan voeren voor het hele slagersbedrijf. Een grote slagerij met detailzaken in de beide genoemde steden ziet er sedert enkele weken haar voordeel in om het vlees aan te bieden tegen prijzen, die zo laag zijn, dat van een lonende uit komst geen sprake meer is. Het spek wordt verkocht tegen 20 cent onder inkoopsprijs, varkensvlees is een kwartje goedkoper dan el ders, sommige worstsoorten worden aangeboden tegen de helft van wat andere slagers er voor vragen succes, boden, kocht. De aanvaring van het handpontie Naar aanleiding van de aanvaring van het bandpontje, dat dienst doet ge durende de tijd, dat e vlotbrug in repa ratie is en waarvan, w0 in onze editie van gisteren melding maakten, kunnén wy nog het volgende mededelen: Omstreeks negen uur voer een mo torboot, ondanks bet feit, dat grote bor den de aanwezigheid van het pontje, dat een rode vlag in top draagt, aan gaven en in het schippersblad op de hieraan verbonden gevaren gewezen was, met onverminderde vaart op de lijn af, die de beide zyden van het ka nnal verbindt. Door het onverschrokken optreden van het personeel, dat onmid dellyk de lijn liet vieren, kon ernstiger voorkomen worden. De op liet pontje aanwezige passagiers kwamen met 6e' schrik vry. Dit alles geschiedt met de ge dachte, dat aanstonds het vlees van de bon zal gaan en tegen dat het zover ls, wil de betreffende slager, die een uitgesproken volks zaak heeft, zich verzekeren van de nodige toeloop. Op het ogenblik moet er een massa geld bij, zo verzekerde ons de voorzitter van de slagersorga nisatie te Alkmaar, de heer v. d. Kamer, want nu is het nog zo, dat practisch gesproken alle slagers hetzelfde vies krijgen. Wanneer er werkelijk vrije handel komt, wordt dat natuurlijk anders Dan kan Iedere slager nemen, wat hij wil, dan wordt het mogelijk om voor het geld een wat mindere kwali teit te geven en wordt een juiste vergelijking moeilijker. Is er niets tegen te doen? Niets. We hebben de zaak na tuurlijk van alle kanten bekeken en druk besproken. Maar het mag Er zijn alleen maximumprijzen, iedereen is vrij om goedkoper te verkopen. En hij gaat door. Hij heeft kind nog kraal in de wereld en het kan hem niet schelen, wat het kost. Er is niets aan te doen. En wat doen de andere slagers? Wat zullen ze doen? Enkelen gaan mee met de prijzen, voor zo ver dat nodig is, anderen kunnen niet. Dat zij bij voorbeeld dege nen, die uun zaak gedurende of na de oorlog hebben overgenomen Te veel slagers zijn er niet in Alkmaar, want het aantal is se dert het begin vav, de oorlog niet toegenomen. Wanneer het zo door gaat. dan zullen de zwakkeren aan stonds wel het loodje leggen In een gesprek, dat we verder hadden met de heer Rentenaar van de plaatselijke Toewijzingscom missie voor Vlees werden deze ge gevens in hoofdzaak bevestigd. De zaak ligt dus in het kort als volgt: Een firma krijgt het in zijn hoofd om met de prijzen te gaan smijten en daartegen is geen kruid gewassen. Zou, zo wagen we het te vragen aan de middenstand, 'n weining „ordenig" hier wellicht toch niet van nut kunnen zijn? Want het uiteindelijk resultaat van zulke „oorlogen" kan geen an der zijn, dan dat een aantal be drijven ten gronde gaat en dat de overblijvende moeten krabbelen om het hoofd boven water te hou den. Het mag waar zijn, dat het publiek gedurende enige tijd van zulke methoden profiteert, op den duur echter is liet niet gediend met een geruineerde middenstand En daar gaat het met rasse schre den op af, wanneer niet met kracht tegen soortgelijke handel- IN BERGEN Op de Volkshogeschool „De Zandkoe ve" wordt van 1823 Juli een cursus gegeven in Volkszang en Volksdans. Er zullen vele lezingen gegeven worden en de cursisten zullen dagelijks musiceren, Liefhebers van deze schone kunsten voorl GESLAAGD De Bergenaar B. Bulstra is aan de universiteit te Amsterdam geslaagd voor het candidaatsexamen in de medi cynen. IN EGMOND Op Zaterdag 16 Juli worden er te Egmond aan Zee terreinraces gehouden voor senioren en junioren. Het zal hier gaan om bet kampioenschap van Noord Holland. De liefhebbers zullen dus weev hun liart kunnen ophalen. BLAFFENDE HONDEN Enige onzer lezers deelden ons mede dat «ij des nachts niet konden slapen door het blaffen van bonden. Dat is na tuurlyk een akelig iets, want als er één hond in de nacht zijn gezang begint, dan zijn er over het algemeen wel meer honden uit de buurt, die met dit gezang willen instemmen. Wy raden de honden bezitters dan ook aan im hun honden des nachts niet in de tpin te laten, zo dat zU bun buren geen overlast aan doen. En mocht dit nog niet baten.... dan lean men altijd nog zijn beklag doen op het politiebureau, waar de zaak dan verder uitgezocht wordt. BOKSEN In café Tom op het Waagplein zal Zaterdag een bokswedstrijd gehouden wórden. Alle Joe Louissen zullen daar de vuisten kunnen kruisen in een spov tieve strijd, die heel spannend belooft te worden te oordelen naar de klinken de namen. VERLICHTINGSAVOND Op 27 Juli heeft, zoals de meeste on zer lezers wel zullen weten, de verlicli tingsavond tc Bergen plaats. Deze avond is georganiseerd door de VW. Ook de AJC zal met een groepje present zijn op deze avond, zo lezen wy in „De Schakel", het maandblad van de AJC te Alkmaar, CIRCUS Het circus was Dinsdagavond weer goed bezet. Om zeven uur waren som mige rangen reeds uitverkocht: wel 'n bewijs dat ook de Alkmaardevs circus bloed door de aderen stroomt. EFFECTEN Wy zagen Blauwe Tiuus gisteren in het circus. Wy waren dan ook gans niet verbaasd, toen een onzer koeriers ons mededeelde, dat ter beurze een ef fectenlening, groot f 100.000, verscbe ncn was ten name van „Blauwe Tinus en zijn menagerie". „Ik heb al drie clowns ook gebuurd" zei ons de nieuw bakken circusdirecteur. „Mijn circus wordt vast een succes". GESLAAGDEN Voor het Mulo B-examen slaag den: E van Veen. HeLloo; N S Veltrop en A Mulder, Beemster: J H Addens, WlerlpgerwerfP Wardenaar, Schagen, A A Boerma S Buis en A Harlaar. Enkhuhen; W J Butterman en P Visser. An- dijk en P J de Wit. St. Pancras Voor diploma A zijn geslaagd: H N Bijhouwer, M Bakker en J J H Luufert, Hoorn; A Slagter, Mid woud, E. van Heerwaarden. Den Burg. N Westdorp, Cocksdorp: M A Bolt. Oosterend; N van 't Riet, Middenmeer; A Kansen en M Kan sen, Broek op Langendijk; AAP van Beek, Oudkarspel; A J Kout, Zuidscharwoude; A Wildeboer en G J Wijnjeterp, Schoorl; E M W Prins en T M M Wittebrood. Ber gen. T Kossen, St. Pancras G v d Zande, Alkmaar Afgewezen: 5 candidaten. Kledingdief berecht Tegen Dirk S. uit Heiloo, die zicli in verschillende plaatsen van Noordholland aan kledingdiefstal len had schuldig gemaakt, eiste de officier van de Alkmaarse recht bank in een langdurige zitting Dinsdag drie jaar en vier maan den. Een groot aantal getuigen kwam de beschuldigingen kracht bii zet ten; de verdediger van verdachte, mr Lesterhuis, concludeerde tot vrijspraak Over veertien dagen uitspraak. Nutsspaarbank Alkmaar Maandoverzicht Juni 1949 In de loop der maand Juni werd op spaarbankboekjes ingelegd f 297.9S7.S0 (v.j. f 268.151,42) en terugbetaald f 299.222,19 (v.j. f 293.525,63), alzo minder ingelegd dan terugbetaald f 1234,39 (vj. f 25.374,21). Het aan de inleggers verschuldigde kapitaal, bij de aanvang van het jaar f 10.872.315,37, bedraagt thans «en som vau f 11.172,500,28 (vorig jaar f 10,546.070.41). Het aantal in de loop vau Juni nieuw uitgegeven boekjes bedraagt 143 (v.j. 105). Ingetrokken werden 125 boekjes (r.j. 94). Het aantal in omloop zytide boekjes, by de aanvang van het jaar 20470, bedraagt thaus 27007 (v.j. 23798) Van dit aantal behoren 17431 (v.J. 17000) aan personen of instellingen te Alkmaar gevestigd; 6403 (v.j. 5942) aan personen of instellingen elders ge vestigd en 3173 (v.j. 2856) aan school spaarders. Onder de in Juni nieuw uitgegeven boekjes zijn begrepen 13 (v.j. 12) voor pasgeborenen (op deze boekejs plantst de Spaarbank een eerste inleg van f 1). In Juni bedroeg het aantal posten vau inleg 3794 (v.j. 3201) dat van tc rugbetaling 1893 (v.j. 1892) tezamen 5G87 (v.j. 5093). De lediging in de loop der maand Juni van 554 (v.j. 327) spnarbusjes le verde een bedrag van f 8.261,42 (v.j. f 5388) aan kleine besparingen op. Het aantal in omloop zijnde busjes, by de aanvang van bet jaar 4.564, bedraagt thans 4883 (v.j. 3969). wijze wordt opgetreden. Vandaag ls het een bakker, die de hel ontketent, morgen is het een bakker of een kruidenier. De gemeenschap kan en mag niet toe laten, dat door persoonlijke wille keur de samenleving op dergelijke wijze wordt ondermijnd en ten gronde gericht. VEILING NOORD-SCHARV/OUDE Aangevoerd 74000 kg aardappe len: eerstelingen 8.10—9,80; drie lingen 4,80—6,70; kleine 44.50; rode eerstelingen 7.70—8,80; blau we eigenheimers 8,10—10,50; witte eigenheimers 10—12,20; 180 st. bloemkool I 15—16; 15 kg tuinbo nen 15; 12 kg slabonen 101, WARM EN HUIZEN 5 JULI 1949 20.000 kg aardappelen: eerstelingen 7,709.70, rode eerstelingen 9.10, drie lingen 7.S09.00, kleine 3,70-^4,30. BROEK OP L'DIJK 5 JULI 1949 S2.000 kg aardappelen: eerstelingen 7,60—9,30, drielingen 6,00—7,30, kriel 4,30—4,60; 1200 kg rabarber 8,10; 1050 bos peen 7,207,30; 680 st. bloemkool I 10,50—26,20, Infw. 6—7,70; 30 kg slabonen 101; 1400 rode kool 15,40; 900 kg tomaten A 51, B 49 en C

De Vrije Alkmaarder | 1949 | | pagina 2