KAPPIE 2).e tennCóJpoAt DE WERKLOOSHEIDS VERZEKERING l/f^ijnheer de Burgemeester.... staat in Nederland nog op een te laaa plan Abonneert U op dit blad „t-aikenburg had geen moeite met Van SwoP 10 lazen wij In een der dagbladen. Hoe dit mogelijk ia? Wij vinden het ge hoon. Amerika is na eenmaal su perieur en zeker to.v. de Hollan ders, die nog steeds *o spelen, dat gij nimmer tot de finales op Wim- |>ledon konden doordringen. He oorzaak hiervan is vooral te wijten aan het feit, dat wij alleen des zo- fners kunnen spelen, terwijl men in ^Amerika, Australië en Zuid-Afri- ka het hele jaar doorspeelt en traint. In deze landen is tennis geen zomersport meer. Bij ons ligt dit anders. Tennis is en blijft zo mersport, ook al kan er in de win ter hier en daar reeds op overdek te banen gespeeld worden. Wij souden tennis de veelzijdigste zo mersport willen noemen, die er bestaat. Want zowel op technisch, als tactisch gebied en ook op het gebied van de sportiviteit staat het als nummer een op de lijst van de Bomersporten. Technisch is tennis verre van gemakkelijk. Da greep van het racket moet goed zijn. Deze va rieert tussen de bijl- en dra mat tenkloppers greep. Bij de bijl- greep rust de rugzijde van de hand meer op de smalle kant aan de bovenzijde van de steel en bij de mattenkloppersgreep rust de rug zijde van de hand meer op de Ipïatte kant aan de achterzijde van 'de steel. Het plaatsen is een zeei Voornaam ding. Het komt vooral aan op zuiver plaatsen. Hard slaan van de bal speelt in de meeste gevallen absoluut geen rol. Bij de service dient men te (letten op het zuiver opwerpen '!(dus kijken naar de bal) en de soepelheid in de zwaai, afhanke lijk van juist evenwicht. Deze onderdelen moeten een rhyihmisch geheel vormen om een goede service te krijgen. De volley, het Ineens terugspelen van een bal, ronder dat deze de grond heeft geraakt, vereist veel kennis. De lob is niet onsportief In tenniskringen ziet men de !ob nog vaak verkeerd. Wat is een lob? Kort gezegd is het een slag, waarbij de bal in de hoogte wordt gespeeld: Men wil de aan vallende speler van het net we ren, of tijd winnen wanneer men In een moeilijke positie is ge bracht. Past de lob gerust toe, er is geen sprake van onsportiviteit, De smash is het antwoord op de lob. Het is dus evenals de service een slag, waarbij de bal boven bet hoofd wordt geraakt. Het ver- chil ls echter dat men bij de ser- jvice de bal zelf in handen heeft en dat voor een eventuele smash de bal wordt toegespeeld. Balcon trole is dus het eerste vereiste. iMen moet de daling van de bal goed beoordelen. De smash wordt belaas maar aj te vaak als iels beel gemakkelijks opgevat. Het is roer verleidelijk, vooral wanneer de lob wat kort is om de bal met een enorme klap „af te maken" waarbij dan het liefst ook nog alle kracht wordt aangewend. Bij een goede uitvoering echter zal men bemerken, dat de vaart van de bal niet afhangt van het ge bruik van veel lichaamskracht, doch van de snelheid, waarmede de bal het racket ontmoet. En deze snelheid wordt door de arm zwaai bepaald. De smash wordt meestal gespeeld in dezelfde slag, waarin de service wordt ge speeld. ls kijkspel kan tennis ae aan dachtige toeschouwer veel genot schenken. Vooral wanneer er een ..•wedstrijd wordt gespeeld, geraakt men, wanneer men tenminste enigszins op de hoogte is van de spelregels, onder de bekoring van cjdeze elegante sport Evenals de spelers zelf. komt ook de toe schouwer onder een zekere span ning te staan, die hem intens mei ide strijd doet meeleven. Dit mee- 1 Heven kan hij slechts uiten dooi een gepast applaus, op het ge schikte moment. Tennis is nu ^eenmaal geen sport als bijv. jvoetbal of hockey, waarbij men zijn of haar favorieten luidkeels aanmoedigt Evenals de toeschouwer van de speler verwacht, dat deze zich geheel zal geven in zijn sportieve strijd, zo verwacnt de wedstrijd- speler van zijn kant, dat het pu bliek de grootst mogelijke stilte betracht. Dat is nu eenmaal de stilzwijgende afspraak. Wed strijd tennis is nu eenmaal oen dermate gevoelig spel, dat de spe lers geen enkele beweging of ge sprek aan de kant kunnen heb ben. Daarom, applaudiseer alleen als het spel volkomen stil ligt. Laat vooral geen partijdigheid blijken door slechts dan te klap pen. wanneer uw favoriet het goed Dat teiuiis een spel van slagvaar digheid is, blijkt o.a. uit deze actie foto van de Amerikaan Te o' Schroeder, winnaar op Wimbledon 1949 in het enkelspel. loet, maar gunt elke speler de eer, die hem toekomt. Evenzeer is hei ansportief te juichen wanneer een speler faalt. De tactiek Tactisch bekeken is tennis niet de sport, waarbij men de bal van de ene naar de andere kant zo maar naar elkaar toe staat te slaan, maar..... waarbij men de bal zo slaat, dat men scoort d w.z. de bal zo slaat, dat het voor de tegenstander (s) onmdgelijk is hem terug te spelen, of dat die Dal zulke moe.lij«khe<i.en oplevert, dat bij een volgende slag gescoord kan worden. Hiermede bedoelen wij dat b.v. een speler de bal diep op de backhand krijgt deze bal is moeilijk en cleze is slechts hoog terug te spelen, waardoor het mogelijk is op te lopen als tenminste de bal niet te hoog gaat en de volgende bal te smashen, ofwel wanneer de te genstander zich in het achterveld bevindt, de bal zo terug te spe len, dat hij voor hem niet te „be lopen" is. Sportiviteit is zeer belangrijk bij tennis. Men moet een neder laag weten te dragen en dit kan dikwijls moeilijk zijn. Men moet niet altijd uitvluchten zoeken. Bij tennis geldt toch als eerste punt: werst sportief en zegt niet, dat de baan slecht was of dat de ballen niet deugden, dat er te veel wind was of iets dcig^lijks. Wijsheid in dichtvorm Wie van een misdaad profiteert, Is schuldig, wat hij ook beweert De politiek dat is een middel Om te geraken tot de macht Een zich bedienen van de massa Wier recht men later vaak verkracht Niet wat mooi is, is de mode, Mara wat mode is, is mooi; En de mooiset modepoppen Zijn vaak van verdacht allooi EEN REUZEN KIKVORS De Jardin des Plantes te Parijs heeft onlangs uit Kameroen een reuzen kikvors ontvangen, een zo genaamde Rana Goliath Hij leeft in zoet water In de wouden van Equatoriaal Afrika Het is ten uiterst zeldzaam beest en blijk baar kunnen alleen de Pygmeën het vangen Dit ls de eerste maal dat een Rana Goliath naar Europa is gebracht Het dier weegt onge veer twee kilo en '«ntig centi meter lang Hoe is het nu' in" da Zaanstreek met ons tennis gesteld? Welnu, matig. In onze streek bezitten wij slechts een tweede-klas team nl. Smash uit Krommenie, enkele derda-klassers en een aantal vierde-klassers Maar laten wij tennissers trachten het Zaanse tennis op een hoger niveau te brengen. Hiervoor zullen wij in de Zaan streek allereerst de steun van de overheid nodig hebben. Wij lazen, dat er in Zaandam een sportpark komt, maar zonder tennisbanen. Krijgen de tennisliefhebbers soms een eigen park? Laten wij ho pen...... want de banen op het Bouwmanspad zijn wel eens beter geweest. Tenslotte zijn dan deze week Zaanse kampioenschappen ver speeld, waarvan morgen de finales zijn. De aanvangstijd is bepaald om tien uur. Zondagavond vindt op de baan de prijsuitreiking plaats door de heer Van Keecken, waarna ook deze kampioenschap pen tot het verleden behoren. H. IMMINK. Rmjnc] DONDERDAG 14 JULI NA 12 UUR Hilversum I 301 m. 12.00 Kamer muziek, 12.33 De Zevenklapper, 13 00 Nieuws, 13.z0 Septet Johnny Ombach, 14.00 Symph. concert, 14.25 Graeie Moore zingt, 14.40 Voor de vrouw. 15.00 Kamermuziek, 16.00 Bijbellezing, 17.00 Jeugduitzending, 17A0 Sans souc ci, 18.00 Leger des HeDs kwartier, 18.30 Ned. Strijdkrachten, 19.00 Nieuws 19.15 Orgelconcert 20.00 Nieuws, 20.15 Plaatvaria. 21.00 Lezing over Z. Afrika 21A0 Vrij en Blij, 22.15 Buitenl. over zicht, 22.35 Gram. muziek, 23.00 Nieuws 23.15 Beroemde concerten. Hilversum II 415 m 12.00 Gram. muziek, 12.38 Dex Papavers, 13.00 Nws 13.15 Musicorda. 14.15 Solistenconcert. 15,00 Voor zieken en gezonden, 16.00 Coloriet 17-00 Reizen en trekken, 17.30 Jos. Carpay, orgel, 18.00 Nieuws, 18.15 Tour de France, 18.45 Troeven uit Amerika, 19.30 Les gars de Paris, 20.00 Nieuws, 20.15 Holland Festival concert in Concertgebouw, 22.05 Gram. muziek, 22.30 SlrvrreT'nT-c 23 00 IVnuws, VRIJDAG 15 JULI VOOR 12 UUR Hilversum I 301 m 7.00 en 8.00 Nieuws, 7.30 en 8.15 Gram. muziek, 9.15 Voor de zieken, 10.00 Gram. platen, 10.30 Morgendienst, 11.00 Fluitrecital, 11.30 Muziek bij het werk. Hilversum II 415 m 7.00 en 8.00 Nieuws, 7.15 en 8.15 Gram.platen, 9.00 Londens Philffhrmonisch orkest, 10.00 Morgenwijding, 10.30 Voor de vrouw, 10.45 Zang uit de 18e eeuw, 11.25 Gram. muziek. En de lonen en prijzen TIET vraagstuk van de ver* plichte Werkloosheidsverze kering heeft reeds vóór de twee de wereldoorlog onze aandacht gevraagd. Was er toen in ver schillende kringen van ons volk nog principiële weerstand tegen deze sociale maatregel, thans is men algemeen overtuigd van de noodzaak van een dergelijke ver zekering. Dit bleek ook wel b\j de behandeling in de Tweede Ka mer. waar men uit schier alle politieke kampen bijvalsbetui gingen kon horen. De tijden zijn dns wel veranderd. Op twee manieren is er tot op heden gepoogd aan de noden, die door werkloosheid ontstaan, tege moet te komen. Aan de ene zijde waren er de bedrijfstaksgewijze ingestelde wachtgeldregelingen, die ook wel door afzonderlijke onder nemingen in het leven werden ge roepen. Zij dienden echter veelal om arbeiders aan een bepaalde be drijfstak te binden of voor een ze ker bedrijf te behouden. Men wil de voorkomen, dat arbeiders, die een jarenlange scholing hadden ge kregen voor een bepaalde onder neming of bedrijfstak, daarvoor verloren zouden gaan, door over te stappen naar een andere werk kring. Het betrof hier dus een kostenvraagstuk, een zuiver eco nomisch probleem. Niet alleen dus in het belang van de werknemers, doch ook ten gerieve van de be drijven. Van geheel andere aard waren de z.g. werklozenkassen, die door de vakorganisaties werden inge steld. Deze kassen hadden een zui vere sociale functie. Zij dienden om de mede-arbeiders, die door werk loosheid werden getroffen, te steu nen. Stellig hebben deze kassen een goede werking gehad en zijn zij ook als prelude te beschouwen van de nu komende wet. DE NIEUWE REGELING De nieuwe verzekering wil een synthese zqn en een uitbreiding van de reeds vroeger ingestelde re gelingen, die dus niet van over heidswege kwamen, al werden zij door ons staatsapparaat gestimu leerd. De werking van deze wel betreft hen. die f 6000 per jaar ol Bij een eventue le werkloosheid zijn er drie perio den: De eerste betreft een wachtgeld verzekering. In deze tijd, die ten -hoogste acht weken zal duren, ont- 'vangt een arbeider, die minstens r èen half jaar in een bepaalde be- 'drijfstak heeft gewerkt, een uit kering van 60 tot 80% van zijn loon of salaris. Werkgever en -ne mer zullen gezamenlijk de premie voor deze overbruggingsuitkering opbrengen. Na afloop van deze periode valt men pas in de eigenlijke werkloos heidsverzekering. Deze beoogt een uitkering gedurende 13 weken. De middelen daartoe worden voor da helft door de Staat, voor de ande re helft door werknemers- en werkgevers gefourneerd. Zijn er 21 weken verstreken, dan moet de sociale bijstandsregeling verdere uitkomst brengen. Hieruit moge blijken, dat het geenszins da bedoeling is met deze regeling de financiële middelen te vergaren voor een algemene conjuncturele massa-werklooaheJd, doch meer on een tegemoetkoming te scheppen voor bedrijfsgewijze optredende werkloosheid en seizoenwerkloos heid. Toch kan zij mede dienen om de eerste stoot op te vangen voor een optredende algemene werk loosheid van langere duur, waar van wij een voorbeeld vinden in de zo beruchte achter ons liggende dertiger jaren. Zij biedt daarom goede perspectieven. MAAR DONKERE WOLKEN DREIGEN Bevrediging op alle fronten brengt geen enkele regeling. Zo is het ook hier. Te wensen ware, dat elk land voor werkloosheidsdoeleinden in tijden van algemene bedrijvigheid een behoorlijke conjunct uurreser ve vormde, waarmee men eventu ele schokken in de arbeidsgelegen heid In minder voorspoedige tijds gewrichten kan opvangen. Ook wanneer die schokken hevig zijn. Eendergclyke toestand, hoe ge wenst ook, zal voor ons land met zijn benarde finaneiële toestand, voorlopig tot de wensdromen moe ten blijven behoren. Immers, de thans ontworpen regeling baart reqds vele zorgen, die ons aller aandacht vragen. Het zal duidelijk zijn, dat de voorziening in noden en de ver zorging van de mens van de wieg tot het graf, waarnaar wij met al deze maatregelen streven, offer3 met zich brengt. Men zal als on dernemer en als arbeider zijn steentje moeten bijdragen. In dit geval zal de heffing niet zwaar zijn, maar wij zijn er allen van overtuigd, dat de hedendaagse las ten, ons door de overheid voor so ciale en fiscale doeleinden opge legd/ reeds uitermate drukkend zijn. Meer en meer wordt de vrije inkomstenbesteding voor bedrijf en individu aangetast ten bate der verplichte inkomstenaanwending. Bij velen zal de vraag opkomen waar de grens ligt en of die mis schien niet reeds hier en daar wordt overschreden. Men heeft ten slotte allen zijn dagelijkse uitga ven voor primair levensonderhoud, waarover men hoe dan ook de be schikking dient te hebben. Wordt dit gedeelte van het inkomen be dreigd en dat is bij velen het geval dan zal uiteindelijk een herziening van de bestaande loon- en prijspolitiek moeten volgen. De verschillende betogen in de Twee de Kamer wijzen reeds op dit vraagstuk. Bij de behandeling van de begroting van Sociale Zaken zal zowel de Kamer als de minister hierover zijn standpunt nader uit eenzetten. Men zij er van overtuigd, dat hiermee de ontwikkeling van Ne derlands positie op de wereldmarkt 'ten nauwste samenhangt. Dit geldt (ook voor het bedrijfsleven. Steeds jmeer worden handel en industrie belast met de offers voor sociale ■voorzieningen, hoe gewenst deze op zichzelf ook mogen zijn. Stellig dient men ook aandacht te schen ken aan de positie van kleine en (minder kleine zelfstandigen, die Isteeds óf vergeten óf de kruimels !der sociale wetgeving worden toe geworpen. Maar er zijn meer moei- Hijkheden op komst. Naast de werk loosheidswolkjes dreigen er ande- |re wolken aan het Nederlandse economische firmament. Er zijn wolken van hernieuwde devaluatie •van de gulden, die reeds naderbij 'komen en samen met de op stapel staande huurverhoging onmisken baar een wolkendek gaan vormen -een wolkendek dat bij ontlading ,het thans bestaande prijzen- en loonsysteem in korte tijd zal weg spoelen. Water inplaats van benzine Een Franse ingenieur, M. Ray- mond Devaux heeft onlangs eea toestel uitgevonden dat hij „hydro lyseur" noemt, en waarmee men door het toevoegen van water heb verbruik van een motor met ge middelde cyllnderinhoud belang rijk kan verminderen. Met een 11 PK „proef" Citron heeft de uit vinder 15,5 km in snelle vaart ge reden en maar één liter gewone benzine en75 gram water ge brulkt. Per 100 km is het verbruik dus 6.45 liter benzine en een hal ve liier water. M. Devaux maakt gebruik van de druk van het uitlaatgas om het water te verstuiven in een zeer fijne sproeier: de microscopische druppels worden daarna geatml- seerd, of anders gezegd, ze vallen uiteen ln de elementen waaruit zij zijn opgebouwd, nl waterstof en zuurstof door de werking van 'n electrische b^oer die door een klei ne transformator wordt geprodu ceerd. die door de batterij accumu latoren wordt gevoed Dor- ka liber van de benzine-sprc le verminderen en door de ontste king te vergroten, heeft M. Devaux niet alleen het benzineverbruik met 40 pCt weten te verminderen, maar bovendien het gehalte van de schakelingen en de soepelheid van de derde versnelling kunnen verbeteren door het kloppen en stoten dat door gewone brandstof me; lage octaanindex ln motoren met hoge compressie word* veroor zaakt te doen onhorde^ WAAR BLIJFT DE HARING? Zeer in het oog lopend is. dat de geringe haringvangsten geruime tijd aanhouden. In visserskringen breekt men zich het hoofd hier over en men vraagt zich af. wat de oorzaak ls van deze langdurige schaarste Opmerkelijk is, dat veel makreel wordt gevangen en men veronderstelt, dat de makree! de haring verjaagt. Ook de schrale Noordenwind kan een nadelige invloed op de haringvangst gehad hebben. Ook acht men het niet onmoeelijk. nu de laatste jaren zo intensief de haring-trawlvisserij wordt uitgeoefend waardoor de zeebodem letterlijk wordt om- genloeg, dat vee! schade aan het broed op de z.en. haringbedden wordt berokkend. BLOEIENDE PRUNUSSEN IN JULI Diergaarde Blijdorp heeft een experiment beproefd, dat wonder wel gelukt ls Voor de opvoering van de opera Butterfly had men in dit speciale geval gaarne een le vend décor van bloeiende prunus sen Maar prunussen bloeien zo vroeg De hortulanus nam echter reeds in de eerste week van April maatregelen en liet enige van die planten op de koele hoozolder bij de Heineken's brouwerij plaatsen om de bloei op te houden In boom kwekerskringen* had men geen al te hoge verwachtingen van dit pro beersel. maar het resultaat heeft de directie van Blijdorp in het ge lijk gesteld Het experiment is een volledig succes geworden Vanmor gen zijn de planten van de koude zolder weggehaald en terugge bracht naar de diergaarde Daar zullen de b-men voo; "-'■ "-fly bloeien en hei Apeneiland 6 Toen de jongen plotseling twee vreemdelingen in de hut zag staan begon hij helemaal te trillen en te klappertanden en steunde zachtjes Niet opeten mij, mij arm klein boyï Stel je niet aan, bromde de Maat we zijn toch zeker geen kan nlbalen En Kapple vroeg: Vertel ons liever waar je baas is Baas met anderen en kiekkast in sloep weg- gevaard, naar eiland Be weegplaten makenehflitseflimse stotterde de jongen Filmen, zul je bedoelen, zei Kappie Al pratend waren ze naar het dek ge wandeld en de Jongen wees naar het eiland Daar baas naar toe zijn, vertelde hij Drie dagen, drie nachten weg Arm klein boy alleen op schip Erg bang zijn Alle ande ren ook mee Niet terugkomen Ze ker opgegeten! E.. foen hif daar aan dacht begon hij nog veel nar der te klappertanden Een soort filmexpeditie dus, bromde de Maat, dat zal me nog een narig heid geven Niks als onzin zie je in die bioscopen! door N. J. P SMITH Harry heeft mevr. Poortmans op bezoek. Het jonge frisse vrouwtje is weer allesbehalve vriendelijk. Zij zal Harry, (die ze nog steeds voor haar man aanziet), wel eens even vertellen wat zij van die school bouw met verzakkende muren denkt. 45) Langzaam, terwijl zij hem scherp aan keek om de indruk, die haar woorden op hem zouden maken, na te gaan, ver volgde mevr. Poortmans: „Er is helemaal niet geheid: Dijk vermoedt, dat ze de funderingen zo maar in de grond gelegd hebben hij gelooft zeker, dat het zo is hu vermoedt, dat de firma Derksen de wethouder heeft omgekocht.da wethouder" „Als dat niet meer dan een vermoe den is" „Ik weet het wel zeker", viel zij hem woedend in de rede. „Alleen weet ik nog niet, hoeveel j ij daaraan hebt moeten verdienen!" „Ik?" vroeg Harry verwonderd. „Maar m'n lieve kind" „Hou je vriendelijkheden en je on nozele opmerkingen maar voor je", snauwde zij. „Je hebt zeker wel gelezen, dat niet alle raadsleden slaapkoppen zijn..., De ogen van de mensen gaan open.Ik heb nu heus wel een beetje met je te doen, dat het ongeluk niet erger was.. Schandalen zul je beleven, dat verzeker ik je.... jij, die altijd zo bang was, wat de mensen er van zouden zeggen. Ik kwam je alleen maar waar schuwen. dan kun je je maatregelen nemen. Laat het domme wicht je dan ook eens een dienst bewijzen". „Ik vind je helemaal geen dom wicht", viel Harry uit „Integendeel!" „En ik geloof, dat je gek geworden bent", antwoordde zij nuchter. „Gek?Gek?nee, dat niet", meende Harry, terwijl hij zich oprichtte. „Maar ik ben mijn geheugen kwijt". ging hij voort Zij haalde de schouders op. „dat zal wel weer terugkomen, maar ik geloof, dat ik mij voor het ver leden schamen moet. Wat dat uitbrei dingsplan aangaat, ben ik het eens met die meneer Kaveling. De wethouder, die jij schijnheilig en bonkerig geliefde te noemen .heeft waarschijnlijk zichzelf be voordeeld. Daar zal verder weinig aan te doen zijn dat kan bij elk uitbrei dingsplan gebeuren", praatte hij zijn plaatsvervanger in de gemeenteraad na. „Alleen kan ik je verzekeren, dat zoiets in de toekomst niet meer gebeuren zal ik ben een ander mens geworden". „Hij heeft spijt van een verleden, dat hij zich niet herinnert", zei ze spottend. ,En ik hoop dat te kunnen bewij zen", vervolgde Harry, alsof hij de laat ste opmerking niet gehoord had. „Om te beginnen wou ik je vragen, aan Dijk het verzoek over te brengen mij zo spoedig mogelijk te bezoeken liever vandaag nog dan morgen. Als hij de zekerheid kan krijgen, dat er met die schoolbouw geknoeid wordt, dan zal i k er een eind aan maken!" «Jii?- „Ja, ik", antwoordde Harry. „Je hadt het zoëven over een dienst bewijzen bewijs jij me de dienst, Dijk uit te nodi gen". Zij zat nu stil aan de tafel naast het bed en rommelde wat in de oude „Nieuwsbode's", die ze hem gestuurd had. Plotseling begon zij zenuwachtig te lach es. Maar hav lach klonk Harry ala muziek in de oren. Dit dreef hem er toe, nog iets verder te gaan. ...."Vorige keer heb je over schei ding en zo gesproken. Ik zal geen aan vraag indienen, maarmaardoa jij dan óók geen overijlde dingen!" Zelf was hij onder de Indruk van zijn verzoek. Maar zij stond nog lachende opu „Word je sentimenteel?", vroeg ze vlij mend scherp. „Weet je wat j ij moest doen?Je moest eens doorlezen, wat voor moois je een jaar geleden in dat vod schreeftoen die monumentale pomp onthuld isZal ik je eens wat zeggen? Je bent geen steek veranderdl Och, hou je mond verder maarik weet al wat je zeggen wilt... je weet er niets meer van, dat dat ding geld moest kosten omdat je er dan meer aan verdiendeje weet niet meer, dat da pomp op zes meter goed water gaf, maar dat er toen nog twaalf meter verder ge boord moest worden. Dag hóór!" Zij sprong op, greep haar mantel en liep snel naar de deur. Voorde* bun* gemeester nog wat kon zegg s zij verdwenen. (Wordt vervolgd). I

De Vrije Alkmaarder | 1949 | | pagina 3