ZEEMLEER Rustig vissen! C. J. KLUGT Bekwaam iunctionnaris nam afscheid Waarderende woorden voor de heer P. W. Groot De man in de ton Auto op een mijn Stampvol Parkhotel geniet van Westfriese kunst Wh'sheid in dicliivorm Trein liep onjuist binnen Westfriese bruiloft in Alkmaar Mej. G. Mijlhof geridderd JohanoesBuijing H. Beukenhorst CHIRURG POORTER'S PETTEMER STRAND Zaterdagmiddag werd er in de 1 vergadereaal van het gemeenlands huls van het hoogheemraadschap Noordhollands Noorderkwartier a. de Kennemerstraatweg gelegenheid geboden om afscheid te nemen van de penningmeester van dit waterschap, de heer P. W. Groot, die deze dag de dienst met pen sioen ging verlaten. Nadat de scheidende penning meester, vergezeld van zijn echtge note en familie waren binnenge leid, nam de dijkgraaf, mr A. F. Kamp. het woord en prees ln een geestige - op rijm ges elde - toe spraak de bekwaamheid en vele verdiensten van de heer Groot als penningmeester van 't hoogheem raadschap. Daarna sprak de heer J. Halff namens de ambtenaren van het hoogheemraadschap. Hij schetste de heer Groot ais een humaan chef en dankte hem voor de pre. tige verhouding, die steeds tussen de penningmeester en de ambte naren heeft bestaan. Namens alle ambtenaren bood de heer Halff zijn chef een mand met bloemen aan. Dr D. Mol, sprekende namens 't bestuur van de Nutsspaarbank. waarvan de heer Groo: commis saris is. wees op het belangrijke werk. dat de heer de Groot voor deze instelling heeft verricht en op he: feit. dat de spaarbank in een gunstiger positie verkeert dan het hoogheemraadschap, daar de spaarbank voor haar commissaris sen geen leef ijdsgrens kent. De spaarbank hoop: dan ook nog vele Jaren te mogen profiteren van de werkkracht en bekwaamheid van de heer Groot. Namens de spaar bank bood de heer Mol de heer Groot een bureaulamp aan. De volgende sDreker. de heer v. Tilburg, oud-direc'eur van de Hoornse Crediet- en Effectenbank n.v.. wees er op. dat de kennlsma klttg met de heer Groot eerst een zakelijk karak'er heef: gehad. Tnaar dat hieruit, weldra een per seonlijke vriendschap is geboren. Hij houdt zich aanbevolen voor 'n bestendiging van de vriendschaps banden en liet zijn wens vergezeld gaan van een envelop met inhoud bes aande uit een bon, waarvoor de heer Groot zich een boekwerk naar keuze kan aanschaffen. De heer W. E. van Keeken, die de heer Groot als militair heeft leen kennen, waarschuwde de scheldende functionnarls voor het gevaar verbonden aan he: zich oud gaan voelen en gaf de heer Groot hiervoor een recept, afkom stig van de vitale 70-jarige Amerl kaanse geheraal Douglas Mac Ar thur. Di: recep: werd de heer Groot overhandigd, vergezeld van een boekwerk. De burgemees'er van Alkmaar. d'° vervolgens het woord to' de heer Groo* richtte, wees er op. dat d° heer Groot de nestor is van de /t'*maarse raadsleden. Deze func Een zestienjarige leerling-bakker uit Den Haag heeft Diogenes wil len copieren. Hij was ruim waken geleden van huis v aggelo pen. kwam in Rot'erdam ferecht en moest kostte wa' kost een on derdak hebben. In een volks ulntje aan de Laansloo'seweg zag hij een flinke ton s'aan en rechtte die tot slaanpiaa-s in. Maar de ton was korter dan de Jongeman en deze moest daarom met de benen bui ten boord slapen. Twee jongens uit de buurt passeerden in he- sche merdonker. Ze vonden die benen nogal griezelig en stapten, bleek om de neus. naar de politie. Die wis- he: mysterie op te lossen. Het spelletje is nu uit. want de zestien Jarige zal zich in de residentie weer in he: bakken moe'en gaan bekwamen. veilingf icrlcten WINKEL. 29 JULI. Aardappelen 6.40 :ot 7.40: bloem kool 15 to: 16: slabonen 41 tot 48 tomaten 28 :ot 46. rode bessen 32 to 34: prolefic 32 tot 40: kruis bessen 15 tot 34: appelen yellow 14 tot 34. NOORDSCHARWOUDE, 1 AÜG. 50 000 kg aardappelen, eerstelin gen. 6.60 :ot 8.10: rode eerstelin gen 8.70 tot 9: eigenheimers 6.10 to' 7: bevelanders 6.80 tot 7. bint Jeó 6.30; koopmans blauwe 6.30: 7000 kg witte kool 8.90 tot 10.50: 450 kg slabonen 31 tot 33; 700 kg bieteh I 5; 400 st. bloemkool 17 to: 26. BR OP LANGEND1JK, 1 AÜG. 30,000 kg aardappelen, eerstelin ger. 6 10 tot 7.70. drielingen 5 tot 5 30: blauwe eigenheimers 6 tot 6 60: 400 kg slabonen 24 tot 34: 1200 stuks bloemkool Ia 31.60 tot 8-J °3I 19.20 to; 26.90; 6000 kg rode kool 5.90 tot 6.30. W ARMENHUIZEN, 1 AUGUSTUS 33 ?>-0 kg aardappelen, eerstelin f 6.70 tot 8.10: drielingen 5.40. grovs 7.40 tot 7.60; kriel 3.90 tot 4. rode eerstelingen 8 60 tot 9: wit '.te ctrenheimers 6.70 tot 7.40. bl. enheimers 6.20 tot 6.50; grove c. nneimers 5.80 tot 6.20. bin jes 6 20 tot 6.70. tle stelt speciale eisen aan de per soon die ze vervult en het ls spr. gebleken, dat de heer Groot voor deze functie de geknipte persoon is. Spreker wees er verder op, dat de heer Groot zich nimmer op de voorgrond heeft gesteld en zich bij iedereen die met hem te ma ken had bemind heeft gemaakt. Als laatste spreker nam. namens zijn vrienden de heer 3. H. J Schouten het woord. Hij roemde het medeleven en de hulpvaardig held. die de vriendenkring steeds van de heer Groot heeft onder vonden. Namens de vriendenkring bood hij de heer Groot als ge schenk aan de versierselen beho rende bij de koninklijke onder scheiding. welke aan de heer Groot is toegekend. In gevoelvolle woorden dankte tenslotte de heer Groot alle spre kers voor de waarderende woor den welke tot hem zijn gerich" en voor de aangeboden geschenken. Na het gebruik van verversingen werd door velen van de gelegen heid om de heer Groot cn zijn echtgenote de hand fe drukken ge bruik gemaakt. Trekking LUVA-loterij Ten overstaan van de notarissen L C. J. Waldorp, L. W. A. Duynstee en J. L. Neuteboom te 's Graven hage, vond de trekking plaats van de gehouden Luva-Verlotlng. De hoofdprijs ter waarde van f 10.000. viel op lot A no. 68346. op lot B no. 68346, op lot C no. 68346. De tweede prijs viel op lot A no. 105685, op lot B no 105685, op let C no 105685. De derde prijs op lot A no. 363C8. op lot B 36308, op lot C no. 36308. 18 doden 18 personen werden gedood, toen een vrachtauto van t Rode Kruis tussen Flora en Rembang op een trekbom reed, aldus maakt heden de missie van het Nederlandse Ro de Kruis in Indonesië bekend. Het team bestond uit de arts dr H. van Reygersberg Versluys en de ver pleegsters. de zus'ers C. G. M. van der Ven. G. M. C. Leefgens en G B. Wechgelaar (de laats-e was gou vernements-verpleegster). De an dere slachtoffers zijn 8 militairen en 6 politieagenten. De 18 slacht offers zijn Zondag te Beira begra ven. Prachtige costuums, mooie zang en voordrachten, vol van humor Het was echt Westfries op de feestavond van het Genootschap in de Grote Parkzaal 'e Hoorn. Lek-ker warm. zo vol als mud en een prima stemming. Een stemming, als je op de Westfriese dorpen neg wel eens meer aantreft. Waar iedereen alleman kent en waar juist dat half uur*je voor er met het feest begonnen wordt, zo'n gezellig half uurtje is, omdat er dan gelegenheid is te vinden, om nog eens lekker te praten over verschillende dingen. En dat half uur "je kwam er hier natuurlijk ook bij. Anders zou het niet Westfries ge weest zijn. Maar toen dan eindelijk na een prijzenswaardig kort openings woord door burgemeester Bree- baart een aanvang werd gemaakt met de afwerking van 't program ma. werd het ons -bij ieder num mer duidelijker, dat he: een echte Westfriese avond zou worden. Daar zorgden alle medewerkenden voor. En dat waren er niet weinig. Al leen reeds de Westfriese zangers onder leiding van de heer J. Stam en de dansgroep Bas Roemer uit Wijdenes telden vele medewerken den. COSTUMES VAN HONDERD JAAR. Nu we toch zo van de hak op de "ak springen, waarom zouden we u eerst niet wat vertellen over de cos'umes die we deze avond gezien hebben. Op het toneel, zowel als in de zaal. Er was ook In de zaal iets moois te bewonderen. We za gen er zo waar nog verschillende Westfriese kaopen. We zagen er ook de degelijke ouderwetse zwar 'e dameskleren, zoals we die van onze voorouders verwachten. We werden getroffen door een dame in een costuum, zo levendig en kleurrijk, zo me; gratie gedragen, dat we ons verbaasd afvroegen, of dit ook door de oude Westfriezen werd gedragen. En die verbazing nam nog toe. 'oen de reeds genoemde dansgroep bes'aande uit een zestiental dames en heren dansen gingen uitvoeren Niet alleen Wes'friese dansen. Er waren ook andere tussen. Gelukkig toch ook oude Wes'frlese. War heb ben we daarin genoten. Zonder andere medewerkenden te kort te doen. dit vormde toch wel het hoogtepunt van de avond. Wat een fraaie costumes. En wat. verande ren de gezichten door deze cos'u mes. riet alleen van de dames, door het draeen van de fraaie kap maar evenzeer van de heren, door de zwarte zijden pet. he' gesteven boordje, het hoog toegeknooote ves\ de zwarte pandjes jas. Hier zag men werkelijk Westfriesland, zoals het jaren geleden op de uit voeringen moet hebben geleefd. Alleen die costumes van de da mes. Daar konden we nle' uitko men. Zouden onze voorouders, die zo omstreeks 1900 leefden, zo fri vool zijn gewees'? Zouden ze zulke fleurige, kleurige klederen hebben gedragen? Welnu, we hebben en kele dames aageklampt en toen hoorden we, dat de mensen er in derdaad in geslaagd waren, om de oude oorsronkelijke costumes in bruikleen te krijgen en dat vele jaren eerder jonge meisjes en vrou wen deze hadden gedragen. En niet een vijftig jaar geleden. Toen was de mode inderdaad meer aan de ernstiger kant. Maar deze cos tumes waren al wel een honderd jaar oud. We hebben ze bekeken, bewonderd, betast (de costumes wel te verstaan). En we hebben ons afgevraagd, hoe men ooit heeft kunnen spreken over de stij ve Westfriezen. Want die stijfheid kwam in de vrouwelijke kleding helemaal niet tot uiting. Het moet een honderd jaar geleden een ver bazend leuk gezicht geweest zijn in de dorpsherbergen. De groep heeft voortreffelijk werk verricht Zowel door het dansen, als vooral folkloris:isch. Bepaald indrukwekkend was het zingen van de Westfriese zangers. De heer S'am heeft een manlijk koor weten te vormen, dat zingen kan. Heel goed zingen zelfs. Hun optreden, zowel voor als na de pau ze toonde dat. Van de nummers, in he: geheel een zestal, konden ons vooral bekoren: Daar was eens een meisje loos en Marcla funebre Het geheel was een demonstratie, dat op artistiek gebied Wesfrles- land voor de dag kan komen. HOE HET BEGON. Dat werd trouwens reeds dade lijk getoond, door Katrlen Burget die de proloog verzorgde, door op eenvoudige en treffende wijze een gedicht voor te dragen, waarin zo wel het Genootschap als de West friezen zelf werden herdacht. Ze werd ingeleid door Nico Akkerman die op geestige wijze het program ma aan elkaar praatte, zonder de banaliteit, die men daarbij dik wijls aan'reft. Hebben we eerst de gezelschap pen genoemd, nu komen we dan aan de persoonlijke medewerkers. Jan Koster droeg 'n stuk voor, ver beeldende een oude Westfries, die gezeten aan de dijk tussen Hoorn en Enkhulzen, de geschiedenis van Westfriesland aan zijn oog laat voorbijtrekken. Hoewel het stuk voor een volle zaal iets lang was uitgevallen, was het historisch zeer veran'woord en werd het uitstekend naar voren gebracht. Door en door Westfries. En dat was de bedoeling van deze avond. Dat was .ook het korte optreden van mevr. Buishand-Molen, die op ongekunstelde wijze een korte Westfriese voordracht ten beste gaf. En nu het laats'e drietal. De heren St avenul ter, Plet Kroon en Daan Pool. De eerste bepaalde zich tot het vertellen van enkele anecdotes over types uit Enkhui zen. Elke stad, elk dorp heeft van die typen en de heer Stavenuiter heeft er slag van om ze voor het publiek te doen leven. De twee bekende Westfriese hu moristen hebben we tot het laatst bewaard. We hebben ze beiden kun nen bewonderen. Piet Kroon ln zijn beroemd wordende creatie: Kees Stet uit Ierswoud en Daan Pool in één van zijn niet minder bekende scheppingen: Kees bij de jubileumfees'en. De een de meer droge humor, de ander het leven dig uitbundige. Allebei artisten. die zeer hebben bijgedragen tot het slagen van deze avond. Een avond, die het Genootschap een gro'e voldoening moet hebben ge schonken. Burgemeester Breebaart was in zijn dankwoord ook weer kort maar krachtig, waarna nog de heer Nobel, de voorzitter van het Genootschap het woord voer de. Helaas was zijn stem zo zwak, dat wij hem niet konden verstaan. En om half een was dan eindelijk het programma afgelopen en kon den de danslustigen hun hart op halen in het grote Parkhotel. De feestavond behoorde weer tot het verleden. Voorzichtig aan met grote Heren: Dat kunt ge uit het spreekwoord leren Het is kwaad werk een leeuw te scheren. Laat uw geheim vooral geen kind'ren horen. Want kleine potjes hebben grote oren. Kan dat niet anders? Laatste wagons „haalden" het perron niet Gistermorgen kon men op het Alkmaarse station het vreemde schouwspel beleven, dat de laatste wagons van de sneltrein Amster dam C S. - Alkmaar niet langs het perron waren gereden. De passa giers van die laatste wagens stap ten dus voor het perron in het grind tussen de rails uit, terwijl de op deze trein «.-achtende pas sagiers voornamelijk marineperso neel de trap van het perron afliep om een plaatsje in de laatste wa gons te veroveren. Men liep dus van twee kanten op elkaar toe in de smalle ruimte tussen de rails- stellen. Bovendien is het gaan daar ter plaatse ongemakkelijk door laag over de grond gespan nen draden. Nog afgezien echter, dat deze situatie voor de klanten van de spoorwegen weinig comfor tabel was, willen wij erop wijzen, dat dit alles ook niet van gevaar ontbloot was voor de zich tussen de rails bevindende in- en uitstap pers. Want ongeveer tezelfder tijd vertrok In de richting Amsterdam de electrische rein; die een waar schuwend getoeter liet horen. Dat was maar goed ook, want even tevoren zagen wij iemand over dit baanvak overs'eken, terwijl de zich naar de wachtende trein spoeden de passagiers meer oog hadden voor het instappen dan voor de gevaren. „Kan dat niet anders?" vragen wij ons af. Uiteraard hebben wij hierover .informaties bij de Spoor wegen ingewonnen. Eén onzer zegs lieden aldaar zei ons. dat de be doelde snel'rein zes tot zeven wa gons meer had dan normaal en dat men daarvan in Alkmaar niet op de hoogte was geweestt. Daar door waren de laatste wagons niet langs het perron komen te staan. Overigens zegde men ons maat regelen toe om te voorkomen, dat het gebeurde zich zal herhalen. De bedoelde trein kwam verder 'n tien minuten later in Alkmaar aan dan de dienstregelig vermeld'. Het vertrek te Amsterdam geschiedde op tijd. Mogelijk staat ook dit in verband met de grootte van de trein. De electrische in omgekeer de richting ver'rok vele minuten te laat uit Alkmaar. Atractieve stoet in historische klederdracht Vrijdag a.s. zal een bijzondere s'oet door Alkmaar trekken. Het zijn de Westfriese Boerendansers. Zij zullen een bruiloftsstoet vor men, terwijl later op het Waag- plein oud-Hollandse dansen o.l.v. mevr. Pranger zullen worden uit gevoerd. De Kaasmarkt zal dus 'n attractie te meer vormen voor de vele vreemdelingen. De volgende dansen zullen o.m. worden uitge voerd: „Hup-soep en gruttenbrei" en de Boerenschots. Voor deze gelegenheid zal een dansvloer op het Waagplein wor den neergelegd. De bruiloftstoet, die door de stad zal trekken, zal uit de volgende rijtuigen bestaan: als eerste een oud Westfriese sjees met als mot to „Speel nooit hoog". Daarachter volgt de sjees met de bruid en de bruidegom. De sjees met „Speel nooit lang" is de derde in de stoet De vierde en de vijfde zijn beide oude boerewagens met bruilofts gasten. waarvan de achterkant van Oudhollandse rijmwoorden voorzien zal zijn. De rij wordt ge sloten met een barouchette, even eens met bruiloftsgasten. De laat st-te drie koetsen worden leder door twee paarden getrokken en wel door schimmels, vossen en bruinen. Als bijzonderheid kan vermeld worden, dat een der sje- sen uit het jaar 1750 stamt, voor zien van fijn loverwerk met vogel motieven. DE KLEDING. De meisjes en vrouwen hebben oudWesfriese kappen op het hoofd De bruid en de meisjes naast de sjees met „Speel nooit laag" dra gen de kosbare voornaald. De scho nen uit de stoet hebben allen de kale beugel'assen. De mannen dra gen de zilveren tabaksdozen en de gouden horlogeketting. Zij roken oude pijpen, waarbij uit de tijd van Napoleon.iDe bruid draag: 'n spoormandje met bruidsuikers, die zij zal rondstrooien. HET „PAARDENHOOFDSTEL" Maar ook de paarden delen in de opsmuk. Zij krijgen voor die gelegenheid schelpenhootdsteiten aan. die in de volksmond wel „ka jotshoofdstellen" worden genoemd De route van de tocht ls als volgt: 10.30 uur Wesfriesebrug. Achter weg, Bierkade. Laat. Ridderstraat Emmastraat langs het S. Elisa- bethziekenhuls, Prinses Juliana- laan, Wilhelminalaan, Ritsevoort. Koorstraat, Langestraat Houttil. Ontroerende plechtigheid in Victory Dit was het ogenblik in het le ven van mej. G. Mijlhof, toen Alkmaars burgemeester haar in de Marijke-zaal van het Victory- hotel de eremedaille van de Orde van Oranje Nassau ln brons op de borst spelde. Mej. Mijlhof, eerste verkoopster bij de firma Spruyt. werd onge veer zes weken geleden gehuldigd door personeel en directie omdat zij gedurende veertig Jaar de zaak met al haar krachten had gediend Deze veertig jaar vinden dan nu wel hun bijzondere bekroning door de Koninklijke onderscheiding. Omstreeks zes uur verzamelde zich in bovengenoemde zaal zich personeel en directie van de firma Spruyt voor de bijzondere gebeur tenis. Op het podium namen daar naar door de directie geleld plaats mej. n. Mijlhof, haar oude moe der en haar zuster. Even later kwam de Alkmaarse burgemeester mr dr Wytema, die Ingeleid door de heer W. Spruyt het woord nam. Hij gewaagde van de veertig jaren trouwe dienst, die mej. G. Mijlhof aan haar firma heeft betoond. Aan het jubileum ontibrak echter nog iets. In ons goede vaderlad is het niet alleen gebruikelijk, dat de directie van een zaak blijk geeft van haar vreugde en eerbied voor veertig jarige trouw en dienstijver, maar dat ook de Overheid daaraan ui ting geeft. Dit wordt dan ln een tastbare vorm van een onderschei ding door H.M. Koningin tot uit drukking gebracht. Hierbij gelden geen normen van hoge positie of bijzondere wetenschappelijke ver- diens" en. Hierbij word: niet gelet op daden het meest tot de verbeel ding sprekend van de mensen, als bijv. de pres; a'les van een Fanny Blankers-Koen. Maar het gaat ook Juist om die daden in trouw en toewijding iedere dag weer ver richt gedurende een mensenleven Want veertig jaar is een mensen leven. DE EREMEDAILLE. Daarom stelde de burgemeester he: op zulk een hoge prijs, de on derscheiding, die H.M. de Ko ningin heeft behaagd te verlenen aan mej. Mijlhof: De eremedaille van de Orde van Oranje Nassau in brons zelf te mogen uitreiken. „Het is het hoogste wat een Ne derlander kan krijgen, een onder scheiding door onze Koningin", aldus de burgemeester. Hierbij ging spreker op de onderscheide ne toe en spelde haar de medaille op de borst. Als eerste feliciteerde hij de geridderde. De Koninklijk onderscheidene was haar ontroering bij dit voor haar (en ook voor de aanwezigen) grootse ogenblik nauwelijks mees ter Haar dankwoorden ontsproten een aangedaan gemoed Vervol gens feliciteerden de heren Spruijt hun personeelslid Het Wilhelmus klonk op, besloten met een driewerf hoera op H M de Koningin De heer W Spruijt sprak tenslot te woorden van <Vnk tot de burge meester, door wiens activiteit het mogelijk werd. dat reeds zo spoe dig de Koninklijke onderscheiding voor mej Mijlhof werd uitge- Waagpleln, waar de stoet om half een wordt verwacht. NOG EEN ATTRACTIE Om omstreeks half elf wordt dan bovendien een oud Westfriese boer verwacht, die met zijn oud-modi sche wagen een stapel kaas zal aanvoeren. Deze kaas zal door hem met de bekende handslag worden verkocht. Naast hem op de wagen zal zijn vrouw zitten, eveneens in klederdracht. Terwijl haar man zaken doet op de markt, zal zij inkopen gaan doen ln de stad. Aldus zal Vrijdag a.s. een brok dierbare historie voor het Alkmaar se publiek herleven en de vreem delingen zullen zich waarlijk de ogen uit het hoofd kijken. Een stuk goede propaganda van de Alkmaarse V.V.V. DE 15DE RONDE VAN ALKMAAR Weer zullen tientallen benen op de pedalen drukken om te tracn ten het eerste binnen te komen. Dimaal is het echter geen Ronde van Frankrijk, of zelfs maar een Ronde van Nederland, nee, dit maal is het dicht bij huis. Het is namelijk de Ronde van Alkmaar, die Zondag 7 Augustus a.s. voor de vijftiende maal verreden zal wor den. Deze ronde, die zal gaan langs de Jan van Scorelkade, En deleinstraat, v. d. Lijnstraat en N. Beetskade, is georganiseerd voor Amateurs en Nieuwelingen. De amateurs moeten 100 km rij den en de nieuwelingen 40 km. Vele bekende amateurs zullen aan de start verschijnen, om te trach ten één van de vele fraaie bekers of lauwertakken in de wacht te slepen. Deze Ronde van A.kmaar heeft ook nog een ander doel. Van de netto-opbregst gaat namelijk 50 procent naar het kankerbestrij- dingsfonds. Het beloven spannende wedstrij den te worden en het bestuur van de wielrenvereniging „Alcmaria Victrix" verwacht dan ook grote belangstelling, die dan tevens een flinke bijdrage be'ekent aan het kankerbest rij dlngsf on ds ONWEER WEKTE VERBAZING De Verenigde Sta-en hebben in het afgelopen weekeinde veel te lijden gehad van onweders. Enige personen werden gedood en een vijftaral gewond. In Californië, waar onweer slechts zelden voorkomt, werden politie en krantenbureaux over stroomd met telefoontjes van op geschrikte mensen, die informeer den, wat. die lichtflitsen en die ontploffingen" te betekenen had den A «VCI A fZ. OP SPEELZAALKONING Miekey Cohen ,<le „speelzaalkoning" van Los Angeles en drie personen, die in zijn gezelschap waren, zijn ernstig getroffen btf een aanslag met vnurwa penen welke op hen werd gepleegd Een van het gezelschap. Harrv »'-h> per, fungeerde als speciale lijfwacht van Cohen op aanwijzing van de Call fomische procureurgeneraal Fred. Howser. naar men aanneemt op grond van dioor Cohen geuite vermoedens, dat zich gangsters uit het Oosten van de V. S. in de stad bevonden om hem te ver moorden. Cohen is een belangrijke figuur bij een door de grote jury ingesteld onder zoek naar corruptie onder de politie, dat reeds tot een algehele reorganisatie van de politie t.e Los Angel es heeft ge leid. Ik houd er zo bijzonder van Te wand'len heel ALLEEN. Ik ook zo spreekt de 'weede man, Koman, waar gaan WE heen? Waarom, vraagt U. of Ik er tegen ben? Ik ben er tegen, wijl 'k er tegen ben, Allenig daarom ben 'k er tegen reikt Zelf had de onderscheidene gezegd: Wat heb lk er voor ge daan? Spreker memoreerde dit als treffende illustratie van haar be scheidenheid Na een kort dankwoord van mej G Mijlhof was de plechtigheid ten einde Geruime tijd bleef men ten slotte nog gezellig bijeen De Heer en Mevrouw KOPPEJAN-GONLAG geven met grote blijd schap kennis van de ge boorte van hun Zoon ERNST HENDRIK Alkmaar, 1 Aug '49 Oudegracht 186 HELDERZIENDE PS YCHOMETRIST houdt alléén spreekuur: Dinsdags van 7,30—930 Donderdags 's middags van 36 en 7,309,30 u, en volgens afspraak SPOORSTRAAT 56 Donderdag geen mi ddag-spicekuur Prima kwaliteit 3.50-3.90-4.50 5.50-6.50 Winkeliers en weder verkopers genieten kort'ng Huishoudcenirale Paglop 13 Tel. 2901 mei Kwaliteit* Hengelsportartikelen van de SPECIAALZAAK Hekelsiraat 10 Stofzuigerreparaties, wik kelen, ombouwen enz. met 1 jaar garantie. Vlug en billijk. P. Teigeler Co., Burg. Bos- str. 59, Alkmaar, teL 3871. Brengt tijdens Uw vacantie een bezoek aan het rustige Petten te bereiker, pet" NACO-bu» (AF)

De Vrije Alkmaarder | 1949 | | pagina 4