KAPPIE PROVINCIALE ATHLETIEKBEOEFENING LAAT NOG VEEL TE WENSEN ^fijnheer de Burgemeester.... Bemeslingswaarde van bijproducten Resultaten wijzen het uitt IXET Is een algemeen bekend feit, dat de geleverde presta ties van athleten uit de steden pver het algemeen beduidend ho ger liggen dan die van de provin ciale athleten. Daar moet natuur lek een oorzaak voor aan te wij- een zijn, want ook in de provincie gijn goede lopers, springers en jverpers, maar de vaak in grote male aanwezige aanleg wordt niet tot ontwikkeling gebracht door gebrek aan goede leiding en door |e weinig training. Het laatste is vaak ook een gevolg van het eer ste. Het vraagstuk van het leiding geven in de provincie is inderdaad niet eenvoudig op te lossen. De K.N.A.U. heeft dit probleem echter aangepakt door het orga niseren van cursussen voor athle- tlekleider. Het lijkt ons echter goed er op te wijzen, dat geen Jeider in de provincie er in zal ilagen de prestaties op te voeren, Indien, zowel athleten als be stuursleden, geen andere houding gaan innemen ten opzichte van de Jithletiektraining, gunstige uit sonderingen natuurlijk buiten be schouwing gelaten. De tijd ligt reeds ver achter ons, dat een ath- leet in de maand Mei of Juni zijn spikes weer eens opzocht en op een mooie" avond zijn schreden naar het veld richtte, om weer eens wat te gaan lopen, springen en (of) werpen. Iedere athleet, die wat bereiken wil, moet een goe de wintertraining volgen. Dan wordt de grondslag gelegd voor het komende seizoen. Deze trai ning, waaraan ook springers en werpers behoren deel te nemen, fnoet, indien enigszins mogelijk, plaats vinden in een bosrijke om geving Het vinden van een goede train ingsgclegenheid is lang niet altijd eenvoudig. Met een bus is meestal echter een goed trainings centrum wel te bereiken. Dit eist echter financiële offers, maar vooral ook veel wilskracht, om, al is het Zondagmorgen en slecht weer, toch vroeg op te staan. Voorwaar geen eenvoudige op gaaf. Maar d" athletiek is nu een maal veele i nd- Wie hier niet aan kan voldoen, slaagt niet als goed athleet. Vele provinciale lathleten volgen geen wintertrai ning en hebben dus een niet meer |n te halen achterstand ten op zichte van hen, die wel zo'n trai ning achter de rug hebben. Naast èe bostraining is in de winter maanden een indoor-training ten «eerste gewenst. Slecht weer mag geen beletsel zijn Ir. Maart of April wordt de training verlegd naar baan of veld. Dan niet één keer per week trainen, maar drie keer per weck. Dit is absoluut nood/, «lijk en men moet zich nooit 1 i weer houden door slechte veersom- standigheden. Bij slecht weer zal men zich moeten beperken, maar de training moet doorgang vinden. Dit tekc t aan training is, naast ©nvoldoer. e leiding, naar mijn mening de hoofdoorzaak van de Er is gebrek aan goede leiding, die de ath leten zo dringend nodig hebben achterstand der provinciale ath leten. Daar zijn natuurlijk nog wel andere factoren, die een rol spelen. Laat ik er nog enkele noemen. Heel vaak wil men zich niet specialiseren op een bepaald nummer, of „op enige nummers, die zich goed laten combineren. Dat een sprinter ook wil versprin gen is volkomen juist. Dit is een goede combinatie, maar een 1500 meter loper gaat niet verspringen. Dat Slijkhuis een goed athleet is, zal niemand willen bestrijden, maar we verwachten hem niet aan de springbak, hoewel hij er dit is mij toevall g bekend geei. gek figuur zou slaan. Het is slechts voor enige bevoorrechten wegge legd, vele nummers goed te kun nen beheersen. Beter één ding goed gedaan, dan vele half. Laat men nu niet gaan zeggen, dat het beoefenen van één nummer een te eenzijdige lichaamsontwikkeling geeft De huidige, moderne trai ning, geeft voldoende waarbor gen voor een alzijdige lichaams- ontvv.kkeling, ook al is die trai ning uiteindelijk gericht op één of twee nummers. Geen blikjesiageri) Verder ben ik vaak in de ge legenheid geweest te constateren, dat er bij sommige athleten in de provincie ook ten opzichte van de te kiezen wedstrijd, waaraan ze zullen deelnemen, de neiging be staat om de weg van de minste weerstand te kiezen en dus liever de provincie in te gaan, dan naar een wédstrijd in Amsterdam, Den Haag of Rotterdam, waar de te genstand groter is en er dus ook minder kans bestaat op het be halen van een prijs, maar en dat wordt dan vergeten waar men ook veel meer ervaring op doet en men meer „wedstrijd- hard" wordt. Nog erger is het, als een athleet het betreurt, dat hij door het verrichten van een be paalde prestatie promoveert naar een hogere klasse, zodat de kans on het behalen van een prys be duidend geringer is geworden. Deze „blikjesjagerij" is fout en minderwaardig. Een zesde pk 'n de B-klasse is vaak veel waar devoller dan een eerste plaats in de C-klasse. Tn het bovenstaande heb ik In het kort enige fouten van de pro- vinc ale athletiek naar voren ge bracht in de hoop, dat men zal *rachlen in de toekomst deze fou ten weg te werken. „Moet dan al les er op gericht zijn, om alleen maar top-athleten te maken?" zou men nog kunnen vragen. Ons antwoord daarop is: „Absoluut niet. Dit is trouwens niet moge lijk, daar de aanleg van ieder# athleet een uiterst belangrijke factor is. We moeten evenwel, trachten „goede athleten" te kwe ken". Wanneer is iemand een „goed athleet"? Hangt dit van zijn prestaties af? In geen geval. Ik ken menige C-klasser, die een beter athleet is dan een „bepaalde A-klasser, terwijl zijn prestaties toch veel lager liggen. Een „goed athleet" is iemand, die al datgene doet, maar ook al datgene nalaat, wat nodig is, om het hoogste te bereiken, wat, ge zien zijn aanleg, door hem bereikt kan worden. Aanvaardt men deze omschrij ving en stelt men er prijs op „goede athleten" te kweken, dan zullen de door mij aangewezen fouten weggewerkt dienen te worden. G. N. RINKEL. Wijsheid in dichtvorm EEN KLEIN GEDICHT Een klein gedicht; ik vraag mij af, Waarom het zo'n voldoening gaf; Wat had het mij te zeggen? Nu is 't mij klaar; Ik was verrukt, Wijl het den dichter was gelukt Zijn ziel er in te leggen. (Naar het Duits). de V. Is het van alle hartstocht Het fel begeren niet, Dat zelfs de beste mannen Doet buigen als een riet? Wie 't kwade goedkeurt of zonder straffen laat, Is even schuldig, als hij die het begaat. Een Prof in de Geschiedenis, Die van 't verleden alles weet, ls tevens tegelijkertijd: Een achterstvoor gekeerd profeet. Het mag dan lezer zalig zijn Op 't bed van eer te sneven, Al moest ik ook pokdalig zijn, Ik preferey?- h-t leven. Muggenleed Ik had een ode in m'n hoofd Vol mooigezegde dingen, Maar nu ik denk aan zon en zee Hoor ik weer muggen zingen. Ze dansen rap m'n kamer in, Met uiterst dunne lijven, Ze zoemen, oh, hoe kan ik nu Een stroop 'rig rijmwoord schrijven? Ik zal wel weer aan 't jagen gaan, Die loeders om hun oren slaan En 't nieuw behang bevuilen. Maar nieuwe horden rukken aan, Bij Joost, ik weet niet waarvandaan; Ze dansen, steken, huilen. Ik ga ze na, zo lang ik kan. Ik weet, het kost me uren. Het kost me meer: een nieuwe lamp, 'k Sla witkalk uit de muren. En ver na 't middernacht'lijk uur Zal ik m'n leden strekken, Een dunne lading beddendek Op 't moede lichaam trekken, Maar 'k weet zo zeker als de bank; Wanneer ik stil ga dromen, Dan zullen muggen wraakbelust Wéér aan m'n sponde komen. JAN HOTTENTOl ZATERDAG, 13 Augustus, na 12 u Hilversum I 12,03 Zangvoor- dracht 12,33 Dansorkest Klaas van Beeck 13,00 Strijdkrach'^n 13,30 Orkest met vocaal kwar tet14,10 Kamermuziek15,00 gram platen 15,30 Mannenkoor 16,10 Harmonie-orkesi 17,00 Wigwamuitzending 18,30 Strijd krachten 19,00 Nieuws 19,25 Franse chansons 20.00 Nieuws 20,20 Lichtbaken 20.45 Het Zwa_ nenmeer van Tsjaikowski 21,00 Militaire taptoe 21,45 Orkest zonder naam 22,30 gram platen 23,00 Nieuws 23,20 Kamermu ziek Hilversum II 12,00 Jan Vo gels accordeonorkest 12,30 Cor Sïeyn. orgel 13.00 Nieuws 13,30 Arbeiderszangkoor uit Ko penhagen 14,00 AJC uitzending 14,20 Militaire kapel 15,00 Ve luwse streekuitzending 15,25 Pianoconcert van Schuman 16.15 Gevarieerde platen 16,45 Sportpr aatje 17,00 Vincenttno 17,30 Om en nabij de twintig 17,50 Reportage zwemkampioen- schappen 18,00 Nieuws 18,15 Populaire liedjes en melodietjes 19,00 Artistieke staalkaart 19,30 VPRO uitzendingen 20,00 Nws 20,15 Gershwinmelodleën - 20,45 Revue De bonte bal 21,45 Socialistisch commentaar 22,00 Stradiva sextet 22,25 Voor dracht door Hefety Blok 22,40 Kwartet Jan Corduwener 23,00 Nieuws 23,15 Orkest André Kos telanetz PROGRAMMA Hl 12.32 Hon gaarse muziek 13,15 Intern ca- abret 15,00 Dansmuziek 16,00 Kinderkoor 17.00 Kootwijk met Batavia 19,30 Promenadecon cert 22,15 Drie bekende orkes ten en hei Apeneiland 32. „Hé! Klont van een kerel!" schreeuwde Kappie verschrikt, „kun je niet zien wie je voor je hebt?" Hij was zelf al zo gewend aan zijn zonderling cos- tuum, dat hij er niet zo gauw aan gedacht had dat hij de ander wel gek moest voorkomen. Jacobus hoorde blijkbaar zijn gescheeuw niet, want hij zette PROGRAMMA IV 12,30 Luiichmuziek 15,00 Zangplaten 16,00 Klassieke muziek 20,45 Studentenkoor 21.15 Dansmu ziek 23.05 Jazzpla'-en ZONDAG 14 Augustus: Hilversum I 8,00 Nieuws8,30 Begijnhofkapeldlenst IKOR 9,30 Nieuws 9,45 Hoogmis 11,00 Requiem van Verdi uit Salzburg 12,40 en 13.20 Amusementsorkest Klaas van Beeck 13,00 Nieuws 14,00 Zang met gilaarbegeleL ding 14,40 Symphonie no 5 van Sjostakowitz 15,40 Ged uit opet. ra's van Mozart 16,10 Sport 16,25 Vespers 17,00 Kerkdienst 18,30 Strijdkrachten 19,00 Psalmen 19,50 Boekbespreking 20,12 Uit en Thuis, bont progr met om 21,45 luisterspel 23,00 Nieuws 23,15 Avondconcert Hilversum II 8,00 Nieuws 8,30 Voor de tuin, door Lantlnga 8,45 gr pl 9,15 Men vraagt. wij draaien 9,45 Geest Leven (over Goethe); 10,00 VPRO jeugd uitzending 10,30 Doopsgez kerk diensl IKOR; 12,00 Marinierskapel 12,30 Zondagsclub 12,40 Accor deonklanken 13,00 Nieuws 13.20 Hongaarse muziek 14,05 Boekenhalfuur 14,30 Kamermu ziek 15,30 Filmpraatje 15,45 Skymasters 16,30 Sportrevue 17.00 lezing VPRO 17.30 Zang koor uit Arnhem 17,50 Sport (zwemmen) 18,00 Nieuws 18,15 Sportrepor'.age (zeilen) 18,30 Wim lbo: Alleen voor u 19,00 Voordracht W van Cappellen 19,30 Paul Godwin en Benediot Silberman 20,00 Nieuws 20,15 Symphonisch concert 21.10 De Idee, die hen groot maakte, hoor spel deel I, over Thomas Cook 21,45 Metropole orkest speelt tan go's 22,25 Muziek en zang 23.00 Nieuws 23.15 Weense mu ziek PROGRAMMA III 10,00 Gevar muziek 11,15 Vrolijke platen 14,00 Muziek uit Salsburg 16,00 Bing Crosbey 16,15 Orkest Ge raldo 17,00 Batavia 18,00 Rythm klanken 19.30 Dansmu ziek 21.30 Accordeonmuziek 23,05 Gram pl PROGRAMMA IV 9,10 Sandy Macpherson, orgel 10,45 Orkest 12,00 Orkest Sidney Torch 14,30 Orkest Geraldo 15,00 Sym phonie van Tsjaikowski 18,00 Symph Jazz 19,45 Accordeonork 20,30 Community singing 2.15 Bioscooporgel MAANDAG, 14 Augustus, vóór 12 iiur; Hilversum I 7,00 en 8.00 Nieuws 8,15 Concertwerk 8,45 Viool en piano 9,30 Gezellige platen 10,00 Concert voor vlooi en pia no van R Schumann 10,30 Ned Herv morgendienst 11,00 Kwln fet voor blazers en plano 11,40 Zang door sopraan Hilversum II 7,00 en 8.00 Nieuws 7,15 Gram pl 8,15 Vrol platen 9,00 Ochtendcon cert op gram platen -— 9,35 Dans muziek 10,00 morgenwijding 10.15 Arbeidsvitaminen 10,50 Tino Rossi zingt 11,15 Orgelmu ziek en carillon PROGRAMMA IH 10.00 Symph Jazzmuziek 11,00 Festival In Straatsburg PROGRAMMA IV 7,15 Orkest Jack Coles 9,10 Verzoekprogram ma voor huisvrouwen 10,00 Bioscooporgel 11,00 BBC Welsh orkest Voor de Landbouw In „landbouwberlchten" het or gaan van de Slichting voor de Landbouw in Groningen heeft Ir. P. G. Meyers, Rijkslandbouw consulent voor Groningen een ar - tikel gewijd over bovenstaand on derwerp, wa; ook voor ons van dusdanig belang mag worden ge acht, dat we menen goed te zul len doen hhet ongewijzigd hier onder weer ;e geven. Tengevolge van de overgang van schaarste naar overvloedseco nomle doen zich ook in de land bouw eigenaardige situaties voor. die een nieuwe beschouwing en soms ook een andere bedrijfspo- 11 lek nodig maken. We hebben hier speciaal het oog op sommige bijproducten van het akkerbouw bedrijf die voor verschillende doeleinden kunnen dienen en die daardoor een zeer verschillende waarde kunnen vertegenwoordigen De stromisére en de lage ruw- voederprijzen vestigen er de aan dacht op dat de verhouding in waarde thans zeer belangrijk aatl het verschuiven is. Aan de andere kant zien we dat de gebruiks waarde van diverse producten, die als veevoeder kunnen dienen, voor de eigen veestapel nog sreeds zeer hoog is tengevolge van de kunstmatig hoog gehouden prij zen van veredelde producren, zo als melk. Wij vragen ons nu af, welke waarde aan enige van diezelfde producten moet worden toegekend, wanneer ze direct worden aange wend voor her verbeteren of op peil houden van de vruchtbaar heid van de grond. Deze vraag is van direct belang voor bedrij ven, die zich geheel of groten deels met akkerbouw bezig hou den. Wanneer men nu aan het r# kenen gaat dan blijkt al spoe dig dat er vele antwoorden mo gelijk zijn. Daarbij spelen kwali teit en de waardering van de be standdelen een belangrijke rol. Echter zal men zien dat ook de hoedanigheid van de grond en de belangrijke invloed uitoefenen. In de bijgaande tabel vindt men een geldswaarde berekend, waar bij de gehaltecijfers uit S'arings Almanak zijn gebruikt, terwijl de waarde van de plan'envoedende stoffen als volgt zijn aangeno men: N 1/2 x 70 is 35 ct per kg. P205 3/4 X 45 is 30 ct per kg. K2G is 30 en CaO is 6 ct. per kg dro ge stof. We laten in he: midden, of deze bedragen Juist geacht moeten worden. Het doel van dit alles ls, zoals men wel begrijpen zal, om de praktijk een voorstel ling te geven van de groot'e or de De geldbedragen zijn afgerond per 1000 kg. per ha. Product Graanslro Koolzaadstro Karwijstro Stoppelknollen Snij rogge Suikerb.loof Klavers Stalmest N.P.K. Ca 5.10 7.50 11.70 f 2.15 4.75 4.30 4.15 4.00 org. stof volle w. volle w. .00 8.00 8.00 1.50 2.00 2.00 2.00 2.00 13.10 f15.50 f 19.70 3.05 6.75 f 6.30 f 6.15 6.60 f 65.00 77.00 59.00 110.00 67.00 126.00 f 92.00 198.00 opmerkingen naar 5 ton/ha naar 5 ton/ha naar 3 ton/ha naar 30 ton/gr naar 10 tcm/gr naar 20 ton/gr naar 15 ton/gr naar 30 ton/gr Dit Ls zo hoog, omdat karwijstro zeer veel kali bevat. Bij gebruik van nevenstaande fabel moeten we enige opmer kingen maken n.1.: 1. De geldswaarde per 1000 kg twee gedeelten n.1 de waarde van de voornaamste plantenvoedende stof en de waarde van de orga nische stof. 3 2. Deze volle waarde zou van toepassing zijn voor een bedrijf of een grond waar alle compo nenten noodzakelijk zijn voor verkrijgen van goede oogsten; daartoe toch is niet alleen plan- tenvoedsel nodig, doch de grond moet tevens in goede conditie ge houden worden. 3. Voor onze oude slempige zavelgronden, waarvan men zeg gen kan dat alle componenten noodzakelijk zijn, kan m.i. de vol le waarde worden aangehouden. Daaruit zou volgen, dat iemand die daar zijn koolzaadstro ver brandt, een waarde van plm ƒ50.- f 60.- per ha vernietigt. Iemand die op een vroege stoppel geen groenbemesring toepast terwijl dit evengoed mogelijk wass ge weest, derft, eveneens een be langrijk bedrag. 4. Een belangrijke vraag is nu in hoeverre een bedrijf al die componenten nodig heeft. Het bes te zou zijn, voor ieder geval een nieuwe berekening te maken. Zo zou men op een zware kalkrijke kleigrond de kali en de kalk vrij wel kunnen verwaarlozen en wan neer een grond zeer humusrijk ls (b.v. gescheurd grasland) zou men de waarden van d# organische stof veel lager kunnen stellen. M.a.w. men gebruikt daar bij voor keur geen organische mest. 5. De tabel stelt niet in de ge legenheid om alles direct Ln geld af fe lezen. Zo moet men bedenken dat in een veeloos be drijf enige moeite en kosten ver bonden zijn aan het dienstbaar maken van stro enz. aan de bo demvruchtbaarheid b.v. compos- teren of uitspreiden en stuksnij- den d.m.v. een schijvenegge enz. 6. Bij de meeste va^" deze pro ducten ls alleen rekening gehou den met de bovengrondse massa, die men bij verkoop van het be drijf zou afvoeren. Men bedenke dat bij klavers en ook bij granen een aanzienlijke wortel en stop pelmassa in de grond wordt ge bracht. Bij klavers kan men de ze massa op 3-5 ton droge stof stellen, dat Is dus ongeveer als een stro-oogst. 7 Men kan de opbrengs'en p. ha natuurlijk naar eigen verkie zing hoger of lager aannemen. Stoppelknoilen tijdig gezaaid kun nen wel 40 ton leveren. Snijrog- ge zal vroeg gezaaid moeten wor den wil ze in het najaar een gro te massa leveren. Een zeer goede en voorlijke stoppelklaver (rode of hopperups) kan vóór de winter wel eens 15 20 ton leveren, meestal zal het ech'er minder zijn. Een laats'e snede rode klaver zal b.v. op 10 ton gerekend kunnen worden. het oude geweer aan zijn schouder. „Denk niet, dat je me zult ontkomen. Ik schiet je desnoods uit de bomen", galmde Jacobus, terwijl rij de haan over haalde. „Jij driedubbel over gehaalde siepelklont", schreeuwde Kappie woedend, terwijl het angstzweet hem uitbrak. „De kerel is niets te gek om te schie ten, ik moet maken dat ik wepkom!" Maar dat was door N. J. P. SMITH Ziezo: Harry heeft ook met jour nalist Leibrand kennis gemaakt. Ook die zag geen verschil met burge meester Poortmans (de gehate). De gelijkenis was dus wel heel spre kend. Dit gaf de „nieuwe" burge meester moed. 70. DRIE-EN-TWINTIGSTE HOOFDSTUK Harry kwam al spoedig tot de ont dekking, dat het met de gevreesde Harrelaarse verveling zo'n vaart niet »ou lopen. D# secretaris van het dorp scheen het bericht, dat de burgemees ter weer thuis was, aan deze en gene te hebben doorgegeven, want reeds tijdens het bezoek van de heer Lei- brand rammelde de telefoon voor de tweede keer, „Hallo?Ja, met wie?" Ingespannen luisterde Harry naar de heldere stem van de man, die zich aankondigde als inspecteur Burrie, die met de nodige omhaal van woorden vertelde, dat hij van *s burgemeesters herstel gehoord had dat hij het daar om nodig vond, hem te herinneren aan hun laatste onderhoud,,.^ „Ja, wat was dat ook weer?" infor meerde de burgemeester uit de hoogte. Hij meende op te merken, dat de ver slaggever, die schijnbaar rustig in z'n bloc-note zat t# bladeren, de oren spitste. „Acht u het wel gewenst, dit telefo nisch te behandelen?" vroeg de inspec teur, die voor Harry even goed een functie bij een levensverzekerings maatschappij als bij de politie kon hebben. „Och, waarom niet?" antwoordde hij zijn onbekende op nonchalante toon. „Ik heb het nogal druk er zit hier nog iemand op mij te wachten maakt u het maar kort". Nu bleef Harry niet lang in twijfel: hij had met een politie-inspecteur te maken! En de heer Burrie, die eerst zijn ge wichtige mededelingen liefst niet aan de telefoon toevertrouwde, maakte thans geen verdere bezwaren. Dat laatste onderhoud over onze inval bij „Mon plaisir", zei hij. „By wat?" „By „Mon plaisir".... dat speelhuis weet u wel", Harry wist niemendal, maar hij antwoordde nu toch met een opgewekt: „O ja!" „Wij hadden afgesproken, zoals u weet. dat wy er een inval zouden doen. Ik ben er met Kimmel geweest, maar toen ik u verslag wou uitbrengen, hoorde ik van het ongeluk. U heeft het resultaat zeker al vernomen?" „Neen, nog niet", antwoordde Har ry, die, mede met het oog op zijn be zoek, korte, weinig zeggende antwoor den gaf. „Ze schenen gewaarschuwd te zijn. Alles in orde geen sprake van Stra- perlo of een ander verboden spel: allemaal nette dames en heren niets op aan te merkenallen uit de stad natuurlijk. Zelfs geen overtreding van de Drankwet! Nu wou ik u vra gen: moet u het rapportenboek nog inzien?Zal ik Kimmel sturen?" gemakkelijker gezegd dan gedaan. De berenhuid, die hem bij het langzaam sluipen al gehinderd had, zat hem nu helemaal dwars. Sruikelend en strompelend, trachtte hij zich uit de voeten te maken en al schoot hij ook niet hard op, hij was tenminste voortdurend in beweging, zodat het voor Jacobus erg moeilijk was om precies te mikken. Harry wachtte even met antwoord geven. Kimmel?Kimmel?.... Dat was degeen, die volgens de zakagenda van de burgemeester aan de tand ge voeld moest worden. „Hallo?" klonk het een beetje onge duldig aan de andere kant. „Ja, doet u datstuurt u hem maar. Dan kan ik hem tegelijk naar bijzonderheden vragen, als dat nodig isOch neen, daar hoeft u zelf niet voor te komen ik spreek u later nog wel. Voorlopig moeten we die zaak na de eerste mislukking toch even laten rustenwe kunnen niet twee maal achter elkaar fiasco halenJa, dat hoor ik dan wel van hèmDank u, dank u!" Met een tevreden gezicht legde Har ry de hoorn neer. Hij kreeg weer be zoekdadelijk zou Kimmel de plaat* van die verslaggever innemen hij behoefde weer niet alleen te zijn alleen met zijn gedachten.... (Wordt vervolgd).

De Vrije Alkmaarder | 1949 | | pagina 3