Nota's over en weer Proeven met nieuwe buitenspelregel Van Steenbergens sprint zelfs Fausto Coppi te machtig PrsrMicp pres'atie van Slijkhuis Schagen en Oudesluis speelden gelijk Twee Jack WAAROM P J STEINBERG Britten wonnen Marathon in Enschedé Holden bleef 8 minuten binnen officieus wereldrecord! Bij de profs weer één Belg Méér dan 300 meter voor de eindstreep had de Belg Rik van Steenbergen Zondagmiddag in Kopenhagen tijdens de course der profs de sprint- ingezet en me: twee lengten voor sprong op Kuebler en Coppi ging de Belg zegevierend over de eindstreep Juichend stond de menigte naar de prachtige finale van dit wereldkampioen schap te kijken, enthousiast werd van Steenbergen dadelij k door honderden supporters omringd en met moeite kon hij zich een weg banen naar het podium voor de eretribun e Daar stond de president van de UNCI Achille Joinard, klaar met de Regenboogtrui Schot te (vorig jaar kampioen). Ockers en Ramon sloegen de ar men om de nieuwe wereldkampioen, die zijn makkers be dankte voor de schitterende hulp welke zij hem in deze ri t hadden verleend En de ontroering over dit scho ïie kampioenschap werd hem te machtig Nerveus trok het gezicht van de man uit Mechelen weg, de tranen konden nauwelijks be dwongen worden Op de schouders van de ploegleden ging van Steen bergen omhoog De Braban^onne weerklonk en de Belg had zijn naa mgeschreven op de lijst der wereldkampioenen op de weg Later, véél later toen de foto grafen, de filmoperateurs en de radioreporters hun werk hadden gedaan hebben wij van S'eenber gen gesproken over dit kampioen schap Hoe hij het kamoioenschap had veroverd? vroegen wij WE KENNEN ELKAAR! Met zijn vijven waren wij weg, maar Schulte. die pas hersteld was van een blessure, kon tenslot te niet meekomen en ook Sfettler moest lossen Het driemanschap Fausto Coppi Ferdi Kuebler en mij bleef dus over We kennen el kaar door en door Coppi wist, dat ik de sterkste zou zijn in de sprint dus wat deed hij? Wel vijf maal demarreerde hij in de laatste ron de. speciaal tegen de lichte hellin gen op Ik geloof dat hij 50 bij 14 had opstaan Maar hij kon mij en ook de Zwitser niet lossen Toen moest dus de sprint beslissen Ik wist niet of Kuebler nog fris was Voor de veiligheid begon lk maar op gro-e aftand te spurten, ik vloog naar de finish en het wing zó hard. dat ik niet heb kunnen omkijken hoe het met de concur ren'en stond KUEBLERS DROOM Had gij dit resultaat verwacht? vroegen wij verder Daar zal ik ie;ts schoons van ▼ertellen was het antwoord Van morgen bij het vertrek, zegt Kue bier tegen mij: Ik heb vannacht gedroomd dat gij. Rik. kampioen zoudt worden en ik tweede Die droom van Kuebler is dus precies uitgekomen! En al mijn dank. zo besloot van Steenbergen, ging uit naar mijn makkers die zo onzelfzuchtig heb ben gereden en mij daardoor in s'aat hebben gesteld de overwin ning te behalen EN SCHULTE? Schulte heeft in dit kampioen schap schitterend gereden: hij zorgde er voor steeds in de voor ste gelederen te blijven, koos vrij wel nooit het wieltje, bleef niet afwach'en wat de anderen zou den gaan doen. maar nam zelf 't initiatief Heeft hij zich zelf een beetje overschat? Hoe het ook zij, toen na de 30e ronde Coppi, van Steenbergen en Kuebler langs de eretribune kwamen en een voor sprong bleken te hebben van 22 seconden op Stettler en 36 secon den op Schulte was het pleit voor onze landgenoot beslist De man met de hamer had hem te pak ken gehad Dat Schulte niettemin nog de vijfde plaats in dit kampioen schap heeft weten te bezetten mo ge een bijzonder schitterende pres tatie worden genoemd Er kwamen nog meer renners uitgeput van de fiets Was Coppi niet doodmoe hadden de Fransen, mannen als Roblc en Mouglca n!et de hooelo ze sMjd moedeloos opgegeven? Wereldrecord 1500 m. tot op 0,8 sec. benaderd! Tijdens de in Antwerpen gehouden landenwedstfjid BclaicNederland athle tiek heeft Wira Slijkhuis, onze grote troef, voor een schitterende prestatie zorg pedra'qen. Hij lieo de 1500 meter egen de Belg Gaston Reiff, die de laat ste tijd in een zo buitengewone vorm is. Wim bereikte eebter een hoogte, waar toe niemand hem on dit ogenblik in staat had aeacht- hij versloeg Reiff en liep de 1500 meter in de beste tijd. die dit jaar ter wereld werd gemaakt, n.1. 3 min. 43,8 sec., waarmee de Hage naar slechs 0.8 sec. boven het wereld record van Gundar'Haeaa en Lennart Strand (Zweden) bleef. Hij verbeterde z'n eigen nationaal record met niet min der dan 5,8 sec ReSf liep 3 min. 46 s. De landenwedstrijd werd door Neder land met 89 tegen 87 punten ocwonnen. Het laatste nummer, de 4 x 200 m. es tafette bracht de beslissing en op dit nummer moesten de Belgen, die overi gens op 3e sprint superieur waren ge weest. het hoofd buigen. De tijd van Nederland was verrassend goed, w 1 min. 27.6 sec. Enige uitmunte7de prestaties werden verder door de volaende Nederlanders geleverd. Hary de Kroon (AAC) 800 meter in 1 min. 52,9 sec., zijn beste oer monlijke prestatie op dit nummer (dat hij tot dusverre nog slechts drie keer had oelopen!) en slechts 1.1 sec. hoven het Nederlands record. Nusse (AAC) 400 meter in 49.9 sec. fnieuw persoon lijk record) en bij het versprinqen Wes- sels en Naaktgeboren resp. 7.09 en 7.07 meter. Uitslagen van Kopenhagen AMATEURS 1. Faanhof 4.53.42 uur, 2. Kass (Lu xemburg) z.t., 3. Vinken (Ned. 4.54,04 uur, 4. Blusson (Fr.). 5 Varnaio (Fr.) 6. Bucher (Zw.). 7. Born (Zw.). 8 Huraux (Fr), (allen z.t. als Vinken), 9 alle andere renners. PROFS Van Steenbergen (Belqië) 7.34.44 u., 2 Kuebler (Zw.) z.t, 3 Coppi (It) z.t., 4. Schotte (B.) 7.37.46, 4. Schulte (N.) 7.38.09. 6 Stettler (Zw.) 7.38 12, 7 Diedrich (Lux.) 7.38.15, 8. Danguil- laume (Fr.) 7.39.02, 9 Magni (It.) z.t., 10 Diot (Fr.) z.t. Schagen heeft het niet van Oudesluis kunnen winnen en het had zelfs maar weinig gescheeld of de zwartjes had den nog de beide punten mee naar huis genomen. Oorzaak? Voornamelijk de schotloze Schagen-voorhoede, deze keer nog verzwakt door het riet mee spelen van Schouten en Mos. Een interessante proef was de opstelling van Rein van Haren als linksbuiten. Deze, die jaren niet mee heeft gevoetbald, heeft een be vredigende come-back gemaakt, al zal er in de competitie meer van hem ge vergd worden. Toch was hij stellig be ter dan Stam vorige week. Oudesluis bleek een pittige ploeg te hebben, die niet kansloos start in de a s. compeitïe. Alleen een beetje meer ■vhot in de voorhoede is wel oewenst. Nu moet het nog te veel van Watertor komen, die het natuurlijk niet alleen kan doen. Over de wedstrijd zullen wij zeer kort zijn. Reeds na een paar minuten had Oudesluis succes, toen Watertor met 'n keihard schot doelman Molenaar (die het niet kwaad deed) passeerde. Daarna kwam Schagen opzetten en de geelzwar ten gaven voortdurend de toon aan. Dit offensief werd beloond door een goede goal van Van Haren nie lang voor de rust. Na de thee leek het erop. of Scha gen zich geheel hersteld had. Er werd een tijdlang met enthousiasme gestre den, welk enthousiasme niet verflauwde, foen de midvoor van Oudesluis door de handen van keeper Molenaar heen het tweede doelpunt maakte. Peetoom zorg de voor de gelijkmaker met een ouder wetse schuiver, waarna de strijd als een nachtkaars uitging. Daarna speelde een combinatie teoen Hollandia T., dat met 31 ten onder qinn. Een verrassing was in de eerste helft het spelen van Anneveldt. die no- tabene al een flinke zware wedstrijd in de henen had, als midvoor. Hij maakte een tweetal prachtige doelpunten en legde de grondslag voor het derde, door Domper qemaakt. In deze vorm in hij absoluut hoven Volten te verkiezen, die er tegen Oudesluis niet erg veel van maakte. De tegenstelling tussen de Sowjet- Unie en het Joego-Slavië van maar schalk Tito wordt meer en uieer toe gespitst. Jogo-Slavië hee;t hans een kernachtig antwoord gepubliceerd op de Russische nota van 11 Augusus. waarin de regering van Tito ,,een vijand en een tegenstander van de SowjeL Unie" wordt genoemd. Rusland be schuldigde Joegoslavië van onderhande lingen met Engeland over de Joegosla vische eisen ten aanzien van Oosten rijk „achter de rug van de Sowjet-Unie om' Belgrado geeft toe. dat het zich ter zake tot de Westelijke mogendheden heeft gewend, doch verklaart dat zulks geschiedde op voorstel van Moloof en Wysjinsky. destijds minister en plaats vervangend minister van buitenlandse zaken. „Omdat er toch geen kans was de Sloveense Karinthiërs te bevrijden" hadden de beide Russen voorgesteld dat Joegoslavië contact met de Weste lijke mogendheden zou opnemen om te trachten hen ertoe te krijgen dat zij af zagen van het principe der onverander lijkheid van de Oostenrijkse grenzen. Joegoslavië beschuldigt-thans de Sow- Jet-Unic van dubbelhartigheid in deze kwestie. NIEUWE SOWJET-NOTA Intussen heeft, naar het Sowjetrussi- sche nieuwsagentschap Tass bekend maakt, de Sowjet-Unie een nieuwe no ta gericht aan Joego-Slavië. Dit keer inzake arrestaties van Sowjet-burgers, die ondragelijke en onmenselijke gevan genschap in Joego-Slavië zouden moe ten ondergaan. Joego-Slavië ontkent de ze beschuldigingen. ANNA PAUKER OVER TITO De Roemeense minister van buiten landse zaken, Anna Pauker. heeft in 'n artikel in de pers verklaard: „de dag is niet ver meer, dat de Tito-bandieten Roozen naar de Ararat De jeugdige Nederlander Hen Roozen heeft thans toestemming op de berg Ararat naar de overblijfselen van No- achs ark te gaan zoeken. De Turkse regering heeft hem n.1. een visum en een pemit voor bet te doorkruisen mili tair gebied toegestaan. Eerder was hem. da geweigerd. Hans Roozen wil nu Donderdag a.s. per KLM naar Isanboel reizen, en van daar per trein en autobus door Turkelje Hij wil zich bij de AmeJkaan dr. Aaron J. Smith en zijn metgezellen voegen, die Donderdag j.1. per jeep van Ankara naar de Ararat zijn vertrokken. In Is- tanbocl en Ankaa heeft dr. Smith reeds een en ander voo Roozen geregeld en aanwijzingen voor hem achtergelaten. Dezer dagen zijn proeven ge nomen met een gewijzigde bui tenspelregel, zoals die door de Schotse voetbalbond was voor gesteld om het weinig interes sante „derde back"-sys;eem de baas te worden. Men speelde op terreinen, die in drie gelij ke vakken verdeeld waren zon der middenlijn: alleen in belde vakken voor de doelen gold de buitenspelregel van vóór 1925. Deze zegt, dat een aanvaller, aan wie de bal wordt toege speeld, buitenspel staat tenzij zich drie (inplaats van twee) verdedigers tussen hem en heï> doel bevinden. In het midden vak kon een speler niet buiten spel staan. Over het resultaat van de proe ven lopen de meningen uiteen. Uit Schotland wordt melding ge maakt van kroie publieke belang stelling en van een verbetering in het spel, toen onlangs twee ploe gen elkaar volgens deze regel be- kampten. Een experiment door 2 elftallen van Tottenham Hotspurs de Londense tweede divisie-club, was echter naar de eenstemmige mening van de aanwezige kran tenmensen en officials geen suc- OMSCHAKELING MOEILIJK De proef tussen de Schotse clubs Hearts en Edinburgh had 'n bevredigend verloop. Op het mid denterrein kon het spel zich vrij er ontwikkelen en tijdens de hele wedstrijd, die met 43 eindigde, werden slechts drie overtredingen van de buitenspelregel begaan. De meest? last hadden spelers met de omschakeling naar het speltype, dat In zwang was vóór dat (24 jaar geleden) de tegen woordig nog geldende regel werd aanvaard. Bij de proefneming op het veld van Totrenham kwamen de capa citeiten van de spelers, die op eigen initiatief een aanval door zogen, tot hun recht. Voor het overige gaf het experiment weinig houvast en een oordeel zal pas mogelijk zijn, wanneer zowel de spelers als de officials meer ver trouwd zijn met de voorgestelde regel. In deze wedstrijd werden 8 doelpunten gemaakt, die echter 't gevolg waren van min of meer in dividueel spel, dat onder normale omstandigheden eveneens goals zou hebben opgeleverd. MET „DERDE BACK" De jonge krachten van de Spurs tfls'en van het voetbal In oude stijl weinig af en vervielen ln de loop van de strijd geleidelijk tot hun gewone wijze van spelen, wat rekenschap zullen afleggen aan het volk van Joego-Slavië. De Tito-bandieten zullen niet lang meer ongestraft zaken doen". DE HEER KOKKES HAD SUCCES De heer J. P. Kokkes Alkmaar heeft enige mooie success' g i?kt op de Wcst-Nederlandrit voo- '.mobie len, welke Vrijdag, Zaterdag en Zon dag werd gehouden. De heer Kokkes werd derde in de klasse 2 (800 tot 1500 c.c.) tijdens het nachttraject, een z.g. kaarileesHt over 275 km. De volgende dag r 'de heer Kokkes tweede tijdens het g ject, 'n prestatietocht over 340 kn\ het to taal bezette de heer Kokkes. die in een Austin reed, de tweede plaats met 14 strafpunten. In het algmeen klassement over alle klassen werd de heer Kokkes, die vergezeld was van mevr. A. C. Kok" kes-Godijn eveneens tweede met 14 straf 'punten, een Prachtigs prestatie.. Verder werd de heer Kokkes in zijn klasse eerste in de acceleratie-rmproef met 15.6 sec. en tenslotte behaalde hij met z'n echtgenote de prijs voor de ge lengde équipes. Heden overleed na een kort ziekbed ln huize „Avond rust te Schagen onze lieve Vader, Behuwd- en Groot' vader JAN GOOTJES weduwnaar van Wilhelmïna Veerman in de ouderdom van 74 jaar Hengelo (O) G, Voerhuis-Gootjes C G. Voerhuis C. Keupers Gootjes F. J. Keupers Willy Jan Schageibrug, J. Gootjes G. Goitjes-Baake Irene Truus Schagen, 20 Augustus 1949 De teraardebestelling zal plaats hebben op de Alge mene Begraafplaats te Scha gen op Dinsdag 23 Aug 1949, 's namiddags 2 uur nie? de bedoeling was. De ene ploeg opereerde met een „derde back" en de andere met een aan vallende spil. Deze laatste ploeg stond na de eerste helft met l3 achter en verloor tenslotte met 1 7, wat echter toegeschreven werd aan het feit,, dat het win nende team hoofdzakelijk samen gesteld was uit eerste elftal-spe lers van het vorig seizoen, terwijl voor de verliezers reserves en nieuwe aanwinsten uitkwamen. Daar de spelers het korte spel. dat vóór 1925 in ere was, niet vol komen bleken te beheersen na men ze meer en meer hun toe vlucht tót het moderne „long pas- De Britse lange afstandsloper Holden heeft Zaterdagmiddag in Enschede de aldaar gehouden in ternationale marathonloop glans rijk gewonnen Hij legde de af stand van ruim 42 km af in de tijd van 2 uur en 21 minuten pre cies Tweede werd zijn landgenoot Richards die verleden jaar even eens als tweede de Olympische marathon in Londen beëindigde Ter vergelijking' diene, dat de tijd, waarmee de Japanner Kitei Son in 1936 bij de Olympische Spe len te Berlijn de marathonloop won ruim 2 uur en 29 min was dus 8 minuten later dan die wel ke Holden vandaag noteerde Die tijd van Kitei Son wordt be schouwd als het officieuze wereld record Een officiële recordlijst is er nl niet Holden zou dus dit re cord in Enschede mei 8 minuten hebben verlaagd, wat de prestatie van de kleine Engelsman wel dui delijk accentueert Lange tijd had de Fransman Josset, die tenslotte als derde ein digde de leiding In hoog tempo veroverde hij de kop en liep aan vankelijk steeds verder uit Op grote afstand volgden de beide taaie Britten Holden en Richards Kennelijk vergde de snelle start teveel van de krachten van de Fransman, die langzamerhanad terugviel toi Holden na 21 km en Richards even later hem passeer de Daarna liep Holden uit en on bedreigd kwam hij als eerste aan in Enschede waar Let publiek hem e?n geweldige ovatie bracht Ook de Nederlander Overdijk verrichtte een prachtige prestatie Hij werd vijfde in 2 uur 32 minu ten 2 seconden werd hierm§e te vens Nederlands kampioen en ver beterde z'n eigen nationaal record met niet minder dan16 minu ten Er werden in Enschede dus wel topprestaties geleverd De uitslag luidt: 1 Holden (O B) 2 uur 21 min 2 Richards (G B> 2.24 4 3 Josset (Frankrijk) 2,25.5 4 Systad (Noorwegen) 2.30.35 5 Overdijk (Nederland AAC) 2.32,2 6 Zeinar (Oostenrijk) 2.39.3 7 Van Rijn (Nederland Trekvo gels) 2.39.5 8 Hampsink (Nederland KNAU lid Oldenzanl) 2.41.8 9 Poelwijk (Nederland GAC) 241.42 10 Jansen (Nederland WOG Harderwijk) 2.42,2 WAS HET PARCOURS TE KORT? Toen Jack Holden op het G J van Heekpark aankwam, heerste er algemene verbazing over de bui sing". Gesteld tegenover het pro bleem van twee wijzigingen In één regel, waaraan ze sinds jaar en dag gewend zijn, waren ze kenne lijk niet in staat de kansen, welke de nieuwe regel biedt, uit te bui ten en het aantal overtredingen wegens buitenspel was normaal. F.A. ER TEGEN Arthur Rowe, vroeger spil van de Spurs en thans manager, zelde dat het voetbal, zoals het thans gespeeld wordt, goed genoeg is naar zijn smaak. Hij geloofde niet dat het door de nieuwe regel ver beterd zou kunnen worden. De F.A., die zich tegen een te rugkeer naar de oude buitenspel regel kant en een proef ermee in opènbare wedstrijden verboden heeft, was niet- vertegenwoordigd op het terrein van de Spurs. Ar- senal en Portsmouth, houder van het kampioenschap, hadden wel waarnemers gezonden. tengewone snelle tijd, die voor hem werd genoteerd Immers, of schoon er geen officieel wereldre cord voor de marathon bestaat, was de tijd van de Brit Holden aanmerkelijk sneller, dan die waarmede de Japanner Kitei Son op de Olympische Spelen in Ber lijn In 1936 een record vestigde Het vermoeden werd geuit, dat het parcours dat door de lopers unaniem werd geroemd, niet de vereiste lengte van 42,195 km h~d Deze mening werd o a gedeeld door de Engelse officials die evenwel toegaven, dat er zeer snel was gelopen en dat de om shandigheden voor een marathon loo pzeer gunstig waren Onmiddellijk na dj loop Is gis teravond het parcours nagemeten, maar men kwam tot de slotsom, dat het inderdaad de voorgeschre ven lengte had Zondagmorgen heeft men het parcours nogmaals gemeten, doch nu werd geconsta teerd dat er ongeveer 2700 meter aan de 42.195 km ontbraken Van officiële zijde zal over deze kwestie zo spoedig jhogplllk uit sluis»! worden gegeven Cp--~«-es Duindiqt Df 1 9 an de draverijen te Duindi-r OTHELLO -RTIS voor paarden, die nog geen f 500 hebben gewonnen: 1 Nannie Gregor (T. L. Olsfhoorn). 2 Lexington (J. de Vlieger). 3 No*a Major (J. van Leeuwen JrToto. winnend: f 10.20, Plaat* f 2 40. f 2.70, f 19.60. OSCAR-PRIJS,voor paarden. I 1700 of meer hebben gewonnen: 1 de la Maire B (Th. Ponsen), 2 g «en- eer (J. P. F v, d. Broek), nqer (H. C. ten Hagen). Toto, inend: f 18.10. plaats f 2.80, f 1.30. f 2.60. OLYMPIA-PRIJS voor paarden die f 400 doch geen f 1700 hebben oewon- nen- I MaHe Dvnamic (N. J. Bloem- saat). 2 Nico Maire (L. Ensing), 3 Moquette de la Maire B (Th. Ponsen). Toto. winnend f 4.40. plaats f 2.30 f 6 10. f 3 10. JAN v. d. BERG-PRIJS. Handicap draverij internationaal voor paarden van 5 jaar en ouder. 1 Edel Scott (J. Zui- derduyn). 2 Jonker Axkit (J. Wagenaar) 3 Lord Henv (J. de Vlieger). Toto, winnend f 3.10, plaats f 1 40. f 1.70, f 1 50. VRONESPEIER BRAK BEEN Tijdens de Za'erdagavond ge speelde weds'rifd om de 7uurkoc> beker tussen Vrone en DTS. heef de Vrone-speler Haary Bus 4 ml', voor de rust zijn been gebroken. De s'rijd werd toen onmiddeliik gestaakt. De stand was nog 0-0. Woensdagavond kwart over zes zal de weds'rijd worden overge speeld. De opbrengst komt ten goede aan Harry Bus. de onfor tuinlijke Vrone-speler. HENK FAANHOF WEREIDKAMPIOEN. De Nederlandse renner Henk Faanhof won Zaterdag In Kopen hagen het wereldkampioenschap voor amateurs op de weg over 193.6 kilome.er in 4 uur 53 min 42 sec. Op de foto Henk Faanhof, de gelukkige winnaar. Timmerlieden gevraagd bij fa. D. de Leeuw Zn St Maartensbrug ZICHTERS gevraagd voor 1 '/2 ha tarwe bij J. C. Biaauboer Barsingerweg 13. Wieringerwaard A; J. BOUWMAN Arts, Winkel AFWEZIG van 24 Aug. t.e.m. 6 S^pt. Waarnemer Dr. C. de Boer, Nieuwe Niedorp. Spreekuur van 9 tot 10 uur v.m. MODEVAKSCHOOL W.IK Knippatronen en corsetten n. maat. Hoorn, Mosterdst. 1, ing. Baanstr., beginnen Woens dag 31 Aug. v. 10 tot 20 uur. Spanbroek Donderdag 1 Sept. In!, en aangifte dag., corr.adr. G. Kort, dir. Spanbroek B79 EEN CORSET OF BUIKBAND VAN STEINBERQ Omdat U weet, dat U naast vakkundige bediening ook een kwaliteit krijgt, waarop U vertrouwen kunt. Door onze ervaring koopt U bij ons slecht» DAT, wat geschikt voor U Is, ook voor BUSTEHOUDERS, ELASTIEKEN KOUSEN enz. Wij leveren ook op doktwe voorschrift. Reparaties worden prima uitgevoerd Keizerstraat 47—49 Tel. 2034 DEN HELDER ia^Mmfwnmwiffmrniwiiii>ii«*iw<wiiiiiiiiitiirorM«iMMWPi>inurriU'iiiiiiii>iiiiHiiiiii;iiirB' Het Bestuur van het ALGEMEEN AFDELINGS ZIEKENFONDS „ALKMAAR EN OMSTREKEN" maakt bekend, dat 't SPREEKUUR van de Contro lerend Geneeskundige te Alkmaar met ingang van Maandag, 22 Augustus a.s. gehouden zal worden In 't KLEUTERHUIS, GASTHUISSTRAAT 2, ALDAAR op Maandag van 78 uur des avonds, en Woensdag van 910 uur des morgens Hiermede zijn de spreekuren in ons gebouw, Nie uw - landersingcl 44 te Alkmaar, komen te vervallen. Het spreekuur te SCHAGEN blijft onveranderd Moskou en Belgrado voeren papieren oorlog

De Vrije Alkmaarder | 1949 | | pagina 2