Vrijdenkers vergaderden in Alkmaar agenda Voorvolksgezondheid Reiger-Boys opende nieuw terrein „DANZA" vijf jaar in de harlen van Alkmaars burjerij Seriewedstrijden V.Z.V. Meeting in stedelijke Muziektuin Zondagmiddag vond in de Stedelijke Muziektuin te Alkmaar een openbare meeting plaats van het gewest Noord Holland van de Vrijdenkers vereniging ..De Dageraad". Voor deze bij eenkomst bestond grote belangstelling, ook van vele vrijden kers, die niet uit Alkmaar, maar uit andere plaatsen m Noord Holland kwamen. De voorziter opende en memoreerde het feit, dat het slagen van de gewestelijke meeting in 1948 er toe had bijgedragen om er ook dit Jaar weer één te organiseren. Het Alkmaarse ge- heelortthouderskoor „Door Onthouding Verenigd" zong hierna een drietal liederen. HEYERMANS EN HET KRUIS Na de zang was het woord aan de heer Mesman, die een inlei ding hield over ..Heyermans en het Kruis". Spreker die onvoorbe reid deze inleiding moest houden omdat de heer Jac. Rees, de oor spronkelijke spreker zonder te genbericht was weggebleven, ver telde één en ander over het feit dat de Katholieke bladen enige dagen na de dood van Herman Heyermans, dus in November a.s. 25 jaar geleden, het verhaal de wereld instuurden, da: Heyer mans vlak voor zijn dood tot het Katholieke geloof was oegetre- den. Spreker toonde, mede aan de hand van citaten uit stukken va de bekende schrijver, aan, dat dit verhaal nu niet bepaald waar held bevatte. Een aandachtig pu bliek volgde deze bewijsvoering en een hartelijk applaus was de dank voor hel geen spreker had gezegd. DE KERKSTRIJD IN OOST-EUROPA Na de pauze zong het zangkoor D.O.V. weer een tweetal liederen, waarna het woord werd gegeven aan de heer A. L. Constandse. die tot onderwerp van zijn redevoe ring had gekozen .De kerkstrijd ln Oost-Europa" Na een uitvoerige inleiding, waar ln spr. wees op het feit. dat er vele actuele problemen zijn, die voor mensen van een vast geloof of overtuigin niet moeilijk zijn op te lossen, maar die voor een vrijdenker niet altijd even mak kelijk te beoordelen zijn, kwam spreker o? zijn eigenlijke onder- w°-p terecht. Op het eerste gezicht moet. vol gens spreker, een vrijdenker zijn goedkeuring hechten aan 't feit dat er in de Oost-Europese lan den tegen de kerk word: opge treden. maar een vrijdenker mag nooit toestaan, dat iemand ter- wille van ziln geloof wordt opge sloten of op andere manieren in Ei4-' vrijheid belemmerd. "et was goed, dat het nieuwe 6jsteem vele verbeteringen had Ingevoerd ln Oost-Europa, waar onder bijvoorbeeld he: afschaffen van het grondbezit van de Kerk waardoor deze is teruggebrach! lot geestelijke organisatie STAATSABSOLUTISME Er is echter nog een verschijn «el in Oost-Europa, aldus sproei en dat is het feit. dat de vaat s'eeds meer en meer de absolute macht aan zich trekt en ln wezen precies gelijk Is aan de regerin- VEEMARKT ALKMAAR Op de Maandagse veemarkt van 22 Augustus 1949 werden aangevoerd 64 vette koeien. 32 nuchtere kalveren en 218 vette schapen voor de Centrale. BRUG GESLOTEN De brug tussen de Ridderstraat en de Zilverstraat is vanaf Maandag ge- Hurende enige dagen voor het publiek gesloten in verband met reparaties aan de grendels van deze brug. GEVONDEN Aan het politiebureau alhier zijn terug te bekomen vier autopeds en een drie- wielig kinderfietsje die enige tijd gele den zijn gevonden en nog nooit zijn af gehaald. WAARSCHUWING De Hoofdcommissaris van politie te Amsterdam vestigt de aandacht op Fre- derik Christiaan Tulleken, geboren te Amsterdam. November 1925. verblijf plaats onbekend. Genoemde Tulleken biedt aan hoofden van kloosters, zieken huizen. rusthuizen en andere soortgelij ke inrichtingen, telefonisch Amerikaanse ioeppasta te koop aan voor de prijs van f 1.25 per halve kg voorgevende dat fccn met name gen<vmde grote bankin stelling deze past» ter beschikking heeft gekreqen voor verdeling onder diverse Instellingen. Na dit telefonische aanbod, wordt op een tijdstip, waarop verwacht kan wor Hen. dat bedoelde hoofden afwezig zijn. aan de instelling, ook al werd er geen bestelling opgegeven, een ondeugdelijke rembours zending aangeboden. De koop som wordt dan in ont%rangst genomen De bij de zending gevoegde beurtvaart- adressen vermelden als afzendster „Tul- lekens Handelsmaatschappij, Amster dam". f INDRA TRAD OP Voor een talrijk publiek trad Zon dagavond in het Gulden Vlies de be kende telepaath. hypnotiseur en heider- Ziende Indra op. Zijn diverse experimenten deden al- Ien versteld staan en vooral ziin hyp- f.ose had een geweldig succes. Ook ech *er zijn helderziendheid, .gedemonstreerd In het beschrijven van personen, waar- Van men de laatste jaren niets meer had gehoord, lieten zien. dat Indra o,*« dit gebied niet de eerste de beste is. Met een daverend applaus werd de fcvond besloten en Indra sprak de wens uit hier spoedig weer te mogen optre- iden, hetgeen stellig ook de wens van het publiek zal zijn. gen die er voor de revolutie wa ren. Wij als vrijdenkers kunnen dit niet aanvaarden. Spreker wees er verder op, dat de staat ook, evenab de vroegere regeerders, bezig ls de kerk aan zich te binden. Aan het slot van zijn toespraak trok spreker de conclusie, dat de vrijdenkers geen absolutisme konden aanvaarden, of dit nu uit Rome, dan wel uit Moskou kwam. Hierna sloot de voorzitter de vergadering. HARMONIE THEATER: Rumoer op de afdeling pantoffels, met Jean Arthur en Robert Cummings. Toegang 14 jaar onder geleide. Voorstellingen dagelijks om 8 uur. Zaterdag 7 en 930 uur. Zon dag 2, 430. 7 en 9.30 uur. Woensdag 2.30 uur matinée. CINEMA AMERICAIN: Kermis vreugde, met Jeanne Crain en Dana An drews. Toegang 14 jaar onder geleide. Voorstellingen dagelijks om 8 uur. Za terdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Woensdagmiddag 230 uur matinée. VICTORIA THEATER: De grote race. met Mickey Rooney en Elizabeth Taylor. Toegang 14 jaar onder geleide. Voorstellingen dagelijks om 8 uur. Za terdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9,30 uur. Woensdag 2.30 uur ma tinée. A.B.T.: Zijn grote kameraad met Paul Robeson en Elizabeth Welcr. In het voorprogramma o.a. Miss Polly met Zasu Pitts. Voorstellingen dagelijks 8 uur. Zondag 2. 5 en 8 uur. Toegang alle leeftijden. ALKMAARSE POLITIERECHTER Ze dronken een liter jenever... en scholden toen het schoolhoofd uit! Het was een respectabele lijst van verdachten, die politierech ter Mr. Krabbe Maandagmiddag :e behandelen kreeg. Maar het waren nu niet bepaald ernstige misdaden, die werden behandeld Het belangrijkste geval, over een oplichting, werd aangehouden tot- de volgende week, dus hierover valt niets te vermelden. Doch ook waren er een paar gevallen waar de rechter flinke boetes eiste, omdat ze een gevolg waren van dronkenschap. Daar was dan het geval van Bernard R uit Wognum, die teza men met zijn vrienden Gerard de L uit Spanbroek en Relndert P uit Koedijk naar een kermis wa ren geweest en hadden na het drinken van enige borrels een baldadige bui gehad en hadden van verschillende veehouders de melkbussen, waarin zich wei en karnemelk bevond omgetrapt en de deksels te water gegooid. Ber nard moest zijn zaak alleen ver dedigen, wan: zijn vroegere vrien den waren niet op komen dagen en werden dan ook conform de eis van de Officier mr. Holsteyn veroordeel tot 'n boete van f 50 of 15 dagen. R. werd veroordeeld tot 35 boete of 10 dagen. Ook Jochum de G die enige bier en advocaatglazen had stukge- DIERENBE SCHERMING Zwervend zijn aangetroffen 2 jonge hondjes plm. 3 maanden oud. Deze die ren die in zeer goede conditie zijn. don ker masker hebben, licht en donker van kleur, worden zeker een paar mooie honden. Liefhebbers kunnen zich mel den bij de Inspecteur. C. Verwer. Baan- straat, Alkmaar. HET GULDEN VUES BRENGT KERMIS-BLIJSPEL PROGRAMMA 191e VOORSTELUNG „FLUFFY" Gedurende de a.s. kermis sneelt in 't Gulden Vlies „de lach" de hoofdrol. Een reeks van uitstekende blijspelen wordt geopend door het Vrije Toneel (Cor en Ant. Ruys) met de 191e voor stelling van „Fluffy neemt de leiding". (Ramshackle Inn) van George Batson. Dit stuk. voor de vierde maal in Alk- rrfear, gaat slechts één avond n.I. Za terdag a.s. Nel Koppen maakte van ..Fluffy". de eerzame burger-juffrouw, die van haar spaarcenten een hotelletje koopt en in een broeinest van misdaad terecht komt, wat tot vrrbijsterende situaties aanleiding geeft, een grote creatie die haar naam als actrice van formaat met één slag vestigde. Deze Amerikaanse mysterie-klucht werd door het Vrije Toneel vorig jaar overal gespeeld voor uitverkochte zalen. HERZIENING UITBREIDINGSPLAN „WEST". Het hoofd van het gemeentebestuur van Alkmaar geeft kennis, dat het plan tot herziening van hét gedeelte van het uitbreidingsplan „West", ingesloten door Bergerweg, Houtvaart, Hoevervaart en de spoorlijn van Alkmaar naar Uitgeest, zoals dit werd vastgesteld bij raadsbe sluit van 6 April 1949 no. 2, door Ge deputeerde Staten van Noordholland is goedgekeurd by hun besluit van 10 Aug. 1919 no. 5. Het goedgekeurde plan ligt voor een ieder ter secretarie der ge meente ter inzage. TAFFELTENNISTOURNOOI Op 28 Augustus a.s. organiseert de Alkmaarse tafeltennisvereniging D.S.S. in samenwerking met het VVV Alkmaar een tafeltennistournooi voor vreemdelin gen uit Alkmaar en naaste omgeving. I Icl bestuur heeft gemeend hierdoor meer prnpaganua te maken voor'deze in on ze s'ad rog vrij onbekende sport Voor dit tour iooi kan men ach tot uiterlijk Donderdag 25 Augustus opgeven bij de VVV.kantoren te Alkmaar, Egmond a. Zee, Heiloo, Bergen. Schoori en Groet. Er w^rc.t gespeeld dames en heren en kel. Het inschrijfgeld bedraagt f 0.75. Er zal gespeeld worden in de Vondel school te AikmaaU Aanvang 10 u. vjh. In feptember of October zullen de Itoo'dkiassespelers Cor du Buy en Will v.-«n Zoelcn een demonstratiewedstrijd spelen in onze stad, maar hierover ko- inc« wij nog nader terug. goold, had dit ln een dronken bul gedaan en werd daarvoor veroor deeld tot f 25 of 5 dagen. Nicolaas M uit Medemblik had eveneens in dronkenschap een portemonnaie weggenomen en hoorde daarvoor 50 of 25 dagen eisen, hetgeen echter door de irechter, geilen de omstandighe den bij verdachte thuis tot f 30 of 10 dagen werd teruggebracht. Jan M van Texel had tesamen met een kameraad een liter jene- ,ver naar binnen gewerkt en was daarna naar het schoolhoofd ge gaan en had die scheldwoorden als lafaard, ellendeling, ploert, enz. naar het hoofd geslingerd en tevens een melkkoker gebruikt om genoemd schoolhoofd een klap mee te geven. Hij werd con form de eis veroordeeld tot f 40 of 20 dagen. Ook Nicolaas B uit Bovenkars- pel had met een dronken kop. zo als de Officier het noemde, beier digingen geuit en wel tegenover een wachtmeester, hetgeen hele maal niet te pas komt. Hij kreeg f 40 of 10 dagen. Verd. Jan B hau een portefeüÜj, Ie met f 77 gestolen uit een jasje, en had daarna deze portefeuille te water gegooid en later weer opgevist en ergens anders ver stopt. Voor deze niet zo heel kiel ne diefstal eiste de Officier f 75 of 25 dagen. Vonnis f 60 of 15 dagen. Het laatste geval van deze zit ting was dat van schipper Jan van der W uit Nijmegen, die te Medemblik moeilijkheden kreeg met degene voor wie de vracht bestemd was en die hij tenslotte een klap In het gezicht had gege ven. Daar dit niet mag. kreeg hij een boete van f 15 of 5 dagen, hoewel de els f 25 of 10 dagen was. Na dit laatste vonnis werd zitting gesloten. de Hel „Koningin Wilhelmina-fonds" Straks wordt door het „Koningin Wil helmina Fonds" voor kankerbestrijding middels het comité Alkmaar weer een beroep gedaan op de vrijgevigheid der ingezetenen van onze stad. Eerder Is in dit blad al eens gewe zen op de betekenis van een vroegtijdi ge diagnose. Eenstemmig achten chirur gen en radiologen deze zijde van he1 kankerprobleem uit practisch oogpunt van het meeste belang. Waar de thera pie dus min of meer afhankelijk blijkt te zijn van de vroegtijdige diagnostiek, mag deze als kern van het kankerpro bleem worden beschouwd. Reeds van 1910 af dateren de pogin gen van wijlen dr. de Bruine Groene- veldt om een sero-diagnostiek van het carcinoom te vinden. Zoals vele baan brekers werkte hij eerst zonder veel hulpmiddelen, maar van 1928 af met verschillende medewerkers ln een goed geoutilleerd laboratorium. In Mei 1939 werd een wetenschappe lijk werk gepubliceerd. „Vroegtijdiqe diagnostiek van het carcinoom", welks voorwoord door dr. de Bruine Groene- veldt geschreven o m. de zinsnede bevat; „Waar wij menen geslaagd te zijn in het vinden van en hopen op de alge mene invoering der vroegtijdige kanker- diagnostiek, vrdwijnt voor ons dit pro bleem als kern van het kankervraag- stuk, is dus niet langer doel maar mid del". Warr de onderzoekingen van een aan tal Nederlandse geleerden namen doen hier niet ter zake reeds zover gevorderd zijn. dat ze in het buitenland sterk de aandacht trekken, mag ons volk niet achterblijven in het tonen van be langstelling: ons volk zelf zij hier de bron van kracht voor de gezondheids zorg. Er zijn ter aanbeveling van de eerste collecte reeds een aantal cijfers gepu bliceerd. we willen er thans nog enige vermelden: In 1901 was de sterfte per 10.000 in woners aan tuberculose 19.4 en aan kanker 9.4: in 1947 waren deze cijfers 3.73 en 13.1: de sterfte aan kanker was in 1947 niet hoger dan in 1937. Toch is de sterfte aan kankc hoog; van de 77467 personen, die in 1947 in N« derland overleden, stierven er 12621 ar-n kwaadaardige gezwellen (overwe- ftnd kanker). Het zou van het hoogste belang zijn, wanneer we hier te lande konden ko men tot het openen van poliklinieken met de bedoeling kanker vroegtijdig te ontdekken. Immers dan zijn de genezingskansen het gunstigst: periodiek onderzoek, óók van alle gezondenvoor dit wel enigszins ver verwijderd ideaal zullen wij ook ln de toekomst moeten offeren, willen we terrein op de volksvijand winnen. We hebben in het buitenland een voorbeeld. In New York werd 10 jaar geleden een polikliniek geopend met de bedoe ling kanker in een zo vroeg mogelijk s*nJiu.u te ontdekken: het aantal bezoe kt ;s nam van jaar tot jaar snel toe en de gelcgfnheid tot onderzoek wordt thans t ck in andere ziekenhuizen in New Ycik en In andere plaatsen gebo den. Bij 1,5 a 2 pet van de onderzochten werd een niet vermoede, beginnende kanker geconstateerd. Maakt" gij dit onderzoek mogelijk door de in:ameling ten bate van het „Konin gin Wi'nelmina-fonds" op 31 Augustus 2 et. 3 .C.'cptember a.s. te steunen of door uw bijdrage te storten op gironummer 171'0 van het kantoor Alkmaar van de Nederlandse Middenstandsbank ten gun ste van het comité Alkmaar vaa het „Koningin Wilhelmina-fonds". M. J. Th. Vas Dias oud-voorzitter van de Raad van Arbeid te Alkmaar. HEERHUGOWAARD - Onder grote belangstelling werd j.l. Zondag het uit stekend gelegen sportterrein van de v.v. Reiger-Boys geopend. Om 2 uur ving de wedstrijd Reiger Boys IK.S.V. I (H.H.Waard-'t Kruis) aan. Deze twee 4de klassers wisten in een sportieve match een goed partij voetbal te ont plooien, alhoewel het natuurlijk 'n groot verschil bleef bij de later gespeelde wedstrijd Hugo BoysS.V.W. Reeds vanaf de aanvang viért het enthousias me van K.S.V. hoogtij en ook hieraan is te wijten dat zij na 6 minuten spelen een doelpunt weten te maken, welke midvoor Smit voor zijn rekening nam. Steeds gelijk ging het spel op en neer. Een pas opgericht Reiger Boys, die nog wat onwennig in de schoenen stond en een eventjes oudere plaatsgenoot, die elkaar in deze wedstrijd weinig of niets toegaven. Vlak voor de rust kreeg Rei ger Boys een corner toegewezen, welke door de rechtsbuiten Geusebroek goed genomen werd. Een schermutseling voor het K.S.V.-doel en de stand is gelijk. Tijdens de pauze zorgde een combi natie van de muziekverenigingen „Hugo" en „Hou en Trouw" voor een pittige mars. Na de hervatting kregen we het zelfde spelbeeld. Beide ploegen beschik ten over enkele goede krachten, zoals bijvoorbeeld de K.S.V.-spil, Van Ee. Deze enkele spelers wisten door goed plaatsen en stoppen hun medespelers ver te overtreffen. Telkens kreeg een der teams gelegenheid tot scoren, maar ook telkens weer werden de kansen ge mist. Het einde kwam dan met een l1 gelijke stand, wat o.i. de juiste verhou ding weergaf. De scheidsrechter was de heer Spaans uit Heiloo. De uitgeloofde medaille-tak ging naar 't Kruis. Ook bad het R.B. bestuur een schit terende plaquette (medaillevorm met kroontje er op) uitgeloofd voor die ploeg die het snelste doelpunt maakte. Precies 4 uur betraden twee frisse teams het terrein. Hugo-Boys bracht in deze derby een nieuwe linksbuiten in het veld, die voorheen in ADO (Heems kerk) speelde. Beentjes maakte in deze wedstrijd een goede indruk, alhoewel de boys wel even aan hem zullen moeten wennen. Want zoals goede spelers be taamt loopt Bec..tjes nfct veel en dat fs bij de Noordeinders wel eens andersom. Vijf minuten is het spel oud of HE. kreeg een vrije schop toegewezen en met een zachte schuiver voltrekt De Wit het vonnis. 10. Voor de rust is H.B. merendeels in de aanval, desniet temin wist S.V.W. goede aanvallen op te zetten, waardoor keeper Pancrasvan tijd tot tijd zwaar werk kreeg te ver richten. Vlak voor de rust een keurige S.V.W.-aanval, keeper Pancras pakt en valt tegelijk, waarvan de S.V.W.- vooriioede nuttig gebruik maakte. Met deze 11 gelijke stand hoopte S.V.W. de rust in te gaan, maar nog was de rust daar niet of H.B. weet we derom de leiding in handen te nemen, door keurig samenspel van Kager en Doodeman, waarna de rechtsbuiten Doo deman tenslotte keurig geplaatst in schoot. Na de hervatting merkten we op dat S.V.W. hoe langer hoe beter spel naar voren bracht en het was voor al keeper Buurman die in deze helft goed werk verrichtte. Ook in deze wed strijd zagen we weer dat in de S.V.W.- voorhoede het juiste schot ontbrak, want de kansen hebben zij zeer zeker gehad. Vijf minuen voor het einde bemachtigde de H.B.-linksbinnen R. Deken de bal en stormde op doel af. Hij raakte de bal weer kwijt, maar een momentje zag hij zijn kans schoon en daar ging het derde goaltje. Nu werd het de midvoor Pancras van H.B. te erg. Nu zo onge veer de gehele H.B. voorhoede een goal tje gemaakt heeft, wil hij daar zeker niet voor onder doen en na enig verkennen Geslaagde feestavond in het „Wapen van Heemskerk' Ter gelegenhei van het vijfj arig bestaan van de operette vereniging „Danza" werd Zaterdagavond in het Wapen van Heemskerk een feestavond gehouden, waarop de leden succes liederen ten beste gaven uit de operettes, die „Danza gedu rende die vijf jaar ten tonele heeft gebracht. Ook werd mede werking verleend door Anne-Marle Kuhne, die een paar dan sen opvoerde en door Kees Ted, uit Ierswoude, alias P. Kroon die met een paar humoristische voordrachten ln de West-Frie se taal vele lachers op zijn hand kreeg. Het ensemble van Ger Visser zorgde voor de muzikale begeleiding en voerde eni ge solonummers uit. De BedeLstudent, Gasparone. Alkmaar in de Spaanse tijd, de Czardasvorstln, deze namen van door „Danza" uitgevoerde operet tes klinken de Alkmaarse muziek liefhebber nog als goud ln de o- ren. Terecht, want op deze avond bleek opnieuw, dat deze operet- tevereniging over tal van prima muzikale krachten beschikt, die geen last hebben van planken koorts en met een élan een ech te operettes'er waardig, hun mu ziek voor het voetlicht brengen. Tom de Munck excelleerde in tal van nummers: hiervan noemen wijDe Laurawals uit de Bedel student en vooral „Donkerrode Rozen"- dat een stormachtige bij val oogstte en op verzoek van 't- publiek herhaald moest worden. Deze zanger beschikt over een fraai stemgeluid en goede expres siemogelijkheden; dat hij dezen ten volle heeft gebruikt, zal een ieder, die Zaterdagavond aanwe zig was, aan geen twijfel onder hevig achten. Ook de acteursta lenten van de heer de Munck zijn prima: Danza beschikt in hem over een eminente kracht. Truus Schot, die wel evenveel bijdroeg tot het slagen van deze avond, heeft eveneens een mooie stem. die In de hoogte echter niet altijd even zuiver is. Oök haar viel een stormachtig applaus ten deel, dat haar zeker toekwam: haar enthousiasme en goed spel gevoegd bij een .mooie dictie, ma ken haar zeker de belangrijke plaats die zij in „Danza" bekleed waaTdig. Van de overige optredenden noe men we nog Ger de Nijs, die voor de laatste maal voor Danza optrad in verband met zijn ver huizing, en Leni Overtoom. Ook dezen oogstten welverdiende suc cessen. Het ensemble Ger Visser deed zich op eze avond kennen als D.A.W. zwom een kilom. Zaterdagmiddag organiseerde de wem veren. „De Ham" in de Nauernasevaart te Krommenie een 1 km. wedstrijd en -tocht, waaraan door een tiental DAW_ ers werd deelgenomen. De beste Alk maarder was W. Bloothoofd. Deze spe cifieke schoolslagzwemmer zag kans verscheidene goede crawlzwemmers ach ter zich te laten. Hij eindigde nu als vierde met c.a. 20 m. achterstand. Wel licht had hij bij een sneller begin een noq betere plaats ingenomen. Alle DAW-ers, waaronder enkele 13- jarige meisjes, brachten de tocht tot 'n goed einde. GESPROKEN WOORDEN UIT EEN VLIEGTUIG SINT PANCRAS - De Stichting 1940-1945 heeft zich tot de burge meester alhier gewend met het verzoek om toestemming om ter propagandering van de van 31 Augustus tot en met 11 Septem ber a.s. ten bate van de Stich ting '40-'45 te Alkmaar te houden Internationale Poppententoonstel- llng ook boven onze gemeente vanuit een vliegtuig, langs me chanische weg, tot de bevolking te mogen doen richten: „Bezoekt allen de Internationale Poppen- tentoonstelling bij Kofa te Alk maar tot en met 11 September". Door de burgemeester ls toestem ming verleend. HARDDRAVERIJ VERLOTING HEERHUGOWAARD NRD. - Don derdagavond j.l. was er ln de zaal van de heer Jac Groenland trek klng van de harddraverij verlo ting. Deze loten waren verkocht bij de j.l. te Heerhugowaard Nr gehouden draverij. De heer Blank voorzitter van „Steeds Vlugger Vooruit" heette in zijn openings woord alle aanwezigen van harte welkom, in het bijzonder dokter Spiering, oud arts in onze gemeen te. die momenteel juist in ons dorp vertoeft. Alle prijzen waren op het toneel uitgestald en als num mer 1 van de 11 prijzen troonde een gloednieuwe herenfiets. Hierna ging wachtmeester Bleyen. daal tot de trekking over. De be zlt.ters van onderstaande nummers waren de gelukkigen: 699 1ste prijs (de heer R Kuiper) 580 2 e prijs: 311 3de prijs; 558 4de prijs: 1143 5de prijs: 207 6de prijs; 1218 7de prijs: 909 8ste prijs 1208 9de prijs: 519 10de prijs; 254 11de prijs. Met een woord van dank voor aller medewerking sloot de heer Blank deze trekking. een bekwaam en muzikaal trio. dat in enkele solonummers excel leerde; Anne-Marie Kühne wlsifc de zaal met enkele dansjes te boelen; Nico Akkerman toonde zich een charmant conférencier en tot slot van deze opsomming. Piet Kroon, die met zUn West- friese voordrachten, die h'j als boer Ted ten tonele brach .te ovaties van het publiek o.ïi -'»g. „Danza heeft op deze avond ge toond. dat het in haar vijfjarig bestaan een plaats heeft gekre gen ln de harten der Alkmaar ders. Een bestaan, dat zeker niet onverdiend is, gezien de prestaties van solisten en en semble; en wat aan deze pres taties nog mocht schorten, wordt zeker goed gemaakt door de geestdrift, waarmee dit alles opgevoerd mocht worden Wij dienen perslot niet te verge en dat „Danza" een amateursver- eniging is. Laten wij hopen, viat de ope- reVeverenlging „Danza" zich op eenzelfde peil moge hand haven en de plaats, die zij zich in onze stad heeft verworven, moge behou en! stelde hij voor de Noordeinders de overwinning zeker. Dus ook deze keer verhuisde de prijs naar het Noord. Al met al mogen we deze sportdag zeer zeker geslaagd noemen, «n onze lof uitspreken, ten eerste over de af werking van het terrein, kleedkamers en afrastering en ten tweede voor de organisatie, die keurig in orde was. SPORTTERREIN KEURIG IN ORDE PETTEN De aanleg van het nieuwe sportveld Is thans zover gereed dat binnenkort tot in ge bruikneming zal kunnen worden overgegaan Het ls een prima ter rein geworden waarom'-^en keur1, ge afrasteringen en een sin -'pad Vlak bij het terrein ligt een uitste kend parkeerterrein Vlak ach'er de dennen gelegen kon men geen mooiere plaats daar ter plaatse vinden Misschien zal het de v r Pe. en stimuleren om het andere jaar weer naar de eerste klasse van de afd te promoveren T VELD Vcor de seriewedstrijden van de voetbalvereniging V.Z.V. te 't Veld werden Zondag j 1 de w^ssls^i-. den voortgezet. Het eerst traden aan de verliezers van verleden week Nieuwe Niedorp en LSVV. NW had reeds spoedig het beste van het spel maar de hechte L—achterhoede qaf de geelzwar ten geen enkele kans. De rust bra'* aan met dubbel blank. Na de rust --•nzt.Kde spelbeeld met Nieuwe Niedorp over ve gend in de aanval. Lang heeft het ge duurd voordat ze de L.-keeper konden passeren. Het was het eerste en enige doelpunt dat hen de derde prijs bracht De hoofdschotel van dit goedgeslaagde tournooi was de volgende wedstrijd tus sen de winnaars van verleden week. V.Z.V. 1CONZELO 1 De jongens van 't Waarland waren vast van plan hun huid zo duur mogelijk te verkopen. Dat VZV voor de rust nog een magere 10 voorsprong wist te be halen was nog een koopje geweest. De doelverdediger stopte een bal van Groen op uitstekende wijze maar draaide zich om waardoor het doelpunt ontstond. Pech. Na de fust werd gedurende een kwartier VZV geheel overspeeld. In deze periode was het dat Conzelo de stand gelijk maakte, om daarna de lei ding tg nemen. Toen was er nog nau welijks 8 minuten te spelen en zag het er voor de Veltenaren donker uit. Maar V. heeft in haar wapen altijd nog staan: volhouden tot het bittere einde. En het mocht Groen gelukken een uit stekend genomen corner in het net te koppen. Afgesproken was bij een even tuele gelijke stand strafschoppen te ne men. De eerste maal wisten beide ploe gen elk driemaal het net te vinden. Op nieuw dus de sensatie. Slechts eenmaal wist Conzelo het net te vinden. VZV deed het daarop beter en smaakte het genoegen de Z.-keeper 4 maal tc pas seren. De eindstand werd daardoor 9-6 in het voordeel van VZV dat daardoor de eerste prijs verwierf. N.SCHARWOUDE 22 AUG. 33.000 kg aardappelen, eerstelin gen 7.90 - 8.30; eigenheimers 6.70 tot 7 40; blauwe eigenheimers v. 6 50. 7: bevelanders 5.80- 6.40; 7000 kg rode kool 5.50 - 5.60; 2800 kg. gele kool 5.90; 10.000 kg witte kool 11.10 - 11.90: 3000 kg. uien 9 11; 400 st. bloemkool v. 35 - 52. WARMENHUIZEN 22 AUG. 33.300 kg. aardappelen, eerstel. 8.40 - 8.50: bi. eigenheimers 6.50- 6.60; witite eigenheimers 7.10 - 7.50; bevelanders 6.30 6.80; bln tjes 7 - 7.60; grove 7.80 - 8.10: neerlanders 7.10: 1200 kg slabo- nen 26 41: 6500 kg. witte kool 11.70 - 11.90.

De Vrije Alkmaarder | 1949 | | pagina 2