Bij een moderne magiër op visite P.v.d.A. trekt aan langste eind Zo niet Bekerwedstrijden te Bergen Uitbreidingsplan aangenomen Nationale zeilwedstrijden op het Allernaarder Meer Hoge hoeden en kaartspelen Cakie (Alkmaars goochelaar) vertelt over Internationaal Goochel-congres „Dat is mijn goochelkamer." zegt Herman Caarls. alom be kend als de Alkmaarse goochelaar „Cakie". Daar zitten we dan tussen de vreemde apparatuur, die een moderne magiër tot de ingewikkeldste en vingervlugge trucs verleid'. Hoge hoeden; schrikaanjagende dolkmessen, die echter allerminst gevaarlijk zijn; papieren bloemen: zijden doekjes; kaartspelen en werktuigjes, waarvan de zin de leek niet recht duidelijk is. „Cakie" vertelt ons over het irtfermationale congres van goochelaars, dat zo juist in A msterdam is gehouden. Hij praat gezellig over ditjes en datjes, rookt aanhoudend zware shagsigaretten en laat ons zo af en toe. om zijn woorden te ver duidelijken. wat goochelwerk zien. „Kijk." zegt hij. ik zal U eens achter de schermen la en kijken. Dan weet U ook. hoe het gaat. Wij letten erg goed op. maar bespeuren niet. hoe de truc werkt. Plotseling labht Cakie en wij ook. want wij be grijpen. dat hij ons bii de neus heeft gehad. Figuurlijk na tuurlijk. wan: anders had hij zonder moeite een gulden of een rijksdaalder uit ons reukorgaan gehaald Over het afgelopen congres ls onze Alkmaarse goochelaar kort weg enthousiast. Hij is uitbun dig in zijn lof over zijn collega's zonder een zweem van beroeps- naijver en dat vinden wij erg sympa'.iek. Viggo Jahn, de Deense gooche laar, die de Grand Prix won op he: congres cn beschouwd kan worden als wereldkampioen 1949. .vindt hij geweldig. Maar ook anderen van de vijf tig optredende goochelaars zijn bewonderenswaardig. Hij noemt de Amerikaan John Bergman. „die zowat niets doet", maar waarom je je dood zit te gieren: de Nederlandse chirurg Dr. Koop mans uit Rotterdam, ama'.eur- goochelaa., die een oud nummer op zeer originele wijze bracht cn dan de 72- jarige Engelsman John Ramsey, die het klaarspeel de om in de afdeling manipula tie de 2e prijs te behalen. Dat zijn voorstellingen, die t hart van de vakman-goochelaar goed doen. Maar niet alleen de goochelaar, maar Ook het pu bliek. want belde avonden voor t publiek, één in de Siadsschouw burg en één in Krasnapolsky wa ren uitverkocht met een overwel digend resultaa*. Daarom werd nog een extra avond gegeven, die al evenzeer slaagde. VIJF DAGEN GOOCHELEN Men moe; zich éen goochelaars congres niet voorstellen als een vergadering, waar gesproken en nog eens gesproken wordt, dagen achtereen. Neen. zulk een con gres (het duurde vijf dagen) ls een doorlopend goochelconcours ▼oor de vijftig deelnemers en de drie-honderd toeschouwer- goo chelaars. In de pauze worde eT nog gegoocheld. Van de één kun Je dit leren en van de ander dat. Daarom is zo'n goochelcon- grea eigenlijk een grote uitwis selingsmark'. ..Wil je wel gelo ven." zegt Cakie. „dat ik er na vijf dagen mijn buik er vol van heb?" Hij zeg: het met een ge zicht. alsof hij er niets van meent en om zijn woorden defini tief te logenstraffen zegt hij: „Nou moet je dat nog eens zien". En hij laat een uitermate radde kaarttruc zien. die enorm aardig ls. maar waarvan Uw verslagge ver nou toch wel eens het fijne had willen we'en. Maar ja. dat is beroepsgeheim Gelukkig leert Cakie ons een grapje met een sl- garettenvloei'je, erg eenvoudig, maar juist aardig om eens in de huiselijke kring aan verblufte fa milieleden. vrienden en kennissen te laten zien. Verder leer; hij ons, dat de mo derne magie onder >te verdelen valt in manipulatie (werk met zijden zakdoekjes etc.): presen tatie het brengen van een num mer en micro-magie: de kleine goochelkunst. Misschien zijn er nog wel meer soorten, maar deze hebben wij onthouden. Van het congres valt nog mede te delen, dat de resultaten voor de Nederlanders bemoedigend zijn. Br werden twee eerste prij zen. twee tweede prijzen en #een derde prijs behaald. Wel een be wijs. dat ons land een behoorlijk aantal vaktechnische vingervlug gen telt En volgend J- ar wordt er in Bar- celona weer een internationaal congres van goochelaars gehou den. GEEN SCHNABBELTJE Tenslotte krijgen we nog iets te horen over het werk van Cakie zelf. Het werk ls onzeker, nu eens ben Je hier dan weer daar. Op een kaan van Nederland heeft bij met kleurige schroefjes aan gegeven. wa„r hij allemaal al ge weest is. Noordholland is prac- tisch bedekt me; schroefjes, maar ©ok Limburg. Brabant. Utrecht en Zuidholland blijken de Alk maarse goochelaar te waarderen. Hij is dol op verenigingswerk en op scholen. Ja er zijn goochelaars die het wekr voer kinderen mee pikken. het als een schnabbeltje beschouwen. Neen. Cakie niet. Hij vindt het het mooiste maar het moeilijkste werk. Bii het afscheid nemen verzekert- hij ons nog dat hij nu na het con gres heel wa: nieuwe trucs gaat oefenen. Wij hebben hem lang opgehou den. meer dan twee uur. steeds geboeid door zijn gezellige kout en zijn frappante goochelstaal- 'jes Ja. Herman Caarls is een man r~Jt liefde voor zijn werk. Hij leeft met het goochelen. agenda HARMONIE THEATER: Rumoer op de afdeling pantoffels, met Jean Arthur en Robert Cummings. Toegang 14 jaar onder geleide Voorstellingen dagelijks om 8 uur Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zon dag 2. 4.30. 7 en 9.30 uur. Woensdag 2.30 uur matinée. CINEMA AMERICAIN: Kermis vreugde. met Jeanne Crain en Dana An drews. Toegang 14 jaar onder gèleide. Voorstellingen dagelijks om 8 uur. Za terdag .7 en 9.30 uur. Zondag 2. 4 30. 7 en 9.30 uur. Woensdagmiddag 2.30 uur matinée. VICTORIA THEATER- De grote race. met Miekey Rooney en Elizabeth Taylor. Toegang 14 jaar onder geleide. Voorstellingen dagelijks om 8 uur. Za terdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Woensdag 2.30 uur ma tinée. A.B.T.: Zijn grote kameraad met Paul Robeson en Elizabeth Welcr. In het voorprogramma o.a. Miss Polly met Zasu Pitts. Voorstellingen dagelijks 8 uur. Zondag 2, 5 en 8 uur. Toegang alle leeftijden. Drie-jarig jongetje verdronken 3. SCHARWOUDE- Het drie ja rig zoontje van de slager Beem- sterboer is Zaterdag op noodlot tige wijze om et leven gekomen. Blijkbaar is de kleine op een schuur'je. dat aan de kant van de Achterburggracht staat, ge klommen. daar afgevallen en in he: water terecht gekomen. Zeer waarschijnlijk is hij daarbij op de kant van de schoeiing geval len. daar aan het voorhoofd een ernstige wonde te zien was. Toen het kind gevonden werd. waren de levensgeesten reeds geweken. Men deelt ons mee. dat. enkele minuten voor het ongeluk werd opgemerkt, m het ventje nog op straat had gezien. li Een nijpend probleem Met de brand in Warmenhuizen, waarbij ook de Alkmaarse brandweer zich van haar beste zijde liet zien, is een nijpend probleem weer aan de orde gekomen, n.m. dat van de verhouding tussen de plaat-elijke brand weer en de Alkmaarse brandweer. Een probleem, dat na de brand, die enige weken geleden te Obdam plaats had, reeds uitvoerig besproken is, maar dat ook nu weer In het middelpunt van de belangstelling is komen te staan. Immers de Alkmaarse Vrijwillige Brandweer is geruime tijd. na dat de brand begonnen was, gealarmeerd: eerst om 11.25 kwam er alarm in Alkmaar en om kwart voor twaalf had deze brandweer met de gebrui kelijke snelheid water. De heer Van Maarleveld. de energieke commandant van de Alkmaarse brandweer, die wij naar zijn mening vroegen, deelde ons mee. dat hij zeer te spreken was over het werk, dat door de brandweer van Warmenhu-ï zen was verricht, ondanks het feit, dat deze brandweer natuurlijk niet be rekend was op een brand van dergelijk formaat. De kwestie van de alarmering achtte de heer Van Maarleveld enigszins pijnlijk in verband met de besprekingen die op dit gebied gevoerd woé^j den. Wel meende hij te mogen zeggen, dat het in het algemeen wel ge wenst is, dat de Alkmaarse brandweer direct gewaarschuwd dient te wor den. indien zich laat aanzien, dat de brand om zich heen zou kunnen grij pen. Dit, aldus de heer Van Maarleveld, kan in vele gevallen uitbreiding voorkomen. In het geval van de brand te Warincuhuizen was de Alkmaarse brandweer juist öp tijd gewaarschuwd. Was men hier later gealarmeerd, dan zou de ramp nog niet te overzien zijn geweest. De a.s. wethoudersverkiezingen Naar wij van de zijde van de frac ties van de Partij van de Arbeid en de Katholieke Volkspartij ver nemen. hebben de onderhandelingen tussen deze fracties betreffende de bezetting van de wethoudcrszetels in de komende periode tot overeen stemming geleid. Door beide fracties zullen twee wet houders worden aangewezen, zodat de bestaande toestand wordt gecon tinueerd. Aan de overige groeperingen in de raad is door de KVP de medede ling qezonden, dat de pogingen, om tot de samenstelling van een Col lege op bredere basis te komen, niet zijn gelukt. „Wordt de P.v.d.A, het kind van de rekening?" vroegen wij ons verleden maand af in een beschouwing over de wethoudersverkiezingen in Alkmaar. Wij waren gerechtigd die vraag te stellen na het tamelijk opgewonden artikel in het Nieuw Noordhollands Dagblad, waarin de heer F. O. op grond van enkele kronkelredeneringen tot de conclusie kwam, dat de P.v.d.A. maar genoegen moest nemen met één wethouderszetel minder ten behoeve van de midden- groeDen. Deze vrijgevigheid van het N.H.D. ten aanzien van een zetel, die de P.v.d.A. rechtens toekomt en die zij volgens bovenstaand bericht ook weer zal bezetten, vond zijn oorsprong in in middels blijkbaar verlaten opvattingen van de KVP.fractie, of een deel ervan. Het N.H.D. maakt zich thans nogal boos. omdat de K.V.P.-fractie angst schijnt te hebben gehad voor een even tuele oppositie van de P.v.d.A. ..Wij kunnen niet juichen", schrijft het blad. Het zal zich toch wel bi] de realiteit hebben neer te leggen. Overigens ligt de conclusie voor de hand, dat de politieke weg, die het Nieuw Noordhollands Dagblad wil bewandelen, maar weinig steun bil de K.V.P.-fractie ondervindt. „De P.v.d.A. heeft het pleit gewon nen en zal (de politieke richting van de voorzitter van het college In aan merking genomen) een meerderheidspo sitie hierin innemen", schrijft het N.H.D. verder. Het doet ons wel genoegen, dat de nederlaag zo royaal erkend wordt. Dat de P.v.d.A. een meerderheidspositie zou innemen, is natuurlijk onzin. De voorzitter telkenmale in dit ver hand (als blijkbaar niet boven de par tijen staand) noemen, is toch wel erg onbehoorlijk. Het zou ons genoegen doen, wanneer nu eens eindelijk niet bij voortduring verondersteld werd door 't N.H.Ddat burgemeester Wytema op beslissende momenten zijn partijbelang de voorkeur zou geven. Laat men die ge vallen, waarin dat is voorgekomen maar eens opnoemen. Voor de Partij van de Arbeid houd1 het verloop van deze onderhandelingen een grote les in. Het zwichten voor druk van de K.V.P. leidt tot eigen politieke verzwakking, terwijl een kloeke houding, waarbij het been stijf wordt gehouden tot eigen poli tieke versteviglna leidt. Want evenzeer, als door het N.H.D. het resultaat van overleg als een nederlaag wordt be schouwd, evenzeer mag de P.v.d.A. dit tot een overwinning rekenen. Bij Bergen buigt het rijwielpad van 3e grote weg af. Vele fietsers echter tpan op dit punt van het rijwielpad af en rijden langs de grote verkeersweg Bergen binnen. Dat mag natuurlijk niet. rTot nu toe is de Bergense Politie nog Soepel opgetreden tegen de overtreders, maar dat zou wel eens spoedig anders kunnen worden. Men zij dus gewaar schuwd. Bekneld tussen brugleuning en auto Maandagmiddag omstreeks kwart over drie reed een vrachtauto, komende uit de richting van de Baangracht, over de Hofstraatbrug en wilde rechtsaf de Oudegracht op rijden. Midden op de brug gekomen zag de chauffeur een andere auto naderen, die van de tegen overgestelde richting kwam. Ook deze auto wilde de brug over. Daar beide wagens niet tegelijkertijd de bocht kon den nemen, stopte de eerste auto op de brug. Terwijl de auto stilstond, was ed twaalfjarige Frits H. uit het Ooievaars nest tussen de auto en de brugleuning gaan staan. Bij het wegrijden van de wagen raakte hij. doordat de chauffeur uiterst rechts reed, bekneld. Doordat hij een schreeuw gaf stopte de chauffeur onmiddellijk om te zien, wat er aan de hand was. Het bleek, dat de Jongen zo bekneld zat. dat de chauffeur achteruit moest rijden om hem weer vrij te maken. Dr. Lourens was onmiddellijk ter plaatse en achtte opneming in het Cen traal ziekenhuis noodzakelijk, daar hij vermoedelijk een bekkenkneuzing had opgelopen. Een duit uit 1702 Een onzer lezers kwam dezer daeen op het bureau van de Vrije Alkmaarder en toonde ons een munt-, die hij, zo ver telde hij ons. onlangs bij het schoffelen ln de buurt van het Alkmaardermeer had ge vonden. Hij vroeg ons, of wij wisten, wat voor waarde de munt, waarop aan de ene kant „West Frisia 1702" te le zen staat en aan de andere kant twee liggende leeuwtjes te zien zijn.had. Op het bureau van de archi varis wist men raad met de oorsprong van deze munt. Na enig zoeken vond men in een dik muntenboek een afbeel ding van de bedoelde penning Het bleek een z.g. „duitje" te zijn (een duit is een munt, die (oendertijd dezelfde waar de had, als tegenwoordig de cent) BERGEN - Zondagmiddag werd door acht verenigingen gestreden om het bezit van „de Bergenaar", de teker. die door B.S.V. elk Jaar wordt uitgeloofd en momenteel nog ln het bezit is van Z.F.C.2, die dit tournooi het vorig jaar heeft gewonnen: Allereerst kwa men de elftallen van Shell uit Amsterdam en Alcmarta II In 't veld. Deze zeer fraaie wedstrijd eindigde met een blanco stand. Er moest nu beslist worden door strafschoppen, van elke club 5. Shell wist van de 5 er 2 te sco ren. Alcmaria echter maar l.zo- dat Shell overwinnaar werd. De tweede strijd werd de der by "vai. Bergen tussen Be^dos I en B.S.V. L Door een fout in de echterhoede van B.S.V. wist dhr. Groenewoud hds éérste doelpunlt te scoren voor Berdos. Er volg den nog meerder., aanvallen op belde doelen maar de stand ech ter bleef 1-(X De sensatie van de dag werd de wedstrijd Wieringerwaard te gen Z.F.C.2. De laatst genoemde club was direct door betere tech niek en balbeheerslng m de meer derheid. Zij overspeelde Wierin gerwaard, dat met 2 Invallers en 3 junioren uitkwam geheel. De tengere junioren waren niet te gen het forse spei van de Zaan dammers opgewassen, de rust kwam dan ook met een 2-0 voor- sprng van Z.F.C., belde door de rechtsbinnen gemaakt. Na de rust. begon W'waard uit een ander vaatje te tappen en maak'e de junioor Breed er 2-1 van en het duurde niet lang of de gelijkmaker werd door één der andere jonge spelers ge scoord (2-2). Z.F.C. kwam toen danig opzet ten en direct na de gelijkmaker werd het derde doelpunt weer door de rechtsbinnen van Z.F.C. gemaakt. Maar W'W. verloor de moed niet en 4 min. voor het ein de kwam de gelijkmaker dan, nu door de linksbuiten. (3-3) Met deze stand kwam het einde. Strafschoppen zouden ook hier dus moeten beslissen. Z.F.C. maak er drie van de 5 en W.W. ook 3 van de 5. De volgende ronde van strafschoppen eindigde met het zelfde resultaat belden 3. Z.F.C. werd zekér nerveus want zij wa ren niet zo trapvast meer. De le DE PERSONEN In sommige bladen wordt erop gezin speeld. dat bij de twee P.v.d.A. wet houders en de twee K.V.P.-wethouders n.euwe figuren zulien worden opgeno. men. Men ver vijst ernaar, dat mogelijk wetne-uatr Leesberg door de heer Oe Zeeuw en wethouder Bakker mogelijk door de heer Couwenhoven of de heer Sietsma zal worden vervangen, Ook wij hadden het een en ander in deze rich ting horen verluiden, maar wij achten het niet raadzaam hierover iets mede te delen. Nu 't echter toch bekend is ge worden door verschillende publicaties, willen wij erop wijzen, dat inderdaad ook ten aanzien van de personen ver anderingen zijn of worden besproken. Beslissingen hieromtrent kunnen echter zelfs nog op het laatste ogenblik vallen. ging naast de 2e zal. de 3e ging over. de 4e werd keurig gestopt en de 5e zat weer., dit waren er dus maar 2 van de 5. W'W vocht voor haar leven, .de le en 2e zaten, de 3e werd gestopt, de 4e was weer raak. Hierdoor werd W'W win naar. Dit is voorwaar een buiten gewone prestatie. De eerste ronde werd besloten door de strijd Vronel- Alk. Boys H. Vrone nam na 12 min. de leiding 1-0. waarna de rust kwam Na de rust kwamen de Boys nog iets feller opzetten, en .mede door de rechtsbuiten, <se gelijk maker. Vrone zette echter alfles op alles, waardoor het spel er niet fraaier op wera, zo nu en dan zelfs ruw, maar de jongens van Vrone zaten op de bal als J duivels, en dit werd beloond met het winnende punt voor Vrone. net 3 min. voor het einde. Deze middag is weer eens ter dege bewezen, dat een elftal haar spel kan ontplooien, zoals het tegenspelende elftal dit toe laat. De technisch sterkste clubs hebben deze dag nu Juist niet gewonnen. De finale van deze dag is op Zondag 4 Sept. op het B.S.V. ter rein aan de Kerkedijk. A: SCHELL I BERDOS I B: WIERINGERWAARD I VRO NE I en de winnaars van A en B. Wie wint ditmaal de Beker? Raad Sint Pancras ST. PANCRAS De oude raad was j.1. Maandag in haar laatste zitting bij een en zij had in deze bijeenkomst nog een zwaar punL n.I. het uitbreidingsplan te behandelen. Door de scheidende le den werden hartelijke afscheidswoorden gesproken. De weg KoedijkSt. Pancras voorlopig uitgesteld. Om precies 10 minuten voor 11 ging de raad in openbare vergadering over. terwijl zij daarvoor van half acht af in comité had vergaderd met de inwoners die bezwaren naar voren hadden ge bracht ten aanzien van het voorlopige uitbreidingsplan. In zijn openingswoord heette burgemeester Kroonenburg de aanwezige leden een hartelijk welkom toe en deelde mede dat de heer Burger wegens ziekte nog steeds verhinderd was de vergaderingen bij te wonen. Hij hoopte dat deze vergadering evenals alle vorige bijeenkomsten de prettige sfeer niet zal missen. INGEKOMEN STUKKEN EN MEDEDELINGEN Aangaande het sportterrein deelde de voorzitter mede dat momenteel netto f 2000 onkosten gemaakt zijn voor de- verbetering hiervan. De begroting was f 3000 evenwel zal er langs de Zuide lijkste zijde nog een beplanting worden aar.peb'acht. De heer Groen stelde voor dit in handen van B en W te stellen, die daii voor de uitvoering hiervan zul len zor^<n, wat met algemene stemmen" werd aancenomen. De kasgeldlening t.a.v. de w oningbouw evenals de" 11 suppl. begroting dienst 1948 waren door Ged. Staten goedgekeurd. Ook werden nog enkel® administratieve besluiten ge nomen in verband met de wonlngbo" vereniging. Op voorstel van B en W werden de 12de suppL beqroting en slotsuppl. begroting dienst 1948 aange nomen. UITBREIDINGSPLAN Dit was dan wel de hoofdschotel van deze laatste raadsvergadering. Ten eer ste stelden B en W de raad voor een verordening vast te stellen in verband met de regeling van de schadevergoe ding voortvloeiende uit het uitbreidings plan, welke na voorlezing werd aange nomen. Vervolgens werd de beslissing bekend gemaakt van de ingekomen be zwaren. Aangaande het bezwaar van de heer J- Roos was men overeengeko men. Aan' het bezwaar van de heer W. Honig werd tegemoetgekomen. Betref fende de bezwaren van Jac. Klooster boer, Fa. Volkers, W. Dekker, P. v. d. Hurk en Jac. Miessen kwam men zon der wijziging tot overeenstemming. Bij de heer Jac. Kloosterboer zal de nieuwe weg iets westelijker komen. De heer C. Duif had bezwaren naar voren gebracht, aangaande de nieuwe bocht Bovenweg Twuyveweg. Hierin werd tegemoet gekomen, door de oude bocht te hand haven, welke dan iets verbreed zal wor den en verbeterd. Aan de bezwaren van de Fa. Timmerman kwam men tege moet. Naar aanleiding van de bezwaren van de heren C. de Wit, A. de Wit, Jac. de Wit, C. Wagenaar en Wed. Groen stelde wethouder De Vries voor om het plan van de Middengeest t® Ja- ten vervallen, waarmede de raad ac- coord ging. Het plan van dc Oir. school af tot de v. d. Vijzellaan zal gehand haafd blijven. De plannen betreffende de toegangsweg tot de weg Koedijk— St. Pancras werden tot nader aankon diging aan zij geschoven, daar de raad eerst de houding van de Provincie wil afwachten. Na bovengenoemde bezwa ren in acht genomen te hebben werd het uitbreidingsplan vastgesteld, waarna het nu nog er goedkeuring moet naar Ged. Staten van Noordholland. AFSCHEID VAN DE VER TREKKENDE RAADSLEDEN Bij de rondvraag deelde de heer Jn. Kloosterboer mede. dat het licht bij de lste Daalmeerbrug reeds geruime tijd niet brandt. Ongelukken zijn daar in 't geheel niet uitgesloten. Voorzitter zal deze zaak ten spoedigste behandelen en hoopte dan tot een definitieve oplossing te komen. De heer P. de Kraker richtte zich tot de raadsleden met een hartelijk af scheidswoord en dankte allen voor hun medewerking in de afgelopen 3 jaar. „Zeer moeilijke tijden en schommelin gen hebben we meegemaakt, maar steeds bleef in onze vergadering de gemoedelijke sfeer, wat nog nooit be lemmerend op ons werk heeft gewerkt"* aldus wethouder De Kraker, die ook in deze vergadering voor het laatst zitting had. Wethouder De Vries dankte zijn collega voor de prettige samenwerking en voor zijn loyaliteit. „Ik heb hem le ren kennen als een onkreukbare collega bij wie men nooit tevergeefs aanklopte" aldus de heer De Vries. De heer G. de Waal dankte de leden met een kort woordje voor hun mede werking. In de nieuwe raad zullen 4 oude le den niet meer terug keren en dizijn: KL Kloosterboer (a.ri. G. de Waal (a.r.), P. de Kraker (c.h.) en C. Burger (cpn). Met een beknopt woordje in dit late avonduur dankte burgemeester de spre ker en in het bijzonder richtte hij zich tot wethouder De Kraker. Verder was hij de oude raad zeer erkentelijk voor de aan hem bewezen diensten. Dit was de eerste raad onder zijn bestuur en zodoende zal hij deze raad dan ook nooit vergeten. In het afgelopen jaar zijn er 36 B en W's en 25 raadsvergaderingen gehou den. Hij wenste de scheidende leden veel zegen op hun levenspad en hoopte dat de hierdoor ontstane vriendenband door dit heengaan niet zal worden ver broken. Ook, met de heer Burger is pret tig samengewerkt. Steeds gemoedelijk heeft hij zijn partijbelangen en de ge meentebelangen naar voren gebracht, en ook nooit kwam bij hem iets voor wat op sensatie geleek. Hierna ging de raad nogmaals in co mité over. RIET VLOOG IN BRAND STOMPETOREN Dinsdagavond werd de Alkmaarse brandweer ge alarmeerd ln verband met een stapel riet. die van een molen was gehaald en vervolgens In brand was gestoken Aangezien het vuur plotseling hoog oplaaide, werd men bang en waarschuwde men de Alkmaarse brandweer, die lm mers ook de brandweer van Stom petoren is Er hoefde niet meer te worden ingegrepen Van deze plaats af mag er wel eens op gewezen worden, dat het bij politieverordening verboden is vuil of afval te verbranden NIEUWS UIT CASTRICUM Nieuwe stationschef Per 1 Sept ls de heer W Cadovius stationschef te Hattum in gelijke functie be noemd te Castricum Welkom thuis Aan boord van de Waterman, dat op 7 Sept te Rot terdam wordt verwacht, bevinden zich onze plaatsgenoten W van Dijk, Geelvinckstr 54 en C Overes Beverwijkerstraatweg 30 NOORDSCHARWOUÜE 23 AUG. 42000 kg aardappelen: eerstelingen 8.208.30, rode eerstelingen 8.70—9, eigenheimers 7730, blauwe eigenhei mers 6.506.90. bevelanders 6.206.60 bintjes 6.90-7.20. 50.000 kg rode kool 5.50-830. 2200 kg gele kool 10.80- 11.60. 73000 kg witte kool 11.80-13, 30.000 kg slabonen 3752, 1400 kg uien 9.50-10.70 2200 kg bieten 5-5.10. WARMENHUIZEN 23 AUG. 65000 kg aapdappelen: scrotse mui zen 8.70, rode muizen 8.80, blauwe eigenheimers 6.606.90, witte eigen heimers 7.70, bevelanders 6.90. 4800 kg slabonen 4251, 7200 kg rode kool 5.50 —5.90, 16300 kg witte kool 12.2014.30 Doordat er Maandag maar zeer weinig wind was op het Alkmaar der meer, was er tijdens de wed strijden eigenlijk niet veel span ning daar de meeste vaartuigen haast niet vooruit kwamen De uitslagen van Maandag zijn: 12 m2 klasse: 1 Mustang (Kraan); 2 Aeolus III (Visser)3 Frany II (van Toor Jr) Vrijheidsklasse: 1 Woodpecker (Draaisma)2 Jolly Roger (Weterings); 3 Vaer wel (Starreveld) Valken klasse: 1 Spellbound (de Vos)2 Trewes (v d Meer); 3 Coppelstock (de Jong); 4 't Spul (Kirkenler) Regenboogklasse 1 Annemarie (de Wit); 2 Woel water (Walig) Drakenklasse: 1 Eska (Klomp); 2 Puzzle II (v Wijk); 3 Kortenaar (Verduyn); 4 Stormy Petrel (Nederveen) Olympia jollen A: 1 My Hobby (Dijkers)2 Flossie (Lesage); 3 Semper Spera (Bode Jr); 4 Pinquin III (Markus) Olympia jollen B: 1 Witte Raaf (Willems); 2 Ree (Pruymboom); 3 Glipper (Bak ker) 16 m2 Eenheidsklasse A: 1 Vivat (Prins); 2 Symon de Danser (van Wijk); 3 Argus n (Swart)4 Liona (Admiraal) 16 m2 Eenheidsklasse B: 1 Fatlma (Schiet); 2 (van Overhagen); 3 It is Altijd whet (Visbeen); 4 Windevanck (de Koek) Pampusklasse: 1 Vrijheid (v d Berg)2 Pampus (de Vries Lentsch) 12 voets jollen klasse A: 1 Jorisz Jol (Schoute); 2 Water man (mej H de Vries Lentsch)3 Mistral (Hageman) 12 voets Jollen klasse B: 1 Cormoran (G de Vries Lentsch); 2 Dobbertje (Bouwman); 3 Klop pertje (van Wessem) 16 m2 klasse (onderlinge wed strijden) 1 Wim (van Tol); 2 Bucephalus (van Wijngaarden): 3 Walta (Wil lemse)4 Quick Quick Slow (Lan genberg) B M Klasse (onderlinge wed strijden) 1 C A van Baak (ZWVU): 2 Bol ding (ZW) Teamwedstrijden 16 m2 eenheids klasse 1 Z O; 2 Z W V 3 H W N Groepswedstrijden 12 voetsMlen 1 Z O; 2 A R Z V; 3 H J C

De Vrije Alkmaarder | 1949 | | pagina 2