KAMPEREN IN BAKKUM D PELS' (4.20 Kaas- en Boterproduclie nam toe Nieuws van het poppenfront J Een sprekende deur... Strijd mee leqen de kanker! Zuid Afrika-cursus op 't Oude Hof Nieuwe bessen „de zon in flesschen" Zuurkool-wisselbeker naar L.S.V.V. Jaarverslagen van kaas- en boierconiróle-siaiions „Noord-Holland" Er is ln het jaar 1948 aa-n zienlijk meer volvette kaas bereid, dan in het jaar 1947 aldus deelt het jaarverslag van het Kaascontrolestatton „Noord-Holland" mede. Het- aantal leden van dit con- trolesftation daalde in 1948 van 157 tot 136; ondanks dit feit was de hoeveelheid ge controleerde kaas ca. 54.6% hoger dan in 1947. Ook het botercontrolesta- tion „Noord-Holland" heeft leden verloren: het ledental zakte van 126 tot 120. De boterproductle was aanzien lijk hoger dan in het daar- voorafgaande jaar, evenals de bijkoop van boter, die ongeveer 34% hoger was. PRODUCTIE TAN ZELFKAZERS NAM AF Deze gegevens, die te vinden tU>n in de jaarverslagen van de genoemde controlestations, zou den er op kunen wijzen, dat de productie van kaas en boter in Ons land toeneemt. Van kaas is dit niet te verklaren door het feit, dat het door het bedrijfs- schap voor zuivel vaaf 30 Maart Is toegestaan, dat de zelfkazende boeren al hun gewonnen melk weer mochten verbazen. Want de productie van de zelfkazers is ln dit opzicht te verwaarlozen, aangezien verreweg het grootste gedeelte van de kaas nlm. 98.58% door de fabrieken werd# geprodu ceerd. Er is hier een duidelijke tendens waar te nemen naar de (toeneming van de productie der (fabrieken, terwijl de door zelfka zers bereide kaas weer afnam: in '1947 1.64 procent en in 1948 1.42 procent. SALARISREGELING HERZIEN Belangrijke besluiten aldus het Jaarverslag, werden genomen in verband met de pensioenregeling Tan het personeel. Ook werd de •alarisregellng van het personeel herzien. De prijs van de kaasmerken werd met ingang van 1 Januari verhoogd. In de loop van 1948 kwam een kaasmerkenkaart in gebruik, welke dient voor gemak kelijke controle van de voorraad Rijkskaasmerken bij de fabrieken Dergelijke kaarten zijn reeds lan ge tijd in gebruik bij de botercon torolesations. He gemiddeld watergehalte van de kaas steeg enigszins ln 1948. Het maximum watergehalte daal de gelukkig aanmerkelijk en wel met 2.8% bij de fabrieken en met 4.2% bij de zelfkazers. Het Een bijzondere attractie: Van a'/es waf voor de kermisgasten Een van de aardigste attracties, die de Alkmaarse kermis binnenkort zal bie den. Is wel het ..Théatre Pittoresque et Mécanfque' van de heer Mullens. d:c tnet zijn theater op dc Paardenmark? Standplaats heeft gekozen. Daar is allereerst dc heer Mullens Zelf. die met een andere clown net publiek doet brullen van het lachen: verder de zusters Hugonls. die met hun evenwichtsact op een hoogte van zes tneter, allerlei fenomenale toeren ver achten; het meisje Rosalie uit Cairo, die zich als een elastiekje ln allerhande richtingen buigt en dan the three Pres «ons uit Londen doen het publiek hui veren met hun parterre.acrobatiek. jong leurs. de Jean Nesco's uit Brussel, ge ven staaltjes van hun handigheid, ei; Veronica's werken op 7 meter hoogte Zonder net en voeren een fentastiscn «pel des doods op. En een uitgelaten pub'iek stroomt de tent uit in de over tuiging, dat het weer eens echt genoten heeft van een échte kermis-attracti toals er tegenwoordig nog maar weinige in ons 'and zijn' kerkdiensten ZONDAG 2» AUGUSTUS 1949 ALKMAAR Grote Kerk 10.30 uur ds Dikboom (ra- dio-uitzending)5 uur ds N. den Oud sten. Kapelkerk 10 uur ds Keers van Rotter dam. Doopsqezinde Gem. 10 uur ds A. J. v. d. Sluis. Ev. Luth. Gem.. Oudegracht 10.30 uur Eerw. hr. J. K. Schendelaari van Den Helder. Ned. Chr. Gemeensch. Bond Open- i luchtprediking. Zaterdagavond 8.15 J naast de Waag; Zondagmiddag 4 15 in de Hout; Zondagavond 8.15 naast de Waag. Donderdagavond half acht Waakt en Bidt: Br. Polanen. negerzendeling uit Suriname. Rozekruizers qenootschap. Oudegracht 114: geen dienst Baptisten gemeente (Nw. Doelen) 10 i uur v.m. Ev. Hofhuis. Zaterdagavond 8.15 Openluchtsamenkomst op het kleine Waagplein. OMGEVING Heiloo Ned. Herv.'Kerk 10 uur ds Im- mink Limmen Ned. Herv. Kerk 9 30 uur ds Plug. Bergen Ruinekerk 10 uur ds Bekius. Egmond Binnen 10 uur ds W. A. Plug Berqen aan Zee 10.15 uur ds. J. Creutzbefg, Ned. Herv. Pred. te Den Haag. Liturgische dienst Akersloot 10 uur ds Van Santen. hoogste maximumgehalte kwam voor bij de fabrieken. Het gemid deld vetgehalte ln droge stof daal de enigszins. Er werden in 1948 1095 boeten opgelegd (wat meer is, dan In het vorige jaar); het grootste gedeelte vond zijn oor zaak in een te hoog watergehalte of een te laag vetgehalte. DE RIJKSVOORSCHRIFTEN GEWIJZIGD Op 21 October 1948 werd bij ministeriële beschikking bepaald, dat de toevoeging van keuken zout bij boter tijdens de bereiding moet geschieden en het zoutge halte van de boter na toevoeging niet meer mag bedragen dan 0.7 procent. Wat. betreft dit laatste kan ontheffing worden verleend met betrekking tot voor uitvoer bestemde boter. Ook door het botereontrolesta- tlon werden meer boeten opge legd dan in 1947: het totaalbe drag der boeten beliep een be drag van f 7020. agenda HARMONIE THEATER De on sterfelijke wals met Luise Rainer, Fer- nand Gravet en Miliza Korjus. Toegang 14 jaar. Voorstellingen Vrijdag 26 Aügustus 8 uur. Vanaf Zaterdag dagelijks 7 uur en 9.30 uur. Zondag bovendien 2 uaz en 4 30 uur. Woensdag 2.30 uur matinéc VICTORIA THEATER Nicky als detective met Deanne Durbin. Ralpn Bellamy en David Bruce. Toegang 14 j. Voorstellingen Vrijdag 26 Augustus 8 uur. Vanaf Zateroag dagelijks 7 uw en 9.30 uur. Zondag bovendien 2 uw en 4.30 uw. Woensdag 2.30 uw matinëe CINEMA AMERICAIN Abbot en Costello zwaaien af met Bud Abbot en Lou Costello. Toegang 14 jaar onder geleide. Voorstellingen Vrijdag. 26 Augustus 8 uur. Vanaf Zaterdag dagelijks 7 uur en 9.30 uur. Zondag bovendien 2 uur en 4_30 uur. Woensdag 2.30 uur Matinée. A.B.T. Malle Gevallen met Johan Kaart. Jopie Koopman, Louis Borel. En- ny Meunier e.a. Toegang elke leeftijd. Voorstellingen dagelijks 8 uw. Zon dag 2. 5 en 8 uur. Woensdagmiddag 3 uur. Apeldoorn heeft zo ongeveer tweemaal zoveel inwoners als Alkmaar. Aan de Poppententoonstelling van de Stichting 19401945 in deze prachtige Gelderse plaats brachten 25000 mensen een bezoek. Op elke drie inwoners bracht er één een bezoek aan de popententoonstelling. Als Alkmaar zich van dezelfde kant laat kennen als Apeldoorn, dan twij felen wij er niet aan. dat het bezoek aan de poppententoonstelling. die hier op 31 Augustus bij Spruyt wordt geopend tussen de 12 en 13000 bezoe kers zal trekken. Een voorspelling dus. Wie tot een andere conclusie meent te moeten komen, mag het zeggen. Zijn wij goed geinformeerd dan zal de Stichting nog bijzondere maatregelen nemen om de bezoekers aan de Kaasmarkt naar de expositie te «rekken. Er zullen bovendien nog at tracties aan een bezoek aan de expositie worden verbonden. Met span ning wachten wij 31 Augustus af. In Alkmaar worden verbeterde huistelefoons vervaardigd Het is al weer enige dagen terug, da* wij over de Laat iit1>en en opeens ten man zagen staan, a.e tegen een winkel deur stond tf praten. Nu zult u wel zeg gen. die man was dan zeker nici n;!e- maal 100 procent, want wie gaat er nu tegen een winkeldeur pralen. Wij waren ook die mening toegedaan, maar gingen «och eens nieuwsgierig dichterbij staan, om te horen wat de man allemaal «e vertellen had. Hij voerde een heel zakelijk gcsp.ek en het gekste van het geval was het fei«, dat de winkeldeur nog antwoord gaf ook. De man had in de gaten, dat we zo nieuwsgierig waren en vert'lde dat ook tegen de winkeldeur. „Kom u maar even binr.en" was he« antwoord van de deur. Aan welke uitnodiging we dadelijk gehoor gaven. VIA DE CENTRALE Binnen werden we welkom gehelen door de heer Kamper, want bij diens electro-technisch bureau was de spre kende winkeldeur. Hij vertelde dat het eigenlijk een verbeterde uitvoering van een soort huistelefoon was. met he«vel schil. dat het niet mogelijk Is om tege lijkertijd van twee kanten te spreken. De apparaten, waarvan er in dc w in keldeur. of eigenlijk pakhuisdeur étn is Ingebouwd, worden door het bedrijf van de heer Kamper zelf vervaardigd, net- geen op zichzelf al ie«s heel bijzondes is, omdat er maar weinig firma's in Ne derland zijn, die zich met de fabricatie hiervan bezighouden. Verder bevinden deze apparaten zich door het hele bedrijf heen. terwijl in de werkplaats de eigenlijke centrale slaat, die zorat voor de versterking van het oeluid. Dit centrale apparaat regelt het hele v/rkeer tussen de diverse andere toestellen. Al men namelijk bij deze op een knop druk«, dan gaat er een zoemer bij de centrale, de centrale wordt inge- Koninqin Wilhelmina-fcnds Teneinde het kankerv-raagstuk tot 'n oplossing te brengen, is het nodig di« van drie zijden te benaderen. Ten eerste moet gezocht worden naar doeltreffende en eenvoudige methoden om het ontre den van kanker aan te tonen. Ten twee de moet gezocht worden naar chemische verbindingen, welke de groei van de kankergezwellen tot staan brengen en deze doen verdwijnen, terwijl ten derde nagegaan moet worden, welke de oor zaken zijn, die tot deze abnormale ont wikkeling leiden. Ook in ons land hebben de geleerden op dit gebied reeds opmerkelijke resul taten bereikt, doch het ontbreekt hen in vele gevallen aan middelen om hun onderzoekingen zo doeltreffend mogelijk voort te zetten. Het „Koningin Wilhelmina Fonds heeft zich ten doel gesteld hen deze middelen te verschaffen en doet een be roep op alle ingezetenen, ongeacht hun politieke of godsdienstige gezindheid, om de huis aan huis collecte op 31 Aug. a.s. en de straatcollec«es op 2 en 3 September a.s. mild te gedenken. Zij, die daadwerkelijk aan de inza melingen willen medewerken, kunnen zich schriftelijk of tussen 9 en 12 en 14 en 16 uur mondeling opgeven aan het secretariaat van het plaatselijk co mité, stadhuis Alkmaar, vóór 30 Aug. a s. onder mededeling, voor welke da gen zij zich als collecant(e) beschik baar willen stellen. schakeld, en degene, die opgeroepen heeft, kan spreken. Het overschakelen van spreken op luisteren geschiedt even eens centraal, zodat men bij de neven apparaten verder niets heeft «e doen. GROOT NUT De apparaten hebben groot nut op huistelefoon te veel bezwaar met zich kantoren en bedrijven, waar men in if-r gescheiden ruimten werkt, en waar 1de meebrengt. Als iemand in de cen«rale iets te vragen heeft kan hij het toestel bedienen en degene, die antwoord fnóet geven kan dit doen. zonder op tef lij ken of zijn werk in de steek te fatén. Hierdoor wordt een grote tijdsbesparing verkregen, hetgeen de arbeidsprestatie ten goede komt Verder is het makke lijk indien men iemand op moet roepén, en men weet niet in welk gedeelte van de fabriek hij is. Men schakelt het ap paraat in en vraagt of Jansen zospoe- dig mogelijk naar die en die plaats wil gaan. Zo zijn er nog tieatallen andere mo gelijkheden voor het apparaat, maar het zou teveel ruimte kosten alles toe te lichten. schrijvende lezers Mijnheer de Redacteur. Ondergetekende zou gaarne een plaatsje in uw veelgelezen courant willen hebben om zijn gevoelens «e uiten. Als anti-militairist voelde ik niet veel voor het Rode Krus. maar nu ik als in valide de boottocht heb meegemaak; en gezien en ondervonden heb. dat Ije* Rode Kruis zo onbaatzuchtig zoveel liefderijk weric op de meest voortreffe lijke v* 'ize verricht en het een ie<Li naar de zin wist te maken, is dit stoor mij en Ik hoop voor vele andre mensen een ransporing om in het vervolg met jen Rode Kruisdag een speldje te ne men en héél diep in de zak te lasten voo- dit prachtige werk. De dames en heren en ook de doV->- ren '.varen aan bocid van 's morgens tot 's avonds bezig om ons een pra-;h- tieg dag te bezorgen. Met dank vöor plaatsing, Een dankbare invalide. Alkmaar 25-8- 49. DE KERMIS IS WEER VOORBIJ OTERLEEK De driedaagse ker mis is zeer gezellig verlopen. De belangstelling er voor was matig, wens. Een grote tegenstelling met voorheen, toen het min of meer een familiefeest was met huls aan huis gasten en logé's. De clou van de kermis is altijd weer, de traditionele toneeluitvoering van Kunst naar Kracht. Voor een eivolle zaal werd op gevoerd „Amor en Bananen", een klucht ln drie bedrijven van Jac. Braun. De keuze van dit stuk was voor een kermis bijzonder ge schikt en er Is dan ook volop ge noten. De Joodse types waren goed geschminkt en het dialect van de twee hoofdpersonen kwam goed tot zijn recht. Alleen de ogen, van de spelers dwaalde wel eens te veel af naar het souffleurshok. Al met al is de vertolking zeer goed geslaagd. Voor de volksspelen de laatste dag was een flinke deelname. Het ochtendgloren en dus ook meteen meikerstijd was reeds aangebro ken toen de laatste kermisklan ten de kermis vaarwel zegden. f door Criticaster "DAKKUM, een naam, die voor vele Zaankanters en voor nog meer Amsterdammers een bijzonde re klank heeft. Want als men over Bakkum spreekt, dan bedoelt men eigenlijk het kampeerterrein, waar 's zomers de man met de. kleine beurs in de letter lijke betekenis van het woord zijn tenten opslaat. Daar op dat onvolprezen terrein van de Provincie verrijst, als de prille lente haar intrede heeft ge daan, een volledig dorp. De man van drie hoog ach ter heeft gesnakt naar het ogenblik, waarop hij een gedeelte van zijn bezittingen op een auto laadt en koers zet naar het Noorden, waar zee, bos en dui nen hem al spoedig de narigheden van stof, rook en asfalt van de grote stad doen vergeten. Hoe meer de zomer vordert, hoe meer gezinnen het stadsge woel de rug toekeren. In Augustus bereikt deze vlucht naar de natuur haar hoogtepunt. Dan is er in het kamp geen plaatsje meer onbezet. Ook de familie Criticaster heeft aan deze lokstem geen Weerstand kunnen bieden. Zij heeft haar schamele bezittingen bijeengegaard en is er op uitgetrokken. Een week lang in de rimboe. Zonder de gemakken van de gewone bewoonde wereld. Hebben we deze gemakken gemist? Nee! De week was veel te gauw om. V/'üOR één week kamperen is ongeveer een maand voorbereiding nodig. Daarom komt vrijwel ie dere huisvrouw lichtelijk overspannen op de plaats van bestemming aan en de organisatie mag nog zo prachtig hebben geklopt, vergeten is er altijd wat. Kleinigheden uit de aard der zaak, maar het is toch knap lastig als je bij het uitpakken bijv. tot de ont dekking komt, dat je wel voor olie en lucifers hebt gezorgd, maar de stellen hebt thuis gelaten. In het" kamp gaat nog steeds het verhaal van de Amster damse familie, die letterlijk om alles had gedacht, de hele inventaris werd zorgvuldig op het zand neergezet en toen was de auto leeg. De tent lag nog in Amsterdam. Onze installatie verliep gelukkig zonder incidenten. De wekker, de scheerkwast en de lakens ging ik gewoon de volgende dag halen. Daar zaten we dan. Bekaf maar tevreden. Na tuurlijk moet het kampleven de eerste uren nog even wennen. Je kunt het electrisch licht niet aan knippen en de radio niet laten spelen en je bent nog niet direct zo handig in 't afslaan van de horden wespen. Maar je weet al spoedig, dat je die beestjes rustig op je boterham kunt laten zitten als je er maar voor zorgt niet op ze te bijten, want dan ste ken ze. Goed, de dag gaat voorbij, vervolgens be gint de nacht en nadert het moment, dat men zich ter ruste moet begeven. Dat is geen eenvoudig werk. In de meeste tenten is de situatie zó, dat de bed den boven elkaar zijn gebouwd. Als U vroeger voor gymnastiek een onvoldoende had dan dient U be neden te blijven, want anders moet de dokter ko men spalken. Ik koos natuurlijk het bovenste bed en na verloop van tien minuten lag ik er warempel nog heelhuids in ook, hetgeen zoals reeds ge memoreerd aan m'n acrobatische gaven te dan ken was. Enfin ik verbleef daar als een pond sui ker op de bovenste plank van de provisiekast (al leen niet zo ruim) en toen begon de nacht eigen lijk eerst goed. Voor een optimist is zo'n eerste nacht in de natuur een openbaring. Het is stil. On eindig veel stiller dan in de stad. Een optimist hoort het ritselen van het lover en de andere nachtge luiden van de natuur. Hij denkt: „Wat lig ik toch heerlijk, hier komen eindelijk m'n zenuwen tot rust". Een pessimist ligt natuurlijk in dezelfde stil te. Hij denkt ook aan lover, maar dat zijn niet de blaadjes aan de bomen, het zijn z'n benen en z'n rug, die steeds maar „lover" worden. De nachtge luiden komen voor zo'n man niet van buiten, maar uit de andere bedden, waar Jantje ligt te kreunen en Pietje een grote keel opzet, alles vanwege de onwennigheid. Wij behoren gelukkig tot de eerste categorie, zodat we 's morgens verkwikt met spit en stramme benen aan de nieuwe dag konden be ginnen. XTET kamperen is een geheel andere zaak dan vroeger. Dat lijkt er gewoon niet op. De echte pioniers kijken dan ook laag op het gedoe van te genwoordig neer. „Moet je dat zien", zeggen die doorgewinterde knapen, ,,dat noemen ze ook nog kamperen. Alle mogelijke luxe slepen ze tegen woordig mee. Nee, dan vroeger. Ik herinner me nog de tijd, dat we in een tentje huisden, waarin al leen een dwerg rechtop, maar dan op zijn knieën, kon rondstappen. We sliepen op de grond en we hadden warempel Klaas Vaak niet nodig om in slaap te komen. Na twee minuten hadden we genoeg zand in de ogen om drie maanden te slapen. Nu huilen ze als moeder heeft vergeten een schoon 'a- ken p het bed te doenWater vingen we op in een tonnetje. En als het ongelooflijke geval n voordeed, dat het een week achter elkaar droog was dan dronken we en wasten we ons maar niet. Te genwoordig hebben ze alleen maar een goed plaats je als ze niet verder dan een halve minuut moeten lopen voor een emmer leidingwater. Anders worden ze zo moe Ja, zulke mensen zijn niet met hun tijd meege gaan. Zij vormen het reactionnaire element in het edele kampeerdersgilde. Weet U wat wel hetzelfde is gebleven? De trots van de kampeerder op z'n eigen tent. Over die tent raken ze niet uitgepraat. En het leuke is, dat ze niet jaloers op eikaars eigendommen zijn. Als mevrouw Jansen haar waardering uitspreekt over de prachtige gele tent van haar buurvrouw dan bedoelt ze inderdaad „tent" en is het °,een hatelijkheidje over de teint van haar buurtgenoot. Deze trots brengt natuurlijk met zich mee, dat ie dere bezitter zijn tent met de uiterste zorg bewaakt. M'n zoon had het ongeluk een bal tegen het home van zo'n trotse eigenaar te gooien. De hele fa milie stormde naar buiten en maakte de ongeluks vogel op hartige wijze duidelijk, dat zoiets alle per ken te buiten ging. De jongen was danig geschrok ken, bood z'n excuses aan en toonde even later z'n goede wil. Op een gegeven moment maakte hij de eigenaar attent op het feit, dat er een vlieg op z'n tent zat, welke mededeling deze hogelijk waar deerde. Je kunt de waardering nog op mijn zoon's wang zien. AAN regen heeft iedere kampeerder een grondige hekel. Er is ook inderdaad niets zo eentonig dan het tikken van de druppels op het tentzeil. De boe ren mogen steen en been klagen over de droogte en dreigen met een onafwendbare hongersnood, de tentbewoner trekt zich daar niets van aan. Hij heeft een blauwe lucht nodig en als het moet dan maar een beetje minder eten. Ja, regen in een kamp is iets verschrikkelijks. Als Guido Gezelle de kam- peersport had beoefend zou hij waarschijnlijk heb ben gedicht: „Hoor 't ruischen van de regenval, Die mii de pret vergallen zal. Oh hoe eentonig klinkt dat lied, 't Plenst, 't regent niet, 't giet". Maar Guido kampeerde niet, hij hengelde waar schijnlijk en daarom liet hij alleen maar het riet ruisen. Ik heb veel ontmoetingen gehad en avonturen be leefd daar ln die bossen en aan het strand. Ma§u de redactie zal het zo wel welletjes, vinden. We hebben een pracht week gehad. Bruin en gezond zijn we thuisgekomen. Volgend jaar gaan we vast en zeker weer. Van de Volkshogeschool In samenwerking met de Ne derlands Zuid - Afrikaanse Vereniging richt de Volks hogeschool te Bergen N.H. ln haar gebouw ,,'t Oude Hof gelegen aan de Eeuwi ge Laan, de weg van Bergen naar Bergen aan Zee, van 710 September haar vier de cursus voor Zuid-Afrika in. De cursus ij in de eerste plaats bestemd voor diegenen die reeds binnenkort naar Zuid Afrika zul len kunnen vertrekken (die hun papleren hiervoor dus reeds ln orde hebben) en die een goed in zljclhit willen hebben, niet alledn in de materiële moeilijkheden en mogelijkheden aldaar, maar ln het bijzonder in het werkelijke leven, in de onderlinge verhoudingen en ln de achtergrond hiervan. Daar naast zijn ook belangstellenden, die niet zo spoedig naar Zuid- Afrika vertrekken, welkom. Het programma luidt als volgt: Woensdag 7 September 15.00 uur Drs J. Brummelkamp: „De bevolking van Z.-Afrika" 20.00 uur: H. Bloem: „De politie ke ontwikkeling van Zuid- Afrika". Donderdag 8 September: 10.30 uur: H. v. d. Merwe Scholz: „De Zuid Afrikaanse taal" 15.00 uur C. J. Nienaber: „De Z. Afrikaanse letterkunde" 20.00 uur Ds H. W. Jager: JDe ker kelijke situatie In Zuid Afrika Vrijdag 9 September 10.30 uur: Drs J. F. C. Schotel: „De economische ontwikkeling van Zuid Afrika" 15.00 uur: Mevr. v. Rensburg: „De vrouw in Zuid Afrika" 20.00 uur: H. J. Broekman: „De bodem van Zuid Afrika" Zaterdag 10 September: 10.30 uur: Mr Boessenkool: „De emigratie naar Zuid Afrika" ALKMAAR Geboren: Bernardina W.. dv L. P. J. de Boer en M. G. van Tol; Matthijs, zv H. de Wit en G, M. Joostema; Her man J., zv J. H. van Heems en M. Kem pen: Margriet L.. dv P, Keijzer en M. Pool. Gehuwd: M. J. Pronk en E. R. Wes- seling: C. de Lange en P. Roskam; L. Hottentot en A. de Ruijter; R, van Bu ren en G. Bakker; G. Roorda en E. Ad miraal. Overleden: B. Kuyper, 74 J. per liter ALKMAAR TEL. 2585 De laatste wedstrijd van dit tour- nooi, Vrone-DTS, eindigde in een 1-1 gelijk spel. Ondanks t» vroege aanvangsuur was de be langstelling groot. De opbrengst kwam ten goede van de verwon de speler H. Bus. Met 3 invallers ving DTS de wed strijd aan, welke onder leiding stond van scheidsrechter Prins uit Alkmaar. In deze wedstrijd heef. Vrone door haar enthousiasme zeer ze ker gekregen wat haar toekwam, doch wat- het spelpeil betrof voer de DTS verreweg de boventoon. In de eerste helft weet DTS aanvan kelijk Vrone te overtroeven en het- was aanval op aanval op het hei ligdom van keeper Kooy. Deze weerde zich uitstekend en toonde zelfs ook klasse werk te kunnen verrichten. Na verloop van een kwartier weten de Vronianen wat zij met hun tegenstander kunnen doen en moeten laten. Zij winnen hoe langer hoe meer veld en ten slotte is het de V-linksbinnen Ko mlng, die 5 minuten voor de rust zijn kans kans waarneemt, er snel tussen uit schiet, keeper de Pij per, die uitgelopen was, passeert en met een klein tikje Vrone de leiding bezorgt. Dit was goed werk van deze jonge speler, die samen met zijn midvoor Zeegers goed spel wist te ontplooien. Dit is DTS te erg en het Is vooral de rechsbinnen Kliffen, die dit slecht verkroppen kon, maar even tjes voor de rust kreeg hij zijn kans. De linksbuiten zet afgeme ten voor en Kliffen die reeds had opgesteld, kopt. maar jammerlijk naast. Ook na de hervatting zagen we hetzelfde spelbeeld en ook nu weer gingen de aanvallen vrijwel gelijk op en neer. De toestand van het Vrone-veld vas niet best te noe men en hiervan ondervond vooral DTS veel hinder. De Vrone-midvoor Zeegers, die overigens een goede wedstrijd speelde, kon wat het koppen be trof lang niet op tegen de D-stop perspil Tromp. Door Tromp's tak- tische wijze van koppen, wist hij iedere keer weer Zeegers te over troeven. Wat het spel op de grond echter aanging, moest Tromp af en toe het loodje leggen voor de snelheid van Zeegers. De oude DT S-speler Schoenmaker, die momen teel voor Vrone uitkomt, wist in. deze wedstrijd door zijn trap vast heid zich een goede naam te ver overen. Tot 10 minuten voor het einde wist Vrone zijn voorsprong te behouden, doch toen moest zii bezwijken door een fouje van back Peereboom. Deze miste bij een D aanval en het was voor de links binnen Rootjes een peuleschilletje om in te sch1 ^ten, 1-1. Vooral in deze laatste 10 minu ten werd er gevochten en de span nendste momenten werden voor het D-doel voltrokken. Het publiek moedigde luidruchtig zijn spelers aan en steeds weer probeerde de kleine Vrone-spil Volger, Vrone 'n overwinning te bezorgen. Doch 't mocht niet gelukken en met deze gelijke stand kwam het einde, welke de juiste verhouding weer gaf. Na de wedstrijd was er prijsuit reiking in café „Het Wapen van Vrone". De grote beker werd ln handen van de overgelukkige L3 W-ers gesteld. ERNSTIG ONGEVAL OTERLEEK - 16 Aug. J.l. over kwam onze plaatsgenote mej. J. de Jong-Groot, toen zij fietsende de provinciale weg overstak, een ernstig ongeluk doordat zij tegen de auto opbotste van onze plaats genoot H. Tijssen. Direct buitefti kennis zijnde werd zij met een schedelbasisfractuur naar het Cen traal Ziekenhuis vervoerd. Nu na acht dagen is het bewustzijn weer gekeerd. Haar toestand Is nog erm sttg.

De Vrije Alkmaarder | 1949 | | pagina 2