KAPPIE Volkstuinhouders zagen hun beste prestaties bekroond Vijftig-jarig huwelijksfeest Bondsvergadering van KNVB heeft een stinkbom laten barsten nieuwe Elke dag Klaverjassen voor sympathiek doel De Volkstuinhoudersvereniging ..Alkmaar en Omstreken" organiseerde een grote tuinwedstrijd voor haar leden, waarvan de uitslagen door de jury bekend zijn gemaakt. De vereniging heeft thans vijf terreinen in gebruik met een totale grootte van bijna acht ha. die geheel in volkstuinen zijn verdeeld. Voor elk terrein waren een eerste en tweede prijs beschikbaar gesteld, alsmede één of meer eervolle vermeldingen. De wedstrijd werd een groot succes. De leden hadden hun tuinen met veel ambitie verzorgd, zodat het voor de jury een uitermate zware taak was. de prijzen toe te kennen. De keuringen geschiedden steeds op onverwachte momenten, waardoor de jury zich een goed beeld kon vormen van de stand der gewassen, de schoonheid der tuinen, alsmede van de doelmatigheid van het teeltplan. Op het terrein „De Vaart" aan het Kwakelpad viel de eerste prijs ten deel aan de heer Lefeber voor een constant goed onderhouden tuin met een behoor lijke verdeling der gewassen. De tweede prijs was hier voor de heer H. Vooistra terwijl eervolle vermeldingen werden uitgereikt aan de heren Winkel. Hal man en Jellema. Op het terrein „Achtermeer" aan de Dr. Schaepmankade kwam de heer Jan sen van Yorksveld als eerste uit de bus, met de heer S. Put als zeer goede 2de. De eervolle vermeldingen waren voor de heren Ottenbros. Bruin en Kaan dorp. Voor een zeer moeilijke taak stond de jury op het terrein „Overdie", ach ter Rochdale. zeer mooie tuinen vielen hier te bewonderen en het was jammer, dat niet twee eerste prijzen in het wed strijdreglement waren opgenomen, daar deze hier anders zeker zouden zijn uit gereikt. Thans werd de beer J. M. van Wamel als eerste geklasseerd met en kele prima, goed onderhouden tuinen met een grote verscheidenheid van ge wassen. De tweede prijs was voor dhr. van Wendel, terwijl voor enkele even eens zeer mooie tuinen eervolle ver meldingen werden toegekend aan de heren J. C. Gerritsen, G. Oukes en J. Schut Het terrein, dat men wel eens de ba kermat der Volkstuinhoudersvereniging noemt, nl. „De Kalkovens" aan het Zeglis, leverde als eerste prijswinnaar de heer C. Buys op, die zijn sporen op dit gebied reeds eerder verdiende. Als tweede kwam de heer G. Miedema uit de bus, terwijl de eervolle vermelding werd uitgereikt aan de heer J. Madderom Ook het terrein „De Nieuwe Bom mels" langs de spoorlijn tegenover de Rozenstraat gelegen, bood een mooie Ernstige binnenbrand Bewoners onder invloed van sterke drank Zondagavond omstreeks half twaalf werd de brandweer gewaarschuwd, dat in het huis Spanjaarasstraat 17 een bin n en brand was uitgebroken. Politie brandweer spoedden zich derwaarts. Ter plaatse merkten zij, dat de ruiten van het bedoelde pand reeds door de warm te waren geknapt. De bewoners waren afwezig en de voordeur bleek gesloten. De huiskamer stond vol rook. De brand bleek zich voornamelijk in de bedstede te ontwikkelen. Met de inhoud v_n brandblusapparaten werd bet vuur doel treffend bestreden. Voor alle zekerheid werd de inboedel op straat gezet Om kwart over twaalf kwamen de bewoners thuis, die onder de invloed van spiri tuele dranken verkeerden. Als extra- service van de brandweer werden zij met een auto naar het politiebureau ge. bracht om aldaar te ontnuchteren. De politie vermoedt, dat 't roken van een sigaret in bed de oorzaak van de brand is. Voordat dit alles zich had afgespeeld had eerder op de avond de politie reeds een bezoek aan bedoeld perceel ge bracht. daar door een twist van de be woners de orde werd verstoord. ^Democratie" op het Oude Hof „Democratie in het Maatschappelijk Leven is de titel van een nieuwe cursus die van 26 September tot 8 October a s. door de Volkshogeschool op de Oude Hof wordt gegeven. Een aantal belang «jke inleidingen zullen over dit onder werp worden gehouden. Prof. mr. J. Valkhoff spreekt over „Democratie in het Maatschappelijk Leven". Het Twee de Kamerlid Koersen zal uitwijden over ^Publiekrechterlijke Bedrijfsorganisaties". Het Tweede Kamerlid Stufkens heeft tot onderwerp „Opvoeding tot democra tie en Ir. G. Kranen spreekt over „De Coöperatie". Voorts zullen P. Wybenga redacteur van het Fries Dagblad over „Critische beschouwingen over ons he dendaags staatkundig leven" en dr- Schreurs over „De taak en de plaats van hen, die leiding dienen te geven in êen democratisch land" het woord voe ren. TEN BATE VAN DE TBC-BESTRIJDING Het personeel van 't Gulden Vlies heeft besloten op Zaterdag 24 Septem ber, aanvang acht uur een Groot Alpen feest te organiseren ten bate van de tbc bestrijding. Hiertoe is men gekomen na het uitstekende resultaat van het vorige programma, uitgevoerd door dit perso neel. Reeds is medewerking toegezegd door de accordeonclub Vita-Nova. Als balleider zal de heer Smit optreden. De heer Scheerman heeft ervoor gezorgd, dat de verlichting nog fantastischer zal tijn dan de vorige keer. De zaal werd belangeloos afgestaan voor dit doel door de heer W. Mooy. Het zal een echt Zwitserse avond worden, wat spel. aan kleding. stemming en sfeer betreft. Voor ïiet u tijdig van kaarten. aanblik. De eerste prijs, die aan de heer Th. Verhage werd toegekend, was zon der twijfel verdiend, ofschoon ook de heer K. Winkel uit het goede hout ge sneden bleek te zijn. Thans verwierf hij de tweede prijs. Een zeer eervolle ver melding viel hier ten deel aan de heren A. Hillebrand en M. Beima. Een woord van dank voor de wijze, waarop de verschillende juryleden zich van hun moeilijke taak geheel belange loos hebben gekweten, is hier zeer zeker op zijn plaats. Het Bestuur der vereni ging kan met voldoening op de resul taten van de tuinwedstrijd terugzien. agenda HARMONIE THEATER. Red River met John Wayne en Montgomery Clift. Toegang 18 jr- Voorstellingen dagelijks om 8 uur. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zon dag 2, 4.30. 7 en 9.30 uur. Woensdag 2-30 uur Matinée. CINEMA AMERICAIN: De villa on zer Dromen, met Cary Grant, Myrna Loy en Melvyn Douglas. Toegang tot 14 jaar onder geleide. Voorstellingen dagelijks om 8 uur. Zaterdag 7 en 9-30 uur. Zondag 2, 4-30, 7 en 9.30 uur. Woensdagmiddag 2-30 uur matinée. VICTORIA THEATER. Nacht van terreur, met Scott Brady en Jef Corey. Toegang 18 jaar. Voorstellingen dage lijks om 8 uuri Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4-30, 7 en 9.30 uur. Woens dag 2.30 uur matinée. A.B.T.: Strijd om de Matterhorn. met Anna Lee, Gilbert Roland en Warren Douglas. In het voorprogramma. Jimmy Wakely, de zingende troubadour in Zingende Ruiters. Toegang 14 jaar. Voorstellingen dagelijks om 8 uur. Zon dag 2. 5 en 8 uur. Meneer de Koning vist nog graag Op 24 September vieren de heer en mevrouw De Koning. 2e Kabelstraat, het feit. dat zij een halve eeuw geleden in de echt werden verbonden. Onopge merkt gaat dit aan het echtpaar niet voorbij. De hujikamer was nu reeds in een bloementuin herschapen. Bij ons be zoek aan de familie de Koning troffen wij alleen mevrouw thuis, de bruide gom was „vissen". Na enige moeite lukte het ons hem te vinden. Prompt haalde hij zijn hengel in en gingen wij gezamenlijk naar huis om zijn verhaal aan te horen. Van de 50 jaren, bracht de familie de Koning er 41 jaar in Alkmaar door. De eerste negen jaar woonden zij in Zaan dam. Het jubilerende echtpaar heeft 7 kinderen, waarvan er 3 in Amerika ver blijven, verder 12 kleinkinderen en 1 achterkleinkind. Zelf komt de heer De Koning uit een gezin met 9 kinderen, waarvan zijn zuster en hij nog in leven zijn en mevrouw had zes zusjes en broertjes, waarvan er nog vier leven. Van beroep was de bruidegom sigaren sorteerder. Nadat hij tweern al een long ontsteking had gehad, moest hij zijn vak op 67-jarige leeftijd vaarwel zeggen. Verveling kent hij niet. want hij is een hartstochtelijk visser. Voorts is hij een liefhebber van bridgen, maar ook Kaning Voetbal vindt in De Koning een trouw .anhanger. Lange tijd was hij lid van de supportersvereniging van ZFC. Toen Koreman derde in Amsterdam Zaterdag werd ln de hoofdstad de Ronde van de Orteliusstraat gehouden. Bij de nieuwelingen werd onze plaats genoot Koreman derde achter Cornelis »en uit Halfweg en Pafort uit Amster dam. Hij liet echter de bekende Haar lemmer Adrie Voorting achter zich. Hij »eed de 40 km in 56 min. precies- Tram lijn Begeerte De route naar Hemelrijk In het „Gulden Vlies" werd Zaterdag avond een opvoering gegeven van „Tramlijn Begeerte" een toneelspel van de bekende Amerikaanse schrijver Ten- nessee Williams, die reeds vroeger de toneellievende wereld verrukt heeft met zijn „Glazen Speelgoed". „Tramlijn Begeerte" is een oud, af tands trammetje, dat door de oude wij ken van New Orleans voorthobbelt naar het eindpunt Begeerte. Maar men kan ook vroeger uitstappen: bij het Kerkhof of bij het Hemelrijk. En ziehier de sym boliek van het stuk. het drama speelt zich af in een armoedig huis, terwij5 men de Tramlijn Begeerte van tijd tc jd voorbij hoort rammelen en c treert zich om Blanche Dubois, n meisje, dat bij haar zuster komt loge ren. een onderwijzeres. naar zij zegt. Maar later blijkt dat ook zij de weg naar Begeerte heeft afgelegd, een weg die, zoals men al aan het begin van het stuk weet slechts in Hemelrijk kan ein digen, doordat Blanche. wier verleden minder brandschoon blijkt te zijn, zij voorgaf, aan het einde van het stuk krankzinnig wordt- Het is een dlep-doorvoelde tragedie van dit meisje van goede huize, clajt door moei!:i,cheden en gebrek aan zelf- beheersi t verkeerde pad is opge gaan en later, overmand door ge voelens pijt en angst, aan een jon ge arbeider acht vast te klemmen Haast was dit gelukt, maar haar ver leden za! ook deze illusies in rook doen opgaan. En dan staat de schrijver wei nig anders te doen, dan zijn geestes- schepsel krankzinnig te laten worden-, een plausibel en artistiek verantwoord slot Maar behalve deze tragische figuur zijn er nog andere: haar zuster, ver scheurd door de liefde tussen man en zuster; de man van haar zuster, die een zij het dan ook onbehouwen ge weten wordt van Blanche; zijn r ve Pokervriendjes, zij allen zijn een .- merrie, waarin Blanche niet andc;. jn dan krankzinnig worden. Ank van der Moer gaf een prachtige creatie van Blanche. uitstekend door mimiek en dictie. Hans Bentz van den Berg was eminent als haar zwager Stan ley. Van de overigen noemen wij: Truus Dekker als haar zusje Stella. Henk Rig ters. als de jongen Mitch. Johan de Meester voerde de regie op een wijze, die ons deed denken jnn het avant- gardetoneel van 1920. .rille jazzklan ken en eenvoudige decors. De volle zaal van het Gulden Vlies dankte de kunstenaars voor het gebo- dene door middel van een lang en har telijk applaus. TWEE ALKMAARDERS GEWOND BIJ TREINBOTSING. dij de botsing van de militaire trein bij Arnhem werden twee Alkmaarders gewond. Het zijn Groot en Leek. Zij werden in het St. Elisabeth-ziekenhuis te Arnhem opgenomen. De politie te Arnhem werd verzocht de familieleden van de slachtoffers hiervan in kennis te stellen c-. j Ce delen, dat over komst dringend gewenst is. hij naar Alkmaar kwam, is hij lid ge worden van het fluitistencorps van de Noordhollandse voetbalbond. Aan dit werk gaf hij negen jaar zijn krachten. Thans nog is hij een trouw bezoeker van de thuiswedstrijden van Alcmaria. Wij wensen het gulden echtpaar De Koning een prettige dag toe op 24 Sep tember en hopen, dat zij op hun levens avond elkander lang tot steun mogen blijven. Czardasiürstin De oude, romantische liefde van het voorbije Wenen werd tot leven ge bracht in Het Gulden Vlies, waar leden van de voormalige Fritz H:rsch operette „Die Czardasfiirstin" van Emuierich Kalman brachten- De liefdesavonturen van de jeug dige pnns Weylersheim en de ge vierde operette en variétéster Sylva Va- rescu. die na ontelbare moeilijkheden en intrigues toch de hand van haar ge l.efde mag verkrijgen werden met een gloed en vaart gebracht. En dat alles kennelijk tot genoegen van een geheel gevulde zaal, die de kunstenaars met stormen van applaus bedankte voor hun prestaties- Een prins is verliefd op een variété- ster, die hij echter niet mag huwen van zijn ouders. Deze zagen hem liever ge huwd met zijn nicht- De prins echter, tekent een stuk, waardoor hij zich ver bindt Sylva Varescu te huwen. Op dat moment maken de ouders de verloving bekend met zijn nicht, gravin Stasi. Sylg va vertrekt naar Amerika, een ongenik- kigc prins achterlatend. U begrijpt het al: aan et eind vinden dj twee gelieven elkander tóch -- zij het ap vele charmante aria's en ha" ru i cc scènes. Maar aan het eind a- Opdat de voetbalsport zuiver zij... DE BONDSVERGADERING van de KNVB heeft Zaterdag ln Utrecht een punt aangesneden, dat de gemoederen al geruime tijd bezig houdt het amateurisme. Het is niet meer een zaak van van insiders iedereen weet immers, dat het in de voetbalmaatschappij kraakt en rommelt. Een drietal voet ballers van naam is naar het buitenland vertrokken; wetend, wat hun benen daar in weinige jaren bij elkaar kunnen trappen. We maken er ons amper druk meer over en zijn het met elkander eens, dat Wilkes, Appel en De Harder dom geweest zouden zijn als ze de kans niet hadden aangepakt. Benen van goede voetballers verminderen n.l. na een betrekkelijk klein aantal jaren belangrijk in waarde en er is een tijd, dat ze slechts voor de bezitter van belang zijn. Een andere zaak, nauw samenhan. gend met de sport, is de sportjournalis tiek. De dag- en weekbladen hebben honderden mensen in dienst, die daaraan iets verdienen. De grote dagbladen heb ben sportredacteuren, die er volledig hun brood in vinden te schrijven over de prestaties van voetballers, athleten en zwemmers. In dat geval konden zij al jaren geen lid van de KNVB zijn. zij zijn professional volgens de amateurs bepalingenIn dit geval was de materie duidelijk genoeg. De kleintjes. Iets anders is het met talloze anderen de grote groep. De sportredacteur van deze krant kon tot nu toe lid zijn van de KNVB. omdat het merendeel van zijn werk niet aan de sportjournalistiek gewijd was, doch aan de journalistiek in het algemeen. De meeste der kleine bladen immers kunnen zich niet veroor lo\en iemand in dienst te hebben, die zich alleen met de sport bemoeit. In Nederland werken voorts honderden De poppen en oonstelling van de Siichting 1940-1945, die .an 31 Augustus to en met 14 September a.s, bij Kola-Spruit in de Langes r. wordt gehouden, is dagelijks van 10 tot 12.30- en van 14 ?o 22 uur geopend. Zondags is de expositie van 16 tot 22 uur geopend. er een gelukkig paar. Joh. van der Zalm speelde de rol van de prins. Hij deed dat op een wijze, waarvoor wij hem alle lof toezwaaien: uitstekend van spel en zang. Ruth Roden was een prachtige Sylva Varescu; Otto Aurich was in zijn ver tolking van de onvermijdelijke komische figuur tniïschien wat té komisch. Ietwat minder had het o-i. ook wel gekund. Met vaste hand voerde Otto Aurich de regie. Het Hoofdstad Operette Or kest onder leiding van Juüus Suzan be geleidde zangers en zangeressen uitne mend. Het was een verrukkelijke avond vol Weense charme en lieflijke muziek, vol goed spel en even goede zang. Wij zijn ervan overtuigd, dat „Die Czardas fiirstin" menigeen een prettige avond bezorgd zal hebben. ALKMAARSE VEEMARKT Maandagmorgen werden op de Alk- maarse veemarkt aangevoerd 67 vette koeien, 1 graskalf. 13 nuchtere kalve ren (slacht) en 81 vette schapen. gezinsgebeuren ALKMAAR Geboren: Paula A.. dochter van H. J. Uil en C. H. Bieman; Aaltje T., dochter van S. van der Meulen en M. Wip; Margaretha C. A. A.. dochter van J. Dingerdis en C. M. Bakkum; Trijntje M.. dochter van J. Purmer en T. Wa genaar; Adelbertus M., zoon van J. L. Driesen en S. G. M. van Diepen; Edu- ardus J., zoon van J. Klaver en M. Kruijer; Pieter. zv C. van der Slikke en M. N. Blom. Overleden: Maartje Koster, 67 jaar gehuwd met J. Hulskamp. het Foresters klopte Alkmaar (3-1) In de „burenstrijd Alkmaar tegen Foresters heeft het aan spanning niet ontbroken Tot een kwartier voor het eindsignaal was het niet te zeggen, wie er als winnaar te voorschijn zou komen. De wedstrijd was nog geen kwartier oud, toen de Foresters-midvoor van Steeg het eerste doelpunt scoorde. Alk- 'maar het dat niet op zich zitten en na •'feen verward heen en weer getrap voor CRet F_doel wist Gerritsen de bal uit een kluwe spelers vandaan te krijgen en de stand op 1 1 te brengen. Voor de rust ging het spel verder gelijk op. zonder dat het tot doelpunten kwam. In de tweede helft, werd er vlotter gespeeld en toonde de Foresters zich enigszins de meerdere. Het tweede doelpunt van de Heilooèrs kwam geheel onverwacht, want Verbeek schoot, ter wijl er voor het Alkm.-doel vele spelers stonden van verre de bal zuiver in de hoek. Een kwartier voor het einde ten slotte maakte Komen het derde en laat„ ste doelpunt van Foresters. Ondanks het zwoegen van de Alk- maar-voorhoede bleeft het 3—1. De 17 uitverkorenen Op Dinsdag 13 September vangt op het VUC-terrein te Den Haag de een trale training aan, waarvoor de volgen de spelers een uitnodiging hebben ont vangen: Kraak, Saris, Everse, van Bun, Schij venaar, van Steenbergen, v. Schijn del Terlouw, de Vroet, Stoffelen, van der Tuyn, Schaap, van Roessel, Tim mermans Clavan. Lenstra en Rijvers. Directeur P.T.T. verlaat Alkmaar De heer W. M. Grevelink, directeur van de P.T.T. te Alkmaar, zal per 1 December de directeursfunctie van de F.T.T. te Arnhem aanvaarden. Redenen van persoonlijke aard hebben de heer Grevelink na lang wikken en wegen doen besluiten de functie in Arnhem te accepteren. De directeur verlaat overigens slechts node onze stad, die hij in de drie jaar dat hij zijn functie hier ter stede uit oefent heeft leren waarderen. Ook de scheiding van het personeel valt hem zwaar. De Alkmaarse P.T.T. verliest in de heer Grevelink een toegewijd en bekwaam ambtenaar, die ieders sympa tfiie gemakkelijk verwierf. correspondenten mee om de kranten van Maandag te voorzien van sportnieuws. Mensen, die korte verslagen schrijven endaarvoor in sommige gevallen een kleine vergoeding krijgen. Een vergoe ding, die doorgaans niet opweegt tegen,. over de verplichtingen, die men op zich genomen heeft. Er is nooit over ge dacht dergelijke voor de bladen onmis bare krachten als prof. te kwalificeren. En nu wel En Zaterdagmiddag is in Amsterdam de bom gebarsten. Hoeveel stank zal er verspreid worden? Een commissie heeft de amateursbepalingen „bestudeerd" en bracht rapjx>rt uit. Geconcludeerd werd, dat zij, die inkomen verkrijgen door 't leveren van bijdragen met betrekking tot de voetbalsport aan de fiers of door het deelnemen aan radiouitzendingen op voetbalgebied op de beroepslijst worden geplaatst. Daaruit vloeit dus voort, dat éc de bestbetaalde sportredacteur én de man, die een gulden of twee kwartjes krijgt voor -.n verslagje over HCC te gen OKB in de Venhuizer Nieuwsbode professional is Denk niet, dat de bondsvergadering van de KNVB dit rapport zomaar hol derdebolder slikte. Er waren tegenstan ders en hun opmerkingen sneden o.i. hout. Is het met zo, dat vele kleine me dewerkers nu gedwongen zullen zijn zich terug te trekk enals medewerker van Kind door bakfiets gegrepen Maandagmorgen omstreeks elf uur werd tijdens de veemarkt op het Waag plein bij de L.urkstraat een ongeveer vierjarig meisje aangereden door een wel wat al te hoog opgeladen bakfiets. De bestuurder keek naar links en merk te niet, dat het meisje werd gegrepen. Zij viel en werd aan een been gewond Kinderen brachten haar naar huis. Dit ongeval was aanleiding tot een twist gesprek, dat gelukkig nog niet op een vuistgevecht uitliep. De nog jonge klaverjasvereniging I-K-. clublokaal 't Vosje, Bierkade, heeft 't initiatief genomen voor een begin No vember te organiseren grote klaverjas- wedstrijd. Het batig saldo zal worden besteed om de tbc-patiënten in de lig hallen van het Centraal Ziekenhuis een St. Nicolaaspakket te bezorgen. Een sympathiek plan waarvoor wij nu reeds alle klaverjassers oproepen. Het ligt in de bedoeling 'n grote zaal af te huren; nadere mededelingen zullen t-z.t. in de plaatselijke dagbladen bekend worden gemaakt. Behoect'Jw fiets! De fietsendieven beg:nnen zich weer in versterkte mate actief te betonen. Eind vorige week werd uit een vesti bule van een restaurant een rijwiel ont vreemd. terwijl ook een onbeheerd rij wiel, staande aan de openbare weg. in handen viel van het langvingerige gilde- Nu de dagen weer korten .s het bevelenswaardig de rijwielen met extra zorg te bewaken, want juist in de avond uren plegen de verdachte heren nogal eens te opereren. Men zij dus in zijn eigen belang uiterst voorzichtig op zijn fiets. Dat dit geen overbodige waar schuwing is, blijkt wel uit het feit. dat de Alkmaarse politie verleden week vijf fietsen op het bureau binnen bracht, die onbeheerd langs de straat werden ge vonden. CSV WON IN"1 DE LAATSTE MINUUT. CSV kwam uit Assendelft met een verdiende 2-1 overwinning, welke ech ter eerst in de laatste minuut van de strijd bevochten werd. In de eerste helft was Assendelft iets sterker, welk over wicht in een fraai doelpunt van de linksbuiten werd uitgedrukt. Na de thee gaven de Castricummers enigszins de toon aan. De Heer maakte gehjk en een minuut voor het einde schoot een As- sendelftback, in het nauw gedreven, in eigen doel. Het was een mooie wed strijd. die in hoog tempo werd gespeeld. een blad of niet meer te spelen of air bestuurder te bedanken? De tegenstan. ders noemden dit niet bevorderlijk voo> de sport en vreesden, dat vele nuttig» krachten aan de voetbalorganisatie zul len worden onttrokken. Dr. A. J. van Leusen, voorzitter var VSV uit Velsen, verdedigde het rap port. Hij legde de nadruk op de zuiver heid van het amateurisme, dat z.i. dooi niets aangetast mag worden en zijn (in. drukwekkend) pleidooi gaf de doorslag met 69 tegen 21 stemmen werd besloten dat o.m. Uw sportredacteur en zljc medewerkers prof zijn geworden. Voor zitter Lotsy hoorde bij de 21. Voor uw sportredacteur is het vrij dui delijk. Hij behoeft slechts als lid van zijn vereniging te worden geschrapt en kan nooit meer eens op een Zondag morgen van huis gehaald worden, als het 3e of 4e elftal onvolledig is. Voor de naaste medewerker geldt hetzelfde - met zijn 20 jaar zal hij nooit meer kun nen voetballen in competitieverband. En we hebben direct een aantal correspori den ten (actieve voetballers en bestuurs leden van verenigingen) voor de keus te stellen: het één of het ander. Enfin, de voetbalsport is dan zuiver. En U zult ons niet meer horen over bier- en sigarenwinkeltjes van de besten onder onze voetballers! JEEP CONTRA PERSONENAUTO Zaterdag reden een jeep en een per sonenauto op de hoek Oudegracht Zilverstraat tegen elkander. Beide voer tuigen liepen schade op. Weer thuis KOEDIJK Onder grote belangstelling van de burgerij en tot grote vreugde zijner ouders en familie is Vrijdagavond onze plaatsgenoot korporaal R. Ploeger uit Indonesië teruggekeerd. Ploeger was 22 maanden weggeweest. Van vele wo ningen wapperde de vlaggen, te Oost- wijk waar Ploeger woont, was een prach tige erepoort opgericht, de ouderlijke woning was versierd en we telden on geveer 40 bloemstukken als een wel komstgroet; natuurlijk feliciteerde de muziekveren. „Aurora" met muziek. Ploeger dankte met gepaste woorden voor de grote blijken van belangstel! ng bij zijn tcrugkeer in zijn woonplaats. Koedijk begon best KOEDIJK Koedijk I speelde Zondag middag een mooie spannende wedstrijd tegen LSW. Reeds na 10 min. spelen nam K- de leiding door een mooie voor zet van linksbuiten Hart, welke keurig benut werd door Hartog, onhoudbaar voor de keeper van L. 1—Tot aan de rust bleef dit zo. Na de rust werd na ongeveer een kwartier gescoord door K. (20). 10 minuten later weer (30) Hoewel L. verwoed weerstand bood en niet minder goed speelde als K.. kon zij toch de mooie kansen niet benutten tot vlak voor het einde door „hands" bin nen het strafschopgebied de eer gered kon worden 31Scheidsrechter De Groot leidde goed- NOORDSCHARWOUDE. 12 SEPT. 10.00 kg aardappelen, eerstelingen 7.40 tot 7.60; blauwe eigenheimers 6 60 bevelanders 5.30 tot 6.30; 11000 kg rode kool 5.50 tot 6.80; 2000 kg gele kool 7.60 tot 8.70; 9000 kg witte kool 7.20 tot 9.60; 1400 kg bieten 5.30 tot 5-40; 4000 kg uien 9.60 tot 11.10; drieling.- 11.70 tot 12.60; nep 13.30 tot 13.60; 6000 kg sperciebonen 41 tot 53, afwij kende 38 tot 43. WARMENHUIZEN 12 SEPT. 1949. 13800 kg aardappelen, blauwe eigen heimers 6.50 tot 7.20; witte eigenheimers 6.70 tot 6.90; bevelanders 6.40; alhpa 4.10; grove 6.40; 900 kg slabonen 40 tot 54. afwijkende 36 tot 43 BROEK OP LANGENDIJK, 12 SEPT. 4000 kg blauwe eigenheimer* 7.30j 5000 kg uien 10.50 tot 11.50; grove 9.50 tot 10.80; 25000 kg witte kool 8.40 tot 10.60: 3000 kg rode kool 6.50 tot 7.70; 2500 kg slabonen 28 tot 52: 5400 st. bloemkool 34.50 tot 50. WINKEL. 9 SEPTEMBER Eigenheimers 6.20 tot 7.80; slabonen 30 tot 52; tomaten 37; Mank's Codlin 8 tot 23; Keswich 5 tot 10; Triumph 6 tot 29; Clapps 11 tot 24; Merode 4 tot 10; Sygneus 12 tot 26; Beurre Hardy 6 tot 19; Reine Victoria 24 tot 50. Apeneiland 57. Half verscholen achter een palmenbosje zag het gezelschap plotseling de motorboot van het jacht en de sloep van de Kraak liggen. En in de motorboot bewogen een paar gestalten. „Voorzichtig aan beval Kappie, „de anderen blijven hier wachten. Wij met zijn drieën gaan er op af. Kom meel" „Als dat maar goed afloopt," zuchtte de Maat, terwijl ze voorzich tig verder slopen- Kapp.e voorop. „Wij mogen geen minuut versagen, nu monsters onze vriend belagen rijmde Jacobus, doch Kappie keek kwaad achterom en legde zijn vinger op de lippen. „Denk er om, we moeten hen verrassen fluisterde hij. Het drietal sloop m de richting van het palmenbosje, dat een prachtige dekking bood. De rest van het gezelschap staarde hen vol spanning na. Even later waren ze zo dichtbij gekomen, dat ze alles duidelijk konden zien. In de motorsloep zat de Meester vlak naast een der geweldige monsters. Wat ze daar precies deden kon den de redders nog niet zien, maar blijkbaar waren ze erg verdiept in iets, want de Meester hoorde niets van zijn naderende redders-

De Vrije Alkmaarder | 1949 | | pagina 2