Infiltratie op lichtere gronden doet wonderen in de Zijpe agenda Strijders voor onze vrijheid Jaarbeurs in zakformaat van Heiloose middenstanders A.R.B. vraagt Uw aandacht Alkmaar deed hen uitgeleide Toen Dinsdag op de stille Kennemerstraatweg bij de Kattenbcrg de Marseil laise klonk, was, de droeve taak van Alkmaar's burgerij en garnizoen beëin digd: veertien Franse soldaten, die vielen in de slag bij Duinkerken werden uitgeleide gedaan door talloze belangstellenden. Veertien gewone jongens, jon gens uit Straatsburg of uit Lyon, jongens, die, toen het vaderland hen riep, de wapens opnamen tegen de Teutoonse overweldiger. Maar het einde van deze strijd mochten zij niet meemaken. Zij vielen in de slag van Duinkerken en werden opgenomen door de zeestrominqen, die hen naar Hollands kusten voer den. Daar werden zij bijgezet op ere-kerkhoven, die bij de vriendelijke bewo ners in goede handen waren. Land, dat naar water snakt... Helden van Duinkerken terug naar vaderland T En Jthans zijn zij de terugtocht begon- feen, de terugtocht naar het Vaderland, Welker overwinning zij niet meer moch ten beleven. Op drie grote vrachtwa- igens zijn de veertien, in dé Franse drie kleur gewikkelde kisten, die tot voor kort nog bedolven waren onder een blozmenhulde van de Alkmaarse burge rij. geladen. Langzaam zetten de auto's fcich in beweging voorafgegaan door de tamboers en pijpers van het tweede Ter ritoriale Bataljon. Er klinkt een zachte treurmuziek, terwijl de stoet zich lang- Saam naar de Kennemerstraatweg be- igeeft. Vandaar begint de tocht terug: tenminste voor de gevallenen, waarvan He familie het stoffelijk overschot heeft opgevraagd. Zij zullen bijgezet worden t>p het militaire kerkhof in Arras. De anderen (een groot deel van hen bestaat uit „onbekende soldaten") zullen in Ne 'Herland blijven. In Roosendaal zullen zij hun laatste rustplaats vinden, aan de ïjfens van het land, dat mede dank zij hun strijd, de vruchten der v"'-- J>Iukt. Langs de wegen wapperen vlaggen en He mensen die de stoet zien passeren, temen eerbiedig hun hoed af. VEEL BELANGSTELLING „VOOR HUN EN ONZE VRIJHEID". Onder het uitspreken van zijn dank baarheid voor deze militairen, „die hun leven gegeven hebben in de strijd voor He zaak van hun en onze vrijheid leq- He burgemeester Wytema een bos dah lia's neer op de reeds met bloemen over Hekte kisten der „poilus Nadat ach tereenvolgens majoor, ds. Brouwer en kapelaan Buurman voor de soldaten hadden qebeden. werden de kisten onder be^Hding van treurmuziek op de Tentoonslellinq van Huisvlijt en Floralia „Huisvlijt en Floralia" hield Zaterdag jen Zondag in café van Ham haar jaar Mjkse tentoonstelling. De belangstelling yiel. wat het bezoek betrof, niet mee. Dit was anders het geval met de ir.zen 'dingen, die op een hoog peil stonden. Zondaqmorgen 9 uur bezocht de school Jeugd de tentoonstelling. Na afloop was fer een tractatie en daarna nog een bal lonwedstrijd. De ballonnen verdwenen in de richting Engeland. De jeugd ziet tnet spanning eventuele berichten uit dit lar tcqemoet. O de kosten te dekken waren er ye Ilende attracties, er werden goede kaken gemaakt. De le prijs sjoelen was \oo- Rens Wayboer en de 2e prijs voor fond ?r wijzer van Eeten. Het gewicht van (hec bestuur, dat uit 7 dames bestond, (was 1057 pond, mevr. T. Schuurman Dekker en de heer J. Zijp hadden ieder (1056 geraden en moesten loten om de (le prijs. Het bestuur kan met genoegen fop haar werk, terugzien. Nieuws van de poppen Pc featste dagen van de popnenten- loor stelling zijn aangebroken. Binnen kort zal met het afbreken worden begon ben: de reis gaat dan naar 's Hertogen bosch. waar de „Kleine Uno" wederom yele bezoekers zal ontvangen. Ondertussen gaat het bezoek hier in JAlkmaar verder. Dinsdag arriveerde de B7000ste bezoekster. Het was de drie jarige Tineke Grijsev Grindweg 111. Wageningen. Zij kreeg een mooie pop. (Waarvan zij veel plezier moge beleven! Er is nog steeds één pop niet afge haald. Dat is no. 8331. Woensdag kan 'jnen deze pop nog bij Kofa-Spruyt af Thalen: hierna kan men bij de heer P. de Bie. Julianastraat 15. Alkmaar terecht, len-mde haar in ontvangst te nemen. Gdeon brengi Walsdroom J De bekende Alkmaarse operettever- ^ni—^T ..Odeon" zal uitvoeringen gaan vei van ^én van de aardioste oneret- fïes van Oscar Stratiss: „Een Wals droom". Hpt orkest zal oncfèr leiding Staan van Toh. Kuiper de balletten zijn Ingestudeerd door mevr. Majolée. I De uitvoeringen zullen worden ge houden op de Zondagen tussen 23 Sep tember en 2 October in Het Gulden JVlies. Een volledig Zaans orkest zorgt tpor de muzikale begeleiding. vrachtauto's gelegd. Hierna ging de stoet cp weg. Op de Kattenbcrg werd door de mi litairen de Marseillaise geblazen, als een laatste groet van Alkmaar's burgerif aan deze geallieerde strijders, die aan het be gin van de worsteling tegen het barba rendom reeds vielen en het eind van de strijd niet meer mochten meemaken. Maar hun nagedachtenis zal voortle ven in de harten der Alkmaarders en in de harten der Nederlanders. Hun naam zal zijn als een herinnering aan alle geallieerde soldaten, die hun leven gaven voor onze vrijheid. De belang stelling bij het afscheid van deze dei- tien soldaten was hiervan een over tuigend bewijs. Openingswoord De commissaris van de Koningin Baron De Vos van Steenwijk. die vervolgens het openingswoord sprak, juichte het toe. dat de expositie tot stand is geko men door de hechte samenwerking van de Heiloose middenstansorganisaties. Spreker zeide, dat men zich niet moet laten ontmoedigen door de dreigende moeilijke tijden. Niet alleen de midden stand. maar het gehele Nederlandse volk zal het moeilijk krijgen. Voorts merkte de hoge gast op. dat hij altijd bewon dering heeft gehad voor de bezwaar lijke positie van de middenstander, die veel soepelheid vereist. „Eerlijk duurt het langst," betoogde de spreker verder en hij sprak als zijn overtuiging uit, dat elke goede zakenman dit hoge principe huldigt De tentoonstelling zag hij als 'n poging om aan te tonen, wat men kan leveren en op een goede wijze. De heer H. C. Groot dankte namens de organiserende verenigingen de „He- mi" en de R.K. Middenstandsverg., de commissaris van de Koningin voor zijn hartelijke openingswoorden. Contra P B.O. Vervolgens kwam burgemeester Kalff aan het woord, die- teruggreep op de stelling: „De middenstand is de rugge- graat van elke democratie". De burge meester keerde zich'in duidelijke bewoor dingen tegen het wetsontwerp Publiek rechterlijke Bedrijfsorganisatie, dat deze maand in de Tweede Kamer zal worden behandeld. Hij wees erop. welke geva ren de middenstander door dit wetsont, werp bedreigen en betoogde voorts: ,Het is een wetsontwerp met een sterke Duit se inslag". Spreker bergeep. dat vele middenstanders het wetsontwerp zagen als een middel om aan de concurrentie t-* ontkomen, maar hij waarschuwde er voor, dat zij door hogere contributies ambtenaren zullen betalen, die hun t.z.t. de wet zullen voorschrijven. De mid denstanders dienen goed te overwegen, wat deze wet zal betekenen, want men Is bezig de verworven vrijheden omver te gooien. Tenslotte wenste de burge meester de tentoonstellende middenstand veel succes. Een slotwoord werd nog gesproken door de heer Bakker uit Haarlem, direc teur van het Centraal Bureau Midden stand diocees Haarlem. In vurige be woordingen hield hij een pleidooi voor de belangen en de juiste ontwikkeling van de middenstand. Spreker daagde de burgemeester uit tot een debat over de Publiekrechterlijke Bedrijfsorganisatie, die wellicht binnenkort te Heiloo zal wor den gehouden. DE TENTOONSTELLING. Het zou te ver voeren iedere stand van de exDoserenden aan een afzonder lijke bespreking te onderwerpen. Het qe heel biedt een uitermate overzichtelijke en ordelijke indruk. Men vindt er alle artikelen, die men zich maar wensen zou Zonder twijfel mag men de tentoonstel ling, die ruimer is dan vorige jaar en die ook vee! meer te bieden heeft, tot het grootste evenement van de Heiloose middenstand verklaren. Volstaan wij HARMONIE THEATER: Red River met John Wayne en Montgomery Qift. Toegang 18 jr- Voorstellingen dagelijks om 8 uur. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zon dag 2, 4.30. 7 en 9.30 uur. Woensdag 2.30 uur Matinee. CINEMA AMERICAIN: De villa on zer Dromen, met Cary Grant. Myrna Loy en Melvyn Douglas. Toegang tot 14 jaar onder geleide. Voorstellingen dagelijks om 8 uur. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2. 4-30. 7 en 9.30 uur. Woensdagmiddag 2.30 uur matinée. VICTORIA THEATER. Nacht van terreur, met Scott Brady en Jef Corey. Toegang 18 jaar. Voorstellingen dage lijks om 8 uur. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4-30, 7 en 9.30 uur. Woens dag 2.30 uur matinée. A-B.T - Strijd om de Matterhorn, met Anna Lee. Gilbert Roland en Warren Douglas. In het voorprogramma. Jiramy Wakely, de zingende troubadour in Zingende Ruiters. Toegang 14 jaar. Voorstellingen dagelijks om 8 uur. Zon dag 2. 5 en 8 uur. Jan Pronk-dahlia Op de „Gemidza"-tentoonstel ling presenteert de fa. W- Cas- tricum een opvallende noviteit. Tussen de overige fraaie bloe men pronkt de Jan Pronk-dahlia- Een treffende hulde aan de Hei loose stayer Jan Pronk, die zulk een prachtige sportieve prestatie leverde bij de wereldkampioen schappen wielrennen te Kopenha gen. met de opsomming van de exposanten en hun branche. Stand no. 1: Firma Bruin Drescher, bloemen, planten en aanleg van tuinen Stand no. 2: Firma Pepping, Meubel- f abrikan te: Stand no. 3: J. Koomen, wol en gar neringen: Stand no. 4: C. Broers. Levensmiddelen bedrijf: Stand no. 5- J. Kraakman. Zuivelhandel Stand no. 6: C. Stokman. Radiotech- nisch Bureau: Stand no. 7: C. Zoon, Rijwielhandel; Stand no. 8: P. Zwaag. Electro-Tech nisch Bureau: Stand no. 9: Fa. P. Greeuw, Levens- middelenbedrijf en Wijnhandel: Stand no. 10: J. M. Groenland. Timmer bedrijf en inrichting van interieurs: Stand no. LI: H. J. Natzijl, speelgoederen en galanteriën; Stand no. 12. D. Bos, haarden ~n kachels; Stand no. 13: Fa. P. de Groot, Manu- facturenhandel; Stand no. 14; J. Pantekoek. Electr—tech nisch bureau „Dynamico"; Stand no 15: J. J. Korstanje, Woning inrichting. Stand no. 16: P. en J. Avis. Kranten- bedrijf: Stand no. 17. „De Rustende Jager". Restaurant en Hotelbedrijf Stand na 18: Toh. de Vlugt. Rijwiel handel „De Uiver"; Stand no. 19: P. A. C. Nieuwpoort. Schildersbedrijf en spuitinrichting; Stand no. 20: Jan Veenis, Levensmid- delenbedrijf; Stand nr> 21: A. Kosters, Electrotech- nisch Bureau: Stand no. 22: J. W. Stadegaard, Bieren Wijnen. Limonades, enz. Stand no. 23: S. B. Boerma. Schoen- handel en reparatie: Stand no. 24: W. Castricum, Hovenier Zaad_ en Potershandel: Stand no. 25: G. Rozing, Kleding naar maat; Stand no. 26: „De Oude Herberg", Res. taurant n Hotelbedrijf: Stand no. 27: Verfrissingstand of snel- buffet; Stand no. 28- Fa. J. J. Jansen, Sanitair. Elec. artikelen enz. Stand no. 29: L. A. Stoop, Levensmid- delenbedrijf; Stand no. 30: J. Slooten, Sigarenmaga zijn; Stand no. 31: G. Schipper, Schilders bedrijf: Stand no. 32: J. Bakker, Radiohandel. Lappenmarki op Laai Ter qelegenheid van de Landbouwten toonstelling zal op de Laat te Alkmaar een lappenmarkt worden gehouden op 28 September. AANGEHOUDEN. De zaak tegen de Alkmaarse ambte naar A. K„ die ervan beschuldigd werd steekpenningen te hebben aangenomen, kwam Dinsdagmorgen voor de Meervou dige Kamer van de Arrondissements rechtbank te Alkmaar. De zaak is aan gehouden. ALKMAAR. Geboren: Cornebs Th., zoon van Tfi. J. Peopinq en T. Twisk. Arv R„ zoon van L. H G. Moen en D. Zandbergen. Agatha W. A. M„ dochter van W. Baltus en A. A. Jannes. Overleden: Arnoud Langeveld. oud 82 jaar, gehuwd met C., J. Flierman. De RLVD schrijft ons: De Zijpe is reeds lang voorzien van een watervoorziening voor de gewassen Dit is een voorziening in grote lijnen, waardoor sommige delen te diep in het water komen te liggen en andere delen niet voldoende water krijgen. Aange zien de stijghoogte van grofkorrelige zandgrond gering is, zien we de hogere delen verdrogen. Dit zijn de z.g.n. „nol len". Onder de schrale zode ligt hier tot aan het water een laag stuifzand, dat wij „dood" zand noemen. Het doet net als vet en neemt geen water aan. De afdelingen Zijpe en omstreken van de Holl. Mij. en L.T.B.. die hun leden in Zijpe en Koegras hebben, besteden veel aandacht aan dit onderwerp door het houden van lezingen, enz. De heer H. v. d. Sluis te St. Maar tensbrug, Ruigeweg had een hoog stuk land uit bos ontgonnen. Het lag boven peil, zodat alleen in regenrijke perioden qras op dit perceel groeide. In 1947 lag het 4 maanden „dood" en deed niets. Aangezien er in een grenssloot geen water was, legde de heer v. d. Sluis greppels in d.t perceel. Hij zette de ierpomp in de sloot en begon te malen; eerst met een trekker (te duur), later met een electromotor, toen de electrische leiding in het land was gebracht. Het water uit greppels infiltreert makkelijk de ongeveer 20 m brede akkers. Omdat er enige helling in dit terrein is, (we schatten het op 2 ha) zijn in de verbin dingsgreppels stuwtjes geplaatst. Het resultaat is groot. Er is altijd gras en er loopt doorlopend vee in. Aangezien het vetgehalte op dit perceel laag is (ook een probleem op zichzelf) wordt het meest geweid met jong vee, schapen, stier en paarden. Aantal maaiuren in 1948 50. kosten f 7 (voor een hele zomer). Maaiuren in 1949 200, kosten hoog getaxeerd f 28 De maaiuren geven meteen de droeg fcegraad aan. De regenwaarneming te Schagen noteerde als regenval: Juni, Juli ea Augustus 1948 213.2 mm neerslag. Juni, Juli en Augustus 1949 111.4 mm neerslag. Gemiddeld viel er in 30 jaar 203.8 mm neerslag. Een hoge kop in dit land. die niet qeinfiltreerd wordt, laat zeer demonstra tief zien, dat er zonder water ook niets groeit. De heer Nottelman te St. Maartens brug heeft zijn land zeer effectief z '-vl- filtreerd. Met behulp van 2 motoren wordt het gehele bedrijf (groot 13.70 ha geïnfiltreerd. Tussen de greppels lopen verbindingsdrains. Dit bedrijf is oud bollenland. totaal uitgemergeld en grof zandig De motoren pompen het water in bakken, die met de verbindings- 1 In een dagblad stond één dezer dagen een berichtje, dat in een onzer stads- qrachten een vierjarig k:nd was geval len- Eén der omstanders, een behoor lijke zwemmer, sprong in het water en wilde het kind naar de kant brengen. Het lukte hem "niet Gelukkig kreeg hij hulp en samen met een andere zwemmer die ook in het wa ter sprong, slaagde hij erin het kind op het droge te krijgen. Wat zou er gebeurd zijn als dit nu eens op een eenzame plek was gebeurd? Het kind zou verdronken zijn. Nu was het nog een klein kind. Vol gende keer m;sschien een ouder mens en flikt het de redder niet zich vrij te maken- Het is dus ook in uw eigen belang, dat u in geval van nood op kunt treden als redder. De Alkmaarse Reddings Brigade oefent haar leden in slepen, popdu-'ken. bevrijdingsqrepen enz. enz. Voor de ge diplomeerde leden is een gratis verzeke ring voor eventuele ongevallen of na- del ae gevolgen voortkomende uit een redding. Ieder Donderdagavond van 9 tot 10 uur in de Overdekte. Komt u weer eens kijken. De contributie is zeer laaq ge steld n.I. voor een heel jaar f 2-50. Waarschijnlijk heeft u in de afgelo- nen zomer aan het strand te Berqcn aan Zee kennis gemaakt met een geheel an der deel van het werk der brigade. n.I- de strandwacht Voor het volgend zomerseizoen kun nen we nog mensen gebruiken. Het ma teriaal der brigade wordt aan het strand ook steeds beter en misschien is er vol gend jaar zelfs een boot. Nogmaals willen wij u opwekken eens ProDaoanda-avond „Rhetordub' Dezer dagen was er een propaganda avond van de „Rhetorclub" in café Bouwstra te St. Pancras. De club geeft oa- een cursus in „Angstvrij Soreken", waaraan deze avond was gewijd. De heer Verkijk, docent van genoemde club begon te vraqen. of één van de oud cursisten de bijeenkomst wilde openen en de heer Madderom bood zich hier voor aan. Nadat de heer Madderom al len hartelijk welkom had geheten, ver volode de heer Verkijk met een uiteen zetting van het doel van deze pronagan da-avond. Hierna werd gevraagd of noo enkele cursisten over een beoaa'd onderwerp wilden spreken, om te be wiiren. dat deze cursus inderdaad succes heeft. Wii mogen wel vermelden, dat deze oud-cursisten, enkele gebreken daargelaten, het er vrij aardig afbrach ten. Na afloop gaven zeven personen zich voor de currus „Angstvrij Sprkeen" op. drains zijn verbonden, zodat de eigenaar volkomen de watervoorziening in de hand heeft. Dit land, dat vroeger prac tisch yesproken, niemand wilde hebben, geeft thans rijke vrucht. Dit jaar is er zeer weinig kunstmest gebruikt, wel com postf dat minder voldeed) en beer. Wij geven nu de veebezetting aan, die we deze zomer aantroffen en waarvan velen zullen beweren: ,,'t Bestaat niet": 15 melkkoeien (zeer goed in conditie), 12 weidekoeien (weiden kan niet in de Ziipe, zegt „men"), 18 overhouders, 14 schapen 4 paarden en 3 veulens en dat alles op 13.70 ha waarbij berekend het erf. Wij zeggen met een variant: „Wateren is geen heiligheid. Toch doet ze wonderen, waar men ze leidt". De heer Biesboer, Burgerbrug, ligt ol te hoog of aan de lage kant ten op zichte van het polderwater. De .nollen doen dan ook weinig in de zomer. Hoe krijg ik daar nu water op?" was zijn vraag. Wij hebben met elkaar deze puzzle opgelost, dank zij de zeer wel willende medewerking van de brandweer van Schagerbrug. 7ian de motorwater pomp kunnen nu drie oude afgedankte brandslangen gekoppeld worden. Schaken Kampioenschap van Alkmaar en omstr. Hoewel de strijd nog n:et is beslist, kan toch met vrij grote zekerheid wor den vasfgesteld wie de kampioen 1949 zullen zijn. In de hoofdklasse A heeft W. Kwak de leiding met 3,5 uit 4 partijen, terwijl •n B de HBS-leerling C. Langedijk uit Noordschanvoude aan de kop staat met 4.5 uit 5. D- Appel sr. benutte zijn kan-en niet en verloor van J. C. de Ruiter, Holtes uit Heiloo heeft de beste kansen. In le klasse A heeft C. Woutersen de leiding met 3 uit 4- In de tweede klasse A is P. Hoekstra jr.ongeslagen geëindigd met 5 uit 5. terwijl in B F Bosch met 4 uit 4 we! de eerste zal worden. Hier volgt de uitslag van de 5e ronde Hoofdklasse B: H J C DageletP Vreeken 01 C LancedijkIr J F Cool 10 Ir. J F CoolC Meyer 10 Eerste klasse B: D AppelI C de Rui'er 01 Tweede klasse A: P Hoekstra jrJ Frank 10 J WoltersJ Nijman 01 op een oefenavond te komen. Zolano het devies van de Ned- Bond t. h. red den van Drenkelingen „zolang niet ieder zwemmen kan. moet ieder zwemmer kunnen redden" nog niet is verwezen lijkt moeten wij bliiven aandringen oo uw medewerking. Ook in uw eigen be lang. Koningin Wilhelminalonds De opbrengst van de collectes, d'e ten bate van de kankerbestrijding op 31 Augustus, 2 en 3 September door h?t Koningin Wilhclminafonds zijn gehouden hebben een bedrag van f 228.430 op gebracht. Dit betekent dat gemiddeld voor elk speldje een bedrag van onge veer 20 cent gegeven is. Marker bruiloft in Enkbuizen Enkhuizen heeft een invasie gehad. Al was het dan ook een vreedzame in vasie. Niet minder dan 200 Markers, vergezeld van een Marker muziekcops. hebben een inval gedaan en op het te- rein rond de Drommedaris tal van men sen laten genieten van een stukje Mar ker folklore. Het uitzonderlijk fraaie weer werkte ten volle mede om het hoofdnummer van het programma, de Marker bruiloft en de daarbij behorende gebruiken tot een glanspunt te maken. Het was een feestelijk gezicht al deze Markers en Markecinnen rond de dis te zien zitten, hen de eenvoudige dansen te zien uitvoeren. Jammer dat voor ve len uit het publiek verschillende cere moniën niet goed te volgen waren omdat er geen podium was. Maar toch geloven we dat deze mid dag ondanks dit euvel volkomen ge- Islaagd is, want degenen die de bruiloft niet zo goed konden volgen, hebben nu volop gelegenheid gehad ora de Marker cos turn es te bewonderen. Een Marker, die wc aanklampten ver telde ons een en ander over het leven op Marken. De bruiloft zoals we die deze middag hadden gezien, werd nog dikwijls zo uitgevoerd in Marken, maar regel was bet niet- Daarvoor waren de onkosten soms te hoog. Zo goed als de oehele bevolking houdt de oude fleurige klederdracht nog in ere Alleen als de jongens naar de vaste wal "aan werken, begint de blauwe overall in gebruik te komen. Het was e»n fantastisch mooi schouw spel deze **00 bewoners van Marker roM de Dromm^aris te zien zweTve", En ook in de Dromedaris natuurliik waar we even een kiik<e gingen nemer- in de Oud Hollandse Taveerne en i" het Zuiderzeemuseum. Ts u er ook al geweest? Maakt u er dan gebruik var want op 22 September wordt het r- seum gesloten. Deze brandsl ngen bevloeien de ollen en zelfs de lekken zijn bier geen be zwaar. De nollen geven nu wel gewas en de heer Biesboer zou zijn bevloeiing niet graag willen missen. Bij al deze g« vallen is polderwater in de buurt. Wat doet U nu - werd ons gevraagd als er geen water is? Daarover een vol gende keer. Voor de Voorlichtingsdienst, Noordholland. K. BERGSMA Opin. Op een vraag of deze inten sieve bedrijfsvoering geen hoge eisen aan de werkkracht van de boer stelde kregen we ten antwoord: „Wc moeten er uit halen, wat we kunnen, is het niet voor ons zelf, dan voor de gemeenschap We moeten er toch weer bovenop." Zolang Nederland nog zulke boe -n voortbrengt kunnen we gerust zijn. Excellentie, voor deze man een ,;ntjef P.S. Wie heeft mijn grondboor gevon den? Graag terug. St. Pancras Waar bleven de belangstellenden? SINT PANCRAS - Di-.r ..;rd de laatste wedsf'-d .esperii 'r. h(t kt. der van de St. Nicolaas-actle voor onze jongens overzee. O- ha.t nam het spel een aanvang. Voor de rust een gelijkopgaande strijd, n. de Ambter. «ren iets meer in ce t-r.val D-t uvrwicit w H i». een verd-end doelpunt uitge drukt. Na de rust werd zelfs goed spel geleverd en beide partijen zwoegden om toch maar de uitgeloofde vetleren medailles te bemachtigen. De eindstand w-as 32 in het nadeel van de heren Middenstanders. Na de wedstrijd wer den de medailles met een toepasselijk woordje door burgemeester Kroonen- burg aan de spelers van het winnende team uitgereikt Dit was de laatste wedstrijd en het comité had gehoopt met deze match haar actie tot een volledig succes te kunnen maken. Maar deze hoop is aan flarden gereten. Aan entree werd het luttele bedrag van 19 gulden ingevan gen. Dit jaar kunnen zij dan cok de actie niet volledig geslaagd noemen. Nog 1 wedstrijd zal er gespeeld worden en wel in Oudorp op Zondag, 18 Septem ber 1949, op het Kolpinq Bovs terrein. Herstel Uw verzuim, bezoekt de wed strijd, aanvang 3 uur des namiddnqs. Mafiqe vangst, gezellige wedstrijd SINT PANCRAS - Zondag hield de Sporthengelaarsvcrcniging „St, Pancras" voor het eerst in haar 5-jarig bestaan een baarswedstrijd in de Kleimeer Het aantal deelnemers was niet groot: slechts .14 van de 84 leden hadden zich voor dit sportevenement opgegeven Daar slechts maatbaars gesteld werd. kon ver wacht worden, dat het aantal hiervan niet groot zou zijn. Toch bleef d.- v -ngst r.og onder de verwachtingen. Slechts 2 rmatbaarzen werden gevangen, n 1. een door de hec. van de Tak (27.5 cm) en een door de heer Kramer (18 cm) Na aflooD van de wedstrijd werden de nrij zen door de voorzitter, de heer Welker net een toepasselijk woord uitgereikt. Beide prijswinnaars kregen een hengel, terwijl de hee» v. d. Tak tevens voor één jaar beslag Igede op de wisseL. orijs voor de grootste baars Zeer sportief stond de heer Kramer zijn eigen hengel af aan hef oud «te lid van deze vereniging, de heer Jn. Wiediik Het bestuur hoopt voor de vei' nde wedstrijd, dus over 14 dagon. cp een grotere deelname. Er zijn prachtige prijzen te bei- en. dus leden grijpt Uw kans en geeft II nu reeds op vor deze wedstrijd. W/e is de eigenaar ST^JT PANCRAS - Zondag is er bij de heer C. de Ruiter, 't Vennetje, een post duif aankomen vliegen. Op de ring stond het volgende vermeld: Holland 49 275875. De duif was zichtbaar ver moeid. zodat verwacht wordt dat het een wedstrijdduif is. De eigenaar gelieve zich met bovenstaande persoon in ver binding te stellen. Oecumenische Jeuqdraad De Oecumenische Jeugdraad vap Alk maar, omvattende de jeugd van dc Ned. Hervormde. Ev. Lutherse. Remonstrants Geref. en Doopsgez. Gemeenten, heeft ook dit jaar zijn Jeugdappel Het bestuur heeft in de eerste plaats een Discussie avond belegd in de Doopsgezinde Kerk (Koningstraat) waar Wika Boon uit Kolhorn .spreekt over „Jezus en ons da gelijks leven". De heer Boon is een werker in kerkelijke arbeid (vandaar zijn titel) die sinds enige tijd zich geeft in het bizonder aan de arbeid onder de genen.. die van de kerk vervreemd zijn. Daarom is het een hartelijk ve'1 van het bestuur van de O. J. T ook vele jongeren van 15 jaar en ou&er kerkelijke en buitenkerkelijke op Vrij dagavond half acht zullen komen om in discussiegroepen deel te nemen aan het gesprek over bovengenoemd onder werp. Zondagavond 7 uur Is in de Grote Kerk, vervolgens de JeugdappeTdienst, waar een drietal predikanten een kort woord spreken (zie de advertentie). Wif roepen in de eerste plaats atle jonneren boven 12 jaar en verder ook cuderen (in het bizonder ouders) op de d'enst van Zondagavond 7 uur te h-^rVen. De Oecumenisch? J~.--draad Alkmaar. Voor de aanvang der plechtigheid had Sich een grote menigte belangstellenden Voor de uitgang van de Gemeentelijke Begraafpl. opgesteld- Tal van autoritel len hadden door hun aanwezigheid blijk Jjegeven van hun medeleven met de laatste tocht van deze gevallenen voor Vrede en vrijheid. Behalve twee leden Van de Franse Vereniging van oud- Strijders. waren aanwezig de heer Mon don. inspecteur-qeneraal. en de kapitein der cavalerie Watremez des Loges, on Her wiens leiding deze overdracht plaats had- Het Alkmaarse garnizoen was ver tegenwoordigd door mej. J. Houbolt en fcijn staf. Ook het gemeentebestuur was Öanwezig. Behoudens mr. Leesberg was J het voltallige college van B en W aan wezig- Van de overige aanwezigen noe tnen wij: mr. Veendorp. gemeentesecre- teris van Alkmaar, mr J. Krabbe, vice Jjfesdent van de Ariondissementsrecht bank te Alkmaar, ir. Knol. directeur van Gemeentewerken, en vele andere auto riteiten Commissaris van Koningin opende .Gemidza"tentoonstelling 1949 is de toverklank, die op het ogenblik opgang doet in Heiloo. In een grote expositie-ruimte van een 73 meter lengte tonen 32 Heiloose middenstanders wat zij het publiek hebben te bieden. Gistermiddag werd de tentoonstelling bij een samenkomst in „De Oude Herberg officieel door de commissaris van de Koningin voor de provincie Noordholland Baron de Vos van Steenwijk geopend. Na enkele korte toespraken begaf het gezelschap onder wie zich onder meer het voltallige college van B. en W. bevond, naar de expositie-gelegepheid, waar de comnrssaris van de Koningin de feitelijke opening verrichtte door het lint, dat de toegang nog versperde door te knippen. Vervolgens bleven de genodigden ge ruime tijd bij de smaakvol ingerichte tentoonstelling. Twee voorname dingen kwamen tot uitdrukking, en wel, dat de gezamenlijke Heiloose middenstanders kopend publiek, in sortering en prijs veel te bieden hebben. De Heiloose jaarbeurs, al is hij klein vergeleken bij Utrecht, laat daarover geen twijfel be staan. Tijdens de samenkomst in „De Oude Herberg" sprak de heer H. C. Groot, als voorzitter van het tentoonstellings- comité een inleidend woord, waarin hij erop duidde, dat de middenstand weer een periode van strijd om het bestaan tegemoet gaat. Voorts wees spr. erop. dat de Heiloose middenstand door de ligging van de plaats concurrentie van naburige gemeentes heeft te duchten. De bedoeling van de tentoonstelling is het Heiloose publiek erop te wijzen, dat men even goed hier als elders terecht kan wat prijs en sortering betreft.

De Vrije Alkmaarder | 1949 | | pagina 2