A/assautax Laetare A, werd kampioen van Noordholland in Schagen Verenigde Naties SSSKrtssas Ouders Opvoeders RIJKSPOSTSPAARBANK G E CN WERELDVREDEDAG De eerste omloop leverde weinig sen saties op. Slechts eenmaal kwam het lot een kamprit tussen Lycurgus en Edelman, waarin Edelman won. De tweede omloop kwam de sport te voorschijn ende strijd om de 1000 gulden. Tot veler teleurstelling trof het. dat twee favorieten, Laetare A en Dutch Hannover, tegen elkaar uit moesten komen. Dat bracht de to to—liefhebbers danig van streek en 2eer velen raadden mis. Dat blijkt •ok wel uit de uitbetalingen na de 2de Hij had geen lef Dit zou een verhaal kunnen zijn over een luxueuze badplaats aan azuurblauwe Franse Rivièra, waar twee geliefden elkaar vonden, wa re het niet, dat juist het ontbre ken van een „happy end" het ge heel en min of meer tragisch ka rakter geeft Wel opwekkend ech ter is het, in ieder gval voor KLM' ers, te weten, dat hun luchtvaart maatschappij, al is hij dan de oudste ter wereld, toch nog jeug dig genoeg geacht wordt om een liefdesverklaring te ontvangen Het geheel speelde zich af in Nice waar onlangs een toerist in een der bars van deze Franse 'tad plaats een meisje ontmoette, dat zijn hart plotseling in vuur en vlam zette. Ondanks de innerlijke s rijd, die de toerist #ongetwiifr- gevoerd moet hebben, durfde hij haar niet aan te spreken. Toen het meisje de bar verliet, volgde hij haar op enige afstand, nog steeds een volkomen stilzwijgen bewarend. Juist vóór het nietsver moedende meisje „Negresco", een der grootste hotels van Nice bin nenstapte, vielen de verliefde toe ristenogen op een drietal le-ters: KLM, die, gevat in een sierlijke ring aan haar ceintuur bengelden. Dat moésten de initialen van het meisje zijn. Hij smeedde een lis.ig krijgs plan, dat resulteerde in het schrij ven van een brief, waarin hij zijn hart aan de voeten van het meis je legde. Hij adresseerde de brief aan: Miss KLM Ho'el Negresco. Nice Het mag een toeval zijn, dat de KLM-vertegenwoordiger zijn kan toor in hetzelfde hotel Negresco heeft, lógisch is het echter, dat deze bij lezing van de brief onge woon grote ogen opzette. Dat het aanzoek niet het ge wenste resultaat opgeleverd heeft, zal zelfs de verliefde toerist ach teraf moeten kunnen billijken. De Initialen KLM sieren nl een sleu telring die de luchtvaartmaat schappij voor propagandadoelein den uitgeeft. De liefde kan zonderlinge we gen bewandelen! LAETARE A. de kleine bruine ruin van P. J. A. Botman is gistermiddag in Schagen kampioen van Noordholland geworden na een strijd met 17 concur renten. De draverij bad een zeer vlot verloop reeds vóór vijf uur had Jaq van Leeuwen in twee ritten met Laetare A ook de laatste tegenstander. Limbus bedwongen. Prach tig weer (dat is wel eens anders geweesthad een flink aantal belangstellen den naar Schagen gelokt omloop: Laetare bracht winnend f 8.00 en plaats f 2.70! Laetare verloor de eerste rit, maar de volgende twee rit ten bleef Ensing achter. Ook tussen Edelman en Abdullah Scott waren er 3 ritten nodig, waarin Edelman het tenslotte niet kon bolwerken. Harold Mc G. had in de 2e omloop rust en verloor in de 3e omloop van Lirabus. Voor Laetare was er wèèr een bijzonder zware opgaaf, nu tegen Ab dullah Scott. Evenals tegen Dutch Han nover werd de eerste rit een nederlaag doch de daarop volgende ritten was de kleine ruin juist iets sneller. Johannes Hie in de eerste omloop Lord Todding ton en in de 2e omloop Kalumet Axkit geklopt hac(. was door rust reeds zeker van de 3e prijs. Tegen Limbus viel de beslissing reeds na 2 ritten, terwijl Ab dullah Scott na 3 ritten de 4e prijs in de wacht sleepte door Herold Mc G. te kloppen. De finale viel tegen eerst sprong Limbus bedenkelijk en kostte het Wagenaar nogal wat moeite hem in de baan te houden en in de 2e rit was Laetare zo snel weg, dat Lim bus er niet meer aan te pas kwam. De toto zette f 4.328 om en betaalde le omloop: Laetare W 4.80, pl. 1.90; Johannes 3.20 en Limbus 1.80; 2e om loop Laetare W 8.00 en pl. 3.20, Jo hannes 2.00 en Limbus 1.40; 3e omloop Laetare (stalverband met Johannes) W 1.20 en pl. 1.20 Limhps 1.40. AANBESTEDING HARENKARSPEL Voor de bouw van een bemalingsge bouw voor 2 vijzelinstallaties met bij behorende werken voor de Plaatselijke Commissie voor Ruilverkaveling van de Waarlands en Slootgaardpolder, hebben ingeschreven: J. Orij te Alkmaar voor F 32.215.—; K. Koopmans te N. Nie- dorp voor F 33.097.Fa J. Faus te N. Niedorp voor F 33.485.—; P. du Bois te Franeker voor F. 35.100.—; de Gebr Opdam te Heilo voor F. 35.200— Jb. de Graaf te Moerbeek voor F. 35.249. Jn. Hoogzand te Spierdijk- Spanbroek voor F 36.939.— Jan Rut- sen te Z. Scharwoude voor F. 38.350— Jb. Rutsen te Zuuidscharwoude voor Vervolg van pag. 1 in directe overeenstemming met de bin nenlandse politieke constellatie. Maar laten we nuchter blijven. Het voorstel ziet er begerenswaardig uit, doch is een volslagen utopie. We leven in de eeuw van het imperialisme ener zijds, 't communisme en de volksdemocra tieën anderzijds, met als overkoepeling een wederzijds bezit van atoombommen. Hier is politiek noch militair een speld tussen te krijgen, en van deze realiteit uit dient Nederland positie te kiezen. Onze stem moet klinken. Dus verster king der Verenigde Naties, der idee van internationalisme, hetgeen zeker niet het zelfde is als blokvorming. De blok vorming, zowel militair als politiek in West-Europa is, naar de mening van de anti-Sowjet-politicus de Gaulle reeds achterhaald door de atoomkwestie. Vele geleerden dekken dit standpunt; d.w.z- dat onze militaire millioenen in en voor het Atlantisch pact min of meer in het water zijn gegooid. Dus geen blokvorming, maar dan een -tem in het kapittel der Verenigde Na- -ties. Dit betekent een ondersteuning v de qedachte aan internationale vrede, dit betekent, met Amerika, bespreking der voorstellen, desnoods, van Wvsjin ski. Mislukking? Indien ook deze vredes poging mislukt is elke toenadering voor lopig van de baan. Dit behoeft geen oorlog te betekenen, zal het zeker niet betekenen. (Men late zich toch niet 'n angstpsychose opdringen waarvoor geen reden is). Het zou wel betekenen isole ment van het kapitalistische deel der we reld enerzijds en half-Europa en China anderzijds. Dit betekent tevens volko men afhankelijkheid van de dollar en welke gevolgen dit kan hebben is juist vorige week duidelijk geworden. Neen. onze weg in de Verenigde Naties moet die van een zelfbewuste kleine staat zijn. die zijn handelsbelangen ook in Oost- Europa weet te ligaen. anderzijds een vrachtvaarder voor West-Europa kan zijn- Niet in een blok van kleine staten, doch als mede-schakel in de verbinding Oort-West en met ondersteuning vpn elke eerlijke poging die in Lake-Succes wordt gedaan om de vrede te garande ren, hoe gebrekkiq misschien ook de sa menwerking zal zijn- De regering van Madras heeft de cor.i munistische partij van India een onwetti ge organisatie verklaard. De regering van West Bengalen heeft de partij reeds eerder onwettig verklaard tegelijkertijd met de regering van de staat Hyderabad. F 38.778.—C. v.d. Kommer te N.'Nie dorp voor F 39.032.—; N. Borst en Zn te Spierdijk voor F 39.762.—: F. Kui per te Aartswoud voor F 39.785.— J. P. Boot te Limmen voor F. 39.950- en G Kuypers te De Weere voor F 40.500.- u Tot gunning kon niet niet worden o- vergegaan. De zojuist in Flushing Meadows ver gaderde organisatie der' Verenigde Na ties heeft vijf hoofdpunten in behandeling genomen en wel: de Indonesische kwes tie .die alleen nog maar formeel aan de orde schijnt; de uiterst précaire zaak van het deelnemen der Russen aan Je Ba! kancommissie; de Koreaanse kwestie; de regeling van de komende status van de vroegere Italiaanse koloniën in Afrika en tenslotte nog de Palestijnse aangele genheid. waarbij de positie van Jerusa- lem geregeld moet worden, alsmede die van de Arabische vluchtelingen: Dit alles is plotseling overschaduwd geworden door het schijnbaar alles be heersende probleem van de controle der atoomenergie. Of de Assemblee erin zal slagen van deze kwestie een agendapunt te maken of er over een resolutie op te stellen mot nog worden afgewacht? Het voormalige lichtschip „Haaks'' heeft thans onder de benaming „Hollands Glorie" de bestemming gekregen van internaat voor sociale jeugdzorg. Hier •worden jongelui opgeleid tot varensge zel. Onder belangstelling van hun ka «neraden volgen enige jongens in een Aloep hun commando's op. Hoewel de Chinese gebieden, welke nog niet door de rode legers bezet zijn, aan oppervlakte en inwonertal even groot zijn als een reeks van Europese landen tezamen, acht men de uren van de Chinese nationalistische regerig vrij wel geteld. Mao Tse Tung heeft de pro clamatie van een Chinese „Volksrepu bliek" aangekondigd en Engeland heeft reeds officieus laten weten, dat het de nieuwe Chinese staat erkennen zal. Met de val .van Amoy achtten Ameri kaanse deskundigen het lot van Kanton bezegeld. Tsjag Kai Sjeks militair hoofd kwartier op Formosa zal dan afgeschei den worden van zijn laatste bases m de provincies Yunnan, Szetsjwan en Kansi. Doch ook daar zijn reeds, zoals op de kaart te zien i-, grote gebieden in han den van opstandigen, die nu reeds een compromis met de communistische lei ders trachten aan te gaan. ofschoon deze rebelse beweging niet als een comrau- stellen moet nog worden afgewacht. TEL 3545 Taxi- en Luxeverhuurinrichting, Nassauplein 1 - Allcma_. leun lliiiiilll Uw kinderen doen toch ook mee met de Jeugdspaaractie van de Nationale Spaarraad Spaargeld is veel meer waard dan snoepgeld! Leert uw kinderen de waarde van het geld beseffen. Stelt ze in staat geregeld te sparen. Zelfs in deze tijd is dat niet onmogelijk. Gunt ze de voldoening, die het zelf gespaar- de schenkt. Twee cent per dag is de hele wereld niet. En dat is al voldoende om iedere halve maand een kwartje (de kleinste inleg op een spaarbankboekje) te laten bij- schrijveh. Als ze er nu en dan zelf nog, in de familie kring, een dubbeltje bij kunnen verdienen met kleine karweitjes, loopt het aardig op. Is het bezwaarlijk, dat ze geregeld een kwartje opzij leggen, dan kunnen ze ook met dubbeltjes sparen door op het postkantoor spaarbankzegels te kopen en die te plakken op een spaar kaart van de Rijkspostspaarbank. Als aanmoediging voor hun garen en sparen krijgen ze bij het inleggen, tweemaal per maand, één van die mooie plaatjes, die de Nationale Spaarraad gratis ter beschik king stelt. „Malende Molens", „Zingende Torens" en allerlei andere interessante series. Moedigt ze aan, zit er achterheen, dat ze aan de Jeugd spaaractie meedoen. Hebben ze nog geen boekje of een spaarkaart van de Rijkspostspaarbank, zorgt dan, dat ze die tijdig aanvragen. Het boekje en de spaarkaart kosten niets. Het eerste plaatje wordt tussen 1 en 15 October uitgereikt. Laat uw kinderen meedoenOp het postkan toor kunnen ze altijd terecht voor het sparen bij de Sparen maakt van centen guldens. En met guldens kunnen ze wat doen J Heden overleed in het Centraal Ziekenhuis, na een kortstondig smarte lijk lijden, onze geliefde zorgzame Man en Vader' Behuwdzoon, Broeder, Behuwdbroeder en Oom. de Heer ANDRIES FERNEc iu de ouderdom van 53 jaar. G. C. Ferneé Van den Heuvel Andreé Nelly En verdere Familie Alkmaar, 25 Sept. 1949 Van Leeuwenhoekstr. 25 De begrafenis zal plaats hebben a.s. Donderdag op de Gemeente Begraaf plaats. Vertrek van het Centraal Ziekenhuis, nam. twee uur. De over ledene is opgebaard in de rouwkamer van het Centraal Ziekenhuis- Bezoekuren: voorm. van 10 tót 11 uur en nam. van 3 tot 4 uur. Te koop 12 KONIJNEN met 2 negeodelige hokken Emmastraat 52, Alkmaar. Voor één onzer employe's zoeken wij een NET KOSTHUIS Br. met voll. inlichtingen aan het adres. W. SCHMIDT, Heiligland 38 B, Alkmaar. Het Bestuur der Coöp. Boerenleenbank .HOOGWOUD r maakt bekend, dat van 1 Oct. 1949 tot 1 Maart 1950 avondzittingen door de kassier gehouden worden. Gedurende bovengenoemd tijdvak is de bank dus geopend op: Maandag, Woensdag en Vrijdag telkens van 912 uur. 2 OCTOBER Allen, die de Vrede willen, nemen deel aan de GROTE ANTI-OORLOGSBIJEENKOMST op Zondag 2 October, des middags 2 uur in de Alkmaarse Muziektuin. Declamatie, Zang en verschillende sprekers. ENTREE VRIJ. jPDUlKERTJES Kosten «lecv/s f 1.50 tot vier regels, elke regei méér 0.25. Advertenties ondei nummer bovendien sfééds f0 25 voor nazending. Elk OPDUJKERTJE wordt ge plaatst in èn „De VrtJe Alkmaarder" èn „De Nieuwe Schager" èn „Herrijzend Wie- ringermeerland", Opgaven moeten Dinsdags ol Donderdags vóór 2 uur in ons bezit zijn. Bewijsnummers worden ln de regel niet verzonden. Te koop prima donkerrode HAARDKACHEL met zakke tel en pijpen f 60. B. Dubbeld Hemme, Barsingerhom. Te koop prachtige HAND PEREN ook voor de inmaak f 0,25 per kilo. Stuur kisten met verpakking en het komt in orde. C. Dekker, Kcinsmer- brug E 133 Schagerbrug,- tel. 216 K 2247. Te koop een Jèarsma HAARDKACHEL i g stte bevr. bij W. Halberma, Win kel. Te koop gevr. Godin ka mer KACHEL. Brieven aan M. J- Kunnen, St. Maartens» brug C 110. Te koop 'n WOONHUIS B 199 Westerweg Nieuwe Niedorp, te bevr. bij Jb Nap, Dorpsstraat, N. Niedorp. t ,r Te koop BENZJNEMO- WINTCRMaWl" Z bont. «n.nfu- maat 44, voor elk aanneme- v- lijk bod. 's Avonds van 69 uur. H. Bakker, Dirkshorn. B 9. Te koop NORTON 500 cc Camshaft, 4 yersnellings voet schakeling, zeer snel. M. Barsingerhom, Koedijk 61. - Te koop 9000 kg HAVER STRO in balen, W. Hoog- schagen, Zuiderweg 1, Anna Paulowna. OUD GOUD, zilver enz te koop gevr. Hoogstr. 8, Alk maar. Maartensbrug, telef 227. Goed TEHUIS gezocht voor 2-jariae Duitse herder, duieipuuaj j syeeM maz Ewijckspad 39, Anna Pau» lowna. Dames, laat uw japon f>. maat PASKLAAR maken voor f 5,— bij G. Kuiper, Regen» tenstraat D 48, Schagen.

De Vrije Alkmaarder | 1949 | | pagina 4