Kiity Foyle Gesloten overweg Noodzakelijk voor Uw veiligheid Prijzenstop ook wel eens prijzenstrop Het Huis aan de Baal Een schitterende verfilming naar de roman van Christopher Morley ;vvvy^A^W»V^W*WW«W«^AW^*^^AW^W>AA',*<^VW K1TTY FOYLE is ren film. die regel recht tot het hart van een ieder spreekt. Sam Wood, de beroemde Amerikaanse regisseur, die verantwoordelijk is voor de verfilming van het boek. heeft de menselijke inslag van het verhaal ten Volle kunnen uitbuiten en tegelijkertijd de romantiek er doorheen kunnen we ven zonder dat het peil van de film daardoor ook maar iets is gezakt. Ginger Rogers. wier danscarrière wij nog steeds niet zijn vergeten, laat in deze film duidelijk zien. dat zij een ac trice is van bijzonder talent. Dit was ook de algemene opinie in Amerika, want voor haar vertolking van KITTY FOYLE kreeg Ginger Rogers haar eerste Academy Award. voor haar su perbe spel. Het rustige, beheerste spel van James Craig als Mark Eisen en de uiterst ra ke typering van Dennis Morgan als Wyn Strafford, passen volkomen in 1 kader van de opzet rond de hoofdfi guur. Na een rustig begin, hetwelk een ie der in staat stelt de situatie volkomen te begrijpen, krijgt de film hoe langer hoe meer vaart en bereikt op het einde een absolute climax. Sam Wood heeft ervoor gezorgd dat deze stijgende lijn geen ogenblik wordt onderbroken en 't genie van zijn vakmanschap is de hele film door merkbaar. De ware filmtaal komt in KITTY FOYLE duidelijk tot uitdrukking. KITTY FOYLE. 26 jaar. een han dig en succesvol meisje, werkt in een van de grootste New Yorkse schoon heidssalons eft heeft eindelijk „ja" ge zegd op het huwelijksaanzoek van Mark Eisen, een jonge dokter. Ze heeft met hem afgesproken om hem die nacht om twaalf uur precies te ontmoeten ln het hospitaal waar hij werkt, om samen naar Connecticut te gaan en daar te trouwen. Als zij In het begin van de avond naar haar kamers terugkeert, is ze zeer verbaasd Wyn Strafford. lid van de upperten van het sodetyleven in Phila- delphia. aan te treffen. Jarenlang was te verliefd op hem. hoewel ze. toen ze „Ja" tegen Mark zei. dacht, dat zij er overheen was. Wyn vertelt haar. dat Zijn vrouw niet van hem "scheiden wil en dat hij om twaalf uur naar Zuid- Amerika vertrekt om daar een nieuw leven te beginnen. Hij neemt Kitty in zijn armen en vraagt haar of ze met hem mee wil gaan. Machteloos tegen de oplaaiende vlam van hun oude lief de belooft Kitty met hem mee te gaan en Wyn vertrekt. Maar als hij weg is en zij haar koffers pakt. komen alle dra matische gebeurtenissen van haar leven als in een droom voor haar geest. Ze tiet zichzelf weer als schoolmeis je ia Philadelphia, gefascineerd door hef Teven van de upper.ten van haar stad. Dievenbende opgerold In het afgelopen weekend heeft de Noordwljkse politie in samenwerking met de Leidse recherche een dievenbende opgerold. Er werden 7 verdachten ge- •rresteerd, die inmiddels hebben bekend •en auto te Noordwijk te hebben ge stolen en een inbraak te hebben gepleegd Verder hebben zij verschillende gestolen Voorwerpen verborgen. Een der ver dachten. die in de nacht van Zaterdag op Zondag gearresteerd is. is 'n politieke Onderduiker, die nog 5 jaar gevangenis Straf te goed heeft. Vijf verdachten zijn Inmiddels voor de Officier van Justitie t« Den Haag geleid en door deze in bewaring gesteld. De gestolen auto is achterhaald en inmiddels aan de eige naar teruggegeven. Met een van de ver dachten heeft ook de Haagse politie nog een appeltje te schillen. Werelddierendag Dinsdag^ 4 October is het „Wereld dierendag". De anti vivisectlestlchflng Zal die dag actie voeren ter versterking Van haar propaganda tot het verkrijgen Van een universitaire leerstoel ln de vivi •ectievrlje geneeskunst, voor welk doe! de stichting op het ogenblik met de re- flering en de curatoria van enkele uni versiteiten onderhandelingen voert. Als zij van school komt. vindt zij een betrekking bij de jonge Wyn Strafford VI. die tot de hoogste kringen der stad behoort. Ze wordt hevig verliefd op hem. maar wordt teleurgesteld. Ze loopt weg naar New York en vindt een andere betrekking. Maar Wyn volgt haar en maakt haar net zo lang het hof tot zij er in toestemt met hem te trouwen. Ze keren terug naar Phi ladelphia. waar Kitty spoedig inziet, dat het onmogelijk is om zo ver boven haar stand te trouwen. Ze gaat terug naar New York. waar haar oude be trekking nog voor haar open staat en waar zij in aanraking komt met Mark Eisen. Kort nadat zij van Wyn ge scheiden is, bemerkt ze dat ze een baby verwacht. Juist als ze van plan is om Wyn alles te vertellen, hoort ze. dat hij op het punt staat met een meisje uit zijn eigen kringen te trouwen. Haar trots is gekrenkt en ze besluit de ge boorte van haar kind geheim te hou den. Als het geboren wordt sterft het echter en Kitty wijdt nu al haar aan. dacht aan haar carrière. Intussen vraagt Mark herhaaldelijk of ze met hem trouwen wil en nu ze ein delijk toegestemd heeft, komt Wyn haar vragen of ze met hem mee wil gaan naar Zuid-Amerika. Ze is nu weer aangeland aan het eind van haardroom en de harde werkelijkheid staat haar thans voor de ogen. Haar besluit is het meest dramatische moment uit deze spannende, knapgespeclde film. Het gelijknamige boek heeft ln Ame rika een enorme opgang gemaakt en de auteur. Christopher Morley. heeft zich met KITTY FOYLE geplaatst ln de rij der onsterfelijke Amerikaanse schrijvers van deze eeuw. v.l.n.r. Gladys Cooper, Ginger Rogers en Denois Morgan in de RKO Radio. Elm KITTY FOYLE „Alweer die vervelende overweg dicht en de trein is nog wel een kilometer weg". Dat is de verzuchting van het ongeduldige publiek als de overwegbo men voor hun neus dicht gaan; dat Is ook de verzuchting van een spoorman, waarmee hij een door hem ingezonden stuk ln de Edesche Courant van begin Augustus aanvangt, omdat het hem nog al zwaèr op de maag ligt, dat de wach tenden voor de gesloten overweg dit oponthoud uitsluitend op rekening schrijven van de wachter in het hoog gelegen seinhuis, die dan vele kwade blikken te incasseren krijgt. Dat de bo men al dicht gaan, als de trein nog een kilometer weg Is, geschiedt alleen voor de veiligheid van datzelfde publiek, zo- gaat de spoorman verder. Ongeveer 1 kilometer van het seinhuis staat een voor-seinpaal, achter deze in de rich ting van het station staat de hoofdsein paal. Als de trein het station nadert, terwijl de overweg nog geopend is, ziet de machinist of wagenbestuurder het voorsignaal op onveilig staan, dus hij vermindert snelheid. Dit onveilige voor signaal betekent voor hem namelijk, dat het volgende hoofdsein onveilig is en dat hij daarvoor moet stoppen. Dit snelheid verminderen kost tijd en dat is de schuld van het publiek, dat blijft doorlopen of doorrijden onder de dalen de homen door. De seinhuiswachter kan zó zijn bomen niet dicbtkrijgen door. UW toedoen. En zolang hij de bomen niet dicht heeft, kan hij geen sein veilig ietten voor binnenkomst van de trein. De trein krijgt door het stoppen vóór he sein vertraging van één of meer mi nuten. Wat is nu één minuut, zult u vragen. Voor u misschien niets, maar voor de spoorwegen goud waard. Het betekent, dat aan het eindstation rei zigers een aansluiting kunnen missen, hetgeen bun dan een half uur of een uur kost. De conducteur van de ln vertraging zijnd- trein moet rapport op maken en vraagt naar de oorzaak van de vertraging. Via de treindienstleider komt hij dan bij de seinhuiswachter te recht, wiens excuus Ir „Ik kon de bo men niet dicht krijgen, er waren zoveel mensen op de overweg". De conducteur moet dit melden er de seinhuiswachter krijgt na een paar dagen een briefje van de chef, afkomstig van de grote baas in Utrecht en de straf is boete. Het gevaar dat u loopt, als u nog net over de overweg weet te wippen is zeer groot. Veronderstel, dat u met de hak van uw schoen tussen de rails raakt en niet meer los kunt komen. De seinhuiswachter ziet u niet en de bin nenkomende trein rijdt door. Eigen schuld. Dan zegt U „waarom deed die vent daarboven die bomen niet dicht?" Dat deed hij niet om u nog ter wille te zijn. Veel onheil wordt voorkomen, als u rustig voor de overweg blijft wach ten. Weet u. dat u volgens de spoorweg wet strafbaar bent, als u doorloopt of -rijdt, wanneer de bomen reeds dalen? De spoorwegman roept tenslotte de medewerking in van allen, om het hen, die op een dergelijke post voor de vei ligheid van het wegverkeer waken, niet moeilijker te maken dan het al is. Zij zitten er niet om U te plagen of om een zekere machtswellust bot te vieren. Ieder verwijtend woord of kwade blik is dan ook onverdiend. Het nieuwe China Moa Tse Toeng. de leider van de communistische partij in China, is met algemene stemmen gekozen tot voor zitter van de „Centrale Volksregering van de Republiek China", zo meldt de radio Peking. Mevr. Soen Yat Sen. weduwe van de stichter der Chinese republiek en gene raal Tsjoe Teh. opperbevelhebber van het communistische leger, zijn tot vice- voorzitter gekozen. Er zijn zes vlce- voorzitters. Voorts werden 56 leden gekozen van de raad der centrale volksregering, die bevoegd is „het staatsgezag van de volksrepubliek China" uit te oefenen, al dus de radio. 13- De woede van Kappie en de op winding van de Maat maakten plaats voor een grote verbazing, toen de vreem de figugur. nadat hij niet al te onzacht op de kade neergelóvakt was, schater lachend overeind krabbelde. „Haha, hihihl, haha. hoehiha" lachte hij. „Dit was nu nog eens het werk van een echte stoere zeebonk, zoals ik me dat altoos voorgesteld ad., bihihi.... dit past bij ruige stormen en torenhoge gol ven goed zo. Gij zijt een bonk naar mijn hart". De man beklom opnieuw de loopplank. ..Mag ik mij even voorstel len?" vroeg hij intussen. „Ik ben Baron Bracsandt, en indien ik mij niet vergis, waart gij nog kort geleden bij mijn be diende om u aan te melden voor de Zeewedstrijd„De Bai"or, kreunde Kappie. „Nu heb Ik alles bedorven. ,ïk wilde u vragen" vervolgde de baron, „of gij met mij mee wilde gaan oaas mijn bureau, alwaar ik u In wilde schrij ven". Kappie liep verdwaasd de loop plank af en even later wandelde hij naast de Baron de kade af. nagestaard door de Maat. die met een open mond over de verschansing ging. HARING in velerlei vorm Als men het gemiddeld visverbruik per jaar per hoofd der bevolking ln ons land nagaat, dan blijkt dit getal zijn na-oorlogse hoogtepunt (n.1. 12.5 kg. in het jaar 1947) reeds te hebben overschreden, hetgeen, gezien de grote waarde van de vis als voedingsmiddel, te betreuren valt. Een uitzondering geldt daarbij echter voor het verbruik van verse haring, dat nog steeds stijgende is. De aanvoer van deze vissoort is thans zeer groot, waar door men ze goedkoop verkrijgen kan. En dit is een verheugend verschijnsel voor iedere huisvrouw, die haar gezin graag een smakelijk en daarbij goed en voedzaam maal voorzet, zonder dat zij daarvoor te diep ln de huishoudbeurs behoeft te tasten. Hetzij vers gebakken of gestoofd bij het middagmaal, hetzij gerookt of ge stoomd bij de boterham (bokking), in alle gevallen bevat de haring een grote hoeveelheid beschermende stoffen, nX: de bouwstof eiwit, de vitamines A en D, welke ln het vet van de vis voor komen en verschillende voedingszouten. o.a. kalk, ijzer en Jodium. Al deze voe dingsstoffen zijn voor het behoud van een goede gezondheid van zeer veel be lang en daarom raden wij u nogmaals aan: maakt gebruik van de rijke ha ringvangst. die onze vissersvloot bin nenbrengt! Hoe u door afwisseling in bereidings wij »e voorkomen kunt, dat de verse 'haring gaat vervelen, tonen o.m. de vol gende recepten (voor 4 personen). Veft^ baring, gestoofd ln tomatensaust 4'.yierse haringen. I MJ>e! tomatenpu ree. 35 gr. (2 eetlepels) boter of mar garine, half 1. visbouillon of water met een bouillonblokje, 2 eetlepels beschuit kruimels. De bodem van een vuurvast scho teltje insmeren met boter of margarine. De tomatenpuree en de bouillon ver mengen. de gezouten vis in het schotel tje doen en overgieten met de saus. Be schuitkruimels over het geheel strooien en de vis gedurende 15 tot 20 minuten laten stoven in de oven of op het vuur. Bokking salade. 2 gestoomde bokkingen, een restje koude aarSappelen, enige appelen, olie, azijn, zout, peper, iets suiker, gehakte peterselie, sla, tomaat. De bokkingen schoonmaken en in kleine stukjes verdelen. De koude aardappelen in schijfjes snijden, de ap pelen schillen ta snipperen. Een meng sel maken van azijn, olie, zout, peper, iets suiker, gehakte peterselie en hier mee de overige bestanddelen vermengen tot een smakelijke salade. De sla opdoen op een schotel, gegarneerd met slabla deren en plakjes tomaat. Gevulde tomaten met bokking. 4 grote tomaten, een restje aardap pelen of oud brood, 2 gestoomde bok kingen. gehakte peterselie, peper, zout, iets ui, sla. Van de tomaten het bovenste kapje afsnijden en ze voorzichtig uithollen (de restjes gebruiken voor soep of saus) De bokkingen schoonmaken en het vlees vermengen met wat geweekt oud brood of fijngemaakte restjes aardappel. Het mengsel op smaak afmaken met peper, zout en gehakte peterselie. De tomaten met de massa vullen en het kapje er weer opzetten. De tomaten opdienen op een schaaltje waarop wat blaadjes sla. Men kan ze ook warm geven. De to- ONDERZOKK IN DRIE PROVINCIES JjAAGS na de be kendmaking van de devaluatie werd door de regering een prijistop afgekondigd. Deze prijsstop bete kende, dat het niet oirbaar was handels artikelen in prijs te verhogen. Er werd zelfs bepaald, dat ver scheiden* artikelen verkocht moesten wor den tegen de prijs, die gangbaar was op 17 September. Door amb tenaren van de prijs controle in de provin cies Groningen. Fries land en Drente is nauwkeurige contróle geoefend op de uit voering van deze prijsstop. Tijdens deze contróle bleek, dat tal rijke zuivelfabrieken in de Noordelijke pro vincies boter aan de markt brachten, die in prijs hoger lag dan op 17 September. Tegen verscheidene zuivel- fabriksnten werd der halve proces-verbaal opgemaakt. Ook op stofzuigers werd een prijsverhoging van f 15.— geconstateerd. Andere winkeliers hielden in verband met de vermoedelijke prijsverhoging van naaimachines d eze machines achter. Een voorraad naaimachi nes werd daarom in beslag genomen. Een Groningse grossier dacht, dat de stroop- prijs wel verhoogd zou worden en bracht reeds vijf cent per kilo extra in reke ning. In Hoogeveen werd een grote partij uit België geïmpor teerde haarden en ka chels achter gehouden en werd een wacht lijst aangelegd in af wachting van een eventuele prijastijging. Ook op de peulvruch ten werden hier en daar prijsverhogingen geconstateerd. Het was vooral de groot handel in de drie Noordelijke provin cies, waarbij overtre dingen werden gecon stateerd. Bij de Noor delijke kleinhandel werd sporadisch pro ces-verbaal opge maakt maten dan in een beboterd vuurvast schoteltje zetten en iets water toevoe gen. De bovenkant van de tomaten met iets paneermeel bestrooien en er een klontje boter of margarine op leggen. Hjd: plm. 15 minuten in een matig war me oven. O, zweer toch niet verkas mijn leed. Ik g'loof niet aan een vrouweneed; Je woord klinkt zoet, maar zoeter !s, De kus die gul gegeven is; M'n liefje, daaraan g'loof ik ok. Het WOORD is louter smoor en rookl Naar H. Heine Handjes kussen, hoed afnemen. Olijk groeten of wat flemen. Kind, het is verlakkerij. Want het hart denkt niets daarbij. Naar H. Heine MAANDAG 3 OCTOBER Na 12 uur Hilversum I 301,5 m. 13.00 Nieuws 13,15 Dansmuziek; 14.00 Lichte muziek 15,10 „de Toverspade", hoorspel; 16,10 „Mahagonny" opera; 17,00 Voor de jeugd; 17,30 Kwartet; 18,00 Nieuws; 18.30 Strijdkrachten; 19.00 Klankbeeld over industrialisatie; 19,30 Gramofoon- muziek; 20,00 Nieuws; 20,15 Sextet; 20.45 De Ducdalf; 21,10 Cabaret; 22.00 Radio Philharmonisch Orkest: 23,00 Nieuws, Hilversum II 416 m. 12,10 Koper kwartet; 12,33 Orgelconcert; 13,00 Nws 13,15 Mandolinemuzlek; 14,00 School, •"adio; 14,35 Koorzang; 15,00 Lichte mu ziek; 15.35 Strijkkwartet; 16,00 Bijbel lezing; 17,15 Orgelspel; 18,00 PianoduO 19,00 en 20.00 Nieuws; 20,15 Strijk kwartet; 21,00 hoorspel: 21,35 Gratuo- foonmuziek; 22,15 Evanq lisch commen taar; 22,25 Vocaal kwartet; 23,00 Nws. Programa III 12,00 Lichte gr.; 13.10 Those were the days; 14,00 Schumann- concert; 15,00 Amusementsmuziek; 16,00 Kwartet Monia Liter; 17,00 Batavia; 18,00 Voor de soldaten; 19,30 Lichte muziek; 20,00 Kamerorkest; 21,30 Om roeporkest; 22,15 Gevarieerd progT. Programma IV 12,30 BBC orkest; 13,15 Dansmuziek; 14,00 Le ménage en musique; 15,00 Amusementsorkest; 15,45 Kamermuziek; 17.10 Gevarieerd progr.; 18.15 Orkest Jack Leon; 19,00 Omroep orkest: 20,00 Amusementsorkest; 20,45 Lyrische grampl.; 21.15 Verzoekprogr.: 22.15 Hot-Jazz DINSDAG 4 OCTOBER Voor 12 uur. Hilversum I 301 m 7,00 en 8.00 Nieuws en gram.pl.; 10.00 Morgenwil- ding; 10,15 Arbeidsvitaminen: 11.00 RVU; 11.30 Voor de zieken. Hilversum II 415 m 7.00 en 8.00 Nieuws en gram.pl.: 9.35 Lichtbaken: 10,15 Symphonieconcert: 11,00 Populaire gramofoonplaten: 11,40 Negro-splrituals- Programma III 7.00. 8,00 en 9.00 Nieuws; 9.10 Verzoekprogr.: 10.00 Or gelspel; 11.00 Lichte muziek. Programma IV 7.00. 8.00 en 9.00 Nieuws en gramofoonplaten; 10.00 Le ménage en musique. Andrew Mackenzie Bob Arlen en zijn medewerker Burton zijn op de donkere landweg in gesprek met Johnny Barnes, die aan het einde van zijn krachten is. Eens was hij de knapste inbreker van Engeland, nu heeft hij afge daan. De oude Johnny kan een werktuig zijn in de handen van onze speurders. Jimmy, die in Lon den door de chantage-bende is neer. geschoten, was zijn maat in duistere zaken. Oude Johnny wil zich op een ot andere wijze wreken. „Speel open kaart met hem", adviseert Burton, maar Arlen protesteert. 28) Ik ben een politieman, antwoord de Burton. Het zou een zeer zonderlinge yraag zijn voor de politie. Maar als ik nu een eindje doorloop en jü doet hem dit voorstel, danwel, dan la het teu waarvan ik niets weet.,,* Even had ik de neiging Burton te zeggen zijn eigen vuile werkjes op te knappen. Maar dan bedacht ik me, dat de enige manier, om achter deze chan- tage-affaire te komen, was methoden als hfj voorstelde te gebruiken. Boven dien werkte Burton's brutale grijns stimulerend. Terwijl Burton dus op enige afstand een sigaretje stond te rollen, onderhield ik mfj met de inbreker op zo breed voerig mogelijke wijze. Ik pakte zyn arm beet en legde de nadruk op de ge meenheid van het soort mensen, dat Billy de dood in had gejaagd. Maar je zult er niet gemakkelijk binnen kunnen komen, Johnny, voegde ik er aan toe. Het Huis is sterk als de Tower van Londen, en het is compleet met wachtposten en al. Johnny grinnikte even, een lugu ber en pieperig geluid, dat eindigde in een hevige hoestbui. Het huls, waar ik niet in kan ko men, moet nog gemaakt worden, me neer. Banken zijn gewoonlijk ook ta melijk verschanste gebouwen, maar ik heb in meer dan een half dozijn met succes ingebroken. Nu moest ik mijn troefkaart spelen. Johnny, wil je Iets doen om Billy te wreken. Als het je lukt zullen we de hand kunnen leggen op die hele bende, niet aleen op één man. Je bent oud, Johnny. en zou Je niet aan het eind van je leven één goede daad wil len verrichten? De oude man keek schichtig. Wat wilt u dat ik doe? Ergens in dat huis moet een kamer zijn, waar brieven getypt worden, die vele mensen tot wanhoop en zelfmoord brengen. Je zult een safe vinden, die de gestolen brieven bevat, waaruit de chan teur zyn materiaal put Verder moet er nog een draagbare schrijfmachine zijn. Stop je zakken vol met alle brieven, die je kunt vinden, blauwe enveloppen en schrijfpapier incluis, en breng ver der die schrijfmachine voor ons mee, dan doe je meer dan jij zelf kunt be grijpen om Billy's dood te wreken. Maar wat, als ze me te pakken krijgen met die rommel? Is dat iets wat we nCi kunnen uit maken? Johnny dacht na. Zoals hij daar stond leek hy een griezelige vogelverschrik ker. Maar opkijkend leek hij wederom op een menselijk wezen. Ik zal het doen, meneer. Zelfs als het niet was om Billy te wreken, zou ik het misschen nóg doen. Ik heb nooit van chantage gehouden. Diefstal is eer lijk en behoorlijk daarbij vergeleken. Wilt u me de situatie van het huis uitleggen? Van het enige bezoek, dat ik aan het Huis aan de Baai gebracht had en van de gegevens, die Burton me verstrekt had, die uit de verhalen van het dorp wel een en ander had opgestoken, was ik in staat een vrij bejhoorlijke be schrijving te geven van het huis en de naaste omgeving. Ik was er zeker van, dat het kantoor van Simpkins naast de eetkamer moest zijn. De oude man boog zich over het kaartje, dat ik schetste, tot hjj alle details in zijn hoofd had. De naam was zo helder, dat hij mijn zaklantaarn eigenlijk niet nodig had. Ik zal er vanavond eens gaan kliken, kondigde hy aan. WijM u me maar ln welke richting ik moet, dan ga ik er meteen van door. Burton en ik besloten met de oude man mee te lopen. We kenden de om geving van het huis beter dan hy en konden voorkomen dat hy de bewakers met hun honden tegen het lyf liep. Hij had er geen bezwaar tegen, dat we hem vergezelden. In doodse stilte gingen we voort langs de landelyke wegen. Johnny liep met opmerkelijke snelheid. Zo nu en dan stond hy even stil, als een hevige hoest bui hem overviel. Ik veronderstelde, dat hy ontdekking niet zou kunnen ver- myden, als een dergeiyke hoestaanval hem in het huis zou overvallen, maar hy stelde me gerust door te zeggen, dat hy ieder geluid kon smoren in zyn zak doek. als dat nodig mocht zijn. Op ongeveer driehonderd meter van het huis sloegen we van de weg af en volgden een haag, die ons vlakby hel bos bracht. Het was myn bedoeling van daar uit de zaak te overzien en daarna het bos door te gaan. Ik stond daar nog geen vyf minuten, toen ik een man met een geweer onder zyn arm uit de scha duw van de bomen zag komen en ia het open veld stilstaar iWordt vervolgd

De Vrije Alkmaarder | 1949 | | pagina 3