Verdiende zege van Spartaan op Alcmaria agenda Abonneert U op dit blad PELS' Vredesdemonstratie in Muziektuin Teamgeest ontbrak in tweede helft We hebben ons na afloop van de wedstrijd afgevraagd of de nederlaag ,Vn Alcamarla nu verdiend was of niet tn kwamen tot de conclusie dat deze vraag met ja en met neen beantwoord kon worden. Qua spel had de uitslag .evengoed andersom kunnen zijn en had een gelijk spel de verhouding o.l. wel beter weergegeven. Immers, bolde ploe gen hebben hun periode van meerder heid ghad en beide ploegen hebben niet te missen kansen om 2cep gebracht. Het afwerken der aanvallen liet veel te wen een over en het beslissende schot was op het critieke moment zoek. En ook beide ploegen gingen zich te buiten aan te hard, soms zelfs ruw speL Doch uit een ander oogpunt bezien was deze nederlaag volkomen verdiend en wel uit sportief oogpunt. Wat de Alcmaria nen bezielde, is ons niet duidelijk ge worden, maar de sportieve teamgeest .was, vooral na de rust, volkofen zoek. De spelers liepen elkaar verwijten te maken en vergaten dat zij met elkaar deze wedstrijd rooesiten winnen. DE WEDSTRIJD Reeds kort na het begin krijgt Untied ,een fraaie kans doch zijn schot wordt door de doelman keurig verwerkt. ,Doch dit blijkt slechts uitstel van exe cutie te zijn want even later is het JEverstyn, die zichzelf een kans schept ©p zeer fraai wijze en deze kans met een doelpunt besluit. Even later weer kan Vermeeren bij een doorbraak van de Auyse maar net redding brengen, terwijl Eversteyn nog maals de kwaliteiten van de doelman .test, die deze glansijk doorstaat. Ook voor het Alcmaarse doel komen enkele spannende momenten, als Afink niet vast blijkt te zijn en tot drie maal oe de bal wegwerkt. Zo langzamerhand komen de Spar tanen er beter in en verplaatsen het spel. Het is linksbinnen Westers, die me een schitterend schot, onhoudbaar .voor Afink. de stand gelijk maakt, ter wijl even later midvoor Meyer na een teer mooi opgezette aanval. Afink op nieuw het nakijken geeft (2—1. En dan komen kort na elkaar de beide gemiste penalty's. Eerst wordt De Buy zer op zeer unfaire wijze in de rug ge duwd als hij tracht in te koppen en weet Schmidt niet beter te doen dan de penalty naast te schieten en even later schiet Spartaan de penalty toege kend wegens hands tegen de paal. En dan breekt al gauw de rust aan met de stand 2—1 voor de Spartaan. Direct na de rust lost Untied nog een goed schot, maar dan is het met Alcmaria voorlopig gedaan en bouwen de Spartanen snelle aanvallen op, waar bij ze de Alkmaarders volkomen inslui ten. En het is aan de verdediging te danken dat de achterstand niet g oter „Crescendo" vierde feest De Alkmaar se accordeon en mond- •ccordeonvereniging „Crescendo" hield Zaterdagavond in het Wapen van Heemskerk haar jaarlijkse feestavond, die dit jaar uitstekend geslaagd mag worden genoemd. Na een kort openings woord van de voorzitter, de heer Vol kers, werd een concert gegeven door de mondaccordeonafdeling o.l.v. J. Burger. Het viel ons op, dat dit, gebracht door muzikanten, die pas twee maanden sa- ^men geoefend hebben, zo goed verliep, al was het programma dan ook met op zet aan de eenvoudige kant gehouden. Deze afdeling, die thans reeds ruim 100 leden telt, zal zeker nog van zich doen «preken. Het publiek was enthousiast tn toonde dit in een ware ovatie. Na een korte pauze was het de beurt van de accordeonafdeling o.l.v. de be kende dirigent J. Hartog uit Enkhuizen, die met zijn Enkhuizer accordeonver eniging al reeds enkele malen voor de radio optrad. Hier bracht „Crescendo" een programma, dat in alle opzichten, èn muzikaal èn technisch, zeer hoog stond. In het bijzonder viel ons op de sublieme Strauss vertolking van het or kest. Jammer was, dat in het bekende nummer .Schenkt men sich Rosen in Ti- rol" enkele misgrepen de harmonie even verstoorden, doch dit was dan ook wel het enige, yat op dit concert viel aan te merken. Ergerlijk was echter, dat een bepaald gedeelte van het publiek steeds weer opnieuw de orde verstoorde, zo zelfs dat de dirigent hiervan duidelijk zicht baar hinder ondervond. Ook zijn er nog steeds mensen, die, wanneer ze een mu ziekstuk niet begrijpen, dit ook niet op prijs weten te stellen en het zelfs rond uit „vals" durven noemen. Jmmer! Een vertegenwoordiger van de Ncd. Bond van Accordeonverenigingen feliciteerde „Crescendo" met de voortreffelijke re sultaten en was er van overtuiggd, dat in het komende jaar aan „Crescendo" ook zeker de eer te beurt zal vallen, voor de radio te mogen optreden, het geen voor deze sympathieke vereniging een mooie bekroning van haar werk zou betekenen. Na de pauze, waarin loten voor de verloting werden verkocht, hield het Noordhollands Cabaret het publiek nog geruime tijd bezig en oogstte veel bijval Kees Stet uit Ierswoud was weer op z'n best en vooral de „Brand bij Dirk Groot van Ierswoud" verwekte hilari teit. Wij noemen verder Truus Schot, die twee aria's ten beste gaf. Klaas Ko men, die de zaal geheel wist in te pal men met z'n komische liedjes en imi taties, Nico Akkerman als conferencier «n Ger Visser, die als gewoonlijk voor ®rima begeleiding zorgde en wiens solo .(Melodie in F van Rubenstein) door 't muziekminr.end publiek zeer op prijs yztró gesteld is geworden, want zij heeft gevochten met de rug tegen de muur. En als dan het tempo van de Spar taan verslapt en de Alcmarianen blijk geven, nog over een dosis reserve te beschikken is er nog even alles mogelijk En het lijkt er op dat Alcmaria zijn kans gaat benutten want nu Is het de Spartaan, dat in de verdediging wordt gedrongen. En nu is het slechts het reeds besproken gebrek aan teamgeest dat de Spartaan aan een nederlaag of een gelijk spel doet ontkomen. Ondanks het overwicht bleef de stand zals zij was en verloor Alcmaria deze zware wedstrijd met 2—1. De heer G. W. Kloos in het zilver Op 1 October herdacht de heer G. W. Kloos het heuglijke feit, dat hij vijf en twintig jaar in gemeentedienst werk zaam was. Deswege vond Zaterdag een feestelijke bijeenkomst plaats, in het ge bouw van de keuringsdienst, waarbij de heer Kloos het grootste deel van die vijfentwintig jaar als boekhouder is werkzaam geweest. Burgem. Wytema sprak de erkentelijkheid uit namens de gemeente Alkmaar uit dank voor wat de heer Kloos in die vijfentwintig jaar alzo gedaan heeft. Mr Wytema bood de jubilaris, behalve de gebruikelijke enveloppe met inhoud, de eremedaille van de gemeente aan. Vervolgens spraken nog: de heer dr van Berk. directeur van de keurings dienst: dr Mol. oud-directeur van de keu ringsdienst; dr Kruisheer, oud_onderdi recteur van de keuringsdienst en een tweetal personeelsleden, de heren De Beurs en Deurlo. Allen prezen de ijver, de energie, het gevoel voor humor van de jubilaris. Na afloop van de toespraken bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen. Sterke mannen in Café Tom Zaterdagavond werd in Tom's café op het Waagplein een worstelwedstrijd gehouden tussen de leden van de wors telvereniging Sport Staalt Spieren" en „Zaandam". De uitslagen zijn als volgt: Extra vedergewicht: W HoogendijkR van Znane 30, 30 sec.: J BijtjesR van Zaa'-e 30. 6 min. Vedergewicht: J TesselaarC Hom 34 min. 56 sec. Lichtgewicht: V KokS Gruys 30 2 min. 1 sec. Licht middengewicht: A van Lienen C Hooischuur 0—3 3 min- 19 sec.; H BoersenN Pos 03 3 min. 46 sec. Lichtgewicht: V KokH Hooiscruur 30 3 min. 27 sec. Vermelding verdient, dat A van Lie nen. kampioen licht middengewicht van Westfriesland is en C Hooischuur kam pioen licht middengewicht van Neder land. Turnkring H.N.K. vergaderde De Turnkring Hollands Noorder kwartier hield Zaterdagmiddag te Schagen een vergadering, waarin als voornaamste punt werd behan deld de agenda van de Bondsver gadering van het KNGV. Er was dan ook minder belangstelling dan normaal: naast het bestuur afgevaardigden van 15 verenigin gen. Mr. Breebaart. voorzitter van de Turnkring, dankte in zijn ope ningswoord voor o& gro:e belang stelling na zijn ongeval en vice- voorzi:ter K. Slot kreeg hierbij 'n extra pluim. Medegedeeld werd, dat de G.V. „Pro Patria" te Den Helder juist deze dag (Zaterdag) jubileerde; doch da* helaas de da tum van de vergadering niet meer verschoven kon worden. „Pro Pa tria" werd gelukgewenst. De reglementscommissie zal in het voorjaar het on werpregle- ment ter goedkeuring aanbieden. Voor een verplicht abonnement op het „Turnblad" gevoelden 16 van de verenigingen: er waren 5 tegen standers. De Onenb"*htdag in Schagen noemde mr. Breebaart hi sportief succes en penningmeester Langereis vertelde ,dat ook het financiële gedeelte bevredigend was: een batig saldo van f271.43. De vaardigheidsnroeven zullen oo 30 October in Noord Scharwoude en op 6 November te Oudesluis gehouden worden rio -agenda van de bondsvergadering leverde wei nig moeilijkheden op. De heren J- Kaan Kzn. en K. Slot zuilen sa men met mr. Breebaart naar Gro ningen gaan. De voorzitter van de Techn. Comm., de heer Keesman, deelde nog mee. dat de Februariwedstrij- den dit jaar ook werkelijk ln Fe bruari gehouden zullen worden en niet later. De heer Slot vertelde, dat Daan Pool's film over de Openluchtüag buitengewoon goed geslaagd was. Bijna alle verenigin gen komen er in voor. Hierna kwamen nog enkele meer interne aangelegenheden aan de orde tn volgde sluiting. HARMONIE THEATER: „De grote passie" met Ann Todd, Claude Rains en Trevor Howard. Toegang 18 jaar. Voorstellingen dagelijks om 8 uur, Za terdag 7 uur en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Woensdagmiddag 2.30 uur matinée. CINEMA AMERICAIN: „De laatste etappe", onder regie van Wanda Ja- kubowski. Toegang 18 jaar. Voorstellingen dagelijks om 8 uur. Za terdag 7 uur en 9.30 uur. Zondag- 2, 4-30, 7 en 9.30 uur. Woensdagmiddag 2.30 uur matinée. VICTORIA THEATER: „Sensaties van 1948" met Eleanor Powell. Toe gang 18 jaar. Voorstellingen dagelijks om 8 uur. Za terdag 7 uur en 9.30 uur. Zondag 2, 4-30. 7 en 9 30 uur. Woensdagmiddag 2.30 uur matinée. ABT: „Colorado onder terreur" met Gene Autry. de zingende cowboy. In het voorprogramma „cowboys uit Texas" met de drie musketiers. Toegang 14 jaar. Voorstellingen dagelijks om 8 uur. Zondag 2, 5 en 8 uur. „RUSTENDE JAGER" te Bergen, van Vrijdag t.m. Zondag: Operetteliefde tot en met Donderdag. NIEUWE NEDERLAAG VAN ALKM. BOYS Door omstandigheden zijn we te laat in het bezit gekomen van het verslag van DCG—Alkm. Boys. Het zal mor gen geplaatst worden. De Boys stonden met de rust reeds met 3—0 achter en hoewel zij in de tweede helft veel sterker waren, kwa men zij slechts tot één doelpunt. In deze periode was de verdediging van DCG buitengewoon op dreef. St. Pancras Twee dorpsgenoten op de thuisreis Is op 1 October met de „Kota Inten de heer Zuydam behouden en wel in ons dorp terugekeerd, met het ss Zui derkruis arriveren weer twee jongens. Het zijn de soldaten J Bijpost, Bene den weg 140 en C N Koning, Heren weg 9. Beiden vervulden lange tijd hun overzese plicht en er bestaat dus alle1 reden om ook deze jongens feestelijk in te halen. Van deze plicht zal het thuis front zich zeker kwijten. Maar ook de burgers moeten hun medeleven tortefa; een ieder steke dus de vlag uit op 10 October a.s. zodat het gehele dorp een feestelijk aanzien zal krijgen. Het zal deze jongens goed doen als zij zien. dat hun dorpsgenoten met hen medeleven. Jong Holland versloeg Blauw-Wit Jong Holland I begon al direct met peph, toen bij de eerste aanval van Blauw Wit I Rechsteiner bij het weg werken en spier verrekte en moest wor den vervangen door van Til. Uit de zelfde aanval scoord Blauw Wit het eerste punt. Doch toen was het de beurt van J. Holland. Onweerstaanbaar trok de voorhoede deze keer goed gesteund door de middenlinie ten aanval en het was C Goossen die de gelijkmaker in het net deponeerde .terwijl even later T Papa de stand op 2—1 bracht. Toen ging het tot de rust vrijwel ge lijk op. alhoewel de Alkmaarders iets .sterker waren. Toch wist Blauw Wit nog voor de rust de stand gelijk te brengen door een schitterend doelpunt van de middenvoor. Na de thee gaf aanvankelijk Blauw Wit de toon aan. doch dit duurde niet lng. Jong Holland kwam er steeds beter in en aanval na aanval golfde op het Blauw Wit doel af. En langzamer hand werd de stanu opgevoerd tot 3— 2 met deze stand kwam het einde. Het derde won in een vlorie - ?dstrijd met 51 van Blauw Wit 3 terwijl de Jun. met 1—0 wonnen van Alkm. Bc. Jun. A. Het 2de won met 2—1 van Vrone 1. Ook de adspiranten wonnen Nieuwtjes uit Heerhugowaard DOKTER NOOl.LANDER NAAR DE OOST De heer P A Noorlander, arts, die sinds 1 Juli in militaire dienst is, is nu op weg naar Indonesië a«in boord van het ss Volendam. Als behandelend ge neesheer van bet marinepersoneel voor de tijd van twee jaar is hem als stand plaats toegewezen Soerabaja. Zijn ge zin zal hem binnen zeer korte tijd volgen. DE GYMNASTIEKKVER. „TAVENU" Op Zondag 27 November hoopt onze plaatselijke gymnastiekvereniging „Ta venu" 'n nonstop uitvoering te geven in de zaal van de heer Evers, café „de Zwaan". H - r~<- vereniging Harmonie en enkele accor deonnisten olv de heer OJy. Dinsdag 22 November wordt er een voorstelling gegeven voor kinderen. OPENING SPORTTERREIN Het gemeentelijke sportterrein dat in de afgelopen maanden een grote res tauratie heeft ondergaan zal a.s. Zon dag 9 October worden geopend OOGST VAN DE WEG GEVONDEN: een padvindersrlem, bruine voetbalkoffer en voetbalschoe nen enz. br. lederen kinderhandschoen VERLOTEN: een marmerkleurige I vulpen, 'n loonzakje inhoudend f 52.24 bruine vulpen, zwarte watermanpen in etui groene dameshoed en een gekleur de sjaal. OP HOOP VAN ^-EGEN Onze plaatselijke toneelver. Harmonie heeft in studie genomen „Op hoop van Zegen" van de bekende schrijver Herman Heijermans. Ook verschillen de oud—leden van Harmonie zullen ln dit stuk meespelen. Ongeveer 26 jaar geleden is dit stuk nog eens opgevoerd in de zaal van café „De Zwaan". HSV-SCHELLINGWOUDE 3-0 Al dadelijk bleek dat HSV in deze wedstrijd de boventoon zou voeren. Spoedig maakte W Kraakman het eer ste doelpunt, dat weldra gevolgd werd door het tweede, gemaakt door B Kraakman. Het derde doelpunt werd gemaakt door N Kosters juist op het ogenblik dut de scheidsrechter rust zou fluiten, o.i. was deze wedstrijd eigenlijk in de eerste helft al beslist, hoewel direct na de rust nog een doelpunt werd ge maaltf uit een goedopgezette aanval. Dit doelpunt werd echter wegens bui tenspel afgekeurd. HSV wist nadien geen voordeel te behalen uit het feit dat Schellingwoude steeds slechter ging spelen. De enkele uitvallen van Schelling woude werden door de HSV doelman J Apeldoorn, die een uitstekende wed strijd speelde afgeslagen. Berdos-Westfriezen 2-2 Een matige vertoning Zondagmiddag heeft Berdos aan 'd« Nesdijk de eerste wedstrijd gewonnen na er eerst drie te hebben verloren. West Friezen ging hierdoor als gesla gen vereniging naar huis. Het was een wedstrijd woorover het algemeen maar weinig pit in zat. De stand bleef ook tot de »ust 00. Na de rust weer hei, zelfde spelbeeld. schotloosheid en goed afgeslagen aanvallen door beide doel* mannen. Na 15 min. krijgt Berdos een strafschop te nemen, die onhoudbaar wordt ingetrapt, 10, doch I min. later komt de revanche want nu mogen W.F, een penalty nemen, waardoor de stand weer gelijk is, 11. Er komt echter wat meer vuur in Berdos en 20 minuten voor het einde weet Bos met een zeer fraai schot weer Berdos de leiding te bezorgen. 2—1. Dat tenslotte de over- winningg betekende, want er werd ver der niet meer gescoord. (Ingezonden mededeling) SHERRY flonkerde gedurende 3/4 eeuw in duizenden glazen. Zegt U dit niets? ALKMAAR, TEL. 2595 Courses Mereveld Vervolg van pagina 2. Demon Hanoverprijs (van f 1000 tot f2500) 1 Maryanne (W H Geersma); 2 Lina Bonnie (J. M. vd Berg); 2 Moquette de la Maire B (Th. Pon sen) Toto, winnend: f5,30; plaat#: f 1,90, f 1,70, f3 Peter the Greatprijs (f4000 meer) 1 Fellow (K. Kramer); 2 Gratie Hanover (B. U. de Jong); 3 Juno Vita (W. H. Geer sen) Toto, winnend: f39,70: f2,60, f 1,30, f 1,30; ge' f 25.50. Proxlmityprijs (van f400 ot f1000) 2e afdeling; i Lady Hesperus <R. Hamming)2 Messidor II (W. H. Geersen): 3 Keenwitted (K. Hooi# ma) Toto, winnend: f 10,90; plaats: f 3,60, f2,10, f2,70 Totale omzet: f79.994,50 Zondagmiddag werd in de muziektuin een bijeenkomst gehouden voor de vrede ter gelegenseid van de Wereldvredes- ig, en uitgeschreven door het Vredes comité Alkmaar en omstreken, een on derafdeling van het centraal v'edesco- mité in Nederland, dat gevormd werd na het Wereldvredescongrcs in Parijs in April LI. Ongeveer vierhonderd personen woon Groningse avond in 't Gulden Vlies Zaterdagavond was er een feestavond in het Gulden Vlies van de Groninger Vereniging de „Mollebonen". De heer Bosch, de voorzitter der vereniging, open de met een hartelijk welkomstwoord, wat in het bijzonder de gast van de avond, de heer v d Brink, voorzitter der Friese vereniging „Friso". gold. Na het openingswoord werd door allen het Gro ningser volkslied ge zongen. Daarna was het de beurt aan de toneelvereniging om het Groningse toneelspel in drie bedrij ven „Drei is ain te veul" op te voeren. Het stuk speelt zich af op de boeren plaats van een pa-getrouwd echtpaar een bemoeizuchtige schoonzuster. Door een driehoeksverhouding ontstaan er scheve verhoudingen, maar op hét einde komt alles weer in orde door de tussenkomst van een oude oom en het vertrek van de schoonzuster. Alle rollen werdw. enkele gebreken daargelaten, goed vertolkt. Vooral mw. Ferwerda als Stiene en mevr. Elzinga als Jans, blonken uit. Tussen de bedrijven en tijdens de pauze werden door allen gezellige Gro ningse liedjes gezongen. Aan het einde van het stuk vertolkte de beer Bosch de gevoelens van het publiek, door alle spelers hartelijk te danken. Als bijzonderheid mag worden ver meld. dat de heer en mevrouw Elzinga deze week juist 12l/2 jaar getrouwd zijn. Aan mevrouw Elzinga werden namens de gehele Groninger vereniging bloemen aangeboden, als blijk van waardering voor hetgeen zij voor de vereniging heeft gedaan. De verdere avond werd gevuld met een gezellig bal, wat tot twee uur duurde. De dansmuziek werd verzorgd door de gebroeders Dekker. Oplichter gearresteerd De politie te Sneek arresteerde een Amsterdams echtpaar, die verleden week vier Alkmaarse winkeliers heb ben opgelicht. Zij waren nog in het be zit van een koffer en sigaren, afkom stig van de oplichting. den de middag bij, die werd geopend door de voorzitter van het comité, de heer J. Ponsteyn, die op het doel van het comité weesf nl. om de vrede ten allen tijde te bewaren. Hierna werd gedeclameerd door mej. Dames en gesproken door mevr. Kreger van het Landelijk Comité en de heren J. Boeder" en Singeri Het gesproken woord werd afgewisseld door dedama- kostèn aan deze middag verbonden, te b"e van mevr. de Bruyne. Tijdens de pauze werd met steunlijsten, om de on kosten aan deze middag verbonden te dekken. Speciale medewerking verleen de het kinderballetgroepje van de heer en mevrouw Pranger, dat enige bijzon der aardige dansjes naar voren bracht. Het geheel was keurig verzorgd. Staan de de bijeenkomst werd nog de navol gende resolutie aangenomen: „Het plaatselijk Vredescomité voor Alkmaar en omstreken, op 2 October m de muziektuin te Alkmaar in de monstratief verband met honderden vredesvrienden bijeen, richt zich het Nationaal Vredescomité, per adres de heer Haakon Stotijn te Am sterdam en draagt het op: ten eerste met alle kracht de vredesgedachte en het vertrouwen in de vrede uit te dra gen en te blijven streven naar de grootst mogelijke samenbundeling van alle politieke, religieuze en maatschap pelijke stromingen, ten einde gemeen schappelijk te strijden voor de vrede, ten tweede zich onverwijld in deze zin te richten tot de Verenigde Naties en de Raad van Ministers van de vijf grote mogendheden daar de bestaande economische en sociale problemen niet door een nieuwe oorlog tot een oplossing kunnen worden gebracht, doch slechts door rede en samenwer king! Het was een in alle opzichten buiten gewoon goed geslaagde bijeenkomst. Met blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van ons zoontje en broertje GER RIT D. Geeriigs T. Geeriigs- Baken Jan en Piet Dickie 30 Sept. 1949 Anna Paulowna Kneesweg 11 JXJOIO 050050 OiO OIO De 10e October hopen^ onze lieve ouders, be- huwd- en grootouders W A. PRANGER n T. PRANGER- Q JONGEJAN 8huo 30 jarig huwelijk teQ herdenken O Hun liefhebbende kin-Q rï ^€ren a 8 DIRK 8 Q ANNIE ALEX 0 BRAM Q TINY Q JAN Q WIM 8Breezand, J. C. de LeeuwO weg 43 0 OCTOBER 1949 C*OC*OC#OOiOOIOO*D Heden overleed plotse ling onze zeer gewaar deerde medewerker de heer C. G. GUNDER die gedurende 17 jaar de belangen van onze zaak met grote bekwaamheid en toewijding heeft ge diend. Wij zullen zijn nage dachtenis in ere blijven berdenken. G. Moejes-Rus Jan Moejes Heerhugowaard, 30 Sept. 1949 Op 30 Sept. is nog vrij plotseling van mij heen gegaan mijn lieve man, CORNELIS GERRIT GUNDER in de ouderdom van 43 jaar. D. Gunder-De Boer Heerhugowaard. 30-9-'49 Sportlaan G 7 De teraardebestelling zal plaats vinden op Dins dag 4 October 1949 te 2 uur op de Algemene Begraafplaats te Scha- gen. Na een kortstondige ziek te overleed tot ons groot leedwezen onze chef cn vriend C. G. GUNDER Het personeel van Jan Moejes Heerhugowaard, 30 Sept. 1949 Schoenen en Tassen spuiten 11 ZOMERSCHOENEN doordragen in kleuren: Mooi bruin-rood en olifantgrijs JANSON, Vrouwensir. 13, A'kmaar grootwinkelbedrijf In levensmiddelen vraagt voor spoedige ir.du-<.u.ng flinke en vlotte BEDIENDE voor wijk en winkel. Gunstige condities en voor ge schikte kracht uitstekende toekomstmogelijkheden. Mondelinge of schrift, sollicitaties ZIJLSTRA. Langestraat 35 Alkmaar TE KOOP GEVRAAGD» een PRAAM 15 a 20 ton Brieven met prijsopgave onder Nr 1366 bureau van dit blad. Te koop» DKW AUTO Cabriolet 1938 met nat. bewijs in prima staat Prijs f 1250.—. H. FONTIJN, Stationsplein 13, Castricum. Te koop gevraagd DRACHTIGE KOEIEN Stamboek-, fok- of controle-vereniging. Goede productie- TB.C-vrij Kalftijd October-April. H. van HOORN Wieringe'waard De Samenwerkende Culturele Verenigingen te Alkmaar ,/t GULDEN VLIES" 6 ORKESTWERKEN op de Woensdagen 12 Oct„ 2 Nov.. 7 Dec. '49, 11 Jan., 15 Febr., 8 Mrt- '50, 8 u. door de HAARLEMSE ORKEST VERENIGING Dirigent: TOON VER HE Y Solisten resp.. Herman KREBBERS. viool Ed- mund KURTZ, cello Luctor PONSE, piano Margot BROEDERS, harp Dick de REUS, viool en Jan ODé, piano. Toegangsprijs voor leden: f 2,bel. inbegr. Idem voor nict-leden: f 2,40, bel. inbegr. Idem voor scholieren: f 0,75, bel. inbegr. Abonnement 6 concerten: f 10,bel. inbegr. Voorverkoop en plaatsbespr. bij 't Gulden Vlies van 111 uur. Verkeersbericht N.V. Naco Wegens AFSLUITING van de Weereweg en Leekerweg zal ingaande HEDEN de route van LIJN T tussen LUT JEWINKEL en SCHAGEN worden omgelegd vla BOE- RENSLU1S, KOLHORN cn 't WAD ol omgekeerd. DE DIRECTIE.

De Vrije Alkmaarder | 1949 | | pagina 4