doel! WIJ Graanbeurs Alkmaar WONINGRUIL Lage prijs van kool houdt de gemoederen bezig Coöperatieve zuurkoolfabriek nodig om concurrentie te stimuleren PELS' SHERRY DE KLEINE BOER óók hij ploegde voort! flinke Halfwas of gevord. leerling Officiële opening Uw naaimachine defect? Uii de Langedijk Het Is al klagen, wat de klok der Lan gedijker tuinders slaat. Geheel is dit niet juist, want over één artikel is geen re den tot klagen, nl. over de uien, die 'n zeer goede prijs opbrengen. Uien zijn een product, dat zo goed als over de hele aarde wordt gebruikt en op het ogenblik kan dit artikel blijkbaar over al geplaatst worden. De teelt is over 't algemeen matig geweest en de omstan digheden blijken zodanig te zijn, dat er bijna overal een weinig te kort is. Vraag en aanbod beheersen ook thans nog de markt. Maar overigens gaat het slecht, als men de tuinders hoort. Wat een jere miades b.v. over de witte kool. Waar is de tijd. dat er tot 16 en 17 cent per kilo werd betaald aan de veilingen? En dan zulke zware exemplren. Toen kwam er geld binnen! Langzamerhand echter werd de belangstelling voor de zuurkool witte kool minder, al spoedig zakte de prijs tot 8 en 9 cent en nog later tot 5 en 6 cent. Het werd zelfs zo erg, dat al de aangevoerde kool zelfs niet tegen de vastgestelde minimumprijs was te ver kopen. De tuindersorganisaties, die de belan gen hunner leden hebben te behartigen, staan voor moeilijke problemen, want dezer dagen was het er zo mee gesteld, dat er zo goed als geen vraag meer was en er dus voor de gestelde ophoudprijs van f 6 per 100 kg niet werd gekocht. Het buitenland laat verstek gaan, eens deels waarschijnlijk omdat men niet zo erg om witte kon! verlegen zit, ander deels, omdat hef warme weer een spaak in het wiel der transport steekt: de kwa liteit der kool heeft begrijpelijkerwijze bij warm weer te lijden, zodat ze wel eens in een toestand te bestemder plaatse arri veert, waarbij de kwaliteitseisen niet hoog kunnen worden gesteld. Maar niet alleen voor de export levert het warme weer een nadeel op, ook de afname door de zuurkoolfabrikanten heeft er sterk onder te lijden. Zuurkool en warm weer vormen een contradictio in terminos. De 2iiurkoolfabrikanten ontvangen nog wei nig bestellingen en dus zijn ze voorzich tig bij het inmaken- De Provinciale Commissie uit de Vei lingen in Noordholland had intussen de opbouwprijs op f 6 gesteld. Maar het is nu gebleken, dat deze maatregel niet tot gevolg heeft gehad, dat ook voor die minimumprijs kon worden verkocht. Men heeft nu besloten de aanvoer van witte kgol stop te zetten en de volgende week de. aanvoer te laten geschieden bij be stelling. Afgewacht wordt dan wat er door de handel wordt gevraagd en de betrokken tuinders kunnen leveren in verhouding tot wat ze te leveren hebben volgens de gehouden inventarisatie. Meer moeilijkheden ,Doch niet alleen in het Langedijker tuinbouwdistrict wordt witte kool ver, bouwd. In de Noordelijke provincies en in Noordbrabant treft men die teelt op vrij grote schaal aan. Daar zijn intussen geen ophoudprijzen gesteld, zodat de fa brikanten van zuurkool in die gebieden goedkoper de grondstof (witte kool) kunnen kopen dan aan Langedijk. Het Centraal Bureau van de Tuinbouwvei lingen is natuurlijk van deze situatie op de hoogte en het is te verwachten, dat het zijn volle aandacht aan een en ander zal schenken. Hierbij laat zich bovendien nog een andere zijde van het vraagstuk zien. De 2uurkooIfabrikanten beweren nl. dat de ophoudprijs van 6 cent per kg te hoog is. althans onnodig om te voorkomen dat de tuinder met die Prijs een niet vol doende exploitatiewinst zou behalen- Voor 4 cent per kg, aldus wordt van de zijde der inmakers betoogd, kan met EERVOLLE BENOEMING Onze vroegere plaatsgenoot, de heer A W J Mul. thans secretaris van het waterschap ..De Vier Noorder Koggen" te Medemblik. is benoemd tot secretaris penninomeester van het Heemraadschap „De Wieringermeer". De heer Mul zal dan in Wieringerwerf komen wonen. De datum van indiensttreding zal nog nader worden bepaald. (Ingezonden mededeling) flonkerde gedurende 3/4 eeuw in duizenden glazen Zegi U dit niets? ALKMAAR, TEL. 2595 IN NEW YORK zijn veertien TraP- pistennonnen aangekomen, die in Mas- saehusetts de eerste abdij van haar or de in Amerika zullen stichten. —UIT DE „DEUTSCHE RECHTS— PARTEI", die vijf parlementszetels heeft heeft zich een groep afgescheiden, die onedr leiding van Dr. Doils een ..Deut Khe Reichspartei" heeft gevormd. Er was onenigheid over het nakomen der vverkiezingsbeloften.. —TEN GEVOLGE van antisemitische ongeregeldheden in Tripolitance emigre ren vele Joodse families van daar roet vissersboten naar Palestina. de witte koolteelt een redelijke winst worden gemaakt. Het is hier de plaats niet een exploitatierekening voor dat ge was op te maken. We willen alleen maar zeggen, dat het welvaartspeil van de Langedijker tuindersbevolking toch wel aanmerkelijk lager ligt, dan dat van de handel! De tuinders vinden het ook een beetje vervelend, dat de witte kool, bestemd voor de inmaak Van zuurkool in de ver schillende fabrieken, door één fabrikant wordt gekocht. Concurrentie wordt op die wijze uitgeschakeld. Dergelijke ver, schijnselen doen als vanzelf weer de vraag rijzen, of het niet gewenst zou zijn, als de tuindersorganisaties zelf «en zuurkoolfabriek gingen stichten. InAven horn is men die weg reeds opgegaan en als de tekenen niet bedriegen, dan zou het wel eens kunnen gebeuren dat de particuliere zuurkoolfabrikanten de con currentiestrijd zullen moeten aanbinden 'tegen de tuinders-fabrikanten. De tuin ders zijn vrij sterk georganiseerd en er is in de* laatste kwarteeuw een geest in hen gevaren, die hen strijdlustig heeft gemaakt en die hen aanspoort de moei lijkheden te overwinnen door ze moedig aan te pakken. De gele-koolaanvoer blijft nog steeds gering, waardoor de marktsituatie niet zo slecht is als bij de rode en witte kool. Van dit product wordt zo goed als alles afgenomen, hoewel de prijzen zeer ma tig zijn. De groene kool is ook aardig in prijs achteruit gelopen en ook de bloemkool mocht wel betere prijzen op brengen. Weldra begint weer de winterkoo!- campagne- Hoe zal daarvan het resul taat zijn? Veel zal daarbij onqetwijfeld afhangen van de vraag uit Duitsland. Langedijk leeft in afwachting, zoals het dat in de meeste jaren heeft moeten doen. Handbaluitslagen Districts 2e klasse heren A AHC 2Animo 80 GVA-HAV 6—7 HOC—Unitas 5—4 TurnoLijnden 4—1 District le klasse dames ADAAmersfoort 32 BHCBlauwwit 42 Sport VereentVriendschap 311 VroneAchilles 22 District 2e klasse dames A HOC—Nieuwe Niedorp 52 GITA-OSS 1—2 RapiditasRood Zwart 32 TonegidoHAV 14 Afdelings le klasse heren (rayon HaarlemZaanstreek) TonegidoVlug en Vaardig 164 AVA—IJmond 68 BGVConcordia 2 33 Afdelings 2e klasse beren (idem) Tonegido 2DWO 32 BATÖHOC 3 12-5 Rapiditas 2AVA 2 141 Afdelingsklassen Noord-Holland (rayen Kop van N H.) le klasse dames B AVA-SDL 2-6 DTSOlvmpia 3—4 SSV—JHC 2-2 2e klasse dames B I SDL 2—CSV 5—0 Vrone 2-CSV 2 3-0 2e klasse dames B II TSV 2-THC 2 0—1 DES 2HVC 0-4 Nieuwe Niedorp 2AVA 2 40 2e klasse dames B III DESZwaluwen 01 WironDOSKO 00 Adspiranten meisies DESZwaluwen 1—0 Wiron—DOSKO 6—0 DAMMEN BEERS SPEELDE TWEEMAAL REMISE De 7e en 8e ronde van de strijd om het persoonlijk damkampioenschap van Nederland hebben onze streekgenoot P. Beers twee punten opgeleverd door re mises tegen Keiler en Onnink. Beers bezet nu de. 12e plaats met 6 punten uit 8 partijen. Bovenaan staan Gordijn (Den Haag) en Keiler met 13 uit 8, ge volgd door Van Dijk (Wageningen) met 11 uit 7 en Suyk (IJmuiden) met 10 uit 7. De middengroep, waartoe ook Beers behoort, verschilt zo weinig in kracht, dat de stand steeds wisselt. DTS verloor eervol DTS heeft zich tegen een van de lei ders voortreffelijk geweerd. De Amster dammers moesten hard vechten voor 'n 2—0 overwinning en pas 15 minuten voor tijd viel, na een penalty, de beslis sing. De gastheren scoorden hun eerste doelpunt reeds na tien minuten en daarna ontspon zich een gelijk opgaande strijd. DTS pakte na de hervatting noc eens stevig aan en had een duidelijk veld overwicht. Toen ZSGO het geluk had een penal ty wegens hands te mogen nemen en deze benutte gaf DTS de strijd op en het laatste kwartier werd er zonder ani mo gevoetbald. Ruw spel bij Schoorl - Bergen (2-2) In een niet zeer aantrekkelijke wed strijd (er werd door Schoor] zo nu en dan zeer ruw en onsportief gespeeld, vooral door de spil Van Zoonen van Schoorl) hebben beide partijen de pun tjes eerlijk verdeeld. Na 10 minuten gaf Nic v d Berg uit een mooie pass van Hogendijk Bergen de leiding. Dit liet Schoorl niet op zich zitten en 9 min. later werd de stand gelijk gemaakt door een prachtig schot van Schoorl's center voor. 1 minuut voor de rust. een fraai opgezette aanval van Bergen, waaraan de hele voorhoede had meegewerkt, kon door Jan Hoogvorst de voorsprong wor den vergroot, I2. Na de rust een klein overwicht van Bergen, maar zij wisten hier niet van te profiteren. Totdat 10 minuten voor het eind Schoorl onhoudbaar kwam opzet ten. al was dit niet altijd even fair. Bergen werd totaal overspeeld. 3 min. voor het einde neemt Van Zoonen een vrije trap, die tegen de lat aankomt, om hoog stuit, een worsteling voor Bergens doel van vele spelers, en Jonker, Ber gens doelman, ging met bal en al het doel in, 22. Met deze stand kwam het einde van een wedstrijd die geen mooi spel had laten zien. N. Niedorp mocht met 0-4 nog blij zijn óndakns de wijze lessen. opgedaan b'j de film ^.Koning Voetbal" is het N. Niedorp niet gelukt Grashoppers te klop pen. Integendeel, het zijn de bezoekers geweest, die gedurende de volle 1,5 uur de toon hebben aangegeven. Dat het bij 4-0 is gebleven danken de geelzwarten aan het prima we.k van Druif en Vonk die een groot struikelblok voor de Hoog wouders waren. Grashoppers heeft afdoende getoond een der zeer serieuze kampioenscandida ten te zijn. Het team zit goed in elkaar, met als sterkste deel een voorhoede, die de kunst van doelpunten maken ver staat. Als er nog en zwakke plek is dan is dat de keeper. Tussen de beide voorhoedes was wel een klasse verschil Als Grashoppers af trapt, blijkt Nw. Niedorp zonder Faus en Kossen te moe ten spelen. Sepers en Kramer nemen hun plaatsen in. Het initiatief komt al spoedig van de Hoogwouder zijde. Al vrij vlug bebben ze succes; Linksbuiten Jonker besluit een snelle ren met een goede voorzet, waar de naar voren ge. lopen midvoor Kuiper klaar staat om Druif onhoudbaar te passeren. 0—1. Her haaldelijk kmt het Niedorpdoel midden in de branding, doch voorlopig staan Druif en Vonk succes in de weg. Een kogel van de schotvaardige Kuiper komt tegen de paal. Na een half uur weer zo'ri gevaarlijke G.aanval, snel gaat de bal van man tot man. root zet' keurig voor en nu is het Jonker, welke Druif geen kans geeft 0—2. Met deze vrij veilige voorsprong voor G. gaat de rust in. In de tweede helft is het Grashoppers overwicht nog sprekender. N. Niedorp komt weinig meer aan aanvallen toe, daar de grootste aandacht aan de verde diging moet worden besteed. Als er on gevcer een kwartier is gspeeld, krijgt Kuiper een vrije trap te nemen, wel weet Druif het oerharae schot te hou den, maar heeft de bal niet Idemvast waar de als een duveltje uit een doosje opduikende Jonker van profiteert om met een pracht kopbal de stand op 3-0 te brengen. Binnen de minuut is het al 40 geworden als rechtsbuiten Groot afgemeten aan Kuiper doorgeeft en deze verstaat de kunt tot afwrken. Kuiper knalt een toegekende penalty hard in, maar Druif weet schitterend te redden. Ook een kopbal van Ruiter vindt de Niedorpdoel man op zijn post. Het einde wordt nog wat rommelig en het is van scheidsrechter de Snayer een grote ver dienste de strijd meet 22 man te hebben geëindigd. De 4—0 zege verdienen de Grashoppers in alle opzichten. N. Niedorp II verloor in Enkhuizen met 2—1. De adsp. deden prima werk. De A-tjes wonnen van Westfrisia b met 1—0. ter wijl de b-tjes een gelijk spel tegen Sint Boys wisten te bewerken. Laatste wedstrijd IEK IEK hielde de laatste wedstrijd van dit seizoen langs de kaden van de Wester eind mt het volgende resultaat: 1 A. Kaay. grootste baars 21.5 cm; 2 W. Wit 25 st.. 3 H. Prosper 18, 4 J. Kaay 18 5 A. Sijbrands 17; 6 C. Keetman 17, 7 K. Wit 16; 8 C. Visser (controleur) 9 T. Bakker 15; 10 W. Brommer 15; 11 A. Keetman 14; 12 J. Keetman 13; 13 W. Koopman 12; 14 G. Keetman 9; 15 W. B. Bijlhout 8 De wisselbeker, welke door de café houder beschikbaar was gesteld, werd gewonnen door A. Kaay, die in de 5 wedstrijden 53 baarsjes ving. De club kampioen en houder van de beker H. Wit, behoorde pnieuw tot de kansheb bers en bereikte de 2e plaats met 48 stuks. HANDBAL DTS—OLYMPIA 3-4. Reeds direct was te zien. dat beide ploegen aan elkaar gewaagd zouden zijn. DTS nam eerst de leiding, doch spoedig was het door de midvoor gelijk. Toch liep O. weer een achterstand op door een misverstand en daarmee kwam de rust. Na de hervatting trok de O- spil als zesde aanvalster mee naar voren en dat leverde de gelijkmaker op, ge volgd door een nieuw doelpunt van DT S, 3—2. Olympia echter bleek de lang ste adem te bezitten en toen de midvoor twee doelpunten achter elkander maakte bleef DTS het antwoord schuldig. Scheidsrechter Tol leidde de spannende ontmoeting voortreffelijk. HET WAS in het geheel onze be doeling niet om deze oude landman te interviewen, maai" toen we hem op de akker zagen kruipen, de ge- m kromde rug gestoofd door de herfst zon, de grijze haren hier en daar onder de zwarte pet uitpuilend, kon den we de verleiding niet weer staan. We stapten van de fiets om een praatje te gaan maken. Misschien heeft u het uit onze repor tages uit verschillende gemeenten wel gemerkt: overal komen mensen voor, die het werken niet kunnen laten en die werken, tot de dood of het armenhuis er een eind aan maakt. Slechts zeer wei nigen blijven op de kleine bedrijfjes zit ten, omdat ze de overtuiging toegedaan zijn, dat de arbeid het schoonste op de wereld is. Je krijgt de oude Westfriezen niet zo gemakkelijk aan het praten over zichzelf Dat doen ze wel, als ze bij elkaar zijn. Maar als je als vreemdeling komt, zijn ze eerst nog al gesloten. Dan moet je uitvoerig het doel van je komst ver tellen. En dan nog kijken ze bedacht zaam- Zo ging het ook hier. Maar toen bleek, dat we ook nog wel een en an der afwisten van de land en tuinbouw, ging het al spoedig vlotter en de arbeid bleef rusten. Het was toch theetijd en dan konden we net zo goed even bin nen gaan. Onze keus was niet slecht geweest-. We werden meegenomen naar een oud boerenstolpje, waar je het gevoel krijgt, dat je van de twintigste in de negen tiende eeuw stapt als je er binnenkomt. Er zijn er niet veel meer zo: de stalle tjes waren netjes blauw gemaakt en waar anders de koeien vertoeven, lagen nu de witte schelpen. In de kamer hing de petroleumlamp nog aan de zolder. De thee stond op 'n komfoortje te pruttelen. We kregen ze opgeschonken in een grote witte lok zonder oor. Daar zaten we nu tegen over twee mensen, die de leeftijd der zeer sterken naderden. De man acht en .zeventig, de vrouw een jaar jonger. „Werkt u alle dagen nog op het land?" was een van onze eerste vragen. Toen begon de oude baas ons een relaas Op te hangen. Zijn levensgschiedenis. En zijn vrouw stond hem daarbij trouw terzijde. Zoals ze dat haar hele leven ongetwijfeld gedaan heeft. Hij was als tienjarige jongen voor het éerst de akker opgegaan. In de winter van licht tot donker, in de zomer van zes uur in de morgen tot zeven uur in de avond. En het loon? Ja, dat wist hij niet zo precies meer. Het was ook niet zo erg belangrijk. Hij yoelde zich gelukkig op het land en w.-' wilde kopen. wa% ook niet duur. Het slingerde Wel wat. En zo was hij in de landbouw gebleven. Dan eens bij een Êndbouwe1", vervolgens bij een boer, op gffoengd bedrijf, maar alle dagen in Weer en wind. Sparen, zuinig doen, wat over leggen, tot hij eindelijk op zestigjarige leeftijd als de meeste mensen er over denken wat rust te gaan nemen, nog op een eigen spuitje terecht kwam. Dat was in 1929. En terwijl de oude baas zijn pijp stopt, vervolgt de vrouw: U moet denken, het was maar een oud huisje, geen waterleiding, geen gas, geen electrisch en de mensen stellen te genwoordig hogere eisen dan wij vroe ger Maar we hebben het moeilijk ge had, meneer. We hadden de eerste oogst nog niet binnen of de crisis begon. In j&ren hebben we geen cent kunnen over houden. Is het niet zo vader? Dat was nog niet alles. Niet alleen, dat er geen geld werd overgehouden: de weinige centen, die ze na het inrich ten an het bedrijf hadden overgehouden WEST FRIESLAND - zoals hef en weikf leeff smolten als sneeuw voor de zon. De in moeizame arbeid voortgebrachte pri>duc ten brachten bijna geen geld op. Er kwam" een zilveren dak op het huis- De man staart peinzend voor zich uit terwijl hij over deze tijd vertelt. Een tijd, waarin de hele Nederlandse agra rische bevolking aan de wanhoop ten prooi viel. DAN KRIJGEN we het relaas te ho ren over het leven van een oude man en een oude vrouw, die alle dagen op hun bedrijfje ploeterden. Het begon met het melken van de koeien. En als dat klaar was, de akker op. Om aardappe len te rooien en op te kuilen. Om de kool uit te planten en te snijden, om de beetwortels uit te dunnen, om het graan te zichten en te dorsen, het vuil te wieden en wat er maar niet voorkomt op een bedrijf. Alles met de hand.-Op de meest pri mitieve manier. Zonder paard. Zonder wagen. In het gunstigste geval geleend en anders was de kruiwagen er ook nog. En nu kunnen we wel zeggen, dat dergelijke bedrijven nooit rendabel kunnen zijn. Wat baat het de slacht offers, die onder dergelijke omstan digheden moeten leven? Ze zitten in het schuitje en ze moeten mee zeilen. Want ze zijn te trots om bij de gemeente aan te kloppen. De oorlog bracht hen uitkomst. De prijzen der producten stegen. Behoeften voor zich zelf hadden ze niet. De schuld kon tenslotte weer worden afgelost. De zon scheen door te breken. Maar toen waren ze allebei zeventig. En wie ruim- de er in de oorlog een bedrijfje op? Waar moest je heen? En het was toch veel mooier om zelf nog wat producten te hebben- HET VERHAAL begint misschien eentonig te worden? Het is begonnen met de arbeid en het blijft werken. Nu al acht en zestig lange jaren. En vijftig jaar lang hebben deze twee mensen liet en leed mef elkaar gedeeld. Hebben z« de kinderen groot zien worden. Hebben ze hen zien opgroeien tot landarbeiders Want geld om ze aan een eigen bedrijf je te helpen was er niet. We laten hier de man weer aan het woord: Vlak na de oorlog hebben we er nog wel eens over gedacht om er mee op te houden, maar och, wjar moeten we heen? Een huis is er voor ons niet. En in een rusthuis? Dat is voor ons te duur. Als we daar een jaar of wat in zijn, raken we ons hele bedrijfje nog kwijt en dat zou me spijten voor de kinderen. Want we hebben wel een He) ne uitkering van de staat op het ogen blik, maar daar kunnen we niet van in een rusthuis. Moeizaam komt hij overeind. Het ls tijd geworden om de paar koetjes te mei ken. Als we afscheid nemen van zijn vrouw, zien we de rimpels, die vrouw Zorg er in heeft gegroefd. Maar tevens een paar ogen, waarin toch geluk ligt verbolgen. Buiten gekomen zet de man een melk bus met een emmer op een karretje, dat naar de uiterlijkheden te oordelen ook een halve eeuw achter de rug heeft. Hij sjouwt het land weer in, zoals zijn hele leven een rij van dagen is geweest, waar op hij moest sjouwen. Zijta rug is ge kromd en zijn gang langzaam. Hij heeft slechts weinig, genoten van het leven Nu is hij op de leeftijd gekomen, waaróp het hem steeds moilijker zal vallen, de dagelijkse arbeid te verrichten. Zo ge hecht zijn ze echter geraakt aan het stukje grond, dat ze niet voelen, wat ze hun hele leven lang hebben ontbeerd. De aarde vraagt veel van de mens, ze ceft er ook iets voor terug. Ik heb het dit jaar getroffen meneer, vertelt hij. U moet rekenen, das geen zwaar werk. Je kunt het kruipende red den. En een prijs. Merakel gewoon. We kunnen van het jaar nog wat overleg gen. En met de melkprijs gaat het ook best. Er is nou nog «w wat aardig heid aan. Verbaasd kijk ik hem aan. Stel dan de vraag hoe lang hij nog denkt door te gaan. Vermoedelijk is hij nog verbaas der geweest over deze naieve vraag. Inmiddels is hij onder een koe gaan zit ten. Voorzichtig, want de rug en ct leden zijn stram. En dan komt bedacht zaam het antwoord: .Ik hoop tot het eindje komt, meneer. Want waar zou ik met mijn lege tijd naar toe moeten als ik niet meer werken' kon?" Zo leven er dus nog mensen in Hol land. Werken 'ot het eindje komt. ook al kunnen ze bijna niet meer. Dag in, dag uit. Weer of geen weer. De koelen moeten gemolken worden. De akker bereid. En ze Rebben nog steeds de zorg dat ze een centje willen overhouden, voor de oude dag. Zaterdag 8 Oct. 1949 verloven zich AU KANT Rd. CEES HOOGSCHAGEN Jz Callantsogervaart 6 Julianado'p Westdijk 14 Alkmaar. Heden overleed tot onze diepe droefheid onze lieve zorgzame man MAARTEN HARINGHUIZEN Weduwnaar van Reinoutje Pool in de ouderdom van 81 jaar. Hoogwoud, R. de Boer- Haringhuizen Mr. H. de Boer Amsterdam, E. P. Haringhuizen Amsterdam, Amsteldijk 276 30 Sept. 1949 Verzoeke geen bloemen De teraardebestelling zal plaats hebben op Woens dag 5 Oct. a.s„ tegen 13 uur op de Begr-plaats Zorgvliet. Volstrekt enige en algemene ken.*» nisgeving. HALLO DAMES! Ben bouw kundig opzichter, f 90 per w. 30 jaar. Wie schrijft me eens met foto? Br. onder no. 917. bureau van dit blad. Gevraagd Bakkerij ELTE, Laat 105, Alkmaar. 5 DEKRAMMEN te koop SCHERMER, Oudesluis. TE KOOP GEVRAAGD, een PRAAM 15 a 20 ton Brieven met prijsopgave onder Nr 1366 bureau van dit blad. Terstond gevraagd flinke SLAGERSHALFWAS OF LEERLING Slagerij W. KOOPMANS Stroet B 205 St. Maarten. Tel. 216 (2245) Iedere Vrijdag 11 uur v.m. 7 Oct. '49 11 uur v.m. Aan familie, vrienden en be kenden, betuigen wij langs deze weg onze hartelijke dank voor de zeer vele blijken van belangstelling na. het overlij den van onze geliefde man en vader GEERT DE BRUIN In het bijzonder aan Dr. Ol- Tee voor de jarenlange zor gen, Ds. de Hoest voor de troostvolle woord, verder de Ceres bewoners en de Hengel sportvereniging. Ook de heer Muntjewerf voor de keurige uitvoering der begrafenis. Fam. de Bruin. Hyacinthenstraat 11 Breezand. kunnen U nitl verplichten tof edverteren IN ONS BLAD DochUwc.nc urrtni döil bei vrijwillig GUUS KEYZER Pedicure, Lutjewinkel maakt bekend, dat afspraken voor behandeling worden aan genomen te Nieuwe Niedorp bij Tj. Druif. Aan de Gouw bij J. Silveri roor slechts f 2.50 wordt ze bjj aan huis gerepareerd. Zend briefkaart of bel even op: H. J. PIT Tel. 2242—229, Oudesluis. grootwinkelbedrijf in levensmiddelen vraagt voor spoedige indiensttreding flinke en vlotte BEDIENDE voor wijk en winkel. Gunstige condities en voor ge schikte kracht uitstekende toekomstmogelijkheden. Mondelinge of schrift, sollicitaties ZIJLSTRA. Langestraat 35 Alkmaar IIIIBIHIIIHIII Aangeboden in Amsterdam Nieuw-Wesi le elage bev.3 kamers-zoldetbamer-hall-Douche- celtgrote beuken en balcon huurprijs 131. p. m. Voor gelijkswaardige woning in Heiloo-Schoorl Groei evl. Alkmaar Brieven onder no 1366 bur. v. d. blad BEDRIJFSVERENIGING X „KOEGRAS EN CAILANTSOOG" J J DEMONSTRATIE J X MET AARDAPPELROOIMACHINES 4 op Vrijdag 7 October bij J. Hoornsman, Julianadorp Aanvang 9 uur. HET BESTUUR EEN ADVERTENTIE IN DIT BLAD TREFT

De Vrije Alkmaarder | 1949 | | pagina 4