Optocht en vuurwerk, hoogtepunt van een grote 8 October-viering Tel. No. 5181 Spenenvaseline Spenenzalf extra Spenenzalf J. H. VRIELINK BAZAR NacHveiligheidsdiensten N.V. ogende Abonneert U op dit blad Kolhorn OUDERS, Y00R UW KINDEREN IS SLECHTS HET BESTE GOED GENOEG HJjJI UITGEVERIJ REPUBLIEK DER LETTEREN Keizersgracht 520, Amsterdam (Centrum) De 8 Octobcrieesteo zijn weer ten einde. Een dag vol feest en jolijt, een dag van waarlijkc levensvreugde is ten einde. Een dag Ook met vele hoogte punten! behalve de redevoering van de voorzitter der 8 OctobeI-vereniging, mr. C. J. de Lange, waa'van wij reeds in ons nummer van Zaterdag berichtten, waren er nog: de optocht, een interna1kortebaandraverjj voor paarden, een concert in de Grote Kerk. door h« R K- mannenkoor .Orpheus en tot slot het vuurwerk, dat de officiële feestelijkheden van deze dag op een luid ruchtige. maar lichtende wijze besloot Dat al deze gebeurtenissen tot evene menten zijn je vo den voor de Alkmaarbevolking bthoert geen betoog. De viering van deze 3 October was een succcs' De paa dcosportvereniging „Vooruit" had eer van haar werk. De kortebaan- draverij, die in de Hartdraverslaan ge houden werd, was goed georganiseerd en er heerste een geanimeerde stem ming. De omzet van de totalisator be droeg I 3689,'De winnaar van de spannende draverij was het Daard Jo-. hannes, eigenaar dc heer P J A Botman. De gebroeders Knijninburq wonnen met het paard Kalumet Axkit de tweede prijs Abdullah Scot, eiqenaar de heer K Hart, verkreeg de derde prijs. De vierde prijs werd verdeeld tussen de eigenaars van de paarden L*. iurqus en Dutch Hanover. Een aardige bijzonderheid was. dat de bezoekers aan deze draverij tevens de Sprgokjesoptocht konden gadeslaan. Dit charmante tafe reel was om half drie van het Doden veld vertrokken. Voorafgegaan door po litie te paard, herauten, vaandeldraoers en rijtuigen, waarin o.m. zittinq hadden vertegenwoordigers der 8 October Ver eniging, de burgemeester van Alkmaar, de commissaris van politie en afgevaar digden van de Leidse 3 October Ver eniging, trok de stoet, die uit 21 groe pen bestond, door de stad. Een sprookies- en fantasieoptocht was het dit jaar. De dromen van onze kin derjaren werden bewaarheid bij het zien van Roodkapje en Klein Duimpje. Ali Baba trok als een sinistere oroep met ziin volgelingen door Alkmaar's straten Tom Poes en Ollie B. Bommpl reden in een rijtuig voorbij. Werkeliik deze optocht slaagde erin ons te verplaatsen naar een sprookjesachtige wereld van fantasie en vreugd, van prinsen en prin sessen. van rovers en tovenaars het was één grote samenvatting van de ver halen uit onze jeugd. En overal langs de gehele routée stonden duizenden Alkmaarders met open monden te kijken naar dit won dere schouwspel, waaraan de Posthar- monie. Excelsior en St. Caecilia nog 'n extra vrolijk tintje gaven door hun goed verzorgde muziek. Wij willen u niet vermoeien met een dorre opsomming van de deelnemende groepen Laat ons een enkele aanstippen. In d'ie groepen schoof het verhaal van Sneeuwwitje onze ogen voorbijs in het bed, aan tafel en in het glazen kistje, drie vervolgen van een altijd weer boeiend en ontroerend verhaal, dat hier op prachtige wijze was weergegeven. Op een hoog bed lag de prinses op de erwt; wie kent niet dit wijze sprookje van de Deense schrijver Andersen? Brachten „Het Zeiljacht de Vrijheid" en „Tom Poes" ons terug naar de sfeer van de beeldromans uit de dagbladen, daar was ook het vliegend tapijt en Ali Baba, die de herinnering van Duizend en Een nacht in ons opriePen. En de gebroeders Grimm herleefden in Hans Reddingsbrigade van de partij Zoals van ouds had de A.R.B. zijn post ook dit jaar weer op de Kanaalkade betrokken. Met 20 man werd er gepatrouilleerd voor het touw, dat op verzoek langs de walkant was gespannen. Te vens waren er leden van de bri gade op de politieboot aanwezig, zodat alle voorzorgsmaatregelen getroffen waren. De brigade be hoefde niet daadwerkelijk op te treden. en Grietje- kortom het was een schier eindeloze rij van herinneringen, die in ons werd wakker geroepen, herinnerin gen uit een zorgeloze tijd van onze jeugd. Sprookjes zijn bedrog, maar zij zijn soms mooier dan de schoonste wer kelijkheid. Concert in de Grote Kerk De dag gaat verder in een welhaast onnavolgbaar tempo. Om vijf uur heeft over t mistige Waagplein het Carilon spel van de heer B J van der Veen ge klonken. Reeds luttele tijd later stromen de Alkmaarders naar de Grote Kerk, waar het mannenkoor ..Orpheus" onder leiding van Joep Schreurs een conceri gaf. Medewerking werd verleend door de altzangeres Helene Lasschuyt en de organist Jac- Kori. Er werd een program ma uitgevoerd van werken van o.m. Bruckner, Conrtantijn Huygens en Dvo rak. Het hoogtepunt van deze avond werd gevormd door de uitvoering van '„Ocpodinsi" van de Tsjechische com ponist Leon Janacek. Deze componist die in 1928 overleed, was een der grond leggers van de moderne muziek. Het sublieme werk werd op fraaie wijze uit gevoerd: prachtig van sfeer en harmo nie. Helene Lasschuyt toonde zich een muzikaal zangeres, die over een fraa! stemgeluid beschikt. Jac. Kort bespeelde op kundige wijze het orgel. En dan Talloze mensen waren verzameld op de Kanaalkade. toen om half tien de eerste' vuurpijl, die het feestvuurwerk aankondigde, de lucht inging Dit vuur werk, als vanouds van de firma Kat te Leiden, liet ook dit jaar niet na een diere indruk te maken. Wat al fraaie zaken werden daar van de Noorderkade af de lucht inge- slingerd! Kleine vuurpijlen, die met een zacht „zoef" het hemelruim inschoten, zo hoog, dat hun ontploffing niet luidcr klonk dan het knappen van een droge tak. Maar trossen van gele, blauwe, 'ode en witte bloemen kwamen weer uit de inktblauwe hemel terugvallen. Gloei ende schotels dansten als dronken vlieg tuigen de lucht in en het droge geknet ter als van luchtafweergeschut bege leidde dit fonkelende feest van vreed zaam buskfuit. Een gloeiende olifant met slingerende slurf ontlokte een be wonderend „Ooooh" aan de duizenden op de Kanaalkade, die van heinde en ver waren saamgestroomd om al dat schoons te aanschouwen. Hun beloning kregen zij, ondanks de nüst, die het ef fect va sommige dier kunststukken wat verdoezelde. Met een stijve nek, maar ten volle voldaan, zochten zij in de drtjrfe naar de uitgangen. Hulde Hulde En dan is het offriële gedeelte van de dag ten einde. Maar niet het offi cieuze! Op de kermis zochten tallozen verpozing in de diverse attracties, uit alle café s klonk stampende dansmu ziek en danslustigen konden hun hart ophalen. In vele gelegenheden werd aantrekkelijke .8 October avonden ge houden, die niet nalieten een massa volk te trekken. Een woord van hulde ten slotte aan de leden van de 8 October-commissie, die alles dit jaar op zo perfecte wijze geregeld hebben moge niet aan dit verslag ontbreken. Wij zijn ervan overtuigd, dat heel Alkmaar hen dank baar is voor deze prachtige dg! f angs deze weg betuig ik, ook namens mijn ouders, mijn hartelijke dank aan alle buren, vrienden, bekenden en verenigingen, voor de grote belangstelling betoond bij mijn thuiskomst uit Indonesië KLAAS RUITER Barsingershorn C 83 Te koop wegens overcompleet Een U jar. zw. witv. ingev. Duitse Kroon- en Premie- merrie, en een 5 jar. donkerbr. Stam- en Premie-merrie, ged door Marnix. Beide paarden zijn mak en eerlijk, van best doorgefokt bloed en fokken best. Geschikte prijs. Adres: H. HOMAN Molenweg A 73, Slootdorp Wieringermeer- Bietenrooiers gevraagd voor direct C WAIBOER. Wieringerwaard de beste lichtgele medicinale kwaliteit 50' cent per pond 1 gld per kg bus rood. met speenstiften 1.20 en 1.80 per bus Losse stiften 30 voor f 1.00 Ontsmettingszalf. pijnstillende spenenzalf, Creolin, Lysol, Bacillol, Waspennetjes Spe- nenschaartjes, Melkpijpjes, Melkcanules. Tondeuses, enz. „BISAL" BLOEDZOUT voor paarden, koeien, varkens los verkrijgbaar in elke hoeveelheid bij „Hel Groene Kruis" Te koop TWEE-SCHAAR- KEERPLOEG z.g.a-n. en MESTKLIENER bij A. Schenk. Grote Sloot A 77, Burgerbrug. STAMBOEK OOIEN en STAMBOEK LAMMEREN te koop C. R. BLAAUBOER Wieringerwaard HH Landbouwers. Wij bie den u aan RIOLERINGSBUI ZEN in alle maten. Zeer ge schikt voor duikers leggen. Br letter B. Advert. bur. Rezel- man, Anna Paulowna, Tel. 292 Gemeente BARSINGERHORN INENTING Voor hen die niet in de ge legenheid waren zich te laten herinefiten tegen pokken be staat alsnog de gelegenheid op Dinsdag 11 Oct. a.s., des n.m. 13,30 uur ten huize van Dr. Posthuma. Gelegenheid tot kosteloze in enting teqen pokken voor kin deren beneden de leeftijd van 1 jaar bestaat te»KOLHORN op Donderdag 13 Oct. a.s., des n.m. 14.30 uur in de Con sistoriekamer en te BARSIN GERHORN op Donderdaq 20 Oct. a.s., des n.m. 14,30 ten huize van Dr. Posthuma. SCHAGEN Bontmantels legen Sensatie-prijzen Cn-Tanks devaluatie grote prijsverlaging!! Komt daarom allen onze grote collectie moderne en geheel nieuwe mantels bezichtigen op: Maandag 10 Oct. van 11-5 en van 7-9 uur in de zaal van Hotel Igesz, Markt E 121 Schagen Nimmer waren de prijzen zo laag. NU KOPEN IS GELD BESPAREN Wij kunnen U dan ook maar een raad geven Komt beslist even kijken Het is Uw eigen belang. Heeft U nog een oude bontmantel? Breng deze bij ons in. Ook hiervoor hebben wij altijd kopers. Vrij entree zonder verplichting Veiling Maandag 7 uur. NU NIET LANGER DRALEN. BIJ G.V.B. EEN MANTEL HALEN. GOOIS VEILINGE_MJF uil B' IÓ5UM Officieel «'kend vriliLqbe''ri:{ Tclef. 373 Schagen Tc koop: 5 stuks prima beste herencostuums. kl. pers. m 48- 50. z.ga.n- f 15 p. st.: 3 stuks moderne dikke winterjassen. z-g.a.n.. 2 prima trap- en hand naaimachines, beslist goed. 1 moderne kamerklok: 1 prima beste ronde kamerkachel z.q. a.n-: 1 beste luidspreker. H. Oldenburger, Roggeveenstraal D 107, Schagen. ten bate der Ned. Herv- Gemeente in zaal ROL te JUUANADORP op Vrij dag 14 en Zaterdag 15 Oct 1949, geopend van 36 uur en van 710 uur. Vefkoop van mooie goederen. Vele attractie's. P. J. STEINBERG CORSETTEN met en zonder binnenband Speciaal BUIKBANDEN Inrichting voor elk figuur voor BUSTEHOUDERS reparaties (alle maten) ELASTIEKE KOUSEN en BREUKBANDEN Leverancier voor alle Ned. Ziekenfondsen Keizerstraat 47 49 Den Helder Tel. 2034 Verenigde Lindenlaan 83 Thans kunt U ons ook TELEFONISCH bereiken! Voor iedere vorm van bewaking Het veiligste nummer van Alkmaar I ALKMAAR Kind aangereden Op de Kennemerstraatweg ter hoogte van* de Voormeerlaan werd Zondag morgen de 6 jarige A B, die daar aan het kastanjes zoeken was, aangereden door een luxe auto, komende vanaf de stad. Aan het krachtige remmen van de chauffeur was het te danken, dat er gcr kon worden voorkomen. Met diverse schaafwonden werd de kleine naar huis gebracht waar zij door een Rode Kruishelpster werd ver bonden. Bergen overtroefde Vrone Vrone was Zondag de gast van Ber gen en heeft na een goede wedstrijd de meerderheid moeten erkennen in de gastheren. Vrone was niet op dreef f en hierdoor speelde Bergen, vooral voor de rust zeker een klas beter dan de tegenpartij. Na 10 minuten nam Bergen de leiding door een mooi schot van Brouwer en even later was het dezelfde die een mooie pass van Hoog vorst in een tweede goal kon omzetten Het spel was een half uur oud, toen de keeper van Vrone een bal miste, waarvan Bakker een dankbaar gebruik maakte om het 3e doelpunt in de tou wen te werken. Een minuut voor het eind der eerste helft maakte Bakker het 4de doelpunt. Met een velige 4—0 voorsprong voor Bergen ging de rust Na de thee kwam Vrond iets beter voor de dag, waardoor de strijd meer glijk opging en het grote overwicht van Bergen verdween. Toch wisten Brouwer en Blokland de stand op 6-0 te brengen. Direct na de aftrap na het 6e doel punt ging Vrone er onweerstaanbaar van door en de linksbinnen gaf met een onhoudbaar schot Bergens keeper het nakijken. Vrone hield nog vol, on danks het missen van twee strafschop pen en eerst na Bergens zevende goal, van Hoogvos, werd het spel minder. t Me 7—1 kwam het einde van deze aardige door scheidsrechter Fijn goed geleide match. Randers mocht met gelijk spel tevreden zijn Randers is er niet in geslaagd de concurrent voor de bovenste plaats. Assendelft, een nederlaag toe te bren gen. Beide partijen mochten met het gelijke spel tevreden zijn. Bij Randers speelde Bakker een goede partij, terwijl in de achterhoede Barbuio genoemd mag worden. Assendelft had een goede ploeg met de snelle rechtsbuiten en de spil als uitblinkers. Nadat een half uur aan beide kanten kansen om zeep gebracht waren en de spelers van plaatsen niet veel kaas ge geten te hebben, kreeg de Randers rechtsbuiten in moeilijke positie een kans die hij op uitstekende wijze wist te benutten. Keihard joeg hij de bal in de touwen. Kort daarna ontsnapte het Randers doel op miraculeuze wijze aan een doorboring, toen eerst doelman Vethaak half missloeg en de bal maar net weggewerkt kon worden en even later de rechtsbuiten in vrije positie rakelings naast knalde. Na de rust hetzelfde spelbeeld. Na dat de Assendelft linksbinnen een fraaie kans had gemist, deed zijn col lega aan de rechterkant het beter. Met een mooie omhaal werd Vethaak kans loos geslagen. Hierna ontbranddde een felle strijd om de leiding en vooral in deze tijd traden de in het begin genoemde uit blinkers van beide elftallen sterk naar voren. e Verder dan het scheppen van enige kansen, konden echter ook zij het niet brengen. Het was een bleef 1 1. De uitslag gaf de verhoudingen goed weer een beide ploegen mochten met dit resultaat tevredene zijn. Schagen - Btoemendaal viel tegen De oefenwedstrijd tussen Schagen en Bloemendaal is wel wat tegengevallen, voornamelijk doordat de geheel in het wit geklede gasten bijzonder slecht voet balden Speciaal voor het doel ging het zo akelig slecht, dat de Schager achter hoede (hoe verzwakt ook) niet de minste moeite had. Schagen verscheen met vele invallers De wonderiijk samengestelde ploeg was volkomen tegen Bloemendaal opgewas sen en zelfs in de eerste helft (tegen wind nog wel) de sterkste Twee goede doelpunten waren er het gevolg van Eerst liep Kooy stug door or een aangegeven bal, passeerde een paar tegenstanders en schoot toen hard langs de paal in het doel en even later benutte Schouten een goede kans 20) Na de rust kwam Schagen niet meer aan kansen toe en de Bloemendaalse voerhoedc miste alles wat te missen was. Twee maal kwam de midvoor al leen voor Slikker. Beide keren om speelde hij hem op keurige wijze, maar beide keren faalde hij op erbarmelijke wijze. Tweenul werd dus de aannemelijke eindstand Een paar dingen zijn ons duidelijk ge worden en wel. dat Tromp een zeer bruikbare back is. die bij -;•» goede trai ning een waardig partner van De Wit zal worden, dat men Kooy nu toch maar eens kans moet geven in een com petitiewedstrijd en dat Anneveldt de beste midvoor is. die de geelzwarten momenteel bezitten HARMONIE THEATER. Het regL ment der verdoemden met Dick Powell en Martha Toren. Toegang 18 jaar. Voorstellingen dagelijks om 8 uur. Za terdag 7 en 9,30 uur. Zondag 2, 4,30, 7 en 9,30 uur. Woensdag 2,30 uur matinée. CINEMA AMERICAIN: Enamorada met Maria Felix. Toegang 14 jaar. Voorstellingen dagelijks om 8 uu'. Za terdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4,30, 7 en 9.30 uur. Woensdag 2,30 uur matinée. VICTORIA THEATER: Virmnia. met Joel Mc Crea. In technicolor. Toe gang 14 jaar. Voorstellingen dagelijks om 8 uuri Za terdag 7 en 9,30 uur. Zondag 2, 4,30, 7 en 9,30 uur. Woensdag 2,30 uur matinée. ABT: Duivels van het Wilde Westen met Allan Lane en Kay. Deel I. Voorstellingen dagelijks 8 uur. Zon dag 2, 5 en 8 uur. BIOSCOOP DE RUS. Bergen: Vrij dag tot en met Zondag: Romance in Rio. Vanaf Maandag Casablanca. SCHAGEN Laatste wedstrijd van „De Baars" Vijf en veertig leden van „De Baars" trokken Zondagmorgen in de mist welge moed naar de Wieringermeer voor de laatste clubwedstrijd in dit seizoen De vangst viel tegen, want na 2% uur vis sen waren er 147 baarzen genoteerd. Ruim de helft hiervan had de maat. G Jansen ving de grootste (35,1 cm) terwijl S Visser met een aantal van 10 de 2e prijs in ontvangst mochtj nemen. Verder volgden Pronk, Bas. O Kroon en Ter Heiden met 7 stuks; J Beets, Brommer en T Dekker met 6 stuks; Struyf. J Qaux, H Timmer en R Ratelband met 5 stuKS f.n Korshuizen. Wiechman en Overto. mei 4 stuks De medaille van Ce heer P Brantenaar is er n' q: De Lt en C Pronk en S Vis ser eindigden g< lijk met 21 stuks en zullen over 14 dagen de medaille tot in zet maken van een nieuwe onderlinge wedstrijd Dan (op Zondag 23 October) wordt er nl een vrije wedstrijd voor le den en niet-leden gehouden in het Noord hollands Kanaal, vertrek vanaf Peetoom om kwart voor negen Opgave tijdig aan S Vi«ser N Laagzijde en A Brommer, Laaedijk AI was de vangst niet groot het werd in de Wieringermeer toch wel een qenoeglijke morgen Zo verschalkte Huib Lobregtongeveer een 25 schele pos ten en ving A Struyf aan een blote haak een baars toen hij voor de aanvang even de diepte wilde peilen Notaris G. J. van Leersum te Winkel, zal op Dinsdag 11 October 1949. des avonds 17Vi uur (18^2 uur beginnen) ten verzoeke van de erven van wijlen Mej- de Wed. A. Schoon, in café Helsdingen te KOLHORN, publiek verko pen. 1 Het in tweeën bewoond huis aan het Keeren met erf te Kolhorn gem. Bar- singerhorn, plaats, nrs F 87 en 88, kad. Sectie B nrs. 1535 en 1799, samen groot 1 a. 28 c-a., benevens 1/3 gedeelte in een erf en pad aldaar, kad. Sectie B nr. 1806, groot 3 a- 56 c.a., verhuurd aan de heren Schepers en Moelikkcr, resp. voor f 3,- en f 2,- per week. O Het voor enige jaren nieuw gebouwd huis met erf aan de Hoofdweg in de Waard polder te Kolhorn gem. B'horn, plaats, nr. G 47 b, kad. Sectie B nr. 1933 groot 2 a 50 c.a., verhuurd aan de heer A. Slikker voor f 3,- per week. 3 Het dito huis met erf, naast het vorige perceel, plaats, nr. G 47 c, kad. Sectie B nr 1932 groot 2 a. 40 c.a., verhuurd aan mw. D Kees man voor f 3,- per week. ten verzoeke van dhr. N* Keesman. 4 De onverdeelde helft in het woonhuis met erf en tuin aan de nieuwe streekplaats E 30, te Kolhorn, Gem. Barsinqerhorn. kad. Sectie B nrs 302 909 ep 1786 Sa men groot 4 are 44 c.a., verhuurd aan dhr Schenk voor f 250,per jaar. 5 Het woonhuis met houten boet en het recht van op- stl voor onbep. tijd op de grond in de Waardpolder PI. 33 Gem- B'horn, kad. Sectie B nrs. 1222 en 1223 Samen groot 5 a. 6 c.a- Verhuurd aan de heer Jn. Zwaag voor f 2,50 per week. Eigendom van dhr. B. Otsen. Nadere inlichtingen worden verstrekt ten kantore van voor noemde Notaris. Prima hennen met volle 8 da gen garantie. Alle rassen 4 mnd. f 5,50, 5 mnd. f 6,50, 6 mnd. f 7 p. st- Pr. W. Legh. br. '48 f 3,75 p. st. Desgew. nigeënt 10 ct. p. st. duurder. Hoenderpark, Bosrand 9a, Ede Yan LarryDe wonderlijke avonturen van Karik en Waija „Mooier kan een kinderboek moeilijk zijn, vormender al evenmin". in prachtband, met vele illustraties t 4.90 Antia BoersEen snoer van wonderstenen, door de Nederlandse Federatie voor Kunstenaars bekroond. „Deze sprookjes behoren in elk jeugdbibliotbeekje thuis"., in prachtband met illustraties van Corina I 5.50 O* KoesnetsowaDe Vijand onder de Microscoop, tiet leven van Louis Pasteur. „Een prachtige, interessante levensbeschrijving van Louis Pasteur" In prachtband met tal van illustraties f 4.90 ane BothwelJivan en de Dertiende steen, Een boek uit de „Verrekijker"-serie. „De Verrekijker: een nieuwe veelbelovende serie kinderboeken" Florence HayesKapoenga, De Eskimojongen, door de „Verrekijker" gezien. „Als je dit boekje hebt gelezen, dan heb je de tijd die je er voor nam. nuttig besteed" Per deel f 3.90, Ulostratfes van Corina. Alom bij de boekhandel verkrijgbaar NAAM ADRES WOONPLAATS WENST TE ONTVANGEN EX. VIA BOEKHANDEL

De Vrije Alkmaarder | 1949 | | pagina 4