Voert actie voor een nieuwe Friese brug in onze stad „Boekenauto" begint weldra zijn reis Eis 6 maanden Abonneert U op dit blad Kamer van Koophandel pleit voor een nieuwe Friese brug Per uur passeren er 200 auto's Wachten, wachten, wachten Onlangs zei een chauffeur, die de marteling van het wachten bij de Friese-brug niet meer kon weerstaan, enkele zeer lelijke woorden. Wfj na men het de man niet kwalijk, want het klonk als een smeekbede. Wij heb ben de man getroost door hem nog eventjes tot geduld toe te roepen, want zeggen wij, de wijze mannen, die dit land besture^ laten hier binnenkort een geheel nieuwe brug bouwen. Dan is jouw misere voorbij en die van duizenden anderen. Hij geloofde mij, en drukte ons warm de hand. Och arme. De wijze mannen uit Den Haak besloten anders. Zij schortten de bouw van de nieuwe Friese brug op. Arme wachtenden. Ge zult nog meer geduld moeten hebben, want die oude Friese brug is er en die kan nog best een tijdje mee, vindt Den Haag. De eerste in ons land Rijdende bibliotheek voor Kop van N.-Holland „Alkmaar heeft een dienende functie ten opzichte van het omringende platteland", aldus heeft Alkmaar's burgemeester, mr Wytema, eens verklaard. Op talrijke wijzen tracht de Victoriestad deze idee uit te dragen. Het nieuw ste initiatief, dat thans te Alkmaar is ontsproten is de „boekenauto", die de kop van Noordholland van boeken zal voorzien. Deze boekenauto, welke onder auspiciën staat van de „Bond van Open bare Leeszalen in Noordholland", zal begin December van Alkmaar uit star ten. Een rijke collectie boekwerken behoort tot de lading; dat hierbij werken over land en tuinbouw een belangrijke plaats innemen, spreekt welhaast vanzelf. Wat heeft deze bezuiniging inmiddels voor Alkmaar te betekenen? Wachten, wachten en nog eens wachten, want de Friese brug is per dag zo tussen de 20 en 40 keer geopend. Tot welke tonelen dit verkeersobstakel aanleiding geeft, is ontstellend. Op de zes-verschillende toe gangswegen tot de brug vormen zich zes verschillende rijen, die langer wor den naarmate de duur van het wachten en het tijdstip van de dag. Eèn voor èèn worden vervolgens de rijen over de brug geleid, want de breedte, of liever de smalte bedraagt slechts 3.25 m. en dat Iaat alleen maar éénrichtingsverkeer toe. Op spitsuren is het'geen zeldzaam heid, als men pas na twintig minuten de andere zijde heeft bereikt. En dan mag men waarlijk blij zijn, als dit zon der kleerscheuren is geschied. Men kan zich er slechts over verbazen, dat het aantal ongelukken betrekkelijk gering is. Hoe de voetgangers zich over het vijf tig centimeter brede loopvlak, dat voor hen aan beide zijden van de brug is ge reserveerd. voortbewegen, is vaak mi raculeus. Hoe druk het verkeer over de brug Is, blijkt inmiddels wel uit het feit, dat er per uur 200 auto's passeren. Dat cij fer is natuurlijk een gemiddelde. Elke minuut rijden er meer dan drie auto's van de ene naar de andere kant. Dit geeft wel een beeld van de ver keersintensiteit. Het aantal fietsers en voetgangers bedraagt een veelvoud van bovengenoemd cijfer. Het is niet over dreven vast te stellen, dat er bij de Friese brug een noodtoestand heerst, waaraan zo spoedig mogelijk een einde moet komen. Uren en nog eens uren Hoeveel uren worden er hier op „ge wone" dagen verdaan. Dagen, waarop ledereen die aan „de andere kant" werkt een kwartier vroeger van huis moet J gaan, omdat die brug net open kan zijn. Zeker kost de brug op deze wijze dui zenden mensen dagelijks een kwartier. Dat is dagelijks duizenden kwartieren verspilde tijd. En hebben wij vroeger niet altijd geleerd, dat de tijd een kost baar goed is. dat ook wel besteed dient te worden En hoeveel Üjd verliezen de bussen dagelijks, dit belangrijke passa giersvervoermiddel in deze dichtbewoon de streek? Het is dan ook beslist niet overdre- Meervoudige Kamer, Alkmaar De morgenzitting van de Meervoudige Kamer te Alkmaar werd bijna geheel in beslag genomen door de zaak tegen de Alkmaarse gevangenisbewaarder Arie K die ervan beschuldigd werd sigaretten te hebben gegeven aan gevangenen, of, zoals het in ambtelijke termen heette: „als ambtenaar een gift, belofte,enz. aan te nemen om hem te bewegen iets te doen of na te laten in strijd met zijn plicht." Reeds eerder was deze gecom pliceerde zaak voor gekomen, doch toen had men hem aangehouden. Nadat enige getuigen gehoord waren eiste de officier, mr Meischke in zijn re quisitoir een straf van zes maanden. Uitspraak over veertien dagen. Beurs gevonden. Cornelis P. de S.. uit Wieringen moest Zich verantwoorden wegens diefstal. Men had een portemonnaie op zijn weg gelegd, welke hij opgeraapt en in Zijn zak gestoken had met de bedoeling zo zeide verdachte, hem terug te geven aan de eigenaar. Hij wist natuurlijk niet dat men deze beurs opzettelijk op zijn weg had gelegd, teneinde zijn betrouw baarheid te testen. Hij had geweigerd Zich te laten fouilleren. Op weg naar het politiebureau had hij de beurs ech ter teruggegeven. Maar toen was het te laat. En de officier vond hier een straf van f 50 of 25 dagen gepast. Mr. van Regteren Altena zal over veertien dagen uitspraak doen. Maria B. uit Oudkarspel was beschul dlgd van oplichting. Onder een vals mom had zij van enkele heren sommen geld weten te "krijgen. Pe verdachte maakte een vreemde Indruk,om welke reden de officier be halve een straf van negen maanden. Ook een onvoorwaardelijke beschikbaar «telling van de verdachte vroeg. Alkmaarse politie won Hec Alkmaarse politieelftal speelde gistermiddag een wedstrijd tegen hun Haarlemse collegae en wisten verdiend «net 3—0 te winnen. Toen de rust met blanco stand was Ingegaan, gaf dit de juiste verhouding .wel ongeveer weer. Beide partijen wa ven te zeggen, dat met het wachten bij de Friese brug in het verleden „jaren" zijn verdaan. En hoeveel „wachtjaren" ren in deze eerste helft tegen elkaar opgewassen. De verdedigingen beheers ten de situatie, waardoor het niet tot doelpunten kwam. Dit bleef na de rust lange tijd zo. totdat de linksbinnen fraai doorbrak en terwijl hij alleen voor de Haarlemse doelverdediger stond, was hij in staat een puntje voor zijn elftal te maken. Kort hierop speelde de Alkm. rechts binnen de bal mooi vrij en gaf zijn rechtsbuiten een vrije kans, die deze dankbaar aangreep, 20. Het derde doelpunt ontstond na een scherpe voorzet van de linksbuiten. De linksback uit de Spaamestad wilde de bal nog wegwerken, doch kreeg hem daarbij zo ongelukkig onder zijn schoen dat deze de %rerkeerde kant opvloog en in het Haarlemse net belandde. Hoe het Haarlemse elftal ook zwoeg de, de Alkmaarse verdediging gaf geen thuis, zodat het de bezoekers zelfs niet mocht gelukken de eer te redden. „Het Voetlicht" met „De Heilige Vlam" Na het grote succes, dat Het Voet licht heeft behaald, namelijk de le prijs in de in Alkmaar in het afgelopen sei zoen gehouden toneelwedstrijd, komt de vereniging thans met het zeer mooie toneelwerk „De Heilige Vlam" van So merset Maugham, Een prachtig werk, voor de echte liefhebbers. Er is hard gewerkt, en onder de be zielende leiding van haar eminente regis seur Jan Huygen zal ,,'t Voetlicht" trachten met dit werk haar reeds zeer goede naam in Alkmaar te handhaven. De kaarten voor deze opvoering op 8 November a.s. kunnen bij de bekende adressen worden afgehaald. Het Bestuur. zullen er nog volgen voor de Alkmaar- ders en anderen, die beslist over de brug moeten zijn? Over de uitzonderlijke toestand, die zich bij deze brug voordoet, indien- er iets bijzonders In Alkmaar te dóen is, schreven wij reeds een dag of tien ge leden, toen tallozen van buiten een be zoek kwamen brengen aan de landbouw tentoonstelling en de lappenmarkt in de stad. Maar zullen deze mensen een vol gende keer met de onaangename herin nering van zo lang te moeten wachten terugkomen' Wij hopen het, maar wij zij er niet gerust op. Dc Kamer van Koophandel en Fa-r brieken voor Noord-Holland, kantoor Alkmaar, heeft in een goed gedocumen teerd adres aan de minister van verkeer en waterstaat het voorbeeld gegeven. In hoofdlijnen wordt in dit adres, dat wij elders op deze pagina afdrukken, aangetoond welke belangen er voor Alk maar bij een nieuwe Friese brug ge moeid zijn. Bij dit betoog zal iedereen, die het goed meent met zijn stad zich kunnen aansluiten. Dit is echter niet voldoende. Alkmaar zal moeten vechten voor deze nieuwe brug. Ongetwijfeld zal ook het gemeen tebestuur zich met de kwestie bezig houden en wij menen geen helderziende te spelen, wanneer wij voorspellen, dat er in de gemeenteraad hartige woorden over dit onderwerp gezegd zullen wor den. Gemeenteraad en Kamer van Koophandel mogen in deze zaak niet alleen staan. Zij ver dienen de hartelijke steun van elke Alkmaarder bij het streven om zo spoedig mogelijk tot de agenda HARMONIE THEATER. Het regi ment der verdoemden met Dick Powell en Martha Toren, Toegang 18 jaar. Voorstellingen dagelijks om 8 uur. Za terdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2. 4,30, 7 en 9,30 uur. Woensdag 2,30 uur matinée. CINEMA AMERICAIN: Enamorada met Maria Felix. Toegang 14 jaar. Voorstellingen dagelijks om 8 uur. Za terdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9,30 uur. Woensdag 2,30 uur matinée. VICTORIA THEATER: Virginia. met Joel Mc Crea. In technicolor. Toe gang 14 jaar. Voorstellingen dagelijks om 8 uur. Za terdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2. 4.30. 7 en 9.30 uur- Woensdag 2,30 uur matinée. ABT Duivels van het Wilde Westen met Allan Lane en Kay. Deel I. Voorstellingen dagelijks 8 uur. Zon dag 2, 5 en 8 uur. BIOSCOOP DE RUS. Bergen: Vrij dag tot en met Zondag: Romance in Rio. Vanaf Maandag Casablanca. Oierleek Raadsvergadering Op Maandagmiddag kwam de raad in vergadering bijeen.- Van de heer C J Baltus was bericht van verhindering in gekomen. De notulen der vorige verga dering werden onveranderd vastgesteld Van de heer J Govers was een bericht ingekomen, waarin deze als wethouder bedankte, daar zijn werkgeefster het wet houderschap onverenigbaar achtte met zijn particuliere werkzaamheden. In de plaats van de heer Govers werd de heer P Leegwater tot wethouder ge kozen, die zijn benoeming als zocJanig aanvaardde. Besloten werd te Stompetoren een woning te bouwen, waarvan de totale stichtingskosten een bedrag van f 17000 niet te boven zullen mogen gaan. Tot het bouwen van deze woning is. bereids toestemming ontvangen. Van de heer P Frankenhout te Schermerhorn werd een gedeelte bouwterrein aangekocht ter grootte van 600 m2 tegen een koopsom van f 2 per m2. De heer Zwaan vond de oppervlakte van dit terrein voor een enkele woning in vergelijking met de grond die bij de woningen te Oterleek aanwezig is, wel wat groot. De politieverordening werd aangevuld met een bepaling inzake verplichte deel name aan de vuilnisophaaldienst Tegen stemde de heer J. Zwaan. Een tweede aanvulling in de politieverordening werd vastgesteld betreffende het verbouwen van aardappelen. In de toekomst zullen alleen goedgekeurde aardappelen mogen worden verbouwd terwijl voor gebrui kers van percelen aardappelen gelegen naast percelen waarop aardappelen wor den geteeld, die door de Nederlandse Algemene Keuringsdienst worden goed gekeurd, de verplichting tot opzuivering van deze belendende percelen zal gelden. Tenslotte werd een besluit genomen tot het aangaan van een of meerdere ka-geldbeleningen. In de rondvraag brengt de heer Spaan het aanbrengen van brandkranen naar voren, waarin zal worden voorzien. Tevens vraagt hij naar het materiaal van de brandweer. De heer Leegwater spreekt de wens uit op een prettige samenwerking te mogen rekenen. bouw van de nieuwe Friese brug te geraken. Verleden week werd een bijeenkomst van het Instituut voor Arbeidersontwikf keling gehouden, waar het probleem Friese brug werd gesteld. Hierbij waren aanwezige raadsleden van de P v d A en andere vooraanstaade figuren uit aan de Partij van de Arbeid verwante or ganisaties. Hier kwam men tot het vol gende standpunt: „De bouw van een Friese brug kan door het publiek waar schijnlijk ten zeerste worden bevorderd, als er een grote actie, die centraal ge leid wordt, op touw wordt gezet." Dit lijkt ons inderdaad de manier. Waar dit woord in bovengenoemde krin gep het eerst gevallen is, laat men daar dan het initiatief nemen voor die actie. Laat men een comité stichten op zo breed mogelijke basis, opdat de stem van geheel Alkmaar in Den Haag worde verstaan. Een nieuwe Friese brug is 'n levensbelang voor onze stad. Waar is het Kamerlid, dat zich het lot van Alkmaar aantrekt en deze be langrijke kwestie in het parlement ter sprake brengt? Provincie steunt Een belangrijke steun heeft de orga niserende bond ontvangen, toen de Pro vinciale Staten besloten een jaarlijkse bijdrage in de exploitatie te geven. Ook het Rijk kan overeenkomstig steunen. Nadat op deze wijze het allereerste be gin gemaakt is, hoop men al werkende de steun van de verschillende besturen van gemeentes, waar de rijdende biblio theek zal komen, te ontvangen. Reeds is op een verzoek om adheasie-betuiging door vele gemeentebesturen instemmend gereageerd. Dat er ook negatieve klanken gehoord werden, is begrijpelijk. Het Noordhol landse platteland "kent reeds vele biblio theken. In het bijzonder „Het Nut" heeft zich in dit opzicht zeer verdienste lijk gemaakt. Maar ook de reizende bi bliotheken komen tegenwoordig in de kleinste plaatsen en steunen de bewo ners in hun drang naar ontwikkeling. Doch wat deze „Boekenauto" be oogt, valt op een geheel ander ter rein. Men wil niet in een reeds be staande behoefte voorzien. Deze bi bliotheek op wielen wil de bewoners van het platteland .helpen, indien zij behoefte hebben aéii boeken bij hun werk of liefhebberij. De kippenfokker zal een boek kim nen lenen over de kippenfokkerij, de dorpssmid zal iets kunnen leren over schrijvende lezers Mijnheer de redacteur. Het zal U zeker opgevallen zijn, dat na de schitterend geslaagde 8 October feesten de mooie versieringen niet direct weggehaald kon worden. Hiertegen heb ik geen bezwaar. Wel wjl ik mijn stem verheffen tegen het feit, dat men op Maandagavond in vele gedeelten van de stad de feestverlichting liet branden En dat in een tijd, waarin ons voortdu rend op het hart gedrukt wordt zo zul nig mogelijk met de electricitcit om te springen! Vele huismoeders zullen met een af gunstig oog gezien hebben naar dit mis bruik van stroom. Is dit nu wel een goede reclame voor bezuiniging? U dankend voor de plaatsruimte in uw veelgelezen blad, P. B. Grote brand in Schoorl Dinsdagmiddag omstreeks 6 uur is 'n felle brand uitgebroken in een van de grootste pensionbedrijven der gemeente Schoorl, bewoond door de familie J. Ridder. De brandweer, die tien minuten na het ontstaan van de brand ter plaatse was, kon helaas niets tegen de geweldige vuurzee beginnen, daar het vuur door het met riet bedekte dak uiterst snel om zich heen greep. De brand is ontstaan door een lekkage in een gasstel. De schade wordt geraamd op f 40.000. Van de inbdoel kan bijna niets worden gered. Het blussingswerk duurt voort. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. STOMPETOREN Herdenking gevallenen Dinsdagavond kwamen enkele honder den mensen samen bij het monument der gevallenen op 11 Ocober 1943, om deze te herdenken. Practisch alle familieleden der gevallenen woonden deze plechtig heid bij. Het openingswoord werd gespro ken door opperwachtmeester Waterdrin ker uit Heiloo. Hij sprak zijn dank uit over de grote opkomst en deelde gelijk mede, dat Pastoor Klüsh verhinderd was. Hierna sprak ds Keja uit Stmpetoren een kort woord tot allen. Hij legde in het kort het doel van de avond uit. Daarna werd de gelegenheid gegeven voor het leggen van bloemen bij het monument waar enkele der aanwezigen gebruik van maakten. hel smeden dc emmerman ul boe hen kunnen krijgen, waarin hfj op aan kouwelijke wijze het timmerwerk al geheeld Het. Op alle gebieden Er wordt hard gewerkt In het kleine gebouwtje aan de Bagijnenstraat. waar de voorbereidende werkzaamheden ver j "orden. Mej. C J. S. van Hels. dingen, tot voor kort directrice van de Leeszaal te Laren-Blaricum. is druk be zig met het catalogiseren van de boeken de P'elle'andsbe voiking met raad terzijde te staan bil de keuze uit deze hoorn des overvloeds. ..Deze bihotheek bestaat hoofdza. u" °n<wikkelingswerken", aldus me|. van Beuningen. „Hoeveel boeken Wil in totaal zullen bezitten, i5 nog niet bekend, maar vast staat, dat er een ruime collectie wezen zal." De vele deelties uit de Heemschut, serie en de Volksuniversiteit, die op de tafels staan, bewijzen 'dat deze biblio. fteek talloze gebieden van het mense hjke denken bestrijkt. ..Trouwens" voegt ,mej. van Beuntu HM er opgewekt aan toe, „wij kunnen uif de a"'idr b°eke° ml de Alkmaarse Leeszaal. Deze heeft ons aller medewerking beloofd." Wanneer de belangstelling dus za overweldigend mocht zijn. dat de col. lectie niet toereikend is. kan altijd hulp gevraagd worden aan de Openbare Lees zaal te Alkmaar. „En de naam?vroegen wij. "PT staat n°9 n«et vast. Rijdende bibliotheek, bibliobus, boekenauto er is keus genoeg, doch vermoedelijk zal de keus vallen op de laatste naam. „En de prijs?" ..Deze zal vermoedelijk drie gulden per jaar bedragen. Voorwaar een schappe- bedrag, wanneer men daaruit on noemelijk veel kennis kan putten Nee. in deze vorm is het een pri meur voor Nederland. Wel kent men in enkele delen van ons land „Rijden de bibliotheken", welke kisten met boeken rondbrengen in de gemeentes, welker autoriteiten dan zorg dragen voor de verdeling van die boeken, maar in deze vorm kent men de rij dende bibliotheek nog niet." Een belangrijke stap Binnen afzienbare bjd zal dus in tal rijke gemeenten tussen Alkmaar en Scha gen een gloednieuwe Renault te zien zijn, die als leeszaal en uitleenbiblio theek zijn diensten zal bewijzen aan de plattelandsbevolking. Daarmede zal niet alleen de dode plek. die de streek tussen Alkmaar en Den Helder op het gebied van leeszalen vormt, zijn opgeheven, doch tevens zal de plattelandsbevolking een stap nader gebracht worden tot de voorschrijdende techniek en wetenschap^ Wij zijn er dan ook van overtuigd, dat de „Boekenauto" een succes za) worden. Koedijk Tentoonstelling W.O.E. Ten huize van de heer W. But- ter werd Zondag een tentoonstel Iing van handwerken gehouden door W.O.E. (Wij Onderrichten Elkaar) Mw. den Hartogh opende de expositie, waarbij zij speciaal de heer Jac. Smit van de fa. Hols! muller verwelkomde, die voor ten heerlijke kop thee en koffie zorg de. Mw. de Hartogh herinnerde er aan, hoe men precies 10 jaar gele den ook een tentoonstelling hield in dezelfde zaal. niet wetende, dat zoveel moeilijke jaren te wachten waren. Tientallen handwerken waren er op de tafels te zien, evenzovele be wijzen van werklust van de 17 da mesleden. Binnenkort hoopt men evenals vroeger weer voor liefdadi ge doeleinden te kunnen werken. Verschillende attracties waren er voorts aan deze expositie verbon den waardoor met enkele dubbel tjes de vereniging geldelijk werd gesteund en men de kans had een leuke prijs te winnen. Bovendien Is er een loterij (de loten zijn reeds verkocht), waarvan de uit slag Woensdagavond wordt be kend gemaakt. Voor de gelukkigen zijn er 130 grotere en kleinere prij zen beschikbaar. De tentoonstel ling, die 3 dagen duurde, mocht zich in grote belangstelling ver heugen. Adres aan de minister: Op de Rijksbegroting voor het jaar 1949 was een bedrag van f 150.000 opgevoerd als uitgave voor de eerste werkzaamheden verbonden aan de bouw van een nieuwe Friesebrug over het Noordhollands kanaal te Alkmaar. Ons Kantoor nam hiervan indertijd met verheugenis kennis, omdat nu kon worden aangenomen, dat in de loop van dit jaar een aanvang zou worden gemaakt met de vervanging van de oude brug. waartoe de Ge meente Alkmaar bij Raadsbesluit van 15 Juli 1948 haar medewerking ver leende door goedkeuring van een overeenkomst, aan te gaan met het Rijk. Het is dan ook wel zeer teleurstellend, dat ons Kantoor thans most vernemen, dat op de Rijksbegroting voor het jaar 1950 geen verdere uitgave voor deze brug is opgenomen, waaruit de conclusie moet worden getrokken, dat de uitvoering van de plannen voorlopig zal moeten worden opgeschort. In dit verband moge ons Kantoor opmerken, dat gedurende de laatste decennia door het bedrijfsleven herhaaldelijk geklaagd is over de steeds moeilijker wordende verkeerstoestande n als gevolg van de te geringe breedte van deze brug, waarover slechts éénrichtingsverkeer mogelijk is. Reeds vóór de oorlog was de Gemeente Alkmaar voortdurend met de Dienst van de Rijkswaterstaat in onderhandeling over de vernieuwing van de brug, terwijl de Kamer van Koophandel bij schrijven van 17 Augustus 1938, no. 1110, de toenmhlige Minister van Waterstaat de uitslag deed kennen van een ter plaatse gehouden verkeerstelling, waaruit toen reeds bleek, dat de verkeerstoestand moeilijk, gevaarl ijk en zeer tijdrovend was voor het sterk toenemende verkeer. Intussen is wederom een tiental jaren verstreken, is het verkeer over de Friesebrug nog meer toegenomen en het gebruikte bus- en vrachtautoinaterieel aanmerkelijk groter van omvang geworden. Terecht en zonder enige overdrijving mag hier van een onhoudbare toestand worden gesproken. Bovendien dient in aanmerking te worden ge nomen, dat verbetering van de Friesebrug niet in de eerste plaats een Alkmaars belang is, doch dat van deze brug gebruik gemaakt wordt door al het verkeer, dat in een zeer ruim gebied ten Noorden en ten Zuiden van Alkmaar, van het Westen van het Noordhollands kanaal zich begeeft in de richting van West-Friesland, de Langedijk, Wieringermeer, Purmerend en omgeving, alsmede van Friesland en Groningen en omgekeerd. Hierbij dient nog in aanmerking te worden genomen, dat de Gemeéhtë Alkmaar serieuse pogingen aanwendt tot een verdere industrialisatie der Gemeente. Hiervoor is zij overgegaan tot aanleg van een industrieterrein, hetwelk vrijwel gereed is gekomen, welk terrein vanuit Alkmaar voor zwaar verkeer uitsluitend over de Friesebrug te bereiken is. Het is mede met het oog hierop, dat een spoedige vernieuwing van deze brug als zeer urgent moet worden beschouwd. Ons Kantoor moge Uwe Excellentie derhalve dringend in overweging geven alsnog op de Rijksbegroting voor het jaar 1950 een bedrag op te neipen, waardoor verzekerd worde, dat met de werkzaamheden voor de bouw van een nieuwe brug aanstonds kan wo'"den aangevangen.^ Uwe Excellentie kan zich yerzekerd weten van de erkentelijkheid van het gehele bedrijfsleven van dit gewest, indien U hiertoe zoudt kunnen besluiten. VOOR HET KANTOOR ALKMAAR VAN DE KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR NOORDHOLLAND w g. S. W. Arntz, Voorzitter w.g. D. J. Scheffel, Secretaris Noodtoestand bij de Friese brug Zeker zal ieder« Alkmaarder met ontstelling kennis hebben genomen van het feit, dat de bouw van een nieuwe Friese brug door de regering is opgeschort. Op de rijksbegroting 1950 is voor dit doel namelijk geen cent uitgetrokken. Wij weten niet welke overwegingen de fegering ertoe hebben geleid dit voor Alkmaar zo belangrijke plan op zijn beloop te laten. Het vermoeden is evenwel gewettigd, dat de bouw vn een nieuwe Friese brug in verhouding tot andere plannen, die in ons land tot uitvoering moeten komen, minder belangrijk wordt geacht. Althans minder urgent Dat is toch wel een standpunt, waartegen iedere Alkmaarder moet opkomen.

De Vrije Alkmaarder | 1949 | | pagina 2