Krijgt Alkmaar een klokketoren? School in Victoriepark zal uitgebreid worden Lezing voor huisvrouwenvereniging over „Schilderkunst Gokkers, fietsendief en aanrijding -VEILIG VERKEER- HEILOO Abonneert U op dit blad Blinde honden herkregen gezichtsvermogen Oud-Alkmaar in jaarvergadering bijeen In het Victorie-hotel had gisteravond de jaarvergadering plaats van de vereniging „Oud-Alkmaar". Het tweede gedeelte van deze bijeenkomst werd geheel ingenomen door een lezing van de heer H. P. Goettsch, die het een en wder vertelde over de Russisch-Engelse invasie en wat daarmee verband hield Nadat de notulen waren goedgekeurd, was het woord aan de penning meester, die in zijn verslag de financiën gezond achtte. Voordat de heer Slinger bet jaarverslag, waarin verteld werd, wat Oud-Alkmaar m het afgelopen jaar alzo gepresteerd heeft, had voorgelezen, vond nog een belangwekkend debat plaats over de bouw van een klokketoren. Hoge kosten Het was de heer Rotgans, die de kat de bel aanbond. De heer Rotgans con stateerde, dat het stil was geworden om de bouw van de klokketoren en wilde graag weten, wat de plannen van het bestuur in dien opzichte waren. Voorzitter H. Ringers antwoordde hier op, dat de financiële medewerking aan de bouw niet zeer groot geweest is. Er is een bedrag van ongeveer f 12.000 bijeengebracht De kosten zullen onge veer f 40.000 bedragen. De heer van Rossum du Chatel vroeg Zich af, of het wel waarschijnlijk is, dat de klokketoren zal verrijzen. „Zou het dan niet beter zijn om de gelden voor een ander doel te bes'em- men?" t De heer Ringers was hier sterk tegen en bracht het Engelse spreekwoord „Ne ver say die" in herinnering. „Wij ge ven het plan niet op". Aan het eind van de vergadering had een der leden nog een ander voorstel zou men de rente van het bijeengegaarde geld net kunnen bestemmen voor een ander doel? Waarop de heer Ringers Onderwijs voor slecht horende kinderen Gisteravond werd een bijeenkomst gehouden van de „Vereniging v. Slecht horenden" in het gebouw aan de Heul 3. De avond werd geopend door de voor zitter der vereniging, de heer M. de Jong, die allen hartelijk welkom heette- In het bijzonder gold dit de heer W. Anéreae, hoofd van de school voor slechthorende kinderen te Amsterdam. Deze hield een lezing over „Onderwijs en opvoeding van "slechthorende kinde ren". In het kort legde spreker het moei lijke werk van de school uit en sprak verder over de mogelijkheden voor de opvoeding. Vervolgens werd er een de monstratie gegeven van een gehoorap paraat- Na de pauze werd uitgelegd, hoe het onderwijs op de school te Amsterdam wordt toegepast. Aan het einde van de avond dankte de heer de Jong de Andreae voor' 'diens medewerking en werd de spreker een enveloppe met inhoud voor het schoolfonds aangeboden, alsmede een aardig souvenir van Alkmaar. Voetbal: Alkmaarse politie won opnieuw Gistermiddag ontving de Alkmaarse politie het sterke elftal van de Velser politie, welke laatste door de vertegen woordigers van de kaasstad verslagen werd met 21. Ondanks het feit, dat de overwinning enige malen aan een zijden 'draad gehangen heeft, wist de voorhoede der Velsenaren het niet verder dan één doelpunt te brengen. Wij zagen de VSVer Van Onselén vele fraaie dingen doen, doch hij kon het, wel in de eerste plaats dank zij de goede „bewaking" van de Alkmaarder Van Winsum. niet ver brengen. De ene maal, dat hij aan zijn „cipier" wist te ontsnappen, bete kende tevens het eerste en enige doel punt voor Velsen. Het eerste Alkmaarse doelpunt ont stond na een fraaie through-pass van de linksbuiten, waar dc midvoor goed Op doorliep en het in een doelpunt om zette. Ongeveer een half uur na de hervatting waarin met evenveel elan van leer werd getrokken, werd het tweede doelpunt voor Alkmaar gemaakt. Dit geschiedde bijna op dezelfde wijze als de eerste maal. De Velsenaren gaven niet op en zet ten steeds nieuwe aanvallen op. welke echter geen succes hadden. Jammer was. dat een der Velsenaren bij een aanval dusdanig gewond werd, dat hij van het veld moest worden ge- 'dragen. Vermoedelijk heeft hij een zware enkelkneuzing. Een ongelukkig eind van een in prima verstadhouding gespeelde wedstrijd. Van de dierenbesclv ming Zwervend is in de Spoorstraat aange troffen een wit poesje, half jaar oud. In de Frederikslaan is aangetroffen een Zwart poesje, dat ongeveer zes weken oud is. Ter beschikking staan enige Zwarte poezen, ongeveer zes weken oud. Te diep in het glaasje... Op de brug tegenover het gebouw van de Raad van Arbeid viel gisteravond «en ongeveer vijftigjarige man van zijn liets. „Ik ben broodnuchter" zei hij op gewekt tegen een tweetal politieagenten, die hem gevankelijk naar het bureau Voerden. Daar kon hij zijn roes uitslapen terecht zeide, dat de rente bij het kapi taal behoort. Enkele eisen Het laatste gedeelte voor de pauze werd in beslag genomen door het voor lezen van het jaarverslag. Middenin dit verslag knipte het licht uit, zoals overal in de stad. De heer Slinger liet zich echter niet van de wijs brengen en zette zijn verslag voort, eerst met behulp van een sigarettenaansteker, later met enige kaarsen, die de directie van het Victorie hotel onmiddellijk had laten aanrukken. De heer R. P. Goettsch behandelde in zijn lezing eerst enige gedeelten van de voorgeschiedenis van de Engels- Russische invasie. Vervolgens ging spr. uitvoeriger in op de gebeurtenissen te Alkmaar toen het geallieerde leger de Aanrander gepakt 10- Enige weken geleden werd een jarig meisje nabij het Vijvertje aange rand. De dader, die destijds in het ge woel van de menigte had weten te ont snappen, is thans gearresteerd. Het bleek een 47-jarige fabrieksarbeider uit Alkmaar te zijn. Hij is in het Huis van bewaring opgesloten. Giften voor dierenasyl Nog ontvangen voor het te stichten dierenasyl: van dr de H. f 2,50, van mej. K. f 4,15. Het adres van de inspecteur is Baan straat, Alkmaar. Nieuws uit Castricum WELKOM THUIS Aan boord van het troepentransport schip „Grote Beer" dat 0p 24 October te Amsterdam verwacht wordt bevindt zich onze plaatsgenoot J P Bakker, Nu- hout van der Veenstraat 29. BOUWVERGUNNING Tot het bouwen van een dubbel woon huis aan de Schelgeeststraat is vergun ning verleend aan de dames A. Ewalda en O. G. M. Copini. VERLOTING De trekking der verloting georgani seerd door de dameskrans „Dorcas" ten bate van het restauratiefonds van de Ned. Herv. Gemeente zal plaats hebben op Zaterdag 22 October in het gebouw der Castncumse Kleuterschool. stad binnentrok. Van de hoge eisen, die de soldaten in die tijd stelden wer den enige treffende staaltjes verteld. Na afloop van de lezing werden enige vragen gesteld, waafult wel duidelijk bleek, hoezeer de heer Goettsch de aan dacht en belangstelling der aanwezigen had. De heer Ringers bedankte de spre ker dan ook hartelijk en bood hem na mens „Oud Alkmaar" een boekwerk aan. „Cantecleer" vierde eerste lustrum Ter gelegenheid van het vijfjarig be staan van de Alkmaarse toneelvereniging „Cantecleer" gaf deze vereniging gister avond in het „Gulden Vlies" een op voering van het mirakelspel „De Klucht van de Gehangene met den Koo'de" van Henri Ghéon. Dit spel heeft betrekking op een mirakel door de heilige Jacob en speelt in Spanje. De vertolking was goed In het bijzonder willen wij noemen Bep Speet als Carmen. de waardin* Kees Keijsper als de gendarme en Jac. Beentjes als de vader, zonder daarmee de anderen tekort te doen. De regie was bij de gastregisseur Frans 't Hoen in goede handen. Al met al kan Cantecleer op een geslaagde lustrumviering terug*, zien. agenda HARMONIE THEATER: Het Ven ster met Bobby Drescoll en Barbara Hale. Toegang 18 jaar. Voorstellingen dagelijks om 8 uur. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2 uur, 4.30 uur, 7 uur en 9,30 uur. Woens- middag 2,30 uur. CINEMA AMERICAIN: Een roeke loos avontuur, met Errol Flynn en Ro nald Reagan. Toegang 18 |aar. Voorstellingen dagelijks om 8 uur. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2 uur, 4,30 uur, 7 uur en 9,30 uur. Woens- middag 2,30 uur. VICTORIA THEATER De avon turen van O'Flynn, met Douglas Fair- banks en Helena Carter. Toegang 14 jr. Voorstellingen dagelijks om 8 uur. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2 uur, 4,30 uur, 7 uur en 9,30 uur. Woens- middag 2,30 uur. ABT: Duivels van het Wilde Wes ten. Deel II. In het bijprogramma o.a. ..De Katmens". Toegang 14 jaar. Voorstellingen dagelijks om 8 uur. Zondag 2, 5, en 8 uur. BERGEN. Bioscoop de Rus: Vrijdag en Zondag: Tonight and every night, met Rita Hayworth. Maandag en Dins dag: Intrigue, met George Raft. Woens dag en Donderdag, toneelvereniging St Jan, met „En de bossen zingen hun lied" Er worden 2 lokalen bijgebouwd B en W hebben de raad voorgesteld te besluiten de school voor buitenge woon lager onderwijs in het Victorie park uit te breiden door het bijbouwen van twee lokalen en de benodigde meu bilering hiervoor aan te schaffen. De kosten van de uitbreiding met 2 lokalen bedragen f 26,800,De meu bilering vergt nog eens een bedrag van f 5100, Reeds in 1946 achtte het hoofd van deze school het nodig het schoolgebouw met twee lokalen uit te breiden, omdat het aantal klassen van vijf op zes werd gebracht en met het oog op de invoering van eenvoudig huishoud- en kookonder wijs- B en W hebben toen een moge lijkheid gezocht de leerlingen elders te huisvesten. Dit bleek echter niet wen selijk. Ter plaatse had het college zich voorts overtuigd van de noodzakelijk tot uitbreiding van het aantal lokalen over te gaan. Aan de directeur van openbare wer ken werd daarop opdracht verstrekt plannen uit te werken tot aanbouw van twee lokalen aan deze school, met de mogelijkheid tot uitbreiding met nog twee lokalen. Dit laatste, omdat 't toen reeds Bijeenkomst mei lichtbeelden in ,,'t Gulden Vlies" medemensen met zulke varkenssnoeten Dinsdagmiddag hield in 't Gulden Vlies de schilderes mej. Knottenbelt uit Brum men een lezing met lichtbeelden over ..Schilderkunst', voor de afdeling Alk- maar van de Nederlandse Huisvrouwen verenigingen, leraressen en leerlingen van de huishoudschool. In een heldere toelichting op de ver toonde reproducties heeft deze spreek ster een aandachtig gehoor wegwijs trachten te maken in het doolhof der schilderkunst. In enkele hartelijke bewoordingen heette mevr. Swaneburg de Veye, de voorzitster van de organiserende vereni ging, de inleidster welkom. Zij sprak de hoop uit, dat de aanwezigen nader tot de schilderkunst zouden worden ge bracht door de lezing van de schilderes „Kunst geeft meer dan het „net echte", aldus begon mej. Knottenbelt haar lezing. ..wie het „net echte" wenst moet een kleurenfoto kopen. Onder kunst zeide speekster een gefixeerde emotie te verstaan. Vervolgens toonde zij de aanwezigen door de projectie van lichtbeelden de historische ontwikkelingsgang van de schilderkunst. Achtereenvolgens werden op deze wijze zes groepen in de schil derkunst besproken, n.1. portretten, stil levens, landschappen, dierenfiguren, mens en arbeid, het kind. De inleidster verstond de kunst op aangename wijze moeilijke begrippen als impressionisme en dxpressionisme aan haar toehoorsters duidelijk te maken. Zeker mag het tot een verdienste v. d. spreekster gerekend worden, dat zij de bespreking van elke fase van de schilderkunst wist te binden aan tijd en tijdsverschijnselen. Dit werkte verhelde rend. Op deze wijze wordt het devote werk van een Memlinc verstaan, het verbijsterend diep doorleefde werk, van een Rembrandt, het van warme mensen liefde doorstraalde werk van Vincen' van Gogh over wiens „Aardappeleters" Adema van Scheltema nota bene eens schreef, dat „het een schandaal is zijn af te beelden". Door de lichtbeelden: fraaie reproduc ties van werken o.a. van Memlinc, Breughel, Vermeer, Rembrandt, Ruys- dael, Hobbema, Koekoek, Jongkind, Breitner, v. d. Leek, Mondriaan, Char ley Toorop en Harry van Kruiningen heeft spreekster meer begrip voor de schilderkunst gewekt. Zeker heeft de afdeling Alkmaar van de Nederlandse Huisvrouwenvereniging hiermede een belangrijk werk vericht. Men mag slechts wensen dat deze lezing aanlei ding wordt, tot een serie lezingen over verschillende perioden van de schilder kunst. Mevr. Swaneburg de Veye dank te de schlderes voor haar instructieve inleiding. Vacanties gymnasium en handelsschool B en W hebben de raad een verorde ning voorgelegd, waarbij de vacanties van het gymnasium en de handelsschool in overeenstemming worden gebracht met die van de RHBS. In deze concept verordening staat: 1 Er zijn vier vacantiën, die van even lange duur zijn en op dezelfde da gen worden gegeven als de herfst, de kerst, de paas en de zomervacantie van de rijks hogere burgerschool. 2 Voorts wordt geen onderwijijs ge geven: a op de Zaterdag vóór en de Dinsdag na pinksteren; b op de dag der herdenking van Alkmaars ontzet; c op de dag, waarop de verjaardag van HM de Koningin wordt gevierd. Voorts hebben B en W aan de raad voorgesteld in de verordening van de handelsschool de volgende bepaling op te nemen, n-1. „Burgemeester en wethou ders wijzen, gehoord de inspecteur en de commissie van toezicht, één der leraren aan als onderdirecteur. vrijwel vaststond, dat een verdere uit breiding in de toekomst nodig zou zijn- Na enkele aangebrachte versoberingen en wijzigingen verklaarde ook hogerhand zich accoord met de plannen. gezinsgebeuren ALKMAAR. Geboren: Johannes F., zoon van H. J. Helmer en A. J. M. broeders. Overleden: Geertje Ploeger, oud 81 aar. wed. van A. Bas. Johanna Knijper oud 63 jaar, geh. met K. Kroon. Pieter Boll, oud 66 jaar, gehuwd met M. Mul der. Meervoudige Kamer Alkmaar Twee inwoners uit Beverwijk Leo B. en M. H moesten zich voor dc Meet. voudige Kamer te Alkmaar verantwoorden, daar zij zich in een café te Wie- ringen schuldig hadd«o fl«n«akt aan hazardspel Ofschoon de verdediger, Van beide verdachten, mrs Berkhouwer ca Thijs moesten erkennen, dat hun cliêntea fout gehandeld hadden, meenden zij toch dat hun vergrijp minder ernstig was, dan dc officier van justitie mr Holsteyn deed voorkomen. Immer., tje Ne- delandse staaf doet aan gokken; als voorbeeld hiervan noemden beide plei ters de totalisatoe en de Nederlandse staatsloterij. Zij vroegen dan ook ontslag uit de preventieve hechtenis, welk verzoek door nu Krabbe, nadat de Meer voudige kamer zich korte tijd ter beraadslaging had teruggetrokken, werd tocge- „Mijn en dijn" Het geschiedde op 22 September te Wieringen. B. zat tesamen met een ze. kefe S„ die onder vele schuilnamen be kend is en door de politie gezocht wordt in een café te Wieringen, waar zij aan de aanwezigen gelegenheid gaven tot z-g. „mijn en dijn". Zodra S. bemerkte, dat dc politie in aantocht was koos hij het hazenpad en vroeg hij aan verdachte H., of deze even de „bank" wilde waar nemen. H deed dit en enkele minuten later werden beiden gearresteerd. S. had niet zo lang gewacht.... B. bleek reeds viermaal veroordeeld te zijn zij het dan ook voor onbe langrijke zaken, die in het grijs verleden liggen. H. was eenmaal veroordeeld, doch dit dateerde uit 1948. Het betrof toen een dergelijke overtreding. Mr. Holsteyn meende, dat aan beide verdachten dezelfde straf diende te wor den opgelegd. Hoewel de officier meen de, dat beiden de dupe van de voort vluchtige S. waren en het beter was met de veroordeling te wachten totdat ook deze in handen der justitie zou zijn ge vallen. wilde hij hen toch niet langer in preventieve hechtenis houden, waar voor hem door mr Berkhouwer lof werd toegezwaaid. Wél achtte hij een gevan genisstraf op zijn plaats: 2 maanden en in beslagneming van 'de „bank". Over veertien dagen zal de rechtbank uitspraak doen, Aanrijding Mathis van K. uit Brun.sen (L.) stond terecht voor een aanrijding. Op drie Augustus reed hij in zijn auto met te grote snelheid op de Ileerenweg te Schoorl, toen uit een zijweg een motor- der. de heer Jac. Broersma, de weg wilde oversteken. De bestuurder van de automobiel kon niet tijdig remmen met gevolg dat de heer Broersma aangereden werd en zijn Wilt ge een hoekmaar niet „hei" hoekje om Kijki dan voor 'i afslaan achierom Bergen Nieuwe cursus op Volkshogeschool Van 719 November wordt op de Volkshogeschool te Bergen in 't Oude Hof een nieuwe cursus gehouden onder de titelt „Nederland op de helft van de 20e eeuw". Alle personen boven 18 jaar, die be langstelling hebben voor het maatschap pelijk leven, kunnen aan deze cursus deelnemen. Over de volgende onderwerpen zullen inleidingen worden gehouden: „Hoe staat Nederland er economisch voor? Zal het zich in 1952 zelf kunnen redden? Mr ir B. W. Haveman, 's Gravenhage. „De staatkundige ontwikkeling van Nederland. Zal het lukken om een toe nemend aantal burgers bij de gang van zaken in ons staatsbestel te betrekken, b.v. door middel van overdracht ven be voegdheden aan provinciën en gemeen ten en aan nieuwe organen als de pu bliekrechterlijke bedrijfsorganisaties?" P. W. Wybenga, Redacteur Fries Dag blad, Sneek. „Nederland in de wereld: Hoe zal Ne derland zijn plaats in de groeiende inter nationale samenwerking innemen?" „De groei van de samenwerking In de onderneming" D. W. Stork, dir. Kon. Mach. Fabr. N.V. Gebr. Stork Co, Hengelo. „De ontwikkeling van de organisatie van de arbeid in de onderneming" ir. E. Hijmans, Raadg. ingenieur te La ren. „De betekenis der Ned. Belg. Lux. samenwerking" Pater de Looz te An twerpen (gevr. Nieuws uit EEN SHOWFILM. In Cinema Hollandia draait a.s. Don derdag de Amerikaanse showfilm in kleu ren „Springtime in the rockies". In de hoofdrollen de charmante meisjes Betty Grable en Carmen Miranda en de heer John Wayne. En een muziekje van de bekende trompettist Harry James. Handwcrkdemcastratie. Vrijdag a.s. wordt in de Rustende Jager een handwerkdemonstratie gehou den door de Bond van Platteland svrou wen. afd. Hei'-oo. De aanvang is op 2.30 uur gesteld. Om 6 uur eindigt de demonstratie. De opbrengst komt ten goede van de jongens overzee. „Spar"-avond. In de Rustende Jager vond Maandag avond een door de Sparwinkeliers geor ganiseerde avond -plaats. Een afgeladen zaal heeft van een prima programma kunnen genieten. Frans van Schaik zong zijn bekende en zo geliefde liedjes waarmee hij veel succes oogstte. Voorts kreeg ook Sonja Offerman, een aller charmantst meisje, de handen op elkaar met enkele liedjes van Jan de Cler. Loeide Norel, die de conference verzorg de, deed het ook enorm. Haar liedje „De oprichting van de sociëteit" deed velen terecht gnuiven. Het orkest van Frans Wouters deed de rest aan de goede stemming. Ook werd nog een Sparfilm vertoond been b^ak. Verdachte staat goed bekend en is een gemoedelijk man. Mr. Holsteyn was het met dit laatste wel eens en vond „dat verdachte een té gemoedelijk deelnemer aan het verkeer was Hij vroeg een boete van f 50 of vijftig dagen. Fiets gestolen Dirk S. uit Alkmaar had in deze stad een onbeheerd damesrijwie! gestolen, dat bij de St. Josephkerk stond geparkeerd. Verdachte die reeds tweemaal was ver oordeeld. had ruzie gehad en leidde een zwerversbestaan. Mr Holsteyn vroeg voor deze ver dachte 2 jaar met aftrek „Hij geeft an deren de schuld. Deze verdachte wil niet geholpen worden". Mr Thijs voerde eni ge verzachtende omstandigheden aan. Uitspraak over veertien dagen. Langedijk Harde humor „Een rijke taal vol humor, geest en ingehouden tranen, vol zin. Ook zeer geschikt tot lering en vermaning". Een dezer dagen kwam een tuinder op het lumineuze idee. de schrille tegen stelling te demonstreren, die er bestond tussen de prijs van de witte kool en die van de zuurkool, welke van de witte kool wordt gefabriceerd. Op zijn schuit met witte kool, die hij ten verkoop over de veiling aanbood, plaatste hij een zuurkoolvaatje met het opschrift; 54 ct. voor een kilo zuurkool. Het ging er die dag juist weer heel slecht mee voor de tuinders: zo goed als alles draaide door. zodat de zuurkool- fabrikanten voor de minimumprijs van 6 cent per kilo te kust en te keur kon den kopen. Dat de tuinders over die hoge prijs zeer slecht te spreken zijn. is begrijpelijk en de zuurkoolfabrikar.ten hebben blijkbaar ingezien, dat het met die prijszetting toch de spuigaten uit liep. Ze hebben de Prijs nu tot 48 cent verlaagd. We zijn er zeker van, dat ze ook tegen die prijs nog een voldoende winst zullen maken. KOMT ER EEN NEUTRALE KIESVERENIGING! De uitslag van de jongste gemeente raadsverkiezingen heeft bij sommige in gezetenen de vraag doen rijzen, of de wenrelijkheid niet aanwezig is, om voor de hele gemeente een neutrale kiesver eniging op te richten, omdat zij van oordeel zijn, dat. had reeds zon kies vereniging bestaan, de uitslag ongetwij feld een andere, meer in overeenstem ming met de wens van vele kiezers zou zijn geweest. Sinds enige maan den worden in een centrum voor dieren- onderzoek te Amster dam honden, welker gezichtsvermogen ge heel of gedeeltelijk is verdwenen, ingespo ten met een stof, die tot dusverre onbekend was. Bij honden, die leden aan glacoom of cataract, heeft deze therapie geleid tot op merkelijke resultaten. In practisch alle ge vallen is het gezichts vermogen der dieren geheel teruggekeerd. De stof is vervaar digd door een bioche micus uit Soest, de heer Van Leeuwen. Deze verklaarde gis teren, dat tot heden ruim dertig honden deze nieuwe behande ling hebben onder gaan. Was cataract (staar) opgetreden, dan is de inspuiting verricht via het on derooglid en werkte de stof vandaar in op de oogbal. Bij glacoom was een directe in spuiting van het oog: een zo intraocculaire inspuiting noodzake lijk. In de laatste ge vallen werd ongeveer cc van de nieuwe stof gebruikt. De heer Van Leeu wen zei, dat de lens vertroebelingen bij de nieuwe behandeling vaak reeds na de eer ste inspuiting geheel verdwenen, in andere gevallen bleek een tweede of een derde inspuiting noodzake lijk. Hij is van me ning, dat de genezing van blijvende aard is. Een dierenarts, die in spuitingen met het nieuwe middel heeft uitgevoerd, verklaarde ons, dat hij aanvan kelijk, evenals de meeste zijner collega's, zeer sceptisch tegen over de nieuwe thera pie stond. „De practijk heeft echter tot nu toe uitgewezen, dat ver bluffende resultaten het gevolg waren der behandeling", aldus zei deze arts. Hij had deze werkwijze voor dien niet mogelijk ge acht, doch thans zal hij voortgaan dieren, die aan genoemde oog ziekten lijden, met de nieuwe stof in te spui ten. Hij verklaarde nog, dat hij geen en kel schadelijk gevolg, dat door inspuiting veroorzaakt zou kun nen zijn, bij de hon den heeft kunnen con stateren. Of deze behandeling ook doeltreffend is op hei menselijk oog, staat nog niet vast.

De Vrije Alkmaarder | 1949 | | pagina 2