Nieuw gebouw Keuringsdienst N.A.K. geopend „Die lustige Witwe"? X „Alkmaar en Omstreken'' huldigde zijn motorkampioenen Verkeer bij Holland-België zal niet in de war lopen INGEZONDLN MEDEDELING U KUNT RUSTIG LUISTEREN NAAR DAT AARDIGE RADIO-PROGRAMMA! U komt toch gemakkelijk klaar met de Ocolette hand- en slede stofzuiger. Ja zeke""! In de kamers gebruikt U hem als slede en op de trappen als hand stofzuiger. En geweldig gemakkelijk als U de meubelen wilt schoonmaken. Ongelooflijk licht in gewicht, door de toepassing van de nieuwste vindingen, en een geweldige zuigkracht. En de prijs? 't Zal een aangename ver rassing zijn als U naar GEBR. KAAL HOUTTIL 52, ALKMAAR, TEL 4374 gaat. kerkdiensten ALKMAAR 6 NOVEMBER. Grote kerk, 10 uur ds Wesseldijk Kapelkerk, 10 ds Dikboom Kapelkerk, 5 uur ds den Oudsten Doopsgezinde gemeente 10 u. v.m. ds. A. J. van der Sluis (H. Avondmaal) (collecte Restauratiefonds) Spir. Vereniging Harmonia: Morgenwij ding in hotel de Nachtegaal, Lange- straat. Spreker de heer J. Heins uit Worm erv eer Ned. Christ. Gemeenschapsbond: Zon dag 3 uur Jeugdclub Kruseman van Eltenweg 22: Dinsdag Bijbelkring, half acht in „Waakt en Bidt". Zendings samenkomst. Kleurenfilm „Drie mijlen hoog" Sprekers Mrs. Lewis, D. Bat schelor en J. Perkins. OMGEVING. Bergen, ds Bekius, 7 uur avonddienst (Avondmaal) Ned. Christ. Gemeenschapsbond op Woensdag 9 Nov, Evangelisatiesamen komst consistorie van Rehoboth. Aan vang 8 uur. Spreker J. Dammuller. Heiloo, 7 uur ds Bloemhoff Limmen. 2 uur ds Bekius Akersloot, 2 uur ds Wesseldijk Warmenhuizen. 10 uur ds Post Dirkshom. 19 uur ds Post (collecte) Stompetoren: Evangelisatie 10 uur v.m. dhr. v. d. Kaay vaü Amsterdam hierin met plezier zal worden gewerkt en verwacht mag worden, dat de grote verbetering, welke nu tot stand geko men is, een belangrijke factor zal zijn voor de verdere bloei van de dienst. Hierna werd het gebouw bezichtigd. Wij kunnen zeggen, dat het oude he renhuis door architect Keesman grondig is aangepakt, ja zo grondig, dat wij ver moeden dat de fundamenten en de bui tenmuren de enige overblijfselen zijn. De benedenverdieping bestaat uit ruime kantoorlokalen, in lichte kleuren en met veel glas. Vooral vallen op de stijlvolle lambrizeringen en de fraaie verlichting. Verder treft men hier aan een modern ingericht magazijn. Boven bevindt zich de laboratorium- Thans ook onderzoek van zaai-zaden De Keuringsdienst Noordholland van de N-AJC beschikt over een nieuw kantoorgebouw, dat dezer dagen onder grote belangstelling werd geopend. Dit nieuwe gebouw, dat a. d. Egmonderstr te Alkm. gekgen is, zal geheel voor zijn taak geschikt zijn. Uit de openingsrede, die de voorzitter van de N.A.K., de heer 'G. C. van Balen Blanken, tot de vele genodigden richtte, bleek van welk een groot belang deze- dag voor de keuringsdienst Noordholland was. Een grofe verbetering De spreker memoreerde n.L, dat na vele jaren, waarin de keuringsdienst in verschillende panden steeds op onvol doende wijze gehuisvest was, thans be schikt kon worden over een eigen ge bouw. dat aan alle gestelde eisen voL- deed. Dat hiermee werkelijk een grote ver betering tot stand is gekomen, wordt wel bewezen o-a. door het feit, dat in het uitstekend Ingerichte laboratorium thans ook het monsteronderzoek van zaaizaden kan plaats vinden. Dit ge schiedde tot nu toe nog steeds in het te Anna Paulowna gevestigde bijkantoor De heer v. Balen Blanken wees ver der op de belangrijkheid van de dienst, welke één van de grootste gewestelijke keuringsdiensten van de N.A.K. is. De nu gedane stap wordt dan ook zeker door deze belangrijkheid gemotiveerd- Een bijzonder woord van dank richtte de spreker tot de heren ir- C. Keesman en A. Buur, resp. de architect en de aannemer, degenen die een uitgewoond herenhuis wisten te veranderen in een keurig ingericht kantoor en laboratorium welke beiden aan alle moderne eisen voldoen. Wethouder G. C. van Slingerland was de eerste die zijn gelukwensen aan bood. Deze spreker merkte op. dat de gemeente Alkmaar gaarne haar mede werking had verleend tot de totstand koming van het nieuwe kantoor, dat bovendien gelukkig geen offers gevergd had wat betreft de beschik bare woonruimte. De heer R- W. Janssen, voorzitter van de N.A .K, wees in zijn felicitatie woord op de grote vooruitgang, welke de dienst heeft gekend sedert zijn op richting in 1932. Hij legde de nadruk op de goede samenwerking welke er steeds heeft bestaan tussen de keurings dienst en de N.A-K. Zeer g ondig aangepakt Nadat de heer ir. H. Ormel namens de Planteziektenkundige dienst had ge lukgewenst. nam de directeur van de keuringsdienst, de heer Jac. Groen Az., het woord. Deze spreker bracht namens het per soneel dank aan het bestuur voor het besluit om tot stichting van dit mooie gebouw over te gaan. Het Is zeker, dat Tiro'eravond met het Wienerlied Op Vrijdag 11 November geeft de af deling Alkmaar der Nederlandse Reis- vereniging een zeer bijzondere avond. De Tiroler dansgroepen „Alpina" uit tnnsbruck en de „Edelweiss Gamskogler Verein Mieming' uit Barwies zullen in de fleurige costuums van hun land de aardige, bekende volksdansen ten beste geven, waarbij de Schuhplattler en Wat schinger natuurlijk niet zullen ontbreken De Macku Schrammeln bestaan uit 4 heren, gekleed in het echte Wiener Schrammeln costuum, die het publiek zul ien meeslepen in hun onnavolgbare ver tolking van het echte Wienerlied, het lied, waarin de romantiek van het Wie nerwald wordt vermengd met de lucht hartigheid van het Wiener leven en de weemoed, die in de muziek van Oosten rijk en Hongarije tot uiting komt. De Macku Schrammeln, versterkt met de zanger Franzl Bauer. worden door de Weense insiders gerekend tot het beste gezelschap, dat Wenen op dit gebied thans kan leveren. Het programma wordt afgewisseld door een kleurenfilm en kleurendia's over Ti rol. De gezelschappen maken voor de NRV een tournee door ons land en Alk maar is een van de eerste plaatsen waar zij optreden. Wij twijfelen er niet aan of deze avond zal een succes wor den. Tempo-fempo avond, 1949" In het Wapen van Heemskerk was Woensdagavond een cabaret georgani seerd door „De Spar". Tal van beroem de kleinkunstenaars hebben hun mede werking verleend: Frans Wouters met zijn orkest, „Freddy Verdo en de zin gende zwerver, Frans van Schaik. Als gast vertoefde Freddy Barendse, trom pettist van de „Ramblers" onder het ge zeischap. Na de opening door de heer Peters, was het woord aan de muziek: Frans Wouters speelde enige opgewekte melo dien, waaronde. de samba natuurlijk niet ontbreken mocht. Een film over het uitstapje, dat de Spar naar Valkenburg had gemaakt, besloot het eerste gedeelte van het programma. Na de pauze, waarin vele prachtige prijzen werden verloot, was het een werkelijke lawine van liedjes, dansen, muziek en goochelnummers, die zeer in de smaak van het publiek gevallen zijn. Gulden Vlies: „Indra" Door de phenomenale belangstelling voor de hoogst interessante experimen ten op occult gebied van „Indra", Neer land's meest bekende telePaath en hel derziende, heeft de directie van het Gul den Vlies be loten „Indra" nogmaals in Alkmaar te laten optreden. Dit optreden (nu reeds voor de vijfde maal in be trekkelijk korte tijd) zal plaats vinden op Zondag 6 November a-s. Stand der biljarters B klasse (cadre) per 2 November. Drie Ruiten Optimisten II Onder Ons ZEKZ Optimisten I 2355 337 2106 304 1702 286 2610 342 2617 327 6.98 6.92 5.95 7.63 8.00 C klasse (libre) per 2 November. Gekr. Valk Excelsior II Witte Huis Alc. Victrix Optimisten Driesprong ZEKZ Excelsior I Lindenhoek Drie Ruiten 2791 2979 3390 2361 2385 2831 2411 3206 753 370 744 4XX) 747 4.53 640 3.86 805 637 699 642 2316 731 2861 710 zaal, eveneens ruim en lcht. Werktafels en apparaten voor zaadkeurng, onder zoekingen en proefnemingen zijn hier zo geplaatst, dat de beschikbare ruimte zo practisch mogelijk wordt benut. Ook wat de verdere inrichting en stoffering betreft, heeft men met succes zijn best gedaan, om er een keurig ge heel van te maken. Het stalen meubilair in de kantoren en het kostbare instru mentarium geven blijk, dat de dienst ook wat betreft de outillage met de tijd meegaat. Een gedeelte van het gebouw is ver der nog benut voor een doelmatige wo ning, waarop in deze tijd menigeen ja loers kan zijn. De keuringsdienst Noordholland heeft zich werkelijk voorbeeldig geinstalleerd. gezinsgebeuren ALKMAAR Geboren: Jacobus, zoon van P. Th. B, Ris en G. Molenkamp: Marijtje, dochter van J. van den Berg en A. Dekker: Ma ria J., dochter van P. Visser en H. M. W. Jansen: Johannes A. M.. zoon van G. N. van Tol en C. M. de Boer Gehuwd: J. Poorters en A. M. van Twuyver; J. N. Rootlieb en T. Kooi}; J. S. Boersen en A. C. M. Bakker Overleden: J. Overeem. oud 72 jaar, weduwn van A. van der Meer. agenda HARMONIE THEATER: „Omstreden Aarde" met Van Heflin en Boris Karloff Toegang 18 jaar. Voorstellingen dagelijks om 8 uur. Za- dagavond 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Woensdagmiddag 2.30 u. CINEMA AMERICAIN: De moorde naars zijn onder ons met Hildegard Knef. Toegang 18 jaar. Voorstellingen dagelijks om 8 uur. Za- dagavond 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30, en 9.30 uur. Woensdagmiddag 2.30 u. VICTORIE THEATER: Tragische jacht met Vivi Gioi en Carla del Poggio Toegang 18 jaar. Voorstellingen dagelijks om 8 uur. Za- üagavond 7 en 9.30 uur. Zondag 2. 4.30, 7 en 9.30 uur. Woensdagmiddag 2.30 u. AJ3.T.: Zijn laatste rit met Jean Par ker en Russel Hayden, Toegang 14 jaar. Voorstellingen dagelijks om 8 uur. Zon dag 2, 5 en 8 uur. Rustende Jager, Bergen: Vrijdag, Zater dag en Zondagavond „Oliver Twist" met Robert Newton en Kay Walsh. Zondagmiddag en Maandagavond „De Zevende Sluier" met James Mason en Ann Todd. Woensdag en Donderdagavond 8 uur: ..De Maskeradespelers" met Het hoedje van Marius". tnoezonden medede'mq Heett U al kaarten gehaald voor Zilverstraat 2 of Hoogstraat Q Te1. 3713 De cijfers geven achtervolgens aan: het aantal caramboles, het aantal beur ten. het gemiddelde, het aantal match punten en het aantal gespeelde wedstrij den. Schoor sieenbf andje Aan de Snaarmanslaan werd in een woning schoorsteenbrand bemerkt. De politie was direct ter plaatse en heeft het roet uit de schoorsteen verwijderd. De schade was gering. Blinde berooid Vorige week is een blinde borstelmaker van zijn borstelwerk beroofd. Thans heeft de politie de dader kunnen arreste ren. Het gestolene is in beslag genomen en tegen de dief is procesverbaal opg£ maakt. Verblind door fietslicht Woensdagavond om ongever zevea__tb werd de bestuurder van een auto, d|e in de Emmastraat in de richting van Emmabrug reed, verblind door het li" van een wielrijder. Hierdoor bemerkte hij niet, dat langs de kant van de weg enige auto's geparkeerd stondeii. Een botsing was onvermijdelijk; twee wagens liepen schade op. Ledenvergadering „Rochdale" Op Dinsdag 15 Novemoer zal een ledenvergadering plaats vinden van de woningbouwvereniging „Rochdale". Op de agenda staat o.m. een voorstel om het bedrag van de waarborgsom van 10 tot f 25 per lid te verhogen. Bergen Ballet der Lage Landen De Kunstkring Bergen opende Don derdagavond haar toneelseizoen met de z.g- 4e avond. Hiervoor was de keus gevallen op het „Ballet der lage landen" De groep staat onder leiding van Max. Dooyes en Mascha ter Weeme. De choreografie was van Peter Leo- neff. De eigen choreografie van Johan Mittestreiner in de Rattenvanger van Hameln werd zeer goed uitgebeeld. „Jota" een Spaanse dans met castag netten van Elizabeth Hermann, was 'n blonde Carmen. De Tarantella van Wascha ter Weeme en Karei Poons, was een en al lieflijkheid. De Noten kraker suite op Tsaikowsky's onvergete lijke muziek had vele goede momenten- Gee tig was „Zo is 't leven", gedanst door Greetje Donker en Karei Poons, waarin 3 perioden van het leven wer den uitgebeeld. Een der beste nummers was Les Syl- phides. door Hanny Bouman en A. Verstegen. Op muziek van Fred. Cho- pin Prélude (AMajeur), de Wals in G es. Mazurka in C Mineur «n de Wals in Cis Mineur. Het programma werd besloten met „Het bruidsboeket" op muziek van Dvorak: hieraan werkte de gehele groep mede- Voor de aanvang, hield de heer Dooyes een inleiding met aanschouwe lijk voorbeeld hoe de verschillende dans passen en bewegingen worden ingestu deerd. Spr. noemde dit de werkplaats. Een woord van lof komt zeker toe aan Wolfgang Wijdeveld. die op een be. scheiden plaats in de zaal de diverse begeleidende muziek op de vleugel ver zorgde. Heiloo N T O Schoolvereniging De ULO-schoolvereniging N.T-O. houdt Zaterdag 12 November in de Rustende Jager te Heiloo een feest avond. Leerlingen van de school zullen vele aardige zaken voor het voetlicht brengen: zang, dans, liedjes en toneel. Een hersengymnastiek besluit deze avond, die voor „elck wat wils" zal brengen. Amazonen gaan toneelspelen De Landelijke Rijvereniging gaat ter afwisseling haar geluk eens op de plan kea proberen. Op Zaterdag 17 Decem ber zal een revue worden uitgevoerd. Binnenkort hopen wij hierover nadere bijzonderheden te kunnen melden. D.O.V.E S. heeft nieuwe leidster Als leidster van de gymnastiekvereni ging DOVES is per 1 November aan genomen mej. R- van Geenen te Alk maar. Mej. van Geenen, die een op de voorgrond tredende gymnar.te van de „Halter" iS, heeft ook ver buiten Alk maar een goede naam. Zij is eveneens leidster in Aartswoud. Volgende week op de repetitiemiddag en -avond zullen bij DOVES de onder linge zwemwedstrijden worden gehouden Het belooft weer te spannen bij de jon gens en meisjes! Licht in „West" Hoewel het lang geduurd heeft, is het dan eindelijk zo ver. In het z-g. „plan- West", waar gedurende de laatste twee jaren nieuwe huizen zijn gebouwd en nieuwe straten werden aangelegd, zijn thans vijf lichtpunten. Een verbetering, ie door de bewoners met vreugde be groet is. Opbrengst handwerkmiddag De baten van de handwerkmiddag. welke de afdeling Heiloo van de Ver eniging van plattelandsvrouwen op 21 October gehouden heeft, bedragen f 110. Een bedrag. waarmee de dames zeker tevreden mogen zijn. Zoals men weet, zal dit bedrag ge bruikt worden om pakketten naar de militairen in Indonesië te zenden. ,,Tinus, we zijn irois op je" In café Wanner, het clublokaal van de motorclub „Alkmaar en Omstreken" heerste gisteravond een gezellige drukt Talloze leden van deze club waren bijeen gekomen teneinde de kampioenen in hun midden te huldigen. Tinus Metselaar uit Limmen, speedway-kampioen van ons land en Dick de Geus, die derde werd in de wedstrijden om het speedway-kampioenschap, wet den in de bloemetjes gezet en later op d avond, toen het officiële gedeelte ten einde was. moesten zij vele vragen va hun vrienden en supporters beant woorden. Vragen, waarvan de antwoorden soms veel hilariteit te weeg brach ten en de uitstekende stemming, die reeds de hele avond in café Wanner ge> heerst had, slechts konden verhogen. „Tinus, de motorclub „Alkmaar en omstreken' is trots op je", zei de heer J. Moeyes die deze feestavond leidde. Deze spreker prees de beheersing en de kalmte, waarmee Tinus Metselaar zijn wedstrijd heeft uitgereden. En als een tastbaar bewijs van deze trots waren daar bloemen voor mevr. Metselaar en een prachtige oorkonde voor de kam pioen zelf. „Je hebt gereden voor wat je waard was" zo besloot dhr. Moeyes zijn toespraak. Idem bloemen en een oorkonde voor Dick de Geus. Ook voor hem bleef een goed woord niet achterwege: „Doe je best Dick en wij zullen nog veel van je horen.' De kampioenen, ietwat onder de indruk van deze loftuitingen, dankten op be scheiden wijze. De heer Wanner onthulde een fraaie foto van Tinus Metselaar; de heer Hei- mering bood namens de Beverolfabrie ken Metselaar een bloemenhulde aan. De heer J. de Ridder, die de rij van sprekers besloot, hield een kort en gees tig speechje, waarin hij sprak over de „motorziekte, het is nog erger dan de drank." Ook de heer de Ridder was vol lof over de wijze waarop de kampioenen gereden hehben. Meer kampioenen Maar er waren nog meer kampioenen weliswaar geen kampioen van Nederland dan toch kampioenen van de motorclub .Alkmaar en Omstreken". Zij werden niet in de bloemen gezet, doch kregen allen een fraaie beker mee naar huis, benevens een vriendelijk woord van de heer Moeyes. De heer C. Butter, kampioen van de zware sportklase dhr. M. Reek, kamp. St. Pancras De nieuwe predikant deed zijn intrede Na in de morgendienst bevestigd te zijn door ds. Visser, heeft de nieuwe predikant van onze Hervormde gemeen te. ds Postma uit Angerloo. in de mid daguren zich aan zijn gemeente als her der en leraar verbonden met een predi katie naar aanleiding van enkele Bijbel se tekstwoorden. Aan het einde van de kerkdienst, die door velen werd bijgewoond, bracht de nieuwe predikant dank aan de ring- collega's, vooral aan de consulent voor het werk tijdens de vacature verricht. Ds Postma dankte zowel kerkvoogdij als de kerkeraad voor de hartelijke ont vangst en hoopte op prettige en vrucht dragende samenwerking. Een speciaal woord werd gesproken tot de jeugd, die de kern vormt van de toekomstige kerk Namens ringcollega's en classis Alkmaar sprak de consulent ds. de Jong uit Schoor!. Burgemeester Kroonenburg sprak als burgerlijke autoriteit en hoop te op een prettige samenwerking tussen gemeente en kerkbestuur. Als ouderling sprak tenslotte de beer Madderom de nieuwe predikant en gemeente toe. Na de kerkdienst maakten velen van de gele genheid gebruik om nader kennis te ma ken met de nieuwe predikant en zijn gezin. Oogst van de weg Verloren en gevonden voorwerpen in het tijdvak van 16 tot en met 31 Octo ber 1949. Gevonden: Vulpenhouder, 14 karaats pen: 1 paar damespantoffcls; bruinlede ren portemonnale, inh. NACO biljet: de Gruyter's kassabons en geld. Verloren: rode damesportemonnaie inhoudende ongeveer f 5 met textielk.: geblokte ceintuur van meisjesmantel: br. lederen portemonnaie, inhoud ongeveer 28 gulden en pasfoto's, gouden ring m. opaal. Inlichtingen aangaande deze zaken uit sluitend bij de Rijkspolitie. Bovenweg 285, alhier. v. d. lichte sportklasse de heer C. Boot Bergen, kampioen van de zware toer- klasse en de heer P. Bood, Bergen, kampioen van de lichte toerklasse, zij allen werden voor het front der motor rijders geroepen om hun beloning in ont vangst te nemen. Na deze huldiging bleef men nog ge ruime tijd gezellig bijeen. De kampioenen moesten nog vele vragen beantwoorden over hun wedstrijden en over het speed wayrijden in Polen, waar de Geus en Metselaar, tezamen met andere motor rijders enige tijd vertoefden. Hier volgen nog enkele uitslagen van de ritten om het clubkampioenschap: zware sportklasse: I C. Butter; 2 J. de Ridder; 3 M. Dekker; 4 A. Plevier; 5 Glas. Lichte sportklasse: 1 M. van Reek; 2 Barsingerhorn; 3 Duif; 4 A. de Vries, Noordscharwoude; 5 A. de Vries Alkmaar. Zw toerklasse: C. Boot; 2 Rosing; 3 Houtenbos; 4 van Uden; 5 Laagland Winder. Lichte toureklasse: 1 P. Boot, Vendel. 3 P. Beers; 4 Blom; 5 Nap. Castricum Begin van brand Bij de tuinder R. ontstond br.nd in een houten schuur, staande aan de Rui terweg. Door kordaat optreden van enige omwonenden wist men de brand de kiem te smoren. De brandweer was spoedig ter plaatse, doch behoefde geen hulp te verlenen. Eerste schorseneerveiling Donderdag werd door de tuinbouw- vereniging „Ons Belang" de eerste schor senerenveiling gehouden. De aanvoer be droeg 6000 kg, er werd besteed voor le soort 47 tot 61 en voor 2e soort 18 tot 22 cents per kg. Tevens werd aange voerd 21000 kg winterpeen waarvoor 9 tot 10 cents per kg werd besteed. Raadsvergadet mg Dc raad der gemeente komt in open bare zitting bijeen op 9 November, n.m. 8 uur ten RaadhuiT"* Heer Hugowaard MISSIE WEDSTRIJD J.l. Dinsdag om half drie speelde proefclfta! van Hugo Boys in Langedijk tegen het volledige LSVV I. Het was een prachtige wedstrijd, die aanvankelijk gelijk op en neer ging, maar tenslotte toch eindigde in een 2—1 overwinning voor de Heerhugowaarders. De entree kosten kwamen ten goede aan de missie. Dc meeste Lannediikers qaven acte de presence. -odat de _inko:.isten bevitjj- gend waren. Evenals bij vorige interlandwedstrijden het geval was, heeft de Rotterdamse po litie weer uitgebreide maatregelen geno men, opdat het grote aantal bezoekers, dat de wedstrijd Holland—België Zon dag a.s. komt bezoeken tijdig in het Fey enoord Stadion aanwezig kan zijn. Aangezien de capaciteit van de Maas tunnel en de bruggen beperkt is, doet de politie een dringend beroep op het autorijdend publiek tenminste 1 uur voor de aanvang van de wedstrijd door de Maastunnel of over de Maasbruggen te zijn, dus tijdig van huis. Dit is wel te begrijpen, als men bedenkt, dat ongeveer zeven of achtduizend auto's worden ver wacht, terwijl door de tunnel per uur ongeveer 2500 auto's kunnen passeren. Bij het gebouw aan de GEB aan de Rochussenstraat zal het verkeer worden gesplitst en wel zodanig, dat alle per sonenauo's door de tunnel worden gedi rigeerd en het overige verkeer via de Maasbruggen. Wanneer toch nog opstop pingen bij de tunnel voorkomen, wordt een gedeelte van dit verkeer direct naar de bruggen verlegd. Indien nodig zullen zelfs beide tunnelbuizen voor het aan komend verkeer worden gebruikt. On geveer drie a vierhonderd politieman nen zullen in touw zijn. v*iling« itcrlcten VEEMARKT SCHAGEN 14 paarden 350600; 38 tijdkoeien 400575; 71 kalfkoeien 250700; 78 geldekoeien 350500; 128 idem 500 750; 25 kalfkoeien 550-750; 12 vaar zen 300—450; 3 pinken (centrale); 14 graskalveren 120—230; 23 nuchtere kal veren (centrale): 100 schapen 65—80; 48 idem (centrale); 270 overhouders 45—65; 6 koeien en 6 stieren (centrale) 4 bokken en geiten 15—30; 90 biggen 30—45; 30 konijnen 1—6: 73 kippen 24: hennen 6. warmenhulzr n 3000 kg uien 18.20 tot 18~>0; grove 15.20? stekuien 12.50? 7000 kg peen 0 10.60 tot 10.80? m 8.70 tot 9.20? 2100 kg eerstelingen (grove) 6.00; 25.000 kg rode kool 5.50 tot 10.10; 18.000 kg witte kool 5.00 tot 5.30; Succes witte 6.30. broek op langendijk. 15000 kg uien 18.60 tot 19.60. grove 18.80 tot 19.20; drielingen 15.50 tot 15.80; 20000 kg peen II 7.80 tot 11.20; III 980 tot 10.70; 4000 kg bieten 6.90 tot 7.40; 14.000 k{. andijvie 7.50 tot 13.00; 70.000 kg witte kool 5.00 tot 5.30; Succes witte 6.00 tot 6.40; 48000 kg groene kool 12.40 tot 21.30; 21.000 kg gele kool 5.10 tot 11.20; 22.000 kg rode kool 5.60 tot 12.90. noordscharwoude 8000 kg peen II 10.40 tot 11-00; III 9.90 tot 10.50; 6000 kg rode kool 5.50 tot 9.90; 1600 kg groene kool 16.S0 tot 19 10: 95000 kg witte kool 5.00 tot 5.30; Succes witte 6.00 tot 6.30; 3000 kg andijvie 11.80 tot 12.90; 1800 kg kroten l 6.60; 500 kg afw. slabonen 62 tot 67

De Vrije Alkmaarder | 1949 | | pagina 2