Ingekomen stukken vormden bron tot vele discussies Onderlinge wedstrijden van DOVES slaagden schrijvende lezers agenda Politierechter Geen 100.000.000 centen Heeft u wel eens een biljet van hon üerdduizend gulden op straat gevonden? fcOch kom" ruit u zeggen, „die bestaan Inch immers niet?" Nee dat Is waar. Maar als zon biljet Ru wel eens bestond en U zou er één Op straat vinden? Zou U dan potloden. Rutomobielen, prijzige sigaretten en... Ja, waar kan een mens als niet naar perlangen.zou U allemaal mooie dhi Ren kopen? Of zoudt U naar het dichtst bdjzljnde politiebureau stappen en zon der de minste hartklopping tot de dienst Üoende brigadier zeggen: ..Ik heb een biljet van honderdduizend gulden gevon den. Hier is liet" Natuurlijk doet U het laatste en dat is maar verstandig ook. Seant eerlijk duurt het langst en mis schien krijgt U van de gelukkige ver llezer wel een koekje als beloning. Daar heeft U toch veel meer aan? Het is maar goed, dat wij dit schrij ven, want er schijnen nog steeds dom m. mensen te zijn, die dergelijke wijze lessen aan hun dove oor voorbij laten gaan. En die... ach het gezag grijpt hen bij de kraag en sleurt hen voor de kadi. Zo was het met het mannetje, dat een portemonnaie. inhoudende de som ma van f 1,28 had gevonden en o foei Biet had afgedragen aan de dienstdoen de brigadier van politie. Dus voor hem was er geen koekje van een gelukkige verliezer, maar een boze rechter, die hem een heleboel dingen Vroeg En de verliezer stond in de ge (uiger.bank om te verklaren, dat hij Zijn beurs werkelijk verloren had. ,,Dat had U niet mogen doen", zeide de rechter tegen de verdachte. U weet ^och wel, dat gevonden voorwerpen U Biet toebehoren. Het mannetje stond Biaar voor de rechter te staan en keek met een onwaarschijnlijke blik naar het groene laken. Enfin het was geen honderdduizend gulden. Het waren maar 128 centen. De getuige kreeg geld toe: reisgeld. Zonder koekje ging hij de rechtszaal Uit. het mannetje van de 128 centen. Voor hem geen auto's, potloden en geu rige tabak... maar hij vond dan ook geen honderd millioen centen. Maar als hij die vond..... Nee, eerlijk duurt het langst. En met hei gezicht van een kas Sier van de Bank van Engeland wan delde hij de tempel des rechts uit. Politievoetbal Derde prijs voor Alkmaar rtet gelukte het voetbalelftal van de Rijkspolitie District Alkmaar, op Dins dag 8 November 1949 een derde prijs 4c- behalen in het Hoogovenvoetbaltour Dooi om de wisselprijs „De Hoogoven beker", welk tournooi werd gehouden ©p het sportpark Schonenberg te Veisen Aan dit tournooi, hetwelk was uiige Schreven door de PoÜüesportvereniging Velsen, namen tevens deel de elftallen Van de gemeentepolitiecorpsen Velsen. Haarlem en Zaandam. Velsen kwam o. a. uit met de bekende spelers van On_ selen en Ninaber, terwijl Haarlem Kok huis in zijn gelederen had. De eerste prijs (Hoogovenbeker) werd gewonnen door Velsen, de tweede prijs kwam in het bezit van Zaandam. De prijsuitreiking vond plaats door de Commissaris van Politie te Velsen, de hëer P. J. Weijburg, in de cantine van het hoofdbureau van politie aldaar. Hierna volgen de uitslagen van de Wedstrijden. Velsen—Haarlem 0—0 Na strafschoppen Velsen winnaar. R.P Alkmaar—Zaandam 2—2 Na strafschoppen Zaandam winnaar. Velsen—Zaandam 6—0 Haarlem—R.P. Alkmaar 1 1 Na verlenging ongewijzigd, vervolgens na strafschoppen R. P. Alkmaar win naar. Verhuring muziekpark In verband met verbetering aan het Stedelijk Muziekpark hadden B. en W. besloten deze uitspanning tot 1 Octo- ber 1954 voor de prijs van f 1300 per Jaar te verhuren aan dhr. E. de Jager. De heer de Jager heeft echter een Verzoek tot B en W gericht om de pacht van het Muziekpark over Ie dragen aan de heer H. van Dijk, die reeds enige tijd als bedrijfsleider ■werkzaam Was. De Inlichtingen, welke over de heer van Dijk ingewonnen zijn, vestigen de overtuiging, aldus B. en W., dat de pacht van de muziektuin bij hem in goede handen zal zijn. De heer van Dijk was voorheen werkzaam als gérant in het hotel „Leeuwendaal" te Ri.swijk. B. en W. van Alkmaar stellen de taad thans voor de pacht aan de heer van Dijk over te dragen en de naam Van de heer de Jager in de betrokken overeenkomst te wijzigen in die van H. yan Dijk, Bus contra motor Doordat een chauffeur van de stads bus vergat voorrang te verlenen, toen Rij van de Harddraverslaan de Kenne- «jerstraatweg opreed, is er een ongeluk jebeurd, dat gelukkig goed afgelopen Ik Wel werd het motorrijwiel van een bloembollenkweker uit Akersloot, die Vergeefs trachtte uit te wijken, ernstig beschadigd. Tegen de bestuurder van autobus is procesverbaal opgemaakt Vlot verloop en goede verstandhouding Maandag en Dinsdag hebben de jon gens en meisjes van DOVES laten wat zij kunnen. Ongeveer 200 leden de den mee aan de onderlinge wedstrijden, die Donderdag voorgezet zijn. De j>rij- zen, die behaald konden worden, zijn: een medaille en diploma voor de win naars van de eerste prijs; en voor de winnaars der tweede en derde prijzen alleen een diploma. Begrijpelijkerwijs heerste er weer veel spanning bij de Jongens en meisjes. Ar jan de Vries behaalde met 44,5 pnt. de eerste prijs bij de meisjes van 14 tot 16 jaar en won zodoende voor de tweede maal de winstbeker. De wedstrijden hadden een zeer vlot verloop, dank zij hei corps van jury leden en de leiding van het energieke bestuur. Hieronder volgen de uitslagen: Meisjes 6—8 jaar 1 Ali Langenberg, 38,5 p. 2 Ria Kaan dorp, 37 p. 3 Carla Nljman 36,5 p. Meisjes van 8 tot 10 jaar. 1 Willy Natzijl, 40,5 p. 2 René Brou Feestavond Jong Holland Gisteravond hield Jong Holland in ..Het Gulden Vlies" de eerste van haar twee propaganda feestavonden onder het motto „Wij werken door" De avond werd geopend door de oorzitter, de heer Knaap, die voorging in gebed en daarna de aanwezigen har telijk welkom heette. Hij wekte de aan wezigen op tot propaganda voor Jong Holland. Hierna werd overgegaan tot het opvoeren van de revue „Wij wer ken door". Wanneer wij eerlijk moeten zijn, is deze avond niet zo geslaagd als vorig jaar, toen hij werkelijk op zeer hoog peil stond. Deze maal ontbrak de spirit en sprankelende levenslust. die vorig jaar de avond zo bijzonder goed deed slagen. Toch viel er ook deze keer veel te genieten en wij denken vooral aan het zingen van de heer KI. Dekker, die ook nu weer vee» succes oogstte. De rhythmische groep deed het prima en komt een extra woord van lof toe voor de keurige wijze, waarop haar beide nummers werden uitgevoerd. Het schetsje van Bobbel en de was deed het ook goed, maar de overige schetsjes vielen ons tegen. De juiste vertolkers ontbraken en weer dachten wij weemoedig aan vorig Jaar. Het stemmingsstukje vlak voor de pauze deed het goed en was ook alleszins acceptabel- In de pauze werden diverse fraaie prijzen verloot door middel van toffees met nummers. Van het overige gebo- dene voor de pauze noemen wij nog 't Hawaiian ensemble en de matroosjes, die met liedjes en muziek de bele zaal trachtten te vermaken en hierin groten deels slaagden. Na de pauze kregen we ook weer diverse schetsjes en muziekstukjes te horen en te zien en het bleek, dat er hard gewerkt was. Het gebodene stond dan ook op hoger peil dan voor de pauze. Ondanks de gemaakte fouten was de avond alleszins geslaagd te noe men en vormde zij een werkelijke pro paganda voor onze plaatselijke vereni ging. Wij verwachten dan ook heden avond een uitverkochte zaal en wensen Jong Holland nog veel succes in de toekomst. Lid adviescommissie In de commissie voor advies voor woonruimte moest nog een plaatsver vangend Bd benoemd worden, welke indien nodig het lid. de heer A. F. Zee gers kon vervangen. De federatie van woningbouwvereni gingen heeft thans de heer Peereboom voorzitter van de Christelijke Woning bouwvereniging „De Voorzorg aan bevolen. B. en W. van Alkmaar stellen voor de heer Peereboom in bedoelde functie te benoemen. Zeg het met bloemen De firma's Chr. Kieft en Zn., van 't Hof 6 Blokker en P. Vooren Jr. en de N.V. J. Valkering te Limmen hebben aan de gemeente Alkmaar een geschenk m bloembollen gegeven. De collectie, die bedoeld is voor de stadsparken, be staat uit 2975 tulpenbollen, 2750 nar cisboRen en twee manden crocusbollen B en W tellen de raad voor dit ge schenk met een betuiging van bijzon dere erkentelijkheid te aanvaarden. RAO-avond Hedenavond zal in de Alkmaarse mu ziektuin een RAO avond gegeven wor den, welke geheel door militairen wordt verzorgd. Ook burgers kunnen deze avond bij Ledenvergadering VVV In café Centraal zal op Woensdag 30 November de algemene ledenverga dering van de VW Alcmaria gehou den worden. Na behandeling van de gewone agendapunten zullen enige films vertoond worden, welke onder auspiciën van de ANVV gemaakt zijn. wer, 38.5 p, 3 M. Bakker 38 p. R. Ver hoeve 38 p. 3 Willy Krelage. 38 p. Meisjes 10 tot 12 Jaar, Iste graad 1 Lineke Majolee, 44,5 p. 2 Joke de Boer, 41 p. 3 Sjaan Snauw 38,5 p. 3 Anetta Hoogkamp. 38,5 u. Meisjes van 10 tot 12, 2de graad 1 Riet de Boer. 39,5 p. 2 Rietje Rem 37 p„ 3 Tineke de Grand 36 p. Meisjes van 10 tot 12. 3e graad. 1 Elsje Magedans 35 p. 2 Marjan Beste vaar, 33,5 p. 3 Willy Snelten 32,5 p. Meisjes van 12 tot 14, 1ste graad 1 Thea Groot, 41.5 p. 2 Janny Anema 41 p. 3 Mia van Dugteren, 40 p. Meisjes 12 tot 14 jaar, 2de graad. 1 Mary Looyen, 34 p. 2 Elly de Graaf 32 p. 2 Nelleke Hoedjes 32 p. 3 Netty Bos 30 p. Meisjes van 14 tot 16 jaa* le graad 1 Arjan de Vries, 37.5 p. 2 Tini Stuve ling 36,5 p. 3 Job. Dekker 35.5 p. Meisjes van 14 tot 16 jaar. 2e graad 1 Annie Snauw, 36.5 p. 1 W. Zwaan. 36.5 p. 2 Joke Vader 33 p. 3 Ada v. d* Stadt 32 p. Meisjes van 14 tot 16 jaar, 3e graad 1 Elly van Denen, 34 p. 2 Thea Prijs 32.5 p. 3 Annie Anema 32 p. Jongens van 6 tot 8 jaar: 1 Jan Vennik, 37,5 p. 2 Bob de Vries 36 p- 3 Bertus Martini, 35 p. Nog even kom ik terug op wat de heer Broersma op mijn vraag „Waar heen?" meent te moeten antwoorden. Ik vrees, dat U en ik elkaar niet mak kelijk zullen vinden waar het gaat om begrippen als dialectiek Iri de natuur, marxisme e.d-, zeker niet door polemiek in de vorm van dagbladartikeltjes. Daar om bepaal ik mij ten slotte tot enkele korte opmerkingen Wanneer de arbeidersklasse (in ruime zm genomen) in verzet komt tegen ach terstelling op politiek, sociaal-economsch en cultureel gebied en haar deel neemt het voeren van de bestaande klasse strijd (er zijn allerlei vormen), dan acht ik dat haar plicht en juich dit toe, om dat 'het m.i. de enige weg is om de maatschappij van klassentegenstellingen *e bevrijden. Maar dan is daarbij onmisbare voor waarde, dat in dit klassenstrijd de mens in de arbeider, de persoonlijkheid m elk mens wordt geëerbiedigd en de besirij ding van het kapitalistisch en imperia listisch stesel voorop staat. Een socia lisme (ook een communisme), dat moet komen langs de weg va-» geweld en on vrijheid, kan ik niet erkennen als zo danig en brengt in plaats van mensenge eenschap slechts fascisme en onder, drukking. Uwe oplossing zie ik als een onzekere, zelfs gevaarlijke weg naar 'n onzekere en verwarde toekomst. P. L. J. Secrève Alkmaar, 9 November 1949. HARMONIE THEATER: „Omstreden Aarde" met Van Heflin en Boris Karloff Toegang 18 jaar. Voorstellingen dagelijks om 8 uur. Za- dagavond 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Woensdagmiddag 2.30 u. CINEMA AMERICAIN: De moorde naars zijn onder ons met Hildegard Knef. Toegang 18 jaar. Voorstellingen dagelijks om 8 uur. Za- dagavond 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30, en 9.30 uur. Woensdagmiddag 2.30 u. VICTORIE THEATER: Tragische jacht met Vivi Gioi en Carla del Poggio Toegang 18 Jaar. Voorstellingen dagelijks om 8 uur. Za- aagavond 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Woensdagmiddag 2.30 u. A.B.T.: Zijn laatste rit met Jean Par ker en Russel Hayden, Toegang 14 jaar. Voorstellingen dagelijks om 8 uur. Zon 2, 5 en 8 uur. V-V.V. Egmond aan Zee gaaf redamelonds instellen Het bestuur van de VW te Egmond aan Zee had Maandag in café de Boei alle middenstanders en ieder die belang heeft bij een goed georganiseerd Vreem delingen Verkeer, uitgenodigd om te spreken over een groot opgezette recla me actie, voor Egmond als badplaats. Woensdag 16 November zal er een algemene ledenvergadering worden ge houden, waarop de resultaten en ver dere plannen worden medegedeeld. Nadat de heer Kockx uiteengezet bad at de leden van andere WV's be- f taalden, en wat het Bestuur daarmee kan doèn, bleek wel, dat er In Egmond meer gedaan moet worden aan reclame wil Egmond mee blijven marcheren in de rij der Noordzeebadplaatsen. Na diverse voorstellen, om ieder, die belang heeft bij een intensief Vreemde lingen Verkeer, extra te laten bijdragen in een z.g. Reclamefonds werd met een grote meerderheid besloten een minimum bedrag van f 10 per jaar vast te stellen te betalen door bovengenoemde catego rfe. Voor de kamerverhuurders zal op de eerstvolgende vergadering en andere regeling worden getroffen. Vervolgens had de_ voorzitter, burge meester Niele op deze bijeenkomst ge legenheid afscheid te nemen v. Pastoor J. A. J. van Zanten, als bestuurslid der vereniging. De voorzitter zegde het scheidende bestuurslid dank voor zijn werkzaam heden in het belang van de VW. Als blijk van waardering werd aan pastoor v. Zanten een KLM foto van het dorp van voor de oorlog aangeboden, dat dankbaar werd aanvaard. In zijn dank woord gebruikte pastoor van Zanten de 3 VWs van de vereniging in een andere betekenis nl. Vrijheid. Verdraag zaamheid en Vooruitgang. Op voorstel van de beer Jonker Sr. werd het scheidende bestuusrlid tot ere lid der vereniging benoemd. In zijn slotwoord dankte de voorzit ter de Egmondse Middenstand voor de prettige samenwerking. Raad Schoort Export in September aanzienlijk groter dan vorig jaar Exporteren of creperen: een tegenstel ling, die allicht te schril is, maar waarin toch een grond van waarheid Hgt voor de Langedijker tuinders. Op vergaderin gen van tuinderorganïsaties is het on derwerp, betrekking hebbende op de export van groenten en aardappelen, her haaldelijk aan de orde gesteld en uit de besprekingen kan met zekerheid worden •astgesteld. dat zooder export de Lan gedijker tuinbouw in zijn huidige vorm ten dode is opgeschreven. Begrijpelijk j is het dan ook, dat de tuinders ten zeer ste geïnteresseerd zijn bij de meerdere of mindere mogelijkheden voor uitvoer hunner producten en er veel belang in stellen, hoe het met de export eraan gesteld is. De laatste maanden heeft het onder werp export weer de volle belangstel ling van de tuinders opgewekt Geen wonder. Duidelijker dan ooit hebben ze die maanden ondervonden, hoe de opbrengst van hun producten afhangt van de exportmoglijkheden. Vak- en andere bladen hebben er uit den treure, bij de slecnte gang van za ken met de verschillende koolsoorten op gewezen, dat de oorzaak van de lage prijzen moest worden gezocht in be4 gemis aan vraag uit her buitenland, zo erg zelfs, dat grote boeveelheden groen ten als veevoeder moesten worden ver kocht of weer naar de akker werden teruggebracht waar ze nvg enige waar de hadden als bemestingsmiddeL Enkele cijfers. Uit het overzicht dat het Centraal Bureau voor de statistiek over de maand September van dit jaar met be trekking tot de uitvoer van groenten heeft gepubliceerd, is echter af te leiden dat er ook nu weer een belangrijke hoe veelheid tuinbouwproducten de grenzen zijn overgegaan. Tot staving hiervan zij het volgende medegedeeld voor groen ten, die vooral ook aan Langedijk en omstreken worden geteeld. Tussen haak jes vermelden we de overeenkomstige cijfers over de maand September van het vorige jaar. Uien: Totaal uitgevoerd 12.038 ton (6242), waarvan naar Duitsland 11 ton (1359), België 1733 t. (353). Engeland 419 ton (981), Frankrijk 8763 ton (ni hil), Noorwegen 3 ton (4), West Indië 694 ton (478); Indonesië 14 ton (40); Noord Amerika 20 ton (11), Afrika 32 ton (87), IJsland 50 ton (40). Thailand 3 ton (nihil); Canada 2 ton (nihil) En gels leger 154 ton (213). Amerikaans leger 35 ton (103); Tsjecho Slowakije nihil (1608) Zuid Amerika nihil (775), Egypte nihil (75). Rode kool: Totale export 1086 ton (982), waarvan naar Duitsland 1 ton (1379), België 152 ton (200), Frankrijk 251 ton (nihil). West Indië 1 ten (2) Engels leger 1 ton (1). Amerikaans le gerg nihil (71). Savoye kool: Totale uitvoer 1086 ton (982), waarvan naar Duitsland 94 ton (307), België 90 ton (45). Frankrijk 602 ion (nihil) Engels leger 295 ton (615) Amerikaans leger 5 ton (14). Witte kool: Totale export 3708 ton (5459), waarvan naar Duitsland 3 ton (5237). België 68 t. (197), Frankrijk 3511 ton (nihil), Zwitserland 10 ton (nihil), West Indië 79 ton (16), Lu xemburg 10 ton (nihil), Amerikaans le ger 26 ton (3). Kroten: Totale export 729 t. (3004) waarvan naar Duitsland 7 ton (2422), België 6 ton (5) Frankrijk 701 ton (ni hil). West Indië 13 ton (13); Gibraltar 3 ton (4); Engels leger nihil (421). Am. leger nihil (135). Israël nihil (1). Breek peen: Totale export 14187 ton (6327), waarvan naar Duitsla-.d 4735 ton (3), Belgie 397 ton (nihil). Frank rijk 1706 ton (nihil). West Indië 17 ton (22) Afrika 1000 ton (nihil), Gibraltar 5 ton (4). Amerikaans leger 1 ton (166) Uit deze cijfers blijkt dus wel, dat onze tuinbouwproducten in het buiten land nog zeer gewild zijn en dat daar nog gebrek is aan die producten. De droogte, die in een belangrijk deel van Europa de teelt van groenten zeer heeft benadeeld, is ongetwijfeld van gunstige invloed geweest en ook de omstandig heid. dat Frankrijk zijn grenzen weer openstelde, heeft tot gunstige öxport- cijfers geleid. Niettemin zal het voor onze tuinders Een voltallige raad kwam bijeen onder voorzitterschap van burgemeester mr. C. A. J. Jochems. De lange agenda noopte tot het aanhouden van enkele punten tot een volgende vergadering. Van de ingekomen stukken noemen wij: De aanvaarding der heren Selhorst en C. Kaandorp van hun benoeming tot wethouder. Voorts het besluit tot for mele intrekking van het raadsbesluit d-d. 20 April 1949 tot het aangaan ener geldlening ad f 105.000,— voor wo ningbouwdoeleinden, waarvoor in de plaats is gekomen het besluit tot het aangaan van fixe leningen (met de n-v. Bank voor Ned. Gemeenten te 's Gravenhage, a 3 pet 's jaars) tot be dragen van f 70.000,— resp. f 45-000,— voor dekking van het onrendabele ge deelte der gem. woningbouwkosten van 9 woningen. Een schrijven van het Alg. Bestuur der Ver. van Polders onder Schoorl en Petten was binnengekomen waarin de gemeente verzocht wordt om het onderhoud op zich te willen nemen van 1. de Houtendijk (van de Hee- renweg tot de Kleiweg); 2. de Onder- eg (van de Voorweg tot de Ouden dijk) en 3. de Aagtdorperbuurtweg (van de Duinweg tot de Westgrasdijk). B en W stellen voor, op grond van 'n prae-advies, het verzoek in te willigen. De heer Blankensteijn is hier niet te gen, als de toestand van het gemeen telijk wegennet het toelaat. Éérst wil hij het eigen wegennet in orde zien. De heren Kaag en Duin protesteren. Volgens de eerste heeft de Polder ja renlang genoeg gedaan voor de ge meente (verzorging van 30 km), vol gens de tweede maken de ingezetenen het meeste gebruik van de wegen; over name door de gemeente is niet meer dan billijk. De voorz. antwoordt, dat met het eigen wegennet een zoveel- jarenplan is gemoeid, voor een bedrag van f 171000,Deze kleine post kan er wel bij. Het voorstel wordt aan genomen. Van het R.K. schoolbestuur te Cat- rijp was het verzoek binnengekomen om geldelijke steun bij de aanschaffing van materiaal voor het in te voeren vak „handenarbeid", en eveneens voor enige hulpmiddelen voor het onderwijs met name: a. een filmprojector; b. een radiotoestel voor het radio-onderwijs; c. een naaimachine voor het handwerk- onderwijs in het 7e leerjaar. B en W achten het wenselijk, ook de bij de hoofden der openbare scholen op dit stuk bestaande wensen in te willigen. Samen voor Groet en Schoorl komt 't neer op f 520,voor de Kath- school op f 1925.-. Mevr. JansenBreevaart ziet het nut van deze dingen wel in, maar wil het geld beter besteed zien. De beer Pas toor juicht het toe, mits deze materia len ook inderdaad gebruikt worden, en niet na één keer in de kast komen te staan. De heer Van Lienen is et tegen. Hij wil enige jaren er mee wach ten. „Het is toch vnl. de KiLO., die de radio-uitzendingen verzorgt". De beer Kaag is er tegen. Aangezien het hier door de inspecteur erkende leermiddelen betreft, heeft men er zich wel bij neer te leg gen. Trouwens, de hoofdelijke stem ming geeft positieve uitslag. Lang werd over het verzoek van het bestuur van de voetbalver. Schoorl ge sproken. om baar het permanent ge bruik van een behoorlijk sportterrein te verzekeren, en de aan verbetering en onderhoud van het veld te besteden kosten te willen dragen. „Deze zaak gaat B en W even zeer ter harte als de voetballers zelf, aldus de voorzitter, maar er is momenteel geen oplossing". B en W staan open voor alle sugges ties die redelijk zijn, de zaak heeft steeds alle aandacht, maar een behoor lijk veld is nog niet aanwezig. De hui dige middelen en mogelijkheden laten geen oplossing toe. Wél is overwogen, om met een kleine subsidie te helpen, wanneer de begroting 1950 is opge maakt De heer Kaag acht een ander terrein hoog nodig. Het aanschaffen van een pomp voor besproeiing, en dergelijke, zijn lapmiddelen. De heer Duin voelt voor een 10 jarig contract zaak zijn en blijven, dat alle aandacht aan kwaliteit en verpakking wordt be steed, want deze twee factoren zullen de vraag naar onze producten, vooral bij de toenemende concurrentie van an dere landen, in sterke mate kunnen be invloeden. Langedijk Te weinig spoorwagons Tal van tuinders is de laatste weken aangezegd, dat hun verkochte, goedge keurde pootaardappelen kunnen worden geleverd. Lang hebben ze daarop ge wacht en naar verlangd: men wilde ira mers wel eens geld zien. Nu ontbreekt het echter aan voldoende spoorwagons voor het vervoer. Gehoopt wordt, dat dit euvel spoedig opgeheven zal wor den. met de eigenaar. Een pijpleiding met het IJsdubterrein lijkt hem de oplossing van het besproeiingsvraagstuk. De heer Van Lienen vindt geld hiervoor nutti ger besteed dan voor schoolradio's e-d. Het gaat hier om een edel doel: de jeugd van de straat te houden o-a. In Egmond is het wèl mogelijk, waarom hier Liet? Door samenwerking is veel to bereiken: de subsidie wat hoger, de hela: *.nc, wat lagerDe heer Mee- denderp ziet een technische en een practische kant aan de zaak; wat de techn's he kant betreft: hij weet, als vakmzn, de grasmat wel op peil te houden zonder waterkanonnen e-d en wat de practische kant betreft: nurea met het recht van koop lijkt hem de aangewezen weg. Na nog een vurig pleidooi van de heer Blankensteen, die ais oud-penningmeester van ct club *t faillissement .voor de deur ziet wat h;m zier bedrukt, gezien de 30 jaar lange taaie strijd, laat de nieuwe wet houder C. Kaandorp een verstandig woord horen. De voetbalvereniging „martele nog wat door", met behulp van de kleine subsidie, tot de gelegen heid voor de gemeente daar is, om een mooi sportpark tc stichten, waar ook de paardensjjort, de gymnastiek enz. mee gebaat is. Men besluit ten slotte, de zaak aan te houden, en alle binnen komende suggesties nauwkeurig te be studeren. Het Hoofdbestuur der Nederl. Ver. tot Bescherming van Dieren te 's Gra venhage had verzocht om toetreding van de gem. Schoorl als buitengewoon lid der Ver., voor een jaarlijkse bij drage van f 50.Algemeen werd te gengestemdIn principe werd hier na ingewilligd het verzoek van de beer M- W- v. d. Garde Sr., Laanweg 158 alhier, om een strook grond, grenzend aan de achterzijde van zijn perceel, ter grootte van 50 bij 8 m aan hem te willen verkopen. Aan de heer W- A. Braakensiek al hier werd vervolgens per 1 Dec. '49 eervol ontslag verleend, in overeen stemming met het advies van het hoofd der school. Na deze ingekomen stukken was de eigenlijke agenda aan de beurt. In de Commissie tot Wering van School verzuim werden de volgende personen benoemd: P. J. C Maars (onderwijzer), I. J. Vriendjes, F. G. J. Meyer, (on- derw.), I. C. Meyer en W. A. P. Pas toor. Ingaande 1 Juli 1949 werd met algem. stemmen benoemd tot administra teur v. h. gasbedrijf (in de vacature P. Duin Wz-.) de heer E. H. Kley Voor de o.I. scholen te Groet en te S-Kiorl werden benoemd de dames J. F. Dalenbergten Voorde en T. Posthu mus-de Vet als schoonmaaksters. Een drietal voetpaden, gelegen in de Gtootdainmerpolder, de Aaqtctorper pc leer en de Hargerpolder, werden ovueenkomtig het bepaalde bij art. 10 >an de Wegenwet onttrokken aan het openbaar verkeer. ^'oorts werd bet voorstel van B ea W aangenomen tot verpachting van liet recht tot het hebben en exploite ren van een rijwielbergplaats in het duinterrein bij „Paal 29". N.a.v. punt 11 werd besloten tot het stichten van de Kring SchoortKoedijk, in zake de Keuringsdienst van vee en vlees. (War menhuizen valt dus uit) Hel laatste agendapunt handelde over de verlening van enige Ratificaties rot een gezamenlijk bedrag var f 900 voor het personeel ter recictarie, ver- tand houdend met n a werkzaamhe den; het werd toegezegd, evenals het l edrag van f 60,per naar d aan de 2e kïerk ter secretarie zijn werk zaamheden ten dienste van bet gasbe drijf van 1 Maart tot 1 Juli 1949. Hierna vergaderde men nog in comité. V.V.V. Schoorl Op de veertigste jaarvergadering van de VW Noord Kenneraerland in Schoorl heeft de voorzitter medegedeeld dat de naam van de Munnikenweg door Staatsbosbeheer is veranderd in Schoorl se Zeeweg. Voorts zal er een verbin dingsweg worden aangelegd tussen deze zeeweg en de tweede zeeweg. Met de VW Groet Camperduin is men be gonnen samen te werxen in aangelegen heden van algemeen belang. Er werd nogal enige critiek geuit op het kam peren. De terreinhouders zullen er voor moeten zorgen, dat alles in orde komt, ook t.a.v. de indeling en de beplanting. Er zullen wederom een pensionlijst en een folder worden uitgegeven Er komen geheel bijgewerkte, nieuwe wan- delkaarten. In de plaats van de heer Dorré werd de heer Spaander tot be stuurslid gekozen. De begroting werd vastgesteld op een totaal bedrag van f 2700. Voor 1950 is het programma reeds opgemaakt Er zullen weer duinwandelingen wor den gehouden, een strandfeest (te Schoorl aan Zee), een ruiterfeest, een vuurwerk, terwijl ook weer nedewer- king van de zang en de fanfare zal worden gevraagd. Tegen het bebouwen van het Dokterslaantje met arbeiders woningen zal bij het gemeentebestuur worden geprotesteerd.

De Vrije Alkmaarder | 1949 | | pagina 2