Vermakelijkheidsbelasting spoedig gewijzigd agenda kerkdiensten Centraal Ziekenhuis huurt „VOORHOUT" „Kleine kans, dai Friesebrug in 1950 komt" Alkmaarse Raad praatte over dagbladartikelen Donderdagmiddag en -avond kwam d raad der gemeente Alkmaar in ver gadering bijeen. Het was etn langdurige en boeiende vergadering, waarin Vele voor Alkmaar belangrijke problemen werden besproken. Een interpella Öe van de heer Holsmuller (VVD) toonde aan, dat de raad van Alkmaar eensgezind is over een protest betreffende de uitgestelde bouw van de nieuwe Friesebrug. De heer Couwenhoven (PvdA) Interpelleerde over de in een Alkmaars dagblad verschenen artikelen welke krenkend waren voor 'n hoofd ambtenaar en er werden harde noten gekraakt over de deelname van de gem. Alkmaar in de motorwedstrijden, naar aanleiding waarvan het college van B en W deed weten, dat binnenkort een wijziging van de vermakelijkheidsbe lasting te verwachten is. Dit was wel een van de belangrijkste mededelingen, de op deze raadsvergadering werden gedaan. Zij zal door vele Alkmaarders met vreugde worden vernomen. één van deze ambtenaren plotseling zou overlijden, waardoor zijn weduwe op straat zou staan. Spr. gaf het college in overweging een middel hierop te via den. Wethouder van Slingerland zegde dit toe in zijn antwoord en deelde mee, dat enige dezer ambtenaren in de gelegenheid gesteld waren de verloren tijd in te kopen, wat echter niet ge schied was. De raad zal hierover nog wel nader boren. Waarop de heer Hoy tink zich tevreden toonde en het voor stel conform aangenomen werd. Adres van bewoners Stationsweg Bij de ingekomen stukken vlei op een fcdres van bewoners der Stationsweg met het verzoek maatregelen te willen nemen het wegdek te verbeteren. Bur gemeester Wytema antwoordde hierop dat de onderhandelingen nog gaande zijn en dus nog voorzieningen getroffen kunnen worden. Het bestuur van de VW in Noord Holland had het verzoek tot de gem. gericht voor een bedrag van f 65000 garant te willen staan. Dit voor de ten toonstelling ,,Van Wadden tot het II die van 20 Juli tot 19 Augustus te Alk maar gehouden za! worden. Dit verzoek iwerd in handen van B en W gesteld. Tot plaatsvervangend lid in de ad viescommissie woonruimtewet, we~d me' algemene stemmen benoemd dhr. Pee re boom. Tot lid van de commisise van toe zicht op het lager onderwijs werd be Coemd de heer C. Neef te Alkmaar. De heer Neef kreeg 14 van de 22 uit gebrachte stemmen. De heer Rentenaar welke als no. twee op de voordracht •tond. kreeg 7 stemmen. Tot onderwijzeressen aan de school voor B.L.O. werden met algemene stem men benoemd de dames J. Tor rem an en M. I I E Bakker. Tot onderwijzer aan deTesselschade School werd benoemd de heer A. Hors ten te Schagerbrug. De heer Horsten, die 19 van de 22 stemmen verwierf, komt in de vacature, ontstaan door de overplaatsing van- de heer F. J. Hol naar de school voor B.L.O. te Alk maar. „HET BRANDT NOOIT IN ALKMAAR'. Naar aanleiding van een voorstel voor het aangaan van e;n gemeenschappelijke regeling voor de bestrijding van brand In Llramen, zeide de heer Toren vlied (CPN) bang te zijn, dat de capaciteit van de brandweer overschreden wordt, vooral, indien andere gemeenten dit voorbeeld volgen. Spr. vroeg, of B en W dit streven bevorderden en infor- tne-rde naar de financiële consequenties De heer Wiese (PvdA) zeide als oud brandweerman verheugd te zijn ©ver deze regeling. Burg. Wytema antwoordt, dat er geer speciale tendenz tot uitbreiding be staat; spr. meende dat deze regeling de graad van geoefendheid des Alkmaarse Vrijwillige Brandweer zou bevorderen en wees 'erop, dat het preventieve g- deelte der brandbestrrding tegenwoordig het belangrijkste is. En deze preventie komt voor rekening van de staf en niet vsn de brandweerlieden, zodat geen vrees behoeft te bestaan, dat aan de „vrijwilligheid* afbreuk wordt gedaan. Burgemeester Wytema herinnerde aan eer. uitspraak van de commandant der Alkmaarse Vrijwillige Brandweer „Het brandt nooit in Alkmaar'. VERPACHTING MUZIEKPARK Naar aanleiding van een voorstel tot verhuring van het Stedelijk Muziekpark merkte de heer Torenvlied (CPN) op dat de wij ze van overdracht zeer on- ge^ruikeliik was. De heer Torenvliet! zei 4» wel accoord te willen gaan met d'f voorstel, indien beloofd werd. dat uit deze verhuring geen bijzondere pri v''»»nes voor de pachter zouden ont staan in het jaar 1954, wanneer de p ^ttermi'n zal zijn afoelopen. Burg. Wvtema zei geen toezegging h' wer te willen doen Tenslotte stem de ook de het-r Torenvlied toch met dil besluit in. waarna ook dit voorstel de hamer van de burgemeester passeerde. Nadat het voorstel tot verhuring van e rritk grond nahfj *t Zeglis was aan genomen, volgde een voorstel tot ver haal van de stijging der kosten van Unterlev'rinq op de huurders van ge tn 'entewontaoen De CPN fractie, bil m -nde van de heer Knuisiinoh Neven ze'de tegen dit voorstel te zullen zijn. vnarop de beide leden der fractie ge at werden te hebben tegengestemd. Voorstellen tot onderhandse aanbe steding van vuilnisvervoer en het aan gaan van icasgeldleningen werden con form aangenomen. ...DUS GEEN PENSIOEN. „Z.ijo wij niet moreel verplicht iets te doen jegens de ametenaren van het gemeentelijk pensioenfonds" zo vroeg de heer Hoy tink (AR) bij het voor stel tot opheffing van dit pensioenfonds De ambtenaren, die hier werkten, wa ren arbeidscontractanten, dus zij heb ben geen recht op pensioen. De heer Hoytink was bang voor het risico, dat HUISNUMMERING TE DUUR? Voor de huisnuramering was een ere' diet aangevraagd ten bedrage van f 9000, welk bedrag door vele sprekers aan de hoge kant werd gevonden. De heer Holsmuller (WD) sprak er zijn verwondering over uit, dat B en W het voorstel toch gedaan hadden, ondanks het afwijzende standpunt van de financiële commissie. Ook achtte spreker een uniform genummerde stad geen fraai gezicht. De heer Holsmuller zeide tegen dit voorstel te zijn. De heer Goudsblom (KVP) sprak zich ten gunste van het voorstel uit; ook de heer Couwenhoven vond het voorstel vanuit practisch oogpunt te waarderen. De heer Berkhouwer (WD kantte zich tegen het voorstel, dat rij een „cadeau, dat niet gerechvaardigd is" noemde. Dhr. v. d. Borden vond het een loffelijk streven van het col lege de huiseigenaren niet te veel te belasten. In zijn antwoord zei burgemeester Wytema, dat de kosten hoger zouden worden, indien elke huurder zijn eigen nummerbordje moest betalen. Bovendien vond spr. dat „een fatsoenlijke chan tage". Het voorstel werd aangenomen; de WD-fractie werd geacht te hebben tegengestemd. MOTIE VERWORPEN. Aan de aanvang der vergadering had burgemeester Wytema een tele gram voorgelezen, waarin van de zijde van Gedeputeerde Staten werd medegedeeld, dat toestemming tot montagebouw werd verleend. Hierdoor was de „pointe" van een voorstel tot afkeuring van de houding der G.S. ontnomen. Toch werd over dit voorstel een langdurig debat ge voerd, waarbij critiek op de Gedtpu teerde Staten niet gespaard werd. Uit dit debat bleek zonneklaar, dat de schuld van de vertraging in de uitvot ring van het bouwvolume niet te wijten was aan B en W van Alkmaar,- doch veeleer aan de C S. van Noordhol land. Mr. Berkhouwer: .Ik heb mijn ogen uitgewreven bij het lezen van dit stuk Spr. meende, dat B en W de sttun van de raad wel konden gebruiken en dien de een motie in, waarin werd gezegd, dat de brief van G.S. aan het college van 26 October in strijd met de waar heid was. Eurgemeester Wytema achtte deze motie overbodig, Spr. was somber over de toewijzingen van bouwvolume in 1950: „een bedroefd schijntje". Vele sprekers keerden zich achtereen volgens tegen de motie van de heer kerkbouwer, niet omdat zij het er niet eens mee waren, doch in de eerste plaats, omdat zij overbodig was. Alleen de CPN-fractie stelde zich achter het voorstel. Nadat men zich gedurende enkele mi nuten beraad had. werd tot stemming overgegaan: de motie werd verworpen met 18 stemmen tegenen zes stemmen voor. Voor stemden WD, CPN en de heer v. d. Bo-ten (CH). GEMEENTE MAG HET WEL. Vervolgens ging de raad geruime tijd ia comité. Bij de hervatting van de openbare zitting werd het voorstel be treffende motorwedstrijden besproken. Volgens dit voorstel zou het gemeente besuur zich garant stellen voor een eventueel tekoit bij de exploitatie van motorwedstrijden in het sportpark. Risico zou hier weinig bij zijn. daar men verliezen zou kunnen dekken uit de verhoogde vermakelijkheidsbelas ting. De heer Hoytink (AR) sprak zich ;egen het voorstel uit. Ook de heer Venneker (KVP) vond het een vreemde figuur, dat men het gemeentebestuur toestaat te doen, wat men aan anderen weigert Toch meen de spr. zijn stem aan dit voorstel te kunnen geven. Ook de heren Sietsma (PvdA) en Berkhouwer (VVD) stel den zich achter het voorstel. Wethouder van Slingerland deelde mee, dat de commissie, die zich tot nog toe garant gesteld had, zich had teruggetrokken. „Wij stonden dus voor het punt: of geen motorwedstrij den, of de gemeente stelde zich ga rant." Het was hier, dat de heer van Slingerland melding maakte van een spoedige wijziging der tarieven voor vermakelijkheidsbelasting. Wethouder Bakker, die wat later kwam, omdat zijn echtgenote die dag het leven aan een kind geschonken had en deswegen hartelijk gelukgewenst werd) zeide, dat de motorwedstrijden ook belangrijk waren voor de Alkmaar se Middenstand. De heer Hoytink vroeg en verkreeg stemming. Met twee stemmen tegen, die van de heren Hoytink en v. d. Borden werd het voorstel aangenomen. Idem betreffende het voorstel om één motorwedstrijd per jaar op een Zon dag te houden, wat door de heer v. d. Borden een „inbreuk op de Zondags heiliging" genoemd werd. Ook hier wa ren de heren Hoytink en v. d. Borden tegen, evenals het lid der PvdA de heer Klaasse Bos. Deze drie heren wer den geacht te hebben tegengestemd. Da voorstellen tot aankoop van een Oostenrijkse school ten behoeve van het r.k. onderwijs om tot instelling van een commissie van advies inzake vor ming bulten schoolverband werden con fo-m aangenomen. Aangezien het uur reeds vergevorderd was, sloot da voor zitter de vergadering tot des avonds 7.30 uur. TWEE INTERPELLATIES. Het laatste gedeelte van deze verga dering werd geheel in beslag genomen door een tweetal interpellaties. De eerste (van de heer v. Couwenho ven (PvdA) behandelde de kwestie v. een serie dagblad-artikelen, welke kwet send waren voor een Alkmaarse hoofd ambtenaar. Reeds eerder hebben wij over deze kwestie geschreven naar aan leiding van schriftelijke vragen van de heer Hoytink (AR). De vragen van ue heer Couwenhoven betroffen in be ginsel dezelfde problemen als die van de heer Holjtink. De antwoorden van B en W lieten geen twijfel bestaan over de afkeurende houding, welke het college innam tegenover .deze onver kwikkelijke geschiedenis." En van vele zijden werd de hoop uitgesproken, dat de verhouding tussen het dagblad en de hoofdambtenaar weer in orde zou komen. Burgemeester Wytema merkte in zijn slotwoord echter op, dat, waq neer een verzoening tot stand kwam, deze uit moest gaan van het dagblad en niet van de hoofdambtenaar, welke geien enkele blaam treft. De heer v. d. Borden (CH) zag nog kans om tijdens het debat over deze geschiedenis een pleidooi af te steken voor het particulier initiatief. Reden waarom de geachte spr. door de voor zitter werd verzocht, zich bij zijn onder werp te willen houden. OMZICHTIG VERTROUWEN Tot slot de interpellatie over de Friesebrug geschiedenis door de heer Holsmuller (VVD). De heer Holsmuler stelde de volgen de vragen: 1 Kunnen B en W mededelen om welke redenen de overeenkomst tus sen de Gemeente Alkmaar en het Ministerie van Verkeer en Water staat inzake de bouw van een nieu we Friesebrug, tot het aangaan waar van de Raad In zijn zitting van 15 Juli 1948 besloot, tot op heden niet is gesloten? 2 Kunnen B en W mededelen of het nie* sluiten dezer overeenkomst de vertraging in de aanvang van de werkzaamheden tot de bouw van de nieuw; Friesebrug heef; veroorzaakt en of daardoor nog geen gebruik is gemaakt van de post ad f 15Ö.000 die op de Rijksbegroting 1949 voor dit doel -»as opgevoerd? 3 Kunnen B en W mededelen of hun stappen bij het Ministerie van Ver keer en Waterstaat omdit werk als nog te doen aanvangen reeds enig resultaat hebben afgeworpen, met name of zij menen dat er een rede Iijke kans is dat op de Rijksbegroting voor 1950 nog een zodanig bedrag wordt opgenomen, dat de werkzaam heden tot de bouw van de nieuwe Friesebrug althans ia 1950 een aan vang zullen kunnen nemen? Burgemeester Wytema herinnerde in zijn antwoord aan de vele adressen, welke tot de minister van Waterstaat gericht waren. Wel een bewijs, dat d-eze zaak de bewoners van Noordhol land ter harte gaat „Wij weten nog niet, wat het resul taat van deze adressen zal zijn. aldus de burgemeester. „De kans bestaat, dat op de begroting van 1950 alsnog een bedrag zal worden geplaatst, zodat met de bouw kan worden be gonnen. Wij moeten op dit punt echter omzichtig 1 f,ven, aangezien de post van de begroting is ge schrapt, omdat de regering deze slui tend wenste te zien. De noodzaak bestaat nog steeds, maar de kans is klein. Als goed; wil aanwezig Is, moeten wij geen reden hebben te wanhopen." De heer Holsmuller antwoord: „De Alkmaarse raad moet als één man de actie steunen. Wij zijn tevreden, HARMONIE EN VICTORIA: P,„ sendieven- Voorstelling™ dagelijks om 8 uur. Zaterdag 7 en 9 30 uur. Zondag 2, 4.30. 7 en 9J0 uur. Woensdag 2.30 uur matinee. Toegang 14 jaar. A.B.T.: Avonturen van Martin Eden met Glenn Ford en Claire Trevor. Voorstellingen dagelijks om 8 uur. Zon dag 2, 5 en 8 uur. Toegang 14 jaar. CINEMA AMERICAIN: Ergens in Europa. Voorstellingen dagelijks om 8 uur. Zaterdag 7 en 930 uur. Zondag 2, 430, 7 en 9.30 uur. Woensdagmid dag 230 uur. Toegang 18 jaar. Sf. Nicolaas komt Voor de 39e keer organiseert de Alk maarse afdeling van dc Ned. Onder- wijzers Vereniging het St. Nlcolaasfeest Bergen werk zijn verzet door onze on derwijzers en onderwijeressen en thans kan verklaard worden, dat onze jeugd een prachtig feest staat te wachten. Maar daarover straks meer.' Allereerst een ernstig woord tot ouders. St. Nicolaas heeft bericht, dat hij gaarne de Alkmaarse feesten weer bij woont. Hij rekent er echter op. dat hij daarbty financiële steun krijgt. Ook de Sint heeft met de devaluatie te maken (alles is duur) en.... daar mag onze jeugd geen nadeel van ondervinden: Daarom: geeft mild, als a.s. Za terdag, 26 November, de collecte voor het St Nlcolaasfeest van de Openbare scholen gehouden wordt. Er is veel geld nodig: het aantal kinderen is groter dan het vorige jaar. Nogmaals, helpt door uw gift het onderwijzerscorps bij zijn streven om het 39e St. Nicolaas feest te doen slagen! En nu het programma: St. Nicolaas en zijn knecht komen Vrijdag 2 December per boot aan. Op de Bierkade wachten de kinderen van de eerste en tweede klasse hem op. In optocht gaat het dan naar het Wapen van Heemskerk, waar het feest gevierd Op Dinsdag 6 December en Vrijdag 9 December wordt voor de kinderen van de vijfde, zesde en zevende klassen het prachtige toneelstuk van de heren Oudes en Riemers: „De groene Hoed" opgevoerd. (Op deze twee avonden is, op dringend verzoek, een klein aantal kaarten voor belangstellenden beschik baar. Mededelingen daaromtrent volgen oog). Van de „Groene Hoed" gaat de pre mière op 3 December in Hoorn. 't Moet weer prachtig zijn! Voor de middenklassen „gaat" op Woensdag 7 December het toneelstuk „Pinoccio". Dat wordt geregisseerd door de heer Kestelqo en gespeeld door de leerlingen van. het zevende leerjaar- Men ziet; het programma klinkt als een klok! Thans is allereerst het woord aan alle Alkmaarse kindervrienden: Ge denkt Zaterdag as. de collecte! Hockey programma De Alkmaarse hockeyers en hockey- sters gaan weer een interessant pro gramma tegemoet De dames tweede klasse C gaan naar FIT, de vierde klasse D der dames blijft in Alkmaar om tegen Strawberries II te sPelen. De heren blijven allen in Alkmaar. De veteranen spelen tegen Be Fair, de tweede klasse C tegen Kraaien en de promotieklasse C speelt tegen SCHC. ALKMAAR Grote Kerk 10 uur ds Den Oudsten Kapelkerk 10 uur ds Van Wijk Kapelkerk 5 uur ds Wesseldijk Kapelkerk 7 nur. jeugddienst ds Haan Baptis'en gemeente (Nw. Doele) 10 uur evang. Hofhuis. 7.30 uur n m. Bijzondere jeugdsamen komst Ned. Ghrist Gemeenschapsbond: Zon dag 3 uur Jeugdclub Kruseman, van Eltenweg 22. Donderdag Zendingsbijeenkomst in „Waakt en Bidt". Aanvang 7-30 uur Zendeling E. Gubler spreekt over de nood van de Spaanse Protestanten. Evang. Luth. Kerk. prof. dr. C. W- Mönnich uit Amsterdam. Doopsgezinde Gem. Alkmaar, Zondag 10 uur v.m.; da. S E- Treffens (Ber- likum). Omgeving Heiloo. N.H.K.: 7 uur n.m. ds. Blcem- hoff. Limmen N.H-K.: 2 30 uur bevestiging en intrede ds- Teriet Heerhugowaard N.H.K-: 2.30 uur ds. Roobol als het bedrag er is, waarmee de bouw kan worden begonnen". Hierop diende spr. een motie in, waar in de verwachting uitgesproken werd. dat de regering voorals nog een oplos sing voor deze onhoudbare toestand zal weten te vinden. Burgemeester Wytema was het wel met deze motie eens en veranderde 'n tweetal kleinigheden. Waarop de motie zonder stemming, maar mét instemming door alle leden werd aangenomen. En na dit ontroerende blijk van eensgezind heid, sloot burgemeester Wytema de vergadering. Heer Hugowaard Voor vierde maal Kager-Wit J.L Donderdag trad de Hugo Boys- spil, P. de Wit, in het huwelijk. Hij had zijn levenspartner gevonden in mej. Tr. Kager. Alhoewel dit reeds een belangrijk feit is, is zeker vermeldens waard dat reeds 3 broers van de brui de gom en 3 zusters van de bruid met elkander de zelfde stap hebben gedaan. Dit is wel iets dat zeer sporadisch voorkomt, dat 4 broers hun levensge zellinnen zoeken in één en hetzelfde ge zin. Onze gelukwensen. Koning Voetbal Maandagavond a.s. zal in café Groen land gedraaid worden de prachtige en sensationele sportfilm Koning Voetbal. Vooral voor voetballers en sportmin- naars is dit een unieke gelegenheid om hier hun kennis te verrijken. Zij wor den dan ook allen verwacht De zaal is groot en er is dus voor iedereen plaats. Clubkampioenschappen van D.A.W. Zaterdagavond worden in de Alk. maarse Overdekte van 5-45 tot 6.30 uur de jaarlijkse clubkampioenschappen van de Alkmaarse Waterratten gehou den. Veel meer dan andere jaren staat ditmaal de vraag open, wie de titels mee naar huis zullen nemen. Bij de meisjes zal het in hoofdzaak gaan :ussen H. Ouwehand, de titel- houd-ter en T. Schats. die elkaar wei nig zullen ontlopen, met diverse gega digden voor de derde plaats. H. Willemse, die vorig jaar kam pioen werd, zal niet kunnen meedoen. De strijd bij de jongens zal zich nu in hoofdzaak afspelen tussen H. de Jong, B. Ekkel en G Zut, die waarschijnlijk in deze volgorde zullen eindigen. Hoewel aanvankelijk werd bekend ge maakt, dat het damesnummer deze avond wegens ziekte van de favoriete niet zou doorgaan, zulks op verzoek van haar naaste concurrenten, zullen ames Zaterdag wèl starten- Nu heeft H. Boxem de beste papieren, doch ze zal geducht op moeten passen voor J. Pïercma en L. Verheul. Bij de heren is de vraag geheel open door het meezwemmen van diverse nieuwe krachten, maar toch zullen de zen niet opgewassen zijn tegen de er varen J. Henneman en W. Bloothoofd. Wie van deze twee uiteindelijk de zege zal behalen is niet te zeggen, of zou de betere voorbereiding van laatstge noemde de doorslag geven? We maken het zwemmende publiek erop attent, dat de zwamzaal pas 6.JJ uur weer ter beschikking zal zijn in plaats van 6-15 uur. Wanneer de voortekenen niet bedrie gen zal het Zaterdag in de Overdekte aan spanning en goede sport niet ont breken. Als verblijf voor zusters Het voormalige tehuis voor Ouden van Dagen „Huize Voorhout" aan de Kennenierstraatweg zal gehuurd wor den door het Centraal Ziekenhuis, dat hierin een tehuis voor de zusters van dJt ziekenhuis wil vestigen. Zorg voor b.l.o. leerlingen De vereniging „Zorg voor leerlingen en oud-leerlingen der School van BLO te Alkmaar" hield Woensdagavond een algemene vergadering. In zijn openings woord sprak de secretaris een waar derendwoord van herinnering aan de overleden voorzitter, de heer G F. D. Kohnert- Tot voorzitter werd met al gemene stemmen gekozen de heer J. Rotgans. Besloten werd stappen te on dernemen om tot uitbreiding van de Nazorg arbeidsinrichting te komen. Het bestuur verkreeg vrijheid van handelen om op de meest doeltreffende manier propaganda te maken. Na een korte opwekking van de se cretaris om de schone doelstellingen van de vereniging naar buiten uit te dragen, werd de vergadering gesloten. Bevorderingen Rijkspolitie Bij besluit van de Alg. Inspecteur der Rijkspolitie zijn de adspiranten der Rijkspolitie J. K. G. Lödel van de Ver keerspolitie Alkmaar en J. S. Kuiper van de groep Scha gen ter standplaats Oude luis met ingang van 1 October 1949 bevorderd tot wachtmeester. Opbrengst SIMAVI-collecte Met onze oprechte dank aan gevers en geefsters van kleine, grote en ano nieme giften, tevens de collectanten nogmaals hartelijk dankend voor hun moeite, melden wij. dat de collecte van Simavl f 28055.64 heeft opgebracht. De heer J. Koster, Langestraat 22, die zo goed geweest is, het propagan damateriaal voor de collecte een plaats te geven in zijn etalageruimten, bren gen wij hiervoor in het bijzonder onze dank. Hugo Boys-nieuws Alle Hugo Boys elftallen zullen a.s. Zondag In het strijdperk verschijnen. Hugo Boys I speelt om hall 3 thuis tegen Callantsoog I. Dit kon wel eens een bezienswaardige ontmoeting worden Het tweede maakt een uitstapje naar 't Veld en speelt daar 'om 12 uur tegen V.Z.V. 3. Het derde gaat er ook op uit en sPeelt om 12 uur tegen hun plaats genoten in H-H.'waard Zd. S V.W. 3 zal de tegenstander zijn. De junioren spelen thuis tegen Vitesse a, terwijl de ad:p. a- naar Alkmaar gaan om daar RKAFC b te ontmoeten. De b-adsp. krijgen SRCc te verwerken. Zoals u ziet voor alle elftallen nogal moeilijke opgaven, desniettemin rekenen we op minstens 10 winstpunten. Juffrouw Mak neemt afscheid Gedurende zeven jaren heeft juffr. Mak onderwijzeres geweest aan de St. Jozefschool alhier. Zeven jaren lang beeft zij zich moeite nog kosten ge spaard om de jeugd van Heerhugowaard Noord het nodige bij te brengen, wat haar ongetwijfeld heel wat geduld geg- kost heeft. Ook het jeugdwerk stond in haar belangstelling en vooral de wel pen hebben dit ondervonden. Dezer da gen fs zij nu in het huwelijksbootje ge stapt tezamen met meester Swagema kers, die ook op ons dorp, alhoewel hij hier slechts enkele jaren vertoefd heeft, lang geen onbekende is. Het huwelijk werd te Obdam voltrokken, terwijl de plechtigheden werden verricht door kap van Leeuwen. Na de H. Mis, tot hun intentie opgedraggen, werd de bruids auto door de welpen naar het feest lokaal getrokken. Het moet voor haar vast en zeker een ontroerend moment zijn geweest, te zien hoe Heerhugo waard Noord met het bruidspaar mee leefde. Door de schooljeugd werd een cadeau aangeboden, ter vertollking van hun dankbaarheid. Heiloo Jaarvergadering DOVES De moeilijkheden tussen leden en be stuur kenmerkten ook de gehouden jaar vergadering van Doves j.L Woensdag avond. Gezien de belangrijke punten die aan de orde zouden komen was de opkomst niet evenredig. De verga dering geleid door de heer J. L. Groot, kwam toch tot resultaten. Een voorstel werd aangenomen om voor beide afdelingen (gymnastiek en athletiek) een apart bestuur van 5 per se nen aan te stellen met daarboven een z.g overkoejjelingsbestuur. Het huidige bestuur werd met grote meerderheid van stemmen herkozen en zal als hoofd bestuur (overkoepeling-bestuur) func tioneren. Het aftredende lid de heer H. A. Dingemans werd met ad gemene stem men herkozen. In de vacatures van mej. Hollaar en Cor Spaans koos men n et algemene stemmen, mevr. G. Goos- Hartland en de heer J. Bartelomij. De eerste zal het penningmeesterschap op zich nemen. Uit de jaarverslagen van secretaris en penningmeester tippen wij aan dat het ledental ongeveer 440 be draagt, de meisjesafdelingen zich uit breiden en de vereniging financieel ge zond is. Zeer sober beheer blijft wen selijk. De inkomsten eg uitgaven geven een bedrag aan van bijna 4800 gulden. In de kascontrolecommissie werden be noemd mevr. P. KomenLamar en P- kozing. Het wasbijna middernacht toen deze 7ter bewogen vergadering uiteen ging. Aanwinsten Openbare Leeszaal Godsdienst 2C9 C48 Cultuurgeschiedenis van he* Christendom. 1948. dln Geïll. 209 J42 Jong. de. Handboek der kerk geschiedenis. 1945 dl 14. 220 B46 Bergh van Eysinga, van den. De oudste christelijke geschriften. '46 230 H73 Holk, van. Vrijzinnig Chris tendom. 1947. 230 M84 Moulijn. Waarom wij protes tant zijn en blijven. 1948. 240 J41ca Jones, Stanley. Christus langs de Amerikaanse heirweg. 1947. 240 K56a Knap Czn. Aan de overzijde 1932. 240 S78 o Spelberg Ons allen nabij. 1547. 24 S78.1 Spelberg-Stokmans en Spel berg. Liep tegen het nieuwe jaar. '47. 252 M90£ Munk. In Gods waagschaal. 1947. 261 D505.5 Dippel. Kerk en wereld in de crisis. 1947. 268 J41. Jones. Hebreeuwsche helden 2CM41 h Jones. Het heldenleven van Paulus. (J.). 268 J41 j Jones. Jezus en zijn vrienden. 27(iVl7w Lampen. Winfried—Bonifa- tius. 1949- Geïll. 271 V39 Verheyen. Middeleeuwsche Ned. lcloosters. 1947. Geïll. 281 F24 Fetter. De Russen en hun kerk. 1947. 292 B67 Boer. Den. De godsdienst van de Grieken. 1948. Cr) is ook '/oor jongeren.

De Vrije Alkmaarder | 1949 | | pagina 2