I nmm Het meisje dat ik nooit vergat Van vrouw tot vrouw I H Mannen zijn soms egoïsten Over belastinge en nag wat Zal Koedijk het tegen SRC beter doen dan Geel Zwart Ik heb een paar weken verstek laten gaan. Met de Jaarwisseling heb ik het zo druk gehad, dat ik aan schrijven niet meer kon toe komen. En of de redacteur die mP bezocht nog hoog sprong of laag sprong, ik kon noch de tijd vin den, noch de lust opbrengen om de wekelijkse brief te schrijven. Trouwens, als ik van te voren had geweten, welk een naar ver bond dat was, was lk er wa: schijnlijk nimmer aan begonnm Maar zo gaat het zo dikwijls in het leven. Het is eigenlijk niet an ders dan een aaneenschakeling van kleine plchten, die we al dan niet vrijwillig op ons hebben ge nomen. Is het eigenlijk ook niet zo met de Oudejaarsavondvie ring? Voelen we ons niet bijna ver plicht om Oud en Nieuw te vie ren? Schamen we ons eigenlijk niet een beetje, als We op de Nieuwjaarsdag moeten zegden te gen onze kennissen, dat we wel van het oude in het nieuwe jaai gekomen zijn, maar slapende? Mij persoonlijk kan het niet schelen. Maar mijn man wil .juist een gezellige avond hebben, met veel bezoek veel e^en en drinken en grote sigaren. En ais de heer des huizes dat wil, waarom h?m dat genoegen dan niej te ver schaffen. Als ze alleen maar eens in de gaten hadden, dat er aan zo'n oudejaarsavondvkring voor de gewone hulsvrouw zonder hulp in de huishouding nog al wat. vast zit. Heeft een man daar echter whI enige notie van? Ik geloof het niet. Op de eerste morgen van het Nieuwe Jaar verraste ik mijn man met d? opmerking, die slecht in de smaak viel. Het was eigen lijk dwaas om er over te praten. Ik weet nu eenmaal uit ervaring, dat mannen op dat gebied een beetje prikkelbaar zijn. Hst zat eigenlijk zo: In de nacht van Oud op Nieuw had ik mijn gastvrou welijke plichten niet tot het einde toe kunnen volhouden. Het was half vier toen ik voelde, dat mijn krachten het gingen begeven en ik schuchter voorstelde om het bed eens te gaan opzoeken. Als je fatsoenlijke visite hebt, is die wenk duidelijk genoeg en aange zien onze visite fatsoenlijk was, minstens zo fatsoenlijk als de Hal lemannetjes, stapten ze op. Maar ik had duldeijk bemerkt, dat mijn man het nog te vroeg vond. Toen we dan ook de volgende morgen bij de tafel zaten, kon hij zich niet w?erhouden, tegen me te zeggen: „JP was gezellig gister avond." Dat zijn zo van die kleine vrien delijkheden, die bij het huwelijks leven behoren als het zout in het brood. In de regel laat Je ze t>U 3e zij neerzakken en demonstreert daarmee een behoorlijk portie verstand, maar deze keer kon ik me niet weerhouden om het Nieu wp jaar goed in te zetten en dus voegde ik hem toe: ..Je bent een vreselijke egoïst." Wanneer er vlak voor zijn voe ten een bom was neergevallen, zou hij niet meer verwonderd heb ben kunnen kijken. Je hebt meer van dip mannen, die Je zo onno zei kunnen aanstaren als Je zo Iets zegt, dat ze niet precies ver wachten. Dan zijn het net van die hulpeloze wichten en het is of ze willen zeggen: „Waaraan heb ik dat nu verdiend?" Zo keek Jan die morgen ook. Meestal heeft hij nog succes ook met die manouvres, maar de ze keer was ik toch werkelijk te geprikkeld, dan dat lk me stil kon houden. „Jij denkt alleen aan Je eigen plezier. Jan." zo begon ik mijn boetpredikatie zo ongeveer. ..Als het een feestavond is. dan heb jij Je daar g*en zorgen over te ma ken. Je behoeft alleen de gasten maar uit te nodigen. Jo zorgt zelf dat je op tijd thuis bent en dan is jouw aandeel in de werkzaam heden afgelopen. Maar o wee, als er op Oudejaarsavond geen olie In Colombo verstaat men elkaar niét Peterborough schrijft ia zijn rubriek „Lomion day bij day" in de Daily Telegraph dat de aeoustiek In de zaal waar de Gemenebest-conferentie van Co lombo wordt gehouden, niet al te best is. De gedelegeerden, die daar aan de ovale tafel zit ten, moeten hun oren scherpen om de minder geoefende spre kers te kunnen verstaan. Zo was de leider van de Pakistan se delegatie vrijwel niet te vol gen, behept als hij is met een sprsakgebrek kon hij met zijn stem niet boven het van buiten of doordringende lawaai van ds menigte en het verkeer en het geroffel van de .zware regen uitkomen. Bovendien, aldus Pe terhorough, schijnen de kooien heilige dieren op Ceylon in de tuinen rond het Senaats gebouw een levendige confe rentie op eigen houtje te hou den bollen op tafel staan. O we^> als er geen lekkere bowl is. O wee, als er geen behoorlijke brood maaltijd is om een uur of twee. O wee. als je op tijd geen kop koffie krijgt. En voor die feestelij ke gelegenheid mo?t er toch slag room in de koffie zijn. Dat zijn maar een paar dingen. Het wil echter ook zeggen, dat ik de hele dag extra druk in de weer ben. om alles klaar te krijgen. Dat ik de hele Oudejaarsavond heb te zorgen dat de gasten hun natje en hun droogje krijgen. Dat ben lk als gastvrouw ver plicht. En om je de waarheid te zeggen, doe ik het graag. Al zou lk het prettig vinden, als ik er wat hulp bij had. Maar jij hebt het immers te druk met de gas ten. Je legt een kaartje en je denk er niet aan, dat er veel werk aan de winkel, is. Dat vind ik ook helemaal niet erg, maar als ik het dan ten laatste niet langer vol kan houden, dan vraag ik een beetje begrip van jouw kant." Dat was een hele predikatie van mijn kat. De blik van ver moord e onschuld bleef echter in die kinderlijke blauwe ogen. J? kon duidelijk zien, dat hij er geen fluit van begreep. En ontwanend vroeg, hij: ..Is 't dan zo druk op zo'n avond? Ik heb er niets van gemerkt. Ik vond het bar gezellig." Nou wat do? je dan? Dan ben je uitgepraat. Want als je hem nu nog eens haarfijn uitlegt, dat je eigenlijk bezig bent van zeven uur in de morgen, tot vier uur in de nacht, dat is dus een en twin tig uur achter een, dan bereik je er niet veel meer mee, dan dat hij je belooft, een volgende keer mee te helpen. Maar meestal is die be loft? eerder gegeven dan nageko men. Maar toch heeft het nieuwe jaar zich nog goed Ingezet. Het was maar een kwestie van enke le minuten! En jullie ook alle maal nog veel zegen ven NEL. Hei jij vleden w?ek nag nei de radio luisterd? vroeg de barre bier an Janus. Janus is nag al een liefhebber van radio en hai zit er zo wat de hele eivend voor. Dat hew ik wel. Wat wou Je w?te, vroeg Janus. Ik had vleden Vroidageivend een ruim toidje en toe luisterde ik efkes nei die uitzending van Dukdalf. Hei je ut ok hoord? Skoi uit man. begon Janus. Wat hew ik zitte springen, toe ze utkrege over die belastingamfcte nare en de belastinge en al zoks meer. Wat was dat den vroeg Klaas nuuwskirrig an Janus. En er wazze er meer. die zatte te po pelen, want as ut over belasting gaat en ambtenare. den is ut net of er een houp mens- benne die deer wat mee te maken hswwe. Moet je hore. begon Janus te vertellen. Er wazze een paar vra ge binnenkommen. len van een man. die miende dat ie te veul betalp most en ien van een man. die klaagde datde belastingambte nare nagal derus met een skeel oug ankeken werde. Nou. die Duk dalf ken ut gnap vertelle. maair ik was ut nou toch niet hillegaar met um iens. Toe ie ut had over de houge belastinge. zold ie dat al die sociale maatreeeie en zo 'och betaald worre moste. Ja. dat wete wal ok wel. Maar dat, neemt niet weg. dat er ok na°* ee" hei*» boel are dingé benm» ok van onze be'astin^oente betaald wor re en die toch oigeluk maar een heel kloin beetie rendement of werne. deer hoord? ik Dukdalf niet over. Das nou wel een beetje gék. P'"1 jullie hosve moin niet te vertellen dat de toestande een beetje aars worren benne, maar ik ken ut nag maar nooit verkroppe, dat er nou honderde millloene weggooid worre an leger en vloot. Want jé zien? er zo'n beetje moois voor te rug. Maar deer wou ik ut nou nie* over hewwe. Ik heb ut meiste ge noten van die klacht.dat er een houp belastingambtenare benne. die ut zo anvoele, dat ut publiek ze oigeluk niet zo heel erg mag. Ik glouf trouwens, dat ut nag gieniens leugen is ok. De man die ut deer over had, heb ut vrai goed aanvoel#. En nou had Duk dalf ut er over, dat die mense er nou toch ok niks an doen konne dat er zo'n houp geld weze most en dat ze meist allegaar heel be hulpzaam wazze en je altoi# hel pe wulle, maar ik gelouf toch dat die man die de vraag stelde ut bai ut rechte end had. De meiste Nederlanders hewwe een groot koikie op belastingambtenare. Dat reid je de koekoek, mop perde Kees. Je krolge maar zei den een goeie toiding van die be lastinge. Een hougst enkele keer, as je rsclameerd hewwe. Maar den hei Je eerst ok al beroerdig hoid genog had. Den ben je wel zo verlegen verskoten van ut an slagbiljet, dat Je loupe een paar weke met poin in je loif. En nou wul ik er niks van zeg ge. as Je er komme wor Je in de regel vrai gnap ontvangen, maar ik heb ut toch ok wel derus aars meemaakt. Den ben je ut boertje en ut is maar ut beste om niet als te veul praatjes te hewwen. Want ze kenne Je make en breke. Die mense benne deur de wet heen kropen. Die wete persies wat je doen en leiite moete. Maar as wai met ons dommP boerever stand een bok skoten hewwe en je perbere ze dat duideluk te ma ken den hew je een hele klus werk. Je kenne heel veul op er ge zicht leze, dat. ze je niet gelouve. Ik hew ut een keer mee maakt, zol Klaas en hal skoof de pruim van de Iene wang nei de are en das een teken, dat ut um slecht zint, dat ik een papierke huis kreeg, dat ik de belasting niet op toid betaald had. En lk wis zeker, dat ik an de verplich tinge voldeln had. Dat ik met dat pepierke nei de belastinge. Nsl, mense, wa is dat lHluk gaan. Waait ze wouwe moin niet gelou ve en ik werd dul en die man werd dul. Maar gelukkig bewaarde ik moin verstand, want lk docht bai me zelf: Klaas j? kenne nou wel van Grotebroek spreke, maar houw je maar in. Want alle taije hewwe weer taije en je kenne er donder op zegge, dat ze je wen te vinden. En dus hield ik me in. Maar as zoks er ok niet was, den zou je graag je hart erus luchte wulle. En er zelle even goed wel mense weze die dat doen. Van deer. dat di? iene man klaagde, dat ze soms slecht behandeld wer de. Ik hew ok nag al wat erva ringe met die belastinge, mopper de Kees. En in ut algemeen wul ik er dut van zegge: Je hewwe er goeie bai en je hewwe er donder honde bai. Maar of ut nou een goeie is of een donderhond, ut is er altoid om begonnen om zo veul mogeluk van je te plokken. Dat is nou ien maal er beroep. En wai perbere om er zo veul moge luk onderuit te kommen. Neem ons dat nou kwaluk. Maar as ut zo staat, den moet Je niet moppe re, as de mense je met een skeel oug ankoike. Dat is de skaduwzoi de van ut baantje. Dat was vroe ger zo met de beul. Deer had ok alleman een koikie op. Al was ut ok nag zo'n beste klrrel Zo is ut maar net,zol Har men Kramer. FIGARO.. Atd. Noord-Holland Gewichtige ontmoetingen in Kolhorn, Knollendam en Berkhout ONDERAAN EN BOVENAAN in de le klasse C wedstijden van zeer groot belaag! Koedijk ontvangt n.1. SRC, dat voorbije Zondag Geel Zwart duidelijk onder de voet liep en momenteel weer op oorlogssterkte opereert. Wanneer de Schage.-s even sterk spelen daa hebben we er voor Koedijk een zwaar hoofd in. En onderaan? Hier is Kaag vogels-'LSVV met het oog op de voorlaatsteplaats van evenveel gewicht. De Kolhorners moeten deze wed strijd winnen om clubs als AJkmaa;- en Sint Victor bij te kunnen benen. Een nederlaag brengt hen in een heel onaangename positie. Toch geloven we wel, dat de roodjakken de ex KNVB'ers baas kunnen blijven. Geel Zwart nog lang niet uitgescha keld krijgt VIOS op bezoek. De Warmenhuiz ;rs zitten dik in hun zwaai* ste wedstrijden! Een nieuwe nederlaag ligt in de lijn der verwachtingen, want we nemen niet aan, dat Geel Zwart 't hoofd in de schoot zal leggen. Alkmaar St. Victor is een strijd tussen twee middenmotei-s, die nog niet safe staan. Hier voorspellen we een puntenverde ling, terwijl VZV het kleine kansje niet helemaal zal verspelen tijdens het bezoek aan Zeemacht. Dat winnen de Veldtemers. De stand op het ogenblik: Koedijk 9—16; Geel Zwart 9—14; S RC 13; VZV 9-11; St Victor 99; Foresters 11—9; Alkmaai- 98 VIOS, Kaagvogels en LSVV 9—6; Zeemacht 9—2. VERWARRING IN RES. 1 C In deze klasse is als vanouds nog alles mogelijk en het is werkelijk niet te voorzien, hoe de tweede helft van de competitie zal verlopen. Gras hoppers 2 zal thuis met Randers 2 in Hoogwoud geen schijn van kans geven terwijl ook Alcmaria 4 sterk favoriet is. Het derde van de Boys krijgt vrij zeker geen kans in de uitwedstrijden tegen de withemden. Sch. 2 kan thuis winnen van DTS 2 als er stevig wordt aangepakt en in Hippo gaan Succes 2 en HRC *- uitmaken, wie (voorlopig even zal terugvallen. We tippen ech ter een gelijk spel! Alw. Forward 2 en Watervogels 2 ontmoeten elkaar in Hoorn. We geloven niet, dat de Vo gels van de voorlaatste plaats zullen komen. Alcmaria 10—14; Grashoppers 11— 14: Schagen 2 en HRC 4 10-13; Succes 2 9-11; BKC 2 12—11; DTS 2 10-10; Forward 2 9-8; Alkm. B. 3 11—8; Watervogels 2 9—7; Randers 2 9—1. EGMONDLA'S VUURPROEF. zal Zondag in Knollendam plaatsvinden Voorlopig hebben de Egmonders nog de beste papieren en als er gewonnen wordt, dan zijn ze een stuk op streek- We zijn echter geneigd het op een ge lijk spel aan te houden. Grootschermer als gevaarlijke derde, mag de kansen niet verspelen nu Jisp op bezoek komt Dit is een wedstrijd, die gewonnen moet worden. Purmerland klopt Zaan se Boys, terwijl St. Bavo's opgaaf bij W BSV vrij zeker te zwaar is. Voorts Graftdijk—Kwadijk. - De stand is nu nog: Egmondia 11117; Knollendam 9— 13; Grootschermer 10—13; WBSV 11—13; Purmerland 9—9; St. Bavo 11—8; Jisp 10—7; Graftdijk 11—7; Kwadijk 86; Zaaase Boys 85. SPANNING IN 2B. We kunnen het er over eens zijn, dat de strijd in de kopgroep van 2B nog- lang niet gestreden is. Wat b.v. te denken van de strijd tussen RKEDO en HEO. Zit daar voor Winkel (en Fle vo!) niet een kansje in? Een gelijk spel zou misschien het beste zijn! Win kel> echter krijgt het in Zwaagdijk niet zo bar envoudig en Flevo weet van voorbij Zondag, dat Woudia niet zo gemakkelijk door de knieën gaat. Wil men echter blijven meedoen, dan mee ten de beide punten er komen! DWB zal Twisk de baas blijven en Berkhout kan in Wognum bij Spartanen een be scheiden zege weghalen. RKEDO 10-15; HEO 9-14; Win kei 10—13; Flevo 11—13; Berkhout 10—12; DWB 1040; Spartanen en Woudia 9—8; Zwaagdijk 107; Wit Rood 9—4; Twisk 9—2. In 2C waar de spanning toch eigen Ons kort verhaal .oWh -I Jarenlang reis ik al met dezelfde bus. 's Morgens heen, 's avonds te rug. Vroeg sta ik op en laat keer ik weer. Maar het jachtende leven van de forens is nooit eentonig. Je kent de mensen, die zich in dezelfde bedompte ruimte laten duwen en dringen. Je weet waarom de man- met-het-kale-hoofd vrijwel elke mor gen te laat komt; je hebt gezien in welke school die praatgrage onder wijzer binnenstapt; je ergert je elke dag opnieuw aan het gedaas v^n de fat, die denkt dat hij elke con ductrice het hoofd op hol kan bren gen en je hebt toch elke dag weer leedvermaak omdat je ook weet hoe die conductrices over hem rod delen. De wereld verandert niet. Elke ochtend stappen er mensen in een bus en altijd weer zie je dezelfde gezichten ook al zijn de personen niet de zelfde. Want altijd is er de opgewekte, die iedereen goedennjor- gen wenst en toch blijft glimlachen al krijgt hij helemaal geen antwoord. Altijd zijn er de stugge, die half ach ter hun krant verscholen zitten uit angst een vrouwmens te zien, waar voor zij zouden moeten opstaan. En altijd is er het stille verlegen jonge- meisje, dat vervuld is van heel an dere problemen dan atoombom, der de wereldoorlog, autobus of krant. Jarenlang heb ik gezichten gezien en bestudeerd. Jarenlang heb ik hun leven op de voet gevolgd en meege leefd met de „ups" en de „downs". Ook van héél*. Toen ik haar de eerste maal aan zag, was het omdat een zacht ge fluisterd woordje iets opmerkte oyer mijn snor, destijds nog in een eerste stadium van ontwikkeling. Het was haar schuld niet. dat mijn oren zo scherp bleken. Boven het gebrom van de motor »-.n het gesnater van twee oude tantes uit drong het ge hele gesprek tusen die schoolmeisjes tot me door. Vol minachting spraken zij. Maar omdat ik plotseling opkeek en de schuldige scherp in de oge» blikte, verstomde het gefluister en zij kreeg een kleur. Ik heb haar nadien nog dikwijls aangekeken als ik, veilig weggedoken in mijn hoekje, tot haar karakter trachtte door te dringen. Ze kwebbel de vaak honderd uit met vriendin netjes. Allemaal omstreeks 16 jaar. De tassen met boeken en schriften zeilden soms speels door de bus; ze stoeiden nog en ze schenen onbe zorgd het leven in te blikken. Maar als zij mijn onbescheiden ogen ont waarde, werd ze plotseling stil. Dan sloeg ze haar ogen neer en verdiep te zich, in het voorbijglijdend, land schap. Ik groette haar nooit, evenmin als de andere passagiers die ik niet ken de. En zij dorst mij niet aan te zien laat staan toe te knikken of gedag te zeggen. De snor zat haar waar schijnlijk nog dwars Soms was zij verliefd. Dan kwam ze niet alleen naar de bus, maar hielp een stevige boerenknuist haar bij 't instappen. Of werd ze afge haald en wandelden twee gelukkige jonge mensen opvallend in de ver keerde richting. Dan weer kwam ze bedrukt en terneergeslagen naar de halte, boog ze zich op haar bank over een boek maar* piekerde meer dan ze las. Dan zou lk haar graag getroost hebben. Haar verteld hebben van eigen erva ringen in het leven. Haar deelge noot hebben gemaakt van mijn stil verdriet. Maar als de bus zo vol is, kun je toch niet rustig praten. We zaten voorts te ver van elkaar en zó erg leek t ook niet Zo leefden we voort. Vijf of tien plaatsen van elkaar. Soms maar twee plaatsen. En soms moest ze wel nóast me zitten om dat er verder geen ze tel vrij was. Maar liefst bleef ze zo ver mogelijk van mij vandaan. Juni 1947 deed zij eindexamen. Ze schuifelde zenuwachtig heen en weer raadpleegde herhaaldelijk aanteke ningen en staarde soms dwars door mij heen in een wezenloze verte. Twee weken later had ze haar di ploma veroverd, zwaaide uitbundig met de rol, keek trots op mtf neer alsof ze veronderstelde dat ik niet zoveel van die gewichtige documen ten bezat als zijen verdween ten slotte voor maanden uit mijn ge zichtskring. Ik dacht nog wel eens aan haar. Het bevreemdde me, dat ik haar naam nooit gehoord had, niet wist welke school ze bezocht had en geen enkele aanwijzing kreeg van hetgeen ze nu uitspookte. Eindelijk kwam ze weer in mijn bus. Nu niet met een abonnement ,maar voor een enkele reis naar het station van de zelfde stad, waar ook haar school stónd, Ze zeulde een enorme koffer in het bagenet, ging haast schuil achter een hoed met luifel anno 1942 en een opgedirkte mantel van nog vroeger vinding, haar waar schijnlijk door een handenwrijvende dorpswinkelier als laatste snufje", van Parijs ten toon gespreid. Eh heel haar wezen leek veranderd, hooghai tiger en ^elfvoldaner. 2ij ging het leven in. Zij moest een betrekking hebben gekregen, ergens in een andere stad. Zij stapte fier en zelfbewust het stationsplein over. En, elke keer als ik haar Zaterdags middags zag terugkomen naar huis, trof me die ernstige blik in haar lichtblauwe, ogen. Het schoolmeisje was een vrouw ge worden. Een Jonge vrouw, die moe dig het leven binnentreedt en nog niet weet, maar wel half en half vermoedt, welke gevaren haar be dreigen. En die jonge vrouw keek op me neer, alsof ik nog behoorde tot het lang en breed verwaarloosde speel goed, waaraan zij nu was ontgroeid. Langzamerhand heb ik ook haar idylle zien groeien. Eerst de schuch tere jongeman, die op een Zaterdag middag mee in de bus stapte en twee koffers in het net tilde. Éérst de hare, dan de zijne. En Maandagoch tend vroeg weer aan haar zijde zat op weg naar het station. „Twee enkele reis", zei hij. En de conductrice glimlachte eens tegen hóór en knikte, want ook zij vond de keuze niet slecht. En ik zat ook te knikken, maar geen van die twee keek om naar die-man-met-die-snor, want ze hadden het veel te druk met zichzelf. En aan de opgewekte toon van het gefluister kon ik horen, dat „hij" bij de oudelui in de smaak viel. Steeds vaker kwam hij mee. Op een goede dag ontwaarde ik zelfs 'n gouden ring aan hun vingers. Toen ging het allemaal heel vlug. Eerst ontmoette ik ze op mijn vaste plaats en ik moest staan omdat het zo druk was. Zij keek mij aan met stralende ogen en ik gaf haar een bemoedigen de glimlach tehig. Daarna reisden ze een week lang elke dag op en neer naar de stad en kwamen ze beladen met dozen en bakjes retour. Tot ik op een avond laat van kan toor kwam en aan het eindpunt de avondbus opwachtte. Daar kwamen zij uit Heel plechtig gearmd, met één koffer, stapten ze langzaam de stationshal binnen. Getrouwd! flitste het door mij heen Ik keek hen na. Bedacht, welke rich ting de huwelijksreis dit paartje zou voeren. Maar moest mijn overpein zingen staken omdat de chauffeur de motor startte en ik mijn bus niet wilde missen. Gisteren heb ik haar weergezien. Ze liep gebogen en was in het zwart Ik ontdekte pas dat zij het was, toen ze naast mij neerzeeg op de bank en ik opblikte in twee lichtblauwe ogen vol tranen. 'Op-dat ogenblik besefte ik, dat mijn tijd gekomen was. Dat het ge sprek, de kennismaking, het aanhol ren van haar leed tot deze dag had den moeten, wachten cmdat nu pa§ de, bladzijde van haar levensboek was opengeslagejv waarin deze ont moeting wenselijk werd. Ook nu ving ik gefluisterde woord jes op, nu waren.mijn oren scherp genoeg om te vernemen waar het over ging. Ze sprak oyer. hém, cv,er dienst en over Indonesië. Dat werd ons eerste gesprek.... .'lijk al min ot meer geweken is, gaat leider WGW naar Den Oever. Hoe wel Wiron zich met hand en tand ral verzetten geloven we toch niet, dat W GW hier puntenverlies oploopt. Hugo Boys moet in staat zijn op het eiland van Texelse Boys te winnen en JVC mag de kans op positieverbetering in Waarland bij Con Zelo niet voorbij fe ten gaan. Hetzelfde geldt voor Callanls oog, dat HolL T op visite krijgt. De Duinkanters kunnen nog wel een paar punten gebruiken en o.i. zit er deze keer toch wel een gelijk spel o. Ver der Dirkshorn—Petten. De chib van meester Geer se is de kluts kwijt en we geloven, dat Dirkshorn daarvan kan profiteren. WGW 9—17; Hugo Boys 11—16; Petten 13-14; SVW 10-IS; HoU. T. 1010? Dirkshorn 9—8; JVC 9— 7; Callantsoog 8—6; Wiron 9—6; T. Boys 8-3; Coo Zelo 0-3. ZATERDAG 14 JANUARI 1950. HILVERSUM 1 301.5 meter - M*- 24.00 KRO. 7.00 Nieuws 7.15 Morgengebed en L4 turgische kalender 7.30 Sluiting 8.30 Nieuws 8.40 Gramofoonmuziek 9.00 Weerberichten 9.03 Gramofoonnwzfek 10.00 Voor de kinderen 10.15 Qramo foonmuziek 11.00 Voor de zieken 1L45 Gramofoonmuziek 12.00 Angehw 12.03 Metropole orkest 12.30—12.33 Medede lingen 12.55 Zonnewijzer 13.00 nieuw» en katholiek nieuws 13.20 Amuse- mensorkest 14.00 Gemengd koor 14.20 Engelse les 14.40 Omroeporkest 15.15 Kroniek van letteren en knnsten 15.50 Orkestconcert 16.20 Luchtvaart causerie 36.30 De schoonheid van bet Gregoriaans 17.00 Voor de jeugd 18.00 Pianoduo 18.15 Journalistiek weeko verzicht 18.30 Voor de strijdkrachten 19.00 Nieuws 19 35 Actualiteiten 19.25 Katholiek thuisfront overal 19.30 A- merikaans commentaar 19.40 Gram<P-; foonmuziek 39.45 Regeringsuitzending 20.00 Nieuws 20.05 De gewone man zegt er het zijne van 20.12 Gramofoon muziek 20.15 Lichtbaken 20.40 Lichte muziek 21.00 Gevarieerd programma 21.45 Puzzle 21.55 Populair toneer 22.C0 Wij lulden de Zondag in Avon»! gebed en Liturgische kalender 23D* Nieuws 23.1524.00 Gramofoonmu ziek. HILVERSUM 2 416 meter 7M V. RA. 10.00 VPRO. 10.20 VARa 19.30 VPRO. 20.00- 24.00 VARA 7.00 Nieuws 7.18 Gramofoonmuziek. 7."7 Sluiting 8.30 Nieuws 8.43 Gramo foonmuziek 9.00 Weerberichten 9só3 Gramofoonmuziek 9.309.35 Water standen 10.00 Medische causerie 10.05 Morgenwijding 10.20 RadiofeuU leton 10.35 Voor de arbeiders in de continubedrijven 11.40 Piano en viool 12.00 Accordeonorkest 12.30 Medede lingen 32.33 Gramofoonmuziek 12.55 Kalender 13.00 Nieuws 13.15 Prome- j nadeorkest en solist 13.50 Gramofoon muziek 14.00 Voor de jeugd 14.20 Lich te muziek 14.50 Gramofoonmuziek 15.00 Boekbespreking 15.15 Kameror kest 16.00 Van de wieg tot het graf causerie 16.15 Dansmuziek 16.45 Sportpraatje 17.00 Gramofoonmuziek 17.30 Voor de jeugd 18.00 Nieuws 18.15 Propaganda toespraak 18.20 Dansmuziek 19.00 Artistieke staal kaart 19.30 Bijbellezing 19.45 Passs partout cauerie 20.00 Nieuws 20.05 Actualiteiten 20.12 VARA varia 20.15 Zwitserse volksmuziek 20.45 Gevari eerd programma 21.45 Socialistisch commentaar 22.00 Sextet 22.25 Onder d^ pannen hoorspel 22.40 Kwartet 23.00 Nieuws 23.15 Amusementsmu ziek 23.4024.00 Gramofoonmuziek. ZONDAG 15 JANUARI 1950. HILVERSUM 1 301.5 nieter 8M NCRV. 9.30 KRO. 17.00 IK O li. 18.80 NCRV. 19.4524.00 KRO. 8.00 Nieuws en weerberichten 8J6 Gramofoonmuziek 8,30 Morgenwijding 9.15 Gewijde muziek 9.30 Nieuws en waterstanden 9.45 GramofoonmuxieJc 9.55 Plechtige Hoogmis 13.30 Gra mofoonmuziek 11.40 Kamerorkest en solist 12.15 Apologie 12.35 Gramo foonmuziek 12.40 Lunchconcert 12.55 Zonnewijzer 13.00 Nieuws Mededebn gen en Katholiek nieuws, 13.20 Lunch concert 13.35 Uit het Boek der boe ken 13.50 Kamermuziek 14.25 Heilige tegen wil en dank. hoorspel 15.45 Vo caal kwartet 16.15 Reportage 16-30 Vespers 17.00 Oecumenische jeugd dienst. 18.30 Vooy de strijdkrachten 19.00 Kerkkoor én orgel19.15 Kent gij uw bijbel 19.30 Nieuws 19.45 Ac tualiteiten 19.52 Boekbespreking 20.05 De gewone man zegt er het zijne van 20.12 Gevarieerd program ma 22.45 Avondgebeden en Liturgi sche Kalender 23.00 Nieuws 23.15 24.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM 2 416 meter - *A0 VARA. 10.00 VPRO. 10.30 IKOR 12.00 AVRO. 17.00 VPRO. 17-30 VARA. 20.00—24a.00 AVRO. 8:00 Nieuws 8.18 Gramofoonmuziek, 8.30 Voor de tuin. 8.45 Semi klassie ke muziek 9.30 Sport 9.15 Verzoek programma 9.45 Geestelijk leven eau serie 10.00 Geef het door causerie 10.05 Voor de kinderen 10.30 Lutber ise Kerkdienst 13.00 Strijkorkest 12.30 Voor de jeugd. 12.40 Orgelspel 13.00 Nieuws 33.15 Mededelingen 13.20 Amusementsmuziek 13.50 Even afrekenen heren. 14.00 Gramofoon muziek 14.06 1 Boekbespreking 34.30 Concertgebouworkest en solist 16.30 Sportrevue 17.00 Gesprekken met lus! teraars 17,20 Muzikale causerie 17.30 De avonturen van Ome Keesje hoorspel 18.05 Sport 18-15 Nieuws 18.30 Cabaret 13.00 Radiolympus 10.30: Semi klassieke muziek 20.00 Nieuws 20.05 Orkestconcert 20.40 Cabaret 21.1,0 .Metropole orkest 21.40 Actualiteiten 21.55 Surinaamse, mi- s;iek 22.10 Dq belevenissen van Cenn missaris Malgrat hoorspel 22 30 Vi oolspel 23.00 Nieuw 1 "-24.00 Gramofoomnïiriev

De Vrije Alkmaarder | 1950 | | pagina 4