Velsen behaalde gemakkelijke en verdiende zege op Alcmaria Publiek van he veld verwijderd r r^wPTc^x,x;[ n n n >r Klaas BootJr naar Bazel 2-0 tegen SRC Koedijk speelde doeltreffend Helder-Alkmaarse Boys 2-0 Derde klas overtroefde tweede B.S.V. - Vione, onbeslist Onder een gedurig motregentje heb ben twee elkaar niets toegevende elf tallen elkaar bestredn. Het Vrone veld was tamelijk goed, evenals de club uit Sint Pancras, die doo: tegen BSV ge lijk te spelen een zeer behoorlijk resul taat boekte. De eerste helft van deze wedstrijd werd gespeeld ten aanschouwe van een groot aantal balngstellenden, de tweede helft daa.-entegen was er geen kop op het terrein te bespeuren. Wegens een handgemeen gelastte de scheidsrechter om al het publiek van het veld te ver wijderen. Om half drie ving de wedstrijd aan. In het begin een sterk doorzettend Vro ae, met daarentegen een kalme BSV ploeg, wier techniek op iets hoger Peil stond. Reeds direct viel óns de v.-eem de leiding op. Door een te krappe lei ding en eigenaardige beslissing werden de gemoederen langs de lijn verhit, ter wijl de spelers hun kalmte wisten te bwaren. In deze eerste speelhelft is het een Vronevoorhoede', onder leiding van midvoor Zeegers gelukt een verdiend doelpunt te maken. We dachten dat Vrone de voorsprong nog ging verho gen. doch een zeer goed doelpunt van rechtsbuiten Peereboom, werd door de scheidsrechter wegens végens off side afgekeurd. In de periode na de rust ging ook BSV het eens wagen. Zij trachten aan val op aanval op te bouwen, doch de uitstekende Vrone achterhoede, wist 'n kwartier Icing al het onheil te keren. Na. ongeveer 20 minuten spelen- konden ook zij de aanvallen niet langer weer staan en een zuiver schot bracht de stand gelijk. Hoewel de reservekeeper Sehmit in goede vorm was, kon hij dit goaltje niet voorkomen. Tot het einde bleef de spanning er in, doch beide ploegen hadden niet het doorzettings vrmogen om nog iets gevaarlijks te kun nèn presteren. Over het geheel genomen werd aan beide zijden goed spel geleverd en de verstandhouding tussen beide teams redelijk. RANDERS verliest van Assendelft De verwachting was 'algemeen dat Randers in Assendelft geen genoegen zou gaan nemen met een gelijk spel, zo als dit kï de eerste helft der competitie tegen dezelfde tegenstanders geschiedde Maar dat het voetbalspel grillig kan zijn wat de uitslag betreft hebben we gisteren weer kunnen constateren. Deze wedstrijd zal dan ook nog lang bij de Randers in geheugen blijven, om dat zij verdiend hadden te winnen (al thans een gelijk spel), terwijl de werke lijkheid een verlies van twee kostbare punten is geworden. Technisch waren de nestbewoners As sendelft de baas. alhoewel gezegd dient te worden, dat de achterhoede en in het bijzonder de linksback van A- het beste gedeelte was, terwijl juist de voorhoede van Randers wel eens een steekje liet vallen en in vele gevallen geen geluk had. Trouwens als eover geluk gesproken moet worden, dan hebben de spelers van Assendelft geen klagen gehad, al leen al. om het feit dat scheidsrechter de Graaf een wedstrijd floot, die geen absolute onpartijdigheid weergaf. Dat er tegen het enige doelpunt van A. door de aanvoerder van Sol van de Randers direct geen pnxest werd aan getekend is ons een raadsel, waarvan wij de oorzaak alleen maar kunnen vin den in het feit. dat de goal gemaakt werd na 20 minuten spelen, de gedachte kwekend dat er nog wel tijd genoeg zou komen om dat ene doelpunt weg te cijferen. Herhaalde overtredingen, waaronder maar liefst twee duidelijke handsballen, waarvan één in het straf schopgebied, allen werden niet gecon stateerd, terwijl zelfs het A publiek zeer beslist op deze overtredingen reageer den. Dat een dergelijke leiding deprime rend werkt, behoeft geen betoog en het is daarom te hopen dat dit soort tot een minimum beperkt wordt. Óver de wedsrijd zelf kunnen we erg kort zijn. Een eerste helft geeft een voortdurende druk op het Assendelft doel te zien. waarin de keeper subliem werk levert, vooral wanneer hij een keihard schot van J. Stroet vlak onder de lat weet corner te stompen. De uitvallen die Assendelft weet te ondernemen zijn te tellen en doelman Vethaak behoeft niet veel handelend op te treden. Toch komt éénmaal de bal achter hem in het net terecht, al zou hierover nog menig woord gespro ken kunnen worden. Wij willen het Vronebestuur aanra den, om personen, die zich met debiel ding bemoeien in het vervolg van het veld te verwijderen. Het conflict was de schuld van het pubHek. Goede opvoering van ,,De Bajadère" Zaterdag en Zondagavond bracht de ..Alkmaarse Operette en Orkestvereni ging" in de eivolle zaal van het Gul den Vlies de operette in drie bedrijven „De Bajadère" voor het voetlicht. Dit spel, van de componist Emmerich Kali man, behandelt de geschiedenis van een Oosterse prins, die in Parijs verlies is geworden op de hoofdrolvertolkster van „De Bajadère". Hij weet haar er toe te brengen-rzijn gast op het paleis te worden. Na yek moeilijkheden te heb ben overwonnen, treden zij eindkijlk door bemiddeling van Pimprinette, it het huwelijk. Het geheel was doorweven met gees tige verwikkelingen, die reuze bij de aanwezigen in de smaak viel. Mevrouw G. Groot—Besse gaf prima spel en haar zang was uitmunténd, Mevrouw R, Wit als Mariëtte, de vrouw van een chocoladefabrikant mocht er ook zijn en tenslotte noemen we nog de-prins Radjan!, vertolkt door de heer W. Vossenaar, die door zijn zang en spel bijzonder opviel. Na afloop werd aan mevrouw G. Groot—Besse een bouquet rozen over handigd voor haar medewerking. De regie van de heer A. Govers was uitermate deugdelijk en ook hij wit ving een bloemenhulde. De avonden werden besloten door n gezellig bal, dat tot diep in de nacht duurde. 3!AASDAG 16 JA.NUAR1 1950 HILVERSUM I 7.00 Nieuws 7.30 Gra inöfoónmuziek 7.45 Een woord voor de dag 8.00 Nieuws en weerberichten 8.10 Sportuitslagen 8.20 Oéwijde mu ziek 8.45 Gramofoonmuzlek 9.15 Voor de zieken 9.30 Familiecompetitie - 10.05 Gramofoonmuzlek 10.30 Mor gendienst 11,00 Gramofoonmuziek - 11.20 Voordracht 11.40 Zang en pia no 21.10 Gramofoonmuziek 11,20 - Voordracht 12,33 Metropote. orke9t en soliste 3 00 Nieuws 13.15 Mando- linemuziek 13.45 Planotlno 14.00 16.00 Bijbellezing 16.45 Gramofoonmuziek 17.00 Voor de kinderen 17.15 Orgel concert 17.45 Regeringsuitzending 18.00 Koorconcert 18.20 Snortnitzen- ding 18 30 Voor de Ned. «u-lfdkj-acft- ten 19.00 Nieuws 19.15 Engelse les 19,30 Gramofoonmuzlek 19.40 Radio krant 20.00 Nieuws 20.05 Gramofoon muziek 20.15 Kerkkoor en soliste - 20.50 hoorspel .21.35 Gramofoonmu ziek 21.45 Reportage 22.15 Int. evan geMsche commentaar 22.25 Omroep orkest en soliste 23.00 Nieuws 23.15- 24.00 SMikkwartet HILVERSUM II - 7 00 Nieuws 7.15 Gramofoonmuziek 8.00 Nieuws en de weerberichten 8.15 Radio ochtendblad 8.40 Gramofoonmuziek 8 55 Voor de vrouw 9.00 Gramofoonmuzlek 9.30 Waterstanden 9.35 Gramofoonmu ziek 10.00 Morgenwijding 10^15 Mu sette orkest 10.50 Gramofoonmuziek 11,00 Op de uitkijk, causerie 11,15 Carillon, orgel en tenor 12.00 Militair orkest 12.30 Mededelingen 12.33 In 't Spionnetje 12.38 Pianospel 13.00 Nieuws 13.15 Promenade orkest en so list.e 14.00 Wat gaat er in de we reld om causerie 14.20 Bas-bariton en p'ano 14.45 Declamatie en harp. 15.00 Viool en piano 15.30 Gevarieerd pro gramma 16.35 Declamatie 16.45 Mu zikale causerie 17,30 Voor de padvin ders 17.45 Gramofoonmuziek 18.00 Nieuws 18.15 Gramofoonmuziek 18,30 Filmkrant 19.00 Voor de kinderen - lf.05 Lichte muziek 19.30 Muzikale kalender 19.45 Regeringsuitzending - 20.00 Nieuws 20.05 Mededelingen en gramofoonmuziek 21.00 Radioscoop 22.50 Gramofoonmuziek 23.00 Het nieuws 23,15 Reportage 23.25-24 00 Gramofoonmuziek. «•iling^pOiorktoii 3100 kg uien 32.50—33.40. grove 29.50—30 7500 kg peen II 12.20— 13 III 8.80—9.40; 28000 kg g?le kool 5 5013.20; 84000 kg rode kool 0—11.20; 71000 kg witte kool 12.30—16. CASTR1CUM. Van 13 Januari, Spruiten I 66-r-86; idem II 36—52; grove 17—33; koppen 8—13; peen 5.80—8.10; Andijvie 67— 73; boerenkool 18,5—24; witlof I 32— 40; II 15—20; knolselderij 30: sjalotten 17—28: sla 44.5: prei 33,551; kroten 55.5; groene kool 20; uien 23,5; alles per kg. Bejaard echtpaar, z. k.. vraagt zo spoedig mogelijk een HUISHOUDSTER Hoewel het wee.- guur was, waren de omstandigheden waaronder gevoet bald werd, goed te noemen. Dit kon echter niet gezegd worden ten aanzien van het peil van het vertoonde «Pel. Vóór de rust werd er door de AJc marianen nog aardig gecombineerd, al ontbrak de finishing touch. Na de rust kreeg echte.* Velsen geheel de over band en dit was vooral te wijten aan het slechte plaatsen en zonder enig ver stand spelen van de Alcmarianen. Alcmaria wint de toss en kiest het windvoordeel en het is al dadelijk een frisse wedstrijd. Vlotte combinaties v. beide zijden en een behoorlijk hoog tempo. Het is het windvoordeel dat Alcmaria in de veldmeerderheid brengt Met goed open spel worden de ballen naar voren gedirigeerd. Het ziet er dan ook naar uit dat Alcmaria hieivan gaat "profiteren. Distel schiet in vrij positie tegen de lat; Schmidt schiet rakelings naast en midvoor Wielinga doet aar dig werk. Doch ook Velsen komt soms goed door met een lange dribble van hun uitstekende spil, die dan op het juiste moment gepast wordt naar de vrijstaan de rechtsbuiten; ook proberen de Velse naren met verre schoten, ondanks hrt windnadeel, het doel te doorboren. Dan mist Eriks even later de kans van de dag om vrij staand in goede positie de keihard over te schieten. Plotseling weet de V midvoor zich op de rand van het strafschopgebied vrij te spelen en met een ha-rde schui Cabaret-avond E.V.C. De ruim 400 bezoekers die Zater dagavond in het Wapen van Heems kerk het GB-Cabaret hebben beluis terd, dat onder auspiciï' ean de j>;aatselyke EVC optrad, zijn met de zeko beid naar huis teruggekeerd waar voor hun geld te hebben ge- kiegen Het troepje kunstenaars dat deze avond verzorgde verstond tech nisch haar taak naar behoren en bracht als inhoud datgene wat van het cabaret werd verwacht. Onder leiding van de heer Toren- vlied werd -'e avond geopend. Spr. deelde mede dat het eventuele batige saldo ten bate van het fonds „Bij zondere Noden" zou komen. Vervol gens wees hfj op de moeilijkheden waarvoor de arbeidersklasse zich in de gegeven omstandigheden geplaatst ziet Hetzelfde onderwerp was het hoofdmotief van de rede van de heer v.d. Heul, die de 5 pet. loonsverhpr ging schetste; spr. meende dat deze loonsverhoging reeds thans tot gevolg heeft intensievere arbeidsdwang en veelal langere werktijden. Spr. richt te zich verder fel tegen elke oorlogs psychose. Hij zeide dat de EVC zich ten stelligste tegen elk oorlogsdrij- ven zal kercri. Hierop kwam het cabaret „ge mengde berichten" voor het voet licht. Het talent van Uut en Ber Huising. zowel technisch als ten aan zien van politiek voordragen, bleek opnieuw in hun liedjes. Ook de rij men van Cor Zwart als Sijmen wa ren zeer verdienstelijk. Hun wrang- ironische inhoud oogstte de lof van de zaal. Ook Wim Burger verstond de kunst zijn talent met zijn politie ke opvatting te verbinden, terwijl tenslotte Jan Oort als accordeonist 1 zijne tot de avond bijdroeg. Het GB- Cabaret heeft een goede indruk ach tergelaten. Technisch verstaat dit ploegje zijn vak; de strekking van het gebodene wordt door énthousias- me gedragen, hetgeen de zaal vol in stemming vaststelde. Tenslotte zij nog vermeld dat de ..Zingende Zwer vers" belangeloos muzikale mede werking verleenden. Inzeaeninasbiieenkomst Ned. Leger des Heils Sinds het Nederlands Leger des Heils zijn nieuwe zaal in de Slik- steeg heeft betrokken valt een gesta dige groei te constateren. Sinds Aug, 19'48, toen het korps weer nieuw le ven werd ingeblazen, is het aantal medewerkers isters) verdubbeld. On danks vele critiek. heeft zij het ver trouwen der Alkmaarse bevolking gekregen, gezien de buitengewone bulp welke telkens weer wordt ont vangen. Door de Commandant van het Nederlands Leger des Heils zal op Dinsdag 17 Januari a.s. in het gebouw Slikstecg weer een aantal .soldaten" worden ingezegend. Briga dier F. Favre zal voor deze gelegen beid naar Alkmaar komen, daar zich onder de nieuwe medewerkers één bevindt welke de leeftijd van 82 jaar heeft bereikt. Zowaar een goed be gin op een oude leeftijd. Medewer king verleend verdei- het Korps Am sterdam w.o het zangkoor. Uitslagen dammen DDD wedstrijden van Vrijdagavond zijn; De uitslagen van de onderlinge Je kias: J. SchuitD. Pt-erdeman 2—0; H. J. ToepoclH. de Jong 02 M. HemelsM. Oud 11. 2e klas; J. Jorna—N. Visser 11; M. Miedoma—M. J. Langras Sr. 0—2, C. Bijwaard—L. Verver 0—2. 3e Klas: KlinkhamerBakkuin 1— II; KomWijn 02; VeenKrom hout 0—2; Balder—Huis in 't Veld 2—0 ver, waar keeper Afrcik royaal over heen duikt, heeft V. de leiding geno men (10). Me: deze stand gaat de rust in, want even later faalt Wielinga als hij vrij voor de keeper staat! Na de rust begint Velsen een offen sief en Afink weet een ouhoudbaar lij kend schot uit zijn doel te duiken! Doch even later belandt de bal, die goed is opgebracht uit een mooie com bipatie over de rechtervleugel, bij de geheel vrijstaande midvoor en deze be nut de kans (2—0). Ook hun derde doelpunt ontstaat op vrijwel dezelfde wijze, weer is het de slagvaardige V voorhoede, die de dekkingsfouten van de Alcmaria verdediging afst.-aft, 3—1 Een tien minuten daarvoor had Schmidt de stand op 21 weten te bréngen: in .een,, voor de scheidsrechter moeilijk zichtbare buitenspelpositie.' krijgt hij de -bal toegespeeld en het is voor hem een -klein kunstje om met een schijnbewe ging de keper te passeren en met een listig tikje te doelpunten. Het spelpeil dat vóór de rust een zeker niveau be zat is na de rust niet meer te zien; Het plaatsen is slechter geworden, met de combinatie - wil het niet meer vlot ten en Velsen weet dit goed uit te buiten. Me> hun combinaties gaat het steeds beter en. gesteund dood hun wer kelijk uitstekend spélende spil dóen ze aanval op aanval. Als de scheidsrechter het einde fluit, heeft Velsen een welverdiende overwin ning behaald. Vol goede moed gingen de Boys spe -Iers deze Zondag naar Den Helder en dachten daar de overwinning te be, halen, want nog ncoit had Alkmaarse Boys in Den Helder verloren- Hoe anders liep het echter af. Voor d rust gaven we de Alkmaarders een goede kans. maar na de rust was het niet veel bijzonders. Hoewel de Heldersen voor de rust de wind m de rug hadden, zagen ze toch geen kans om een doelpunt te maken, de doelman van de Boys was steeds op het juiste moment op de be dreigde plaats en wist enkele ballen op meesterlijke wijze buiten het doel te houden. Al waren de tegenstanders in de meerderheid, de wedstrijd was niet verlóren -tot een tiental minuten vooV 'het einde, toén hét nog steeds 10 voor de thuisclub stond. Tóen werd er in het Alkmaarse strafschöpgc bied échter een fout gemaakt en een penalty was het gevolg. De penalty werd genomen en uitstekend door Kra mer gehouden. Door een fout- van de overige spelers moest de strafschop edï ter opnieuw worden genomen, waarbij door de Heldersen een beetje kleiniie lig werd gedaan, want de bal lag naar hun mening 25 "cm te ver 'van het^doel' Rijkspolitie haalde H.L.O. diploma's Bij het, laatst .gehouden examen ter verkrijging van het H.L.O -Sport Diploma kon aan het navolgende personeel der Rijkspolitie het H.L.O. Diploma worden uitgereikt, met ver melding van de hoeveelste maal zij aan dit examen - hebben deelgeno- men: J Owr Waterdrinker N. Ie-maal 2- Sjouw M. 3e 3 Wmr I.Dingemanse J 3e 4 van Gent 3e 5 ,i Groenberg T. 3e 6 de Boer J. 5e 7 1, Düster J. F. 3e 8 n de Groot H. 2e 9 Lastdrager M. le 10 Stoop P. M. le' 11 Bakker D. A. M. le 12 Tellegen S. 2e 13 v. d. Oude L. 3e 14 Schoonbeek G. le 15 Wopereis W. G. A. le. 16 Buis A. H. le 17 H Schuurman- J. le 18 Schouwstra L. le i 19 Blokhuis L. le 20 Wagemaker S. 2e 21 Steenge A. 2e 22 Rijkeboer C. le 23 Bouman J. 2e 24 v. d. Pal S. le 25 Vriend P. le 26 Dingler J. L. 2e 27 Sneijder M. le 28 Schut C. 2e 29 Nannes P. C. 2e 30 Stevens F. H. 3e 31 v. Oostende J 2e 32 Jagt A. 2e 33 Tuinman J le 34 Kuip.ers J. S. le 35 - Schouwstra S. le 36 Blomberg P. J. le 37 Schrik G le 38 Wisse W. P 2e 39 van Ingên R. le 40 Buis J. le 41 Rol B W le 42 Dunnink W. le 43 Ads. Boogert P. J. le 44 Koelewijn J. le Tevens namen aan dit examen deel de navolgende leden van de Rijks politie te Water Groep Alkmaar: 1 Wmr Slikkerveer B. Ie maal 2 Goedhart T. Ie C.C.D. Alkmaar: 1 Nap P. Ie maal agenda HARMONIE: De Verstrooide profes sor. CINEMA: The Paradine Case A.B.T. De stad des Doods VICTORIA; Gunga Din- Zondagavond hadden wij een onder houd ten huize van de heer Klaas Boot Sr., waar cos door .de beide Klazen werd medegedeeld, dat het nu officieel was, dat Klaas Jr. de Nederlandse kleu ren in Bazel zal verdedigen. De wed strijdene die gehouden worden van 12 tot 16 Juni zal béstaan uit een lökanip Paardvoltige Brug: Rek, Ringen, Paardspringeh en vrije oefeningen, eerst m verplichte oefenstof en daarna in- cefenytof naar keuze. Naast deze 12. nummers turnen nog 4 nummers, athle tiek: Verspringen, Polsstokhoogsgriagen Kogelstoten en 100 meter hardlopen, ki dit onderhoud deelde Klaas Jr..ons ver der nog medé dat hij. Indien 'hfj vrij 'kan krijgen van militaire dienst,een: -peciale training van 6 weken 2al gaan houden van half April tot einde Mei in Zwitserland. De training voor d'e tijd en na Mei zal persoonlijk dpor zijn vader worden gegeven, die nu zeer begrijpelijk alles op alles zal zétten, om er uit te halen wat <er 'in zit. opdat zijn zoon. die nu alleen Neerlands kleuren moet verdedigt... niet zoals het yoOr heen ging, dat een Nederlander óp de laatste plaats eindigde, doch zich beter j zal klassificeren. Hoogstwaarschijnlijk is Klaas Boot Jr. de jongste deehe mer aan- deze zeer zware kamp. en het gevolg was een eindeloos ver leggen van de bal. Dit werkte 1 op 'de zenuwen van ^pelers en publiek en toen het schot werd genomen, was'het, doelpunt verzekerd. Dit alles deed het spelpeil geen góéd en het laatste halfuur was dé sporthri j teit ver te zoeken: Vooral de Nieówt diepers hadden er blijkbaar plézier in om de tegenstanders eoveel mogcF\ dwars te zitten. Ook de scheidsrechter was.niet bepaald goed te noemen, want hoewel hij de leiding goed ir. handen had,- floot hij te vaak voor dingen, die niets te betekenen hadden. Als de scheidsrechter eenbeetje 'sóe péler hadgefloten en ook de spéiérs wat minder onsportief waren gewe&t, zou deze nederlaag niet nodig gewéést zijn, want de Boys waren .bezield iWèt de wil tot overwinnen. In de eerste helf was de wedstrijd aantrekkelijk en. toonde vooral doehiffen Kramer zich vaa zijn beste zijde. Hóe wel de Boys in de minderheid wailén. zagen de Heldersen geen kans oirt Bhn overwicht m een doelpunt om te zet 'ten. omdat de verdediging zich van zijn beste zijde liet zien en vooral Kramer enige ballen, wegwerkte, waar de Hel der aanhang aj een doelpuntvoor- had gerekend. Hierdoor slaagden de Alk maarders er in om de stand tot de rust -toe blank te houden. De tweede helft bracht - echter het ongehxk, want reeds voordat er een halve minuut om was had Dorlijn, de Helderse rechtsbinnen met een verrassende snelheid een doel punt gemaakt, zodat de tweede helf! irjgtag met een 10 achterstand voor de. Alkmaarse Boys. Desondanks werd al het mogelijke gedaan ora de achte. stand in te lopen en vele* Boys spelers deden .goed- werk. In het eerste kwar her -van- de tweede helft speelde 'Den Helder aanmerkelijk beter dan ia d'e eerste helft, maar daarna was het ,on geveer hetzelfde als voor de rust. Toen kwam zeven minuten voof het ende de fatale strafschop, zonder welke de Boys zeer zeker een gelijk spel had den weten te bereiken. Het mocht ech ter niet zo zijn en na dit tweede doe) punt van Helder was de fut er hele maal uit. Twee minuten te vroeg floot de scheidsrechter het eindsignaal van deze wedstrijd met het onsportieve slot HENSBROEK Geboren: Maartje, dochter van A. San ders en M. Verdwaald; Wilhelmus, z. v. Th. J. Munster en H. C. Konijn ;E- lisabeth Jacoba, d. v. j. van Baar en E. Brink; Hendrika Dorathea Maria, d. v. A'. Nijnatten e» J. Sierkstra. Overleden, ondertrouwd, getrouwd: gene. LOOP DER BEVOLKING: Per 1 Jan. '49: 584 mannen, 514 vrou wen, totaal 1.098; geboren 16 mannen, 19 vrouwen, totaal 35; ingekomen 20 m.; 22 vr.; totaal 42; overleden 2 m„ 4 vr, totaal 6; vertrokken 36 m., 27 Op 31 Dec. '49 582 m„ 524 vr., totaal vr.. totaal 63. 1.106, d.i. een vooruitgang van 8 per sonen. CASTRICUM WERK OPEDRAGEN. Near wc vernemen is aan de fa. Hul sebosch te Bloemendaal het werk opge dragen voor de aanleg van een sport park op „de Puikman". Bij de gehouden inschrijving van genoemde fa. de laag ste inschrijver. GESLAAGD Onze plaatsgenoot, de heer T. J'wi.sk slaagde voor het practijkexamen boek houden. VERGADERING LTB. Onder voorz,.terschap van de heer J. P, Dijkman vergaderde de afdeling In de zaal vaa „de Harmonie". Na opning memoreerde de voorzitter het door de door ontvallen medelid Ant. Stuifbergen. Bij de ingekomn stukken werden be sproken o.a. de bouw van boerderijen. Medegedeeld werd dat de kosten voor het aankopen van een vaandel f 350 tot f 700 zullen bedragen, djt punt werd aangehouden tot de eerstkomende vergademig. Ook werd besproken het Emigratie vraagstuk. bij de voorzitter kan men ten ahe tijde nadere inlichtin gen bekomen. Door de voorzitter werd een zeer uitvoerig verslag over de alg. vergadering van tuinders gegeven en toegelicht,eveneens door de heer Vel (afdeling veehouders). Over de toeslag lichte zandgronden weid breedvoerig gediscusseerd, dit geldt voor kleine be drijven, beneden 12 HA. Over de steeds .meer onttrekkingen van tuingrond voor het wederop! ouwplan deelde de voor zitttir mede. dat het bestuur steeds op de bres staat. Door het hoofdbestuur* lid de heer Tel uit Haarlem werd op duidelijke wijze uiteengezet het doel en. streven der P.B.O. Bij dc rondvraag: werden enige vragen gesteld en beant woord en volgde sluiting van deze. zeer geanimeerde bijeenkomst. ZILVEREN AMBTSJUBILEUM Onze plaatsgenoot, dé heer P. Braken hoff. wonende Beverwijkerstraatweg 50 herdenkt 23 Januari a.s. den dag waar op hij in dienst kwam bij bet Prov. Waterleidingbedrijf. EGMOND AAN ZEE BEROEP VERWORPEN Tegen, de beslissing der protejtcom missie, die de uitslag 1—9 in het voor deel van Egraondia -Van de wedstrijd WBSV tegen Egmondia, handhaafde, Is .WBSV in hoger beroep gegaan. Na behandeling in hoger beroep is het protest van WBSV opnieuw ver worpen, Zodat de uitslag 1 —0 voor Egmondia blijft. BOUW GEGUND De bouw van een woon en winkel huis aan het PomPplein voor de heer L.. van Duin. is gegund aan de firma Rizzi en Stor te Castncum voor de som van f 23.024.- Bergens mannenkoor De fancy fair door Bergens Man nenkoor In de Rustende Jager georga nisèerd, is tót Zondagavond een zeer groot succes geworden. Zaterdagavond om 8 uur werd de kennis zoals de voor zitter Broersma het noemde met een geestige toespraak geopend. Het is inderdaad een kermis en van alle vermakelijkheden werd een zeer druk gebruik gemaakt. Vele jonge damesstonden en quueue voor madam „Dubois uit Parijs" Om zich de toekomst te laten voorspellen. Na de openingsrede van de voorzit ter zong het mannenkoor „Morgenidylle en 't Breistertje, béide nummers van de componist Olman. Zondagavond was het Bergens accor deonvereniging onder de heer A.. v. d Wolf, die voor de muzikale afleidino zorgde, dat uiteraard zeer in de smaak viel. de dancing was dan ook eivol. Dat Koedijk de meeste aanspraak mag maken op de leiding in 1 C is gebleken in de strijd tegen SRC— niet, dat Koedijk smetteloos voet balt, maar de Koedijkers spelen het spel doelmatiger, hebben een enor me dosis „ausdauer" en zijn zeer trapvast. Daartegen kon een tech nisch beter SRC niet op. Het begin was duidelijk voor SRC dat aanvankelijk echter zonder suc ces opereerde. Op een gegeven mo ment echter werkten de groenwitten de bal wel over de doellijn! maar de scheidsrechter Bruggen (die overi gens goed leidde) liet rustig doorspe len. Na deze escapade slaagde Koe dijk erin zich los te werken, doch Van Nuland gaf niet thuis en zo ontwikkelde er zich een op en neer gaande strijd. Een aarzeling van de Moei werd de Schagers tenslotte noodlottig, want de Koedijker links binnen aarzelde niet en zijn harde schot was voor Van Nuland volmaakt onhoudbaar (1-0). SRC liet geens zins de moed zakken, maar verder dan een buitenspeldoelpunt kwamen de groen-witten niet. Na de hervatting hetzelfde spel- beeld; de Schager achterhoede stond nu echter soms raar te schutteren en de strijd werd beslist, toen Van Nu land byzonder slecht uittrapte en de bal voor de voeten van de Koedij ker midvoor legdeDie liet uiteraard deze unieke kans niet voor bijgaan en zo werd het 2-0. Teleur gesteld en ontmoedigd speelde SRC verder tegen een Koedijk, dat geen kans meer weggaf en voor alle ze kerheid een mannetje extra in de verdediging stuurde. Toch wist Blok ker, de handige Schager rechtsbui ten, enkele malen uitstekend langs de verdediging van de gastheren ko men, maar telkens was er weer een hoofd of been, dat de kans teniet deed. Zo bleef de stand 2-0 en kon de Koedijk-aanhang juichen! Na de thee hetzelfde spelbeeJd, on danks dat R«jiders tegen de straife wind Op moet tornen, maar nimmer kan één dezer de gelijkmaker scoren, al was het diverse malen op het kantje af, zo zelfs dat éénmaal de binnenkant der doelpaal Assendelft dc 1—0 voor sprong kon laten- behouden. Aanbiedingen; Hasselts, Van Katsstraat 29, Heiloo. GROTE KANTOORRUIMTE TE IIUl'R (Centrum) Br. no. 949, bur. y. '»lnri

De Vrije Alkmaarder | 1950 | | pagina 4