Een onwillige schippersfamilie Hard tegen hard Traditie en sportiviteit gaven fleur en sfeer aan Oudegracht Verdachte heet verdachte liegen*. wie stal lood uit Kapelkerk Politierechter Alkmaar DE SOMBERE RECHTSZAAL KWAM GISTERENMIDDAG TOT LE VEN TOEN HET TRIO M. OP HET MATJE PROBEERDE PLAATSTE NEMEN. HET TRIO BESTQND UIT SCHIPPER M„ DIENS WELBE SPRAAKTE ECHTGENOTE EN DE ZOON JAN. 't Was eigenlijk maar een gering zaakje. De schipper had n.1. turfmolm ta het water gegooid, hetgeen de waak zame waterpolltie opmerkte. Nu is dit verboden, waarom de politie zich Per vaartuig naar het schip van M. begaf cm het feit per procesverbaal te boek staven Toen begonnen de moeilijkhe den. De schipper wenste maar zeer on ■willig rijn antecedenten op te geven, zo onwillig, dat de politie niet achter de gewenste gegevens kwam. De wa terHermandad besloot hierop M. per politieboot te vervoeren en op een gecigender plaats het verhoor voort te zetten. M. verzette zich tegen ar.-esta Ue. hierbij geholpen door zijn zoon. Er ontstond een vechtpartij. Op dit hisori zche moment b slool de schipperse in te grijpen. Zij meend» het beste vrede te kunnen stichte.. door een dweilstok te nemen en een slagboom tussen de vechtenden te stellen. Jammer genoeg geschiedde dit via het lichaam van een der politiemannen. Het getuigenverhoor was een zeer een zijdige aangelegenheid. Nauwelijks had den vader of zoon besloten het hunne te zeggen of ma stond robuust op en mengde zich in het gesprek. Het werd voor de rechter moeilijk de verdachten incidenteel tot spreken te brengen. Ten slotte klonk een vastbesloten „houdt Uw mond" van achter de groene tafel waarop de schipperse in zwijgende tegen stelling ging. De officier hield een on gestoord requisitoir, waarin hij het ver zet van de schipper ernstig opnam en ld dagen gevangenisstraf eiste. Tegen de schipperse, aan wier vredelievende bedoelingen de officier niet vermocht te geloven, werd f 50 of 20 dagen ge eist, terwijl zoonlief f 75 of 25 dagen hoorde wensen De schippe.- „ging er niet mee ac- coord". Hij wist niet u-at er wel met de wereld zou gaan gebeuren als zo iets mogelijk zou zijn- De schipperse merkte op dat „het zeer onbillijk was". Aan haar ingrijpen zou het te danken zijn geweest, dat er geen doden waren gevallen Zij haalde de Almachtige er nog als getuige bij. De zoon kwam niet bijster aan het woord. De rechter gaf de schipper 150 guden of 36 dagen .dank zij diens blan co strafregister, mama kwam er met I 50 of 20 dagen af. evenals de zoon Op d? vraag van de rechter of zij even tucel hoger ber>ep wensten aan te te kenen wachten pa en zoon gelaten op moeders beslissing, die echrr niet ge heel duidelijk was. Ze liet zich nauw keurg uiteen zetten hoe een even'ueel appel hi zijn werk ging Nog een slagvaardige schipper De volgende verdachte was schipper D.. die het niet de moeite waard had gevonden ten tonele te verschijnen. Toen de beambte van de Rijkswaters!. A. L. de duiker in Heerhugowaard open draade verklaarde de schipper dat het waterpeil te laag zou zakken. Er on*. stond een woordenwisseling, waarbij D een iusdanige tik uitdeelde dat het aan gezicht lichtelijk opzwol. De echtgenote van h-^t slachtoffe kwam de metamor fose bevestiger. De officier eiste f 30 of -5 dagen; de rechter kon zch met de financiële zijde verenigen, doch maal. te de gevangenis minder aantrek kelljk door er 18 dagen tegenover te stellen. Na diner de lepel in de binnenzak Kdie thax» in een Rijkswerkinrfch ting te Staphorst enige tijd van zijn wel bestede leven doorbrengt, at in hotel L te Schagen. Na de maaltijd was hij zo vrij de zilveren lepel In zijn binnen zak te stoppen. Bij fouillering kwam dit frit aan aet licht en K. voor de rechter. Verdachte goode het op de d.ank. doch de officier citeerde uit ver dachte's strafblad dat niet brandschoon is en concludeerde tot een gevangenis straf van 7 dagen. De ^echter was het er mee eens. Van wie was de haas De haas was niet de aanleiding, maar wel de oorzaak van de belediging die Z. uit de Stolpen, onder Zijpe, San D. zou hebben toegevoegd. Ver dachtes hond verschalkte n.1. op het terrein van D. een haas; D. kreeg de haai» in handen, waarop Z. hem toe voegde „je be-* een diT'. Verdachte Ontkende, doch werd onder een reeks van gelijkluidende verklaringen niet ge loofd. Hij bleek reeds eerder beledigend te tlja geweest. Maar de kous was met de belediging nog niet af. Nadat de be ledigde n.1. een klacht bij de politie had ingediend begaf de poltiebeambte V. zich naar Z., die enkele uren na Éet bevel zich te melden n.1. niet vei schenen was. Tevergeefs trachtte V- de onwillige Z. met geweld mee te krij gen. De officier rekende hem fn het hijzonder het verzet tegen de politie zwaar aan en reqütrecrde e^n maand gevangenissraf. De rechter vond ook dat verdachte maar eens uit eenvrijheids straf moest leren en veroordeelde tot 3 weken. Mishandeling J. L. P. uit Alkmaar ontmoette P., die in Groningen vertoefde, doch zijn kind» ren bij verdachte P. had aan ge stuurd. De verdachte zeide de kinderen die er onverzorgd aan toe bleken te zijn, goed te hebben verzorgd. Er wa ren bij de ontmoeting woorden gevallen waarbij verdachte P. zich in woede blijk baar te ver had laten gaan. De officier eiste f 1? of 10 dagen. Vonnis f 10 of 6 dagen. Ruzie mei een anti semitisch tmtie Er heerste oP het abattoir te Alkmaar reeds blijkbaar lang onenigheid tussen de slager W. uit Santpoort en B. die in het abattoir een functie uitoefent. Ver dachte zou W. h 'bben beledigd en mis handeld- B. trachtte ter ziting herhaal delijk de oorzaak van de twist aan te snijden, waarbi, hij W. van minder fraaie practijken betichtte. doch de rechier hield voet bij suk en eiste op heldering omtreit de beschuldiging van belediging en mishandeling. Uit getuigenverklaringen kwam vast te staan dat W. geslagen was: volgens de dagvaarding zou verdachte W. ook nog hebben beledigd met de zin: „Vuile stinkjood, ze hadden jullie allemaal moeten vergassen." Verdachte ontkende, doch gaf toe scherpe woorden te hebben gebruikt Tijdas een woordenochermutseling met de officier sprak verdachte nog van „plebs", waarop de rechter hem terecht een ongenadige uitbrander gaf- Verd. gedroeg zich zeer verontwaardigd, doch de rechter sneed elke bemerking af. Hij rekende af met het antisemitisme v. verdachte en verzwaarde de eis van de officier van jusitie, n.1. f 100 of 40 dg. tot f 200 of 24 dagen. Niet in het minst ond?r de indruk verklaarde verd- in hoger beroep te zullen gaan. Diefstal van zaaq H. R. uit Schaden had in dienst van de gemeente een zaag weggenomen. De of. eiste f 15 of 10 dagen- In ver band met de financiële omstandigheden van verdachte maakte de rechter er 10 gulden of 6 dagen van- Diefstal van handschoenen en rubberlaarzen J. J. uit Heiloo, had uit de kerk te Schermerhora een paar laarzen en een paar handschoenen gestolen. Verdachte die een blanco strafregister had, werd door de officier mild behandeld. Deze eiste f 20 of 10 dagen. De rechter ver Nieuwe zaak geopend Do fiima Gé Pé Haitland, groot handel in bakkerijgrondstoffen, ge reed'* J lappen, machines en moderne winKf linstallatiën, opende gisteren middag een nieuw pand op de Nieu- wcsioot, in het gebouw, waarin voor heen het agentschap van de Waar- neid was gevestigd. Het is een mooie, ruime en heldere zaak geworden, waarmee de heer Hartland ten volle tevreden zal kun nen zfjn. De centrale ligging is voor deze firma van grote betekenis. Bijstand kunstenaars Op 25 Januari werd op het Stad huis geïnstalleerd de commissie van advies voor de regeling sociale bij stand beeldende kunstenaars. Deze regeling beoogt hulp te ver lenen aan behoeftige kunstenaars, b.v. in de vorm van aankoop werk stukken of het geven van opdrachten. In de eerste vergadering werden leeds een aantal ingekomen werk stukken beoordeeld. bet secretariaat van de commissie is gevestigd bij hot Gemeentelijk Bu reau voor Sociale Zaken. Veekoopman bedroog koper en zat dronken achter stuur D« veekoopman Cornelis W. uit Friesland had op de Alkmaa.-se vee markt een geldekoe verkocht voor een melkkoe, waardoor de koper ernstig be nadecld werd. Door de officie; van de Meervoudige Kamer van de Alkmaarse arrondissementsrechtbank werd tegen deze veekoopman, die zeer slecht be kend staat, wegens bed.-og een gevan genisstraf van S maanden geëist. Tegen deze zelfde koopman, die niet ter rechtzitting was verschenen, werd hierop nog een gevangenisstraf van 4 maanden geëist wegens het feti, dat hij onder de Invloed van sterke drank een auto bestuurd had en geen gevolg had gegeven aan een ambtelijk bevel om te stoppen. Uitspraak over veeitien dagen. enigde zich met de boete, doch ver* hoogde de subsidalre itraf tot 12 dg. Minder goed kwam G. G, er af, die gelijk met de chauffeur een paar hand schoenen had gestolen. Verdachte was reeds ettelijke malen veroordeeld. Hl) werd conform de eis veroordeeld tot f 25 of 10 dagen. Met deksels van melkbussen gegooid T. H. W. R. uit Oterleek had als melkrijder onenigheid gekregen met zijn collega B. Er waren enkele deksels van mekbussen uitgewisseld, met het gevolg dat B. in het ziekenhuis, via 'n hersenschudding tot ontwaken kwam. Ter rechtszitting veroorzaakte B. nog moeilijkheden door eedsweigering op onduidelijke gronden. De officier achtte na getuigenverklarin gen de zaak bewezen en eiste f 25 of 10 dagen. Gezien verdachtes gezinsom standigheden verlaagde de recher de de straf tot f 20 of 12 dagen. Kruimeldiefstal D. C. B. uit Zijpe zaagde de kruin van een deaneboom af ora een kennis in 't Gooi aan 'n Kerstboom te helpen, hetgeen nu eenmaal niet geoorloofd is. De officier eiste f 15 of 10 dagen. De rechter maakte er f 15 of 9 dagen van doch verving het woord diefstal door vernieling. Opgescholen jongens in de Langestraat De opgescho'en jongens m3ken de Langestraat te Alkmaar nogal e~ns on vrilig, welke baldadigheid de Politie af en toe handen vo werk geeft, fci 'n portiek bij S. stonden 3. en zijn kame raden. B. had ongeveer 9 borrels op. e et.als zijn collega. De politie som meerde hun door te lopen, waaraan B aanvankelijk aevolg gaf. Later keerde hij op zijn schreden terug om zich in een twist te mengen tussen de agent en zijn kamrradea, die weigerden aan het bevel van M. te voldoen. B. stompte de agent ia het grient, waardoor 5 tan-Jen werden beschadigd en nogal rij kelljk bloed vlijeide. D* politieman M als getuige gehoord, deed nog-een goed woordje voor verdachte, die anders nit lastig is en gner.tlg staat. De officier vond eea strenge geldboete op zijn plaats om de 19-jarlgc verdachte het drinken af te ler~n en eiste f 75 of 25 dagen De rechter verenigde zich met de geldboete en de k?us 18 dagen. Meineed gepleegd bij echtscheidmgsproces Voor de Meervoudige Kamer te Alk maar stond gisterenmorgen terecht, Ed wig Jeaone I uit Alkmaar onder de beschuldiging meineed te hebben ge pleegd tijdens de verhoren voor 'n echt scheidingsprocedure. Zij had destijds als getuige verklaard geen omgang te heb ben met een zekere P. Een aantal an dere getuigen had destijds verklaard, dat dit wel zo zou zijn en enkelen had den zelfs beweerd, dat zij verd. met P. in één bed hadden zien liggen. Dit alles werd door de verd., evenals trouwens door P.. die als getuige verschenen was ten stelligste ontkend. Twre andere getuigen bleven echter bij hun vroegere verklaring ,dat zij ver dachte samen met P. in één bed had den zien liggen. Enkele andere getuigen die niet verschenen waren hadden des tljds datzelfde verklaard. Door de verdediger van verd. waren een paar getuige a décharge gedag vaard, die meedeelden, dat sommige van de andere getuigen deze b"lasten de verklaring nooit hadden kunnen af leggen, aangezien zij in de tijd, waar over zij praatten ni*t in het huis van P. waar verd. als huishoudster vertoef de. geweest waren. Op een vraag van de president aan P. of deze met verd. zou huwen, indien zijn echtscheiding zou ztjn uitgesproken, antwoordde ge tuige, dat dit zeker niet het geval was „Ik heb er mijn buik van vol." De getuigenissen stonden nu lijnrecht tegenover elkaar. Of verd. heeft mein eed gepleegd, of sommige d°r getuigen Tene'nde meer getuigen in deze zaak te heren, besloot de meervoudige kamer de zaak over veertien dagen opnieuw te behandelen- Noord Hol'ands kanaal wordt opengebroken De vereniging „IJsstrijd" te Alk maar die reeds enige malen in de omgeving van de Langedijk het ijs heeft laten breken, is er toe overge gaan een grote ijsbreker uit Amster dam te laten komen, teneinde het Noord Hollands kanaal van Amster dam tot Den Helder open te braken Dit laatste in samenwerking met de Rijkswaterstaat. HEER HUGOWAARD. Geen spreker De j.L Maandag aangekondigde re devoering van de heer Van der Bos in het clubgeouw der NKJB, alhier, heeft geen doorgang kunnen vinden door afwezigheid van de spreker. Een en ander is nu verschoven tot over 14 dagen. Burger-IJsclub na 7 jaar op de schaats Vrolijke walsen, zwierende paren, enthousiaste schaatsers, uitgedost in grootmoeders kleren, met langs de wal een drie rijen dikke haag toe schouwers, ziehier het beeld dat gis terenavond de verlichte Oudegracht bood. Een traditie werd gevierd, de Bur ger Usclub organiseerde na zeven jaren gedwongen rust een avond van oud-Hollandse ijspret, met op de ach tergrond de sociale zin die de stich ting van de Burger IJsclub, nu 59 jaar geleden, tot oorzaak had. Herman de Man, de grote Neder landse auteur bracht destijds na 2 generaties de „barre winter van *90" beeldend in herinnering terug. Deze barre winter van '90 deed de Burger IJsclub ontstaan; enerzijds als samenbundelend sportief organi serend lichaam, anderzijds als vereni ging die in hardste tijden aan de ma teriële nood in verschillende gezin nen tegemoet wenste te komen. Im mers in die strenge winter werd de Bui ger IJsclub gesticht; goede en slechte rijders zetten hun beste sciiaats voor, de gegoede burgerij, de middenstand en anderen, schonk-a piJjzen in natura en de prijswinnaars sc/ionken hun prijzen weg aan hen d.e het sterkst hierom verlegen zi- len. De tijden zijn gewijzigd en m.fchien heersen thans andere op vattingen omtrent opheffing van so ciale nood, doch de sportieve traditie gebleven en ook de sociale be weegreden blijft opgeld doen. Ruim 20 rijders hadden zich bü 't bestuur van de Burger IJsclub ge meld, zowel cowboys als brandweer lieden, bakkers als grootmoeders, rij ders met parapluies en bakkebaard- s, variatie uit grootmoeders tijd. Onder de vrolijke marsmuziek, die van het redactiebureau van de Vrije Alkmaarder de wereld inklonk, werd begonnen met het geestige nummer .sleetje rijden". Het bleek geen een voudige zaak drie tonnen voort te schaatsen; 't was niet zozeer het schaatsen, dan wel het rol-talent der tonnen dat de beslissing bracht. Na veel hilariteit en onder daverend ap plaus werd tenslotte de heer Koel man, brandweerman, winnaar van de eerste prijs, een wollen deken, be schikbaar gesteld door de heer Pooi ter. De volgende hoofdprijzen wer den gewonnen door de heren Ros, Impink, Teerink en v. PoL Bij het hardrijden bleek de heer Jongeneel de snelste te zijn. gevolgd door de heren Berkhouwer Jr. en Homan. De deelnemers, die allen een prijs kregen, ontvingen diverse kleding stukken en levensmiddelen, die zij, Bewogen rechtszaak voor meervoudige kam.r Het was een ingewikkelde zaak, die de Meervoudige Kamer van de Alkm. Arrfeadissementsrechtbaak gisterenmorg en te behandelen kreeg. Of eigenlijk waren h~t twee zaken, want de beide verdachten W3ren aizonderlljk gedag vaard. Dit vond ongetwijfeld zijn oorza ak ia het feit, dat de verklaringen van deze twee verdachten lijnrecht met elk aar ia tegensp.aak waren. Maar nadat de getuigen verhoord waren, achtte de officier jnr Meischke de verklaringen van de tweede verdachte ontzenuwd. Een zware straf werd tegen hem ge ëist: anderhalf jaar. Tezamen of alleen? Ais eerste stond terecht, Matthijs Andries L. uit Alkmaar. Deze werd be schuldigd lood van het dak van de Kapel kerk te Alkmaar te hebb n gesto len en dat later te hebben verkocht- Feiten, die de nog jeugdige verdachte grif toegaf. Op 28 December en 3 Jan. had hij lood gestolen, zo zeide hij, te zam-h met een kameraad, zekere Joh- L. „Wat heeft U er mee gedaan", vroeg de president mr van Reg teren Altena. „We h'bben het naar een lompen handel gebracht en daar verkocht'*, antwoordde vercLthte. President: „Hoeveel kreeg U er voor? Verd-: f 41 President: „Wat heeft U daarvan ge had?" Verd. „Ongeveer de helft, twintig gulden." De tweede keer hadden zij het lood opnieuw naar de opkoper gebracht. Toen had L. ongeveer f 19 ontvan gen. De huiselijke omstandigheden van verdachte waren allesbehalve 'rooskleu rig: hij kwam uit een groot gezin, zijn vader was werkeloos en ook hijzelf had momenteel geen werk. Enkele ja ren geleden was hij in de jeugdgevan genis geplaatst wegens een overtreding Hier was hij in September 1948 ooi slagen- Mr Meischke constateerde fn zijn te quisitoir, dat verdachte een royale en jive bekentenis had afgelegd. Derge- f-rum kunn-n r ni"t ge duld worden. Hij eiste een gevangeais straf van 8 maanden inet aftrek van preventieve hechtenis. Mr Thijs, c'ie verdachte verdedigde legde er de nadruk op, dat L. zelf geen initiatief had gehad, maar dat het idee was uitgegaan van de tweede verdach te. Mr Thijs pleitte clementie, zodat de jongeman aan het werk kan gaan. Uitspraak over veertien dagen. Alles wordt ontkend Hierop jewam de tweede verdachte L. (geen familie van eerste beklaagde), die bet verhaal van zijn kameraad lie gen he tte. Hij ontkende het lood gesto ien te hebben en zei alleen maar met zijn kornuit mee gegaan te zijn, toen deze het lood wilde verkopen Ook de bedragen, die eerste verdachte ge noemd had, waren volgens deze verd. onjuist. Een aantal getuigen was opgeroepen om meer klaarheid te verschaffen. Als eerste kwam de vorige verdachte, die nu, terwijl hij onder eede stond, het verhaal, dat hij zoeven in de verdach tenbank verteld had. bevestigde- L. was wel degelijk met bem mee geweest, zo zeide hij. samen hadden zij de diefstal gepleegd. Verdachte Heef ontkennen, ondanks de vermaningen van de presi dent d«e constateerde, dat de getuige geen belang had bij het vertellen van dit verhaal en dus geen reden had om te liegen. Maar nee, de langharige jon geman in de verdachtebank schudde 't hoofd en zei nadrukkelijk niets met de diefstal uitstaande te hebben. Andere getuigen bevestigden het ver haad van de eerste verdachte. Bezwa rend voor johan L. was vooral de ge getuigenis van zekere O., die verklaar de twee knapen bij de kapelkerk ge zien te hebben op de bewuste avond- Eén van hen leek „bijzonder veel" op de ontkennende vernachte. De lompen handelaar bevestigde, dat b?ide jongens bij hem waren geweest om lood te ver kopen. De bedragen, die uitgekeerd wa ren, kon deze getuige zich niet herin neren. Een vrouwelijke getuige vertelde, dat de eerste verdachte bij L. was gekomen met het lood. Hij had of hij het voor her Deze getuige wen.1 geattendeerd, dat ai- zeer gevaa.-lijk spclle gevraagd, verkopen, president >g. zij een elde. aange zien zij oader ed? deze voor verdachte ontlastende verklaring aflegde. Waarop de off. opstond en zei: „Deze getuige is in 1 oge mate onbetrouwbaar Ik zal haar laten vervolgen wegens po ging tot oplichting." Het bleek, dat deze getuige onder de voorspiegeling, dat zij zijn echtgenote zou zijn, in het huis van bewaring. waarin Johan L. opgesloten was, had trachten binnen te dringen. Dit was niet gelukt, omdat de officier wist. dat zij in concubinaat met verd. leefde en dus niet zijn wettige echtgenote was. Wat beduusd door deze woorden en waarschijnlijk beangst voor de ge volgen van een meineed verklaarde het meisje niets meer te zullen ver klaren- In een scherp requisitoir zeide mr. Meischke overtuigd te zijn. dat alles ge schied was volgens de verklaringen van de eerste verdachte. De zware straf van anderhalf jaar werd tegen Johan L. ge eist. Mr Lesterhuis, als verdediger van L. achte de getuigenissen geenszins volle dig en haalde het verhaal van de zo juist door de officier gewTaakte vrou welijke getuige aan. „Deze man kan misschien vervolgd worden wegens he ling- Dat hij gestolen heeft, staat niet vast" zo luidde de conclusie van mr Lesterhuis. „Doch dat is aiet ten laste gelegd. De enig mogelijke uitspraak is dan ook vrijspraak. Over veertien dagen zal de Meervou dige Kamer uitspraak doen. De kraan moet dicht Meerdere malen heeft het PWN reeds gewaarschuwd tegen hot des nachts laten lopen van de kranen van de waterleiding. Onze toch reeds hachelijke waterpositie wordt hier door ten zeerste benadeeld, t Bleek bet PWN echter, dat waarschuwen alleen niet voldoende was en dien tengevolge hebben zij Zondagnacht jl een rondgang gedaan door Heer- hugowaard-Nrd. Het resultaat was verbluffend. Niet minder dan veer tien personen werden betrapt op het laten doorlopen van de waterleiding in de nachtelijke uren. De gevolgen van deze overtredingen zijn niet uit gebleven. Maandag reeds zijn alle per sonen van het waterleidingnet afge sloten en flinke bootes werden op gelegd. Laat dit echter een waar schuwing voor de anderen zijn, om zich niet meer aan dit euvel schul dig te maken. Een gewaarschuwd mens, telt voor twee, en het is met de nu tng» allen dooi niet meer nodig. krachtens oud gebruik, zelve kunnen gebruiken of aan diegenen ter be schikking kunnen stellen, die deze in de moeilijke tijden het hardste van node hebben. Rest nog te vermelden dat de on vermoeibare voorzitter, mr. Berkhou wer voor zijn toegift, een snelle sprintronde onder daverend gejuich der toeschouwers, een kaas verwierf, terwijl de verliezer een half pond vers gebrande pinda's als troost werd toegewezen. De diverse prijzen werden in hotel Centraal door de voorzitter mr. Berkhouwer onder geestige toelichting uitgereikt. Na afloop van deze prettige plechtigheid bleef de stemming er nog lange tijd in. Te vermelden valt tenslotte dat een groep padvinders op zich had genomen ten bate van de Burger -club onder de belangstellende i. collecteren. Tokkelaars speelden Gisterenavond speelden „De Tok kelaars", het Alkmaars mandoline orkest onder leiding van de heer Wim Haanraadts, in het Wapen van Heemskerk. De heer Haanraadts opende met enkele hartelijke woor den van welkom. Het mandoline-or kest zette daarna in met de pittige Marche de fête Hun spel was aar dig en na elk nummer konden zij 'n hartelijk applaus in ontvangst ne men. Zij speelden o.a. Das blumchcn wunderhold van Beethoven en het Standchcn van Mozart. Hierbij zong de heer Jan Schats, die zijn mede werking aan deze avond verleende. Ook ..De jonge Tokkelaars" toonden, dat de kleinere leden van de vereni ging er konden zyn. Zij brachten, evenals het grote orkest een keur van mooie melodieën, waaronder de bekende .Parade der tinnen soldaat jes. De heer Ries de Hilter speelde enige mooie melodieën uit de acht tiende eeuw. Na de pauze was het *n reis om de wereld, die „De Tokke laars" per vliegtuig maakten. Diverse landen werden bezocht en uit elk land kwam een stukje muziek. Frankrijk, Oostenrijk, het Alpenland, de warme Hawaii-eilanden en zelfs het verre Rusland werden met een bezoek vereerd. Hierbij speelde Aat Schot accordeon, en Ab de Graaf bracht allen in een romantische Ha- waii-stemming. De heer Schats en mej. Leni Overtoon zongen verschil lende liedjes. Crk dit deel van het programma Uitstekend cabaret in Gulden Vlies W m Kan was de held van de avena, die gisteren in het Gulden Vlies voor een goedgevulde zaal door het ABC-ca baret werd gegeven. De helJ :,iet alleen door' het feit, dat vele van de teksten door hem ge vuld werd. En hij deed dat prima; met een prachtige rake conférence, aardige liedjes en komische sketches. Als meester van de grote klas in de zaal daalde hij van het hoge podium af en begaf hij zich, al moppen ver tellende. onder het publiek. De anderen, die in dit cabaret op- tiaden, bleven eigenlijk een beetje op de achtergrond door de persoon- 'ijkhe d van Wim Kan. Daar was na tuurrijk de echtgenote van Kan. Cor- ry Vonk. die in onvervalste volks trant liedjes zong en verhaaltjes ver telde. Daar was Pam Henning, eea nieuwere ster op het cabaretgebied. Louis Borel verklaarde als litterair criticus de geheimen van het tele foonboek en toonde zich een vol maakt psycho-technicus. SophieStein zong op natuurlijke wijze een paar verstandige liedjes. Kortom, een ge mêleerd programma, dat de aanwe zigen kennelijk zeer goed beviel. Benoemd Onze sinds kort gerepatrieerde plaatsgenoot de heer D. Deken, heeft zich, in de korte tijd dat hij terug is in het koude Holland, een goed baan tje weten te bemachtigen. In de ver gadering van de Noordermarktbond op Zaterdagmiddag j.L is hfi be- moed tot veilingbeambte te Noord- Scharwoude. In deze vergader!» g sprak de voorzitter de hoop 'rit dat de kenz* goed zal '4ji. nu daar IwiJ- iftbMi ij niet aan c vanaf leze plaats feliciteren we hem. Propaqanda-avond In het Wapen van Bergen hield Maandagavond de afd. Bergen van de bond' voor Staatspensionnering 'n goed bezochte propaganda-avond. Na een welkomstwoord door de voorzit ter sprak de heer Gr eeuw een propa- gandarede uit en zei o.a. dat de bond dit jaar 50 jaar bestaat, en hij hoop te dat dit jaar tevens een jaar van betekenis zou zijn, omdat de nood wet Drees dit jaar afloopt en moet woiden herzien. Spr. vond het een aanfluiting der democratie dat er na 50 jaar strijd van de bond nog geen staatspensioen is, maar wij werken door aan de toekomst; en voor de ouden van dagen. De bekende biskwiefabriek „Vic toria" uit Dordrecht bracht ter af leiding enige aardige films en zorg de voor een kleine versnapering. Het was een goede avand van de afd. Bergen van de bont? voor StnV.«r>cn- sionering.

De Vrije Alkmaarder | 1950 | | pagina 2