KAPPIE HAAR KONINKRIJK Pakketten voor zeepost moeten tijdig verzonden worden Internationale in Bergen wedstrijden óók (12 Februari) Over de gezinsverzorging Nu de soldalen spoeJiq komen Ten minste 6 weken voor het vertrek De laatste tijd worden veel klach ten gehoord pver de lange overkomst duur van postpakketten, bestemd voor Nederlandse militairen in In donesië. Hieromtrent kan het volger de worden meegedeeld: het is het af gelopen jaar herhaaldelijk voorge komen, wanneer de Indonesische dou ane pakketten controleerde, dat daai uit andere artikelen te voorschijn kwamen, dan door de afzender op de aangifte-formulieren was vermeld. Op deze wijze probeerde men n.1 Nederlandse betaalmiddelen of an dere geldswaardige papieren, dan we' waardevolle voorwerpen Indonesië binnen te smokkelen. De douane nam verscheidene pakketten in beslag en verscherpte de controle. Werd aan vankelijk volstaan met het nemen van enkele steekproeven, nadien zijn alle pakketiep gecontroleerd, hoewel in de pei s en door de radio herhaal delijk tegen deze deviezensmo»KkPl werd gew3£ rschuwd, moest de doua ne steeds weer overtredingen consla teren. Zij wenste de controle dan ook niet op te heffen, zelfs niet geduren de November en December, toen gro te hoeveelheden pakketten werden aangebracht, hoofdzakelijk bestemd voor St. Nicolaas of Kerstmis. Hier door hebben de goeden met de kwa den moeten lijden. Een zeer groot aantal postpakketten en briefpakjes werd later bezorgd dan In het voor nemen van de afzenders heeft gele gen. Intussen zal. volgens van de veld- postdlenst in Indië ontvangen bericb ten, de achmterstand binnen 14 da gen kunnen worden ingehaald, zodat spoedig weer met de normale over- komstduur van gemiddeld 2 maanden rekening kan worden gehouden. Tot goed begrip van de zaak zij hieraan nog toegevoegd, dat de In donesische douane niet ressorteert onder het Nederlandse, maar onder het Indonesische ministerie van fi- Vermoeid? Er is nu een middel tegen! In de tweede wereldoorlog heeft de wetenschap zich bezig gehouden met de verhoging van het uithoudingsver mogen van de soldaat. Er ontstonder tegen slaperigheid en matheid zgu „Wekaminen", die door aanwezigheid van giftige stoffen nadelige in vlo ad konden oefenen. Er bestaat echter nog een middel tot het tegengaan van vermoeidheid, door vermeerdering van het aminozuurgehalte van hst bloed, welk zuur gewonnen kan wor den uit dierlijk spierweefsel. Deze methode Is onschadelijk, maar daar de smaak afschuwelijk is ko*. de >oe diening in de praktijk alleen geschie den door Inspuiting. Thans is de bio techniek N.V. te Apeldoorn er echter in geslaagd deze smaak weg te ne men. De zuren kunnen in tabletvorm (vitanect tabletten) worden ingeno men. Het middel werkt vrijwel on middellijk en voor een tijdsduur var ongeveer 3 uren. Het is de bedoeling binnenkort met de afzet iu het bin nenland te beginnen, maar de direc tie verwacht ook een aanzienlijke ex. port. Onbewaakte overweg eist weer dode Op de onbewaakte overweg aan de Geldersekade nabij de Hanepol in de gemeente Ede werd een personenau to, bestuurd door de 21-jarige S. J M. uit Ederveen. door de electrische trein, die om 12.04 uur Ede vertrekt In de richting Utrecht gegrepen. 2 auto's reden achter elkaar, de eerste kwam de overweg over, doch de 2e werd. toen zij midden op de overweg was dnor de trein aangereden. De bestuurder werd op slag gedood. Het treinverkeer ondervond aanzienlijke vertraging, aangezien een deel van de auto muurvast onder de eerste wagen van het treinstel zat. nanciën en haar taak dus verricht In opdracht van dat ministerie. Tengevolge van de versnelde repa triëring van de Nederlandse militai ren zijn vee1 zeepostzendingen onbe stelbaar geworden. De kosten van bet terugzenden van deze paketten ko men voor rekening van de afzender. Ter voorkoming van onnodige moei te en kosten wordt daarom het pu bliek aangeraden, tenminste zes we ken voor het vertrek van hun ver wanten uit Indonesië geen zeepostpak ketten e.d. meer aan hen te willen zenden. VERJAARDAGSPARTIJ VOOR PRIXSES BEATRIX Eerst Zaterdag a.s. zal prinses Be atrix ha'ar verjaardagsfeestje hebben Dan komen tientallen vriendjes., en vriendinnetjes naar Paleis Soestdijk om het feest mee' te vieren. Er wor den dan weer kinderfilms vertoond en op een feestelijk versierde tafel zullen lekkernijen prijkeii rond een verlicht aquarium waarin celluloid visjes ronddobberen. Lag de orga nisatie van het feest voor prinses Margriet in handen van de Koningin en prinses Irene, Zaterdag a.s. is het uitsluitend de koningin, die dë leiding heeft. A's 't maar vriezen wil! K. N. S. B. heeft de plannen klaar In het clubgebouw van de Haagse ijsclub is onder leiding van de vrz van de KNSB, mr. Vliegen, een bij eenkomst gehouden van vertegen woordigers van ijsclub Kralingen te Rotterdam, de Berger ijssport ver eniging te Bergen (N.H.) de ijsver Groningen en de Haagse ijsclub, als mede enkele afgevaardigden van het Olympisch Stadion te Amsterdam, ten einde het programma samen te stel len voor de internationale wedstrijden welke, ijs en weder dienende de vol gende week in ons land met medewer king van enkele sterke Noorse en A- merikaanse rijders zullen worden ge houden. De bedoeling is, dat in hel Olympisch Stadion onder deskundige leiding een ijsbaan wordt gelegd, - welke voldoet aan de internationale bepalingen. In de komende dagen wordt een onderzoek ingesteld naar deze mogelijkheid en mocht het on derzoek in gunstige zin uitvallen, dan zullen de eerste internationale wedstrijden op -Dinsdagavond 7 Fe bruari met kunstlicht in het Olym pisch stadion worden georganiseerd onder auspiciën, aangezien de regle menten dit vereisen, van de Amster damse ijsclub. Zondagavond 5 Februari, als de Eu ropese kampioenschappen te Helsin ki zijn afgelopen, zal worden beslist en dit hangt natuurlijk geheel van de temperatuur af en of de ijscondi- tie in ons land goed is, of Broekman Wim van der Voort, Anton Iluiskes. Johny Werket, Ken Henry, Sverre Farstad en Ivar Martinsen (de laat ste vier rijders vertoeven te Oslo) per vliegtuig Maandag naar Schiphol zullen komen om Dinsdagavond de eerste wedstrijd over 500 en 3000 'm in het Olympisch Stadion tc rijden. Be halve deze 7 rijders zullen Lan- gedljk, die waarschijnlijk voor de na tionale kampioenschappen te Zutfen naar ons land zal terugkomen en de nummers een en twee van deze wed strijden om de Nederlandse titel, te Amsterdam starten. Woensdagmiddag 8 Febr. komen de ze 10 rijders te Groningen uit, waar de 1500 en de 5000 meter op het pro gramma sraan. Het ligt in de bedoe ling. dat over beide dagen een alge meen klassement wordt opgemaakt terwijl op de afstanden ook persoon lijke prijzen ter beschikking zulbn worden gesteld Daarna zullen de rijders twee .dagen rust hebben, waarna op 11 Februari wederojn ijs en weder dienende, op. de Haagse ijsclub een derde wedstrijd wordt gehouden over 1000 en 3000 meter met op Zondag 12 Februari "n slotwedstrijd te Bergen over 500 en 5000 meter. De heer Klaas Schenk, die op het ogenblik in Noorwegen vertoeft, is verzocht met de Noorse en Ameri kaanse bond in contact te treden ten einde toestemming ten behoeve van de buitenlandse rijders te verkrijgen Na de wedstrij*den in Nederland ke ren de rijders naar Noorwegen terug om daar nog een \veek té vertoeven voordat de wereldkampioenschappen welke te Eskilstuna worden gehouden beginnen. Mochten de wedstrijden een batig saldo opleveren, dan zal een belang rijk deel daarvan iu het trainings ronde van de KNSB worden gestort Men is ervan overtuigd, dat deze wed strijden overal in den lande grote be langstelling zullen trekken, omdat men sedert mensenheugenis, de ster ke Nederlandse rijders in eigen land niet tegen buitenlandse cracks heeft zien uilkomrn.. Moch het onderzoek naar de moge lijkheid om een ijsbaan in het Olymp Stadion te leggen, om technische re denen in ongunstige zin uitvallen, dan wordt de ijsver. Kralingen, welke in EN DE WONDERLIJKE SCHELP 16 De snerpende kreet van de maat was tot in Kappie's hut doorgedrongen Kappie was nog niet naar bed gegaan omdat hij nog lang met Signor Rivaldi had zitten praten, die nu nog bij hem was. „Een gilsirene!" zei Signor Rivaldi. „Onraadge vaar! „Het is de maat!" zei Kappie. „Ik herken zo langzam rhand dat gegil van die klont Misschien ziet hij een klein spinnetje k>pen; of zo- Maar laten we maar gaan kijken!' Ze holden samen naar de hut van de maat, rukten de deur open. en za gen een ronde figuur onder de dekens liggen. „Kom voor de dag!" riep Kappie. „Wat vooi een vieze natte boel is het bij die deur van je.je deurknop klets nat. en de vloer bi de gang vol met water... bah... wat heb je uitgespookt klont! Heb je soms een kan met wa ter omgemikt, en moet je daarom zo gillen?" De Maat VcS met twee angstige ogen boven de dekens uigekomen.t „Na't" zei hij. „Maar dat kan niet! Ik heb niet met water gemorst... Jk zat mijn prentenbriefkaarten te bekijken, en toen zag ik mijn deurknop bewegen heel langzaam... Een wilde of een spook wilde binnen komen... ik weet het zeker! Mazr ik weet niks van wa ter..." „Muite curioso cod brio!" mompelde Signor Rivaldi. „Een spookwildeman. met nat water... carambissima!" de eerste opzet door loting is uitge- stakeld, in het wedstrijdschema op genomen, dat er dan als volgt zal uit zien: Dinsdrg 7 Febr. ijsver. Kralin gen 500 en 3000 meter, Woensdag 8 Febr. Haagse ijsclub 1500 en 5000 m Zaterdag 11 Februari ijsver. Groniu gen 1000 3000 meter. Zondag 1? Februari Berger ijssport ver. 500 en 5000 meter. Slede verving de punter Giethoorn, het plaatsje in de kop van Overijssel, is bij de buitenlandse touristen altijd zeer in trek ,.Ho^ nice" mompelen de Amerikanen als zij van één der talrijke bruggetjes af het verkeer te water adeslaan. Eu natuurlijk laten zij zich de attractie niet ontgaan, zelf een tocht per pun ter te maken. Tegelijk met de vorst hebben de moeilijkheden te Giethoorn" hun in trede gedaan. De waterwegen raak ten toegevroren en het punterverkeer lag stop. Maar de melkboer, de bak ker, de groenteman en de kolenman wisten wel raad. Zij laadden reso hun bussen melk, broden, aardappe len en groenten, en kolen op sleden en gingen over bet ijs de klanten af Op deze foto ziet u de Giethoornse kolenman. die welgemoed op weg is naar zijn klanten. De zetters en het redactiépersoueel van de Atheense kranten hebben het werk neerge'egd. Zij eisen een loons verhoging van 50 pC.t De brievenbestellers iu Athene sla ken al tien dagen. De post wordt door de politie bezorgd. Vogelpest bedreigt ook ons land Een ernstige bedreiging wacht de Nederlandse pluimvoestapel, wan neer niet alles wordt gedaan om de zo gevreesde besmettelijke pluimvee ziekte, de vogelpest, die thans in Bel glë ls waargenomen, buiten onze landgrenzen te houden. De maat regelen, welke hier te landen reeds met betrekking tot de in- en door voer van pluimvee en pluiveeproduc ten uit het betrokken land zijn geno men, vormen de eerste ph&se in de bestrijding van de ziekte. In het landbouwkwartier, voorbe reid in samenwerking met de afde ling voorlichting van het ministerie van landbouw, visserij en voedsel voorziening. zal de heer dr. D. M. Zuydam, dierenans-baoerioloog. verbonden aan de rijksseruminrich ting te Rotterdam, de aard van de ziekte bespreken, terwijl voorts zal worden aangegeven, op welke wijze de ziekte doeltreffend kan worden bestreden. Deze causerie zal worden uitgezon den op Maandag 6 Februari van 19.45 tot 19.55 uur over de zender Hilver sum II. Schrijvende lezers Lindenlaan zal worden verbeterd Met veel genoegen lees ik iedere Zaterdag uw artikeltje in de courant, vaak met verschillende gevoelens. Zo ook nu, nu 't gezinszorg betreft. Dat dorp, waar 't ook mag liggen, groot of klein, zaL vermoedelijk eerst geprobeerd hebben een gezinshulp aan te stellen, maar zo u ook zelf zegt is dat voor vele mensen een groot bezwaar wat in deze tijd niet te verwonderen is. Dus 't slot is geen gezinsverzorging Nu heeft dit dorp een prachtige op lossing gevonden en u raadt t af. Nee mevrouw, dat ben ik niet met u eens. Een zieke vrouw of moeder die 't bed moet houden zonder hulp zal geen rust vinden, maar onrustig woelen omdat alles spaak loopt Dan liever een vrouw die even de boel op streek helpt. En wat de huishou ding betreft, als iemand de vloer veegt, eten kookt en de kopjes wast behoeft dat nog geen indringing te zijn in de huishouding. Ik heb zelf in vele huishoudings gewerkt als verpleegster, ook intern, maar als de mensen dat niet w i 11 e n, kan dat heel oppervlakkig blijven en zo de mensen openlijk zijn, weet toch iede re vrouw 't leven van de andere. Zo gaat 't vaak op een dorp, ze weten alles van elkaar en willen ze iets verzwijgen, kan dat ook best. Ik voor mij zeg dat het een prach tige oplossing is. De vrouw kan rus tig blijven liggen. Ik ben zelf ook eens ziek geweest en had geen hulp i dan met een stel kleine kinderen nee mevrouw geef mij maar een vrouw die me even helpt. Liever zo dan niets. En dan de ge zinszorg zoals u hem wilt zien. "U heeft ook een dochter of meer. zo u wel schrijft, zou die er -voor voe len of gaat ze ook naar school zoals alle andere? Zou die willen werken voor een klein loon? Nee mevrouw de jonge meisjes willen meer. De R.K., ja die kunnen dat doen. die hebben genoeg Jonge meisjes en de kerk er achter. En zo er dan op dit dorp. waar u over sprak, geen geld genoeg bijeen gebracht kan worden en de vrouwen dus niet geholpen kunnen worden, zou ik zeggen: ders ziet dan de meeste van onze vrouwen. Waar het echter om gaat is dit: Wordt werkelijk wel alles ge probeerd om een gezinsverzorging te organiseren? Is het niet veelal zo, dat we ons laten afschrikken door oiganisatonsch werk, door kleine fi nanciële offers en dat we dan maar bij voorbaat zeggen: „Het kan toch LJet". Dat er geen meisjes zouden zijn, die komen er, want de arbeids markt wordt voL En een klein loon? 't Varieert immers van f 20.tot f 25.per week. Er komt wel animo voor. NET.. Gistermiddag is bericht opgevan gen van het Noorse Btoomschip Fjeld waarin bijstand verzocht werd. Bo ven dien vroeg het de kuststatlons en schepen die zijn seinen opvingen de positie van het schip te pellen. Een later ontvangen bericht van Fjeld meldt, dat het schip stuurloos is en hulp nodig „Een voorbeeld van menslievend heid, wie volgt!". Een oud-verpleegster. Ik ben blij met dit schrijven, dat een andere mening weer geeft. Maar toch ben ik niet overtuigd. In de eerste plaats omdat de geachte In zendster het als oud-verpleegster an- VRIJDAG 3 FEBRUARI 1950. Hilversum I, 301 m 7.00 en 8-00 Nieuws en grarajfooa; 900 Voor de vrouw; 9.35 Sooolrario; 10.00 Ochtend ocacert; 11.00 Voor de zieken; 11.40 Schoolradio: 12.00 Lunchconcert; 13-00 Nieuws; 13.20 Omroeporkest: 14 00 Ge varieerd prog.-.. 15.00 Schoolradio; 15 u 30 Lichte muziek. 16.00 Voor Je zieken: 17-00 Voor de jeugd; 17.30 Ka 'rnermuziek; 17.55 Strijkorkest; 18.30 Strijdkrachten; 19.00 en 20.00 Nieuws; 19.35 Balletmuziek; 20.12 Sterrenparade 20.50 Klankbeeld. 22-05 Kamermuziek: 23.00 Nieuws. Hilversum D. 4i5 ra 7.00 en 8.00 Nieuws en gr.: 9.00 Schubert progr-; 10.05 Morgenwijding: 10 45 Kam"rmuz. 11.30 Gr.pl: 12.00 Italiaans program; 13.00 Nieuws; 13.20 Surinaamse muz. 14-00 Kookpra3tje: 14.20 Strijkkwartet 15-00 Voordracht; 15.20 Platencabaret 16.00 Filmprogramma; 16.30 Voor de jeugd: 17.20 Wij en de muziek: 18.00 Nieuws; 18.15 Orgelsp-rT; 18.40 Vrou wenkoor: 19.30 Lezing: 20-00 Nws. 20.15 Kamermuziek: 20.30 Mensen aan het werk: 21.00 Verzoekprogr.: 21.40 De Ducdaif: 22 15 Swing and Sweet; 2300 Nieuws. Roman naar het Engels door Ida Boyd >4 Arthur trok zijn Jas aan en bracht |taar naar de haard, waarop het vuur nu helder braadde. Ze wierp haar mantel af en haar hoed op tafel. De gek piepte en rammelde. Ze schrok er van en terwijl te haar handschoe Beu uittrok, ontsnapte haar Iets als een snik. Arthur ik ben in vreselijke moeilijkheden. Ik kom je hulp vragen die heb ik vreselijk nodig als Je mij hel pen wilt. Zeg me eerst wat het is. Weet je heb je gehoord van •en man, dfe hier iu de buurt, op Gauut Squfc-e is gearresteerd? Een man. «lle zich psycho-analyst noemt? Daar Ja, daar heb lk iets van gehoord _r- een gemeen sujet niet? Wat heb Je van hem gehoord? Precies weet ik het niet meer Wacht een3: is er niet een vrouw, die ■egt dst hij haar gechanteerd heeft haar al haar geld heeft afge perst? Zoiets heb ik gehoord. Wat is er met hem? Wanda gaf een beschrijving van de toestand. Veel indruk maakte het niet op Arthur. Hij begreep niet, waarom zij zich zo opwond daarover. Waarom was ze iu zulke moeilijk heden? Alleen omdat een paar vrien dinnen van haar dom en dwaas wa ren geweest? En waarom kom Jij me dat alle maal vertellen? vroeg hij. Wat heb ik er mee te maken? En wat heb jij er mee te maken? Wat heb ik uit te staan met Lady Betty of mrs. zus of zo....? Haar brieven Wanda slikte zenuwachtig en Ar thur keek haar strak aan. Was dtt alleen angst om andoren? Eigenlijk niets voor Wanda. Stel Je voor, dat die voorgelézen worden in de rechtszaal. Ze verdienen niet beter. Wat moes ten zij zich Inlaten met so'n kerel? O! Het klonk als een gil. Wanda bewoog zenuwachtig haar armen. Jullie, mannen, laten je zeker nooit in met gevaarlijke vrouwen, he? Maar als een vrouw eens afleiding en nieuwe indrukken wil hebben, iets dat haar weghfalt uit de dodelijke verveling van haar leven dan zeg gen jullie als er moeilijkheden van komen: Ze verdienen niet beter. Is d..l alles wat je zeggen kunt? Hoor eens, Wandabegon Ar thur. Dit was niet alleen medelijden en bezorgdheid voor anderen Wan da zou niet in zulk een toestand kun nen geraken voor al die ladys Betty In heel Engeland Dit was angst echte, directe angst, Hoor eens, Wauda ben Je hier zelf ook bij betrokken? Wanda knikte en barstte in tranen uit. Grote genade! mompelde Arthur. Hij keek haar outzet aan. De gek krijste. Wanda snikte en praatte te gelijk. Op al zijn papieren zal morgen be slag worden gelegd, snikte ze .half waanzinnig van angst. Zu zullen nieuwe beschuldigingen tegeu hem uit brengen. Hij ls al iu staat van be schuldiging gesteld en komt de vol gende week voor de rechter. Mijn man moet hem verdedigen. Ontzettend mompelde Arthur «>i na een zwijgen, vroeg hij. Wie heeft Je dat verteld Je man? Ze schudde haar hoofd. Lady Betty. Die heeft me opge beld Heeft het gehoord. Van haar kamenier. Die heeft iemand gespro ken. Arthur sloeg haar met een harde blik gade, terwijl ze snikte en ze nuwachtig praatte. Die vrouweu Wat hij het meest voelde was afkeer maar ook bekroop hem vrees. Hij had de Rellaces zijn hele leven ge kend. Zijn liefste herinneringen met hen samen. Het was vreselijk te be denl en, wat hieruit voor hen Icon voortkomen. Hij wist van Lluda, hoezeer het Bullinghamhuwelijk de financiële en morele druk op het gezin had ver licht. Hij wist. welk een vreselijke sfeer in het gezin zou ontstaan als het huwelijk weer verbroken werd. Ja hij begreep de situatie nu vol komen. Maar hoe hij helpen kon, hoe hij de slag zou kunnen afweren, wat hij ter redding kon ondemeineu was hem niet duidelijk. Hij zweeg dus en Wanda barstte op nieuw uit: Arthur, je nioet mij helpen. Je kunt mij niet in de steek latea. Ik heb er niets kwaads mee bedoeld, heus niet. Ik ik wou alleen maar wat afwisseling hebben, iets opwin dends beleven Ik heb ook brieven aan hem geschreven. En wat daarin staat is allemaal verzonnen. Ik schreef maar iets om te kunnen zien hoe dat analyseren in zijn werk ging alleen maar voor de grap. om te zien was hij er van zeggen zou. Maar nu zal natuurlijk niemand geloven dat. het niet waar is, wat ik geschreven heb. Mijn man ook niet. Hij zal van mij schelden.... zijn moe der zal hem dwiugen van mij le scheiden.... Hij zat stil naar haar te kijken. Haar gesnik en gekreun, haar wan hoop. haar handenwringen het gaf hem een gevoel van walging. De gek staakte zijn gegil, als luisterde hij. Ik ben naar zijn huis geweest alleen. Ik was daar alleen met hem. Wij hebben niets anders gedaan dan met elkaar gesproken. Maar wie zal dat geloven? Getuigen zijn er niet bij geweeBt. O, hemel! Fred zal van mij schelden ais als Je niet Is het niet mogelijk, dat Je man eenvoudig gelooft wat jij zegt. Als hij van je houdt. Hij kon een klank van bitter sarcasme niet uit zijn stem weren. Het maakte hem woe dend, dat er in al haar emotie geen spoor van schaamte te bekennen was Geen schaamte alleer 'n wilde angst angst voor de gevolgen. Zij schudde haar hoofd, zij was 'n dom, zelfzuchtig schepsel en kon geen edelmoedigheid bij anderen vooron dersteilen. Bovendien: ze wilde geen vergeving van Fred. Wat ze wilde, was Iets doen. waai mee Fred een rad voor de ogen kon draalen. Zijn moeder zou het niet toestaan snikte ze. Dat is een vreselijk men» je weet niet hoe vreselijk. Arthur keek onovertuigd. De brieven zijn nog in het huis op Gaunt Square. Ze fluisterde nu. Ze liggen in het schrijfbureau in pakjes in de voorkamer. Morgen komt de politie. Hij luisterde zwijgend. Kun jij ze niet gaan halen. Ar thur? Kun Je niet? Zou je# er geen kans toe zien. Ze weghalen enverbranden. Zo, dat was het dus! Er ls alleen maar een vrouw ln huis, vervolgde ze fluisterend. Dat is zijn vrouw. Ik geloof, dat Je van haar geen last zult hebben. Je kunt wachten, tot ze slaapt. En Je weet, het dak is laag aan de achterkant er is een raam daar het zou niet moeilijk zijn. Faar grote, s-ochtige ogen keken hem smekend aan. In de stilte, di« op haar woorden gevolgd was, klon ken op de trap Loutjeg voetstappen. Waarom zou ik het doen? zei Ar thur onwillig, maar hij wist reeds haar antwoord op die vraag. Je zei —.Je hebt vroeger gezegd weet Je nog wel? dat Je voor mij alles zou doen alles wat Ia vroeg Loutje naderde het portaal. Jt zei, dat ik maar behoefde te vragen altijd.... mijn hele Lven. O, Arthur Ik ben zo ougelukklg Ik vraag het nu Wordt vervolgC

De Vrije Alkmaarder | 1950 | | pagina 3