KAPPIE HAAR KONINKRIJK In Februari 1825 bezweken de Friese zeedijken Nachtelijke be'evenissen van „De Maaier" ïluiuuA, uil de, die&iuUnÈel Ut „relletje" van Monte Carlo Nu 125 jaar ge/eden; Bijna 350 mensen en duizenden dieren kwamen om het leven Hel is 125 jaar geleden, dat een hevige stormvloed een deel van ons land, namelijk Friesland en Overijs sel, teisterde. Nadat de storm van 28 October 1824 al heel wat schade had aangericht, woedde er bijna 2 maanden aaneen een hevige storm die geweldige watermassa's iu Nrd- en Zuiderzee dreef. Toen in de nacht van 3 op 4 Februari 1825 dan ook 'n springvloed opkwam waren die wa termassa's door de zware Friese zee dijken, die eenmaal onder leiding van Caspar di Robles werden gebouwd, niet meer te keren en deze zeewe ring bezweek op 30' plaatsen. Twee derde deel van de provincie kwam ouder water te staan. De kop van Overijssel had het eveneens zwaar te verduren. Nadat eerst bij Blanken ham, een dorpje tussen Kuinre en Blokzijl, de dijk was bezweken, sloe gen er bij Schoterzijl nog 13 gaten in de dijk en ook meer zuidelijk stroom de het water over het landj De gevolgen van deze stormvloed waren ontzettend. Honderden gezin nen moesten, met achterlaten van al le bezittingen, vlucht. Sommigen trachten zica te redden door op de daken van de huizen te klimmen, maar vele woningen werden door de kokende golven uiteengerukt en me nigeen verdronk of werd door brok stukken van instortende gebouwen gedood, koeien, paarden schapen var kens en ander vee kwamen bij duizen den in de golven om. Alleen in de Noordwesthoek van Overijssel gin gen al 13000 runderen eu 525 paarden verloren. Mensen, die een vaartuig bezaten, waren dagen in de weer om in nood verkerenden van de daken van hun woningen te halen en naar veiliger oorden te brengen. De hoge ruggen in Znid-OostFriesland v« mden de vluchtheuvels voor honderden. Toch was het juist dit gebied de stel lingwerven dat bet meest van de Tloed had te lijden. Alleen hier be droeg de schade reeds f300.000. In. sommige kerken konden ook mensen die voor het water vluchtten, nog een schuilplaats vinden. In de. kerk te St. Johannesga werden 300 men sen ondergebracht. Toch vonden in Friesland nog 17 mensen de dood in de golven. Iu Overijssel waren de gevolgen evenwel nog veel catastrophaler. Het Kamper eiland leed een grot? Schade doordat honderden zware pa len. die van het eiland Schokland, wa ren losgeslagen door de woestcn gol Ven tegen d* hoerderiien werden ge smeten. Op deze wijze werden ve'p boe pril en vernield. Tn N Wi-Overtïe spT verdronken min 210 mensen. T° SHikerburg verdronk 'n moeder nut al haar kinderen. 2284 ■Woningen w?r den vernield Het herstel vnu de O- verijsselse zeedijken heeft later 1.5 millioen gulden gekost. Schokland, een eilandje, da* ten westen van Overijssel in de Zuider zee lag thans is het ingepolderd in de NoordOost-polder) had het wel zeer zwaar te verduren, doordat de kust niet door dijken werd be schermd. De drie buurten Emmeloord Eus en de Zuiderbuurt waren dan ook al spoedig drie aparte eilandjes geworden en de houten woningen van de Sch"kke~ vissers konden weinig weerstand bieden. Door in de vissers vaartuigen te vluchten konden enke len zich redden, maar toch vonden van de 500 bewoners nog ongeveer 20 de dood. De katholieke kerk te Emmeloord werd zwaar gehavend. Het altaar en do banken werden door de golven meegenomen. Behalve de onmiddellijke schade weiden er ook nog grote verliezen geleden doordat talloze landerijen on bruikbaar werden. Koning Willem 1 gaf dan ook onmiddellijk opdracht, in het gehele lanc. een collecte voor de getroffen gebieden te houden Hij sc'-onk zelf f100,000 en ecu felijne gift kwam binnen van de tsaar van Rusland I De leden van het Konink lijk Huis schonken gezamenlijk f248. 000 De totale opbret gst van de in-, zameling was f2,204.000. Als gevolg van de vloed werden de getroffen gebieden nog geruime tijd geplaagd door veeziekten, die talloze bieren grote schade berokkenden. Laat ik volkomen eerlijk zijn, ik had niet verwacht, dat hij komen zou. Een gure noordooster snorde om m'n kop. Met een behoorlijke hoe veelheid ondergekoelde regen (de Bildt had werkelijk gelijk) ais een laag glazuur over m'n leden gegoten, waande ik me in het ijstijdperk. En zo stond ik dan gereed om de ijshei ligen te ontvangen, gezien de toe stand waarin ik mij bevond, zou ik er niet veel bij afsteken. Want dat past zo in deze maatschappij, niet te veel opvallen en niet te veel afste ken bij de rest. Per slot ben ik toch ook een net standbeeld, zo eeü van goede komaf. Niet uit de nood der tijden, doch uit de drang der tijden geboren. Begrijp me goed. ik bedoel er niets mee, maar een mens zegt ook wel eens wat. Je wilt wes eens praten en je vindt het prettig als er tegen je gepraat wordt en daarom was ik blij dat de kleine man er eindelijk aan kwam. Eigenlijk wel een beetje mal, wat moet je nu zeggen tegen zo'n ke reltje van een maand oud. „Nieuw jaar of Nieuwjaartje" gaat toch niet meer; 't nieuwe was er trouwens ook al wel bij hem af. Hij schuivel de aarzelend over de straat, maar dat kwam van de gladde weg. En de duffel die hij droeg leek me ook wat ruim. daar moet hij nog in gropion. dacht ik. En wat doe -je als je elkaar pas zo kort kent? Je zegt; ..Hoe gaat het?" en je raakt aan de praat over het weer. 't was gouw be keken, hij was verkouden of had de baard al in de keel. „De zaak al een beetje aan de Iood?" vroeg ik. „Net wat je zegt."' was het antwoord. „Zie je," zegt hij. „dat weer speelt mc par ten Er wordt niet gebouwd. de brandstofvoorriening raakt al in de knoop en "waar geen ijsbanen zijn. PïcMen 'er komen. Wat moeien de •r.ersen hier in deze polder in he- r.fisnj-jm nu met een iishaan d<vn Moet er weer cultuurgrond inr^-ck- ken •volder, aan de gemeenschap, moi alle hoogst ernstige :,e«oi«£ïn van dien. Komen er minder aardap pelen. kan er minder belasting be taald worden, moet er natuurlijk weer een ijsclub bijkomen, ga maar coor Nee, zegt hij, niks waard Ik hr.o het maar op de Nieuwjaarsrede van au burgemeester. Dat is teumin sfce Mare taai en als alles meeloml. ircijs'ef de raai dan zal ik rog heel vat te verwerken krijgen Ik hc-t. t ouwens nog wel iets :e vra ger rver die rede was een veer bo'ai grpke (ijst me' i iierlei he»! i ten i ooi de raad in idtn geno..v n Sntev.ekleinigheden daarvan zijn .'-1 i,;t de pen, maar verl-v ook niet gekomen. Die verlichting bedoel je zeker, hielp ik hera. De kleine man gaf geen antwoord en vervolgde: Dan was er ook nog de herbouw van de gymnastieklokalen, maar daar stond achter geschreven: indien mogelijk! De kleine man keek naar me op en vioeg: Weet jij wat dat betekend? Hel was duidelijk, dat hij een ant woord van me verwachtte. IJs en weder dienende, was m'n bescheid F.n toen hij wat ongelovig en niet be grijpend naar me keek. voegde ik er nog aan toe. Maar bet kost in ieder' geval geen cultuurgrond. Komaan, hernam hij, ik stap op en op een in de rede willen vallend gebaar van mij, ja stil maar, ik weet val je zeggen wilt, alle begin is, moeilijk en zo, wees gerust, ik geef het niet op. Ik ga naar de burge meester. In de zomer moet een mens voer de winter zorgen en omgekeerd ik ga eens praten over het zwembad dat zit in de pen. maar komt er nog niet uit. Misschien kan dat plan ge co-nbineerd worden met een ijsbaan! HanO opstekend gleed hij naar de trot toirland, het maanlicht hielp hem over de kuilen en gaten. De mouwen van z'n duffel raakten bijna de grond Goede reis en veel succes riep Ik hem na. De regen kletterde, aan m'n neus groeide een ijspegel, de maan ver school achter een wolk en het was aarde donker. DONDERDAG FEBRUARI. Hilversum I, 301 m 7.00 en 8.00 Nws. 9.00 Voor de vrouw; 9.40 School radio; 10.15 Morjendienst; 11.00 Voor de zieken; 12.00 Lunchconcert; 13.00 Nieuws; 13.20 Kamermuziek; 14-00 Pro m-nade orkest; 14.45 Voor de vrouw 15JO Pianospel; 16.00 Bijbellezing; 17.00 Voor de jeugd; 1730 Sweelinck kwar tet; 1&00 Leger des Heils; 18.30 Strijd krachten; 19.00 en 20.00 Nws.; 19.15 Muzikale causerie; 20.05 Italiaanse ster avond met om 21.00 Familiecompetitie 22-15 Vaart der volkeren; 22.35 Gram. 23.00 Nieuws. De Willem Barentsz vertoeft nog steeds in de koude Zuidelijke IJszee, waar dag in, dag uit wordt gevangen en ge werkt, ten einde te zorgen dat wij ons pakje margarine krijgen. Hilversum II. 4i5 m 7.00 en 8.00 Nieuws; 9.00 Concert; 10.15 Arbeidsvi tamkiea; 11-00 Strijkkwartet; 12.00 Me tropole orkest; 123S Surinaamse muziek 13.00 Nws. 13.15 Musertemuziek; 14.00 EN DE WONDERLIJKE SCHELP 21 „Eb... wie... wat beat U?" zei Kapp le verschrikt. „Geef m'n zoutstaaf terug!" gromde de vistnan. „Heel het zeevolk zal sterven zonder die zoutstaaf! Gooi hem in zee, anders zullen we dit schip, en alles wat er op is, laten zinken! Onze wraak zal vreselijk zip!" De maat had intussen de slaap niet kunnen vatten- Hij was te angstig en te onrustig. „Komf", dacht hij tenslotte, „Ik ga Kappic gezelschap houden. Die zit daar maar alleen aan dek, en dat is toch ook maar niet alles!" Hij stond op, pakte zijn scheepslantaarn en ver liet zijn hut. Maar toen hij aan dek kwam, zag lri iets ontzettends. Hij zag een vreemde gestalte, die half vis. half man was, in een dreigende houding voor Kappie staan. Deze aanschouwing was te veel vx>r de maat. Hij gaf een doordringende gij, viel bijna omv?r, liet haast zijn scheesplantaarn uit zijn han den vallen, keek nog eens en gaf toen weer een harde gil. Hij zag groen van angst en trilde als e?n riet in de storm. jij moin niet wois make, dat ut ver antwoord is. En docht jij nou werke- luk, dat de auto's er beter van wor- ren benne, dat ze zo'n krankzinnige wedstroid houwe? Man leit nei je koi ke. Gien cent respect hew ik voor die lui, die er duizende guldens deurjage in een dag of wat. Want geiouf dat ut een gnap zoodje koste zei. As ze er nou soms nag een keer goed uitslou ve wulle, den zou ik zo zegge, leite ze in de hooierstoid maar een dag of wat op de boerderai kornme. Den zei ik ze loupe leite, dat ze 's eivends gien pap meer zegge keime. Maar dut? Voor moin hewwe ze ut nooit meer te doen." „Dat komt omdat jij zo'n verlegen stoive ouwerwesse hark benne." skold Kees. Je konne duideluk an hem zien dat ie ut er lang niet mee lens was. „En toch vind ik, dat Klaas geloik heb," zoi de barrebier voorzichtig, want hai wul nooit graag een mens voor ut houfd stote. „Ze kenne met die sport nooit gien maat houwe. En as ut zo deurgaat, zien ik er van kom me, dat ze binnenkort een wedstroid houwe in ut lang skeren. En wie den ut lest an de beurt is, kon wel derus kans hewwe, dat z'n gezicht beskadïgd werd. Dat is ut resultaat van alle ovcrdroivïng. Ut geeft maar skade." FIGARO. DROOGTE EX TVPHl'S IX ARC EX TINK Vorens een bericht ran de corres pondent van de Daily Telegraph is in de Argeutiinse provincie Corboba, waar een gebied van ongeveer dui zend vierkante ïnïil tengevolge van de aanhoudende droogte zonder drink v- js. pen tvnh"«oT"de rriQ uitw»- I hi'okeu. Men organiseert, thans aan voer van drinkwater dom- middel van een groot aantal tankwagens. Ook het vee en de oogst te velie worden door de droogte bedreigd. Voor de vrouw; 14.30 Zangrecital; 15 uur Voor zieken en gezonden; 16.00 Ge varieerd programma; 16.30 Balletmuziek 17.00 Jeugduitzending; 1S.00 Nieuws. 12.30 Harmonetto; 19.05 Musicorda; 19.30 Volksmuziekschool; 20.00 Nws. 2G.15 Radio Philharmonisch orkest; 21 uur Avondschool; 21 25 Tsjechisch p'-'O gramraa; 22.20 Bach-cyclus; 23.00 Nws. j Os.ze fcjo geeft eer kijkje op de monumentale voorgevel van het gebj waai In het hoogste rechtscollege van de Verenigde Staten van Amerika zitting houdt. Het gebouw staat in de s'ad Washington. „Die lui met de Rellie hewwe ut ok niet al te «best troffen," begon kees vledeu Zaterdag de algemene beskou dinge in ut parlement van ut land van de zeipkwast. „As je dat zo in de krante leze, den moe te ze verlegen martelt hewwe." Nou moet je wete, dat Kees ondanks de leef toid, hai is de zestig al voor- bai, of en toe verlegen sportief doen ken. Tenminste hai heb over alle mo geluke sportgebeurtenïsse ut grooste woord. Maar toen we een week of wat leden an hem vroege, wat voor sport hai oigeluk beoefend had, toe most ie ons ut antwoord skuldig bloïve. Dat komt meer voor bai die sportieve lui. Verlegen houg opgeve over de presta ties of de moeilijkhede van are men se. maar zelf nooit ergens an meedein hewwe. Maar nou die Rellie was ie persies an de winderige deur. Hai kreeg Klaas op z'n praatstoel. En is er wat kluchtigers te bedenken, as dat die twei mekaar in ut heer kroige? Den kenne de are klante gerust er mond houwe. „Ze hewwe ut een verkeerde naam geven." begon Klaas de aanvaL En Kees had nag niks in de gate, dat die ^gong er op deur. „Ja. oigeluk moet ut de Sterrit hiette ei, das tenminste fa soenluk Hollands." fe^Nei," zol Klaas zo fointjes bai z'n neus langs, „ik hew er een veul betere Hollandse naam voor. Noem jij ut van Jhwin part maar; Ut relletje. Ut relle ♦ie van Monte Carlo. En den zonder houfdletter. Want ik heb er gieniens e<?" houfdletter voor over Kees zette den toch zokke verlegen grote ouge op en hai was de eerste memmt sprakeloos. Klaas genoot. Niet zo zuinig. Hai groinsde zo echt plezierig. Vooral toe Kees as een anloupie zoi, dat ie gek was. Maar veerder as ut anloupie kwam ie voorloupig ók niet. „Den ik maar gek," begon Klaas weer. „Maar er benne er gekker. Ik wul je eerluk verklare. Kees. dat ik ut nag nooit gekker meemaakt heb as dat gedonderjaag met dat relletje van Monte Carlo. Wat een onzin. Wat een onwoizigoid. Den moete zokke lui deer zo wat een tachtig uur achter mekaar in een auto raije. Weer of gien weer. Gladde v/cge cf gien glad de wege. Mist of gien mist. Ut was te wense, dat ze ut doen moste. Den zou we ze er gauw genog mee ophou- we. Want o wee, as ze teugenwöordig een uurtje langer werke moete, den is Holland in last. En teminste as ze er gien dikke cent extra an verdiene. Je moete rekene as ze ut doen moste den was er morgen an de dag werk staking en overmorgen revelusie. En den persies in de slechtste toid van ut jaar, as je de meiste koud te wach ten benne. Zo'n tocht. Nei man, ik heb er hillegaar gien bewondering voor." Klaas keek Kees an en hai skoof de pruim van de iene kant nei de aar. Net of ie zegge wou: „Nou jij maat!" Afoin. Kees kwam. „Ik heb groot respect voor die lui, die deer an mee doen, dat wul ik jou zegge. Wat hewwe die lui een deurzettingsver- mogen. En ik heb nag groter respect voor de fabrikante van auto's, die zok ke foine wagens make, weer je zo veul mee doen kenne. As er zokke lui niet wazze, den ging de wereld nooit vooruit. As ut allegaar zokke kirrels ware as Klaas, den rede we nou nag met de driewielde kar en den gonge we met de trekskuit van Skagen nei Alkmaar." Die zat. En Kees keek verlegen"3riel in de rondte. Er ware er enkele die knikte. Er was wel wat voor te zeg gen. miende ze. Maar toe sprong Klaas weer op de ketting. „Ik hew nag nooit zok gedrans mee maakt." blafte ia „Wat weerium weer is die flauwe kul nou voor nodig. Le- te ze ut een beetje gnapper doen. Dk lui benne toch zeker een gevaar op de weg. As je zo'n toid in een auto zilte zonder behoorluke nachtrust, den ken Roman naar het Engels door tda Boyd 29 Loutjo begon te vertellen eu «1 gauw legde Arthur de pook neer en nam de krant om zelf te lezen. De politie was op Gauut Square 33 gekomen om de kamers te doorzoe ken, die zij daar verzegeld had, naar bezwarende gegevens tegen Damian Roder en bad haar zegels verbro ken gevonden en kasten en schrijfbu reau opengebroken gevonden. Ze had op niets bezwarends de hand kunnen leggen. Geen spoor van corresponden ftie of andere schrifturen geen spoor van genees- of verdovingsmiddelen had zij aangetroffen. De -echtgenote van de verdachte op wier naam het huis gehuurd was, werd in diepe slaap in haar bed aan getroffen. Nadat «U gewekt was had de politie haar een verhoor afgeno men. Ze had in gebroken Engels me degedeeld dat *iJ In de late avond een mnn in de voorkamer aangetroffen, had die haar had meegedeeld dat hij detectieve was en voor 't onderzoek \gras gekomenj v v Loutje schaterde het uit. De politie had de indruk gekregen dat de vrouw min of meer versuft was van de slaap en verdriet, maar haar mededelingen hadden volkomen het stempel van openhartigheid en juistheid gedragen. Hij zei van de politie had ze gezegd. Detective". Ik hem kamers gewezen en weer naar bed gegaan. Hij had politlelanraai n en sleutels. Ik durf niet bemoeieu. Het was tien uur. Toen men haar had gevraagd hoe de man er uit zag, had ze geantwoord Als politie, blauw. Glad gezicht. En zei nu en dan lim! hm! Ze had het blijkbaar zo openhartig en kinderlijk verteld, dat noch bij de politie noch bij iemand anders ook maar even twijfel was opgekomen ann haar eerlijkheid. Hoe zou dat ook kunnen? Ze erkende immers alles open en eerlijk? Arthur lachte, terwijl hij las en Lou tje lachter nog harder, zonder te we ten vaarom Arthur eigenlijk lachte. Koel en brutaal zeide Arthur. Een kerel die durft zti Loutje menend dat hij de man bedoelde. Maar Arthur bedoelde de vrouw. Het was hem nu duidelijk dat ze een betere helpster was dan hij eerst ge meend had. Ze had het goed gedaan geen woord te veel gezegd en die houding van domme onverschillig- held. Meesterlijk! Hij vroeg zich af wat ze wel doen of zeggen zou als ze er achter kwam dat hij geen vriend van Danilo was. Dan zou ze in een voor haar lastige positie komen na de thans afgelegde verklaringen. Men had haar gevraagd naar de on gesloten ramen en deuren op de bo venverdieping en naar het slaapka merraam, dat open stond. Ze had vol slagen onverschilligheid betoond. Niets te stelen hier had ze gezegd Mijn man nooit ramen sluiten. Mag ik mijn man zien? Haar toegewijdheid aan haar echt genoot pleitte boven alles voor haar Maar men kou haai' geen verlof ge ven liem in de gevangenis te bezoe ken en zij verliet het politiebureau zonder nog een woord te zeggen en mot een gezicht, vertrokken van ver driet of van woede. Ze heeft alleen maar gedachten voor die kerel zei de politie ser geant. Vrouwen zijn rare wezens. Je zult zien, dat ze nog gek wordt, als ze hem opsluiten. Zo'u type is ze. Maar hij beoordeelde Draga Alex androwna verkeerd. Zij was hele maal niet zo'n type. Op haar slaap kamer kleedde zij zich in haar beste kle-en, verschrikkelijk van opzichtig held en spoedde zich vervolgens naar Lincolns lm». De Indrukwekken de statigheid van het kantoor van W-st Lewis en Ridgeway paste in geen enkel opzicht bij een strafzaak ais die van Danilo. Dat voelde ze zo duidelijk, aslof men het haar iu het oor schreeuwde en daarom was het met een gevoel van opluchting, dat ze van een der statige heren vernam dat zijn firma de belangen van haar echtgenoot niet langer wenste te be hartigen eu dat zij, op verzoek van dr. Roder, de zaak hadden overgege ven aan E. A. Jeukii-s Crettou Street !r. Zij ging dadelijk terug naar Cret in Street en zocht no. 18 op. Het was het huis van dc „twijfelachtige" advocaat. Dit was beter. Maar bij de twijfelachtige mr. Jenkius kreeg ze ecu nieuwe schok. Hij vertelde haar dat haar man woedend was over de ve; dwijning van de papieren en brie vt- dat die broodnodig waren voor zijn verdediging en dat zij, door de inbreker zijn gang te laten gaan haai man groot nadeel had berokkend. Dit was verpletterend. Danilo had gewild, datde politie die papiereu zou vinden? Eu die verdovende midde len in de kast dan?? Zij begreep er hoegenaamd niets van. Maar ze zou deze kerel niet laten merken dat ze het niet begreep. Ik kon niets aan doen was al les wat ze zei. Maar JenkinB vroeg of ze geen idee had wie de man geweest kon ziju Kon het misschien de man geweest zijn van de vrouw, die de politie te gen Roder gewaarschuwd had? Of de man vun een der andere vrouwen? Zou er niets te bedenken zijn. om het een van die echtgenoten op zijn hals te schuiven? Zij schudde van neen, begreep het maar half. Dit was de eerste aanduiding die zij kreeg, dat mogelijk een van Danilo's slachtoffers zich tegen hem gekeerd had. Woede rees in haar op. Als Danilo haar niet in zijn vertrouwen nam. trof haar geen schuld. Dan was de schuld alleen aan hemzelf. Ze was woedend ze was bang nu voor hem en om hem. Hoe had zij kunnen begrijpen, als hij haar niets vertelde Hy liad als een gek gehandeld door haar buiten zijn bedrijf te houden. Ze gaf de heer Jenkins een nijdig antwoord om aan haar echtgenoot over te breugeu een antwoord, waaruit Jenkins niets kon opmaken, maar dat Roder duidelijk haar vei-- outwaardigïng deed voelen. En daarna ging ze terug naar haar achterkamer en fcaa.- ge''achten. Die v.iiJ j ook geld hebben Bij advocaten bestoud, op dit punt. geeu verschil - - of ze voornaam wa ren of niet. Bloedzuigers! De honderd ponde die ze op Danilos kamer ge bonden had, zouden bij lange na niet genoeg zijn. En zij moest zelf ook le ven en de huur betalenNeen, ze moest meer geld hebben. Ze lachte grimmig eu dacht aan de elastieken banden. Niemand wist, dat zij dit wapen had. Of had de inbreker gemerkt, dat zij ze in haar zak gestopt had en.... had hij gezien, dat de namen der vrouwen er op stonden?? Wie de man geweest kou zijn en wat hij had voorgehad met de in braak was een vraag, die zich onweer staaubaav aan haai' opdrong, na dat onaangename gesprek met Danilo» nieuwe procureur Zij peinsde bij het smeulende vuur in haar achterkamer. Waaroiu was Danilo kwaad geworden? Waar om wilde hij, datde politie die papie ren wel zou vinden? En wie was de gene die dat niet wilde? De man van d'i vrouw, die bij de politie over hem geklaagd had? Dat kon best wezen. Die vrouw had misschien samen ge daan met Danilo om anderen geld af te persen. Eu nu wilde zij haar brie- veu uit het hui9 weghebben, opdat de politie niet zou merken, dat ze e- ven schuldig was als de man, die zij opgesloten had. Ja. dat was heel goed mogelijk. Wordt vervolgd.

De Vrije Alkmaarder | 1950 | | pagina 3