Alkmaars sportoverzicht Lajos Zietzoveel, onze eigen speurder Een moeras in Normandië wordt voor bebouwing gereed gemaakt A*as<aand*e Zondag zullen er zowel competitie- als bekerwedstrijden wor dfo gespeeld. Voor de Alkmaarse clubs is het keurig ve.-deeld, want Alcma- ria en RKAFC gaan een deel van de achterstand in de competitie inhalen en Alkmaarse Boys en Randers gaan bekeren. Er wordt dus door alle vier clubs gespeeld er. met een beetje geluk komen er misschien wel vier overwinningen Alcmaria Alcmaria heeft deze week een kans om van de voorlaatste plaats te ko men. want UW is ook niet één van dc sterkste ploegen. Een overwinning is niet onwaarschijnlijk, temeer daar onze stadgenoten op eigen terrein spe len. De twee puntem^èe door deze over winr.ing binnengehaald kunnen worden souden Alcmaria gelijk brengen met Vriendenschaar, dat één wedstrijd meer beeft gespeeld. Zo zou de voorlaatste plaats voorlopig verlaten zijn en er weer enige hoop voor «e Alcraariar.en zijn. Deze overwinning kan echter nog meer mogelijkheden bieden, want als Zaandijk verliest van DWV heeft ook Zaandijk niet meer dam negen punten, terwijl UW dan met 1 wedstrijd meer ook slechts één punt hoger zou staan dan Alcmaria. Laat Alcmaria deze kans benutten! De opstelling Is: Afink Maasen v, d. Lek Wit Helderman Badenhuizen Pluymers Ditsel Eriks Eversteijn Schmidt Alkmaarse Boys De tweede wedstrijd, die a.s. Zondag fa Alkmaar gespeeld wordt, is de beker wedstrijd Alkmaarse Boys—BKC. (Deze wedstrijd wordt op verzoek van BKC op het Alkmaarse Boys terrein ge speeld). Het is de eerste wedstrijd, die de Boys voor de beker spelen en over de uitslag valt weinig te voorspellen. De kansen voor de Boys zijn iets gunstiger, want behalve het terrein voor deel is er ook nog het feit. dat BKC een klasse lager staat. Dit laatste is echte? niet overwegend,vwan BKC gaat in zijn klasse aan de kop. We zullen maar afwachten. Morgen zullen we u de opstelling van het Boys elftal mededelen, daar dit op het ogenbik. dat we dit schrijven, nog niet definitief bekend is, daar enkele wij zJgingen zullen worden aangebracht. RKAFC Deze Alkmaarse club gaat een bezoek brengen bij de concurrenten Westfrie zen en zullen daar natuurlijk hun uiter Eerste bezoekers aan de Kaasmarkt Hedenmorgen waren als eerste bezoe kers aan de Alkmaarse kaasmarkt 63 leden van de Feder3tion International des Clubs le Publicité naar Alkmaar gekomen. Zij waren afkomstig uit Bel gië. Frankrijk, Spanje en Engeland en zijn de gast van het Nederlandse recla megcaootschap „De club van veertig". Door de voorzitter van de VW „Alc maria", de heer D. J. Scheffel, werd de gasten het een en ander over de kaasbereiding en dc markt verteld. Hierna ging het gezelschap koffiedrin ken. Rijkspremie stier aangekocht Door de coöperatieve vereniging voor kunstmatige inseminatie van rundvee „Hollands Noorden" geves tigd te Wieringermeer, is in Fries land aangekocht de rijkspremiestier Jan IX, Stamboek nr. 35199 FRS. Deze eerste klasse stier stamt uit de allerbeste Friese bloedlijnen. Zo wel van de vader, de bekende Rutje's Eduard II als van de grootvader Eduard 28761, werden vele zoons in 's Hertogenbosch en Leeuwarden met hoge onderscheidingen bekroond. Aan vaders zijde loopt de afstam ming via Baudina's Adema over Bontjes Adema Adema 197 Hiltje's Adema naar Adema's Athleet 18301. Moeder van Jan IX is Jaan C XX uit de bekende Jaan-fokfami- lie van van der Meer te Oudebildt- zijl; een prima productiekoe, welke het vorig jaar op 7 jarige leeftijd in 355 dagen 8254 kg melk produceerde met een gehalte van 3.01 pCt. In de stamboom met vier geslach ten komen zes preferente stieren voor «n vier rijkspremiestieren, ter wijl het gemiddelde puntenaantal van de 15 op deze stamboom voor komende stieren bij het stamboek ge middeld 81.5 bedraagt. De grootmoeder en twee van de overgrootmoeders zijn preferente stammoeders. Voor de verbetering van de rund veestapel der leden van bovenge- noemdo coöperatie heeft men van de ze stier dan ook hoog gestemde ver wachtingen. Er zijn momenteel 320 aangesloten leden in de Wieringermeer, Wierin- gen. Anna Paulowna en Omstreken met pl.m. 2500 koeien. Er bestaan plannen om vier of vijf afzonderlijk werkende coöperatieve verenigingen voor K.I. in het noorden van Noord holland «amen te smelten in één gro te vereniging met voorlopig 8 a 10.000 koeien. Deze plannen zullen ln de komende ledenvergadering van Hollands Noorden op Dinsdag 14 rcbruari bü S. Kaan te Hippolytus- hoef worden besproken. ste best doea, de overwinning te beha len. Hiermee zouden de kampioenskan sen weer flink stijgen, want het punten verschil met VVW zou tot cén ver minderd worden, waarbij VVW twee wedstrijden meer heeft. Ook zou dan Purmerend, dat de wedstrijd van a.s. Zondag zeker zal winnen, op een af stand worden gehoude*. evenals West friezen en ZAP. WW_ zal dan voor lopig de enige concurrent blijven. Het RKAFC-elftal zite er als volgt uit: Popma: Hoeben en Stam. Verwer, N. Tijm en KleybroeV: P. Tijm. J. Tijm C. Tijm, dc Nijs en Heins. Randers Dit elftal zal Zondag de tweede heker wedstrijd spelen en wel tegen Schagen Hier is de toestand net anderom dan bij do Boys, maar Randers behoeft nog niet bang te zijn, er kan van alles ge beuren. In de competitie slaat deze club geen slecht figuur, hoewel ook Schagen e? niet zo slechts voorstaat. Een gelijk spel lijkt ons wel de juiste verwachting en daar zullen we het voor lopig maar ophouden. De samenstelling van het Randers- elftal is als volgt: Vethaak; Klepper en v. d- Plas; Barbuio, van Sol en Teiglcr; Stroet, Kemp, v. d. Burg. Bakker en J. Teigler. KOEDIJK Land- en tuinarbeiders vergaderden In café Visser hield de land- en tuin arbeidersbond, afdeling Koedijk, haar jaarvergadering. Bij de opening zeide de voorzitter, dat 1950 een strijdbaar jaar zal worden. Van het hoofdbestuur werd medewerking verzocht voor de ju bileumdag, welke gehouden zal worden a.s. Zomer. Wegens organisatorische moeilijkheden moest dit voor kennisge ving worden aangenomen. De afdeling Koedijk zal op het jubi leumcongres enige voorstellen indienen Ten eerste, om een arbeidsdag van 8 uur in te stelen, ten tweede om zij, die pensioengerechtigd zijn, geen werk meer te laten verrichten in loondienst en ten derde om een premievrlj bodem pensioen. In de commissie voor sociale bemoeienissen werd de heer P. Kooi gekozen. De tuinarbeiderr. in deze streek krijgen geen 5 procent verhoging De werkgevers wilden dit alleen toe staan als er in de zomer een uur langer werd gewerkt en daarmee kan men niet accoord gaan. Van de Partij van de Ar beid was een verzoek binnengekomen om medewerking te willen verlenen voor de a.s. Meiviering. De vergadering ging hiermee accoord. Het jaarverslag van de penningmeester gaf een batig saldo aan van f 66.65. De kascommis sie had alles ln orde bevonden. Als kas controleur werd aangewezen de heer J. Otto. Uit het jaarverslag bleek, da1 het ledenaantal 16 is. Men geeft de moed echter niet op en het bestuur be reidt een nieuwe werfactle voor. De aftredende bestuursleden R. Hartog en H. Boon werden bij acclamatie herbe noemd. Onderhandse verkoop Woensdag j.1. is het huis van de heer S. Davids, alhier, onderhands in eigendom overgedaan aan de heer S. Smit Jnz„ Koedijk Zuideinde. SINT PANCRAS Welkom in ons dorpl Binnen korte tijd zullen opnieuw twee van onze plaatsgenoten uit Indonesië in ons midden terugkeren. Waarschijnlijk zal op 18 Februari as. in Rotterdam met de Cheshire arriveren Sergt. F. G. Langerak, wonende Twuyverweg 160, alhier. Ook soldaat le klas P. Kossen is onderweg. Hij maakt de thuisreis met „Zuiderkruis" en zal vermoedelijk op 20 Februari in Rotterdam aankomen. Op beide dagen de vlag uit plaats genoten toont hun ons medeleven. kerkdiensten ALKMAAR Baptistengemeente (Nw. Doele), '10 u. evang. Hofhuis. Maandagavond 8 u. jeugdbijbelklas in de Wilhelmkia- school. Doopsgezinde gemeente Alkmaar, v.ra 10 uur ds A. J. van der Sluis. Ned. Christ. Gemeenschapsbond. Zon dag 3 uur bijbelclub, Kruseman van E'ten weg 22. Donde*d<.g half ach1 in „Waakt en Bidt", evang. bijeen komst, evangelist J. Daramuller. Heiloo, 10 uur ds van Mullera Stoinpetoren. 10 uur ds Keja. Jeugd dienst met medewerking van kerk koor. Zuidschermer, 2 uur dhr- Albertz Bergen, Ned. Christ. Gemeenschapsbond Woensdag evang. samenkomst in de zijzaal van Rehoboth, 8 uur, vang. J. Daramuller. CASTRICUM BIJEENKOMST. De plaatselijke schilderspatroons hou den een bijeenkomst op Vrijdag 17 Fe bruari in de zaal van „De Harmonie". DAMCLUB „ST. THOMAS". De uitslagen van de 1.1. gehouden onderlinge competitiewedstrijden zijn als volgt: le afdeling: Stet—Ruyter 1-1 Stetv. d. Himst 1-1: Beentjes—'Orij 2-0: Sprenkeing—v. d. Himst 0-2; 2e afdeling: Joh. van Velzen—Kabel 2-0; GroentjesJuffennans 0-2; Poel van Velzen 1-1; CastricumLute 1-1. CULTURELE AVOND. Woensdagavond organiseerde CSV in samenwerking met de supportersvereni ging een culturele avond in de zaal van de Rustende Jager. Vertoond werden verschillende films o.a. de Ncdrlandse trawlervisserij. De vloot gere d tot ha ringvangen. De Nederlandse haringnet visserij. Verders oen serie internatio naai bekroonde kleurenbeelden.Uit een en ander kon men duidelijk zien de trawlervisserij en wat er verders toebe hoort. De aanwezigen hebben dan ook terdege genoten van het gebodene. Het was een nuttige en leerzame avond BENOEMD. Onze plaatsgenoot dr de Niet, wo nende Torenstraat 73 is benoemd tot burgemeester te Wageningen. Sinds kor te tijd kwam dr de Niet zich hier ter plaatse vestigen. In Ned. Indië Is hij werkzaam geweest als zendeling en con sul gedurende 10 jaar. NIEUWE NIEDORP Goudmuiltje IJ'sport was de oorzaak van het uitstel len der kinaeropertte Goudmullje. Nu wordt deze mooie operette a.s. Zondag middag 2.30 uur in de Prins Maurits 4 v,.-wordt ver leend door Niedo.-p's Jeugd Orkest, dat b!J haar eerste optreden een groot suc ces oogotie. Wil twijfelen alet of velen zullen deï* twee vliegen in één klap vangen. Hst hol, dat 7 uur begint, be ooft iets bijzonder* t* worden. Vereniging no 37 ..e. it -noala wethouder Wjtiix«n bij de oprichting? "ergaderiog der ver eniging EHBO terecht opmerkte: „k> een groot gezin kijkt men niet op één meer. Had N. Niedorp al 36 verenlgin gen, nu zijn het er 37 geworden. Een zo nuttige vereniging als de EHBO heeft zeke? reden van bestaan, althans afgaande op het aantal leden en dona teurs, die zich opgaven Ook voor de te houden cursus gaven zich velen op Deze cursus zal gegeven worden door dr. de Boer. Als sprekers voor het hoofdbestuur traden op de heren van Roon en Stassen. Hierna werden enig# toepasselijke films afgedraaid, welke n duidelijke kijk op een en ander gaven- Het bestuur der EHBO, afd. N. Nle dorp bestaat i 't de dames mevrouw Aalbrechtse, mej. R. Prins, zuster vac Ieperen en de heer L. Pes. l humor Een ieder, die ln Westfriesland be kend is, weet dat het nog al een» zo is, dat de vrouw wordt voorgesteld, als een schepsel, waar men zich af en toe wel eens mee kan vermaken, maar waarvan de man toch ln de regel weinig anders dan last van heeft. En dan komen er in het leven af en toe van die momenten, waarbij blijkt, dat de vrouw toch nog wel eens wat goeds doet en soms zelfs de superieure man moet helpen. Het volgende niet van humor ontblote geval kwam ons ter ore. Een rasechte Westfries moest er tesamen met nog een paar mannen op uit. En hoe gaat het als een West fries er uit moet, iemand, die niet zo heel veel gaat? Dan heeft eerst in het geheel geen haast. Hi doet alles op zijn elf en dertigst, met het gevolg, dat er reeds vroeg Inde morgen een tamelijk gespannen ver houding tussen hem en zijn echtge note begint te ontstaan. Die heeft er beter kijk op. Ze weet wat er nog moet gebeuren. Men gaat toch ze^er niet zo maar op reis? De benen moe ter. gewassen, je moet je verschoren En wat al niet meer. De vriend, waarmee de reis zou worden ondernomen behoorde tot 'n ander soort. En het gevolg was, dat hij veel eerder klaar was en zich maar naar het huis van de ander be gaf, om te zien, hoe de zaken ervwr stonden. Er heerste in dat huis betrekkelijk grote consternatie, als mede een tamelijk sterke onenigheid De vrouw des huizes, iemand van het type, waarvan men geneigd is te zeggen, dat ze kennelijk de baas in huis is, liep onstuimig heen en weer „Nou is me die akelige kirrel van inoin nag niet klaar. Ik heb um na waarskouwd van ochend, maar hai loupt maar te teuten. Nou moet ie z'n olgen nag hillegaar opgnappe. Hai moet z'n oigen nag verskone en hal moet um nag skere en nag bicne wasse. Hai komt vezelf nooit op Je zouwe razend worre". Het is voor de man niet prettig om een dergelijke redevoering te moe Vond U het te moeilijk de vorige maal mev?. G.? Tja, kwestie van opvatting, enkele andere lezers die ons over het ge val schreven, zeide dat Lajos nu niet zulke opgelegde gevallen moest gaan debiteren, want een soortgelijk vraagstuk kwam in elk detective verhaal voor en had een vanzelfsprekende gelijkluidende oplossing, n.1. er waren geen vingerafdrukken in de kamer, op geen enkel voor we.-p, dus ook niet op" het glas waaruit de dode het vergift had ge dronken. Een dode kan niet zelf een glas afvegen, dit moet dus door een ander zijn gedaan, uiteraard de moordenaar, daar een willekeu rige derde persoon alarm zou hebben geslagen. Dc moordenaar wilde te slim zijn en vernietigde met alle sporen ook dc waarschijnlijkheid van de zelfmoordtheorie, hetgeen de moord als zodanig bewezen maak te. Lajos kauwde op chewing-gun, dat is Engels, hetgeen Lajos met zijn Sher lock -Holmes aanleg gaarne gebruikt. Zijn pijp is n-1. gebroken en het „in rokea" van een nieuw geval kost tijd en bekwaamheid, dewelke spaarzaam door onze arrogante vriend wordt aan gewend. Teneinde zijn toehoorders des ondanks van grote eigen waarde te overtuigen begon onze redactionele speurder prompt ten verhaal te vertel len waarin een pijp een grote rol speel de, zelfs de beslissende; het verhaal zelve leidde de aanwezigen af van het onaesthetische gezicht dat de kauwende detective opleverde. „Kijk", Lajos puntte zijn vinger, bij gebrek aan pijpesteel in het universum, verplaatste het stukje chewing-gura op ongeroutineerde wijze, „kijk 't zat zo." We keken vol verwachting. „Laten we zeggen dat meneer X heette. In werkelijkheid was het e?n groot zakenman, met tientallen relaties, die z-g. op pleizicrvaart was met een enorm motorjacht, doch in werkelijkheid diverse havens bezocht om min of meer duistere redenen. Er werd van spion nage gesproken en andere onduidelijke zaken, maar 't ware is nooit geheel aan het licht gekomen. We waren in Alexandrië en de grote zakenman was Ook Fransen gaan ontginnen Er bevindt zich in Normandië een h.a, groot is, en eeuwenlang slee tersnippen en wilde eenden. Niet dat drik IV en Louis-Philippe er niet stuk op het water te veroveren! Hen land komen om hier hun methodes een cSjk, die heden ten dage nog heet en zij groeven kanalen zoals de bleef dit werk onafgemaakt liggen, Onder de Duitse bezetting werd de turf van dit moeras geëxploiteerd, maar toen het eenmaal vrede was, interesseerde deze middelmatige brandstof niemand meer; maar toen besloten de zes honderd vijftig eige naars van dit moeras om gezamen lijk de ontginning ervan te onderne men. De werken onder leiding van •v „technische groep voor de ontgin ning van het moeras tot veenderij", zijn nagenoeg gereed. Eerst moest de water- en modder- xuassa berekend worden die bij eb weggezogen moest worden (deze be droeg bij benadering 1 millioen ku bieke meter) en dus kon worden overgegaan tot een zeer volledige be studering van de structuur van het bassin en vervolgens de bestaande kanalen geheel voltallig gemaakt; tenslotte moest er even voor Saint - Aubin een automatische sluisdeur ge maakt worden die het water op een ten aanhoren. Als hij alleen is ver draagt hij het soms, maar als er een vriend bij i3, wordt hy zenuwachtig en dan ontstaan er momenten, waar in hij zich zelf niet meer is. Ja zelfs momenten, waarin hij zich zelf over treft. Alzo geschiedde ook hier. Hij nam de leiding. Kom hier wolf, commandeerde hij. Den ken ik me skere en den moet jij ondertussen m'n biene wasse. En gauw een beetje aars hale we ut nooit meer. De vriend des huizes, die er, na tuurlijk gelijk een goed vriend be taamt, voor gezorgd heeft dat het ge beurde wereldkundig werd, dacht 't te besterven, toen de man scheef op een stoel ging zitten en zich in ijl tempo begon in te zepen, terwijl zijn vrouw hem van de nodige kleding stukken ontdeed en naarstig aan het voetbad begon. In ieder geval kwam er tempo in het gevaL Daar zorgde moeder wel voor. Terwijl de baas zich van boven schraapte, zorgde zij er voor, dat van onder de reiniging grondig plaats vond. Het scheen geen van beiden volkomen naar de zin te zijn. Daarvan getuigden de weder zijdse opmerkingen. Toen de voeten gereinigd waren, was de baard nog niet volkomen ver wijderd. Maar de man had nog meer noten op zijn zang. Terwijl hij de laatste stoppels naarstig verwijderde en hem de sok ken werd aangetrokken haalde hij met een wilde beweging het gebit uit de mond. Klaarblijkelijk deugde er iets niet aan, want met een vors telijk gebaar werd het de vrouw toe geschoven: „Efkes uitspoele onder de anrecht. Ut is zo gien harden". De vrouw gehoorzaamde, zij het wellicht; onder protest. Het gebit kwam gereinigd terug. De boord werd om de hals gefabriceerd. De vriend lag amechtig in een stoel. Maar het hele geval kwam toch klaar voor de bus aankwam. En ter wijl ze de deur uitstapten, deed de aangeklede man de ontdekking, dat vrouwen toch nog wel ergens goed voor zijn. BERGEN Kunstenaars- centrum Dinsdag a.s. zal onder auspiciën van het „kunstenaars-centrum Bergen" een karaermuziekavond worden gehouden. Het Rontgenkwartet zal dan n.1. con certen en werken brengen van Beetho ven. Ravël en Purcelï. uitgestrekt moeras, dat ongeveer 2200 hts diende als schuilplaats voor wa de Franse koningen, Dagobert, Hen- aan gedacht hadden om dit verloren drik IV liet zelfs vakmensen uit Hol- toe te passen en deze bouwden toen steeds „de dijk van de Hollanders" waterwegen in Vlaanderen; later bepaald constant peil zou houden. Het grote probleem was n.1. 's zo mers genoeg en 's winters niet te veel water te hebben; dus gaat het hier niet, zoals ten onrechte wordt gezegd om droogmaking, maar om sanering. De tweede phase van deze sanering betreft slechts het centrale deel van het moeras, d.w.z. 500 h.a. van de 2200 h.a. totale oppervlakte. In 1948 werd er een tweede groep gevormd met het doel om de stukken veende rij, drasfand, hakhout, doorsneden door plassen en poelen, om te werken tot bruikbaar bouwland. Het Is een groot en langdurig werk, maar uiterst rendabel. Wanneer de werkzaamhe den voltooid zijn, schat men het jaar lijks omzetcijfer inderdaad op 150.000 Franse francs per h.a. Op het ogen blik komt dit bedrag niet boven de 300 francs per h.a. en per jaar! Een zeer groot gedeelte van het eerste tuk van 150 ha., waaraan .een jaar geleden begonnen werd, wordt nu reeds bebouwd, terwijl aan het twee de stuk (200 h.a.) onlangs werd be gonnen en het derde deel. dat zich nu nog in zijn wilde staat bevindt, over enkele maanden aan de beurt komt. Het grondwerk werd bijna uitslui tend met de handen gedaan; met een gewone schop gewapend moeten man nen tot aan hun knieën in het ijs koude water staan om de laatste ka nalen te graven (één op elke 40 me ter). In de reeds gedraineerde zones is het werk niet minder moeilijk; de turf staat vast tussen enorme fossiele stronken, die verwijderd moeten wor den, want het werken met een zeer krachtige machine van Frans fabri kaat, de z.g. „dessoucheuse", vereist. Is het kanalennet eenmaal geheel klaar, dan moeten de ontgonnen stukken voor de verbouwing geschikt gemaakt worden. Daar turf zeer rijk aan stikstof is, zal hij zeer goede grond kunnen geven; echter moet hij door middel van phosphaten en verse meststoffen eerst ontzuurd worden. Tenslotte zal men ln de lente over gaan tot het bouwen van een grote boerderij en van silo's waar de mais, die de voornaamste van de culturen van deze nieuwe grond zal zijn, on dergebracht 1 kan worden. Interessant is, dat nu voor het eerst een dergelijk werk ten uitvoer wordt gebracht zonder de traditionele vor men van eigendom omver te werpen zes honderd vijftig eigenaars hebben zich rekenschap gegeven van de voor delen van deze werken en zich ver bonden om het tot stand te brengen. Ook in Frankrijk, waar men eens het buitenland benijdde voor zijn Zuiderzee, zijn Pontijnse moerassen, heeft de mens het water overwonnen zijn Tennessee Valley Authority, en vaart de ploeg door land waar vroeger slechts struikgewas groeide. GESLAAGD. Cr.ze stadgenote, mej. G. G. Besij-a slaagde gister in Amsterdam aan de Vrije Universiteit voor het doctoraal examen rechten. Wij wensen haar van harte geluk. reeds enkele dagen regelmatig aan wal voor het voeren van besprekingen. Af en toe kwam hij naar het schip, o.m. in gezelschap van een nogal verdachte Algerijn, hield dan een langdurige be spreking in zijn afgesloten hut, bleef overnachten en verdween in de ochtend opnieuw voor conferenties. Hij was op de fatale dag weer aan land gegaan om verschillende redenen en kwam 's avonds met de Algerijn aan boord. Deze ging, zoals gebruikelijk, om elf uur weg. Ongeveer 5 minuten later, misschien korter, kwam de kapitein de hut bin nen. Dit gebeurde vrijwel nooit. doch de Algerijn had hem medegedeeld, dat de kapitein hem nog wilde spreken. Hij trof de zakenman in stervende toestand aan. Een lang mes, diep in de hartstreek gestoten. De man lag in de hoek het verste van de deur verwijderd. De gor dijnen in de kajuit waren gesloten ge worden, hoewel ze de gehele avond ge opend waren geweest. Door de patrijs poerten had licht naar buiten gesche nen. Op de tafel lag nog een rokende pijp. Alles wees er dus op dat de moord pas kort geleden kon zijn geschied. De Algerijn? Het klonk dwaas. Waarom zou hij de kapitein gewaarschuwd heb ben? Hij had beter kunnen wachten, want hoe langer het tijdstip van ontdek ken zou zijn verschoven, des te uitge breider zou de verdenking zijn. Thans koa een ander het gedaan hebben, maar die ander zou dan toch zeer wel nig tijd gehad hebben. De politie volgde zorgvuldig de stap pen die meneer X in Alexandrië had ondernomen sedert zijn aankomst. De laatste dag was ongeveer gelijk geweest aan die voorafgingen. Hij was de ge hele dag in gezelschap geweest van 2 „vakkrachten", die tot taak hadden hem tegen aanvallen te beschermen, zijn eten moesten proeven, enz. Een doods angst scheen de verslagere voor bloei vergiftiging, aanslagen op zijn leven, ontvoering en dergelijke te hebben ge had, hetgeen er wel op duidde dat hij niet geheel zuivere practijken beoefen de- Hij had diverse besprekingen ge voerd met onbekenden, met vooraan staande politici, had gedineerd met zijn tandarts, die hem uitsluitend twee kiezen had getrokken, waarover hij reeds gerui m? tijd klaagde, daarna c»- onderhoud gehad met het hoofd van de geheime politie te Cairo, die blijkbaar voor hem was overgekomen over de inhoud van deze bespreking, die in verband met de gespannen toestand in Alqerië stond, was niets bekend geworden. Daarna was hij met de Algerijn op het schip gekomen, de gehele avond niet ge stoord, ómdat dit ten strengste verbo den was, en tenslotte gevonden door de kapitein". Hier hield het verhaal van Laios op. Ter verduidelijking zei hij nog: „op grond van deze gepevens hebben we de Alqeriin gearresteerd c ernstige vermoedens van moord". Welk bewijsmateriaal kunt U uit 't bovenstaande voor deze vermoedens aanvoeren? ZATERDAG 11 FEBRUARI Hilversum I, 301 m 7-00 en 8.00 Nieuws: 9.00 Vr de vrouw, 10.15 Promenade concert. 11.00 Voor de zie ken. 12.00 Lunchconcert. 13-00 Nieuws 13.20 Pianospel. 13.40 Lichte muziek. 1400 Koorzang 14-40 Kamerorkest. 15.15 Kroniek van letteren en kunsten. 15.50 Harmoniemuziek; 16.30 Gregoriaans; 17 uur Jeugduitzending; 18 00 Piano en or gel; 18.30 Strijdkrachten; 19.00 en 20.00 Nieuws. 20.15 Lichtbaken; 21.00 Negen heit de klok: 21.55 Weckend serenade: 23.00 Nieuws. Hilversum II. 415 m 7.00 en 8.C0 Nieuws: 9 00 Londens Philharmonicch 'orkest: 10.00 Morgenwijding: 10.35 Pen nies from heavcn; 11.35 Kamermuziek: 12.00 Dansmuziek; 13 00 Nieuws; 13 30 Vincentino; 14.00 A1C uitzending; 14.20 Marinierskap-l; 15-15 Symphonisch con eert; 16.15 Orkest Malando: 17.00 USA cabaret: 17.30 Jeugduitzending; IS00 Nieuws; 18.15 Gëvarieera progr. 1900 Artistieke staalkaart; 19-30 Bijbellezing 20.00 Nieuws: 20.15 De"ns prooramma 20.45 De Bonte Bak; 22.00 Stradiva- sextet; 22.25 Hoorspel: 23.00 Nieuws. ZONDAG 12 FEBRUARI Hilversum I, 301 m 8.00 Nieuws; 8.30 Morgenwijding; 9.30 Nieuws; 9.45 Kamermuziek; 10 45 Hoogmis; 1200 Kamerorkest: 12.40 Lunchconcert: 13 00 Nieuws: 13.20 Volksconcert: 14.30 Ka mermuziek; 14.15 Hoorspel: 15.45 Cau serie: 1615 Sport; 16.30 Vespers: 17.00 Jeugddienst; 18.30 Strijdkrachten; 19.30 Nieuws: 19 55 Boekbespreking: 20 12 Uit en Thuis; 23.00 Nieuws. Hilversum II. 415 m 8.00 Nws 3.45 Barcarolk; 9.15 Verzo-'kprogram- ma; 10.00 Jeugduitzending; 10-30 Kerk die-ast; 12.00 Fanfareorkest 13.00 Nws. 13.20 Cowboy liedjes: !3.50 Boeken halfuur; 14-15 Sweet S veuade: 15 15 Strijkkwartet; 1605 Koorzang: 16.25 Sportrevue: 17.00 Gesprek met luister .ars: 17.30 Ome K esje: 17.50 Meisjes koor: 18.15 Nieuws: 18-30 Cabaret: 19 uur Radiolympus: 19.30 Lichte muziek; 20.00 Nieuws: 20 i5 Operctteconcert: 21.00 Hoorspel; 21.20 M tropole-orkest 22.15 Omroeporkest: 2300 Nieuws.

De Vrije Alkmaarder | 1950 | | pagina 2